Конкурсна презентація «Дітям про правила пожежної безпеки» для початкових класів, що навчаються. Пожежна небезпека у весняний період презентація Презентація на тему


Мета: формування у знань про пожежну безпеку, що навчаються.
Завдання:
1. Створити умови для свідомого вивчення дітьми основних правил безпечної поведінки у цікавій ігровій формі;
2. Дати узагальнені теоретичні знання, які допоможуть дітям у небезпечних та важких життєвих ситуаціях прийняти правильне рішення;
3. Здійснити корекцію поведінки учнів через аналіз вчинків.

Вихователь. На заняттях рубрики «Де нас чатує на небезпеку» ми починаємо знайомство з «правилами пожежної безпеки». До нас у гості сьогодні прийшов Іван Царевич із мультиплікаційного фільму «Іван Царевич та сірий вовк».


Вихователь. Пожежі дуже небезпечні. У разі пожежі можуть згоріти речі, квартира, будинок, можуть загинути люди. Щоб цього не допустити, потрібно знати правила протипожежної безпеки.
. Чи можна грати зі сірниками, свічками та запальничками? (Не можна. Сірники - одна з причин пожежі.)
. Чи можна залишати без нагляду увімкнені газові або електричні плити? (Не можна. Може статися пожежа. Це небезпечно для життя.)
. Чи можна самому, без дорослих, користуватися мікрохвильовою піччю, тостером, праскою, електрочайником, іншими електричними нагрівальними приладами? (Не можна. Потрібно просити дорослих увімкнути або вимкнути електроприлади.)
. Чи можна залишати без нагляду увімкнені електричні прилади, електролампи, електронагрівачі? (Ні, не можна, може виникнути пожежа.)
Вихователь. Молодці, діти!


Вихователь. Діти, повторимо правила, як треба діяти у разі виникнення пожежі, якщо поряд немає дорослих.
. Назви номер пожежної служби? (01.)
. Чи можна гасити водою електроприлади, що горять? (Не можна. Вода пропускає струм через себе.)
. Чи можна відчиняти вікна під час пожежі? (Ні. Вогонь розгориться сильніше.)
. Головне правило за будь-якої небезпеки? (Не піддаватися паніці, не втрачати самовладання.)
. Чи можна ховатись під ліжком, у шафі, під ванною? (Ні. Потрібно постаратися втекти з квартири.)
. Чи можна залишатися у задимленому приміщенні? (Ні. Потрібно закрити ніс і рот мокрою ганчіркою і рухаючись вздовж стіни покинути приміщення.)
. Чи можна під час пожежі користуватися ліфтом? (Ні. Він може вимкнутись.)
. Чи потрібно повідомити сусідів про пожежу? (Так. Вони викличуть пожежників.)
Вихователь. Запам'ятайте, діти, ще одне правило: чекаючи на приїзд пожежників, зберігайте спокій. Коли приїдуть пожежники, виконуйте усі їхні вказівки. Хлопці, щоб закріпити наші нові знання, ми пограємо в цікаву гру «Доскажи слівце».
Дидактична гра «Доскажи слівце».
Хід гри.
Вихователь разом з дітьми встає навкруги, передає червоний м'яч дитині, яка має закінчити віршований рядок.
Де з вогнем безтурботні люди,
Там здійметься в небі куля,
Там завжди загрожуватиме нам
Злий... (пожежа)
Один два три чотири.
У кого пожежа в... (квартирі)
Дим стовпом здійнявся раптом.
Хто не вимкнув ... (праска)
Червоний блиск побіг.
Хто зі сірниками ... (грав)
Стіл та шафа згоріли разом.
Хто сушив білизну над … (газом)
Полум'я стрибнуло в листя.
Хто біля будинку палив ... (траву)
Хто у вогонь кидав при цьому
Не знайомі … (предмети)
Пам'ятай кожен громадянин:
Цей номер ... (01)
Дим побачив – не позіхай.
І пожежних... (викликай)

Розділи: ОБЖ

Цілі:

учні повинні знати:

  • шкоду, що завдається навколишньому середовищу при підпалі сухостою,
  • причини та наслідки весняних палів,
  • правові норми, що обмежують проведення статі трав'янистої рослинності,

учні повинні навчитися:

  • оцінювати небезпечну ситуацію у разі виникнення пожежі внаслідок впала і приймати оптимальне рішення на її подолання;

Обладнання:атрибути суду (лави, трибуна, мантія суддів, молоток і т.д.), комп'ютер, проектор для демонстрації слайдів, екран.

Попередня робота: підготовкалистівок під гаслом «Збережи від вогню природу, що прокидається!». Гра супроводжується показом презентації ( додаток ).

ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина

ІІ. Вступна бесіда вчителя. Повідомлення теми та мети уроку

– Тема сьогоднішнього уроку стосується весняних пал (підпалів сухої трави) і проведемо ми його у формі ділової гри. Дія відбувається у залі суду.

ІІІ. Рольова гра «Суд над весняною палою»

Секретар:Шановні пані та панове! Встати, суд іде!

Секретар:Прошу сідати. Суд оголошується відкритим!

Суддя:Сьогодні слухається справа про замах на довкілля. Підсудний - Весняний упав. Введіть підсудного! (Вводять Весняний упав).Слово для звинувачення надається пану Прокурору.

