О. Пушкін Аналіз вірша «Зимовий ранок» «Мороз і сонце-день чудовий ...» - презентація. Презентація до уроку "А

ВИД УРОКУ: Ілюстрація

МЕТА УРОКУ:
I. Навчальний аспект уроку.

  • Закріплення знань учнів про закони побудови малюнка (плани, колірне рішення).
  • Домогтися засвоєння технології складання пейзажу на комп'ютері.
  • На основі набутих знань в малюванні навчити учнів застосовувати їх в програмі Paint.

II. Виховний аспект.

  • Виховувати естетичні почуття в учнів.
  • Формування навчальної діяльності через пізнавальний інтерес і рішення пізнавальних завдань.
  • Дотримання правил безпеки при роботі з комп'ютером, виховання акуратності.

III. Розвивається аспект.

  • Розвинути почуття прекрасного і потреба в самовдосконаленні.
  • Розвинути здатність учнів адаптуватися в сучасному інформаційному середовищі.

МАТЕРІАЛИ:
Комп'ютер, альбомний аркуш, зошит, олівець, ластик.

МУЗИЧНИЙ РЯД:
"Пори року" композитор Чайковський Ф.І.

  • Январь "У камелька".
  • Листопад "На трійці".
  • Грудень "Святки".

ОФОРМЛЕННЯ КАБІНЕТУ:

  • Число, місяць
  • Тема урока
  • прізвища художників
  • репродукції
  • магнітофон
  • комп'ютер

ХІД УРОКУ:
Організаційний момент - емоційний настрой на урок.

  • Підготовка дітей до сприйняття музики Федора Ілліча Чайковського.
  • Прослуховування музики.

Хлопці, ви зараз прослухаєте музику. Які почуття виникнуть у вас?
- Вам сподобалася музика?
- Які картини ви собі уявили?
(Слухаємо музику Чайковського "Пори року")
Хлопці відповідають на питання, поставлені вчителем. Вони представляють картини російської печі, годинник, сніг, вечір, камін і т.д.

Хлопці, ви сьогодні слухали музику Чайковського "Пори року", і не випадково в вашій уяві виникали картини зими, так як музичний твір Чайковського називається "Январь", як ви самі розумієте, це місяць зимовий. А який російський не любить зиму, свята, катання на трійці, Святки і т.д. Подивіться картину художника ...
- Як ви здогадалися, сьогодні на уроці ми будемо говорити про зиму і малювати ілюстрації до вірша А.С. Пушкіна. " Зимовий ранок". На уроці літератури ви познайомилися з віршем. Може, є бажаючі прочитати нам його напам'ять.
(Діти читають вірш)
-Згадував, що таке ілюстрація?
- Хлопці, а яка з цих картин могла б бути ілюстрацією до вірша?
Я називаю художника і назва картини.

Шишкін І.І. "Зима"

І. Грабарь "Лютнева блакить"

Були показані репродукції А.Рябушкіна "Зимовий ранок", А.Пластова "Перший сніг".

А тепер ви уявіть свою ілюстрацію до цього вірша. Представили?
Перед тим, як зобразити на комп'ютері, давайте згадаємо про правила побудови малюнка.
1. Плани.
2. Кольорове рішення.

  • Холодні кольори зими
  • Кольорове рішення в планах.

Прошу сісти за машини.
Самостійна робота учнів над створенням ілюстрацій.
Виставка малюнків дітей, створених на уроці.

Михайлов Андрій "Зима"

Андрєєва Анна "Зимовий ранок"

Мухамеджанов Азамат

ПІДСУМОК УРОКУ:
Чи сподобалося вам?
ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ:
- Молодці!
- Ті, хто не встиг закінчити свою роботу, продовжить її на наступному уроці. Дайте назву своїй картині і збережіть її.
- До побачення!

слайд 2

"Мороз і сонце день чудовий…"

«Зимовий ранок» - одне з найяскравіших і виразних творів про зиму. Воно являє собою блискучу і в той же час безпосередню замальовку почуттів і думок поета, викликаних красою і чарівністю зимового ранку в селі.

слайд 3

Твір був написаний Пушкіним дуже швидко, протягом одного дня (3 листопада 1829 роки) в селі Павлівському Старицького повіту Тверської губернії, в маєтку П.І.Вульфа.

