Малювання веселі інопланетяни заняття в старшій групі. Конспект безпосередньо-освітньої діяльності (ліплення) «Веселі інопланетяни

По З діяльності

Конспект безпосередньо-освітній галузі
«Художня творчість» в підготовчій
групі «Інопланетянин - який він?»

Підготувала і провела: Іванова О.М., вихователь
1квал.категоріі МБДОУ №33 «Незабудка» г.Калуга

мета: познайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання - розмивання акварельного плями.

завдання:

  • виробляти у дітей уміння планувати зміст свого малюнка в певній колірній гамі і витримувати цю умову до кінця;
  • розвивати творчу фантазію дітей, вміння малювати за поданням, втілювати свій задум у малюнку;
  • розвивати просторову орієнтацію, дрібну моторику руки;
  • уточнити і розширити уявлення дітей про планети Сонячної системи;
  • розвивати пізнавальний інтерес до космосу;
  • виховувати почуття гордості за свою Батьківщину, послала першої людини в космос.

Попередня робота:

словник: інопланетянин, ілюмінатор, віртуальну подорож.

матеріали: костюми космонавтів, рулонні штори на вікнах, проектор «Зоряне небо», дзеркальна куля, музика Б. Шоль «Космічна симфонія», вода в баночках, кисті великі і маленькі №9 і №3, акварельні фарби, серветки паперові в великій кількості, Акварельний папір формат А4.

хід:

Звучить «Космічна симфонія» Б. Шоль. Вихователь збирає дітей, одягнених в костюми космонавтів.

вихователь: «Ми сьогодні з вами вирушаємо в віртуальне космічну подорож до планет Сонячної системи.

Саша О. читає вірш В. Татаринова «Космонавт».

Я ракету збудую, в далеку дорогу піду,

Найбільшу променисту виберу зірку.

І в дорозі, звичайно, я згадаю милий дім

І п'ятикутні зірки над Кремлем.

Де планети кружляють, мій корабель пройде.

Там зі мною подружиться сонячний народ.

І хлопчаки місцеві зустрінуться зі мною,

Я заспіваю їм пісню про землю рідну.

вихователь: Скажіть, що означає віртуальну подорож, в яке ми зараз з вами вирушимо?

діти: Це означає, що ми повинні уявити собі, як ми летимо на космічному кораблі до планет Сонячної системи.

вихователь: Які планети нам зустрінуться на шляху?

діти: Марс, Венера, Плутон, Меркурій, Місяць, Сатурн, Юпітер, Нептун.

вихователь: Пам'ятайте, до нас під час великого космічної подорожі прилітав інопланетянин Свистун з планети «ПВ»?

діти: Нам було з ним дуже весело, ми навчили, його є нашу їжу і тримати правильно ложку.

вихователь: Як ви думаєте, а чи є інопланетяни на інших планетах?

діти: Може вони живуть в інших галактиках. Вони, напевно, спостерігають за нами, а може вони нас бояться !? Діти висловлюють свої припущення.

вихователь: Чи схожі інопланетяни з інших планет на нас або вони інші? Які? Як ви вважаєте?

діти: Вони інші, адже вони живуть не на Землі! У них є третє око, вони можуть бути великими, а можуть бути і маленькими зеленими чоловічками. Ми полетимо і зустрінемося там з ними, якщо вони захочуть!

вихователь: До польоту готові? Прошу Вас зайняти місця в кораблі «Сонячний». Готуємося до старту. Оголошується п'ятихвилинна готовність: 5, 4, 3, 2, 1-пуск!

Вимикається світло, запалюється проектор « Зоряне небо», Включається дзеркальна куля, штори опущені, звучить« Космічна симфонія »Б. Шоль, діти будуються в вигляді космічного корабля.

Фіз. хвилинка «Ракета».

А зараз ми з вами, діти,

Відлітаємо на ракеті.

(Діти марширують)

На шкарпетки піднімалися,

(Тягнуться, піднявши руки над головою, стуливши їх).

А потім руки вниз

(Опускають руки).

Раз, два, три, потягнися,

(Тягнуться).

Ось летить ракета вгору!

(Біжать по колу).

Діти зображують політ в космічному кораблі (Дивляться в бінокль, зображують невагомість, махають рукою пролітають планет).

