Проект професії лікаря медсестри в доу. Проект із трудового виховання "знайомство з професією лікар"

Зубкова Катерина Дмитрівна
Конспект НОД з ознайомлення з оточуючим. Розгляд ілюстрацій про професію лікаря (друга молодша група)

Ціль: формування уявлень дітей про працю лікаря.

Завдання:

Освітні: Уточнити знання дітей про працю лікаря.

Виховні: виховувати дбайливе ставлення до навколишнім.

Розвиваючі: формувати позитивне ставлення до професії лікаря.

Словникова робота:

Збагачення словника: пацієнт, фонендоскоп, призначати, прописувати.

Активізація словника: лікарня, лікар, дбайливий, уважний.

Попередня робота: Знайомство з медсестрою, читання «Айболіт»К. Чуковського

Засоби: Ілюстрації« Лікар» , «Валіза лікаря» , іграшка ведмідь

Способи: Сюрпризний момент, проблемна ситуація, розгляд ілюстрацій, питання дітей, позитивна оцінка від вихователя.

Мотиваційна частина Вихователь: - Діти, подивіться, хто до нас сьогодні прийшов у гості? Давайте привітаємося з Мишком.

Ой, Хлопці, а Мишко щось сумний. Що з тобою, Мишко? Хлопці, Мишко каже, що в нього шийка болить. Хлопці, а що в такому разі треба робити? Д.: -треба сходити до лікаря!

В.: Так, Мишко! Що ж ти не йдеш до лікаря? Що? Боїшся? Діти! Ведмедик боїться лікаря! Як же нам допомогти?

Діти висловлюють свої варіанти.

П.: Дивіться, у мене для вас і для Ведмедика є картинки про лікарню. Давайте їх подивимося, і розповімо Ведмедику, як працює лікар

Основна частина Подивіться на картинку, хто тут лікар? У що він одягнений? Що за прилад у нього на шиї?

Як лікар оглядає пацієнта? Лікар спочатку запитує, Що турбує хлопчика, потім оглядає хворого, слухає, вимірює температуру. З'ясувавши, що у дитини болить, лікар призначає лікування, Т. е. прописує ліки.

А ще лікарі радять робити зарядку, давайте і ми з вами відвернемося та розімнемося!

Дівчата та хлопчики / руки на пояс

Стрибають як м'ячики, /ритмічні стрибки

Ніжками тупотять,/тупання ногами

Ручками ляскають, / бавовни в долоні

Очками моргають, руки на пояс і ритмічне заплющування очей

Після відпочивають. /руки вниз

А я маю для вас ще одну картинку, подивіться, що на ній зображено? -Валіза лікаря. Що лежить у валізці у лікаря? Навіщо потрібен градусник/шприц/вата? Чим лікар слухатиме хворого лікар?

Діти! Як багато ви вже знаєте про лікарів! Скажіть, а як лікар ставиться до пацієнтів? (З турботою, з увагою)А ще лікар який? (добрий, дбайливий)

Заключна частина - Ось бачиш, Мишко, які лікарі! Правда, зовсім не страшні?

Молодці, Хлопці, Ви так багато про лікарів розповіли, що Ведмедик зовсім перестав боятися, і тепер обов'язково покаже своє хворе горло лікаря.

Публікації на тему:

НОД "Професії підприємства Чорноморнафтогаз". (Старша група) Програмний зміст: Пізнавальний розвиток: познайомити з професіями.

Конспект фізкультурного дозвілля у старшій групі «Всі професії потрібні, всі професії важливі»Завдання: Освітня область «Здоров'я» - збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей; - Виховання культурно.

Конспект інтегрованої НОД «Всі професії важливі, всі професії потрібні» у середній групіТема НОД: "Усі професії важливі, всі професії потрібні". Напрямок освіти та розвитку (освітня область): пізнавальний розвиток (.)

Конспект НОД із закріплення уявлень про літ у дітей з ОВЗ (старша група)Мета: Закріплювати у дітей уявлення про літо. Вчити показувати на картинках зиму та літо. Завдання: 1) продовжити знайомити дітей із ознаками.

Конспект НОД з середньої групи з розвитку мови «Розгляд ілюстрацій Ю. Васнєцова»Завдання: викликати в дітей віком емоційний відгук до потішкам, бажання слухати їх; виконувати рухи у грі, відповідно до тексту; уважно.

Конспект НОД у старшій групі дитячого садка «Всі професії важливі – всі професії потрібні»Цілі: 1. Розширювати уявлення дітей про професії дорослих. 2. Розширювати та активізувати словник на тему «Професії» 3. Розвивати діалогічну.

Конспект заняття для середньої групи з ознайомлення з трудом дорослих. Тема: "Важливі професії".Мета: Вчити та узагальнювати знання дітей про працю лікаря та деякі його трудові дії. Розширити словниковий запас медичними термінологіями.

МАДОУ ПГО «Дитячий садок №63 комбінованого вигляду»

Проект із трудового виховання дошкільнят.

Тема проекту: Ознайомлення з професією лікаря

Розробник: Уділова І.М.

Тип проекту: пізнавальний.

Вид проекту: груповий

Учасники : Діти групи «Зірочки» 4-5 років, вихователі, батьки.

Термін: 01.02.16 – 05.02.16

2016

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУ:

Зумовлена ​​тим, що він дозволяє максимально збагатити знання та уявлення дошкільнят про працю дорослих.

Ознайомлення з трудовою діяльністю дорослих має вирішальне значення для формування у дитини первісних уявлень про роль праці та значущість професій у суспільстві. Проте необхідно продумане керівництво процесом розвитку в дітей віком знання праці дорослих.

Педагоги готують дітей до того, щоб вони свого часу (хоч би яким далеким воно не здавалося) могли сміливо вступити в самостійне життя. Тому в перспективі ставляться такі цілі:

    формування усвідомлення те, що праця, робота займають у житті людей дуже важливе місце, що праця – це насправді основа життя;

    виховання почуття поваги до людей праці та результатів їхньої діяльності;

    знайомство з представниками тих чи інших професій, специфікою їх роботи: виконуваними ними трудовими навичками, розвиток їх трудових здібностей.

ПРОБЛЕМА: Діти не мають достатніх знань про професії людей.

МЕТА: Збагатити уявлення дітей про професію лікаря.

ЗАВДАННЯ:

    Виховувати почуття поваги до праці дорослих, бажання надавати допомогу;

    Збагачувати словниковий запас за допомогою ознайомлення дітей із предметами, необхідними у роботі лікаря

    Створювати умови для закріплення уявлень про трудові дії, що здійснюються дорослими, про результати праці, обладнання.

    формувати в дітей віком елементарний досвід професійних дій;

    Формувати розуміння необхідності дбати про своє здоров'я, берегти його, вчитися бути здоровими та вести здоровий спосіб життя.

    Підвищувати грамотність батьків у питаннях виховання та зміцнення здоров'я дошкільнят.

ПРОГНОЗУЮЧИЙ РЕЗУЛЬТАТ :

здобуття знань про професію лікаря;

формування дбайливого ставлення до праці дорослих;

Діти знають, що представляє професія лікаря і чим він займається, що йому потрібно для роботи.

Становлення та прояв здоров'язберігаючої компетенції;

Зміцнення здоров'я дітей.

Інтеграція змісту освітніх галузей.

Пізнавальний розвиток.