У Тверську губернію до своїх добрих знайомих, сімейству Вульфов, Пушкін заїхав на цей раз на зворотному шляху з Кавказу.

З історії створення вірша

слайд 4

Мороз і сонце; день чудовий!
Ще ти спиш, один чарівний -
Пора, красуня, прокинься:
Відкрий зімкнуті млістю погляди,
Назустріч північній Аврори
Зіркою півночі стань!

Настрій радості, бадьорості створюється за допомогою емоційно забарвленої лексики: «чудовий», «друг чарівний», «красуня». Гучні і яскраві визначення показують силу почуття поета, щастя, яке його переповнює.

слайд 5

Хіба не дивує нас словосполучення відкрий погляди? Адже зараз можна тільки кидати погляди, спрямовувати погляди, потупити погляди, але не відкривати. Тут іменник погляди має старе значення «очі».

Інтерес представляє і слово зімкнуті. Перед нами так зване усічений причастя, яке було одним з улюблених поетичних вольностей поетів половини 19 століття.

Слово Аврора, слідуючи за приводом назустріч, має стояти в давальному відмінку (Аврорі). У Пушкіна ж - Аврори. Це не помилка, а нині застаріла архаїчна форма.

слайд 6

«Нега - устар.

1.Повне достаток. Жити в млості.

2.Блаженство, приємний стан. Віддатися насолоді ». (Зі словника С. І. Ожегова) Млість -1. Стан безтурботного спокою.

2.Чувственное захоплення, насолоду. (Словник мови Пушкіна)

Слово «нега» не відповідає перерахованим значенням у вірші. На сучасну російську мову його краще перевести словом сон, оскільки сон - найповніше «стан безтурботного спокою».

слайд 7

Вечор, ти пам'ятаєш, хуртовина злилася,
На каламутному небі імла носилася;
Місяць, як бліда пляма,
Крізь хмари похмурі жовтіла,
І ти сумна сиділа -
А нині ... подивися у вікно

Лексика строфи створює похмурий настрій: «хуртовина злилася», «імла носилася», «хмари похмурі». Але пишність зимового ранку відчувається ще сильніше за контрастом з вчорашньою бурею.

слайд 8

Вечор: «вчора ввечері»

Темрява, морок (в звичайному вживанні)

Поет використовує в значенні «густий сніг, що приховує в тумані все навколишнє»

слайд 9

Під блакитними небесами
Чудовими килимами,
Виблискуючи на сонці, сніг лежить;
Прозорий ліс один чорніє,
І ялина крізь іній зеленіє,
І річка під льодом блищить.

слайд 10

Вся кімната бурштиновим блиском
Осяяна. веселим тріском
Тріщить затоплена піч.
Приємно думати у лежанки.
Але знаєш: чи не веліти чи в санки
Кобилку буру запрягти?

Автор від милування красою природи переходить до опису інтер'єру (внутрішнього простору будівлі, приміщення), до передачі відчуття миру і спокою домашнього вогнища. Почуття радості поета росте і вимагає руху, хочеться відвідати милі серцю місця

слайд 11

  • Правильно - запрягати.
  • За часів Пушкіна на рівних вживалася і та і інша форма.
  • Безсумнівно, що форма запрягти з'явилася у поета для римування як факт поетичної вольності, який був обумовлений стояли вище словом піч.
  • Лежанка - невисокий виступ у російської печі, на якому, гріючись, відпочивали або спали.
  • Веліти - наказати (устар.).
  • слайд 12

    Ковзаючи по ранковому снігу,
    Друг милий, віддамося бігу
    нетерплячого коня
    І відвідаємо поля порожні,
    Ліси, недавно настільки густі,
    І берег, милий для мене.

    Віддамося - віддаймося (устар.)

    Краса природи пробудила ліричного героя до життя, до творчості, до радості спогадів.

    слайд 13

    Робота виконана учнями 5 Г класу МОУ СЗШ № 3 під керівництвом вчителя Г.А.Ейхлер.

    Подивитися всі слайди

    «Пушкін Зимовий вечір» - За Пушкіна Русі спасибі Від імені всього народу! "Зимовий вечір". Буря - негода з сильним руйнівним вітром. Яковлева Аріна Родіонівна. О. С. Пушкін «Зимовий ранок». Стара лачужка - невелика, погана хата. Покрівля застаріла - дуже погана дах. Веретено - пристосування для прядіння. ... Наша стара лачужка І сумна і темна.

