Дидактическа игра съседи. Резюме на урока на Famp на тема „количествено и редово броене

Елена Дмитриевна Цуканова

Целта на играта е да даде възможност на децата да консолидират съществуващите математически знания и идеи по време на играта.

Цели на играта:

Развитие на паметта, въображението, логическото мислене;

Разширяване и активиране на речника на децата, способността да изразяват собствените си преценки;

Укрепване на уменията за количествено и редово броене в рамките на 10;

Умение за съставяне и решаване на аритметични задачи;

Актуализация на знанията за геометричните форми и способността да се виждат познати геометрични форми в обекти от заобикалящата действителност;

Формиране на елементарни представи за времето, способността да се идентифицира и назовава последователността на дните от седмицата.

1. Игрово упражнение: „Намери липсващите числа“.

Цел:Засилване на разбирането за връзката на съседни числа в рамките на 10.

Децата разглеждат „Часовника по математика“, идентифицират липсващите числа и се редуват да пълнят празните прозорци с карти с цифри. След това те извикват числата в ред напред и назад.

2. Дидактическа игра: „Намери съседите на числото“.

Цел:За да се консолидира способността за наименуване на предишния, следващ и липсващ номер, обозначен с число.

Учителят поставя карти с числата 2, 5, 8 и кани децата да идентифицират съседите на тези числа, да намерят съответните карти и да ги вмъкнат в празните прозорци. Учителят открива: „Кои числа са станали съседи на числото две (пет, осем? Кое е предишното (следващото) число на числото две (пет, осем?)?

3. Игрово упражнение: „Познай числото“.

Цел:Засилване на способността да съставяте число от две по-малки и да го разлагате на две по-малки числа в рамките на 10. Развивайте логическото мислене.

Учителят дава на децата задачи: „Назовете числото, което съставя следните числа: поставя стрелките на часовника на пет и две, две и четири, пет и три, четири и шест. Кои са числата, които ще съставят числото три (поставя числото отгоре). Децата трябва да показват със стрелки (една и две, две и една). Кои са числата, които ще съставят числото пет (седем, девет).

4. Игрово упражнение: „Да създадем проблем“.

Цел:Научете децата да съставят и решават аритметични задачи за събиране и изваждане. Развийте вниманието, паметта, логическото мислене.

Учителят казва на децата за последователността на задачата: „Първо трябва да формулирате условието на задачата, след това да поставите въпроса към задачата. Учителят предлага да се създаде задача за събиране. Прецизира числата, които ще бъдат в задачата. Децата измислят задача: „На дървото имаше 4 катерици. При тях дотичаха още 2 катерици. Колко катерици има на дървото?" Учителят заедно с децата определят структурата на задачата. Какво е състоянието на проблема? Какъв е въпросът в задачата? Децата поставят условието на задачата върху „Математически часовник“ и го решават.

5. Играйте упражнение: „Как изглежда“.

Цел:Продължете да развивате способността да виждате формата на познатите геометрични форми в околните предмети.

Децата разглеждат и назовават картинките на часовника по математика. Учителят излага геометрична фигура и моли децата да я назоват и да определят кой обект е подобен на тази фигура.

6. Игрово упражнение: „Целогодишно”.

Цел:Засилване на способността да се назовават последователно сезоните и месеците от годината.

Учителят поставя стрелки върху картинките и дава на децата задачи:

Назовете съседите на пролетта.

Назовете липсващия месец: декември, февруари.

Назовете съседите на зимата.

Назовете зимните месеци.

Кой месец идва след януари.

Назовете месеците по ред.

7. Игрово упражнение: „Направи една седмица“.

Цел:Укрепване на способността за последователно идентифициране и именуване на дните от седмицата.