Перегляд та обговорення мультфільму про доктора Айболіта

Екскурсія на фізкультурний майданчик;

Соціально-комунікативний розвиток

Ігрова діяльність:

Сюжетно-рольова гра«Лікарня», «Лялька Катя захворіла»,

Завдання. Ролі. Ігрові дії. Розвиток сюжету. Матеріал. Словник

"Лікарня".Лікар – спеціаліст (Доктор). Веде прийом, прослуховує, дивиться горло, міряє температуру, призначає лікування. Виписує рецепт. Дає поради. Видає лікарняний листок.

Медсестра.Виконує призначення лікаря. Робить уколи, ставить банки, гірчичники. Допомагає лікареві. Розмовляє з хворими. Виписує направлення на обстеження. Миє інструменти.

Пацієнт.Приходить на прийом до лікаря з талоном та медичною картою. Розповідає та показує, що болить. Просить призначити лікування. Виконує всі поради та призначення лікаря. Записується прийом до лікаря.

Сюжетно – рольова гра«Аптека»

Ознайомити дітей з участю аптекаря, касира, відвідувачів аптеки, вчити виконувати ігрові дії, дотримуватися їх послідовності. Продавець у аптечному кіоску відпускає ліки за рецептом лікаря.

Матеріали: каса, «гроші», вітрина аптеки з різними ліками та предметами особистої гігієни, білий халат аптекаря, рецепти картинки із зображенням ліків, предметів догляду за хворим.

Мовленнєвий розвиток

Розмови: «Ким працюють батьки»

«Про професію лікаря, медсестри»;

«Хто лікує хворих»,

Художньо-естетичний розвиток

Ознайомлення з художньою літературою

Читання віршів: К. Чуковський «Айболіт», В. Берестов «Хвора лялька», Є. Благініна «Хворий зайчик»,

Обговорення сюжетів, вчинків

Фізичний розвиток

Розмови: «Ставлення до хворої людини, «Мікроби та віруси», «Здоров'я та хвороба», «Особиста гігієна», «Вітаміни та корисні продукти»,

Робота з батьками:

Оформлення інформаційного стенду : «Організація сюжетно-рольової гри»

Виставка «У гостях у доктора Айболіта»

Залучення батьків до виготовлення атрибутів, костюмів для сюжетно-рольової гри «Лікарня»

Консультації:

Бесіди «Догляд за тілом дитини», «Яке взуття носити»

Реалізація проекту

Підготовчий етап.

- Ознайомити батьків із темою проекту

- Провести консультації для батьків:«Значення режиму виховання дітей», «Більше уваги поставі дітей»; «Вдягаємо дітей за погодою»

Провести опитування дітей

Що ми знаємо про професію лікаря?

Де можна дізнатися про цю професію?

Спільна діяльність дорослих та дітей

Етапи проекту

Види діяльності

1 етап

Постановка проблеми

1. Розмова «Ким працюють ваші батьки?»

2. Розмова «Що робить мати, коли я захворів?

3. Розмова про професію лікар (Що ми знаємо про професію лікар? Де можна дізнатися про цю професію?)

2 етап

Розробка проекту

1. Розробка передбачуваних заходів щодо реалізації проекту.

2. Добірка художньої літератури на тему проекту

Реалізація проекту

    1. Художньо-естетичний розвиток

Ознайомлення з художньою літературою:

Читання віршів: К. Чуковський «Айболіт», В. Берестов «Хвора лялька», Є. Благініна «Хворий зайчик». Обговорення сюжетів, вчинків.

Ліплення «Вітамінки», «Корисні фрукти»

Конструювання «Побудова лікарні, аптеки»

Музична діяльність Слухання: П. Чайковський «Хвороба ляльки»

    2. Пізнавальний розвиток.

Розгляд ілюстрацій «Професії»

Перегляд та обговорення мультфільму про доктора Айболіта,

Ігри на розвиток уваги, мислення: "Четвертий зайвий", "Чого не стало"

Екскурсія на фізкультурний майданчик

    3. Мовленнєвий розвиток

Бесіди: «Про професію лікаря, медсестри»;

«Хто лікує хворих»,

«Що робить мама, коли я захворів»,

«Що потрібно лікареві для роботи»

«Розмова про правильне харчування»;

Складання описової розповіді про види спорту; Розгляд картин: "На прогулянці", "Ми займаємося спортом", "Як правильно чистити зуби", "Ми вмиваємося";

    4. Соціально-комунікативний розвиток

Сюжетно-рольова граЛікарня,

«Лялька Катя захворіла»,

«Аптека»

    5. Фізичний розвиток

ранкова гімнастика; рухливі, спортивні ігри, фізичні вправи, профілактичні заходи при плоскостопості та порушенні постави, фізкультурні заняття (приміщення);

Розмови: «Ставлення до хворої людини, «Мікроби та віруси», «Здоров'я та хвороба», «Особиста гігієна», «Вітаміни та корисні продукти»

3 етап

Презентація проекту

Підсумковий захід проекту:

НОД: «Знайомство з професією – лікар»

4 етап

Підбиття підсумків (рефлексія)

Оформлення виставки «У гостях у доктора Айболіта»

Розмова «Що нового ми довідалися про професію лікар?»

У результаті виконаної роботи діти показали такі результати:

Здобули знання про професію лікаря;

Вони сформувалося дбайливе ставлення до праці дорослих;

Діти знають, що є професією лікаря і чим він займається, що йому потрібно для роботи.

Конспект заняття для середньої групи«Знайомство з професією лікаря»

Мета: Уточнити та узагальнити знання дітей про працю лікаря та деякі його трудові дії»

Завдання: Збагатити уявлення про роботу лікаря, словниковий запас дітей.

Розвиваюча: Розвивати увагу, пам'ять, мислення.

Виховна: Виховувати повагу та інтерес до праці дорослих, а саме лікаря, дбайливо ставитись до свого здоров'я.

Обладнання та матеріали: лялька, магнітофон з флешкою, ноутбук

Включається дитячий плач. На підлозі лежить лялька. Діти реагують на плач.

В-ль: хлопці, хто це плаче? (На підлозі лежить лялька)

Лялька запнулася про іграшки розкидані і забилася, давайте зберемо іграшки і полікуємо її.

(збирають іграшки)

Як ми можемо полікувати ляльку? (Відповіді дітей)

Давайте їй зробимо масаж:

Щоб горло не боліло, ми погладимо його сміливо,

Щоб не кашляти, не чхати, носик розтиратимемо.

Лоб ми теж розітрімо, долоню тримаємо козирком.

Знаємо, знаємо, так, так, так, нам застуда не біда!

В-ль: Лялька ніжку вдарила, як ми ніжку лікуватимемо (Відповіді дітей)

Відведемо її до лікаря.

Як ви вважаєте, чим займається лікар?

Яку користь він приносить людям?

Якими інструментами користується лікар? (шприц, градусник, фонендоскоп, ложечка)

Показ та обговорення презентації про лікаря.

В-ль: Хто у дитячому садку стежить за вашим здоров'ям?

Яким має бути лікар? (добрим, привітним…)

Як викликати лікаря? (Відповіді дітей – по телефону)

Що потрібно сказати телефоном?

Сюжетно-рольова гра "Лікарня".

Конспект заняття для дітей 4-5 років на тему: Професія лікаря

Опис:даний конспект може бути використаний вихователями дошкільних закладів для проведення занять із дітьми середньої групи (4-5 років)
Ціль:Розширювати знання про професії.
Завдання:
- уточнити та узагальнити знання дітей про працю лікаря та деякі його дії;
- Розширювати словниковий запас медичними термінами;
- активізувати мовлення дітей у вживанні дієслів та прикметників;
- Виховувати інтерес до професії лікаря.