Прокурор.Шановний суд! Ви сьогодні вислухаєте багато свідчень, і я хотів би, щоб ви були уважні до всіх, щоб винести справедливе рішення. Ми маємо справу з дуже підступним злочинцем – Весняною статтю.
Вогонь здавна був другом людини. Сила біля вогню велика-більша. Але якщо з цією силою поводитися нерозумно та необережно, то вогонь може стати страшним, підступним ворогом. Цього року весна розпочинається як сприятлива для весняних пожеж. Порівняно малосніжні зими та раннє тривале тепло роблять свою справу. За збереження такої погоди суха торішня трава горить як порох, а вогонь поширюється, спалюючи все живе. Для виникнення пожежі вистачає необережно кинутого сірника, що горить, або незатушенного недопалка. Але найчастіше причиною весняної пожежі буває навмисний підпал.
Сьогодні на ваш суд ми виносимо проблему весняної статі. І в результаті маємо винести рішення: бути чи не бути весняному випалюванню трави.

Суддя. Пане Весняний упав визнаєте ви свою провину.

Весняний упав. Ні, не визнаю. Після мого приходу Земля стає чистіше, звільняється від зайвого, і незабаром дружно виходить зелена трава, і вигляд її тішить око.

Суддя.Слово надається свідку з боку звинувачення пану Екологу.

Еколог.Трав'яні пожежі є одним з найважливіших джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу. У природних умовах - коли суха трава не горить взагалі або горить вкрай рідко - органічна речовина рослин, що відмирають, або їх частин накопичується на поверхні грунту. Там воно проходить складний цикл перетворень, часткового розкладання, перемішування з верхніми шарами мінерального ґрунту (за рахунок діяльності численних ґрунтових тварин), і поступово перетворюється на тривало-стійкі органічні
з'єднання. Ґрунт протягом тисячоліть накопичує цю органічну речовину, виключаючи її з атмосферного круговороту. Якщо ж пожежі стають надто частими – то в атмосферу виділяється вуглекислий газ не лише за рахунок згоряння свіжої сухої трави, а й за рахунок часткового вигоряння історично накопиченої у ґрунті мертвої органічної речовини. А значить - посилюється так званий "парниковий ефект", що призводить до несприятливих змін і різкіших коливань клімату нашої планети.
Дослідження екологів показали: весняні пали призводять до помітного зниження родючості ґрунту! При таких підпалах із землі швидше вимиваються мінеральні речовини і їй важче протистояти водній та вітровій ерозії. Крім того, ці пожежі порушують рівновагу в екологічних системах - при них гинуть усі комахи, а також насіння та нирки багатьох видів рослин.
Пожежа нерідко губить чагарники, а через це на схилах незабаром розвивається ерозія, ростуть яри. А почавшись на схилі, ерозія рано чи пізно прийде і на ріллю. Це означає втрати родючих земель, витрати на боротьбу з ерозією. А плюс до того – псування та пересихання джерел та струмків, обмелення річок. Звичайно, всі ці втрати прийдуть не одразу, за кілька років. Але ж ми взяли цю землю не на час, а назавжди... Навіть якщо вони трапляться через 10 років, ці втрати торкнуться нас чи наших дітей.
Підпалюючи суху торішню траву вздовж доріг, на узліссях, на полях і луках, багато людей навіть не підозрюють, що весняні пали є екологічним лихом.
Як відомо, при весняних палах процес горіння рослинності супроводжується викидом в атмосферу не тільки вуглекислого газу, а й залишків добрив та отрутохімікатів. На забруднених радіонуклідами територіях повітря з вогнем і димом потрапляють радіоактивні речовини. При випалюванні трави вздовж автошляхів відбувається забруднення повітря важкими металами. Усе це призводить до забруднення атмосферного повітря лише на рівні дихання людини і тварин.
Крім того, відповідно до Федеральним законом "Про охорону навколишнього середовища"(ст. 42), "при експлуатації об'єктів сільськогосподарського призначення повинні дотримуватись вимог у галузі охорони навколишнього середовища".
Відповідно до Земельним кодексом Російської Федерації (ст. 42) власники земельних ділянок та особи, які не є власниками земельних ділянок, " зобов'язані дотримуватись при використанні земельних ділянок вимоги містобудівних регламентів, будівельних, екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних та інших правил, нормативів".
Особливо суворі обмеження накладаються на природокористування у місцях проживання видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги РФ та Червоних книг суб'єктів РФ. Так, відповідно до Федеральним законом "Про охорону навколишнього середовища" (ст. 60)" ... Забороняється діяльність, що веде до скорочення чисельності цих рослин, тварин та інших організмів та погіршує середовище їх проживання.".
Весняні пали – це екологічна дикість, шкідлива та небезпечна!

Суддя.Слово надається адвокату обвинуваченого.

Адвокат.Я готовий посперечатися з паном Екологом. Пал покращує властивості травостою і підвищує родючість ґрунту. «Знавці» стверджують, що коли згорить стара суха трава, молода росте набагато краще. Основний аргумент випалювання трави полягає в тому, що таке випалювання прогріває грунт і збагачує його золою від згорілої трави.

Суддя.Слово надається свідку з боку звинувачення пану Ботаніку.