Учителят раздава карти с цифри на децата и предлага да ги поставят в прозорците на часовника. Първо поставя картата детето, което има номер 1 на картата (понеделник, второто, което има номер 2 на картата и т.н.) След това децата назовават дните от седмицата по ред.Учителят намира излиза: „Кои са съседите в понеделник?“ (Децата обосновават отговора си)

Свързани публикации:

Авторска дидактическа игра "Светът на професиите"Уместност и значение Играта е жизненоважна необходимост за детето. Следователно, почти навсякъде, където има възможност: у дома и в детската стая.

Уважаеми колеги - Уважаеми хора! Приятен ден и на теб! Бих искал да предложа на вашето внимание дидактическата игра по математика на автора.

Уместност и значение Семейството е първата социална институция, с която детето се среща в живота, част от която е то. Семейство.

Игра, отпечатана на дъска. Използва се като нагледно средство, насочено към развитие на зрителната памет и вниманието. Интересна математика.

Дидактическа игра "Математически пъзели" Настолна игра. Използва се като визуално помагало, насочено към зрителното развитие.

Дидактическа игра "Трафик часовник". 1. Описание на играта. Дидактическата игра "Трафик часовник" представлява циферблат, върху който се намира.

Оксана Потапенко
Резюме на урока по FEMP на тема „Количествено и редно броене. Съседни числа (числа-съседи).“ в подготвителната група

Когнитивно развитие (FEMP)

Тема: Количествено и редово броене. Съседни числа(съседни номера) .

Цел: за разширяване на знанията на децата за брой и числа.

Софтуерно съдържание:

Образователни: за затвърждаване на способността за навигация в последователността на части от деня; консолидирайте умението сметкинапред и назад в рамките на 10; консолидирайте умението количествено и редово броене; изложи числова серия и числова стълба; развиват способността за разграничаване съседни числа;

Развиващи се: развиват внимание, логическо мислене;

Образователни: за насърчаване на любовта към математиката.

Ход на урока:

1. Уводна част (Организиране на времето)

Работа с части от деня - игра с топка:

Вижте какви части от деня имаме. Назовете ги (реп.)Сега ги наречете по поръчка(реп.)Помня. Сега нека играем играта „Какво следва“. Аз ще хвърля топката и ще задам въпроса, а вие хванете, кажете отговора и хвърлете топката назад и седнете на масите. Готов? Просто слушайте внимателно въпроса.

1. Какво правиш сутрин?

2. Какво правиш през деня?

3. Какво правиш вечер?

4. Какво правиш през нощта?

5. Защо хората спят?

6. Какво трябва да правите преди лягане?

7. Какво не трябва да се прави преди лягане?

8. Какво трябва да правите сутрин след сън?

9. Какво трябва да направите преди хранене?

10. Какво не трябва да се прави преди хранене?

11. Какво можете да правите след хранене?

12. Какво не трябва да се прави след хранене?

13. Какво правите след закуска?

14. Какво да правя след обяд?

15. Какво правят след сън?

2. Основната част.

- проверетев различни посоки:

Момчета, погледнете дъската. аз сготвих цифрова стълба... Разгледайте отблизо как се намира. Продължава от най-късия към най-дълъг. Коя е най-късата пръчка? (бял)Кое е най-дългото? (оранжев)Нека броим от най-късата пръчка до най-дългата. (бройте от 1 до 10)

И сега ще подредим на масите си като моята. Първо, ще публикуваме числови серии, и едва след това вземете пръчките на Kjiesener към числата. Когато бия звънеца, тогава всичко трябва да е завършено.

Браво, нали!

Сега да играем. Аз ще назова числото, а вие кажете цвета на пръчката. Говорим само правилно, в пълно изречение.

Назовете цвета на пръчката с числото 5. (реп.)

Какъв е цветът на пръчката под числото 3 (реп.)

Какъв е цветът на пръчката под числото 7 (реп.)

Какъв е цветът на пръчката под числото 6 (реп.)

Какъв е цветът на пръчката под числото 4 (реп.)

Какъв е цветът на пръчката под числото 10 (реп.)

Много добре! Сега да преброим. Просто слушайте внимателно. Ще кажа първото и последното число, а вие ще трябва да броите от първото до последното. Например - броим от 2 до 4, ние ще броим 2, 3, 4. Ще броим напред и назад добре.

