Тести для швачок і операторів швацького устаткування. Збірник тестів з швейної справи

Методична розробка уроку-вікторини

за професією "Оператор швейного обладнання",

підготовленого майстром виробничого навчання

Саркісова Галиною Павлівною

Пояснювальна записка

Методична розробка уроку-вікторини підготовлена ​​для проведення заняття з учнями за професією «Оператор швацького обладнання».

З метою активізації пізнавальної діяльності учнів, урок розроблений у формі вікторини. Для кращого сприйняття матеріалу на уроці використовується презентація, в якій завдання вікторини виводяться на екран.

Урок-вікторина дозволяє з'єднати воєдино теоретичну і практичну підготовку учнів, що дає можливість значно підвищити їхній професійний рівень.

Урок у формі гри допомагає прищепити інтерес учнів до майбутньої професії, сприяє також розвитку в учнів почуття самостійності, винахідливості. Для проведення вікторини дуже важливо зацікавити учнів, дати їм можливість розкрити свій творчий хист у самостійній роботі.

Оцінки навчаються виставляються з дисципліни за результатами гри, які вносяться в таблицю заповнюється в ході уроку.

План - конспект уроку - вікторини

з дисципліни «Технологія виготовлення швейних виробів»

цілі:

    Систематизувати знання з дисципліни "Технологія швейних виробів".

    Підвищення технологічної культури, розширення кругозору учнів за професією.

    виховання спостережливості , уваги, пам'яті, мислення.

Дидактичне забезпечення:роздатковий матеріал, презентація.

устаткування:комп'ютер, мультимедійний проектор, екран.

Міждисциплінарні зв'язки:інформатика, історія, обладнання, матеріалознавство.

Підготовка до уроку:запропонувати учням створити 3 команди, вибрати членів журі з учнів 2 і 3 курсів.

    Викладач представляє команди і склад журі.

    Проведення вікторин.

    Гра «Питання-відповідь».

    Підведення підсумків.

    Нагородження команд (виставлення оцінок учням).

    Заключне слово викладача.

Хід уроку:

1. Викладач представляє команди, і команди вітають один одного.

Викладач представляє склад журі.

2. Проведення вікторин

Вікторина 1. «Шість букв Р»

завдання:У всіх шести запропонованих словах присутній буква "Р". Користуючись визначеннями, відгадайте ці слова і впишіть букви в порожні клітинки.

  1. Першу "Р" знімають в ательє (ме рки)
  1. Ця "Р" у столяра в столі (інстр румент)
  2. Ця "Р" у інженера на столі (п роект)
  3. Цим "Р" займаються модельєри (моделі рование)

    Ця "Р" потрібна скрізь: і в майстерні, і в ательє (тво ркість)

  1. Ця "Р" стоїть в цеху (про рладнання)

Вікторина 2.«А чи знаєте Ви, що ...»

завдання:Кожній команді задається по 5 питань з варіантами відповідей, вибравши правильний, його необхідно обґрунтувати.

Питання 1 команді:

    Хто з відомих людей запропонував перший проект швейної машини?

- Зінгер

- Леонардо Да Вінчі

(Леонардо да Вінчі, в кінці ХV ст.)

    На яку зброю були схожі перші швейні машини за формою?

- гармату

- пістолет

- рушниця

(пістолет:перші швейні машини нагадували за своєю формою пістолет або збройовий приклад і забезпечувалися найхимернішими прикрасами, малюнками і різьбленням.)

    Існують машини не тільки з ручним приводом, а й з ручним гальмом. Чи так це? - Так - ні ( немає)

    В якому місті в Росії був заснований фірмою "Зінгер" перший завод з випуску швейних машин? ( місті Подольську, В 1900 р).

Питання 2 команді:

    Який винахідник зміг сконструювати дерев'яну швейну машину? ( Її сконструював французький винахідник Тимон в кінці XVIII в.)

    Деталь швейної машини має назву деталі одягу

комір

(Ця деталь називаєтьсярукав ).

    Яких не існувало швейних голок в історії?

кістяних голок

дерев'яних

Ігл дикобраза

(Ігл дикобраза).

    Існують машини, які шиють без ниток? - Та ні ( Так: в таких швейних машинах деталі з'єднують шляхом зварювання).

Питання 3 команді:

    Є машини, керовані не однієї, а двома ножними педалями? - Та ні ( Так: такі машини використовуються на швейному виробництві і мають електричний привід).

    Чи існують "говорять" швейні машини, що попереджають оператора в разі її неправильних дій при управлінні машиною? - Та ні ( Так: ці машини були розроблені японською фірмою і управляються вони за допомогою вбудованої ЕОМ).

    Еліос Хоу створив швейну машину, яка замінює працю

п'яти кравців

двох кравців

Одного кравця ( п'яти кравців)

    Спостерігаючи за рухом чого в руках дружини англієць Вільям Лі винайшов швейну машину?

замешиванием тесту

Рухом в'язальних спиць

розчісуванням волосся

(Рухом в'язальних спиць : В кінці XVI ст. він придумав швейну машину, за своїм принципом нагадує освіту однониткових ланцюгових стібків).

Вікторина 3 «Анаграми»

Анаграми 1 команді:

    ПІШКРВОІ (Кривошип)

    ІЕЕЛДЗІ (Виріб)

    ОЛЕАКЛ (Лекало)

    АРЗРЕМ (Розмір)

Анаграми 2 команді:

    ПЕРСНАТОК (Наперсток)

    ФЕЬЛЕР (Рельєф)

    НОЛОКВО (Волокно)

    УФНРТІРУА (Фурнітура)

Анаграми 3 команді:

    ИВАТКЧА (Витачками)

    КСАЛКДА (Складка)

3. ЦИНІНОЖ (Ножиці)

4. ЕДОМРЕЬЛ (Модельєр)

Вікторина 4 «Загадки»

    По річці простирадла йде пароплав.

А за ним така гладь - ні зморшки не бачити. (Праска)

    З цього відерця можна води напитися. (Наперсток)

    Стібок за стібком встали рядком. (Рядок)

    Тканини я кольоровий шматок, називаюся ... (Клаптик)

    Маленька, гостра, з хвостиком. (Голка з ниткою)

    Два кінця, два кільця, посередині цвях. (Ножиці)

    Я уздовж тканини ходжу, а мій братик поперек. (Основа і качок)

    Топили, били, м'яли, шарпали, рвали, крутили, ткали, на стіл стелили. (Льон)

    На стеблах біліють чашки, в них і нитки і сорочки. (Бавовна).

Вікторина 5 «Орієнтування в професіях швейного профілю»

завдання: До назви професії вкажіть її опис.

1. Технолог 5. Вишивальниця

2. Швачка 6. прядильниць

3. Закрійник 7. Кравець

4. Модельєр 8. Оператор швейного обладнання

опис

Виготовляє різну обробку швейних виробів ( вишивальниця).

Він керує технологічним процесом отримання тканини ( технолог)

Вона здійснює підготовку основи для процесу виготовлення тканини ( прядильниця).

Переносить лекала на тканину і розкроюють деталі крою вироби ( закрійник).

Спеціаліст з пошиття цілого швейного вироби будь-якої складності ( кравець).

Спеціаліст з виготовлення моделей одягу, дизайнер одягу, який визначає образ і стиль ( модельєр).

