Конспект фронтального заняття в підготовчій групі. Звук і буква І

цілі:

1. Уточнити артикуляцію звука [а], вчити дітей чітко інтонувати звук, виділяти його зі складу слова.

2. Ознайомити дітей з графічним позначенням звука [а], вчити співвідносити звук і букву.

2. Розвивати слухове увагу, пам'ять, формувати навички звукового аналізу.

3. Розвивати артикуляционную і дрібну моторику,
збагачувати смакові відчуття.

4. Тренувати в освіті форми множини іменників з закінченням -а.

5. Навчати складання складного пропозиції з союзом аза схемою, читання схеми пропозиції.

6. Уточнити і розширити словник по темі «Фрукти».

устаткування:звукові сигнальні картки, настінне посібник «Звукоград», схема аналізу артикуляції звуку, предметні картинки із зображенням кавуна, ананаса, айви, абрикоса, апельсина в кошику, костюми фруктів для дітей, індивідуальні схеми, набори для звукового аналізу, коробочки з паличками, шматочки фруктів на тарілці, зошити, олівці, проектор, комп'ютер, сюжетні картинки для складання пропозицій.

Попередня робота:розучування слів з дітьми, що грають роль фруктів, читання «Червоної казки» (з кн. Гордєєвій С.Є. «Навчаємо дошкільників грамоті за допомогою звуку, кольору і руху»)

Хід заняття:

1. Організаційний ігровий момент.

Учитель - логопед одягнений в костюм садівника, діти в костюми фруктів. Дитячі стільчики - у вигляді дерев, чагарників.

Тут у нас фруктовий сад,

Рада бачити всіх хлопців!

Апельсин, банан, кавун,

У всіх плодів відмінний смак!

Скільки різних фруктів зібралося в нашому саду! Ну-ка, фрукти, встаньте в ряд! Зберемо фруктовий сад! (Кожній дитині потрібно зайняти своє місце, виконавши завдання). Хлопці, подивіться на екран, допоможіть мені виправити помилку!

Гра «Знайди помилку
в словосполученнях »: Синій апельсин, оранжевий лимон, квадратне яблуко, жовтий кавун, трикутний банан, фіолетовий гранат, солодкий лимон, червоний ківі, гірка зливу, малиновий ананас .

2. Введення в тему.

Учитель-логопед: Подивіться, які плоди лежать в нашому кошику.

Діти: кавун, ананас, абрикос, апельсин, айва.

Учитель-логопед:Який перший звук у цих словах? Сьогодні ми продовжимо наше знайомство зі звуком [А]і познайомимося з буквою А.

3. Повторення характеристики звуку [а].

Учитель-логопед: Фрукти приготували для вас цікаві завдання.
А
як ви думаєте, який найулюбленіший фрукт у звуку [А]?

Виходить дитина в шапочці з зображенням ананаса.

Дитина: Ананас - найулюбленіший фрукт у звуку [А],тому, що в цьому слові він звучить три рази: ааа-нааа-нааас.

Я - стиглий, соковитий ананас.

Про звуці [А] запитаю у вас:

Що ви знаєте про нього?

(Діти дають характеристику звуку і показують його будиночок на настінному посібнику «Звукоград»).

4. Виділення звуку [а] зі складу слова.

Виходить дитина в шапочці з зображенням кавуна.

Дитина: Я - солодкий, цукровий кавун.

Прошу вас дізнатися фрукти на смак.

(Проводиться гра «Вгадай на смак»: діти сидять з закритими очима, логопед роздає шматочки фруктів, діти вгадують).

Виходить дитина в шапочці з зображенням абрикоса.

Дитина: А я - абрикос.

Ставлю вам питання:

Де ж місце звуку [А]

У словах кавун? банан? хурма?

Діти позначають місце звуку [а] на схемі слова фішками.

5. Вправа в утворенні іменників множини.

Виходить дитина в шапочці з зображенням апельсина.

Дитина: А я - апельсин, кругла голова,

Послухаю, як ви зміните слова,

Вимовите в них звук [А].

Дитина - апельсин проводить гру з групою дітей.

Гра з м'ячем «Один- багато ». учитель -
логопед звертає увагу дітей на закінчення слів. (Будинок - будинки, вікно - вікна, слово - слова, очей - очі, колода - колоди)

    Физминутку.

    Ми ділили апельсин, (діти йдуть по колу, взявшись за руки)

    Багато нас, а він один. (Зупиняються і повертаються обличчям до кола)

    Ця часточка - для їжака, (масажують і загинають мізинці)

    Ця часточка - для чижа, (масажують і загинають безіменні пальці)

    Ця часточка - для каченят, (масажують і загинають середні пальці)

    Ця часточка - для кошенят, (масажують і загинають вказівні пальці)

    Ця часточка - для бобра, (масажують і загинають великі пальці)

    А для вовка - шкірка. (Струшують долоні)

    Він сердитий на нас - біда! (Присідають)

    Розбігайтеся, хто куди! (Розбігаються в різні боки, а дитина, заздалегідь обраний вовком, ловить одного з дітей)

    Знайомство з буквами А, а.

    Виходить дитина в шапочці з зображенням айви.