вихователь: Ми повертаємося з нашого віртуальної подорожі.

вихователь: Кого ви зустріли в подорож ?!

діти: Ми бачили інопланетян !!!

вихователь: А хочете ви їх намалювати?

діти: Так, хочемо! Практична частина.

вихователь: Ми будемо малювати новим способом, я вам розповім і покажу, як це можна зробити, і намалюю інопланетянина, якого побачила в подорож.

Алгоритм виконання:

  1. Змішай трохи рідкої темно-синьої фарби і за допомогою товстої кисті нанеси велика пляма.
  2. Тепер видали з плями трохи фарби так, щоб вийшло зображення космічного шолома і коміра. Нехай папір трохи підсохне.
  3. Кожен раз витирай кисть паперовою серветкою. Після цього чистою сухою кистю видали фарбу так, щоб утворилися порожнечі зображували підборіддя, ніс і брови інопланетянина.
  4. Коли фарба повністю висохне, додай темно-сині тіні під носом і підборіддям.
  5. Проведи лінії брів і очей. Тепер змалюй форму обличчя і закруглятися лінії коміра.
  6. Вмочи тонку кисть в темно - синю фарбу і обведи контуром космічний шолом.
  7. У кожному оці домалюй зіницю. Щоб зобразити дрібні особливості інопланетянина, додай дрібні штрихи навколо очей.
  8. Намалюй рот двома лініями. Тепер додай рисочки в куточках рота - і твій інопланетянин почне посміхатися.
  9. По обидва боки особи намалюй дві вигнуті лінії вух. Комір можеш зобразити хвилястими закруглятися лініями.

Діти починають малювати свого інопланетянина, в середині практичної частини, коли підсихає фарба, можна провести пальчиковую гімнастику.

Пальчикова гімнастика.

У космос ми з тобою літали,

Інопланетян зустрічали,

І для пальчиків зарядку

Разом з ними виконували.

Познайомилися спочатку,

Раз два три чотири п'ять,

Подружилися, обнялися,

Шість сім вісім дев'ять десять.

А потім пішли дивитися,

У телескоп на зоряний шлях!

Заключна частина.

Після того, як діти впораються з роботою, проводиться аналіз дитячих робіт:

  • за допомогою якого кольору, передали портрет уявного інопланетянина,
  • з якою він може бути планети,
  • що найкраще вийшло зобразити?

Діти розглядають, обговорюють і аналізують роботи своїх товаришів.

інтеграція освітніх областей: Пізнання, соціалізація, комунікація, музика, праця, фізична культура.

Завдання: формувати уявлення про тимчасові відносинах, про способи вимірювання умовної міркою різних величин (обсяг, маса), вміння проводити послідовність пошукових дій з орієнтуванням на стрілку; закріплювати уявлення про геометричні фігури, Їх елементах; кількісний і порядковий рахунок в межах 10; встановлювати зв'язки і залежності між числами (більше, менше); вміння вирішувати приклади, грунтуючись на складі чисел, закріплювати знання про різноманіття тваринного світу, їх зовнішнього вигляду, Життєвих функцій, про середовище проживання, закріплювати уявлення про живу і неживу природу, про роль людини в порушенні і збереженні екосистеми; виховувати допитливість, любов і дбайливе ставлення до природи,

Під космічну музику в групі з'являється інопланетянин (можна фігурку). Інопланетянин дивується і захоплюється новою неведано планетою.

Як називається ця планета? (Земля). Що за непізнаний літаючий об'єкт я зустрів? (Сонечко), яка просить допомоги. Її дітки не можуть знайти свої будиночки (по числу точок в забарвленні і по числу віконець в будиночку діти розселяють сонечок). Залишилися дві сонечка, порівняйте їх за кількістю точок, тобто поставте знак\u003e;<.

А ось які будинки на його планеті

Назвіть номер будинку, в будові якого є квадрат. - В якому будинку є чотирьох кутник? - В якому будинку є фігура без кутів? І т.п.