име числа от 6 до 9(6, 7, 8, 9)

име числа от 5 до 3(5, 4, 3)

име числа от 3 до 6(3, 4, 5, 6)

име числа от 8 до 5(8, 7, 6, 5)

име числа от 4 до 7(4, 5, 6, 7)

име числа от 1 до 6(1, 2, 3, 4, 5, 6)

А сега всички заедно в хор ще броим от 1 до 10 и от 10 до 1. Внимавайте, трябва да се слушаме, за да работим добре. Готов? Започна: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 - 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

Да отидем на килима и да загреем малко. Защото седяха много дълго време.

- физически минути:

Едно - издигане, разтягане,

Две - наведете се, наведете се,

Три - пляскане, три пляскане,

Глава три кимна.

Четири - по-широки ръце

Пет - махайте с ръце,

Шест - ставайте тихо на място.

Работещ с съседни числа:

Момчета, вижте, изложихме числова серия и числова стълба... Всеки го има числата имат съседи, те се наричат съседни номера... И как се наричат ​​по различен начин? (съседни числа) Например, при числата 5 съседи са 4 и 6.

Назовете съседите номер 3.

Назовете съседите номер 9.

Назовете съседите номер 8.

Назовете съседите номер 4.

Назовете съседите номер 2.

Назовете съседите номер 7.

Назовете съседите номер 6.

име номерслед 9.

име номерслед 2.

име номерслед 7.

име номерслед 5

име номерслед 4.

Назовете предишния номер 10.

Назовете предишния номер 8.

Назовете предишния номер 7.

Назовете предишния номер 5.

Назовете предишния номер 2.

име номередно по-малко от 3.

име номередно по-малко от 5.

име номередно по-малко от 7.

име номередно по-малко от 9.

име номередин повече от 6.

име номередин повече от 5.

име номередин повече от 8.

име номередин повече от 6.

- физически минути:

1.2. - ръцете по-високи.

3.4. - раменете са по-широки.

1.2.3.4 - починахме малко.

- количествено и редово броене:

Донесох ти снимка от една приказка. Обмислете го внимателно и отговорете въпроси:

Назовете приказка (ряпа)... Колко герои от приказката са нарисувани от ряпата? (6) Колко предмета са нарисувани на картинката? (7) Пребройте ги номер. (Едно две три.)Пребройте ги по поръчка. (Първа втора Трета.)Кой от героите на приказката е на трето място? (реп.)

Къде се намира мишката? (На седмия, на последния).

Къде стои внучката?

Къде стои бабата?

Кое е мястото, където стои дядото?

Къде е Бъгът?

3. Заключителната част.

Резултат и размисъл.

Свързани публикации:

Общинско бюджетно предучилищно образователно заведение „Детска градина от общоразвиващ тип с приоритетно изпълнение на дейности.

Резюме на GCD за FEMP в подготвителна група "Състав на числото десет"Интегриране на образователни области: когнитивно развитие, развитие на речта, социално – комуникативно развитие, физическо развитие.

Реферат на GCD за FEMP в подготвителната група "Съставяне на числото 9 от единици"Резюме на GCD за FEMP в подготвителната група Тема: научете как да направите числото 9 от единици. Цел: да запознае децата да правят числото 9 от.

Реферат на GCD за FEMP в старшата група за FGOS. Количество и броене: "Числа и числа 4,5, 6"Железногорск, Красноярска територия. Възпитател МБДОУ № 67 „Капитошка” Гузнова Анастасия Александровна 1 категория Брой и брой: „Числа.

Конспект на урока в старша група „Количествено и редно броене. Геометрични фигури. Число и цифра 3"резюме на урока за по-големи деца в предучилищна възраст Цел: да се консолидират идеите на децата за геометрични форми; упражнение в количествено отношение.

Резюме на GCD на FEMP

Образователни области:

.