Ботанік.Я хочу довести пану Адвокату протилежне. Справа в тому, що чомусь склалася думка, що після весняного впала краще росте трава, хоча це зовсім не так. Насправді ж, ефект швидшого зростання трави внаслідок випалювання є уявним: суха трава просто приховує спочатку молоді зелені пагони, і невипалені ділянки здаються сірими – тоді як почорнілих випалених ділянках зелена трава добре помітна. Грунт від швидкої трав'яної пожежі прогрівається зовсім незначно, але при цьому нирки і насіння трав, що знаходяться на поверхні або біля самої поверхні, знищуються, так що підсумковий ефект від такого "прогрівання" виявляється нульовим, а іноді і негативним. Що ж до добрива ґрунту золою – трав'яна пожежа не додає нічого нового: мінеральні поживні речовини, що містяться в золі, все одно потрапили б у ґрунт при розкладанні сухої трави (а влітку, у теплі, вона розкладається дуже швидко). Під час пожежі випаровується азот, отже, ґрунти втрачають азотисті добрива, а добрива фосфору, що містяться в золі, і різні необхідні для росту рослин мікроелементи швидше вимиваються дощем із золи, ніж, якби відмерлі рослини, поступово згниваючи, віддавали ґрунту накопичені живильні.
Видовий склад травостою при пожежі сильно збіднюється: у вогні згоряють насіння однорічних рослин і виживають лише деякі багаторічні види. А багаторічні трави, позбавлені насіннєвого оновлення і піддані високій температурі, поступово стають все більш рідкісними та низькорослими. Багато в чому через випали зникли з травостоїв мишачий горошок, гвоздика, поповник та інші види рослин. При цьому знижується стійкість природного середовища по відношенню до шкідливих зовнішніх впливів, оскільки ця стійкість забезпечується різноманітністю організмів, що населяють дану екосистему і, особливо, рослин. Пал збіднює ґрунт. На випалених площах швидше втрачається накопичений у ґрунті запас вологи.
Там, де пройшли пали, вже не скоро з'явиться різнотрав'я, бо витриваліші бур'яни захоплять випалену територію. Під час упала страждають насамперед молоді саджанці дерев: у них легко обгорає кора. Особливо небезпечний упав під час вітру: потоки гарячого повітря на великій відстані знищують молоді пагони.
Згадайте, як важливо мульчувати землю від прямих сонячних променів, як важливо зберігати вологу в землі для насіння та виходу молодих паростків. Скільки праці витрачається на вирощування поверхневого гумусного шару Землі, від якого залежить життя рослин, самої Землі та, природно, урожаї, у ньому трудяться мільярди мікроорганізмів та живих істот. Прямі сонячні промені висушують землю і призводять до загибелі мікроорганізмів. Тому родючий шар землі рекомендується закривати травою, компостом, тирсою. Так само земля в природі потребує мульчування та захисту. Якщо поживна земля – легше рости квітам, культурним рослинам, а на обгорілій землі – «стійким» бур'янам. Щоб красу виростити, щоб у саду квіти зацвіли, ми дбаємо про них, живимо їх. Так і в природі: чим більше залишилося трави сухої, тим поживніша земля.
Подивіться, друзі, на місця колишніх багать у ваших дворах, на газонах, у лісі. Це мертві ділянки землі, ними довго нічого не росте. Вогонь убив життя.
Зайвої сухої трави немає. Її дружно і швидко переробляють дощові черв'яки, перетворюючи на цінне добриво, вносячи його в глибину ґрунту до коріння рослин, і одночасно роблять ґрунт пухким, живим. Суха торішня трава – не сміття, а безцінне харчування, житловий будинок, притулок, умови для життя, створені самою природою.
Останніми роками сотнями гектарів стали вигоряти ліси. Великої шкоди завдано лісовому господарству, а ліс – це наше багатство, це наша природа, це наша Батьківщина, це гриби та ягоди, лікарські рослини.
Крім цього, Правил пожежної безпеки в лісах Російської Федерації, затверджених постановою Уряду РФ від 9.09.1993 № 886,встановлено, що підприємствам, організаціям, установам, іншим юридичним особам та громадянам " забороняється випалювання трави на лісових галявинах, прогалинах, луках та стерні на полях.Тобто запроваджується пряма заборона на проведення статей.
Раніше рідну землю палили тільки вороги, а навіщо її печемо ми, ми їй хто? Земляки, ви відчуваєте: що далі, то яскравіше – неприпустиме життя, негативне, якщо з ним не ведеться усвідомлена боротьба, стає звичним і сприймається як норма життя?

Суддя.Пане, Весняний упав, що ви можете сказати на своє виправдання.

Весняний упав.Пан Ботанік переконав мене, що я завдаю шкоди рослинному світу. Але не треба забувати, і нехай садівники скажуть мені «Дякую», що я вбиваю шкідливих комах та їхні личинки, які зменшують, а іноді й повністю гублять їхній майбутній урожай.

Суддя.Слово надається свідку з боку звинувачення пану Зоологу.

Зоолог.Я не згоден з панами Адвокатом та Весняною статтю. Треба задуматися і про те, скільки життів гублять весняні пожежі, це мільйони комах, величезна кількість звірів та птахів, які гинуть разом із гніздами та потомством. У вогні гинуть комахи, їх личинки та яйця. Все менше стає метеликів, джмелів та інших комах, що запилюють квіти рослин. Вогонь не щадить жаб, ящірок, їжаків та інших дрібних тварин. Особливу шкоду завдають пали гніздуванням і виводкам птахів.
Для багатьох тварин пожежа – катастрофа. Він руйнує місця проживання птахів і звірів - не назавжди, лише на деякий час, зате воно часто припадає на критичний весняний період. Особливо сильної шкоди тваринам завдається у разі поширення впала на велику площу. Дуже небезпечний упав, якщо поблизу є ставок чи озеро із чагарниками очерету. Адже тут виводять потомство безліч птахів, а сила та швидкість поширення вогню в сухих очеретах досить висока. Часто навіть дорослі птахи не встигають урятуватися.
Торішня трава – це живий будинок для дуже великої кількості комах та тварин, таких як жаби, мишки, ящірки. Чомусь думають, що у траві та листі зимують лише шкідники рослин. А тоді корисні комахи мешкають де? Вони всі живуть під захистом трави, і під час впала, особливо коли йде кільцевий вогонь, рідко кому з них вдається втекти від вогню.
Нашим законодавством видано закони, які певною мірою торкаються проблем виживання тваринного світу при випалюванні трави.
Насамперед, це стаття 28 Федерального закону "Про тваринний світ",згідно з якою " забороняється випалювання рослинності, ... без здійснення заходів, що гарантують запобігання захворюванням і загибелі об'єктів тваринного світу, а також погіршення довкілля їх існування". Відповідно до статтею 24цього закону, " дії, які можуть призвести до загибелі, скорочення чисельності або порушення довкілля об'єктів тваринного світу, занесених до Червоних книг, не допускаються".

