Літературно художня композиція про батьківщину. Музично-літературна композиція «Рідний свій край люби і знай

Літературно - музична композиція на тему: «Моя мала Батьківщина»

Мета: формування у дітей особистісних якостей, Що сприяють любвік

«Малої» батьківщини.

Завдання: 1.Продолжіть знайомство з історіями станцій, на яких проживають вихованці школи.

2.Развівать творчі здібності учнів, їх інтерес до пошукової дослідницької діяльності, вчити дітей виразного читання напам'ять.

3.Воспітивать в учнів почуття патріотизму, гордості і любові до «малої» батьківщини.

напрямок виховної роботи: Патріотичне.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Літературно - музична композиція на тему: «Моя мала Батьківщина»

мета: формування у дітей особистісних якостей, що сприяють любові до

«Малої» батьківщини.

завдання: 1. Продовжити знайомство з історіями станцій, на яких проживають вихованці школи.

2. Розвивати творчі здібності учнів, їх інтерес до пошукової дослідницької діяльності, вчити дітей виразного читання напам'ять.

3. Виховувати в учнів почуття патріотизму, гордості і любові до «малої» батьківщини.

Напрямок виховної роботи: патріотичне.

форма: літературно - музична композиція.

устаткування: мультимедійна презентація, музичний супровід, буклети, що містять інформацію про малих станціях Західно - Сибірської залізниці.

Хід заходу:

Вступне слово.

Привіт, шановні гості! Сьогодні ми запросили вас на літературно - музичну композицію «Моя мала Батьківщина».

Русь. Росія. Батьківщина. У цих звуках є що - то від світанку, від вільного степового вітру,від шуму тайги з посвистом птахів, від веселого сплеску хвилі на річках і озерах,від гуркоту синіх морів і океанів ...У цих солодких звуках є що - то від витоку, витоку життя, наростаючого і біжить то в сонячних просвіту,то в туманних нетрях історії.

Русь. Росія. Батьківщина. Яким виміром виміряти її? Міряти чи великими людьми, мудрецями,героями, поетами або художниками?На це не вистачить одного життя.Міряти чи по століттях, за навалам ворогів її, по датах її перемог? На це мало і ста життів. Міряти її великими річками - роботягиз містами і селами, що ліпляться до них, як грона до виноградної лози? А якщо міряти її поясами часу, то нарахуємо одинадцять поясів, а це значить, що за одну добу Росія зустрічає одинадцять світанків і справляє одинадцять новорічних свят. Так, вона величезна, незмірно. Але осягнути її можна навіть в малому. Для цього потрібно пам'яттю і серцем повернутися до тієї землі, яка годувала тебе першим хлібом, напоїла тебе першої джерельною водою.При слові «Батьківщина» ми згадуємо свою сім'ю, школу, будинок, вулицю, провулок.

Учень читає вірш «С чего начинается Родина?» під мелодію з пісні М. Матусовського.

С чего начинается Родина?

З віконець, що горять далеко,

Зі старою батьківською будьонівки,

Що де - то в шафі ми знайшли.

А може вона починається

З стуку вагонних коліс.

І з клятви, яку в юності

Ти їй в своєму серці, приніс ...

Учень розповідає про станцію Кошкуль під музичний супровід пісні «Джерела» і стукіт коліс.

Для мене моя «мала» Батьківщина починається з рідного села, з вулиці мого дитинства, зі шкільної лави. Моя Батьківщина - це станція Кошкуль. Назва станції утворилося від слів «кіш» - птах і «куль» - озеро, що в перекладі означає «озеро птахів». Раніше це була велика станція із середньою чисельністю населення, працював вокзал, який був побудований в 1898 році. У 1937 році на нашій станції були побудовані двоповерховий будинок і школа, зараз, на жаль, школу закрили. А також у нас працював басейн, і було шість перехідних шляхів. У період з 1917 по 1937 рік по території Кошкуль проходив загін, очолюваний Кличком. Колчак на станції розстріляв машиністів за те, що ті відмовилися везти його солдатів. На нашій станції цим відважним героям був поставлений пам'ятник. Я дуже люблю свою станцію, і для мене вона найрідніша.

Учень читає вірш М. Мордовіної «Моїй юності милий край».

Моєї юності милий край,

Кошкуль - батьківщина мала!

Дитячих років моїх справжній рай,

Зорька - зіронька життя червона ...

Переліски твої і поля,

Річки тихі і озера.

Моїх предків рідна земля,

Пущ і гаїв широта і простори.

Я тобою всім серцем пишаюся,

Вірю в щастя простого народу

І коли - небудь, може, повернуся

Під крило твого небосхилу.

Учень виконує пісню «Моя мала Батьківщина».

Учениця розповідає про станцію Груздевка під стукіт коліс.

Родина - це країна, в якій людина народилася. Для мене «малої» Батьківщиною є станція Груздевка. Наша станція утворилася в 20-х роках минулого століття. Спочатку це був робочий селище Омського відділення дороги і називався Безлюдне. У 50-х роках, після приєднання Барабинская ділянки до Новосибірському відділенню, станцію перейменували в Груздевку. таке красиву назву запропонував начальник Новосибірського відділення Микола Порфирович Нікольський, тому що в наших місцях росло дуже багато груздів. У 1952 році побудували опорну тягову підстанцію, вокзал, простору школу для початкових класів, Клуб, лазню, магазин, табельну для шляховиків. На станції було 4 основних шляхи. Колективи на своїх місцях працювали сумлінно, майже всі роботи проводилися вручну, але люди не боялися важкої роботи. Багатьом пенсіонерам нашої станції присвоєно звання «Почесний залізничник». Я розповім вам про Почесному залізничнику нашої станції Дубовий Марії Денисівні.Марія Денисівна народилася 18 липня 1937 року, жила на станції Груздевка і працювала монтером шляху в Каргатскій дистанції № 8 Західно - Сибірської залізниці. За багаторічну сумлінну працю Марія Денисівна отримала звання Почесний залізничник і була нагороджена Почесним значком. Марія Денисівна свого часу запобігла аварію двох поїздів, які йшли назустріч один одному, вчасно зателефонувавши черговому по станції.