    дитина: Я - корисна айва,

    Принесла вам літери «А, а».

    Ви їх, хлопці, розгляньте

    І з паличок складіть.

    Аналіз букв.

    Учитель-логопед: Ось велика буква А,а ось маленька буква а.Вони схожі? Скільки елементів у великої літери А?Які елементи?

    Учитель-логопед:Дві палички навскоси, а між ними поясок.

    - Візьміть з коробочок по п'ять паличок і викладіть велику букву А.

    - На що схожа буква А?

    Діти: На ракету, дах будинку, арку, акробата ...

    Учитель-логопед: хлопці, я пропоную вам намалювати велику букву А долонею в повітрі.

    пальчикова гімнастика:

    Учитель-логопед:Давайте спробуємо сконструювати велику букву А з пальчиків: для цього вказівний і середній пальці правої руки опустіть вниз, інші - стисніть в кулак, а вказівний палець лівої руки утворює «поясок».

    Учитель-логопед:відкриємо наші зошити і надрукуємо букви А.

    Робота над пропозицією.

    Виходять двоє дітей в шапочках із зображенням сливи.

    А ми - сливи,

    Соковиті, гарні.

    Навчимо вас, друзі,

    складати складні речення.

    Дві дитини ( сливи) Виробляють заздалегідь обумовлені дії. Учитель - логопед просить інших дітей скласти про ці дії окремі пропозиції

    діти: Маша танцює. Діма плескає.

    На дошці представлені схеми обох пропозицій.

    Учитель - логопед: якщо ми хочемо сказати про Маші і Дімі разом, в одному реченні,
    для цього треба з'єднати два маленьких пропозиції словом а.

    Логопед ставить в проміжок між схемами пропозицій маленький червоний прямокутник, на якому написана буква а, і пояснює, що це ціле маленьке слово.

    Спочатку логопед сам вимовляє вийшло складне речення, а потім просить проговорити пропозицію кількох дітей групи.

    Учитель - логопед:хлопці, художник побував в нашому фруктовому саду намалював ось ці картини. Я пропоную вам скласти розповідь, використовуючи складні речення з союзом а.

    9. Підсумок заняття.

    Учитель - логопед: З якою буквою ви сьогодні познайомилися?

    Діти в шапочках фруктів виходять і хором читають вірш:

    Всім відомо, буква А-

    Буква дуже славна.

    Та до того ж буква А

    У алфавіті головна.

    Фронтальне логопедическое заняття з навчання грамоті з вихованцями
    старшого дошкільного віку
    Тема: «Звуки і букви»
    Мета: систематизувати знання вихованців про голосному звуці і букві А.
    завдання:
    Корекційно-освітні: Вчити виділяти голосний звук [А] і позначати його буквою.
    Корекційно-розвиваючі:
    - Формування фонематичного слуху і сприйняття, звукослогового аналізу і синтезу складів.
    - Закріплення поняття «голосний звук».
    - Автоматизація звука [А] в складах, словах, пропозиціях.
    - Розвиток мислення на основі відпрацювання операцій аналізу і синтезу, уваги на основі формування здатності до розподілу.
    - Розвиток кінестетичних відчуттів, загальної, дрібної і артикуляційної моторики.
    Корекційно-виховні: - Формувати позитивні установки на участь в занятті, посидючість, вміння слухати вчителя-логопеда і дітей. - Виховувати доброзичливе ставлення в дитячому колективі.
    Устаткування: Дзеркала, палички для сірникової мозаїки, картки з домашнім завданням, олівці, зошити, сюжетна картинка «Дівчинка качає ляльку», картки - символи звуків [А], [У] (великий червоний круг і маленький червоний коло, картка з буквою « А », музичний центр, аудіозапис для физминутки. Хід заняття:
    .організаційний момент: звернення до особистого досвіду дітей.
    Логопед пропонує дітям: згадати, з яким звуком і буквою вони познайомилися на минулому занятті;
    - дати характеристику цього звуку;
    - згадати слова, які починаються на цей звук.
    2.Основні частина заняття: знайомство з новим матеріалом.
    Робота логопеда і дітей біля дошки з предметними картинками.
    Логопед виставляє картинки на дошку, просить дітей сказати, що зображено на картинках, який звук найчастіше зустрічається в назві цих предметів. Словниковий матеріал: антена, автобус, лелека, кавун, акробат, апельсин.
    3.Артікуляція і характеристика звуку [А].
    Логопед показує сюжетну картинку «Дівчинка качає ляльку», читає
    вірш:
    Широко рот відкриваємо
    Ляльку ласкаво качаємо:
    «А-А-А-А-А-А».
    Діти вимовляють звук [А] спочатку хором, а потім індивідуально з різною силою голосу.
    Робота дітей з індивідуальними дзеркалами: дивляться в дзеркало, вимовляють звук [А] і роблять висновок про те, що при проголошенні звуку [А] - рот широко відкритий, язик лежить на дні ротової порожнини, повітря в роті не зустрічає перепони. Логопед дає узагальнююче поняття: «Голосні звуки - співають, танцюють, чи не зустрічають перешкод. Згодні - на все натикаються, про все спотикаються. Згодні зустрічають перешкоду у вигляді губ, зубів, мови »(діти повторюють хором і по одному)
    Діти разом з логопедом роблять висновок про те, що звук [А] - голосний звук, так як повітря в роті не зустрічає перепони, ми його можемо проспівати. Символ звуку [А] - великий червоний круг,
    Ігрова вправа «Світлофор (виділення звуку з ряду голосних звуків)». Почувши голосний звук А, діти піднімають символ звуку [А].
    Дидактична гра «Будь уважний».
    Логопед пропонує дітям, відібрати картинки, в назві яких є звук [А]. Словниковий матеріал: лелека, апельсин, лялька, пила, кавун, автобус.
    Дидактична гра «Веселий потяг».
    У відібраних картинках, дитина визначає позицію (місце) звуку [А] в слові і поміщає картинку в відповідний вагончик (перший, останній, середній).
    Физкультминутка
    Діти вгадують звуки по беззвучної артикуляції, потім виконують рухи по тексту:
    Хомка-Хомка - хом'ячок - Полосатенький бочок. Хомка рано встає, щічки миє, шийку тре. Підмітає Хомка хатку і виходить на зарядку. Раз, два, три, чотири, п'ять, Хомка хоче сильним стати!
    Дидактична гра «Живі звуки».
    Перед початком гри, дітям роздають картки з символами звуків [А], [У]. Логопед вимовляє склад АУ. Діти відповідають на питання:
    Скільки звуків ви почули?
    Який перший звук ви почули? Який другий звук?
    До дошки виходять діти з картками - символами звуків [А], [У], стають так, щоб вийшов склад АУ. Потім логопед просить дітей помінятися місцями і вимовити новий склад.
    9.Знакомство з буквою А.
    Логопед демонструє ілюстрацію із зображенням букви А. Діти розглядають її.
    Логопед читає вірш про букву А:
    Ось два стовпи навскоси,
    Між ними поясок.
    Далі діти виконують завдання:
    визначають на що схожа буква А,
    вважають кількість елементів її складових,
    прописують букву А в повітрі,
    викладають букву А з рахункових паличок,
    обводять трафарет літери А, розфарбовують або заштриховують червоним олівцем,
    друкують в зошиті рядок з буквою А.
    Підсумок заняття.
    Оцінка діяльності дітей. Логопед підводить підсумок заняття:
    діти згадують, з яким звуком і якою буквою вони познайомилися, дають характеристику звуку [А].
    діти згадують, завдання викликали труднощі, особливий інтерес і т. п. Логопед дякує дітей і прощається з ними.