Суддя.Пане Весняний упав ви можете довести протилежне.

Весняний упав.Ні.

Суддя.Слово надається свідку з боку звинувачення пана Пожежного.

Пожежний.Вогонь травою легко пустити, але де він зупиниться, неможливо передбачити. Часто упав буває причиною лісових та торф'яних пожеж. Зрештою, виїзди пожежних команд на гасіння статей та спричинених ними пожеж – це гроші, витягнуті з кишень населення.
Усі ви пам'ятаєте пожежу, що виникла у нашому селі 3 квітня 2008 року у садівничому товаристві «Мрія» через весняний статі. В результаті повністю згоріло п'ять дачних будиночків. Подивіться на ці знімки (на слайді показуються фотографії наслідки пожежі у Безводному). Вони наводять на нас страх. З тієї ж причини 5 квітня 2008 року сталися одразу дві пожежі у садівничому товаристві «Водник» та «Супутник».
Вогонь біжить з полів та придорожніх ділянок у ліс. Дуже велика біда - торфовища, що горять. Є випадки, коли вони горять цілий рік і навіть узимку їх неможливо згасити.
Щороку в Росії в результаті підпалів сухої трави згоряють тисячі будинків і дач, нерідко страждають пам'ятники історії та культури, старовинні дерев'яні споруди. Місцеві лінії електропередачі та зв'язку, для прокладання яких досі використовуються переважно дерев'яні стовпи, є традиційними жертвами трав'яних пожеж – стовпи, що підгоріли знизу, падають, обриваючи дроти і залишаючи без світла та зв'язку цілі села та селища. При цьому нерідко паліями сухої трави є самі жителі цих сіл і селищ, або гості, що вибралися з міста, щоб порадіти навесні. В умовах і без того небагатого життя більшості російських сіл і сіл збитки, які завдають народному господарству трав'яними пожежами, виглядає вельми значним.
Хочу всім нагадати: що робити, якщо раптом сталася пожежа з вини підпалу сухої трави? Пожежа зазвичай трапляється несподівано, і тому в такій ситуації дуже важливо не розгубитися. Паніка - поганий помічник у складній обстановці.
Насамперед, треба покликати на допомогу дорослих, якщо вони поряд. Якщо вогнище загоряння невелике, його можна погасити такими способами: водою, вогнегасником, засипати піском чи землею, збити вогонь лопатою (чи якимось іншим інструментом). Якщо ви бачите, що не можете впоратися з вогнем і він поширюється далі, необхідно терміново залишити місце займання, допомогти молодшим уникнути пожежі. При сильному задимленні необхідно рухатися, закривши носа мокрою хусткою. Вибравшись із вогнища загоряння, потрібно повідомити про пожежу за телефоном «01».
Весняні пали – це екологічна дикість, шкідлива та небезпечна! Тож давайте ж не влаштовувати пали самі і роз'яснювати шкоду та небезпеку цього заняття іншим людям!

Суддя.Слово надається свідку з боку звинувачення пану Медику.

Медик.До вище сказаного хочу додати. Угарний газ, формальдегід, сажа, вуглеводні, що виділяються при спалюванні сухої трави, надають шкідливий вплив на наше здоров'я.
Менш очевидна, але не менш важлива причина загибелі людей через підпали сухої трави полягає в тому, що дим трав'яних пожеж дуже шкідливий для здоров'я, і ​​просто небезпечний для життя людей, які страждають на захворювання органів дихання. Питання про вплив диму від трав'яних пожеж на здоров'я та життя людей поки що вивчений недостатньо, але навіть наявна інформація показує, що загибель людей внаслідок впливу трав'яного диму – зовсім не рідкість. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, вплив диму від таких пожеж (головним чином твердих частинок з діаметром до 2,5 мкм, що легко розсіюються в атмосфері) викликають цілий спектр різних захворювань, у тому числі органів дихання, серцево-судинної системи, а також зростання дитячої смертності.

Суддя (звертається до Весняного полу): Пане, Весняний упав, після всіх наведених вище доказів ви готові визнати свою провину?

Весняний упав.Визнаю. Я обіцяю, що більше не прийду до вас за умови, що ви дотримуватиметеся наступних правил:

1. Відповідально ставитися до охорони природи, хоча б на побутовому рівні: не підпалювати суху траву та рослинні рештки, не палити сміття на своїх ділянках, а збирати та вивозити в установленому порядку.
2. Бути гранично обережним з вогнем, виїжджаючи на природу суворо дотримуватись правил пожежної безпеки.
3. Посилити контроль пожежної безпеки, поінформувати громадян про те, що заборонені пали. У разі пожежі повідомляти в пожежну охорону за телефоном 01.
4. Зеленим дружинам надати посильну допомогу у справі запобігання весняним статям. Якщо ми об'єднаним фронтом візьмемося за вирішення цієї проблеми, тоді можна очікувати позитивних змін у свідомості наших громадян.