Прибираємо маленькі фігури, залишаємо найбільші. - Хлопці, ви гостинні люди? Давайте жителям кожного будиночка подаруємо подарунок. 1 подарунок - Телевізор з картинками. Якої форми подарунок? (Прямокутної). Жителям якого будиночка, дістанеться цей подарунок? (3). Подивіться, в телевізорі є картинки (яблука на яблуні; ялина з морквинами). Розгляньте і скажіть, яка з картинок неправильна? Чому? Чим відрізняється ялина від яблуні? З яких частин складається дерево? - А на цій картині все вірно? (На небі зірки). Зірки, небо, як назвати одним словом? (Природа). Яка? (Нежива). Наведіть приклади живої природи. 2 подарунок - годинник (форма квадрата зі стрілками і прозорими кишенями під цифри) в будиночок (1).

Один з дітей фіксує стрілку на 5 годинах. завдання:

приберіть число на 2 більше 5; приберіть сусідів числа 2 всі числа більше 10; число, яке стоїть перед 5, за 8, після 4 і т.п. 3 подарунок - торт (круглий) - будиночок (2). Треба поділити торт на 4 жителя цього будинку. Кожна дитина складає коло на 4 частини.

Інопланетянин розповість вам, як вони проводять час на своїй планеті (фіз. Хвилинка). У понеділок я купався, (зображують плавання) А у вівторок - малював, (малюють) У середу довго вмивався, (вмиваються) А в четвер у футбол грав. (Біг на місці) У п'ятницю я стрибав, бігав, (стрибки) Дуже довго танцював. (Кружляють) А в суботу, неділю цей час відпочивав. (Плескають у долоні). Питання: скільки вихідних днів? Назвіть. Скільки днів ми ходимо в дитячий сад? Перерахуйте. Назвіть перший день тижня, четвертий. Який за рахунком день - неділя? І т. П. Інопланетянин зустрів жабу. Де живе? (Вода і суша) - земноводне тварина. У неї біда - засохло болото. Ми можемо допомогти їй і наповнити болото водою. Тільки води потрібно налити точно 2 літри. (Вихователь показує мірку - склянку.) У цій склянці 1 літр, скільки склянок наллємо в болото? (2). Щоб болото стало справжнім потрібно, насипати ще піску - 1кілограмм. (Показує інший стакан). У склянці - 1 кг, скільки склянок треба насипати? (1). (Запускають жабу, вона плаває, з'являється чапля.) - Хто це? Де живе? Чим харчується? Послухайте історію про чаплі. Вчора чапля побачила 4 жаби, а сьогодні 2 жаби. Скільки жаб бачила чапля за два дні? Як скласти приклад?

Інопланетянин біля болота зробив кілька знімків квітів. (Діти виконують вправу «Продовж візерунок з квітів»). Інопланетянинові пора повертатися на свою планету, але він не знає де його космічний корабель. Коли він гуляв по нашій планеті, він малював стрілки, давайте по стрілках спробуємо відшукати космічний корабель. (Діти пояснюють, як вони йдуть: вперед, вліво, вправо і т.п.)

Діти відновлюють числовий ряд на кораблі і знаходять сюрприз. Інопланетянин прощається і відлітає на свою планету.