Цел:Развитието на познавателната дейност на децата в предучилищна възраст в процеса на формиране на елементарни математически понятия.

  1. Упражнение в рамките на 10 броя.
  2. < «,» > «,» = «
  3. Представете новата игра "Пазарувайте" (Dienesh blocks)
  4. Направете изречения, като използвате множество дефиниции.
  5. Тренирайте в способността да координирате числа със съществителни. изграждат изказвания със съюзите "и", "или", частицата "не".
  6. Развийте пространствено въображение, фини двигателни умения на пръстите, координация на движенията, постоянство.
  7. Развийте зрителното възприятие и пространственото въображение на децата при работа със схеми. Засилване на способността за навигация в равнината на листа.

Материали за урока:

Пликове със задачи, групов план, тава с чипс, топка, блокчета Dienesh, карти за блокчета, малки играчки.

Ход на урока:

Момчета, какво обичате да правите в детската градина? (игра, практика)

Днес ще играем с вас и ще тренираме.

Предлагам ви първата игра.

Пред вас е планът на нашата група, върху него на различни места има многоцветни триъгълници, те показват мястото, където е скрита задачата. Изберете произволен триъгълник от тавата (цветната страна надолу) и разберете къде да търсите заданието.

Игра Намери работа

Развийте способността да се ориентирате в пространството.

Много добре. Сега нека свършим малко работа. Седнете на бюрата си. Задачата ти е ясна. можете да направите.

За да консолидирате знанията за количествената връзка между числата в рамките на 10, "запишете" с помощта на знаци "< «,» > «,» = «

Упражнение в умението за решаване на прости аритметични задачи за събиране и изваждане.

Глоба. Сега предлагам да играя.

Подобрете слуховото възприятие, умеете да назовете съседите на номера.

Упражнение за увеличаване и намаляване на числото с 1 и 2.

Много добре. Загряхме малко и сега предлагам да се върнем на бюрата, очаква ви още една задача. Но първо да направим

гимнастика за пръсти.

При посещение на големия пръст

(ръцете са стиснати в юмруци, и двата палеца са нагоре)

Дойде направо в къщата

(две длани затворени под ъгъл като покрив)

Индекс и средата,

Безименен и последен.

(наречени пръстите се свързват с палеца)

И малките пръстчета-бебета

Самият той се изкачи на прага.

(ръце в юмрук, вдигнати и двата малки пръста)

Заедно пръстите са приятели.

(ритмично свивайте и отпускайте пръстите си)

Те не могат да живеят един без друг.

(слагаме ръцете си заедно в замък)

Развийте координацията на движенията на ръцете, фините двигателни умения. Подобряване на паметта, вниманието, способността за координиране на движенията и речта.

Графичен диктовка.

Развитие на пространствено въображение, фини двигателни умения на пръстите, координация на движенията, постоянство.

Много добре. Сега изненада. Каня ви в магазина, където можете да си купите това, което ви харесва. И какво плащат за покупки в магазина? (С пари). В нашия магазин вместо с пари можете да плащате с блок монети. А етикетите с цени са карти със символи на имоти. Можете да изберете вашите покупки.

Игра "Пазарувайте"

Да развиете способността да идентифицирате и абстрагирате свойства, да разсъждавате, да аргументирате своя избор.

Децата „купуват“ играчки, обяснявайки избора на „монетния блок“.

Учителят обобщава резултатите от урока, оценява положително успеха на децата.

Изтегли:


Визуализация:

Резюме на GCD на FEMP

с деца от подготвителна група No10

Образователни области:

Здраве, комуникация, социализация, познание.

Технологии: Здравоспасяващи, ТРИЗ.

Цел: Развитието на познавателната дейност на децата в предучилищна възраст в процеса на формиране на елементарни математически понятия.