Виконує на швейному підприємстві технологічні операції з виготовлення швейного виробу

Спеціаліст з обслуговування і експлуатації швейного обладнання ( оператор швейного обладнання).

Вікторина 6 «Продовж прислів'я»

завдання: Учасники вікторини повинні продовжити прислів'я:

    «Бережіть плаття знову ...... .. ( а честь змолоду)».

    "Зустрічають по одягу,………..( а проводжають по розуму)».

    "Без проблем …….( НЕ виймеш рибу зі ставка)».

    «Справі час, ...... ( а потісі годину)».

    «Скільки вовка не годуй, ...... ( а він в ліс дивиться)».

    «Шила милому кисет, .... ( а вийшла рукавичка)».

    «Сім раз примір, ...... (один раз відріж)».

    «Чоботар без чобіт, а кравець ....... ( без сукні)».

    «Не грішно те, що ....... ( в моду увійшло)».

    «Не вчи неробства, а вчи ....... (Рукоділля)».

    «Як одяг пошиєш, так її і ......... ( зносиш)».

    «Кроїти - не шити, після ......... ( НЕ распорешь)».

Вікторина 7 «Кросворд»

завдання: Командам пропонується один кросворд, Оцінюється правильність відповідей і швидкість розгадування кросворду.

По горизонталі: 2.Кусочкі тканини, укріплені на виробі пришиванням або приклеюванням. 7. Вироби, об'єднані в групи за окремими ознаками. 10. Країна, де з'явився шовк. 11. Міністерство внутрішніх справ коміра. 12. Моделювання виробів.

По вертикалі: 1.Хлопчатобумажная тканину. 3. Центр вітчизняного машинобудування. 4. Батьківщина бавовняної тканини. 5. Тканина з штучних волокон. 6. Показник розмірних ознак фігури людини. 8. Шовкові тканини з синтетичних волокон. 9. Панування певних поглядів на одяг в конкретний період часу.

відповіді:По горизонталі: 2. Аплікація. 7. Асортимент. 10. Китай.

11. Стойка. 12. Дизайн. По вертикалі: 1. Бязь, 3. Подольск. 4. Індія. 5. Вискоза. 6. Мірка. 8. Капрон. 9. Мода

3. Гра «Питання - відповідь»

    З землі виростав - весь світ одягаю ( льон).

    Легкий, а не пух, м'який, а не хутро, білий, а не сніг, одягає всіх ( бавовна).

    По горах, по долах ходить шуба та каптан ( вівця, баран).

    Йшов мужик по дорозі, прийшло дві дороги, він в обидві пішов ( брюки).

    Надягають для спокою, а знімають для чемності ( халат).

    Входиш в одні двері, а виходиш з трьох, думаєш, що вийшов, а насправді увійшов ( сорочка).

    Одягну - ободом зведе, зніму - змією впаде, тепла не дає, а без нього холодно ( пояс).

    Наша тітонька голка рядок по полю вела, рядок в рядок, рядок в рядок, буде плаття вашої дочки ( швейна машина).

    Тонка, Одновухого, гостра, на допомогу швидка, всьому світові потрібна ( голка).

    На пальці одному відерце догори дном ( наперсток).

    Два братика, одне серце ( ножиці).

    По річці простирадла пливе пароплав то назад, то вперед, а за ним така гладь - ні зморшки не бачити ( праска).

    Кінь сталевий, хвіст лляної ( голка з ниткою).

    Зробити рівну межу всім я зробити допоможу ( лінійка).

    Я не хвастаючи, скажу: всіх друзів омолоджено! Йдуть до мене сумні - із зморшками, зі складками, йдуть дуже милі, веселі і гладкі! Значить я надійний друг, а звуть мене ( праска).

4. Підведення підсумків гри-вікторини за результатами.

Таблиця результатів гри-вікторини

п / п

Назва вікторин

команди

Шість букв «Р»

«А чи знаєте Ви, що ...»

«Анаграми»

«Загадки»

«Орієнтування в професіях»

«Продовж прислів'я»

«Кросворд»

Додаткові бали по грі:

"Питання відповідь"

всього:

5. Нагородження команд (виставлення оцінок учням):

1 місце

2 місце - команда ____________________________

3 місце - команда ____________________________

6. Заключне слово викладача:Дякую командам, що ви добре підготувалися і взяли активну участь на нашій грі, журі, що були уважні і об'єктивні при підведенні підсумків. Бажаю успіхів в оволодінні обраної вами професії, яку, судячи з результатів гри-вікторини, ви любите.

7. Домашнє завдання:Проаналізувати свої відповіді на професійні питання і зробити висновок, наскільки ви знаєте свою професію.