    Відома ситуація, коли телефон випадково падає з висоти, падає в воду або пил проходить між кнопками і дисплеєм. У більшості випадків телефон, який не споряджений системами захисту на етапі проектування, виявиться в сервісі в спробі реанімувати його або, в кінцевому рахунку, відновити важливі дані з нього.

    Що робити, коли робота або, можливо, розслаблюючу місце постійно виставляють телефон на такі заходи? Рішення є спеціалізованим пристроєм для успішного протистояння багатьом аварій і несприятливих умов довкілля. Він фахівець в області мобільних телефонів.


    вкладені файли

    Юлія Худякова
    Фронтальне заняття з навчання грамоті для підготовчої групи «Звук [У] і буква У»

    фронтальне заняття для підготовчої групи з навчання грамоті.

    Тема: « Звук і буква [У]»

    Як і очікувалося, у нас також є компроміс на стійких телефонах. Додатковий захист досягається за рахунок зниження деяких характеристик в порівнянні з рівнем, пропонованим іншими пристроями на ринку. Перш за все, це визначається законом фізичного охолодження для схем, включених в телефон. З більш тонким корпусом і більш тонкими матеріалами охолодження більш ефективно. Як і менш ізольовані частини корпусу, повітря може вільно циркулювати, тому охолодження краще. Ми знаємо, що все контури нагріваються і працюють краще за все при охолодженні.

    мета: Уточнення і закріплення звуку [У]

    завдання:

    Корекційно-освітні:

    Закріплювати навик чіткого вимови звуку [У]

    вчити виділяти звук [У] в словах

    Корекційно-розвиваючі:

    Формувати навички елементарного звукового аналізу

    Закріпити поняття голосний звук

    Перегрів може пошкодити як внутрішню, так і акумуляторну батарею. Більш висока швидкість процесора призводить до більшої кількості тепла і більшої потужності, навіть якщо для зниження цих викидів тепла потрібно оптимізація технологій. Рішення скомпрометовано, і класичні телефони є кращими в цьому випадку для кращої ізоляції і захисту.

    Пальчикова гімнастика (за вибором логопеда)

    На перший погляд, з усіма захисними матеріалами на ньому, ми очікуємо, що це буде набагато складніше. Але приємним сюрпризом є те, що його можна зручно тримати в одній руці і, крім того, отримати переваги від підвищеної адгезії, що робить його «важким для порятунку» на додаток до безпеки його конструкції в разі аварії. Кути добре округлені і сплющені, щоб ефективно поглинати шок в разі падіння. Як матеріал суміш з алюмінію і пластикової гуми робить цей телефон кращим виробником в умовах фізичного напруження і забезпечує максимальну стабільність.