У 80-х роках про Груздевке був знятий документальний фільм «Ехо поїздів, що проходять». У цьому фільмі розповідалося про сумлінних трудівників Західно - Сибірської залізниці. В середині 90-х станцію розформували, закрили бокові колії, вокзал, але я все одно люблю свою станцію тому, що це моя «мала» Родина.

Учень читає вірш Л. Бойкова «Я їду від Батьківщини Малої» під музичний супровід пісні «За віконцем снігу і снігу ...»

Я їду від Батьківщини Малої,

Берези, як світло запізнілий,

Миготять у вагонному вікні.

Я їду від Батьківщини Малої,

І щось стало сумно раптом мені.

Неначе втрачено щось.

Начебто навіть давно ...

Колеса ведуть перерахунки

Всього, що долею мені дано.

Стукають незвично - тривожно.

І вітри по вікнах ковзають.

... Виїхати від Батьківщини можна -

Закохатися в іншу не можна.

Дробляться хвилини на частини

На стиках сталевий колії.

Можливо без Батьківщини щастя -

Але буде воно без любові.

Забита в серцях однолюбів

Така ось істина - звір.

А стуки вибухають грубо

У відкриту тамбура двері.

«Товариш, підіть з проходу! ..»

«Товариш, ви будете їсти? ..»

А в вікнах миготить природа,

І щось від Малої в ній є ...

Учень розповідає про свою сім'ю.

А для мене «мала» Родина - це моя сім'я! Наша невелика, але дружна сім'я живе і трудиться на станції Груздевка. Мій дідусь відпрацював на залізничному транспорті 37 років. Він був і охоронцем, і монтером шляху, і спеціального самохідного рухомого складу. Дідусь розповідав, що робота вимагала від нього великої відповідальності, уважності, вміння швидко приймати правильні рішення. Мого дідуся могли викликати на роботу в будь-який час доби, в будь-яку погоду: в заметіль і вітер, в сніг і дощ - усувати аварії. Начальник завжди міг довіряти цього відповідального і чуйному людині, тому що твердо знав - не підведе.

Моя бабуся завжди говорила, що робота на залізниці важка, але цікава. Починала вона свою трудову діяльність з монтера шляху, але професійно вдосконалюючись, стала працювати чергової по станції. Це дуже відповідальна справа. Потрібно було оголошувати про прибуття та відправлення зі станції пасажирських та вантажних поїздів. Як я любив слухати по рації мелодійний бабусин голос!

В даний час мої дідусь і бабуся знаходяться на заслуженому відпочинку, але вони часто з особливим трепетом розповідають мені про своє нелегке трудовий шлях. Доля залізниці їм не байдужа. Виписуючи газету «Трансиб», вони прочитують її від «кірки до кірки». Дідусь і бабуся раді, що Західно - Сибірська залізниця лідирує серед інших доріг країни.

Мій тато теж працює на залізниці, на опорній тягової підстанції електромеханіком, вже 16 років. Він обслуговує і ремонтує обладнання, що живить контактну мережу. У колективі знають і цінують його як грамотного фахівця. Папа твердо знає: якщо хочеш бути майстром своєї справи, то неодмінно треба брати на озброєння все нове, передове. Я пишаюся своїм батьком, розуміючи, який він розумний, справедливий, чесний чоловік.

Моя мама підтримує чистоту в приміщеннях на тяговій підстанції і дистанції контактної мережі. На її робочому місці чисто, тепло і затишно, як вдома, тому що мама дуже працьовита людина. Всю свою душу і вміння моя мама вкладає в улюблену роботу.

Я пишаюся тим, що ми - залізничники !!!

Учень читає вірш Л. Бойкова «Ми - сибіряки»

Якщо думки, значить - сміливі.

Якщо люди, значить - сильні.

Коль справи, то - богатирські.

Коль робота - в дві руки.

Ось такі ми - сибірські

З ім'ям: Сибіряки.

Учень розповідає про станцію Барабинск під стукіт коліс.

Барабинск сьогодні - це місто з яскраво вираженою спеціалізацією. Населення Барабінська становить 31 000 чоловік, в місті існують різні фабрики і заводи.Залізничники в нашому місті забезпечують транзитні, міжміські, а також місцеві перевезення. Локомотивне депо - саме велике підприємство міста. Барабинская вагонне депо - одне з кращих на Західно - Сибірської дорозі. А ще на станції Барабинск знаходиться наша улюблена Школа - інтернат № 18 ВАТ «РЖД». (Розповідь про школу)

Висновок. (Звучить тиха мелодія)

Русь ... Росія ... Я люблю мою Росію, мою «малу» батьківщину. Наше Отечество, наша Батьківщина - матінка Росія. Вітчизною ми кличемо Росію тому, що в ній жили споконвіку і живуть батьки і діди наші. Батьківщиною ми кличемо її тому, що в ній ми народилися, в ній говорять рідною нам мовою, і все в ній для нас рідне. А матір'ю - тому, що вона вигодувала нас своїм хлібом, допоміжного своїми водами, вивчила своєї мови. Як мати, вона захищає і береже нас від всяких ворогів ... Багато є на світі і крім Росії різних хороших держав і земель, але одна у людини рідна мати - одна у нього і Батьківщина.

Учень виразно читає вірш Л. Бойкова «Я себе без Батьківщини не мислю».

Я себе без Батьківщини не мислю.

Без її розцвічених лугів,

Де на веселці - на коромислі

Виснуть зграї білих хмар.

Я себе без Батьківщини не пам'ятаю.

Без її димлять в небо хат,

Де завжди і добре, і скромно,

І по-російськи чесно кажуть.

Я себе без Батьківщини не знаю.

Весь я в ній. І вся вона моя:

Гірська, степова і лісова -

Дзвінка, як пісня солов'я.

Підписи до слайдів:

Літературно-музична композиція «Моя мала Батьківщина»
Кошкуль
Груздевка
Микола Порфирович Нікольський
Груздевка
Груздевка
сім'я Євсюкова
станція Барабинск
Залізничний вокзал 70-х років
Школа-інтернат № 18 ВАТ «РЖД»
Школа-інтернат № 18 ВАТ «РЖД»

Сценарій літературно-музичної композиції «Русь, Росія, Батьківщина моя»

Оформлення: прапор РОСІЇ, ГЕРБ Фон дзвони, слайд фото Російських просторів

На сцену виходить дівчина в російській народному костюмі, освячена світлом прожектора

Звучить вірш з музичним супроводом

    Дівчина в костюмі «Росії» читає вірш (Рижкова Е.):

Русь називають святою.