МІНІСТЕРСТВО КАЗЕННЕ освітні УСТАНОВИ ПОЧАТКОВОГО ОСВІТИ Федеральної СЛУЖБИ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ РОСІЇ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ № 110 Комплект матеріалів для оцінки сформованості професійних компетенцій по виду професійної діяльності Професія 262019.04 Оператор швейного обладнання Контрольно-оцінне засіб для іспиту (кваліфікаційного) I. ПАСПОРТ Призначення: КОС призначений для контролю і оцінки результатів освоєння професійного модуля: ПМ.02 Виконання робіт по обробці текстильних виробів з різних матеріалів Результати (освоєні професійні компетенції) Основні показники оцінки результатаФорми і методи контролю та оцінки ПК 1.1. Виконувати операції вручну або на машинах, автоматичному чи напівавтоматичному обладнанні з пошиття деталей, вузлів, виробів з текстильних матеріалов.1. Операції з пошиття деталей, вузлів з текстильних матеріалів вручну виконані відповідно до завдання і ТУ 201 РФ 4208-7-92 "Технічні умови. Одяг верхній чоловічий, жіночий та дитячий пальтово-костюмного ассортімента.Екзамен (кваліфікаційний), оцінка продукту, порівняння з показниками ТУ, (оціночний лист) 2. Операції з пошиття деталей, вузлів з текстильних матеріалів на машинах, автоматичному чи напівавтоматичному обладнанні виконані відповідно до завдання і ТУ 201 РФ 4208-7-92 "Технічні умови. Одяг верхній чоловічий, жіночий та дитячий пальтово-костюмного ассортімента.Екзамен (кваліфікаційний), оцінка продукту, порівняння з показниками ТУ, (оціночний лист) 3. Операції з пошиття виробів з текстильних матеріалів на машинах автоматичному чи напівавтоматичному обладнанні виконані відповідно до завдання і ТУ 201 РФ 4208-7-92 "Технічні умови. Одяг верхній чоловічий, жіночий та дитячий пальтово-костюмного ассортімента.Проізводственная практика, оцінка продукту, порівняння з показниками ТУ, (оціночний лист) ПК 1.2. Контролювати відповідність кольору деталей, виробів, ниток, прикладних матеріалов.4. Колір деталей, виріб, нитки, прикладні матеріали підібрані відповідно до завдання і ГОСТ 6309-93. "нитки швейні бавовняні і синтетичні ".Екзамен (кваліфікаційний), оцінка продукту, порівняння з показниками, (оціночний лист) ПК 1.3. Контролювати якість крою і якість виконаних операцій.5. Контроль якості крою проведено відповідно до ГОСТу 4103-82." Вироби швейні. Методи контролю якості "Іспит (кваліфікаційний), оцінка продукту, порівняння з показниками, (оціночний лист) 6. Контроль якості виконаних операцій проведено відповідно до ГОСТу 4103-82. "Вироби швейні. Методи контролю якості" Іспит (кваліфікаційний), оцінка продукту, порівняння з показниками, (оціночний лист) ПК 1.4. Усувати дрібні неполадки в роботі оборудованія7. Дрібні неполадки в роботі устаткування усунені відповідно до завдання і технічним паспортом обладнання Виробнича практика, оцінка продукту, порівняння з показниками, оценкаПК 1.5. Дотримуватись правил безпечної труда.8. Пошиття деталей, вузлів, виробів з текстильних матеріалів проведено з дотриманням вимог Правил ТБ Іспит (кваліфікаційний), оцінка дотримання вимог Правил ТБ, оцінка процесу, спостереження (лист спостереження) Об'єкти і процедура оцінювання: 1,2,4,5, 6 оцінка продукту практичної діяльності (квазіпрофессіональной обстановка), іспит (кваліфікаційний) 8 - оцінка процесу практичної діяльності (квазіпрофессіональной обстановка), іспит (кваліфікаційний) 3, 7 - оцінка продукту практичної діяльності (квазіпрофессіональной обстановка), виробнича практика Методи і технології оцінювання: 1,2 , 4,5,6 - зіставлення з показниками. 8 - оцінка дотримання вимог Правил ТБ Форма іспиту (кваліфікаційного): комбінований іспит Вимоги до портфоліо (для комбінованого іспиту): Склад портфоліо: Показник 3 Показник 7 Виріб, атестаційний лист, щоденник практики, відгук по ПП Вимоги до процедури оцінювання: ПомещеніеШвейная мастерскаяОборудованіе і пристосування: - швейні машини: універсальние- 8720 кл. "Джек" спеціальние- 51кл., 25кл. - засоби малої механізації - обладнання ВТО: праски промислові - пристосування для виконання машинних робіт - пристосування для волого-теплових робіт - пристосування і інструмент для ручних робіт - манекен.Інструменти: Голки, ножиці, крейда, підсобні лекала, сантиметрова стрічка. Витратні матеріали: Комплект крою деталей вироби, прикладні матеріали. Доступ до додаткових інструкцій і довідкових матеріалів: Розробка нормативної документації карти.Норма часу: 120 мін.Колічество варіантів: 25Деленіе на підгрупи: 2 підгрупи Вимоги до кадрового забезпечення: Оцінювачі (експерти): - Директор ЦТАО ФКУ ІК - 7 Жаркова В.Г. - Старший майстер виробництва ЦТАО ФКУ ІК-7: - Заузолкова І.А. - Інженер з о \ т Шкатула Ю.І. Асистент (організатор) -Мастер виробничого навчання Токарєва Л.А., Хабибулина Х.Г. II. ЗАВДАННЯ ДЛЯ іспитів (КІЗ) Варіант № 1 1.Обработайте рукав з притачной манжетою. 2. Проведіть контроль якості вузла. Результат занесіть в бланк. Бланк № п / пПараметриПоказателі ізмереній1Шіріна шва сточування рукава2Шіріна шва обточування кінців манжети3Шіріна шва приточування манжети 4Шіріна шва настрачіванія верхнього зрізу манжети5ВТО6Норма временіВивод: III. ПАКЕТ екзаменаторів IIIa. Рекомендації для екзаменатора: 1. Ознайомтеся з завданнями для екзаменуються, що оцінюються професійними компетенціями і показниками оцінки. 2. Вивчіть інструмент оцінювання професійних компетенцій. 3. Оцініть роботу учнів і заповніть екзаменаційну відомість згідно із запропонованими критеріями. ІІІб. КІЗ Варіанти завдань для екзаменуються: 25 варіантів IIIв. КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ Інструмент перевірки ПараметрОценка в баллахКоментаріі експерта3210Виполненіе робіт вручну-Вимоги ТУ видержаниІмеет допустимі ТУ відхилення Не відповідають ТУВиполненіе робіт на машинах, на автоматичному чи напівавтоматичному оборудованііШви відповідають ТУ Шви мають відхилення не більше 0,1 смШви мають відхилення більше 0,1 смШви не відповідають ТУСоответствіе кольору деталей, ниток, прикладних матеріалов.-Повністю відповідає ТУ Має допустимі ГОСТом отклоненіяНе відповідає Контроль якості крою та виконаних операцій .-- Проведено відповідно ГОСТ Проведено з порушенням ГОСТ Дотримання правил ТБ - Без нарушенійНе дотримувалася техніка безпеки, Виконання норми временіНорма часу видержанаОтклоненіе від норми не більше 0,5 часаОтклоненіе від норми більш 1часаБолее 2 годин Умови освоєння показників 1,2,4,5,6,8: Мінімальна кількість балів - 10 балів; Максимальна кількість балів -12 балів. ОЦІНОЧНА ВІДОМІСТЬ Професія 262019.04 Оператор швейного обладнання проміжної атестації за професійною модулю: ПМ 02 Виконання робіт по обробці текстильних виробів з різних матеріалів група _ОШО_ № п / пФІО обучающіхсяПАРАМЕТРИВиполненіе робіт вручнуюВиполненіе робіт на машинах, на автоматичному чи напівавтоматичному оборудованііСоответствіе кольору деталей, ниток, прикладних матеріаловКонтроль якості крою та виконаних операцій.Соблюденіе правил ТБВиполненіе норми часу1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. _________________________________ ____________________________________ ПІДСУМКОВА ВІДОМІСТЬ за оцінкою сформованості професійних компетенцій по ВПД ПМ 02 Виконання робіт по обробці текстильних виробів з різних матеріалів МДК 02 Технологія обробки текстильних виробів Професія 262019. 04 Оператор швейного обладнання ПІБ того, хто навчається __________________________________________________________ Професійні компетенцііПоказателі оцінки результатаПП Іспит (к) Висновок ПК 1.1. Виконувати операції вручну або на машинах, автоматичному чи напівавтоматичному обладнанні з пошиття деталей, вузлів, виробів з текстильних матеріалів. 1. Операції з пошиття деталей, вузлів з текстильних матеріалів вручну виконані відповідно до завдання і ТУ 201 РФ 4208-7-92 "Технічні умови. Одяг верхній чоловічий, жіночий та дитячий пальтово-костюмного ассортімента.2. Операції з пошиття деталей, вузлів з текстильних матеріалів на машинах, автоматичному чи напівавтоматичному обладнанні виконані відповідно до завдання і ТУ 201 РФ 4208-7-92 "Технічні умови. Одяг верхній чоловічий, жіночий та дитячий пальтово-костюмного асортименту. 3. Операції з пошиття виробів з текстильних матеріалів на машинах автоматичному чи напівавтоматичному обладнанні виконані відповідно до завдання і ТУ 201 РФ 4208-7-92 "Технічні умови. Одяг верхній чоловічий, жіночий та дитячий пальтово-костюмного асортименту. ПК 1.2. Контролювати відповідність кольору деталей, виробів, ниток, прикладних матеріалов.4. Колір деталей, виріб, нитки, прикладні матеріали підібрані відповідно до завдання і ГОСТ 6309-93. "нитки швейні бавовняні і синтетичні" .ПК 1.3. Контролювати якість крою і якість виконаних операцій . 5. Контроль якості крою проведено відповідно до ГОСТу 4103-82. "Вироби швейні. Методи контролю якості "6. Контроль якості виконаних операцій проведено відповідно до ГОСТу 4103-82." Вироби швейні. Методи контролю якості "ПК 1.4. Усувати дрібні неполадки в роботі устаткування 7. Дрібні неполадки в роботі устаткування усунені відповідно до завдання і технічним паспортом оборудованіяПК 1.5. Дотримуватися правил безпечної праці. 8. Пошиття деталей, вузлів, виробів з текстильних матеріалів проведено з дотриманням вимог Правил ТБ _________________ / ________________ _________________ / ________________ IV. ІНСТРУКЦІЇ для майстра в / н і асистента 1. Підготуйте до іспиту крій деталей. 2. Приготуйте і перевірте робочий стан необхідного обладнання, пристроїв та інструментів. 3. Приготуйте необхідні витратні матеріали. 4. Забезпечте наявність необхідної довідкової літератури. 5. Проведіть інструктаж учнів з ТБ. 6. Забезпечте необхідну документацію для проведення іспиту (оціночні матеріали, протокол) Розробники: Токарева Л. А., майстер виробничого навчання філії ФКОУ НВО ПУ № 110 Хабибулина Х.Г., майстер виробничого навчання філії ФКОУ НВО ПУ № 110 Рокині Л.Н., старший майстер філії ФКОУ НВО ПУ № 110 Яровіков Н.А., заступник директора ФКОУ НВО ПУ № 110 Токмаков В.В., майстер виробничого навчання філії ФКОУ НВО ПУ № 110 Петунин М.Н., майстер виробничого навчання філії ФКОУ НВО ПУ № 110 Шахматова Е.Н., майстер виробничого навчання філії ФКОУ НВО ПУ № 110 Мозжерин А. Г., викладач ФКОУ НВО ПУ № 110 Тойшев І.В., майстер виробничого навчання ФКОУ НВО ПУ № 110 Погоджено: Директор ЦТАО ФКУ ІК-7 підполковник вн.с. Жаркова В.Г.