Хід заняття:

Вихователь:"Хлопці, відгадайте загадку, відгадка до вас прийде."
"Хто біля ліжка хворого сидить,
І як лікуватися він усім каже.
Хто хворий - він краплі запропонує прийняти,
Тому, хто здоровий, дозволить погуляти!
Хто це?” (Лікар)
Приходить лялька-лікар: "Здрастуйте, діти!"
Вихователь:"Скажіть, хлопці, хто це до нас прийшов?"
- "Як ви дізналися, що ця лялька – лікар?" (У неї біла курточка, зелені штани, біла шапочка з червоним хрестиком).
-"Професія лікаря дуже важлива і потрібна. Лікарі нас лікують, коли ми хворіємо. Він, як чарівник, може вилікувати будь-яку недугу у дітей та дорослих, адже він знає всі ліки, і у нього є багато всяких інструментів, які допомагають йому в його цікавій і щоб стати лікарем, потрібно дуже багато знати, адже від цих знань залежить життя людини, крім того, лікар повинен бути добрим, він повинен любити і шкодувати своїх пацієнтів.
-"Де працює лікар?"
-"Як це місце називається?"
-"Що він робить?"

-"Погляньте, у нашого лікаря є цікава валізка. Хочете дізнатися, що в ній лежить? Який цікавий мішечок у лікаря лежить у валізці! Щоб дізнатися, що лежить у мішечку, потрібно намацати рукою предмет, витягнути його з мішечка і назвати його." (Діти по черзі витягують із мішечка медичні інструменти, кажуть, як вони називаються). Гра "Чудовий мішечок".
-"Погляньте, скільки різних предметів, необхідних лікаря, щоб лікувати людей. Давайте назвемо їх ще раз." (Називають медичні інструменти).
-"А що робить лікар з цими предметами, ми зараз дізнаємося в грі "Що роблять?"
- "Я вам кидатиму м'яч, називаючи інструмент лікаря, а ви кидатимете його назад мені і називатимете, що з ним роблять.
"Шприц" (роблять уколи);
"Градусник" (вимірюють температуру);
"Бінт" (перев'язують рани);
"Вата" (змащують подряпини);
"Ложечка, шпатель" (дивляться горло)
"фонендоскоп, стетоскоп" (прослуховують биття серця, слухають легені при сильному кашлі);
"Грілка" (прикладають до ніг, якщо людина змерзла).
-"Зараз ми пограємо в гру на увагу "Знайди зайвий".
Тут на столі картинки з тими предметами, які потрібні в роботі лікареві, але є предмети, які потрібні людям інших професій. Ви повинні їх прибрати і назвати, для кого вони потрібні?
-"Скажіть, у дитячому садку, хто стежить за вашим здоров'ям?" (медсестра Людмила Миколаївна)
-"Яка вона?" (добра, привітна, лагідна)
-"А якщо ви захворіли вдома, що потрібно зробити, щоб до вас прийшов лікар?" (зателефонувати, викликати його по телефону)
-"Хто скаже, як нам викликати лікаря по телефону?" (набрати 03)
-"Давайте ми з вами уявимо, що у нас хтось захворів і спробуємо викликати лікаря (двоє/троє хлопців викликають лікаря, набираючи номер 03).
Фізкультхвилинка:
"Щоб голівка не хворіла,
Їй обертаємо праворуч-ліворуч.
А тепер руками крутимо,
І для них буде розминка.
Тягнемо наші ручки до неба,
У сторони розводимо,
Повороти вправо-ліворуч
Плавно робимо.
Нахиляємось легко,
Дістаємо руками підлогу.
Потягли плечі, спинки,
А тепер кінець розминки.
Дитина:
"Доктор, докторе, як нам бути?"
Руки мити чи не мити?
Якщо мити, то як нам бути?
Часто мити чи рідше?
- "Руки потрібно мити з милом якнайчастіше: перед їжею, після прогулянки, щоб не було мікробів. Брудні руки - біда. Вони нам шкодять і приносять багато різних хвороб."
-"А чи знаєте ви, що треба робити, щоб бути здоровими? (загартуватися, робити зарядку, дотримуватися режиму, правильно харчуватися, стежити за чистотою та гігієною, приймати вітаміни).
Підсумок заняття.

Надія Лебедєва
"Знайомство з професією лікаря". Конспект заняття для середньої групи з ознайомлення з працею дорослих

ТЕМА: « Знайомство з професією лікар

Ціль: Уточнити та узагальнити знання дітей про праці лікаря та деякі його трудові дії. Розширити словниковий запас медичними термінологіями та активізувати мовлення дітей у вживанні дієслів та прикметників.

Виховувати інтерес до професії лікаря.

Хід заняття:

Діти, відгадайте загадку, а відгадка до вас прийде:

Хто біля ліжка хворого сидить,

І як лікуватися він усім каже.

Хто хворий - він краплі запропонувати прийняти,

Тому, хто здоровий, дозволить погуляти! Хто це? (лікар)

Прихід ляльки- лікаря

Привіт, діти!

Скажіть, хто це до нас прийшла на заняття?

Як ви дізналися, що ця лялька? лікар?

Чим займається лікар?

Як ви думаєте лікар, яку користь приносить людям?

Подивіться у нашого лікаряцікава валізка, що ж у ній хочете

дізнатися? Який цікавий мішечок у лікаря лежить у валізці. Щоб дізнатися,

що лежить у мішечку, потрібно намацати рукою предмет і, не витягаючи його назвати.

Гра «Чудовий мішечок»

Подивіться, скільки різних приладів потрібно лікаря, щоб лікувати людей

Давайте назвемо їх ще раз.

А що лікарробить з цими предметами, ми зараз дізнаємось у грі "Що роблять?"

Я вам кидатиму м'яч, називаючи інструменти лікаря, а ви кидатимете його назад мені і називатимете, що з ним роблять

Шприцем (роблять уколи)

Градусником (вимірюють температуру)

Бінтом (перев'язують)

Фонендоскопом (прослуховують биття серця)

Ватою (змазують подряпини)

Ложечкою (Дивляться горло)

Зараз ми пограємо у гру на увагу, називається вона «Знайди зайвий»

Тут на столі картинки з предметами, які необхідні в роботі лікаря, але є предмети, які потрібні людям інших професій.

Ви повинні їх прибрати та назвати, для кого вони потрібні.

Скажіть, а у дитячому садку, хто стежить за вашим здоров'ям? (медсестра Олена Анатоліївна)Подивіться на ці особи; (піктограми)

Скажіть, якщо вони були лікарями, до якого б ви пішли лікаря?

Чому ви пішли до цього лікаря? (добре, привітне, лагідне обличчя)

Ви вважаєте, що лікармає бути ласкавим, добрим.

Хто скаже, як нам викликати лікаря? (по телефону)

Давайте подзвонимо, йди, Даша, подзвони, як ти запрошуватимеш нашу Олену Анатоліївну?

(Дитина викликає по телефону медсестру д\саду)

Входить медсестра

Привіт, діти! Ви мені телефонували? Хто у вас хворий?

Олена Анатоліївна у нас немає хворих.

Ми запросили вас до нас на заняття.

Медсестра:

Знаю я про вас багато: як звати, хто ваша мама?

Знаю зростання і знаю вагу, хто як спить і хто як їсть.

Ану, ручки підніміть і долоні покажіть.

Дитина: Лікар, лікар, як нам бути?

Руки мити чи не мити?