Поле, та ліс, та вода.

Церква над тихою рікою

І в два віконця хата.

Розрізав небо навпіл

Захід багряної полосою.

І над российскою землею

Світло тихої слави засяяло.

Зметнулися до неба зграї птахів,

І тихо трави впали ниць.

Тихо про щось тужить

Біля колодязя верба ...

Батьківщиною землю іншу

Я б не назвав ніколи.

Там десь озеро в лісі

Між трав урочисто застигло

І дивом всю в себе вмістило

Небес західну красу.

А над потоками туман,

Як дим куриться над водою.

І між небом і землею

В знак примирення - білий храм.

Там в недоступних небесах

За Русь здійснюється молитва.

І світлим хмарою покрита,

Свята родина моя.

    Пісня «Золота Русь» (вокальна група) Над просторим небом синім
    Богородиці покрив Православна Росія
    чутно дзвін
    І золотий Русь дзвони, дзвони
    від сіл і міст
    Свята Русь бережи, бережи
    Надію, віру і любов

    Русь під світлих шатах
    між беріз, серед снігів
    і зігріта сияньем золочених куполів
    І золотий Русь дзвони, дзвони
    від сіл і міст
    Свята Русь бережи, бережи
    Надію, віру і любов.
    програш
    Русь аршином не зміряти
    і коханням не обійняти,
    Але в Росію треба вірити і розумом її зрозуміти
    І золотий Русь дзвони, дзвони
    від сіл і міст
    Свята Русь бережи, бережи
    Надію, віру і любов
    Свята Русь бережи, бережи
    Надію, віру і любов

    Провідні читають вірш про Батьківщину:

Провідна 1 (Кривошеїна С.)

Родина - це головне, що є у кожної людини. Іншого Вітчизни та іншої історії у нас не буде. Історію судити не можна, її треба вивчати, щоб на досвіді наших предків знаходити мудрість.

Провідна 2 (Рассохина)

«Батьківщина!» - ми вимовляємо тихо
І в очах замислених у нас
Повільно гойдається гречка
І димить промінь в світанковий час.
Річка згадується, напевно,
Чиста, прозора до дна,
І сережки світяться на вербі,
І в траві стежка, хоч я знаю.

Провідна 3 (Бакуліна А.)

«Батьківщина!» - ми говоримо, хвилюючись,
Даль без краю бачимо перед собою ...
Це наше дитинство, наша юність,
Це все, що ми звемо долею.

провідна 1

Батьківщина! Отечество святе!
Переліски, гаї, береги.
Поле від пшениці золоте,
Блакитні від місяця стоги.
Солодкий запах скошеного сіна,
Розмова в селі співуче,
Де зірка на ставеньку присіла,
До землі трохи не долетівши.

провідна 2

Батьківщина! Земля батьків і дідів!
Ми закохалися в ці конюшини,
Джерельній свіжості покуштувавши,
з краєчка дзвінкого відра.
Це позбудеться чи,
І навік залишиться святим ...
Землю ту, що Батьківщиною назвали,
Коль доведеться, серцем захистимо.

провідна 3

Росія, Росія, краю дорогі -
Тут здавна російські люди живуть.
Вони прославляють простори рідні,
Розлогі пісні співають.

    Пісня «Свята Росія» (Швець Н.)

Чи не спроста народилася я на цій землі,
На землі під великим назвою Росія.

І біжу босоніж я по чистій росі,

По полях волошок дивно синіх.

Приспів: , Бережи свої сили,


Я відчуваю
ніжність твоїх джерел.

Купола твоїх храмів - святая святих.
Я, відчувши гордість, передчуваю радість.

І проллється на землю світло хрестів золотих.

Ти Росією була - ти Росією залишилася.

Приспів:
, Бережи свої сили,
Додай свої сили на віки віків.

Росія, Росія, сильна і красива,

Я відчуваю
ніжність твоїх джерел.
! Росія, Росія!
Будь стійкою і сильною на віки віків.

Свята Росія ...

    Дівчата в російських сарафанах по черзі звертаються до "Росії" (Гончар А., Гаврилова, Пшенічнткова А., Запара В.)

    Слово про погибель Руської землі ":

О, світло-світла і червоно прикрашена земля російська.

Багатьма красотами дівішь ти, озерами багатьма.

Дівішь ти річками і джерелами місцево-шанованими,

Горами крутими, пагорбами високими.

Дібровами частими, полями чудовими,

Звірами різними, птахами незліченними,

Містами великими, селами дивними.

Всього ти виконана земля російська.

    Діалог "Росії і двох дівчат у російських сарафанах" Де моя Росія починалася? " (За словами Олександра Прокоф'єва):

Де ж ти, Росія, починалася?

- На лузі і в поле за страдой.

Чим же ти, Росія, вмивалася?

Ладозька чистою водою.

Чим же ти, Росія, красувалася?

- Що цвіло, брала собі в полон.

Від якого горя відбивалася?

Від того, що йшло з усіх боків.

Де ж ти, Росія, розселилася?

- На пагорбах зелених у води.

Як же ти, Росія, веселилася?

- Від веселощів плакали лади!

    Пісня «Матущка - Русь»

Сонця промінь за високою горою

Пробуджується знову від сну,

Мені співає, що приходить весна!

Життям хлюпає веселий джерело,

У синьому небі пливуть журавлі,

Сльози талі ховає льодовик,

В надра нашої квітучої землі.

Приспів: Милі серцю краю,

Наша рідна земля.

Річки, ліси і поля,

Матушка-Русь, Матінка-Русь, Матінка-Русь ти моя!

Запах трав напоєне навесні

Вабить вдалину мене в новий світанок

А з небес золотою хвилею

розливається сонячне світло

Приспів: той же

Цю землю і диво-зорю

Буду дбайливо в серці зберігати.

Знаю я, що в рідному краю,

Можна щасливо жити і любити.