    Корекційно-виховні:

    Формування навичок співпраці, взаєморозуміння, доброзичливості, самостійності, ініціативності, відповідальності.

    Устаткування і матеріали: Роздруківки з завданнями на кожну дитину, ручки, фломастери, олівці.

    хід заняття

    I. Організаційний момент.

    Логопед: Чим ми займалися на минулому занятті?

    Не було ніяких шумів, коли ми зібрали справа, що доводить дуже міцну конструкцію. Проте, недоцільно навмисно кидати його на дисплей, тому що в деяких ситуаціях він залежить від матеріалу, на якому він падає, як і будь-яка пляшка, і він може зламатися.

    Виробник забезпечує безкоштовну заміну розбитого скла один раз протягом усього терміну служби телефону. Перевага деяких фізичних кнопок для деяких ємностей незаперечно в разі «міцного» телефону, зробленого для використання в самих різних умовах. Ми можемо використовувати телефон в дуже низьких температурних умовах з товстими рукавичками або вологістю. Натискання фізичних кнопок також дає зворотний зв'язок, яка особливо корисна, коли екран може бути покритий пилом і рідиною.

    діти: вивчали звук і букву [А]

    II.Основная частина

    1. Вправа «Назви слова і визнач перший звук» .

    Логопед показує картинку із зображенням

    1 -й р е б е н о к: На першій картинці намальована вудка, перший звук«У»

    2-й дитина. на другій картинці намальована равлик, перший звук«У»

    Нижче цих кнопок є невелика поздовжнє отвір для динаміка, де ми чуємо звуки з телефону, коли ми слухаємо музику або коли говоримо «на динаміці». Його переднє розташування - природне рішення для використання на смартфоні з фронтальним сенсорним екраном. У верхній частині телефону є гніздо 5 мм, звичайно, покрите гумовим захистом, і ми помічаємо механічне кріплення, яке надає йому «промисловий» вид.

    Акумулятор включений, незнімний, а телефон важить 185 г і має товщину 5 мм. Сенсорний екран оптимізований для використання у вологих умовах, він працює дуже добре навіть після того, як телефон був вилучений з води. Крім того, він може мати хорошу продуктивність навіть при використанні в рукавичках, звичайно, не дуже товстий. У багатьох провідних смартфонів є проблеми, коли справа доходить до використання в таких умовах.

    3-й дитина. на третій картинці намальований вулик, перший звук«У»

    4-й дитина. на четвертій зображенні намальований удав, перший звук«У»

    Логопед. Молодці. Ви впоралися і з цим завданням. Як думаєте, який звук ми сьогодні будемо вивчати?

    Логопед. Тисніть відповімо все разом.

    Діти. Сьогодні ми будемо вивчати звук«У»

    Перше враження на екрані - навіть коли ви відкриваєте «включення» телефону. Ми дивуємося, наскільки яскраво цей дисплей. Це пов'язано з такими перевагами, як збільшення терміну служби батареї через більш низького споживання дисплея і більш швидкого відображення і швидкості обробки на екрані.

    Сенсорний відповідь є точним, і палець не ковзає так легко на екрані, як це відбувається на багатьох інших сенсорних екранах, що є перевагою і забезпечує безпечне відчуття використання. Ці аксесуари не здаються дуже вірними, але для «міцного» телефону знаходяться на висоті. Однак при стабільності значення дуже хороші, як видно з графіка.

    Логопед. звук«У» який?

    Діти. Голосний, тому що він не створює перешкоди.

    Логопед. Відмінно.

    2. Вправа «Пишемо букву«У»».

    Логопед роздає всім листочки з завданнями, в першому завданні потрібно написати букву«У» заголовну і малу.

    Діти. До кінця рядки?

    Логопед. Так, до кінця рядка.

    3. Вправа «Знайдіть букву«У»»

    Як вбудованих датчиків у нас є акселерометр, близькість, датчик освітленості і компас. Бонус: в пакеті для огляду з'явився багатофункціональний інструмент, який буде оцінений майстрами для різних ситуацій і, що не менш важливо, частиною опору, щоб пишатися новим придбанням.

    Це клавіатура, яка працює шляхом введення передбачених слів і того, що її відрізняє і робить її унікальною для інших існуючих клавіатур, - це здатність розуміти не тільки модель слова, яку ми хочемо написати, але і передбачення для наступного слова. Ідея програми полягає саме в цьому: «Клавіатура, яка вчиться у вас».

    Логопед роздає всім дітям ігровізор.

    Логопед. А зараз діти, ми будемо шукати букву»У», вона може ховатися де завгодно. Той хто знайде її, обведе кружечком. А потім ми порахуємо скільки ви знайшли букв«У»

    Діти. Ми знайшли всі літери. всього 4 літери«У»

    Логопед. Хлопці, все знайшли 4 літери?

    4. Вправа «Визнач місце звуку в слові»

    Ліхтарик також можна запрограмувати на запуск за допомогою жовтої бічної кнопки. Однак ми виявили, що він досить добре представлений і може бути успішно використаний в більшості функцій мультимедіа прямо зараз. У камері є безліч можливостей для настройки, і це великий сюрприз для того, хто фотолюбитель. З налаштувань програми можна змінити режим спалаху, місце зберігання, розмір фото і якість стиснення. Ефект можна побачити на малюнках, хоча іноді ми бачимо, що яскраві частини страждають від кольору і деталізації.