Якщо мити, то як нам бути?

Часто мити чи рідше?

Медсестра: Руки треба мити якнайчастіше з милом перед їжею, і після прогулянки, щоб не було мікробів Брудні руки – біда. Вони нам шкодять та приносять багато різних хвороб.

Я бачу у вас у гостях моя помічниця лялька. лікар.

Я хочу пограти з вами у гру "Великий маленький"

Якщо я скажу у мене великий градусник, то лялька маленька. (градуснічок)

У мене вата, а у ляльки- (Ваточка)

Медсестра дякує за запрошення та прощається з хлопцями.

Підбивається підсумок заняття

Тема проекту: «Знайомство з професією лікаря»

Тип проекту : Пізнавально-дослідницький, творчий

Мета проекту: Формування цілісного уявлення дошкільнят про професію лікаря.

Завдання: Продовжувати збагачувати уявлення дітей про професію лікаря та медсестри, розвивати пізнавальний інтерес, виховувати дружні взаємини, накопичувати та розширювати словник на тему (предмети необхідні в роботі лікаря), формувати у дітей вміння спостереження за працею дорослих.

Учасники проекту : діти, вихователь, батьки

1 етап: Організаційно-підготовчий

Підбірка програмно-методичного забезпечення реалізації проекту.

Поповнення середовища.

Добірка художньої літератури (оповідань, віршів, загадок)

Оформлення альбому: «Добре бути лікарем!»

2 етап: Організація діяльності

Пізнавально-дослідницька діяльність:

Розглядання дітьми зовнішнього вигляду лікаря та медсестри.

Спостереження за роботою лікаря та медсестри.

Розгляд медичних інструментів

Вирішення проблемних ситуацій.

Екскурсія до медичного кабінету.

Читання художніх творів: Корній Чуковський «Айболіт», Я. Райніс «Лялька захворіла», В. Маяковський «Ким бути?», У Берестов «Хвора лялька», А. Барто «Ми з Тамарою», П. Зразцов , А. Кардашова «Наш лікар»

Загадування загадок.

Комунікативна діяльність

Розгляд альбому «Добре бути лікарем!»

Бесіда «Хто нас лікує», «Як треба поводитись у кабінеті лікаря!»

Трудова діяльність.

Виготовлення атрибутів для сюжетно-рольової гри.

Робота із батьками.

Залучення батьків до виготовлення атрибутів, костюмів для сюжетно-рольової гри «Лікарня»

Підбір вірша, загадок, ілюстрацій для створення альбому

Створення масажних доріжок

Консультації, папки пересування: "Бережіть очі!", "Вітаміни для дітей", "Профілактика плоскостопості", "Масаж спини", "Фізкультхвилинки", "Дихальна гімнастика для дітей"

3 етап: Заключний

Виставка творчих робіт дітей

Куточок сюжетно-рольової гри «Лікарня»

Книжки, альбом про професію лікаря

Збірники віршів та загадок

Фотографії

4 етап. Очікувані результати.

Для педагога: сформованість пізнавального інтересу до світу професій та створення умов для самостійної та продуктивної діяльності

Для дітей:

Сформованість знань про професію лікаря та медсестри

Формування комунікативних навичок

Поява вміння слухати партнера, поєднувати їхні задуми зі своїми

Виконання проекту

Екскурсія до медичного кабінету дитячого садка;

Розгляд ілюстрацій «Професії»

Розвиток мовлення

Бесіди: «Про професію лікаря, медсестри»; "Хто лікує хворих", "Що робить мама, коли я захворів", "Що потрібно лікареві для роботи"

Ознайомлення з художньою літературою

Читання віршів: К.Чуковський «Айболіт», В.Берестов «Хвора лялька», Є. Благініна «Хворий зайчик». Обговорення сюжетів, вчинків героїв.

Ігрова діяльність

Сюжетно-рольова гра «У лікаря», «Лікарня, Д/ гра- «Розрізні картинки» ,Д/гра- « Якщо хтось захворів?», Д/гра- « Чудовий мішечок», Д/ гра- « Розкажемо Ведмедику і ляльці як нам вимірювали зростання та вагу».

Худий. Ест. -Розвиток.

Ліплення «Вітамінка для кошеня»

Розфарбовування забарвлень.

Конструювання

Будівництво лікарні.

Музична діяльність

Слухання: П.Чайковський «Хвороба ляльки»

Робота з батьками

1. Оформлення інформаційного стенду: «Організація сюжетно-рольової гри»

2 Консультація батьків: Знаряддя праці. Професії (узагальнення).

3. Лексичні теми: "Професії"

4. Фотовиставка «Ось як ми граємо»

5. Залучення батьків до виготовлення атрибутів, костюмів для сюжетно-рольової гри «Лікарня»

Ознайомлення з професіями та соціалізація дошкільнят

за допомогою сюжетно-рольової гри «Лікарня»

«Лікарня»

Завдання: вчити дітей відображати у грі різні сторони навколишньої дійсності; формувати стійкий інтерес до сюжету та гри в цілому; збагачувати знання та уявлення дітей про професії лікаря, медсестри

Ролі: "лікарі", "медсестра", "хворі".

Хворі надходять до лікарні. Їх привозить "швидка допомога". Лікар і медсестра оглядають хворих, що надійшли, беруть аналіз крові, слухають серце, легені, з'ясовують, що і як болить, надають першу допомогу, направляють до палати. Черговий лікар робить обхід, питає про самопочуття хворих. Медсестра виконує призначення лікаря: роздає пігулки, робить уколи, перев'язки, ставить гірчичники, банки тощо.

Бінт, вата, гірчичники, медичні інструменти, шприц, ліки, банки, білі халати, фонендоскоп.

Лікарня

Болить рука (нога, вухо, серце, спина, живіт)

Ліки

Хворий

Краплі,

Мікстура

Пігулки

Перев'язка

Операція

Обхід

Побудова рольового діалогу.

Сюжетно-рольова гра «Лікарня»

Конспект сюжетно-рольової гри

"Лікарня".

Сюжет «Дочка Катя захворіла».

Мета: закріпити раніше отримані знання праці лікаря, формувати вміння грати за власним задумом; стимулювати творчу активність дітей, навчити нових ігрових дій; формувати дружні взаємини у грі, почуття гуманізму, активності, відповідальності, дружелюбності.

Обладнання: білий халат, шапочка, баночки та коробочки з-під ліків, набір медичних інструментів.

Хід гри.

Діти заходять до групи, стають біля вихователя.

Вихователь: Хлопці відгадайте загадку:

Гучно кашляє Сергій.

Має бронхіт, схоже.

У поліклініку дзвонять,

А Сергію кажуть:

Ти не бійся і не плач-

До тебе їде добрий. (лікар).

Вихователь: вірно, хлопці, це лікар. Діти, якщо хтось захворів, ми куди звертаємось? (В лікарню)

Вихователь. У чому полягає робота лікаря?

Діти: оглядати хворих, лікувати.

Вихователь. А яким має бути лікар?

Діти: Уважним, дбайливим.

Вихователь: Молодці, хлопці! Що ж, настала наша година, пограємо ми зараз! Хочете грати?

Діти: так!

Вихователь: Хлопці, перш ніж ми почнемо лікувати, пограємося з вами у гру «Що потрібно лікареві?». (Діти вибирають із запропонованих предметів потрібні лікарю, розповідають, для чого, на їхню думку, потрібен той чи інший предмет).