Приспів: той же

    Юнаки в костюмах воїнів звертаються до "Росії" (Попов А., Бурнашев А., Комков М.):

    Іван Нікітін "Русь" (Уривок):

Широко ти, Русь, на поверхню землі
У красі царственої розгорнули.
- У тебе чи ні поля чистого,
Де б розгул знайшла воля смілива.
У тебе чи ні про запас скарбниці,
Для друзів столу, меча недругу.
- У тебе чи ні богатирських сил,
Старовини святий, гучних подвигів.
- Перед ким себе ти принизила?
Кому в чорний день низько вклонилась?
- Уже й є за що, Русь могутня,
Полюбити тебе, назвати матір'ю,
- Стати за честь твою проти недругів.
За тебе в нужді скласти голову.

    Читає юнак у костюмі російського богатиря "Заклик до битви" "Слово о полку Ігоревім" (Уривок):

Загородити в поле врата своїми гострими стрілами за землю російську.

Мовчки Русь, відсіч кругом готуючи, підняла щити свої багряно.

Від зорі до вечора день цілий, з вечора до світла майорять стріли.

Гремлют гострі шаблі об шоломи, з тріском списи ломляться булатної.

    Гусар з барабаном читає уривок М. Лермонтова "Бородіно" (Нефедова К.):

Забив заряд я в пушку туго
І думав: пригощу я друга!
Стривай, брат, мусью:
Що тут хитрувати, мабуть, до бою;
Вже ми підемо ломити стіною,
Уж постоїмо ми головою
За батьківщину свою!

«Стройові ритми на барабанах» - виконують 5 вихованців кадетського корпусу

    Швець Ілля читає вірш Н.Рубцова «Бачення на пагорбі»

    Пісня «Росія - Матушка» (вокальна група)

Час поспішає вдалину,
За собою веде.

Все, що і шкода і не шкода

У пам'яті зітре.

Тільки милі серцю риси
Знаємо напам'ять.

Білі-білі сни -

Матушка Русь.

Росія-матінка,
приспів: У краще віриться,
Річка по камінцях,

Сніг та метелиця.

Схиляючи голову,

Серце тобі дарую

За сльози ці,

Що ллєш столетья.

Ти не шкодуй ні про що
І бережи себе.

Пам'ятай, рідна, про те,

Що з тобою друзі.

Стільки осіб, звернених до тебе

Моляться і чекають,

Вірячи, що все на землі

Щастя знайдуть.

приспів: той же
На віки вічні
Я збережу в душі

Все те, що було

З нами.

Росія-матінка,
Скільки доріг пройшла.

У любові і радості,

Щастя своє знайшла.

приспів: той же
Схиляючи голову,

Серце тобі дарую

За сльози ці,

Що ллєш столетья.

Час поспішає вдалину.
За тебе молюсь,

Радість моя і печаль,

Матушка Русь.

    Композиція про Російському триколірному прапорі у виконання 7а, 7 б класу (Кутас Р., Важеніна., Вастьянова, Васильєв, Агапов, ... Нел):

    Сьогодні ми, вирішили розповісти

І російськими словами точніше довести,

Що прапор Росії нашої

Всі покоління Росії:

Від роду до роду, від сина до сина

Передавали три колора,

Яким рівних у світі немає.

    Колір білий - це чистота.

Як білий сніг пухнастий,

Як біле полотно - селянки простота,

Як білий хліб запашний.

Як молоко в дійниці

З білої солодкої піною,

Герань на підвіконні

Сяє білої гілкою.

    Всім цим славилася країна,

І торгувала їм вона,

І у сестрички милосердною

Халат, звичайно, теж білий

І у нареченої молодий

Колір сукні і фати такої.

До особи Росії білий колір

І чистіше, простіше кольору немає.

    А синій колір - колір моря,

Колір очей у росіян,

І волошки на поле,

І неба океан.

І якщо чистим буде той синій небосхил,

Від пороху, від диму нітрохи не затемнений,

Раз у туман біля річки, і льон на смузі

Одвічно синім будуть в своїй незайманій красі.

    І найяскравіший колір у прапора -

Колір червоний, як боротьба, відвага.

Колір червоної крові всіх земних людей,

Що живуть поряд на ній.

У Росії «червоний» - найкращий,

Ти ці фрази лише послухай:

«Красна» хата, але не кутами -

Гостинністю, пирогами ».

    є добрий молодець у нас,

І красна дівиця часом

По червоній площі пройде

І червоним словом покличе.

І армія, ми знаємо,

Червоної звалася і була прекрасною.

Диплом і атестат червоніє

У тих, хто від інших розумнішими.

    Колір червоний, синій, білий -

Ось прапор Росії нової.

Коли його іншим ми представляємо,

Себе все більше поважаємо.

І ми повинні свій прапор любити

Як мати свою, Вітчизну, шанувати

Адже ці три колора -

Нам в житті всім опора.

    Заключна пісня «Російський прапор» (вага учасники заходу)

На всіх кораблях піднімають його кожного ранку,
Несуть літаки російські власний прапор,
І подорожні знають, що Батьківщина пам'ятає як ніби,
Про них, посилаючи в дорогу їм пам'ятний знак.

Приспів:
Загадувати надалі ми не будемо,
З фортуною у нас договір.
Приносить удачу всім людям
Російський рідної триколор!

І над стадіоном він піднятий не гордість заради,
А як доповнення до золота наших нагород.
Але, головне, він, як завжди, вище всіх на параді,
Зметнувся над строєм крокують російських солдатів

Приспів: той же

    Росія (Рижкова Е.):

Бережіть Росію -
Немає Росії інший.
Бережіть її тишу і спокій,
Це небо і сонце,
Це хліб на столі
І рідне віконце
У забутому селі ...
Бережіть Росію -
Без неї нам не жити.
Бережіть її,
Щоб вічно їй бути!

14. Фінал. Всі йдуть під дзвін дзвонів

Літературно-музична композиція «Люблю тебе, мій рідний край» для дітей 6-7 років "Люблю тебе, мій рідний край!"

Автор: Степанова Галина Юріївна, музичний керівник СП ГБОУ ЗОШ п. Ильмень
опис: Даний матеріал призначений для музичних керівників, вихователів. Літературно-музична композиція використовується для дітей підготовчої групи.