    В цілому якість фотографій задовільний, особливо в денний час. І в макросі ми домоглися задовільних результатів. Звичайно, фотографія не є сильною стороною в разі телефону, який витримує екстремальні умови, є багато інших смартфонів, які роблять кращі знімки, але спосіб використання телефону є вдячним.

    Логопед. Продовжуємо працювати на листочках, в лівому повернемо кутку, під буквою«У» у вас є слова. Вам потрібно прочитати слова і визначити де знаходиться літера«У», На початку, в середині або в кінці.

    1-й дитина. Перше слово качка, звук«У» знаходиться на початку слова.

    2-й дитина. Друге слово друг, звук«У» знаходиться в середині слова.

    Звук захоплюється дуже добре, і деталі зображення помітні, особливо в денний час. Однак без оптичної стабілізації все ще тремтить тремтіння камери, тому рекомендується використовувати штатив. Запис відео може бути припинена і відновлена \u200b\u200bпізніше, щоб отримати тільки один файл в кінці.

    На стороні звуку у нас є 5-міліметровий роз'єм, в якому можна почути звук хорошої якості, вставивши пару навушників з більш високим рейтингом. Звук чіткий, чітко визначений і з достатнім об'ємом. Ми повинні подбати про те, щоб при прослуховуванні музики не Бережіть від дощу або рідин, щоб гумова захист була видалена, щоб використовувати навушники.

    3-й дитина. Третє слово какаду, звук«У» знаходиться в кінці слова.

    Логопед. Умнички! А тепер ми з вами знайдемо букву, Яка сховалася в качечки.

    Логопед. яка буква сховалася від нас, хто знає?

    Діти. Літера«У».

    Логопед. Молодці! Ви сьогодні добре займаєтеся!

    5. Фіз. хвилинка

    Ми йшли-йшли-йшли, Марширують по колу, тримають руки

    Продуктивність цього смартфона не та, яка приваблює любителів ігор або мультимедіа.

    Передній гучномовець чітко чути, але може бути трохи повільніше і може бути більш потужним, особливо для промислових середовищ, де зовнішній шум дуже високий. Ми можемо сказати, що не для середнього користувача, який хоче максимальної продуктивності. Це для людей, відданих своїй професії, але в той же час любителів технологій. Телефон, який може принести мир тим, хто дуже стурбований першим дощем або першої падінням, - це розумна інвестиція.

    на поясі.

    Багато рижиків знайшли. Нахиляються, правою рукою касают-

    ся носка лівої ноги, не згинаючи колін.

    Раз, два, три, чотири, п'ять, Знову марширують по колу.

    Ми знову йдемо шукати. Нахиляються, правою рукою касают-

    В. Воліна ся носка лівої ноги, не згинаючи колін.

    6. Вправа «Назви предмет по контурному зображенню і визнач де знаходиться звук«У»»

    Логопед. Яке перше слово? Друге? Третє? Де знаходиться звук«У». Яким кольором ми його позначаємо?

    1-йребенок. Перше слово цибуля, звук«У»

    2-й дитина. Друге слово качка, звук«У» знаходиться на початку слова, ми позначаємо його червоним кружечком.

    3-й дитина. Третє слово півень, звук«У»

    4-й дитина. Четверте слово губи, звук«У» знаходиться в середині слова, ми позначаємо його червоним кружечком.

    Логопед. Молодці, то що не встигли ви доробите будинку.

    III. Підсумок. [Оцінка роботи дітей. ] Логопед пропонує дітям згадати, чим вони займалися, що їм було цікаво робити. Потім він оцінює роботу дітей.

    Організація: Мадоу №9

    Населений пункт: м Оленєгорськ

    Узагальнення пройденого матеріалу про голосних і приголосних звуках і буквах.

    освітні:

    1. Закріплювати графічні, зорові образи голосних і приголосних букв.

    2. Закріплювати знання дітей про голосних і приголосних звуках.

    3. Продовжувати закріплювати вміння визначати кількість складів у слові.

    4.Упражнять в звуковому аналізі слів.

    5.Закреплять вміння в складанні простих, з красивими словами, З маленьким словом пропозицій.

    Розвиваючі:

    1.Развівать мова, увага, мислення.

    2.Развівать зорове сприйняття, Фонематичний слух.

    виховні:

    1.Воспітивать доброзичливі відносини один до одного, бажання говорити красиво, правильно.

    2.Форміровать навички співпраці, самостійність, ініціативність.

    Методичні прийоми:

    1.Музикальное супровід для рухомий гри «Увага»

    2.Словесний (питання, пояснення).

    3.Наглядний (предметні картинки, інтерактивний стіл).

    4.Ігровой (рухлива гра)

    5.Практіческій (вправи).

    Спостереження за роботою дітей, допомога, поради.

    устаткування:

    Демонстраційний матеріал: предметні картинки, плакат «Різні букви»

    Роздатковий матеріал: картки з кружками, предметні картинки, схеми для складання пропозицій, літери.

    Інтеграція з іншими освітніми галузями.