Вихователь: Я буду лікарем, але мені потрібна помічниця-медична сестра. Хто хоче лікарем побути? Хто хворих лікуватиме? (Обираємо медсестру або медбрата серед дітей). Медбрат, одягни білу шапочку, халат, ти будеш оглядати хворих і призначати ліки. Хлопці, а ви сьогодні будите татами та мамами, подивіться, що наші дітки-ляльки нас зачекалися, сумні сидять у будиночку (проходимо в ігровий куточок, діти обирають собі «дітей»).

Вихователь: Забирайте дітей, та в лікарню швидше. Як ми можемо дістатися лікарні?

Діти: Пішки, на легковій машині, автобусом, на машині «Швидка допомога».

Вихователь: Відкрита лікарня для всіх людей, йдіть лікуватися до неї швидше! Проходимо на прийом до лікаря. Щоб не штовхатися, не заважати один одному можна сісти на стільці, почекати своєї черги.

Лікар: Здрастуйте, хворий! Проходьте, сідайте! Що у вас болить?

Пацієнт: Здрастуйте. Моя донька впала і пошкодила руку.Лікар: Яка велика рана, зараз ми її обробимо добре, змажемо йодом, отак. Пройдіть, будь ласка, до медичної сестри, вона вам зробить знеболювальні ліки (робить шприцем укол). Одужуйте. До побачення.

Пацієнт: Здрастуйте.

Лікар: Проходьте, сідайте. Розкажіть, що сталося?

Пацієнт: У моєї доньки болить живіт.

Лікар: Давайте подивимося, послухаємо хворого на фонендоскоп: Дихайте, не дихайте» (оглядає хворого)

Лікар. У житті нам необхідно

Дуже багато вітамінів,

Усіх зараз не перерахувати.

М'ясо, овочі та фрукти-

Натуральні продукти,

А ось чіпси, знай завжди

Це шкідлива їжа.

Лікар: Одужуйте. До побачення.

Пацієнт: Здрастуйте.

Лікар: Здрастуйте. Розкажіть мені, що сталося?

Пацієнт: У моєї доньки шийка болить.

Лікар: Пройдіть до медичної сестри, вона вам дасть градусник, щоб дізнатися чи є температура.

Медбрат Температура нормальна. Давайте подивимося шийку - шпателем дивиться шийка)

Вихователь: Усі люди проходять огляд, роблять щеплення, оглядаються лікарем. Бачите, хлопці, лікарі допомагають і дорослим, і дітям. За це ми скажемо їм спасибі.

Вихователь: щоб не хворіти, вранці потрібно обов'язково робити зарядку.

Фізкультхвилинка

Сонце глянуло в ліжечко,

Раз два три чотири п'ять.

Всі ми робимо зарядку,

Треба нам сісти та встати.

Руки витягнути ширше,

Раз два три чотири п'ять.

Нахилитися – три, чотири.

І на місці поскакати.

На шкарпетку, потім на п'яту.

Усі ми робимо зарядку.

Вихователь. А щоб ви не забули, лікар усім прописав прийняти вітамінки!

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності на тему: «Вітамінка для Кошеня» із використанням здоров'я заощаджуючих, особистісно-орієнтованих, ігрових технологій.

«Вітамінка для Кошеня»

Ціль: формування вміння дітей працювати із пластичним матеріалом (солоне тісто).

Програмні завдання:

Пізнавальний розвиток

- розвивати сенсорні здібності дітей (закріплення кольорів, геометричної форми).

Мовленнєвий розвиток

- розвивати зв'язне мовлення, вміння відповідати питання педагога;
- Використовувати в мові ввічливі слова: дякую, будь ласка, привіт, досвід.
Фізичний розвиток

- формувати правильну поставу у положенні сидячи;
- сприяти розвитку дрібної моторики;
розвивати координацію рук.

- розвивати рухову активність, танцювальні рухи.
Художньо-естетичний розвиток
-розвивати уяву дітей.

Соціально-комунікативний розвиток
- розвивати емоційну чуйність дітей на прохання про допомогу;
- Встановлювати позитивні взаємини з однолітками на основі дотримання елементарних норм поведінки (не заважати один одному);
- Розвивати моральні почуття (любов, доброту).

Методи, прийоми:
Практичні: ліплення із солоного тіста «Вітамінки».
Наочні: лялька-кошеня Вася.
Словесні: художнє слово, запитання, пояснення.

Матеріал та обладнання: лялька – кошеня;
- тісто та тарілочки двох кольорів: червоний та жовтий
-Яскрава коробочка;
- шапочки звірят: зайчик, ведмедик, білочка, мишка, дзига, їжачок.

Хід.
Вихователь тримає ляльку-кошеня Васю. Кошеня вітається з дітьми.
Вихователь: хлопці, наше кошеня Васенька захворіло, він грати не хоче, лежить, згорнувшись у клубочок, сумує. Скажіть, як йому допомогти? Вихователь звертається до дітей: Люба, що ми можемо зробити для кошеня? Ванечка, як допомогти кошеняті? І т.д.
Відповіді дітей: погладити, пошкодувати.
Вихователь: давайте його розвеселимо! Що ми можемо зробити для нього? (Діти : заспівати пісеньку!)

Вихователь з дітьми співають для кошеня Васеньки пісеньку «Кіска»:
Фізкультхвилинка:

«Кицька, кицька, кис-кис-кис, з нами поряд сідай (гладять правою ручкою ліву), прибери подряпини, в м'які лапки (показують і прибирають «кігтики» в кулачки). Киска, киска, кис-кис-кис, з нами поряд сідай (гладять правою ручкою ліву), ось тобі в долоні, молочка трошки (роблять тарілочку з рук).

Діти пригощають кицьку молочком із долонь.
Кошеня Вася : мяу, мяу, мяу, дякую вам, хлопці, дуже смачне молочко. Тільки шийка трошки болить (зображує кашель).
Вихователь: кошеня Васенька, я знаю, як тобі допомогти, ми з хлопцями для тебе приготуємо вітамінки, які тобі вилікують шийку допоможемо дітлахи нашому Васеньці?
Діти: так, допоможемо!
Кошеня Вася: мяу, мяу, як добре, я не люблю хворіти!
Діти з вихователем сідають за стіл. Педагог підходить до кожної дитини, поправляє стільчик, нагадує, як треба сидіти за столом: ніжки разом, спинка стосується стільця.
Вихователь : щоб наші пальчики добре працювали, ми трошки з ними пограємо

Пальчикова гімнастика «Ягідки»
Вихователь: хлопці, покажіть мені свої пальчики. Повторюйте за мною:
«З гілки ягідки зриваю (кисть лівої руки спрямована вниз, пальці напружені, не стикаються, права рука «зриває ягідки)
І в козуб збираю (з'єднати руки, зображуючи козуб),
Буде повний козуб (права рука накриває ліву),
Я спробую трошки (ліва рука зображує козуб, права рука бере з «кошичка» ягідку і кладе в рот),
А потім ще трохи (пальці правої руки зображують жест «трохи»)
І вирушу в далеку дорогу (пальці обох рук зображують ніжки, що крокують)!»
Які ви молодці, а тепер давайте приготуємо для нашого кошеня вітамінки.