задачи:

  1. Упражнение в рамките на 10 броя.
  2. Представете новата игра "Пазарувайте" (Dienesh blocks)
  3. Направете изречения, като използвате множество дефиниции.
  4. Тренирайте в способността да координирате числа със съществителни. изграждат изказвания със съюзите "и", "или", частицата "не".
  5. Развийте пространствено въображение, фини двигателни умения на пръстите, координация на движенията, постоянство.
  6. Развийте зрителното възприятие и пространственото въображение на децата при работа със схеми. Засилване на способността за навигация в равнината на листа.

Материали за урока:

Пликове със задачи, групов план, тава с чипс, топка, блокчета Dienesh, карти за блокчета, малки играчки.

Ход на урока:

Момчета, какво обичате да правите в детската градина? (игра, практика)

Днес ще играем с вас и ще тренираме.

Предлагам ви първата игра.

Пред вас е планът на нашата група, върху него на различни места има многоцветни триъгълници, те показват мястото, където е скрита задачата. Изберете произволен триъгълник от тавата (цветната страна надолу) и разберете къде да търсите заданието.

Игра Намери работа

Цел:

Развийте способността да се ориентирате в пространството.

Много добре. Сега нека свършим малко работа. Седнете на бюрата си. Задачата ти е ясна. можете да направите.

Цел:

За да консолидирате знанията за количествената връзка между числата в рамките на 10, "запишете" с помощта на знаците "", "="

Упражнение в умението за решаване на прости аритметични задачи за събиране и изваждане.

Глоба. Сега предлагам да играя.

Игра с топка "Назови съседите на номера"

Цел:

Подобрете слуховото възприятие, умеете да назовете съседите на номера.

Игра с топка "Назови числото 1 (2) повече (по-малко) от това, което ще назова"

Цел:

Упражнение за увеличаване и намаляване на числото с 1 и 2.

Много добре. Загряхме малко и сега предлагам да се върнем на бюрата, очаква ви още една задача. Но първо да направим

гимнастика за пръсти.

ГОСТИ

При посещение на големия пръст

(ръцете са стиснати в юмруци, и двата палеца са нагоре)

Дойде направо в къщата

(две длани затворени под ъгъл като покрив)

Индекс и средата,

Безименен и последен.

(наречени пръстите се свързват с палеца)

И малките пръстчета-бебета

Самият той се изкачи на прага.

(ръце в юмрук, вдигнати и двата малки пръста)

Заедно пръстите са приятели.

(ритмично свивайте и отпускайте пръстите си)

Те не могат да живеят един без друг.

(слагаме ръцете си заедно в замък)

Цел:

Развийте координацията на движенията на ръцете, фините двигателни умения. Подобряване на паметта, вниманието, способността за координиране на движенията и речта.

Графичен диктовка.

Цел:

Развитие на пространствено въображение, фини двигателни умения на пръстите, координация на движенията, постоянство.

Много добре. Сега изненада. Каня ви в магазина, където можете да си купите това, което ви харесва. И какво плащат за покупки в магазина? (С пари). В нашия магазин вместо с пари можете да плащате с блок монети. А етикетите с цени са карти със символи на имоти. Можете да изберете вашите покупки.

Игра "Пазарувайте"

Цел:

Да развиете способността да идентифицирате и абстрагирате свойства, да разсъждавате, да аргументирате своя избор.

Децата „купуват“ играчки, обяснявайки избора на „монетния блок“.

Учителят обобщава резултатите от урока, оценява положително успеха на децата.


Евгения Сидоренко
Формиране на елементарни математически представи при по-възрастните деца в предучилищна възраст. Резюме на урока "Числата са съседи"

Задачи: възпитават децатаза връзката на числата в числови серии... Развивайте ориентация в пространството, преподавайте да се определикой е отляво и кой отдясно от него. Упражнявайте децата да броят напред и назад (v в рамките на 8) ... запознайте децата с имената и последователността на дните от седмицата.

Материали (редактиране), оборудване: карти с числа от 1 до 8 (поставен на масата за справка).