Суддя . Слово надається пану Прокурору.

Прокурор.Я хочу нагадати всім про відповідальність, до якої можуть бути притягнуті винні у проведенні випалів (підпалу трави):

Адміністративна відповідальністьвстановлюється Кодексом РФ про адміністративні правопорушення (КоАП).

  • Стаття 8.29. Знищення місць проживання тварин.
  • Стаття 8.32. Порушення правил пожежної безпеки у лісах.
  • Стаття 8.33. Порушення правил охорони довкілля чи шляхів міграції тварин.
  • Стаття 8.35. Знищення рідкісних видів тварин або рослин, що знаходяться під загрозою зникнення.
  • Стаття 8.39. Порушення правил охорони та використання природних ресурсів на особливо охоронюваних природних територіях.

Кримінальна відповідальністьвстановлюється КК РФ. Кримінальний кодекс не містить статей, які передбачають пряму кримінальну відповідальність за проведення статей. Проте деякі статті Кримінального кодексу можуть бути застосовані і у разі проведення статей, якщо вони призвели до тяжких наслідків для охорони навколишнього середовища.

  • Стаття 246. Порушення правил охорони навколишнього середовища під час виконання робіт.
  • Стаття 259. Знищення критичних місць проживання для організмів, занесених до Червоної книги Російської Федерації.
  • Стаття 261. Знищення чи пошкодження лісів.
  • Стаття 262. Порушення режиму природних територій і природних об'єктів, що особливо охороняються.

Цивільно-правова відповідальністьполягає у відшкодуванні шкоди, заподіяної внаслідок будь-яких дій чи бездіяльності. У разі йдеться про заподіяння шкоди навколишньому середовищу внаслідок проведення пал.
Прошу суд при розгляді вироку врахувати всі вищесказані доводи та ухвалити справедливе рішення.

Секретар:Суд видаляється на нараду.

Перевірка домашнього завдання.Поки суд радиться серед слухачів судового засідання проходить конкурс листівок під гаслом «Збережи від вогню природу, що прокидається!»

Секретар:Встати, суд іде!

Суддя.Прослухавши справу, суд визнав Весняний припав винним:

  • у навмисному замаху на життя та здоров'я людини, її майбутнє;
  • у забрудненні навколишнього середовища;
  • у знищенні деяких видів тварин або рослин:
  • у посяганні на право людини жити у чистому навколишньому середовищі;
  • у створенні пожежонебезпечної обстановки

і засуджує його до довічного виселення з планети Земля, а учасників нашого засідання я прошу подумати, що вони можуть запропонувати для того, щоб Весняний упав більше нас не відвідував.

IV. Підбиття підсумків

V. Домашнє завдання

Вчитель:Отже, хлопці, ми сьогодні все добре попрацювали і нехай рішення суду буде нашим домашнім завданням.

У школі пройшли заходи щодо попередження надзвичайних ситуацій та відпрацювання дій у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Особливу увагу приділили небезпеці виникнення пожеж, про небезпеку під час запалювання трави на городах, у місті.

На класному годиннику, уроках ОБЖ хлопці самі представляли свої проекти, презентації про небезпеку пожеж. Педагог показував, як користуватись вогнегасником. Діти розповідали, якими підручними засобами можна користуватися під час пожежі, куди телефонувати. Усім роздали пам'ятки з телефонами та попередженням про небезпеку спалахів.

На загальношкільній лінійці були представлені проекти з відеороликами щодо запобігання пожежам. Хлопці розповіли про те, що дуже небезпечно підпалювати суху траву, показали приклади пожеж у лісі та селищах, коли згоряли навіть будинки.

Керівники та учасники проекту «Ми проти пожежі» зробили спеціальні таблички з написами: «Не пали суху траву», «Не залишай вогонь без контролю», «Не допусти пожежі» та розвішували у мікрорайоні «Молодіжний», алеєю лівобережжя.




Керівник проекту, учень 5 "Б" класу МБОУ "ЗОШ №2"

Цілі:

Ознайомити дітей із правилами пожежної безпеки;

Попередити пустощі дітей з вогнем.

Завдання:

Навчити дітей швидко оцінювати небезпечну ситуацію, приймати оптимальне рішення щодо її подолання;

Формувати почуття самозбереження;

Пропагувати працю пожежників;

Ознайомити дітей з історією протипожежної служби в Росії та на Кубані;

Заохочувати дітей до дбайливого ставлення до особистого та державного майна.

Завантажити:


Попередній перегляд:

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ОСВІТНИЙ УСТАНОВ ДЛЯ ДІТЕЙ,

ПОТРІБНИХ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ТА МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

ЦЕНТР ДІАГНОСТИКИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ М.О. ПОГЛЯД

(Відділення індивідуального навчання)

Урок-презентація

з основ пожежної безпеки на тему:

"Пожежна безпека.

Служба порятунку 01»

Підготувала: учитель початкових класів

Митрошина Марина Володимирівна

Сизрань 2013 р.

План уроку:

I. Вступна частина

1.Організаційний момент

ІІ. Основна частина

1. Вогонь – давній друг людини

2. Злий вогонь

3. Причини пожеж

4. Чим небезпечна пожежа?

8. Пожежі на Кубані

ІІІ. Підсумок уроку

1. Дії під час пожежі

IV. Практична частина

Цілі:

Ознайомити дітей із правилами пожежної безпеки;

Попередити пустощі дітей з вогнем.

Завдання:

Навчити дітей швидко оцінювати небезпечну ситуацію, приймати оптимальне рішення щодо її подолання;

Формувати почуття самозбереження;

Пропагувати працю пожежників;

Ознайомити дітей з історією протипожежної служби в Росії та на Кубані;

Заохочувати дітей до дбайливого ставлення до особистого та державного майна.