Вихователь показує дітям і пояснює: я беру шматочок тіста, тримаю його в одній руці, іншою рукою відщипуюмаленький шматочок тіста, кладу його на долоню, іншою долонькою накриваю його і починаюкатати кулька. Подивіться, що в мене вийшло?
Діти : вітамінка.
Вихователь: Машенько, що це? Петенько, вітамінка якого кольору?
Вихователь бере тісто 2-х кольорів і запитує кожну дитину про те, з якого кольору вони робитимуть вітамінки: «Ти якого кольору робитимеш вітамінки?, А тобі, Сашенька, якого кольору дати тісто? » Коли діти вибирають для себе колір тіста,
вихователь каже: «Червоні вітамінки повинні лежати на червоній тарілочці, візьми червону тарілочку, якого кольору, як твій шматочок.
Діти приступають до роботи, складаючи вітамінки на свою тарілочку.
Вихователь : які ви молодці, хлопці, що у вас вийшло? Машенько, що ти робила сьогодні для кошеня? А в тебе, Юлечко, що вийшло, а в тебе, Ваню, а якого кольору твої вітамінки? Давайте свої тарілочки з вітамінками віддамо кошеняті Васі, він їх спробує і видужає.
Діти свої тарілочки віддають кошеняті.
Кошеня Вася : дякую вам, хлопці, які красиві вітамінки, зараз я їх спробую (пробує), як смачно. Ой, у мене пройшло шийку, як я радий, дякую вам, мої добрі. Ви справжні друзі. Мяу мяу. Торкається всіх хлопців, нявкає, муркоче.
Вихователь : хлопці, вам сподобалося допомагати котику?Відповіді дітей. Давайте всі разом скажемо кошеняті Васі «На здоров'я!»
Кошеня Вася : хлопці, я хочу з вами пограти (показує дітям яскраву коробочку), відкриває її і дістає шапочки звірят Зараз ви перетворитеся на веселих звірят, хочете? (відповіді дітей). Вихователь допомагає одягти шапочки дітям і всі разом танцюють та співають:
«Ми хлопці, ми хлопці, ми кумедні звірята, хвостиками махаємо стрибаємо та танцюємо.
Вихователь: хлопці, ви хочете, щоб кошеня ще раз прийшло до нас у гості? Ти хочеш, Катенько? А ти, Мишенько, запроси котика? А тепер давайте попрощаємось із котиком. Прощаються.Кожна дитина прощається з кошеням. Кошеня Вася гладить кожну дитину та прощається.

Конспект сюжетно – рольової гри

"У лікаря"

Ціль: Дати можливість самостійно планувати ігрові завдання; вивчати використовувати предмети заступники; формувати рольові методи поведінки; сприяти нагромадженню досвіду спільних ігор.

Матеріал: Ляльки халат та шапочка лікаря, іграшки - тварини, медичні інструменти (набір), іграшки - заступники

Ігрові ролі: Лікар, мама, хвора лялька.

Хід гри.

Вихователь: Діти, ви помітили, а ось ця лялька Катя сьогодні лежить цілий день. Сумна.

Як ви вважаєте, що з нею трапилося?

Діти : Захворіла

Вихователь: І що ж мені робити?

Діти: Лікувати.

Вихователь: Але як же ми лікуватимемо, лікаря то ні! Нам потрібний лікар!

(Діти пропонують себе на роль лікаря Вихователь пропонує одягнути халат, щоб всі бачили, хто у нас лікар).

Вихователь: Лікарю, у нас лялька Катя захворіла.

Має, мабуть, температуру.

А де у вас градусник? (Дитина бере предмет-заступник).

Ви полікуйте Катю?

Як ви лікуватимете нашу Катю?

Лікар . Спочатку виміряємо температуру, подайте, будь ласка, градусник.

Температура у неї висока. Так, дівчинка хвора.

Треба подивитись горло. Горло червоне. Звісно, ​​вона застудилася, її треба покласти до лікарні.

Діти, подивіться, який у нас добрий лікар, він усіх може вилікувати.

Вихователь: Подивіться, чи у нас іграшки здорові. Я вчора відчиняло вікно. А іграшки залишалися у групі, мабуть, вони застудилися. Що треба зробити, щоб допомогти їм?

Діти: Полікувати.

Вихователь: Добре, що у нас відкрилася лікарня.

Валерію, ти теж хочеш бути лікарем? Добре!

(Вона надягає халат, шапочку, бере фонендоскоп, шприц, папір, олівець) Сідає за стіл.

Дитина з іграшкою приходить на прийом до лікаря. Вітається.

Лікар: Сідайте будь ласка. Що з вашим песиком? Що у вас трапилось?

Дитина: Вона кашляє… Горло болить.

Лікар: (Оглядає собачку, вислуховує її).

Їй треба зробити укол(лікар робить укол) . І дає їй ліки у чайній ложці.

Дитина: Дякую. До побачення.

Лікар: До побачення.

Вихователь: (Якщо хтось із дітей ще захоче бути лікарем, вихователь підтримує це прагнення) - Коли довкола нас багато хороших лікарів, тоді наші іграшки швидко стануть здоровими.

Гра продовжується.

Дидактичні ігри

Гра: "Якщо хтось захворів?"

Мета: закріпити знання дітей про професію лікаря та медичної сестри.

Обладнання: картинки (лікар, машина швидкої допомоги), іграшкові ліжечка з ляльками, іграшковий термометр.

Вихователь пропонує розглянути картинки та уточнити їх зміст, дає зразок телефонних розмов та пропонує викликати лікаря по телефону для ляльки.

Гра: «Чудовий мішечок»

Мета: закріпити знання дітей про предмети, необхідні роботи лікаря.

Іграшкові медичні атрибути.

Зміст гри.

Вихователь дістає з мішечка атрибути і їх називають.

Гра: «Розкажемо Ведмедику та ляльці як нам вимірювали ріст та вагу».

Ціль: закріпити знання дітей про частини тіла людини, закріпити навички розповідання, формувати навички адекватного ставлення до відвідування медичного кабінету.

Обладнання: іграшковий ведмедик, ростомір із сюжетно-рольової гри «Лікарня».

Вихователь пропонує виміряти зростання ведмедику. Ведмедик боїться цієї процедури, тому педагог просить дітей розповісти про те, як їм вимірювали зростання та вагу та показати це на атрибутах сюжетно-рольової гри: «Лікарня».

Д/ гра- «Розрізні картинки»

Мета: Формувати в дітей віком ставлення до цілісному образу предмета, вчити співвідносити образ уявлення з цілісним чином реального предмета, складати картинку, розрізану на 3 частини.

Устаткування. Розрізні картинки із 3-х частин.

Загадки

Мама може ставити банки,
Мастити ранки і ранки.
Мама робить уколи
Всім хлопцям нашої школи.
Мама ласкою, добрим словом
Допомагає стати здоровим!

Відповідь: Лікар

Цей лікар не просто лікар,
Лікує людям він очі,
Навіть якщо бачиш погано,
Роздивишся ти все в окулярах.

Відповідь: лікар-Окуліст

Скажіть, як можна крізь стіну дивитися?
В окулярах і при світлі не зуміти.
А він тим часом роздивився крізь неї
Не тільки мене, а й моє серце.

Відповідь: Лікар

Цей лікар видалить
Мені легко апендицит.
Скальпель – найкращий його друг,
Хто ж той доктор? …!

Відповідь: Лікар-хірург

Заховано тут питання таке:
Лікар з ниткою та голкою
Як зветься? Згадуй
І швидше відповідь давай.

Відповідь: Лікар-хірург

Педіатра ти не бійся,
Не хвилюйся, заспокойся,
І, звичайно ж, не плач,
Це просто дитячий …

Відповідь: Лікар

Капітана Ксюша з Жанною
Заразили кашею манною.
А потім лікували щами,
Стати хочуть вони.