Звучить пісня «З чого починається батьківщина» .Діти входять в зал і розсаджуються на свої місця.
1 Ведучий: Якщо скажуть слово «Родина»,
Відразу в пам'яті постає
Старий будинок, в саду смородина,
Товстий тополя біля воріт.
Біля річки берізка-скромниця,
І ромашковий бугор.
А іншим, напевно, згадається
Свій рідний московський двір.
У калюжах перші кораблики,
Де недавно був каток,
І великий сусідній фабрики
гучний радісний гудок.
Або степ від маків червона,
Золота цілина.
Родина буває різна,
Але у всіх вона одна!
2 Ведучий: Росія. Батьківщина. Це край,
Де ми народилися, де живемо,
Це наш будинок, це все те,
Що нас оточує.
дитина: Росія. Як з пісні слово,
Берізок юна листя.
Кругом ліси, поля і річки,
Роздолля, російська душа.
дитина: Люблю тебе, моя Росія,
За ясне світло твоїх очей,
За розум, за подвиги святі,
За голос дзвінкий, як струмок
дитина: Люблю, глибоко розумію
Степів задуману смуток.
Люблю все те, що називають
Одним широким словом «Русь».
Вправа з обручами і квітами.
дитина: Прийшов сьогодні день чудес
Прийшов він недаремно.
І раптом в лісі пролунав тріск,
І ожив день непогожий.
дитина: І ліс прокинувся в тиші,
Наче від печалі,
Прокинувся він, і в височині
Раптом птиці зазвучали.
дитина: Люблю сади вишневі,
Люблю я синь небес,
І хмари пухнасті,
І жайворонка пісня!
дитина: Люблю озера сині,
І яскраві луки.
Люблю тебе я, російська
Священна земля!
хоровод: «Земелюшка-чорнозем» рус. нар. пісня.
дитина: Батьківщина! Ми вимовляємо тихо
І в очах замислених у нас
Повільно гойдається гречка,
І димить луг в світанковий час.
дитина: Солодкий запах скошеного сіна,
Розмова в селі співуче,
Де зірка на Ставенко присіла,
До землі трохи-трохи не долетівши.
дитина: Родина- ми говоримо, хвилюючись,
Даль без краю бачимо перед собою.
Це наше дитинство, наша юність,
Це все, що ми звемо долею!
Дівчинка-солістка виконує пісню «Весела пісенька» муз. Глазкової.
дитина: Березка- лебідь біла,
Рядком з тобою стою.
Тобі, моя несмілива,
Я пісеньку співаю.
Зелена, розлога,
Ти гнучкіше очерету.
Берізка белоствольная
Ну всім ти хороша.
Дівчата виконують хоровод «Берізка».
дитина: Нічого не знаю краше
Ні дорожче, ні милею,
Неозора наших ріллі,
Наших сонячних полів
Родина улюблена, батьківщина моя.
Чи не бачив лісів світліше,
Пісень дзвінкіше не чув.
І людей, душею добрішим,
Де б я не був, не зустрічав.
дитина: Ромашки весь луг засипали,
А конюшина-пухнастий джміль.
І пахне сосною і липою,
І махає крилами ялина.
Ось тут, де все дихає казкою,
Народилися ми і живемо.
Тому край наш ласкавий
Батьківщиною ми кличемо!
Пісня: «В золотій кареті»
ведучий: Одна в людини рідна мати,
Одна у людини і Батьківщина.
Міцно любить її народ і багато
Склав про неї прислів'їв і приказок.
Діти читають прислів'я і приказки.
Родина улюблена-що мати рідна.
Жити-Батьківщині служити.
Батьківщина-мати, умій за неї постояти.
Людина без батьківщини, що соловей без пісні.
На чужій стороні і весна не красна.
Виходять троє дітей і читають по черзі:
Широка, Роздольне
Ти моя сторонушка.
Як квітка, прекрасна
Земля моя Приволзька!
Може є красивіше країни?
Може краще їсти житло?
Ми наполягати не станем-
Видно кожному своє.
Обійди хоч всю планету,
Краще російської танці немає.
Балалайка і гармонь
Розпалюють в нас вогонь!
Русский танок під фонограму «Ах, Самара-містечко»
дитина: Скільки разів я зарікалася
Під гармошку пісні співати.
Як гармошка заграє.
Не можу я всидіти.
дівчинка:Станом, дівиці рядком
да частівки проспіваємо!
хлопчик: Та й ми, мабуть, встанемо,
Від подружок не полишу.
Всі співають частівки. В руках у дітей шумові інструменти.
Ми частівки складаємо,
Чи можемо їх проспівати зараз.
Ми для вас заспіваємо, зіграємо
Ех! Попросіть тільки нас.
Ми з веселою піснею дружимо,
Все по-волжски говоримо.
Добре живемо, чи не тужимо,
Ех! Зі сметаною хліб їмо.
Ех, сторонушка рідна,
Дорога сторона.
Тут всюди нас зустрічає
Ех, Приволзькому земля.
За старих часів ми поважаємо
За старих часів ми бережемо.
Про своє приволзькому краї
Ех, пісні дзвінкі співаємо.
Ой, березонька-берізка
Раскудря-кучерява!
Хороша ти, Волга наша,
Волга велична.
Добре частівки співали
Добре і тупотіли.
Ми б дуже все хотіли,
Щоб ви нам поплескали.
Приїжджайте в гості до нас!
Дуже раді ми гостям.
Ми вас чаєм почастуємо,
З нами в танець запросимо.
ведучий: Ну-ка, сядемо всі рядком,
Так поговоримо ладком!
Діти сідають на стільчики, перемовляються між собою. Потім інсценують потішки.
- Федул, що губи надув?
-Кафтан пропалив.
-Зашіть можна?
-Так голки немає.
-А чи велика діра?
-Один воріт залишився
-Фома, що з лісу нейдешь?
-Медведя зловив!
-Так веди сюди.
-Так він не йде!
-Так сам йди.
-Так він не пускає!
-Іван, у тебе в хаті тепло?
Тепло. В шубі на печі зігрітися можна!
Виходить бабка: Синок, сходи на річку за водичкою.
-Брюхо болить.
-Синку, йди кашу їсти.
-Ну, раз мати велить, треба йти.
ведучий: Ех, хороші потішки складом,
Ну, а пісні наші Лада.
хоровод: Уздовж по вулиці молодик йде, ру. нар. пісня
дитина: Край рідний, ти з малих років завжди зі мною.
Милий край, лісової, бузковий, грибний.
Для мене співають тут пісні солов'ї
І для мене дзюрчать весняні струмки!
дитина: Ти в житті нам відкрив простір,
На щастя дав права,
Перед твоєю красою
Безсилі всі слова!
Пісня: «Батьківщина»
Ведучий 1:Над нами величезна небо,
Як парус на синій воді.
У полях дозріваючим хлібом
Дзвенить цей радісний день.
Ми міцніше подружимося, якщо
Всі разом пройдемо по землі.
Дзвени наша юна пісня,
Про щастя і радісний день!
дитина: Щоб дзвенів веселий сміх,
Дітлахи не плакала-
Світить сонечко для всіх,
Світить однаково.
День відкриє на зорі
Золотистим ключиком,
Щоб дісталося на землі
Кожному по промінцю!
дитина:Світ створений для щастя і світла,
Прекрасний друзів хоровод.
Нехай радісний день над планетою,
Як сонце над світом встає!
ведучий: Немов сльози журавлині,
Трохи гойдається роса,
І струмує річка довга,
Немов дівоча коса.
По стежці за околицею
Довго видно кожен слід.
Дай нам доброї сили, Батьківщина, -
Без тебе і пісні немає!
Заключна пісня-співають дорослі і діти: «Нехай мені твердять, що є краю інші».