Обладнання:

ТЗН: комп'ютер, інтерактивна дошка, проектор;

Виставка книг на тему уроку.

Посібники:

Презентація (додаток 1);

Пам'ятки учням (додаток 2).

Хід уроку

I. Вступна частина

1.Організаційний момент

2. Повідомлення теми та мети уроку

Слайд 1

Запам'ятати твердо потрібно нам –

Пожежа не виникає сама!

Володимир Маяковський

Сьогодні ми з вами поговоримо на дуже важливу та актуальну для всіх нас тему.

Відгадайте загадку:

«Рудий звір у печі сидить, рудий звір на всіх сердить. Він від злості їсть дрова, цілу годину, а може дві. Ти рукою його не чіпай, покусає всю долоню»

(Вогонь)

Сформулюйте тему уроку.

Ми познайомимося з основами пожежної безпеки, причинами виникнення пожеж, навчимося дотримуватись правил пожежної безпеки та правильно діяти при виникненні пожежі

ІІ. Основна частина

  1. Вогонь – давній друг людини

Слайд 2

Вогонь – давній друг людини. З його допомогою відбувається багато корисних справ.

2. Злий вогонь

Слайд 3

Але іноді трапляється, що з вірного друга вогонь перетворюється на нещадного недруга, який знищує все на своєму шляху.

Сила вогню велика – превелика. Він забирає мільйони людських життів, стирає з лиця землі і великі міста, і маленькі села. Сьогодні на нашій планеті щороку трапляється близько п'яти з половиною мільйонів пожеж. Кожні 5 секунд – нова пожежа. Горять підприємства та лікарні, потяги та літаки, ліси, поля та будинки. А внаслідок колосальні збитки. І найголовніше – десятки тисяч людських жертв, у тому числі й діти.

3. Причини пожеж

Слайд4

Часто під час пожежі страждають люди, тому викликають швидку допомогу. Лікарі оглядають хворих на місці або одразу везуть до лікарні.

Слайд 5

Відгадайте загадку: Ох, небезпечні сестрички ці маленькі … (сірники)

Подивимося уривок із «Уроків тітоньки Сови». Слайд 6.

Слайд 7

Не грай, друже, зі сірником,

Пам'ятай ти, вона мала,

Але від сірника-невеликого

Може будинок згоріти вщент.

Молодшим братам та сестричкам,

Дошкільнятам кажуть:

«Міцно пам'ятайте, що сірники

Не іграшка для хлопців!

(Б. Миротворців)

4. Чим небезпечна пожежа?

Слайд 8

Що можна назвати одним із найстрашніших і найнебезпечніших лих?
- Чим небезпечна пожежа?
- Чому може виникнути пожежа?

Давайте визначимо правила пожежної безпеки:

  • Не балуйся вдома зі сірниками та запальничками.
  • Ідучи з кімнати або з будинку, не забувай вимикати електроприлади.
  • Чи не суши білизну над плитою.
  • У жодному разі не запалюй феєрверки, свічки чи бенгальські вогні будинку (і взагалі краще це робити лише з дорослими).

Ви сьогодні принесли книги про пожежу. Звернемося до нашої виставки. Назвіть літературні твори на нашу тему. (Перегляд книг)

5. Опис пожеж у літературних творах

Слайд 9

З яких творів взято такі рядки?

Море полум'ям горить,

Вибіг з моря кит,

Гей, пожежники, тікайте!

Допоможіть, допоможіть!

Коренів Чуковський

ПУТАНИЦЯ

Слайд 10

З тріском, клацанням та громом.

Встав вогонь над новим будинком,

Озирається кругом,

Махає червоним рукавом.

Самуїл Маршак

КОТЯЧИЙ БУДИНОК

6. Гра-фізхвилинка: «Правила пожежної безпеки»

Слайд 11
Вимовляємо хором, де йдеться про вас:
"Це я, це, я, це всі мої друзі!"

Хто, почувши запах гару,

Повідомляє про пожежу?

Хто з вас, почувши дим,

Хто з вас пустує з вогнем

Вранці, ввечері та вдень?

Хто, почувши газ у квартирі,

Зателефонує «04»?

Хто багаття не підпалює

І іншим не дозволяє?

7. Правила поведінки під час пожежі

Слайд 12

А якщо пожежа таки виникла?

Ось які існують правила поведінки під час пожежі.

  • Якщо вогонь невеликий, можна спробувати відразу загасити його, накинувши, наприклад, на нього щільну тканину, ковдру або вилив каструлю води. АЛЕ ПАМ'ЯТАЙ: НЕ МОЖНА гасити водою прилади, що знаходяться під напругою, а також бензин, гас і масло.
  • Якщо вогонь одразу не згас, негайно тікай ​​з дому в безпечне місце. І тільки після цього дзвони в пожежну охоронуЯкщо не можеш втекти з палаючої квартири, одразу ж зателефонуй «01» і повідоми пожежникам точну адресу та номер своєї квартири. Після цього з вікна клич на допомогу сусідів та перехожих.

Слад13

  • При пожежі дим набагато небезпечніший від вогню. Більшість людей під час пожежі гине від диму. Якщо відчуваєш, що задихаєшся, опустися навпочіпки або просувайся до виходу повзком – унизу менше диму. По можливості дихай через мокру тканину.
  • При пожежі в під'їзді ніколи не сідай у ліфт. Він може відключитися, і ти задихнешся.
  • телефону "01" або попроси про це сусідів.