    «Мідний вершник Пушкін» - О. С. Пушкін. Малюнок «Мідний вершник». Мідний вершник. XII, під назвою: "Петербург. Транспортування« грім-каменю ». Стаття про поему« Мідний вершник ». Мідний вершник - пам'ятник Петру 1. Ілюстрація до поеми« Мідний вершник ».

    «Пушкін пейзаж» - До солодкої весни Попрощався я з блаженством і з душею. Отселе я бачу потоків народження І перше грізних обвалів рух. З небес вже скотилася ночі тінь. Але знаєш: чи не веліти чи в санки кобилка буру запрягти? Значення пейзажної лірики в життя О.С.Пушкіна. Пейзажна лірика завжди займала особливе місце в творчості А. С. Пушкіна.

    «Пушкін і любов» - Учитель російської мови і літератури МОУ «ЗОШ № 52» Єфремова Г. В. Катерина Павлівна Бакуніна. Єлизавета Ксаверівна Воронцова. Співак любові, співак печалі (Любовна лірика А. С. Пушкіна). Анна Петрівна Керн.

    «Пісня про віщого Олега» - Урочиста неквапливість мови дає можливість зробити висновок про традиції оди. Що ви знаєте про життя Стародавньої Русі? Чи не ступить нога В твоє позолочені стремено. Образ князя Олега вступає в «Пісню ...» урочисто, величаво. О.С.Пушкіна "Пісня про віщого Олега". Саме в вірності людської пам'яті і є запорука безсмертя:

    «Вільнолюбна лірика Пушкіна» - Розширювати поняття про лірику А. С. Пушкіна. Дружба Творча діяльність Волелюбність Патріотизм. Обладнання: таблички з назвами груп, ІКТ. Виховувати активну життєву позицію, почуття патріотизму. ? Волелюбна \u003d волелюбна. Цілі: Навчати аналізу ліричних творів, відпрацьовувати навички виразного читання.

    Cлайд 1

    О. С. Пушкін «Зимовий ранок» Аналіз вірша з метою виявлення засобів, що допомагають автору передати красу зимової природи.

    Cлайд 2

    «Мороз і сонце-день чудовий ...» «Зимовий ранок» - одне з найяскравіших і виразних творів про зиму. Воно являє собою блискучу і в той же час безпосередню замальовку почуттів і думок поета, викликаних красою і чарівністю зимового ранку в селі.

    Cлайд 3

    Твір був написаний Пушкіним дуже швидко, протягом одного дня (3 листопада 1829 роки) в селі Павлівському Старицького повіту Тверської губернії, в маєтку П.І.Вульфа. У Тверську губернію до своїх добрих знайомих, сімейству Вульфов, Пушкін заїхав на цей раз на зворотному шляху з Кавказу. З історії створення вірша

    Cлайд 4

    Мороз і сонце; день чудовий! Ще ти спиш, один чарівний - Пора, красуня, прокинься: Відкрий зімкнуті млістю погляди, Назустріч північній Аврори Зіркою півночі стань! Настрій радості, бадьорості створюється за допомогою емоційно забарвленої лексики: «чудовий», «друг чарівний», «красуня» Гучні і яскраві визначення показують силу почуття поета, щастя, яке його переповнює.

    Cлайд 5

    Хіба не дивує нас словосполучення відкрий погляди? Адже зараз можна тільки кидати погляди, спрямовувати погляди, потупити погляди, але не відкривати. Тут іменник погляди має старе значення «очі». Інтерес представляє і слово зімкнуті. Перед нами так зване усічений причастя, яке було одним з улюблених поетичних вольностей поетів половини 19 століття. Слово Аврора, слідуючи за приводом назустріч, має стояти в давальному відмінку (Аврорі). У Пушкіна ж - Аврори. Це не помилка, а нині застаріла архаїчна форма.

    Cлайд 6

    «Нега- устар. 1.Повне достаток. Жити в млості. 2.Блаженство, приємний стан. Віддатися насолоді ». (Зі словника С. І. Ожегова) Млість -1. Стан безтурботного спокою. 2.Чувственное захоплення, насолоду. (Словник мови Пушкіна) Слово «нега» не відповідає перерахованим значенням у вірші. На сучасну російську мову його краще перевести словом сон, оскільки сон - найповніше «стан безтурботного спокою».