Тема: «Інопланетяни»
Мета: викликати інтерес до зображення різних прибульців і засобів їх пересування в космічному просторі.
завдання:
направити дітей на самостійний пошук способів створення фантастичних образів;
розвивати уяву і вміння переносити знайомі способи роботи в нову творчу ситуацію;
формувати пізнавальні інтереси про космос і космонавтів;
коригувати вміння акуратно працювати з фарбами.
Хід заняття.
Орг.момент.
Вихователь: сонечко сьогодні яскраво світить і бажає на все добре.
Давайте і ми один одному побажаємо що-небудь хороше.
Вихователь: Ми сьогодні з вами вирушаємо в віртуальне космічну подорож до планет Сонячної системи.
Вихователь: Скажіть, що означає віртуальну подорож, в яке ми зараз з вами вирушимо?
Діти: Це означає, що ми повинні уявити собі, як ми летимо на космічному кораблі до планет Сонячної системи.
Вихователь: Хлопці, до нас в клас прийшло незвичайне лист. Написав його інопланетянин. Давайте я вам його прочитаю: «Здрастуйте хлопці, знаю я, що саме на планеті Земля живуть дуже розумні і кмітливі діти. Тому і вирішив звернутися за допомогою саме до вас. Прилетів я з друзями на екскурсію на Місяць. Там нас спіткало лихо. Почався метеоритний дощ, наші ракети зазнали лиха, а друзі мої пропали. Дуже прошу вас прилетіти до мене на допомогу. Чекаю вас з нетерпінням. До зустрічі!"
Вихователь: Ну, що, хлопці, готові полетіти на Місяць, щоб допомогти інопланетянину.
Діти: так
Вихователь: Як називаються люди, які літають в космос?
Діти: Космонавти.
Вихователь: Яким повинен бути космонавт?
Діти: Здоровий, розумний, сильний і т.д.
Вихователь: Давайте приставимо, що космонавти прилетіли на місяць і допомогли полагодити корабель нашим інопланетянам.
Вихователь: Зараз я вам прочитаю вірш. Слухайте уважно і запам'ятовуйте назви планет.
Планети по порядку в віршах
Один по одному всі планетиНазовёт кожен з нас: Раз - Меркурій, Два - Венера, Три - Земля, Чотири - Марс.Пять - Юпітер, Шість - Сатурн, Сім - Уран, За ним - Нептун.Он восьмим йде по счёту.А за ним вже, потім, І дев'ята планетаПод назвою Плутон.Воспітатель: Які планети нам зустрілися на шляху?
Діти: Марс, Венера, Плутон, Меркурій, Місяць, Сатурн, Юпітер, Нептун.
Вихователь: Ми з вами жителі Землі, значить, нас як можна назвати?
Діти: Земляни.
Вихователь: А як ви думаєте, як можна назвати жителів інших планет?
Діти: Інопланетяни.
Вихователь: Як ви думаєте, а чи є інопланетяни на інших планетах?
Діти: Може вони живуть в інших галактиках. Вони, напевно, спостерігають за нами, а може вони нас бояться !? Діти висловлюють свої припущення.
Вихователь: Чи схожі інопланетяни з інших планет на нас або вони інші? Які? Як ви вважаєте?
Діти: Вони інші, адже вони живуть не на Землі! У них є третє око, вони можуть бути великими, а можуть бути і маленькими зеленими чоловічками.
Вихователь: хлопці, скажіть, чому інопланетян ще називають прибульцями?
Вихователь: подумайте, який буде ваш інопланетянин? Хто вже вирішив, можна приступати до роботи.
Практична частина.
Діти починають малювати свого інопланетянина, в середині практичної частини, коли підсихає фарба, можна провести пальчиковую гімнастику.
Пальчикова гімнастика. Познайомилися спочатку,
У космос ми з тобою літали, Раз, два, три, чотири, п'ять, Інопланетян зустрічали, Подружилися, обнялися, І для пальчиків зарядку Шість, сім, вісім, дев'ять, десять.Вместе з ними виконували. А потім пішли дивитися, В телескоп на зоряний шлях!
Підсумок.
Кілька дітей показують всьому класу своїх інопланетянин і відповідають на питання.
- за допомогою якого кольору, передали портрет уявного інопланетянина,
- як звуть інопланетянина?
- з якою він може бути планети?
- що найкраще вийшло зобразити?
Про що ви сьогодні говори на заняття? Які планети ви знаєте? Хто такі інопланетяни?

Навколишній світ для дошкільнят є засобом пізнання і джерелом художніх образів, які вони із задоволенням втілюють на папері в процесі малювання. У старшій і підготовчій групі вихованці дитячого садка знайомляться з незвіданим світом Всесвіту. Він привертає дитячу увагу, змушує міркувати і фантазувати. Як результат хлопці створюють чудові композиції на тему «Космос».

Особливості малювання по даній темі в старшому дошкільному віці

Щоб усвідомити величезний незвіданий світ космосу, потрібно максимально задіяти уяву. Дошкільнята ж з легкістю справляються з цим завданням - можуть уявити себе на борту космічного корабля, що пролітає повз невідомих планет, або рятують прибульця з чорної діри.

Космос - одна з тем, дуже добре розвивають дитячу фантазію. Акцент в таких малюнках ставиться на три основні напрями. Перш за все, це створення космічного пейзажу з безліччю зірок, красивими, несхожими один на одного планетами, кометами, астероїдами і ін. В деяких роботах дошкільнят може чітко виділятися передній план - детально промальовується ландшафт планети або іншого космічного тіла (наприклад, Місяця - супутника землі).