Літературно-музична композиція для дитячого садка

Літературно-музична композиція "Моя Батьківщина - Росія"

Матеріал буде корисний для вихователів, музичних керівників ДНЗ.
Сценарій для дітей старшого дошкільного віку.

мета: Виховувати патріотичні почуття: любов до рідного краю, Батьківщини, ціннісне ставлення до природи рідного краю, Повагу до культурної спадщини свого народу.

завдання:Формувати почуття причетності до культурної спадщини Росії, Карелії.
Закріпити і узагальнити знання дітей про Росію, про Карелії.
Формувати любов до Батьківщини, рідного краю, інтерес до його минулого і сучасного.
Через художнє слово, музику оспівувати красу рідного краю, почуття гордості, любов і повагу до Росії, до своєї малої Батьківщини.
Розвивати уміння точно і ясно висловлювати свої судження та подання, відстоювати точку зору.
Розвивати творчі здібності, залучаючи дітей у виконання хороводів, танців, віршів і пісень.

Оформлення залу: Російський прапор, прапор Карелії, карта Росії, макет - Кремлівська вежа, площинні матрьошки, берізка, лава, настінне панно із зображенням матрьошок, фото природи Карелії.

устаткування: Магнітні дошки, картки з питаннями, хусточки двох кольорів, маски богатирів, костюм жайворонка, відерця, аудіокасети, CD - диски.

Попередня робота:
- проведення бесід про Батьківщину;
- розучування пісень, танців, ігрового поетичного матеріалу, слухання музичної п'єси в аудіозапису П. І. Чайковського «Пісня жайворонка»;
- виготовлення масок, костюмів;
- розглядання репродукції картини В. Васнецова «Богатирі»;
- індивідуальна робота з дітьми (вокальний спів, драматизація).

Діючі лиця: Матрьошка - дорослий,
Жайворонок - дитина, хлопчик підготовчої групи.

Діти старшої і підготовчої груп входять в зал і сідають на стільчики.
ведуча: Старий двір, берізки молоді,
Хоровод кучерявого тополь ...
Це все - країна моя - Росія,
Милий образ Батьківщини моєї.

Васильки, як очі блакитні,
Дивляться, посміхаючись уздовж стежки
І пшениця коси золоті
Заплітає восени в снопи.

Передзвін валдайських Колокольцев
Чути в дзюрчання струмка.
І на ранній зорі на околиці
Лунають трелі солов'я.

А взимку виблискує і іскриться
Сніг як підвінцева фата.
І ні з чим на світі не зрівняється
Белоствольних гайків краса.

Ти, Росія, мила Росія,
Ні землі прекрасніше і миліше.
Чим дивлюся я довше в дали сині,

Тим моя любов до тебе сильніше.
В. Степанов

Хлопці, вам сподобався цей вірш? Про якій країні цей вірш? А чому ми кличемо Росію нашою Батьківщиною? (Відповіді дітей)
Ведуча: Про це хлопці з підготовчої групи заспівають пісню.

Пісня «Що кличемо ми Батьківщиною?»

(Журнал «Дзвіночок», № 25, стор. 19)

ведуча: Велика, красива, багата наша Росія. Про неї написано багато пісень і віршів, які ми з вами зараз почуємо.

Добра, сильна, вільна
Русь лісів і могутніх річок.
Солов'їної піснею Роздольне
Я запам'ятаю тебе навік!
Я люблю твої сильні весни,
Зелень пахнуть влітку беріз.
Ми з тобою - нерозлучні сестри
Це кожен в душі переніс.
Т. Бокова

Росія - як з пісні слово.
Берізок юна листя.
Кругом ліси, поля і річки,
Роздолля, російська душа.
Люблю тебе, моя Росія,
За ясне світло твоїх очей,
За розум, за подвиги святі,
За голос дзвінкий, як струмок.
Батьківщина! Отечество святе!
Переліски. Гаї. Береги.
Поле від пшениці золоте,
Блакитні від місяця стоги.
Це позбудеться чи,
І навік залишиться святим -
Землю ту, що Батьківщиною зветься,
Коль доведеться, серцем захистимо!
А. Жигулін

«Танець богатирів»

(Хлопчики старшої групи)
(ВІА «Пісняри» - «По полю, полю ...»)
ведуча:Молодці наші богатирі. У всі часи нашу землю охороняли і захищали сильні і хоробрі воїни. Тому ми живемо з вами в мирний час і повинні любити нашу Батьківщину - Росію.
(Під музику «летить» «Жайворонок» - хлопчик підготовчої групи)
жайворонок: З вітерцем і сонцем теплим
Трелі птахів весна несе!
Ось пролісок розквітає
Жайворонок пісня співає.
( «Відлітає»)

Слухання музики П. І. Чайковського «Пісня Жайворонка»

(П. І. Чайковський. «Дитячий альбом» CD - диск)

ведуча:Як називається ця п'єса? Хто композитор? Що ви можете сказати про цю музику, яка вона?
П. І. Чайковський дуже любив російську природу. Слухаючи цю музику, ми переносимося в незвичайно красивий світ природи. Теплим, весняним ранком, коли сонячні промені пробиваються крізь верхівки дерев, природа оживає: зелена травичка тягнеться крізь талий сніг; розпускаються перші весняні квіти і маленька пташка жайворонок співає свою дзвінку ліричну пісню. Як красива російська природа! А ви знаєте, що з давніх-давен символом Русі люди вважали російську березу?
Берізка наша, російська красуня,
Не дарма рідниться з жіночою душею,
Сестрою, нареченою, милою називається,
Те символ нашої Батьківщини великий.