    Cлайд 7

    Вечор, ти пам'ятаєш, хуртовина злилася, На каламутному небі імла носилася; Місяць, як бліда пляма, Крізь хмари похмурі жовтіла, І ти сумна сиділа - А нині ... подивися у вікно Лексика строфи створює похмурий настрій: «хуртовина злилася», «імла носилася», «хмари похмурі». Але пишність зимового ранку відчувається ще сильніше за контрастом з вчорашньою бурею

    Cлайд 8

    Вечор «вчора ввечері» Туман Тьма, морок (в звичайному вживанні) Поет використовує в значенні «густий сніг, що приховує в тумані все навколишнє»

    Cлайд 9

    Під блакитними небесами Чудовими килимами, Виблискуючи на сонці, сніг лежить; Прозорий ліс один чорніє, І ялина крізь іній зеленіє, І річка під льодом блищить.

    Cлайд 10

    Вся кімната бурштиновим блиском Осяяна. Веселим тріском Тріщить затоплена піч. Приємно думати у лежанки. Але знаєш: чи не веліти чи в санки кобилка буру запрягти? Автор від милування красою природи переходить до опису інтер'єру (внутрішнього простору будівлі, приміщення), до передачі відчуття миру і спокою домашнього вогнища. Почуття радості поета росте і вимагає руху, хочеться відвідати милі серцю місця
    1. 1. Презентація до уроку літературного читання «О.С. Пушкін «Мороз і сонце» (3 клас, «Перспектива») Вчителі початкових класів Ізосімовского філії МБОУ Кочетовская ЗОШ Потрібної Н.Ю.
    2. 2. Слухаємо вірш у виконанні Дмитра Журавльова
    3. Самостійно прочитайте вірш, підкресліть незрозумілі слова
    4. 4. нега- стан безтурботного спокою, задоволення, блаженство погляди - в значенні «очі» вечор- вечір імла - тьма, морок. Поет використовує в значенні «густий сніг, що приховує все навколишнє» запрягти - заперечує Аврора- ранкова зірка веліти - наказати Словникова робота
    5. 5. Аналіз вірша Читаючи вірш можна відчути, що воно пройняте радісним настроєм. Весь вірш можна розділити на частини
    6. 6. 1 строфа. Початок вірша - радісне вигук. Гучні і яскраві визначення «чудовий, чарівний» показують силу почуття поета, щастя, яке його переповнює
    7. 7. 2 строфа. Поет при описі природи використовує контрастне стан природи. Пишність зимового ранку відчувається ще сильніше за контрастом з вчорашньою бурею, яка описана так само точно
    8. 8. 3 строфа. У третій строфі автор описує Небо, сніг, ліс ... Сніг порівнюється з чудовим килимом. У строфі є повтор- анафору (І ялина ... І річка ...) Використовуються однокореневі слова: Блищачи, блищить, блиском.
    9. 9. 4 строфа. Автор від милування красою природи переходить до опису інтер'єру (внутрішнього простору будівлі, приміщення), до передачі відчуття миру і спокою домашнього вогнище Використовує прийом аллетераціі ... Веселим тріском тріщить затоплена піч "(А. С. Пушкін). Почуття радості поета росте і вимагає руху, хочеться відвідати милі серцю місця
    10. 10. Але знаєш: чи не веліти чи в санки кобилка буру запрягти? Ковзаючи по ранковому снігу, Друг милий, віддамося бігу нетерплячого коня
    11. 11. І відвідаємо поля порожні, Ліси, недавно настільки густі, І берег, милий для мене.
    12. 12.  - Які почуття у вас викликало цей вірш?  - Які картини ви уявили собі?  - Чому Пушкін згадує вчорашню хуртовину? Як це допомагає передати його настрій?  - Як виглядає кімната в цей ранок?  - Яку інтонацію ви виберете? бесіда
    13. 13.  Настрій бадьорості, радості створюється за допомогою слів «чудовий», «чарівний», «красуня», «чудовими», «виблискуючи».  Оповідання в вірші ведеться від першої особи, звернення до співрозмовника. Поет вибирає форму діалогу з метою передачі інтонацій невимушеного розмови.  Автор вірша постає перед нами добрим, простим, близьким народу - діалектні слова, короткі речення, звертання, загальний тон. робимо висновки
  • Поділіться з друзями або збережіть для себе:

    Завантаження ...