    1.Фіз. культура: рухлива гра

    2. Здоров'я: перевірка дотримання правил розсаджування за столами.

    3.Соціалізація: виховувати доброзичливе ставлення один до одного, вчити приходити один одному на допомогу.

    4.Труди: допомога в роздачі роздаткового матеріалу для заняття, прибирання свого місця.

    5.Коммунікація: розвивати мова, бажання говорити красиво, правильно,

    уважно слухати один одного і не перебивати.

    I. Організаційний момент.

    (Л): - Хлопці, до нас сьогодні в групу прийшли гості. Давайте з ними привітаємось.

    (Л): - Вставайте в коло. Подивіться на мене і не відволікайтеся. Ми з вами вже великі і сьогодні ми покажемо нашим гостям, чому ми з вами навчилися. А щоб наш язичок добре працював, зробимо зарядку для язичка.

    артикуляційна гімнастика

    Товсті внуки приїхали в гості, (діти надули щічки)

    З ними худі - лише шкіра та кістки. (Втягнули щоки)

    Бабуся з дідусем всім посміхнулися, (широка посмішка)

    Поцілувати вони всіх потягнулися. (Імітація поцілунку)

    Вранці прокинулися - в посмішку губи, (широка посмішка)

    Чистили ми свої верхні зуби. (Язичок рухається - між верхньою губою і зубами)

    Вправо і вліво, всередині і зовні,

    З нижніми зубками теж ми дружимо.

    II. Введення в тему заняття.

    (Л): - Сьогодні вам належить пройти важкі випробування. А допомагати рухатися від одного випробування до іншого нам допоможуть ось ці різнобарвні стрілок.

    (Л): - Я сьогодні вранці прийшла в дитячий садок і побачила ось таку картину. Як ви думаєте, що тут зображено? (Літери)

    (Л): - Виберіть тільки ті букви, з якими ви знайомі.

    (Л): - Ви знаєте, що буква - це графічне зображення звуку. А як ви визначили, що це буква, а не звук? (Літери ми бачимо і пишемо, а звуки ми чуємо і вимовляємо)

    (Л): - Які бувають звуки? (Голосні і приголосні)

    (Л): - Чим відрізняються голосні звуки від приголосних? (Голосні можна проспівати - немає перепони, а приголосні не можна проспівати - заважає язик, зуби, губи)

    (Л): - Згодні звуки, на які діляться (На м'які і тверді, дзвінкі і глухі)

    (Л): Молодці, ви все правильно сказали.

    1. Гра «Жива стрілочка» (Назви перший, останній звук в слові)

    (Л): - Зараз я перевірю, як ви вмієте визначати звуки на початку і в кінці слова і давати характеристику звуку. Вставайте в коло.

    (Л): - «Стрілкою» буде кожен з вас по черзі. Перший в коло встане ... (Дитина встає в центр кола і зображує «стрілку». Дитина кружляти навколо себе, витягнувши вперед праву руку. Решта дітей, взявшись за руки йдуть по колу зі словами:

    Наша стрілка пожвавилася,

    Швидко, швидко закрутилася!

    Зроби коло і озирнися,

    А тепер зупинись!

    Дитина зупиняється і вказує на одного з дітей. На кого вказала «стрілка», дістає з сумки «стрілки» картинку, визначаючи в ньому перший і останній звук і дає йому характеристику.

    (Л): - Добре, і з цим завдання ви впоралися.

    (Л): - Вставайте в розсипний.

    2. Рухлива гра «Увага» (Роздягли слова на склади)

    (Л): - Коли почуєте сигнал «Увага», дивіться на виставлену картинку і якщо в слові 1 склад (будуєте в колону по одному), якщо 2 склади (парами по 2 особи), якщо 3 складу (по 3 особи), якщо 4 склади (по чотири людини). Не забувайте прохлапивать слово.

    3. Гра на інтерактивному столі «Звукові схеми»

    (Л): - Підходьте всі до столу. Уважно подивіться і скажіть, що на ньому зображено? (Звукова схема) Подумайте і скажіть, яка картинка підходить до цієї схеми? Чому?

    4.Звуковой аналіз слова (У кожної дитини різні слова, В залежності від можливостей)

    (Л): Молодці, а зараз проходите за столи і викладіть кожен свою звукову схему по картинці. Вибирайте картинки і за роботу.

    (Л): Запитує: Прочитай слово, ведучи пальцем по кожному звуку. Скільки голосних, приголосних звуків? На якому місці стоїть звук ....? На третьому місці, який звук? Скільки складів у слові? Чому?

    5.Предложеніе за схемою

    (Л): - А зараз по цій картинці придумайте пропозицію і викладіть його за схемою.

    (Л): Працює з кожним індивідуально.

    (Л): Запитує: Прочитай пропозицію, ведучи пальцем по кожному слову. Скільки слів у реченні? На якому місці стоїть коротке слово ....? На третьому місці, яке слово?

    6. Вгадай букву

    (Л): - Умнички, це було дуже важко, але ви впоралися. Підходьте до мене, поверніться спиною до гостей.

    (Л): - Я буду малювати букву у вас на спині, а ви спробуйте вгадати букву і викласти її з різних предметів, які знаходяться у вас на столах.