Як пішли наші подружки,
Уздовж по вулиці гуляти,
Уздовж по вулиці гуляти,
Кругом берізки танцювати.

Хоровод «Ай-да, берізка»

(С.І.Бекіна зб. «Музика і рух»: М .: Просвещение, 1984 р, стор. 182)

ведуча: Так красиво танцювали дівчатка навколо берізки. А щоб наша берізка була завжди така ж струнка і красива, давайте поллємо её.музикальное супровід - російська народна мелодія


(Беруть участь дві команди по три людини. Діти передають відерце один одному, останній біжить і поливає берізку)

ведуча: Кажуть в народі:
«Умілі руки не знають нудьги.
Хто працював від душі -
Радій тепер, танцюй! »

Танець «Сударушка»

(Підготовча група - в парах)
(С.І.Бекіна зб. «Музика і рух»: М .: Просвещение, 1984 р, стор. 218)


ведуча: Хлопці, в нашій великій країні Росії є багато Республік, які мають свою назву. Як називається наша республіка? (Карелія)
Карелія - \u200b\u200bце наша мала Батьківщина. Послухайте пісню про це.

«Пісня про Батьківщину»

(Вокальна група дівчаток старшої групи)
(М.В.Елінека, слова Е.Красевой, журнал «Музичний керівник», № 3, 2004, с. 91)
ведуча: Хлопці, а чим славиться наш Карельський край? Чим багатий?
(Карелія - \u200b\u200bкрай лісів і озер. Карелія багата грибами, ягодами, рибою, лікувальними травами).
Подивитися на Карельський край приїжджають туристи з різних республік, країн, знайомляться з пам'ятними місцями: острів Кижи, водоспад Кивач. Художники відображають в своїй творчості Карельские пейзажі, поети і музиканти складають красиві пісні.
Карелія, Карелія,
Очам твоїм повірю я,
Словам твоїм повірю я,
Люблю тебе, Карелія!
І. Грібуліна

Хоровод «Люблю тебе, Карелія»

(Дівчатка з хусточками синього кольору)
(Пісня І.Грібуліной «Люблю тебе, Карелія»)

ведуча: У кого там похмурий вигляд?
Знову музика звучить.
Збирайся, дітвора,
Чекає вас російська гра!

Гра «Червона хустина»

(Програма «Синтез мистецтв» О.А.Куревіна, - М .; Лінка-Прес, 2003)

ведуча: Родина наша - це країна,
Дуже і дуже велика вона,
Родина наша - це наш будинок,
Де ми всі дружно танцюємо, співаємо!

«Маленький хоровод»

(Фінська народна пісня, старша група)
( «Маленький хоровод» - Х.Мальмі, фінські дитячі народні хороводи, - Петрозаводськ: Карелія, 1990 г.)

ведуча:Славиться російський народ своєю гостинністю, так частуванням.
Ось спробуйте загадку відгадати:
«На зріст різні подружки,
Чи не схожі один на одного,
Всі вони сидять один в одному,
І лише одна іграшка »(матрьошка)

Входить матрьошка з частуванням
ведуча:Ось і закінчився наш свято. Запрошую вас потанцювати.

«Загальна танець»

(Звучить у записі мелодія російської народної танці)
( «Попурі з народних пісень», аудіокасета «Танці для дітей від 3 до 8 років», ТОВ «Московські вікна», ЛТД М ,: 1998 г.)
Діти йдуть в групи

Мета уроку: виховувати почуття патріотизму, любові до Батьківщини, поваги до її культурі, історії, традицій.

Обладнання: комп'ютер, мультимедіа.

хід заходу

Ведучий: Ми починаємо наше свято "Росія - Батьківщина моя", присвячений зародженню Російської Федерації.

Людина без Батьківщини прожити не може. Слово "Батьківщина" ми чуємо часто. Воно знайоме нам з дитинства. Коли говоримо про Батьківщину, ми думаємо про місце, де ми народилися, де пройшло наше дитинство. Але Батьківщина - це і наша величезна країна, яка зветься Росією.

Додаток 1. Слайд №1

Ведучий: Росія - країна, що займає східну Європу і північну Азію. Росія розташована в Північній півкулі, на півночі материка Євразія. Її територія омивається водами Тихого і Північного Льодовитого океанів, а також Балтійським, Чорним, Азовським морями.

Додаток 1. Слайд №2, №3, №4, №5, №6, №7, №8, №9.

Ведучий: Москва - серце Росії, один з найкрасивіших у світі міст. Щорічно столицю відвідують мільйони туристів, щоб на власні очі побачити Кремль, Червону площу, Храми Василя Блаженного і Христа Спасителя, Данилов і Новодівочий монастирі, Великий театр і Третьяковську галерею.

Додаток 1. Слайд №10

Ведучий: У будь-якій країні світу є державні символи. Є вони і у Росії. Давайте уважно розглянемо Герб Росії.

Золотий двоголовий орел зображений на щиті червоного кольору. Правою лапою орел стискає скіпетр. У його лівій лапі - держава. Над головами орла ми бачимо корони. У давні часи корони, скіпетр, держава служили знаками царської влади. Сьогодні вони нагадують про історичне минуле нашої батьківщини, символізують єдність Російської Федерації і незалежність її від інших держав. На грудях орла поміщений червоний щит із зображенням вершника. Це - святий Георгій Побідоносець. Вершник вражає списом змія. Це перемога добра над злом.

Додаток 1. Слайд №11

Символом нашої держави є прапор. Його кольори - кольори природи, добра і краси. Білий - світ і чистота, синій - небо, правда, краса. Червоний - вогонь, відвага, любов.
Але кожна держава має не тільки герб і прапор, а ще й головну музику країни. Це гімн.