Міністерство освіти Нижегородської області

Державна бюджетна професійний освітній заклад

«Сокальський технікум індустрії сервісу і підприємництва»

структурний підрозділ навчально - виробничий центр «Коверніно»

Тест з дисципліни:

«Технологія виготовлення швейних виробів»

за фахом 19601

швачка

Кваліфікація: Швея

Коверніно

Тестове завдання призначене для надання допомоги учням навчальних закладів середньої професійної освіти за фахом «Швачка» у вивченні дисципліни «Технологія виготовлення швейних виробів».

Тести складені відповідно до тем навчальної програми курсу: «Технологія виготовлення швейних виробів».

мета тестування: Отримати викладачеві спецдисциплін інформацію про якість засвоєння матеріалу, прогалинах, які необхідно усунути, готовності учнів сприймати новий матеріал.

завдання:

Контролювати знання учнів;

Сприяти активізації мислення учнів;

Розвинути навички роботи зі схемами обробки деталей одягу;

Допомога при підготовці учнів до заліку або іспиту.

Інструкції до виконання тестового завдання

Тест за технологією складається з 25 питань. У кожному питанні є три варіанти відповіді, з них необхідно вибрати правильний

Прочитайте питання (2 колонка таблиці)

Прочитайте три варіанти відповіді, виберіть правильну відповідь (3колонка таблиці)

Варіант відповіді, який ви вибрали впишіть в 4 (колонку таблиці), в тесті тільки одну правильну відповідь з трьох запропонованих варіантів.

результат

Як називається відстань від краю деталі до рядка

3.строчка

Якого кольору нитки слід підібрати для пришивання ґудзиків з отворами

1.Не має значення

2.в колір гудзики

3.в колір тканини

Визначте вид шва, що випадає із запропонованої групи

1.шов взамок

2.стачной взаутюжку

3.обтачной в кант

Пароповітряний манекен призначений для

1.внутріпроцессной СОТ

2.межопераціонной СОТ

3.окончательной СОТ

Закінчіть речення вибравши правильний варіант відповіді: Ласи це

1.заміни і заломи на тканині

2.блеск на поверхні тканини

При обробці коміра з клейовою прокладкою дублюють:

1.Верхняя комір

2.Нижняя комір

3верхній і нижній комір

Ширина шва сточування зрізів на універсальної машині дорівнює:

1.0,7 ... .0,8см

При обробці бічних зрізів стачной швом взаутюжку їх обмётивают:

1.До сточування

2. Після сточування

3.У час сточування

З якої деталі сточують ліф із спідницею без зборок по лінії талії

3.не має значення

До якого шву прикріплюють пояс у виробі

1. До правому боковому шву

2.К лівому боковому шву

3.К середньому шву спинки

Якого кольору нитки використовують для виконання оздоблювальних строчок

1.согласно моделі

2.яркіх тонів

3.в колір тканини

Що таке підріз

1.обикновенная витачками

3.разрезная витачками з різними по довжині сторонами

З якого боку слід обмётивать зрізи після сточування рельєфів

1.со боку центральної частини

2.со боку бочка

Чи впливає товщина матеріалу на величину канта обтачних деталей

2. Не впливає

3.Необходімость разутюжіть обтачних шов

Від чого залежить трудомісткість виготовлення виробів

1.об'ема вироби

2.фасона вироби

3.кваліфікаціі кравця

Якої глибини повинна бути надсічка

Як називається вид роботи, при якій дві деталі з'єднують по краю з подальшим вивёртиваніем їх на лицьову сторону і виправленням канта

1.прітачіваніе

2.стачіваніе

3.обтачіваніе

Назвіть стежки, якими можна виконати підшивання низу виробу

1.потайние підшивальні стежки

2.стегальние стежки

3.обмёточние стежки

Яку деталь слід покласти вниз при з'єднанні двох деталей з різною по товщині тканини

1.із товстої тканини

2.Із тонкої тканини

3.Необходімость послабити верхню строчку швейної машини

Коли виконують декатірованіе тканини

1.Перед розкриємо

2.в процесі носіння

3.готового вироби

Від чого залежить розмір обметаної петлі

1.От виду тканини

2.Розмір гудзики

3.фасона вироби

Як визначити правий і лівий рукав

1.Не має значення

2.по окату

3.по з'єднувального шву рукава

Що необхідно враховувати при виборі ширини стачного шва

1.Призначення шва і область застосування

2. Структура тканини

3.соблюденіе технології згідно з технічним описом моделі

Який вид шва використовують для з'єднання обробної тасьми з виробом

1.стачной

2.прітачной

3.накладной

Як правильно розташувати інструменти і пристосування під час роботи на робочому столі

1.В залежності від площі столу

3.в залежності від розміру інструментів

Відповіді на тести:

Кожна правильна відповідь на питання прирівнюється до 1 балу, в результаті бали підсумовуються і оцінюються по таблиці.

Критерії оцінки виконання тестового завдання

результат відповідей

результат відповідей

результат відповідей

результат відповідей

Від 0-3 (прав.отв)

Від 4-11 (прав.отв)

Від 12-22 (прав.отв)

Від 23-25 ​​(прав.отв)

оцінка

оцінка

оцінка від

оцінка від

2 (два)

3 (три)

4 (добре)

5 (відмінно)

Державне бюджетне освітня

установа початкової професійної освіти

Володимирській області

«Професійне училище №45» г.Камешково
Методичні матеріали з тестування

підготувала:

Кашурін Наталія Миколаївна

майстер виробничого навчання

за професією «Оператор швацького обладнання»


  1. Вступ

  2. Загальні рекомендації для використовують тести в оцінці досягнень учнів

  3. Специфікація тестової роботи

  4. План тестової роботи

  5. Тестове завдання

  6. Рекомендації по перевірці і оцінці

Вступ

В роботі представлені матеріали для проведення тестування по професії «Оператор швацького обладнання».