Знає кожен громадянин цей номер "01".
Якщодо вам прийде біда - подзвони швидше туди.
А якщо немає телефону - поклич людей з балкона.

Де ще, крім приміщень, може статися пожежа?

8. Пожежі на Кубані

Слайд 14

Літні та осінні пожежі в полях знищують результати важкої праці хліборобів

9. Історія протипожежної служби в Росії та на Кубані

Слайд 15

Коли трапляється пожежа, на допомогу приходять пожежники. Пожежні одягнені у спеціальні вогнетривкі костюми, а голову захищає каска. Вони приїжджають на спеціальній пожежній машині, яка оснащена високими сходами, баком з водою та шлангом.

Слайд 16

Небезпечна і важка робота людей, які обрали собі професію пожежника. Пожежні були героями за всіх часів. Їх завжди відрізняли любов до своєї професії, відвага, самовідданість, готовність прийти на допомогу.

Слайд 17

Чекаючи на приїзд пожежників, намагайся зберігати спокій: тебе обов'язково врятують.

Слайд 18

Протипожежна служба в Росії

17 квітня (за новим стилем – 30 квітня) 1649 року цар Олексій Михайлович підписав указ "Про Градське благочиння", який і заклав основи створення першої російської протипожежної служби. У документі було встановлено суворий порядок під час гасіння пожеж у Москві, закладено основи професійної пожежної охорони, запроваджено постійне чергування, а пожежним дозорам було надано право карати мешканців столиці за порушення правил поводження з вогнем.

Слайд 19

Пожежні каланчі

Пожежні каланчі в російських містах активно будувалися з початку XIX століття, після виходу указу Олександра «Про складання з обивателів Москви повинності ставити пожежних служителів і про заснування в цій пожежній команді» (31 травня 1804). Як правило, каланчі вінчали дво- триповерхові будівлі поліцейських дільниць, при яких були організовані пожежні частини. Крім дозорної служби, каланчі використовувалися для сигналізації - вивішені на каланчі шкіряні сигнальні кулі вдень або ліхтарі в нічний сповіщали сусідні пожежні частини про розміри та місце виникнення пожежі.

Слайд 20

Пожежну команду в Катеринодарі було створено 30 травня 1825 року.
Є своя пожежна частина у нашому місті.

Слайд 21

Сьогодні Державна протипожежна служба (ДПС) – це потужна оперативна служба у складі МНС Росії, яка має кваліфіковані кадри та сучасну техніку.

10. Закріплення навчального матеріалу

З метою закріплення навчального матеріалу подивимося уривок з «Уроків тітоньки Сови» та відповімо на запитання.

Слайди 22-28

  1. Назвіть телефонний номер для повідомлення про пожежу?
  2. Що обов'язково має висіти у школі на стіні?

Картинки із малюнками на тему пожежі;

План евакуації;

Портрети пожежників;

Килими.

  1. Який із цих предметів відсутній на пожежному щиті?

Лом;

Багор;

Вогнегасник;

Граблі.

  1. Що робити, якщо почалася пожежа?
  • заплакати;
  • зателефонувати до «01»;
  • закритися в шафі;
  • втекти.
  1. Що робити, якщо при приготуванні їжі на газовій плиті спалахнув жир на сковороді?

Залити сковороду водою;

Винести її із кухні;

Вимкнути газ, накрити сковороду кришкою;

Втекти.

  1. Що робити, якщо з телевізора пішов дим?

Залити телевізор водою;

Висмикнути вилку з розетки та накинути на телевізор вологу ковдру;

Втекти до іншої кімнати.

ІІІ. Підсумок уроку

Зараз продзвенить дзвінок з уроку. А ми з вами уявимо, що пролунало 3 дзвінки. Що це означає?

1 учень

Три дзвінки летять по школі,

Швидкістю з птахом сперечаючись.

Місце побудови

Знаємо без сумніву!

2 учень

І шляхи руху теж –

Тренування нам допоможе!

Якщо щось раптом трапиться,

То має все вийти,

3 учень

Тому що на навчаннях,

Тут – не розваги!

Тут грати не час у хованки-

4 учень

Кинь усі речі та зошити-

Аж раптом небезпечний поворот?

Адже про життя йдеться.

IV. Практична частина

Слайд 29

Дії при пожежі у школі:

  • побудуватися парами;
  • слідувати за учителем;
  • не панікувати самим та заспокоїти товаришів;
  • на території школи чекатиме подальших вказівок вчителя.

Після закінчення уроку залишити клас і пройти шляхом евакуації зі школи під час пожежі.Діти отримують пам'ятки та виходять із класу шляхом евакуації.

ЯК ВЕСТИ СЕБЕ ПРИ ПОЖЕЖІ

Для збереження життя собі та своїм близьким кожна людина має знати

основні правила поведінки під час пожежі:

1. При запахі диму негайно телефонувати 01 .

2. Якщо можливо, залиште приміщення, закривши вікна та двері; якщо ні-виходьте на балкон, або стійте біля вікна.

3. Якщо вогнище займання невелике, спробуйте впоратися з ним самостійно: водою, піском, вогнегасником, будь-якою щільною тканиною, землею з горщиків квіток.

4. При невеликій задимленості в під'їзді просуйтеся до виходу рачки, повзком, тримаючись за стіни, при цьому, якщо можливо, прикрийте органи дихання тканиною, якщо ні-затримайте якомога довше дихання.

ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНО, тому НЕ МОЖНА:

1. Виходити в сильно задимлений коридор, під'їзд, оскільки дим дуже токсичний, а гаряче повітря може обпекти легені.