Інший напрямок малюнків на дану тему - це зображення техніки, призначеної для освоєння космосу: ракети, супутники, космічні кораблі. Старші дошкільнята створюють цілком реалістичні образи, приділяючи увагу деталям. Поряд з такими апаратами хлопці дуже люблять малювати засобу пересування вигаданих прибульців, так звані літаючі тарілки.

І ще одна частина роботи зі створення космічних композицій - це зображення космонавтів в своєму професійному спорядженні і фантастичних антропоморфних істот - прибульців. Останні можуть виглядати в дитячому уявленні зовсім по-різному, бути милими або ж нарочито потворними, мати свій характер - добрий або агресивний.

Вихователь на занятті з малювання космосу не дає старшим дошкільнятам готових шаблонів. Так, для створення космічного пейзажу хлопцям буде досить мати перед очима плакат із зображенням Сонячної системи, щоб мати уявлення, як виглядають різні планети.

Плакат для дошкільнят

Малювання ракети зазвичай не представляє для дітей складності - педагог лише уточнює з хлопцями її складові елементи. Крім того, малювання зазвичай передує аплікація на дану тему.

Що стосується створення образу космонавта, то зображення людини завжди складне завдання. Однак в даному випадку робота спрощується наявністю об'ємного скафандра, тому детальна передача рис обличчя або пропорцій частин тіла вже не буде стільки актуальною.

Малювання інопланетян - виключно творчий процес, коли діти самостійно шукають способи створення фантастичного образу. Однак вихователь може надати дошкільнятам картинку з різними видами цих істот (наприклад, на основі мультфільму).

Плакат для дошкільнят

У старшій і підготовчій групі важливе значення має заключна частина заняття - аналіз готових робіт. Наприклад, якщо діти малювали інопланетянина, то педагог організовує обговорення з приводу виразності створених образів. Діти розповідають, які кольори вони використовували в роботі, що найкраще вийшло зобразити. Крім того, кожна дитина може придумати ім'я свого прибульцю і розповісти про його характер, а також про планету, з якої він прилетів.

Найбільш доречні матеріали і основа для роботи

Малювання на космічну тему передбачає використання певної основи. Якщо це буде малюнок фарбами, то аркуш паперу, як правило, тонується в темний колір - чорний, коричневий, темно-синій, темно-фіолетовий. Хоча окремі малюнки чудово виглядають і на блакитній основі. Також ефектно виглядає градієнтний фон з красивими колірними переходами.

Основа для малювання космічного пейзажу

Форма основи може бути не тільки стандартної (формату А4). Цікаве рішення - запропонувати хлопцям великі кола паперу сірого кольору (Місяць), на яких вони зобразять місячний ландшафт або вигаданих мешканців цього космічного об'єкта.

Основа малюнка - коло, вміщається в формат А4

Що стосується фарби, то гуаш в даному випадку буде краще акварелі, так як дозволяє створити яскраві та насичені образи.

Космічні композиції також створюються старшими дошкільнятами кольоровими олівцями або восковими крейдою. Фон при цьому закрашивается в процесі роботи, і, на відміну від малюнка фарбами, він не буває занадто темним.

Завжди незвично виглядає поєднання матеріалів. Наприклад, на акварельном рісункЗае контур білою ракети промальовується яскравим фломастером.

За рахунок використання фломастера акварельний образ стає більш яскравим і контрастним

Оскільки при малюванні на тему «Космос» часто задіюються нетрадиційні техніки, то вихователь надає дітям відповідні приналежності - поролонові губки, зубні щітки, ватяні палички, зубочистки для процарапуванії малюнка, клей. Можна використовувати навіть такий несподіваний матеріал, як мильні бульбашки або піну для гоління.

На образотворчому занятті з даної тематики хлопцям також можна запропонувати трафарети із зображенням, наприклад, комети, інопланетянина, космічного корабля. При цьому можна затонувати основу красивими колірними переходами, а зображення трафаретних об'єктів зробити однотонними і контрастними.

Матеріали для малювання

Техніки і прийоми зображення, що використовуються при малюванні на космічну тему

Створюючи композиції на космічну тему, старші дошкільнята відпрацьовують всі освоєні раніше прийоми малювання фарбами і олівцями. Удосконалюється техніка роботи з пензлем (кінчиком і всім ворсом). Діти регулюють силу натиску на олівець, вправляються в зафарбовуванні силуету ритмічними односпрямованим рухами. Педагог стежить, чи правильно вихованці тримають інструмент, робить зауваження в міру необхідності (це актуально навіть в підготовчій групі).