Контроль - один з найважливіших етапів навчання. Він активізує пізнавальну діяльність учнів, дозволяє отримувати дані про проміжні та підсумкові результати навчально-виховного процесу, оцінювати їх шляхом зіставлення із планованими результатами, вносити в навчальний процес необхідне коригування і намічати шляхи його подальшого вдосконалення.

Вибір методів і засобів контролю ускладнюється різноманітністю видів навчальної діяльності та необхідністю забезпечити, з одного боку, повноту охоплення пройденого матеріалу і всіх учнів, з іншого - об'єктивність і оперативність отримання результату.

Останнім часом все більш широке застосування в якості методу контролю знаходять тести. Такі завдання дозволяють:
- за порівняно невеликий відрізок часу здійснити перевірку значного обсягу навчального матеріалу у досить великої кількості учнів;
- оперативно отримати результати опитування;
- закріпити отримані знання, систематизувати їх, виявити головне і другорядне, встановити логічний зв'язок між предметами і явищами;
- забезпечити індивідуальний розвиток учня.


  1. Тести повинні бути складені з урахуванням вимог до валідності (надійності) і використовуватися систематично, тільки тоді результати тестування будуть об'єктивні.

  2. Для атестації учнів на відповідність їх персональних досягнень вимогам відповідної професійної освітньої програми повинні створюватися фонди оціночних засобів, що дозволяють оцінити знання, вміння і освоєння компетенції при організації поточної і проміжної атестації.

  3. Необхідно чітко формулювати цілі тестування (а саме, навчання, визначення рівня знань, повторення матеріалу, вирішення певної проблеми, творче використання знань і т.д.) і доречно використовувати тести в навчальному процесі відповідно до мети.

  4. Для об'єктивності оціночного тестування необхідно застосовувати єдині по відношенню до всіх груп студентів тестові методики.

  5. Тест повинен включати по можливості більше завдань різних типів, оскільки це підвищує вірогідність його результатів.

  6. Питання в тестах повинні не перевіряти запам'ятовування окремих фактів, а спонукати учнів використовувати отримані знання.

  7. Звертайте увагу на ясний мову, однозначність термінів, які використовуються в тесті. Тестові завдання повинні бути зрозумілі навчаються.
Висловлюю впевненість в тому, що виконання даних рекомендацій забезпечить викладачам успішність в організації контрольно-оціночної діяльності, результати якої не приведуть до розчарування у виконаній роботі.

Пропоновані приблизні завдання для перевірки знань розроблені для оцінки результатів навчання з дисциплін професійного циклу. Контроль знань учнів рекомендується проводити за результатами вивчення окремих тем, розділів, за підсумками вивчення курсу.

СПЕЦИФІКАЦІЯ

тестової роботи по МДК ПМ 2.


  1. Призначення тестової роботи- оцінити рівень навчальних досягнень з теми «Машинні роботи»

  1. Документи, що визначають зміст екзаменаційної роботи:
Федеральний державний освітній стандарт початкової професійної освіти за фахом «Оператор швацького обладнання»

програма


  1. умови застосування
Робота розрахована на учнів Iкурса в обсязі 60 годин.

  1. Структура екзаменаційної роботи
Характеристика структури роботи:

Знання (розуміння):

За рівнями складності завдань діагностує базовий, підвищений і високий рівні

За професійних компетенцій робота діагностує:

За загальним компетенцій робота діагностує:

розподіл завдань за змістом

4.1. За перевіряється знань


Проверяемое зміст (знання, розуміння)

Номери тестових завдань

число завдань

відсоток завдань

1

Пристрій шв. маш.

1,3,4,5,6,7

6

21,5

2

Охорона праці

2,9,10

3

10,7

3

Неполадки в шв. машині

8

1

3,5

4

ткацькі переплетення

11

1

3,5

5

Класифікація текст. волокон

12

1

3,5

6

Технологія виробництва тканин

13

1

3,5

7

властивості матеріалів

14

1

3,5

8

Термінологія машинних робіт

15,16,17,18,19

5

17,9

9

машинні шви

20,21,22,23,24

5

17,9

10

Технологія обробки деталей

25,26,27,28

4

14,5

4.2. За перевіряється умінням


проверяемое вміння

Номери тестових завдань

число завдань

відсоток завдань

1

Організовувати робоче місце

1,2,3

3

30

2

усувати неполадки

8

1

10

3

Визначати за схемами види ткацьких переплетень

11

1

10

4

Визначати за рисунком види швів

21,22,23

3

30

5

Орієнтуватися в технологічній послідовності

24,28

2

20

    1. Розподіл завдань за рівнями діяльності

    2. Розподіл завдань по професійних компетенцій

професійні компетенції

Номери тестових завдань

число завдань

відсоток завдань

1

ПК-1

1,3,4,5,6,7,15,

16,17,18,19,20,21,

22,23,24,25,26,27,


20

71,4

2

ПК-2

11,12

2

7,2

3

ПК-3

13,14

2

7,2

4

ПК-4

8

1

3,5

5

ПК-5

2,9,10

3

10,7

6

ПК-6

7

ПК-7

    1. Розподіл завдань за загальними компетенціями

загальні компетенції

Номери тестових завдань

число завдань

відсоток завдань

1

ОК-1

2

ОК-2

1,2,3,4,5,6,7,9,10,12,13,14,20,

21,22,23,24,25,26,27


20

71,5

3

ОК-3

11,15,16,17,18,19,28

7

25

4

ОК-4

8

1

3,5

5

ОК-5

6

ОК-6

7

ОК-7

  1. Час виконання роботи 37 хвилин

  1. Система оцінювання виконання окремих завдань і роботи в цілому

  1. Додаткові матеріали та обладнання
Не використовуються. Використання калькуляторів забороняється.

План тестової роботи




перевіряються знання

перевіряються вміння

рівень завдання

Перевіряються професійні компетенції (ПК)

Перевіряються загальні компетенції (ОК)

форма завдання

Максимальний бал

Час виконання завдання

1

Пристрої під шв. маш.

Организ. раб. місця

1

2.1.

2.2.

Об.

6

2 хв.

2

охорони праці

Организ. раб. місця

1

2.5.

2.2.

Закр.

1

30сек.

3

Пристрої під шв. маш.

Организ. раб. місця

1

2.1.

2.2.

Об.

3

30сек.

4

Пристрої під шв. маш.

2

2.1.

2.2.

Об.

4

1 хв.

5

Пристрої під шв. маш.

2

2.1.

2.2.

Закр.

1

2 хв.

6

Пристрої під шв. маш.

2

2.1.

2.2.

Закр.

1

2 хв.

7

Пристрої під шв. маш.

2

2.1.

2.2.

Об.

7

2 хв.

8

Неполадок в роботі шв. маш.

Усунення несправностей

3

2.4.

2.4.

Закр.

1

2 хв.

9

охорони праці

2

2.5.

2.2.

Закр.

1

2 хв.

10

охорони праці

1

2.5.

2.2.

Закр.

1

30сек.