    III. Підсумок заняття.

    (Л): - Чим ми сьогодні займалися?

    (Л): - Яке завдання було важке?

    (Л): - Яке завдання вам сподобалося найбільше? Чому?


    Конспект фронтального заняття в підготовчій групі для дітей з ОНР по темі «Звук і буква І»


    опис: конспект для логопедів підготовчо логопедичної групи дітей з ОНР

    Тема: «Звук і буква« І »

    мета: актуалізація уявлень про звук і букві «І».
    завдання:
    закріпити уявлення про артикуляционном образі звуку [І];
    удосконалювати вміння характеризувати звук за схемою;
    вчити виділяти звук [І] з ряду голосних, складів, слів;
    розвивати фонематичні сприйняття;
    удосконалювати навичку визначення позиції звуку [І] в слові;
    закріпити уявлення про зоровому образі літери «І»;
    удосконалювати навички звукового аналізу;
    розвивати увагу, пам'ять, наочно-образне мислення;
    розвивати дрібну моторику.
    удосконалювати навичку утворення множини іменників.

    устаткування: мнемотабліца загадки «Ослик», предметні картинки (ослик, верба, апельсин, індик, ковзани, хвіртка, що сидить людина), екран, план-схема опису голосного звуку, мнемотабліца «Звук і буква», магнітні букви, кольорові магнітні кола, індивідуальні дзеркала на підніжці, звукові лінійки, каси букв, таблички для друкування, прищіпки.

    Хід заняття:

    I. Організаційний момент:
    Учитель-логопед: - Сяде той, хто згадає слова, що починаються на звук [А] або [У].

    II. Основна частина:
    Учитель-логопед: - Хлопці, подивіться на мнемотабліцу і відгадайте загадку:
    Сер, та не вовк,
    Довговухі, та не заєць,
    З копитами, та не кінь.
    (Ослик)

    Учитель-логопед: - До нас на заняття прийшов ослик Іа. Який перший звук ви чуєте в його імені? Ослик хоче перевірити, що ви знаєте про звук [І].

    Артикуляція звуку [І]:
    Учитель-логопед: - Хлопці, ослик Іа пропонує вам взяти дзеркала і подивитися на свої органи артикуляції, коли ви вимовляєте звук [І] (лунають дзеркала). Пропонується вимовити звук [І] і розглянути артикуляцію.
    Учитель-логопед: - Подивіться в дзеркало. Вимовте протяжно: і-і-і. Відчуйте, що роблять губи, зуби, язик, голосові складки.

    Характеристика звуку [І]
    Учитель-логопед: - Розкажіть ослику про звук [І]:
    1. Звук [І] - голосний, «живе» в червоному будиночку.
    2. Вимовляється за участю голосу (можна відчути вібрацію голосових складок).
    3. Звук [І] можна співати, тягти.
    4. Позначається червоним колом.
    5. Губи розтягнуті в усмішці.

    6. Повітря вільно виходить з рота - хвіртка в паркані відкрита.

    Учитель-логопед: - Молодці. Раз, два, три - дзеркала все прибери.

    Гра «Спіймай звук»
    Учитель-логопед: - Хлопці, Іа хоче перевірити, наскільки ви уважні. Ослик буде вимовляти ряд звуків, складів і слів. А ви хлопайте в долоні, якщо почуєте звук [І]. Приготувалися. почали:
    У, А, І, А, У, О, І, О, У, І.
    ІК, ОМ, ІМ, АТ, КІ, ІТ.
    ЕЛЬ, ІВА, ЯБЛУКО, індики, КОЗАК, голки, СЛИВА, каша, МИША, ФІЛІН.

    Гра «Один-багато»:
    Учитель-логопед: - Ослик Іа приніс м'ячик. Я назву предмет і кину м'яч. Хто його впіймає, називає предмети, коли їх багато:
    носок - шкарпетки, панчіх - панчохи, замок - замки, крейда - крейда, пісок - піски, грудку - грудки, пелюстка - пелюстки, комір - коміри.

    Учитель-логопед: - Який звук ви чуєте в кінці кожного слова?

    Гра «Визнач місце звуку в слові»
    Учитель-логопед: - Хлопці, Іа приніс для вас картинки (виставляє предметні картинки). Назвіть, що це. Що спільного між цими словами? (У всіх словах є звук [І]).
    Учитель-логопед: - Хлопці, давайте покажемо Іа, як ви вмієте працювати зі звуковими лінійками. Визначимо місце звука [І] в слові індик / ковзани / апельсин.

    Динамічна пауза:
    (Пальчикова гімнастика «Апельсин» під пісню Е. Железновой «Ми ділили апельсин»).
    Учитель-логопед: - Апельсин - улюблений фрукт ослика Іа. Заспіваймо ослику пісеньку про апельсин і допоможемо собі пальчиками:

    Ми ділили апельсин; На кожне слово стискають пальці рук в кулачок.
    Багато нас, а він один.
    Ця часточка - для їжака, Загинання пальчиків, починаючи з великого.
    Ця часточка - для стрижа,
    Ця часточка - для каченят,
    Ця часточка - для кошенят,
    Ця часточка - для бобра,
    А для вовка - шкірка. Кидальний рух правою рукою.
    Він сердитий на нас біда !!! Стискають кулаки і притискають їх до грудей.
    Розбігайтеся хто куди !!! Перебирають пальцями по столу.
    Зубкова Л.