У старшій, а тим більше в підготовчій групі хлопці вже добре вміють змішувати фарби, домагаючись цікавих відтінків. Цей навик стане в нагоді їм при малюванні космічних пейзажів.

Така незвичайна і таємнича тема, як «Космос», відкриває великий простір для розкриття творчої фантазії дошкільників. У цьому плані великі можливості надають нетрадиційні техніки зображення.Так, наприклад, безкраї простори космосу, зображені аквареллю, можна ефектно доповнити за допомогою набризку зубною щіткою - таким способом ми покажемо численні далекі зірки, дрібні астероїди і космічний пил.

Малюнок з використанням нетрадиційної техніки набризга

Для створення образу загадкової Всесвіту ідеально підходить техніка граттаж - процарапиваніє силуетів на темному тлі. Попередньо основа закрашивается різнокольоровими восковими крейдою і покривається густим шаром чорної гуаші (дошкільнята цілком можуть зробити це самостійно напередодні заняття.

техніка граттаж

Найцікавіше - це безпосередньо процес процарапуванії малюнка. В результаті такої роботи виходить оригінальне зображення.

Малюнок в техніці граттаж

Химерні образи інопланетян добре виходять за допомогою кляксографія - видування фарби через коктейльну трубочку з подальшим доповненням деталями.

Кляксографія

Намалювати місячний ландшафт з характерними кратерами допоможе звичайний клей ПВА в бульбашці з вузькою шийкою. На поверхні Місяця зображуються рельєфні кола, які після висихання покриваються сірою фарбою.

Малювання за допомогою клею ПВА

Цікаве рельєфне зображення також виходить за допомогою звичайної солі. Силует космічного об'єкта спочатку позначається клеєм, а потім посипається крупною сіллю. Коли зображення підсохне, воно покривається фарбою.

Малювання сіллю з наступним зафарбовуванням

Розглянемо і такий незвичайний прийом, як малювання піною для гоління. Піна змішується з фарбою - в результаті виходить гарний мармуровий ефект. Таким способом можна зобразити нашу рідну планету Земля.

Малювання піною для гоління

У дитячому садку також часто практикується малювання восковими крейдою з подальшим покриттям аркуша паперу аквареллю або гуашшю. В даному випадку використовується властивість воскової крейди відштовхувати воду. Спочатку дошкільнята малюють космічні об'єкти, ракети, космонавтів та ін., А потім покривають весь лист чорною фарбою, використовуючи кисть. З ділянок, вкритих воском, фарба скочується. В результаті виходить красиве контрастне зображення.

Малюнок аквареллю і восковими крейдою

Додаткові види образотворчої діяльності, які можна задіяти при створенні робіт, реалізація індивідуального підходу на занятті

При малюванні на таку творчу тему, як «Космос», звичайно ж, потрібно заохочувати дошкільнят використовувати додаткові види діяльності. Таким чином, можна реалізовувати індивідуальний підхід на занятті. Наприклад, яскраву картину, що зображає далеку чужу планету з її химерними мешканцями, прикрасить аплікація у вигляді паперових силуетів дивовижних дерев.

Малювання з елементами аплікації

Композицію зроблять більш оригінальною і пластилінові деталі.

Поєднання малювання і пластілінографіі

Варіанти композицій для малювання на тему «Космос» в старшій і підготовчій групі

Заняття з малювання на космічну тему з дошкільнятами старшого ланки найлогічніше проводити на початку квітня - напередодні святкування Дня космонавтики. Перед такою продуктивною діяльністю бажано провести заняття по пізнанню навколишнього світу на тему «Космос», щоб потім хлопці відбили свої пізнання і враження на малюнку.