Відповідь: Лікарями

Хто біля ліжка хворого сидить?
І як лікуватися він усім каже.
Хто хворий – він краплі запропонує прийняти.
Тому, хто здоровий, – дозволить погуляти.

Відповідь: Лікар

Гучно кашляє Сергій.
Має бронхіт, схоже.
У поліклініку дзвонять,
А Сергію кажуть:
- Ти не бійся і не плач –
До тебе їде добрий.

Відповідь: Лікар

Ми від застуди знову страждаємо,
Його ми додому викликаємо.
Він видасть нам лікарняний листок.
А хто він як фахівець?

Відповідь: Лікар

Педіатра ти не бійся,
Не хвилюйся, заспокойся,
І, звичайно ж, не плач,
Це просто дитячий... .

Відповідь: Лікар

Хто у дні хвороб
Всіх корисніше
І лікує нас від усіх
Хвороби?

Відповідь: Лікар

Для дітей та малюків:

вірші про лікаря (лікаря)

ДИТЯЧИЙ ДОКТОР

Дитячий лікар рано вранці

Одягає свій халат,

Руки миє він під краном,

До кабінету кличе хлопців.

А потім у спеку та холод,

Немов доктор Айболіт,

Через все величезне місто

Лікар на виклик поспішає.

Не страшні нам грип, ангіна,

ГРЗ, вітрянка, кір,

Лікар – служитель медицини

Переможе будь-яку хворобу!

МАША І МАМА

Маша з мамою так схожі:

Мама – лікар, і Маша – теж

Йодом маже ведмедику вушка,

А зеленкою - хвостик свині,

Ставить градусник зайченя,

Лікує шийку лисеня.

Але не ведмедиків і зайчать.

Мама лікує, а хлопців.

Ось, закінчений день робочий,

І додому повернулася мати.

Втомилася мама дуже,

Може, лікаря покликати?

Ні, їй відпочинок просто потрібний,

Нехай приляже, відпочине,

Ну, а Машенька їй вечеря

І подасть, і прибере.

Конспект безпосередньої освітньої діяльності дітей на тему «Полікуємо ведмедика»

Ціль: Продовжувати знайомити дітей із професією лікаря.

Завдання: Активізувати у мовленні дітей назви трудових операцій лікаря, назви знарядь праці лікаря та його призначення. Виховувати інтерес до трудових дій дорослих, бажання допомагати їм. Формувати елементи сюжетно-рольової гри.

Словникова робота : градусник, грілка, шприц, таблетки, ліки, вітаміни.

Попередня робота : Знайомство з працею м/сестри

Демонстраційний матеріал:

Іграшка «ведмедик», ілюстрація двох паровозиків (веселий і сумний), інструменти лікаря.

Методичні прийоми : рухлива гра «Ковпачок», ігрова ситуація, бесіда-діалог, ознайомлення з трудовими операціями лікаря, гра «Ведмедик лісом гуляв».

Хід НІД

Діти грають у гру «Ковпачок», лунає плач.

Хлопці, що за гамір? Погляньмо, хто плаче в нашій групі?

Що трапилося з ведмедиком?

Який вірш про хворого ведмедика ви знаєте?

«Впустили ведмедика на підлогу».

Що ж нам робити, хто може допомогти ведмедику?

Де працює лікар?

Я знаю одну лікарню, де лікар допоможе ведмедику, але вона знаходиться далеко, треба їхати паровозом. А ось і паровози, та не один, а одразу два.

Що робить цей паровозик? Який він?

А цей який?

А нам зараз весело чи сумно?

На якому паровозику ми поїдемо до лікарні?

Діти – вагончики чіпляються один за одного, виконується пісенька «Загудів паровоз».

Куди ми приїхали?

Чому ви вирішили, що то лікарня?

Переодягаюся в одяг лікаря.

Здрастуйте, хлопці, ви мене впізнали? Хто я?

Навіщо ви до мене приїхали?

Зараз подивимося, що сталося з ведмедиком.

Укладаю його на ліжечко. Відкриваю валізку – вона порожня.

На роботу я бігла,

Інструменти розгубила

Хто ж мені допоможе,

Інструменти складе?

Діти називають, а я складаю у валізку інструменти та лікиградусник, фондоскоп, шприц, грілка, таблетки, вітаміни, зеленка.

Навіщо потрібен градусник?

Перелічуємо всі інструменти і називаємо для чого вони потрібні.

Оглядаю хворого ведмедика.

У ведмедика болить лапка, треба покласти холодну грілку.

Діти допомагають

Ведмедик гарячий. Як виміряти йому температуру?

Діти розповідають та вимірюють ведмедику температуру.

А як нам послухати його подих?

Діти розповідають та слухають дихання, а потім слухає лікар.

Дихання хороше, чисте. Температура трохи підвищена.

Як же далі будемо ведмедика лікувати?

Діти міркують та називають різні варіанти.

Правильно, треба поставити укол і дати таблетку, щоб швидше загоювалася лапка.

Діти виконують дії лікаря.

Ведмедик, болить ще лапка?

Ведмедик здоровий, а зараз що можна йому дати, щоб він зміцнів?

Можна надати вітаміни.

Давайте дамо ведмедику вітамінку, щоб він був здоровий.

А ви, хлопці, любите ходити до лікаря, не боїтеся лікуватись? Якщо ліки виявляться гіркими, його треба пити? Чому?

Діти розповідають, як вони лікуються.

Молодці, ви все вмієте лікуватись. Тоді й вам дам вітамінки. Візьміть ведмедика, він абсолютно здоровий.

Діти дякують лікарю.

Будьте здорові!

Я знімаю халат.

Ви лікаря не бійтеся, діти,

Він добріший за всіх на світі

З ним давно знайома я,

Ми великі з ним друзі.

Вилікував лікар нашого ведмедика? Тепер він не плаче, подивіться який він став веселий, веселий.

А вам зараз весело чи сумно?

На якому паровозику повертатимемося до групи?

Давайте пограємося з ведмедиком, адже він тепер здоровий.

Проводиться гра «Ведмедик лісом гуляв».

НОД по пізнавально-мовленнєвому розвитку «Знайомство з професією лікаря»

Програмний зміст : познайомити дітей із професією лікаря, розповісти, чим займаються люди цієї професії, які інструменти допомагають їм у роботі. Виховувати у дітях почуття вдячності та поваги до праці. Активізувати словник дітей з урахуванням поглиблення знань.

Словникова робота : градусник, шприц, таблетки, ліки, вітаміни.

Демонстраційний матеріал : валізка з інструментами лікаря, іграшка-лялька.

Матеріали та обладнання : гуаш, серветки, пензлі, листи із зображенням тарілки та будівельний матеріал цеглини.

Хід

    Організаційний момент. Вихователь показує предмети: градусник, фонондоскоп, таблетки, шприц, танометр; називає предмети сам, та був просить повторити предмети дітей.

    Основна частина. Відгадування загадки.

Хто в дні хвороби всіх корисніший

І чи лікує нас від усіх хвороб? (Відповідь дітей)

(Якщо дітям важко відповісти, показати картинку-відгадку « лікар»)

У чому полягає його робота?

- Хто вас лікує, коли ви вболіваєте?(відповідь дітей – лікар)

- Так, діти, коли ви вболіваєте, вас лікує лікар: він вимірює вам температуру, прослуховує вас, дивиться горло, виписує ліки, а мами доглядають вас. Лікарі – розумні та добрі люди, вони знають про кожну хворобу та про кожні ліки.