11

Ткацьких перепл.

Потужність. за схемами види ткацьких перепл.

2

2.2.

2.3.

Об.

1

1 хв.

12

Классиф. текст. волокон

2

2.2.

2.2.

Об.

4

1 хв.

13

Технолог. пр-ва тканини

1

2.3.

2.2

Закр.

1

30сек.

14

Св-в матеріал.

2

2.3.

2.2.

Об.

9

2 хв.

15

термінології

2

2.1.

2.3.

Закр.

1

1 хв.

16

термінології

2

2.1.

2.3.

Закр.

1

1 хв.

17

термінології

2

2.1.

2.3.

Закр.

1

1 хв.

18

термінології

2

2.1.

2.3.

Об.

3

1 хв.

19

термінології

2

2.1.

2.3.

Об.

4

2 хв.

20

Маш. швів

2

2.1.

2.2.

Закр.

1

30сек.

21

Маш. швів



2

2.1.

2.2.

Об.

2

1 хв.

22

Маш. швів

Потужність. по малюнку види швів

2

2.1.

2.2.

Об.

4

2 хв.

23

Маш. швів

Потужність. по малюнку види швів

2

2.1.

2.2.

Закр.

1

1 хв.

24

Маш. швів

Орієнтир. в технолгія. последов.

2

2.1.

2.2.

Закр.

1

2 хв.

25

Технолог. обро. деталей

1

2.1.

2.2.

Закр.

1

30сек.

26

Технолог. обро. деталей

1

2.1.

2.2.

Закр.

1

30сек.

27

Технолог. обро. деталей

1

2.1.

2.2.

Закр.

1

30сек.

28

Технолог. обро. деталей

Орієнтир. в технолгія. Послідів.

2

2.1.

2.3.

Об.

5

4хв.

28

10

68

37мін.

Тестове завдання по професії

«Оператор швацького обладнання»

МДК ПМ 2

по темі «Машинні роботи»
Розгляньте малюнок швейної машини і дайте відповідь на питання 1,2,3
1. Внесіть в таблицю номера, відповідні частинам швейної машини.

2. З якого боку має падати світло місцевого освітлення на робоче місце «Оператора швейного обладнання», вкажіть правильну відповідь:
а) справа;

в) зверху;

г) знизу.
3. Вкажіть в порожніх клітинках номера пристосувань, що забезпечують захист від впливу електричного струму?

4. Вставте в запропонований текст цифри відповідають основним частинам швейної машини.
Головка швейної машини являє корпус, що складається з платформи () і рукава (), в якому розміщені деталі машини. Вертикальна частина рукава називається стійкою (). Швейна машина має єдиний приводний (головний) вал, на вільному кінці якого закріплюється шків (). Головний вал приводить в рух робочі органи машини.
5. Напишіть призначення і рух голки.

призначення: _______________________________________________________

рух: ________________________________________________________
6. Перерахуйте які механізми беруть участь в процесі освіти човникового стібка.


  1. _____________

  2. _____________

  3. _____________

  4. _____________

  5. _____________

  6. _____________
7. Внесіть в таблицю номера, відповідні деталей механізмів голки, позначені під цифрами: 1, 4, 9, 5, 7, 16, 14, 10, 12

8. Розгляньте структуру неякісної рядки: "петляння знизу". Напишіть причину, її усунення та регулювання.

Причина: ____________________________________________________________________________________________________________
Усунення і регулювання: ____________________________________________________________________________________________________________________
9. Виберіть із запропонованих вимог безпеки ті вимоги, які необхідно дотримуватися при роботі на швейній машині:
а) наявність запобіжників від проколів пальців;

б) включення виробляється після одночасного натискання на дві пускові кнопки;

в) наявність підставки з бортиками з вогнестійкого матеріалу;

г) не можна змочувати верхню подушку водою;

д) наявність щитків екранів для захисту очей;

е) наявність регулятора температури;

ж) наявність огороджень нітепрітягивателя;

з) робоча металева поверхня повинна бути чистою і добре відполірованою.

10. Які засоби гасіння доцільно застосувати при горінні ізоляції проводів, електроустановок під напругою?
а) вода;

б) пінний вогнегасник;

в) порошковий вогнегасник.

Відповідь: _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

11. Визначте вид ткацького переплетення. Відповіді занесіть в таблицю.


1

2

3

а) сатинова;

б) ворсове;

в) саржевое;

г) креповое;

д) полотняне

12. Вставте в незаповнені рамки таблиці класифікації натуральних волокон відсутні терміни.



льон

шовк

13. Вибери із запропонованих визначень правильну відповідь. Що таке прядіння?
а - сукупність процесів, при яких з коротких волокон отримують пряжу (текстильну нитку).

б - процес виготовлення тканини шляхом переплетення двох систем ниток: основи і качка.
відповідь:________________________________________________________

14. Які властивості з перерахованих відносяться до гігієнічних, технологічних, механічних? Відповіді занесіть в таблицю.
а) пружність

б) теплозащитность;

в) обсипальність;

г) гігроскопічність;

д) пилеемкость;

е) прорубаемость;

ж) усадка;

з) драпируемость;

Державне бюджетне освітня

«Професійне училище №45» м Камешково

Методичні матеріали з тестування

підготувала:

майстер виробничого навчання

III. Специфікація тестової роботи

IV. План тестової роботи

Вступ

В роботі представлені матеріали для проведення тестування по професії «Оператор швацького обладнання».

Контроль - один з найважливіших етапів навчання. Він активізує пізнавальну діяльність учнів, дозволяє отримувати дані про проміжні та підсумкові результати навчально-виховного процесу, оцінювати їх шляхом зіставлення із планованими результатами, вносити в навчальний процес необхідне коригування і намічати шляхи його подальшого вдосконалення.

Вибір методів і засобів контролю ускладнюється різноманітністю видів навчальної діяльності та необхідністю забезпечити, з одного боку, повноту охоплення пройденого матеріалу і всіх учнів, з іншого - об'єктивність і оперативність отримання результату.

Останнім часом все більш широке застосування в якості методу контролю знаходять тести. Такі завдання дозволяють:

За порівняно невеликий відрізок часу здійснити перевірку значного обсягу навчального матеріалу у досить великої кількості учнів;

Оперативно отримати результати опитування;

Закріпити отримані знання, систематизувати їх, виявити головне і другорядне, встановити логічний зв'язок між предметами і явищами;

Забезпечити індивідуальний розвиток учня.

1. Тести повинні бути складені з урахуванням вимог до валідності (надійності) і використовуватися систематично, тільки тоді результати тестування будуть об'єктивні.

2. Для атестації учнів на відповідність їх персональних досягнень вимогам відповідної професійної освітньої програми повинні створюватися фонди оціночних засобів, що дозволяють оцінити знання, вміння і освоєння компетенції при організації поточної і проміжної атестації.

3. Необхідно чітко формулювати цілі тестування (а саме, навчання, визначення рівня знань, повторення матеріалу, вирішення певної проблеми, творче використання знань і т. Д.) І доречно використовувати тести в навчальному процесі відповідно до мети.

4. Для об'єктивності оціночного тестування необхідно застосовувати єдині по відношенню до всіх груп студентів тестові методики.

5. Тест повинен включати по можливості більше завдань різних типів, оскільки це підвищує вірогідність його результатів.

6. Питання в тестах повинні не перевіряти запам'ятовування окремих фактів, а спонукати учнів використовувати отримані знання.