В якості конкретних тем для зображально діяльності можна запропонувати наступні:

  • «Космічний пейзаж». Тут основна увага приділяється самому космічного простору, літаючим в ньому комет, метеоритів, космічного пилу та ін.)
  • "Планети Сонячної системи". Хлопці детально зображують Сонце і обертаються навколо нього планети, відображаючи характерні зовнішні риси певних космічних об'єктів (червоний колір Марса, кільця Сатурна, зелено-блакитна Земля, помаранчева Венера, дуже маленький Меркурій, величезний Юпітер і ін.).
  • «Політ на Місяць» (як варіант - «Політ на Марс»). Дошкільнята зображують місячну поверхню, космічний корабель на ній. Також можна включити в композицію образ космонавта. Інший варіант - Місяць зображений здалеку, а космічний корабель підлітає до неї.
  • «Космонавти в космосі». Діти малюють космонавтів в скафандрі, що ширяють у невагомості у відкритому космічному просторі.
  • «Прибульці в космосі» (як варіант - «Марсіани»). Це фантазійна робота, в якій дошкільнята створюють вигаданий образ інопланетянина, наділяючи його самими немислимими зовнішніми рисами.
  • «Ракета в космосі», «Летючий супутник». Тут акцент ставиться на детальному зображенні технічних об'єктів, створених людиною для освоєння космосу.

Малювання на космічну тему при бажанні можна організувати і як колективну роботу. Для цього можна взяти таку тему, як «Сонячна система» - кожна дитина в підгрупі зображує певну планету.

Організація мотивуючого початку безпосередньо освітньої діяльності: Сюрпризний момент, пізнавальна бесіда, читання казки, вірші, розгляд ілюстрацій та інше

Заняття з малювання космосу має проходити в творчій атмосфері, щоб дошкільнята стикнулися з таємничим і чарівним світом безкрайньому Всесвіті. Перш за все, це допоможе зробити продумана ігрова мотивація.

Наприклад, вихователь повідомляє хлопцям, що отримала послання з космосу, в якому хтось просить про допомогу. Виявляється, це Незнайко, який полетів на Місяць і не може повернутися назад. Йому страшно одному в незнайомому місці. Незнайка обов'язково потрібно допомогти - відправити на Місяць рятувальний загін космонавтів. Але долетіти туди можна тільки на ракеті або космічному кораблі, які потрібно намалювати.

Лист дошкільнятам також можуть надіслати космонавти. До нього також додається посилка з подарунком - шоломом. Космонавти, знаючи, що хлопці добре малюють, просять їх надіслати їм картинки із зображенням космічного пейзажу.

Цікава мотивація з використанням іграшкового персонажа. В гості до дітей приходить прибулець з космосу. Він каже, що йому сподобалася велика і красива планета Земля. На ній живе багато людей, а ось йому сумно і самотньо, тому що він на своїй планеті живе зовсім один. Інопланетянин просить хлопців порадувати його - намалювати друзів.

М'яка іграшка, яку можна використовувати на занятті

Щоб діти прониклися космічною темою, вихователь може запропонувати їм перетворитися в космонавтів. Для цього дошкільнята надягають заздалегідь приготовані паперові шоломи і під відповідну музику уявляють собі політ. Хлопці відкривають очі і бачать плакат із зображенням Сонячної системи.

Фотографія з відкритого заняття в дитячому садку

Малювання на тему космосу можна почати і з казки.Чудове сучасний твір - казка Ірис Ревю «Про метку дівчинку і щедре Сонце». Там розповідається, що коли-то дуже давно наша планета висвітлювалася тільки вдень, коли сонячні промені освітлювали все живе. А ось вночі було так темно і страшно, що не можна й описати. І ось одна маленька дівчинка звернулася до Сонечка з проханням, щоб хто-небудь світил і вночі, тому що вона дуже боїться темряви. Сонце задумалося і вирішило зробити диво - його промінчики подарували світло Місяця, щоб вона в свою чергу посилала його на Землю. Крім того, Місяці зголосилися допомагати і зірки. Тепер ночі не були стільки темними, а маленька дівчинка більше не боялася спати.

Після прочитання цієї гарної казки вихованцям старшої або підготовчої групи можна запропонувати намалювати космічний пейзаж, де яскрава Місяць і зірки будуть висвітлювати земну кулю в темряві Всесвіту.