Ще ви дам различни задачи, а вие по мой сигнал сигналът ще ви пляска с ръце, ще ги събудите. да опитаме да играя: 2 стъпки напред, звуци сигнал: плесни с ръце. Ние спряхме. Затегна камерата с дясната обятия: направете 2 стъпки надясно, затегнете гърбицата с лявата страна обятия: направете 1 крачка наляво. И 1 крачка назад.

Браво на всички внимателнослушах и изпълнявах моите сгради.

Момчета, знаете ли, че всеки има съседии искате да знаете кои са вашите съседи?

Женя виж кой е отляво и кой е отдясно. Това са твои съседи.

Вдясно от мен е Дима, а отляво Доминика.

Интервюиране на няколко деца.

Момчета, нека Представете сиче днес нашата група е жилищна сграда, а масите са апартаменти.

О, искаш да се установиш в тази къща и да станеш съседи!

Децата сядат на масите по двойки.

Нека сега да разберем кой в ​​кой апартамент живее.

Доминика в какъв апартамент живееш?

Живея в първия апартамент. (Когато той отговаря, става и не сяда)

Питам всички деца, всички стават и отговарят и не сядат.

Сега нека преброим апартаментите в обратен ред, от най-големите числата.

Всеки казва номера на апартамента си и сяда.

Имаме с вас съседи, но номерът на апартамента също има съседите са числа.

Вижте момчета, на дъската има числа, нека ги преброим.

Искате ли да играете игра, наречена „Име съседи» ?

Име Саша съседи номер 3?

На дясно съседчислото 3 е числото 4, а отляво съседчислото 3 е числото 2.

Браво Саша.

Кой друг иска да намери съседи на числата?

Питам още няколко деца.

Какъв добър човек си с всички срещна съседи.

Кой ще отгатне гатанката?

мистерия:

Точно така, това са дните от седмицата.

Знаете ли откъде идват дните от седмицата? Искаш ли да ти кажа?

История:

Едно време, когато хората все още не бяха дали имена на дните от седмицата, им беше трудно да живеят и да видят съседи от други села... Те първо измислиха цвят за всеки ден от седмицата. Първият ден е червен, вторият е жълт, третият е зелен, четвъртият е син, петият е син, шестият е оранжев, а седмият е лилав. А в древността, която не беше толкова далеч и където искаха да посетят, дните бяха боядисани в различни цветове. И така им беше трудно да се договорят в кой ден да се срещнат. Например те се разбраха да се срещнат на червен ден, но в друго село червеният ден е съвсем различен. Така че не можеха да стигнат по никакъв начин. И един ден един мъдър човек предложенохората дават име на всеки ден. Първият ден е понеделник, продължава седмици. Вторник е вторият ден. Сряда-среда на седмицата е третият ден. четвъртък четвърти ден. петък пети ден. Събота е шестият ден. Неделя е последният ден от седмицата, седмият.

Ето една страхотна история за дните от седмицата.

Кой от вас беше най-много внимателени ще може да отговаря на въпроси за дните от седмицата6

Какво е четвъртък?

Как се казва петият ден?

Как се казва първият ден?

Кой ден от седмицата е сряда?

Кой е последният ден от седмицата?

Кой знае кой ден от седмицата е днес?

Какво е следващото ни забавна дейност?

Внимателно станете от масите, бутнете столовете и отидете в чакалнята и обуйте обувките за фитнес.

Съседите на число са математически задачи за консолидиране на знанията за редовото броене. В тези задачи детето ще трябва да определи съседите за дадените числа. За да направи това, той трябва да си представи в ума си редица от числа от 0 до 10 и да определи кои числа стоят преди и след числото, посочено в задачата.

Номера на съседите - Знаете ли порядковото броене?

В първата задача е нарисувано село с много къщи. Но всяка къща не е сама, тя има своите съседи. Съседите на номера са съседите на всяка къща, която се намира в центъра. Детето трябва да идентифицира всеки съсед на централната къща, като представи в ума си математически числови серии до 10 и след това да напише тези числа отдясно и отляво (клетки с точки). Под първия ред къщи има номера, от които трябва да изберете съседи. (Въпреки че е възможно да не се разглеждат тези числа, тъй като те не са числова поредица от редово броене).