2. Розбивати і відкривати в приміщенні, що горить вікна, т.к. при доступі свіжого повітря вогонь розгориться ще сильніше.

3. Користуватись під час пожежі ліфтом.

4. Спускатися вниз сходовим маршем, триматися за поручні - вони нерідко ведуть у глухий кут.

5. Стрибати з вікон. Кожен другий стрибок із 3 поверху і вище – смертельний.

6. Проходити крізь приміщення, що горить, якщо немає впевненості, що ви зможете проскочити його за кілька секунд.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Вогонь – друг

Вогонь – ворог

ТЕМА УРОКУ: Пожежна безпека

Необережне поводження з вогнем – сірники, багаття; Порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації печей; Витік побутового газу; Необережне поводження з піротехнічними виробами (хлопавки, петарди, бенгальські вогні, феєрверки тощо)

Не балуйтеся вдома із сірниками, запальничками. Це – одна із причин пожеж. Не залишайте без нагляду увімкнені електроприлади, особливо праски, обігрівачі, телевізори, світильники та ін. Виходячи з дому, не забудьте їх вимкнути.

Не забувайте вимикати газову плиту. Якщо відчуєте запах газу, не запалюйте сірників і не вмикайте світло. Терміново провітріть квартиру. Не сушіть білизну над плитою. Воно може спалахнути. Феєрверки, свічки, бенгальські вогні запалюйте подалі від ялинки, краще взагалі поза домом.

Ніколи не торкайтеся голими руками до металевих частин печі. Ви можете отримати серйозний опік. Не чіпайте без дозволу дорослих пічну заслінку. Якщо її закрити раніше часу, в будинку накопичиться чадний газ, і ви можете задихнутися. Не відкривайте пічну дверцята. Звідти можуть вискочити розпечений куточок або іскра та стати причиною пожежі.

Ф І З М І Н У Т К А

1 2 3 4 5 6 7 8 Запитання: 1. Світить, але обпалює. 2 та 3. Засоби гасіння вогню. 4. Побутовий прилад, через який, якщо він залишиться включеним, може статися пожежа. 5. Чим подають воду під час пожежі. 6. Сигнал, який видається пожежним автомобілем. 7. Звідки набирають воду для гасіння пожежі. 8. Основний засіб боротьби з вогнем. Полум'я П е н а П е с о к У т ю г Ш л а н г С і р е н а Колодяг Вода


Презентації на тему Пожежна (протипожежна) безпека школярів, Правила дій під час пожежі у школі для класного годинника. Опубліковано: 0. 8 серпня 2. Життя дитини – безцінна, але рухливість, витівка, довірливість та цікавість дітей різного віку часом тягнуть за собою страшні наслідки. Ніщо не буває так безжально щодо людського життя, як підступна пожежа.

Презентація на тему: Боятися як вогню! Завантажити області попереджає: неконтрольовані пали трав можуть призвести до сумних Природних причин виникнення весняних трав'яних пожеж Не дивіться, що мала. Випалювання збагачує грунт золою: * Пожежа не додає нічого нового: Особливо небезпечні весняні пали в місцях проживання рідкісних і тих, що знаходяться під Завантажити безкоштовно презентацію на тему "* Весняне та осіннє. Методична розробка класної години - рольової гри на тему шкоди пожеж, мультимедійна презентація учнів Весняні пали сухої трави та підпалювання трави навесні отримало назву весняні пали.Сезон масових трав'яних підлог триває не більше трьох-чотирьох тижнів - с.

Це загибель дітлахів та дорослих, втрата майна, страх і горе тих, хто зіткнувся з подібною трагедією. Завдання вчителя – провести з учнями класну годину на тему «Пожежна безпека» та вивчити у кожному класі з учнями дії під час пожежі у школі, вдома, у будь-якому іншому місці. Презентація «Пожежна безпека» та низка інших матеріалів, які можна скачати у нас на сайті безкоштовно, дадуть відомості дітям про руйнівну силу вогненної стихії. Слайди, наповнені цифрами та фактами, реальними фото та яскравими картинками розповідають правдиві історії, які мали місце у чиїхось життях, обірваних пожежами. Презентації про пожежну безпеку закликають кожного бути уважнішими до свого життя. Безневинна витівка зі сірниками та краса мов полум'я – це перший крок до біди.

  • Переглянувши не одну презентацію для дітей про правила поведінки. Величезним лихом для будь-якого регіону стають весняні пали. Вогонь друг і ворог людини, скачати для класної години.
  • Ця тема є актуальною, т.к. в даний час мат можна почути У школі учні не соромлячись, лаються матом. Сценарій та презентація позакласного заходу «Весняні пали – причина пожеж» для 5-6 класів.

Чомусь на тему правил пожежної безпеки та пожежі у школі, як і раніше, відводиться так мало навчального часу. А матеріал, який є на сайті і можна безкоштовно завантажити, зручно використовувати не тільки на класній годині, але й на інших уроках, на заняттях гуртків.

Конкурс «Презентація до уроку» · Урок з використанням електронного підручника Інтерактивна бесіда на тему «Чому щовесни підпалюють траву?» Учні: Підпалювання трави навесні отримало назву весняні пали. Сезон масових трав'яних долів триває не більше трьох-чотирьох.

Розробки класного годинника про пожежні та протипожежну безпеку розкажуть дітям про те, як поводитися, якщо раптом спалахне вогонь, коли дорослих поряд не виявиться. Переглянувши не одну презентацію для дітей про правила поведінки під час пожежі, кожен зможе запам'ятати номер рятувальної служби, дії під час пожежі у школі, вдома, у громадському місці, де наслідки бувають страшними через суєту та паніку.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...