7. Звертайте увагу на ясний мову, однозначність термінів, які використовуються в тесті. Тестові завдання повинні бути зрозумілі навчаються.

Висловлюю впевненість в тому, що виконання даних рекомендацій забезпечить викладачам успішність в організації контрольно-оціночної діяльності, результати якої не приведуть до розчарування у виконаній роботі.

Пропоновані приблизні завдання для перевірки знань розроблені для оцінки результатів навчання з дисциплін професійного циклу. Контроль знань учнів рекомендується проводити за результатами вивчення окремих тем, розділів, за підсумками вивчення курсу.

СПЕЦИФІКАЦІЯ

тестової роботи по МДК ПМ 2.

1. Призначення тестової роботи- оцінити рівень навчальних досягнень з теми «Машинні роботи»

2. Документи, що визначають зміст екзаменаційної роботи:

Федеральний державний освітній стандарт початкової професійної освіти за фахом «Оператор швацького обладнання»

програма

3. умови застосування

Робота розрахована на учнів Iкурса в обсязі 60 годин.

4. Структура екзаменаційної роботи

Характеристика структури роботи:

Знання (розуміння):

За рівнями складності завдань діагностує базовий, підвищений і високий рівні

За професійних компетенцій робота діагностує:

За загальним компетенцій робота діагностує:

розподіл завдань за змістом

4.1. За перевіряється знань

Проверяемое зміст (знання, розуміння)

Номери тестових завдань

число завдань

відсоток завдань

Пристрій шв. маш.

Охорона праці

Неполадки в шв. машині

ткацькі переплетення

Класифікація текст. волокон

Технологія виробництва тканин

властивості матеріалів

Термінологія машинних робіт

машинні шви

Технологія обробки деталей

4.2. За перевіряється умінням

4.3. Розподіл завдань за рівнями діяльності

4.4. Розподіл завдань по професійних компетенцій

професійні компетенції

Номери тестових завдань

число завдань

відсоток завдань

16,17,18,19,20,21,

22,23,24,25,26,27,

4.5. Розподіл завдань за загальними компетенціями

загальні компетенції

Номери тестових завдань

число завдань

відсоток завдань

1,2,3,4,5,6,7,9,10,12,13,14,20,

21,22,23,24,25,26,27

11,15,16,17,18,19,28

5. Час виконання роботи 37 хвилин

6. Система оцінювання виконання окремих завдань і роботи в цілому

7. Додаткові матеріали та обладнання

Не використовуються. Використання калькуляторів забороняється.

План тестової роботи

перевіряються знання

перевіряються вміння

рівень завдання

Перевіряються професійні компетенції (ПК)

Перевіряються загальні компетенції (ОК)

форма завдання

Максимальний бал

Час виконання завдання

Пристрої під шв. маш.

Организ. раб. місця

Об.

2 хв.

охорони праці

Организ. раб. місця

Закр.

30сек.

Пристрої під шв. маш.

Организ. раб. місця

Об.

30сек.

Пристрої під шв. маш.

Об.

1 хв.

Пристрої під шв. маш.

Закр.

2 хв.

Пристрої під шв. маш.

Закр.

2 хв.

Пристрої під шв. маш.

Об.

2 хв.

Неполадок в роботі шв. маш.

Усунення несправностей

Закр.

2 хв.

охорони праці

Закр.

2 хв.

охорони праці

Закр.

30сек.

Ткацьких перепл.

Потужність. за схемами види ткацьких перепл.

Об.

1 хв.

Классиф. текст. волокон

Об.

1 хв.

Технолог. пр-ва тканини

Закр.

30сек.

Св-в матеріал.

Об.

2 хв.

термінології

Закр.

1 хв.

термінології

Закр.

1 хв.

термінології

Закр.

1 хв.

термінології

Об.

1 хв.

термінології

Об.

2 хв.

Маш. швів

Закр.

30сек.

Маш. швів

Об.

1 хв.

Маш. швів

Потужність. по малюнку види швів

Об.

2 хв.

Маш. швів

Потужність. по малюнку види швів

Закр.

1 хв.

Маш. швів

Орієнтир. в технолгія. последов.

Закр.

2 хв.

Технолог. обро. деталей

Закр.

30сек.

Технолог. обро. деталей

Закр.

30сек.

Технолог. обро. деталей

Закр.

30сек.

Технолог. обро. деталей

Орієнтир. в технолгія. Послідів.

Об.

4хв.

37мін.

Тестове завдання по професії

«Оператор швацького обладнання»

МДК ПМ 2

по темі «Машинні роботи»

в) порошковий вогнегасник.

відповідь:_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

а) сатинова;

б) ворсове;

в) саржевое;

г) креповое;

д) полотняне

а - сукупність процесів, при яких з коротких волокон отримують пряжу (текстильну нитку).

б - процес виготовлення тканини шляхом переплетення двох систем ниток: основи і качка.

відповідь:________________________________________________________

а) пружність

б) теплозащитность;

в) обсипальність;

г) гігроскопічність;

д) пилеемкость;

е) прорубаемость;

ж) усадка;

з) драпируемость;

і) щільність

Застрачіваніе

Прітачіванія

обточування

втачіванія

Відповідь: ________________________________________________________

16.Закончіте пропозицію, вибравши правильний варіант відповіді:

а) притачивают

б) настрачівают

в) застрочують

г) обточують

а) поєднання двох приблизно рівних за величиною деталей машинної рядком

відповідь: ___________________________________________________________

обмітати

Сутюжіть

прітачать

пріутюжіть

Відповідь: ___________________________________________________________

а) окантовування;

б) розтрачання;

в) сточування;

г) Настрачіваніе

Відповідь: ___________________________________________________________

Відповідь: ___________________________________________________________

23. За малюнком визначте:

https://pandia.ru/text/78/015/images/image016_4.png "alt =" (! LANG: Опис: Image1" width="243" height="144">!}

назва шва: __________

послідовність обробки: а) ______________

б) ______________

в) ______________

а) на ребро;

б) на спинку;

в) на поличку.

Відповідь: ________________________________________________

а) притачним; в) застрочним;

б) обтачних; г) притачним

Відповідь: ________________________________________________

д) 1,5 ... 2 см.

Відповідь: _____________________________________________________-

Тест з еталонами відповідей

Розгляньте малюнок швейної машини і дайте відповідь на питання 1,2,3

1. Внесіть в таблицю номера, відповідні частинам швейної машини.

2. З якого боку має падати світло місцевого освітлення на робоче місце «Оператора швейного обладнання», вкажіть правильну відповідь:

а) справа;

в) зверху;

3. Вкажіть в порожніх клітинках номера пристосувань, що забезпечують захист від впливу електричного струму?

4. Вставте в запропонований текст цифри відповідають основним частинам швейної машини.

Головка швейної машини являє корпус, що складається з платформи (1) і рукава (2), в якому розміщені деталі машини. Вертикальна частина рукава називається стійкою (4). Швейна машина має єдиний приводний (головний) вал, на вільному кінці якого закріплюється шків (3). Головний вал приводить в рух робочі органи машини.

5. Напишіть призначення і рух голки.

відповідь:голка служить для проколу матеріалів, протягування через них нитки, утворення стібка; рух голки - зворотно-поступальний

6. Перерахуйте які механізми беруть участь в процесі освіти човникового стібка.