Ако детето има затруднения със задачата и не може визуално да си представи редовото броене от 0 до 10, направете му лист с подсказки, на който напишете по ред числата до 10. Нека детето го наднича, докато научи наизуст ...

Във втората задача още веднъж тестваме уменията за броене - тук трябва да преброите предметите на всяка картинка и да обградите съответното число.

Изтегляне на задачи в картинки - Съседи на числата - Знаете ли порядковото броене? - можете в прикачени файлове в долната част на страницата

Намерете състава на числата и съседите на числото в къщите

В първата задача многоетажните къщи са нарисувани с номер, изписан на покрива. Детето трябва да определи състава на това число, като се има предвид, че едно от числата вече е посочено на всеки етаж. Остава да добавите второто число към празните клетки.

Във втората задача трябва да определите съседите на числото и да въведете получените числа в празните клетки. След като изпълните задачата, можете да оцветите картинките.

Можете да изтеглите задачите "Съседи на число" (цветни и черно-бели картинки) в прикачените файлове в долната част на страницата.

Числови къщи - Композиция от числа от 2 до 9

Следващото ръководство ще помогне на детето да затвърди знанията за състава на числата от 2 до 9 с помощта на осем многоетажни къщи, в прозорците на които детето ще въведе липсващите числа. В горната част на къщите са изписани числа, чиято композиция трябва да бъде поставена на всеки етаж в два прозореца. Имайки първия термин, изобразен в 1 прозорец, детето трябва да запомни и да добави втория в следващия.
До къщичките хлапето ще намери различни предмети, чийто брой съответства на номера, посочен на къщата.

Изтеглете задачата - Номерни къщи - можете да прикачите в прикачените файлове в долната част на страницата

Можете също да изтеглите други задачи по математика в снимки:

Представените в този материал математически задачи за деца в предучилищна възраст ще ви помогнат да разнообразите дейностите си с децата си, като ги научите на най-основните математически понятия.

Тук можете да намерите примери по математика (1 клас), да отпечатате на принтер и да използвате като учебен материал в уроците по математика или в детските градини при подготовка за влизане в училище.

Математическите задачи за 1 клас са ярки цветни картинки с развиващи упражнения по математика, които включват разнообразни игрови задачи за деца.

Тук ще намерите забавни математически задачи (1 клас) в картинки, които ще научат децата да мислят логически и да извършват прости математически действия.

Тук можете да видите и изтеглите цветни снимки на задачата, в които трябва да разделите по равно различните елементи. Подобни дейности подготвят децата за един от трудните математически изрази – деление.

В тези интересни задачи децата ще научат какво е порядъкът до 10. А тези, които вече са запознати с това понятие, могат да покажат знанията си с помощта на това упражнение.

Тук сме подготвили за вас устно изчисление в рамките на 10 под формата на математически задачи в картинки. Тези задачи формират уменията на децата за изчисление и допринасят за по-ефективно изучаване на прости математически операции.

Тук можете да разпечатате състава на числото до 20 под формата на цифрова таблица и да дадете на детето да попълни. Такава дейност перфектно тренира уменията за броене на децата в предучилищна възраст, а също така ги учи да решават примери до 20.

Тук вие и вашето дете можете да изследвате геометрични фигури и техните имена, като използвате забавни упражнения с картини.

И можете също да играете математически игри онлайн от лисицата Bibushi:

Тук детето трябва да внимава, за да намери всички скрити числа на снимката. Играта също така използва редовен резултат.

В тази игра детето трябва да избере най-голямото или най-малкото от предложените числа.

Представяме на вашето внимание още една образователна математическа игра "Събиране и изваждане до 10" за малки деца от Fox Bibushi

Онлайн математическа игра „Примерни задачи за деца в картинки“ се състои от осем задачи и е подходяща за деца, които се учат да броят до 10.

Споделете с приятели или запазете за себе си:

Зареждане...