- А давайте згадаємо, у що зазвичай одягаються лікарі?(відповідь дітей – білий халат, біла шапочка)

Вихователь : Подивіться хлопці, щось наша лялька невесела сьогодні Що з нею сталося? Може, вона захворіла?

Маша, лялечка моя, чому ти бліда?

Не смієшся, не пустуєш? Все сумна сидиш.

Нічого три дні не їла, ти напевно захворіла?

А як це перевірити, діти?(Відповідь дітей)

Так, треба виміряти їй температуру. Чим? (відповідь дітей)

(Дитина вимірює температуру градусником)

Так, хворіє наша Маша. Вона кашляє та температура. Як нам її вилікувати?

Лікар. Досить Машенька сумувати, я тебе лікуватиму. У тебе температура, дам таблетки та мікстуру. Шарф на шию пов'яжу і в ліжечко покладу. Діти, а де ж ліжечко? Давайте ми її збудуємо.

Конструювання ліжка

Вихователь. Подивіться, у вас на столі є цегла. Якого вони кольору? (червоні).

Будівля робиться з трьох великих цеглинок - одну кладуть плазом, дві інші ставлять на менше ребро і присувають з двох боків у вигляді спинок. Діти укладають ляльку на ліжко.

(Вихованець читає вірш Берестова)

Тихо, тихо, тиша

Лялька бідна хвора.

Просить музики вона.

Заспівайте, що їй подобається

І вона видужає.

Вихователь. Діти, чому ми маємо тихо розмовляти? (Відповідь - лялька хвора). Чого хоче лялька послухати? (Відповідь дітей – послухати пісеньку). Та від гарної пісеньки у ляльки покращується настрій(вихователь читає текст пісні, запрошуючи дітей інсценувати текст, качати ляльку, закликати до тиші, підносячи палець до губ і повторювати слова)

Вихователь. Ну що ж, давайте заспіваємо нашій ляльці Маші пісеньку. Вихователь співає пісню "Баю". Діти гойдають ляльку та підспівують окремі фрази, гладять по голівці, шкодують. Скажіть: "Не плач, тебе лікар вилікує."

Баю-бай, баю-бай

Ти песик не гавкіт

Білолапа не вилили

Нашу Машу не буди.

Ви маєте тепер мовчати.

Наша Маша хоче спати»

Вихователь. Ось наша Маша вже повеселішала. Дивіться, вона вже посміхається. А скажіть хлопці. Що ще потрібно робити, щоб не хворіти? (відповідь дітей – робити зарядку)

Вихователь. Правильно робити зарядку та багато рухатися.

(Звучить музика «Весела зарядка-великі ніжки» Діти крокують.)

Вихователь. Хлопці, щоб не хворіти, треба їсти яблука. Вони дуже корисні. Давайте намалюємо для ляльки багато яблучок. Нехай вона їсть їх і не хворіє.

Малювання яблука. Вихователь показує дітям яблуко.

Вихователь. Подивіться на яблуко. Воно кругле і схоже на маленький м'ячик. Давайте обведемо його контур пальчиком. (діти виконують завдання, потім вихователь пропонує дітям намалювати коло пальчиком у повітрі). А якого кольору наше яблучко? Якого кольору візьмемо фарбу, щоб намалювати яблуко? (Відповідь дітей) Сьогодні нашими помічниками буде фарба зеленого, жовтого, червоного кольору. Вихователь показує на мольберті прийоми малювання кола, потім просить дітей намалювати на своїх листочках яблука для хворої ляльки. Діти малюють, вихователь у процесі роботи показує дітям прийоми малювання кола, контролює правильність утримання кисті.

Малюнки дітей розкладаються на столі перед лялькою.

Вихователь. Подивіться, які чудові яблука ми приготували для нашої лялечки!(Виховник пропонує дітям пригостити ляльку яблуками) Їж, Маша, яблучка, не хворій!

Діти повторюють цю фразу.

НОД «Конструювання ліжечка для хворої ляльки»

Завдання: продовжувати вчити будувати ліжечко, називати деталі з яких будують, збагачувати сенсорний досвід дітей, виховувати самостійність.

Матеріал: 3 цеглинки на кожну дитину.

ХІД

Вихователь. Наша лялька захворіла і в неї болить голова та температура. Треба вкласти її і викликати лікаря, але щоб лягти потрібно їй обов'язково … (відповідь дітей - ліжко). Звичайно, хлопці, ляльці потрібно зробити ліжечко, тоді ви зможете його покласти (вихователь виготовляє зразок ліжка, активно залучаючи до діяльності дітей).

– Які деталі з будівельного матеріалу ми відберемо?

- Що покладемо в основу ліжечка?

- Чи стійкі ці деталі?

- Яка головна деталь біля ліжечка?

- Цеглини стійкі?

- Чи зручно буде ляльці в такому ліжечку? М'яко? Жорстко? Чого не вистачає нашому ліжечку? (Постільній приналежності).

- Давайте застелить ліжечко? Тоді ляльці буде м'яко, тепло та затишно.

- Тепер зробіть такі ж ліжечка своїм лялькам. А я вам допоможу (Діти будують)

- Перевірте, чи стоять ваші ліжечка. Треба подбати, щоб лялечки не впали і не забилися. Покладіть своїх ляльок у ліжко.

Тепер лялька має ліжечко.

У ній спиться зручно та солодко.

Умілі ручки у наших хлопців,

Ляльки дякую вам кажуть.

Добре, як ляльці спиться,

Солодкий сон нехай їй насниться.

Нехай спокійно лялька одужує та відпочиває,

А хлопці поки що погуляють

- Ходімо швидше діти, одягатись на прогулянку.

НОД Ліплення

«Печень для хворої ляльки»

Завдання: Навчити дітей скачувати кульки із пластиліну круговими рухами рук; сплющувати заготовку за допомогою всіх пальців рук; формувати інтерес до роботи із пластиліном; визначати предмет округлої форми; розвивати дрібну моторику пальців рук.

Матеріал : Пластилін жовтого кольору, пластмасова тарілка, лялька.

Прийом ліплення. Сплющування.

Хід

Вихователь.

Моя лялька Маша дуже захворіла!

Не хоче їсти кашки, не дивляться великі очі.

Не йде зі мною гуляти. Потрібно лікаря покликати!

Але лялька тихо раптом сказала: «У мене прикро: я з'їла все печиво!»

Вихователь. Хлопці, лялька, Маша дуже любить печиво. Давайте, пригостимо її печивом. Я хочу спекти кругле печиво. Щоб воно вийшло акуратним та красивим, потрібно його правильно зробити. Перш ніж ви приступите до виконання завдання, давайте розімніть пальчики (діти по черзі загинають пальчики):

Цей пальчик хоче спати, цей пальчик стрибнув у ліжко,

Цей пальчик прикрив, цей пальчик уже заснув,

Тихіше пальчик не галасуй, братиків не розбуди.

Встали пальчики, ура! Нам ліпити час. (Діти сідають на місця, виконують роботу)

Вихователь. Спочатку грудку пластиліну, скочуємо в кульку, потім розплющуємо (показ прийомів скочування з пластиліну невеликих кульок та їх розплющування). Діти виконують колоподібні рухи долонями, потім розплющують заготовки. (У процесі ліплення вихователь контролює прийоми роботи, допомагає дітям, які важко у виконанні завдання).

Вихователь. Ось скільки смачного печива ви спекли. Їж маша печиво. Воно смачне (діти повторюють слова за вихователем). Маша смачне печиво поїла і повеселішала.




Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...