Відповідь: - голка

- човник

- ниткопритягувач

- регулятор натягу

- рейка

- лапка

7. Внесіть в таблицю номера, відповідні деталей механізмів голки, позначені під цифрами: 1, 4, 9, 5, 7, 16, 14, 10, 12

8. Розгляньте структуру неякісної рядки: "петляння знизу". Напишіть причину, її усунення та регулювання.

Причина: слабо натягнута верхня нитка, або сильно натягнута нижня нитка.

Усунення і регулювання: збільшити натяг верхньої нитки гайкою регулятора натягу верхньої нитки або послабити натяг нижньої нитки гвинтом на шпульних ковпачку.

9. Виберіть із запропонованих вимог безпеки ті вимоги, які необхідно дотримуватися при роботі на швейній машині:

а) наявність запобіжників від проколів пальців;

б) включення виробляється після одночасного натискання на дві пускові кнопки;

в) наявність підставки з бортиками з вогнестійкого матеріалу;

г) не можна змочувати верхню подушку водою;

д) наявність щитків екранів для захисту очей;

е) наявність регулятора температури;

ж) наявність огороджень нітепрітягивателя;

з) робоча металева поверхня повинна бути чистою і добре відполірованою.

відповідь:а, д, ж

10. Які засоби гасіння доцільно застосувати при горінні ізоляції проводів, електроустановок під напругою?

б) пінний вогнегасник;

в) порошковий вогнегасник.

Відповідь: в

11. Визначте вид ткацького переплетення. Відповіді занесіть в таблицю.

а) сатинова;

б) ворсове;

в) саржевое;

г) креповое;

д) полотняне

12. Вставте в незаповнені рамки таблиці класифікації натуральних волокон відсутні терміни.

натуральні волокна

рослинні

тварини

мінеральні

13. Вибери із запропонованих визначень правильну відповідь. Що таке прядіння?

А - сукупність процесів, при яких з коротких волокон отримують пряжу (текстильну нитку).

Б - процес виготовлення тканини шляхом переплетення двох систем ниток: основи і качка.

відповідь: А

14. Які властивості з перерахованих відносяться до гігієнічних, технологічних, механічних? Відповіді занесіть в таблицю.

15. Як називається вид роботи, при якому дві деталі з'єднують по краю з подальшим викручування їх на лицьову сторону і виправленням канта?

Застрачіваніе

Прітачіванія

обточування

втачіванія

Відповідь: в.

16.Закончіте пропозицію, вибравши правильний варіант відповіді:

При обробці низу вироби сукні з х / б тканини низ вироби ....

А) притачивают

Б) настрачівают

В) застрочують

Г) обточують

Відповідь: при обробці низу вироби сукні з х / б тканини застрочують.

17.Вибрать правильне визначення терміну «настрочити» - це:

А) з'єднання двох приблизно рівних за величиною деталей машинної рядком

Б) з'єднання двох деталей, в результаті викручування шов залишається всередині

В) з'єднання двох деталей накладених одна на іншу машинною строчкою.

відповідь: В.

18.Виберіте із запропонованого переліку терміни, які позначають операції з'єднання рукавів з проймами:

обмітати

Сутюжіть

прітачать

пріутюжіть

Відповідь: а, д, ж.

19. У порожніх клітинках вкажіть: якого виду робіт відповідають терміни?

а) окантовування;

б) розтрачання;

в) сточування;

г) Настрачіваніе

20. Як називається відстань від краю деталі до прокладається рядки?

відповідь : б.

21. Під якими буквами позначені крайові шви:

Відповідь: в, д.

22. Впишіть у порожні клітинки цифри малюнка швів, відповідні їх назві:

23. За малюнком визначте:

https://pandia.ru/text/78/015/images/image016_4.png "alt =" (! LANG: Опис: Image1" width="243" height="144">!}

відповідь : расстрочной

послідовність обробки -

а) стачать шов;

Б) разутюжіть припуски шва;

В) настрочити припуски шва на виріб.

25.Виберіте правильний варіант відповіді на питання, в який бік запрасовують припуск бокового шва в х / б халаті.

а) на ребро;

б) на спинку;

в) на поличку.

Відповідь: б

26.Как швом обробляється хлястик?

а) притачним; в) застрочним;

б) обтачних; г) притачним

відповідь : Б

27.Виберіте правильний варіант ширини шва сточування плечових та бічних зрізів:

д) 1,5 ... 2 см.

Еталон: г

28. За малюнком встановіть послідовність обробки кишені в рамку. Занесіть в таблицю номера операцій.

критерії оцінок

Максимальна кількість балів - 68

Оцінка "3" - від 34-50 балів

Оцінка "4" - від 51-66 балів

Оцінка "5" - від 67-68баллов

При розробці показників якості навчальної підготовки використовувалися показники загальних компетенцій (ОК) і показники професійних компетенцій (ПК) з

Федеральних ДЕРЖАВНОГО ОСВІТНЬОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ПО ПРОФЕСІЇ 262019.04 ОПЕРАТОР ШВЕЙНОГО ОБЛАДНАННЯ

V. ВИМОГИ ДО РЕЗУЛЬТАТАМИ ОСВОЄННЯ ОСНОВНИЙ

ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

5.1. Випускник, що освоїв ОПОП НПО, повинен володіти загальними компетенціями, що включають в себе здатність:

ОК 1. Розуміти сутність і соціальну значущість своєї майбутньої професії, виявляти до неї стійкий інтерес.

ОК 2. Організовувати власну діяльність виходячи з мети і способів її досягнення, визначених керівником.

ОК 3. Аналізувати робочу ситуацію, здійснювати поточний і підсумковий контроль, оцінку і корекцію власної діяльності, нести відповідальність за результати своєї роботи.

ОК 4. Здійснювати пошук інформації, необхідної для ефективного виконання професійних завдань.

ОК 6. Працювати в команді, ефективно спілкуватися з колегами, керівництвом, клієнтами.

ОК 7. Виконувати військовий обов'язок, в тому числі із застосуванням отриманих професійних знань (для юнаків).

5.2. Випускник, що освоїв ОПОП НПО, повинен володіти професійними компетенціями, що відповідають основним видам професійної діяльності:

5.2.1. Виконання робіт по обслуговуванню обладнання підготовчо-розкрійного виробництва.

ПК 1.1. Контролювати якість і розмірні характеристики текстильних матеріалів на автоматизованих комплексах.

ПК 1.2. Настилати текстильні матеріали для розкрою.

ПК 1.3. Виконувати обслуговування автоматизованого розкрійного комплексу.

ПК 1.4. Виконувати розрахунок шматків матеріалів для розкрою.

ПК 1.5. Комплектувати шматки текстильних матеріалів для розкрою.

5.2.2. Виконання робіт по обробці текстильних виробів з різних матеріалів.

ПК 2.1. Виконувати операції вручну або на машинах, автоматичному чи напівавтоматичному обладнанні з пошиття деталей, вузлів, виробів з текстильних матеріалів.

ПК 2.2. Контролювати відповідність кольору деталей, виробів, ниток, прикладних матеріалів.

ПК 2.3. Контролювати якість крою і якість виконаних операцій.

ПК 2.4. Усувати дрібні неполадки в роботі устаткування.

ПК 2.5. Дотримуватись правил безпечної праці.

Федеральний державний освітній стандарт початкової професійної освіти по профессіі.04 Оператор швейного обладнання

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...