    Зоровий образ літери «І»
    Учитель-логопед: - Хлопці, повторимо за схемою: «Звук ми говоримо і чуємо, букву бачимо ми і пишемо».


    Учитель-логопед: - Який буквою позначається звук [І]? (Буквою «І»). Подивіться - це буква «І». На що вона схожа? (Пропонується розглянути картинки «На що схожа буква І»).



    Повторимо вірш про букву «І»:
    На хвіртку подивися:
    Чим вона не буква І?
    Між двох прямих дощок
    Одна лягла навскоси.
    В. Степанов

    Учитель-логопед: - Зі скількох елементів складається буква «І»? Запам'ятайте, що «І» - «права» буква (пропонується розглянути мнемотабліцу «Ліві і праві букви»).
    Учитель-логопед: - Знайдіть букву «І» у себе в касі.
    Учитель-логопед: - Намалюйте букву «І» в повітрі (сидячи і в повний зріст).
    Учитель-логопед: - Побудуємо з пальців букву «І»:
    Вказівні пальці,
    Немов стовпчики застигли.
    Середній лівий трохи нахилився,
    Пальця правої дотягнувся.

    Учитель-логопед: - Сконструюйте букву «І» з прищіпок.
    Учитель-логопед: - Молодці. Раз, два, три - в будиночки все прибери.

    Звуковий аналіз і друкування слова з букв каси:
    Учитель-логопед: - Хлопці, ослик приготував для вас загадку:
    Кудрі в річку опустила
    І про щось засумувала,
    А про що сумує,
    Нікому не говорить.
    (Іва)

    Учитель-логопед: - Надрукуйте з букв каси слово «ІВА». Хто хоче вийти до дошки і зробити звуковий аналіз слова «ІВА»? Решта виконують самостійно. Тепер перевіряємо, у всіх також?

    III. Підсумок заняття:
    Учитель-логопед: - Молодці, хлопці. Ослику Іа дуже сподобалося у вас в гостях!
    Учитель-логопед: - Хлопці, про яке звуці ми сьогодні говорили? Який буквою він позначається? На що схожа буква «І»?
    Учитель-логопед: - Іа приготував для вас домашнє завдання на стор. 6 в робочого зошита «Пишемо і читаємо» (Коноваленко). Ще вивчіть загадку про ослика по мнемотабліце.

    Заохочення дітей. Прощання.

    Тетяна Масасіна
    Конспект фронтального заняття «Звук [а]»

    Тема: Звук [а].

    мета: Практичне засвоєння чіткої вимови звуку [а] в мові; виділення звуку на слух з ряду звуків, Складів, слів.

    Хід заняття:

    1. Орг. Момент. Сяде той, хто назве частини доби по порядку (Часи, року, дні тижня) ….

    2. Предметні картинки: Кавун, астра, апельсин, акваріум, антилопа.

    Назвіть, що зображено на картках. який перший звук ви чуєте?

    3. Характеристика звуку.

    звук тягнеться, Співається, гласним зветься. Позначаємо червоним квадратом.

    4. Правильна вимова звуку А

    Хоровий промовляння.

    Індивідуальне.

    2 смужки: Довга і коротка. А ___

    а а а а а а а ...

    5. «Злови звук» . У потоці звуків: А, о, у, и, о, а, у, і, а, о, ....

    У потоці складів: Ам, ос, ко, уд, ав ....

    У словах: Астра, суп, кіно, алфавіт ...

    6. «Запам'ятай». Запам'ятати і відтворити.

    Акула - аптека, азбука - астра, кавун - аптека - автобус, айва - Анна - Африка.

    7. Підсумок. який звук ми вчилися правильно говорити? дайте характеристику звуку [а].

    Оцінка діяльності дітей.

    Публікації по темі:

    Конспект фронтального логопедичного заняття для дітей середнього дошкільного віку по темі «Звук У (знайомство)». Мета: Ознайомити.

    Конспект фронтального логопедичного заняття з підготовки до навчання грамоті «Звук [А], буква« А » Конспект фронтального логопедичного заняття з підготовки до навчання грамоті по темі: "Звук [а], буква А" Мета: знайомство зі звуком [а] ,.

    Конспект фронтального логопедичного заняття в підготовчій групі для дітей з ФФНР «Звук [С] і буква С» Конспект фронтального логопедичного заняття в підготовчій групі. Тема: «Звук і буква С». Цілі і завдання: Корекційно-освітні.

    Конспект фронтального логопедичного заняття в старшій групі «Звук Н» Конспект заняття в старшій логопедичній групі: Звук «Н» Програмний зміст: 1. Ознайомити дітей зі звуком «Н». 2. Навчити характеризувати.

    Конспект фронтального заняття з формування фонетичної сторони мови в старшій групі з ТНР «Звук [У]» Мета: формування навичок елементарного звукового аналізу; розвиток фонематичного слуху. Завдання: 1. Уточнити поняття «звук». 2. Ознайомити.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...