На сцену запрошуються учні 4 "Б" класу.
Прошу всіх встати.

Композитор: А.В. Александрова.

Ведучий: Людина без Батьківщини прожити не може. Слово "Батьківщина" ми чуємо часто. Воно знайоме нам з дитинства. Коли говоримо про Батьківщину, ми думаємо про місце, де ми народилися, де пройшло наше дитинство. Але Батьківщина - це і наша величезна країна, яка зветься Росією.

На сцену запрошуються учні 3 "А" класу

Я народився в цій країні
Під назвою дивним Росія
В цілому світі її немає ріднею
І, звичайно, ж немає красивіше.

Тут розкинулися щедро луки
Переліски, пагорби і діброви.
Тут взимку срібляться снігу,
А навесні зеленіють трави.

Я люблю золоті поля,
Васильків і ромашок букети.
Я народився в Росії не дарма -
Захищати і любити землю цю.

Ведучий: Вірш про Батьківщину: Краще немає рідного краю! П. Воронько

Жура-жура-журавель!
Облітав він сто земель.
Облітав, обходив,
Крила, ноги натрудившись.

Ми запитали журавля:
Де ж краща земля?
Відповідав він, пролітаючи:
Краще немає рідного краю!

Композитор: Е.Колмановським.

Ведучий: Росія! Скільки чудових поетів землі російської оспівали тебе в прекрасних віршах!

Вірш про Батьківщину для Вас прочитають учні 2 "Б" класу

Здрастуй, Батьківщина моя! В.Боков.

Вранці сонечко встає,
Нас на вулицю кличе.
Виходжу з дому я:
- Здрастуй, вулиця моя!

Я співаю і в тиші
Підспівують птиці мені.
Трави шепочуть мені в дорозі:
- Ти скоріше, дружок, рости!

Відповідаю травам я,
Відповідаю вітрі я,
Відповідаю сонця я:
- Здрастуй, Батьківщина моя!
Яка наша Батьківщина!

Про Батьківщину. В. Орлов.

Цвіте над тихою річкою яблуня.
Сади, задумавшись, стоять.
Яка Батьківщина святкове,
Вона сама як чудовий сад!

Грає річка перекатами,
У ній риба вся зі срібла,
Яка Батьківщина багата,
Не злічити її добра!

Біжить хвиля некваплива,
Простір полів пестить око.
Яка Батьківщина щаслива,
І це щастя все для нас!

ведучий: Широка Росія як душа російської людини, щедра, мудра, сильна. Ми часто чуємо слова "Росія", "Батьківщина", "Вітчизна". Що ж для нас вони означають? Це святі слова. Поняття "Батьківщина" включає в себе не тільки неосяжні простори нашої країни. Це і мова, на якому ми говоримо - наш "могутній і великий" російську мову. Родина - це культура, традиції, досягнення народу, який називає себе таким красивим словом "росіяни".

На сцену запрошуються учні 4 "Б" класу.

Русский народний танець "Берізка"

Ведучий: Нам треба завжди пам'ятати, що наша країна - це рідний дім, де нас з любов'ю і надією чекають рідні та близькі. Це те місце, куди ми завжди повертаємося, де б ми не мандрували в світі. Так як рідна земля дає нам силу для життя. Все, що нас оточує: небо, сонце, хмари, місяць і зірки, зелені ліси і родючі поля, люди, які поруч з нами в радості чи в печалі - це те, що підтримує нас і дає сили жити і радіти життю, немов теплому поцілую матері.

На сцену запрошується 3 "Б" клас

Композитор: Шаїнський В.

Ведучий: Сильна наша країна! У численних боях багаторазово підтверджувалася сила і хоробрість Російського війна, так само самовідданість, і дух! Гинули на війні наші земляки і були горді тим, що гинули за батьківщину в бою.

На сцену запрошується 4 "А" клас

Учень: Громадянин Вітчизни переживає біль і труднощі своєї Батьківщини. Переживає, як свої власні біди.

Учень: Громадянин завжди готовий захистити свою батьківщину. Він - справжній патріот.

Учень: Захист Вітчизни - священна і почесний обов'язок людини і громадянина Російської Федерації.

учень:

За мир, за дітей. Е.Трутнева

У будь-якому краю будь-якої країни
Хлопці не хочуть війни.
Їм в життя вступати доведеться скоро,
Їм потрібен мир, а не війна,
зелений шум рідного бору,
Їм школа кожному потрібна,
І сад у мирного порога,
Батько і мати і рідна домівка.
На білому світі місця багато
Для тих, хто жити звик працею.
Народ наш підняв владний голос
За всіх дітей, за мир, за працю!
Нехай зріє в полі кожен колос,
Цвітуть сади, ліси ростуть!
Хто сіє хліб на мирному полі,
Заводи будує, міста,
Той для хлопців сирітської долі
Чи не побажає ніколи!

Композитор: Островський А.

Ведучий: Мати і Батьківщина ... Напевно, немає на світі ближче і рідніше слів. Людина любить свою матір. Любить місце, де народився і вперше вимовив слово "мама". Любить свою малу Батьківщину, де вперше почув шепіт листя і дзюрчання струмка, побачив мерехтіння зірок і краплі ранкової роси. С чего начинается Родина? Батьківщину не можна, так само, як і слово "щастя", визначити одним словом або навіть фразою.

На сцену запрошується 2 "А" клас

Композитор: Баснер В.

Ведучий: Росія багатонаціональна країна, в ній проживає більше 100 народів, і всі вони живуть дружно і намагаються допомагати один одному.

Композитор: Тухманов. Д.

Ведучий: Любити свою Батьківщину - це не означає тільки захоплюватися, милуватися тим, що є в твоїй країні. Любити Батьківщину - це не означає жити тільки сьогоденням. Адже без минулого немає майбутнього. Потрібно пам'ятати про минуле країни, в якому були і героїчні, і трагічні моменти. Любити Батьківщину - це значить робити все, щоб вона ставала багатшою, щоб людям жилося краще. Кожен з нас мріє бути щасливим і корисним своїй батьківщині. Ми повинні завжди пам'ятати слова О. Пушкіна, які звернені і до нас, покоління, що живе в XXI столітті:

Пока свободою горимо,
Поки серця для честі живі,
Мій друг, вітчизні присвятимо
Душі прекрасні пориви!

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...