Також можна порекомендувати «Казку про самотню зірку». Головна її героїня - маленька зірочка (хоча насправді вона була більше нашого Сонця). Їй було дуже самотньо, тому що інші зірки розташовані далеко, а планети не цікавилися її життям. Вони лише сперечалися один з одним про те, чия траєкторія більш правильна. І ось якось вночі повз зірочки пролетіла комета. Героїня ніколи не бачила їх раніше. Вони розговорилися. Комета розповів, що вона небесна мандрівниця - літає, де захочеться. Вона зроблена з льоду, але є ще інші комети - з каменів і металів. Зірочка попросила комету не відлітають поки, а погостювати у неї і розповісти про чудеса, які та бачила у Всесвіті. Комета погодилася, стала обертатися навколо зірки разом з планетами і щодня розповідала дивовижні історії. З її розповідей зірочка дізналася, що є дуже багато різновидів зірок: молоді і старі, розпечені і майже остиглі, маленькі і гігантські. А найцікавіше - багато зірок, які видно на небі, насправді давним-давно згасли, а світло від них ще йде і довгий час буде йти. Зірочка зізналася комети, що її сокровенне бажання - поговорити з іншими зірками. І нова подруга повідомила їй, що зірки спілкуються один з одним своїм мерехтінням (спалахнуть то яскравіше, то майже згаснуть) - це їхня мова.

Незабаром комета полетіла. А зірочка все вдивлялася в небо, бажаючи розгадати таємничий мову. І раптом одного вночі, коли вона милувалася на яскраво-червону зірку, та стала блимати - три коротенькі спалаху, потім одна яскрава. Потім те ж саме зробила інша зірка. І тут маленька зірочка зрозуміла, що це було вітання, і так само моргнути далеких зірок. Тепер залишалося тільки чекати відповіді, нехай він навіть прийде через тисячу років.

Картинка, яку можна проілюструвати казку

Сюжет цієї чудової казки стане хорошою мотивацією для малювання космічних об'єктів - зірок, планет і комет.

Педагог також може розповісти вихованцям від першої особи таку казкову історію:

«Одного разу я була на зоряному космічному балу. У центрі, на високому троні, без руху сиділа цариця балу - Полярна зірка. На ній було чудове блакитне плаття, а голову прикрашала корона. Навколо вальсі кружляли різнокольорові зірки, в різних масках танцювала сузір'я. Кришталевий дзвін дзвіночків повідомив про прибуття на бал пані Комети. Її хвіст переливався всіма кольорами веселки, наряд був неперевершений. Комету називають космічної вісницею. Швидка, де тільки вона не буває !? Заглядає в найвіддаленіші куточки Всесвіту. Першою дізнається про народження нових зірок і планет. Ось і зараз вона розповіла про те, де скоро випадуть метеорити і метеорні дощі. А ще вона передала Полярної зірки визнання в любові від моряків, льотчиків і космонавтів з планети Земля. Дуже вже вони люблять її за те, що вона завжди вказує вірний напрямок ».

Цікава наступна казка, в якій планети Сонячно системи наділяються антропоморфними рисами.

«Живе у Всесвіті дружна сімейка - Сонячна система. Маму звуть Сонцем, а її дітей - планетами. Як курчата навколо курки, кружляють планети навколо Сонця, і всіх воно любить, зігріває. Найшвидшого синочка звати Меркурій, найкрасивішу донечку - Венерою, а саму добру - Землею. Самий забіякуватий син носить ім'я Марс. Найбільшого і товстого звуть Юпітер, Уран і Нептун відрізняються силою і спокійним характером. Сатурн вважається веселуном, і тільки маленький Плутон завжди плаксивий і похмурий. У планет є друзі - супутники. Наприклад, у Землі подружку звати Місяцем. Ніколи не розлучаються вони, так і крутиться Місяць в жовтому сарафані навколо Землі, заглядає їй в очі. Не можна в космос без дружби! »

https://infourok.ru/fizika.html

Плакат, яким можна проілюструвати казку

Після прочитання цієї незвичайної коротенькій казки можна запропонувати хлопцям зобразити планети в несподіваному ракурсі - з людським обличчям, при цьому постаратися кожну з них наділити своїм характером.

На космічну тему також існує безліч цікавих віршів, за сюжетом яких також можна вибудовувати заняття з малювання. Наведемо деякі приклади.

«У космосі так здорово!» О. Ахметова

У космосі так здорово!
Зірки і планети
У чорній невагомості
Повільно пливуть!
У космосі так здорово!
гострі ракети
На величезній швидкості
Мчать там і тут!
Так чудово в космосі!
Так чарівно в космосі!
У цьому космосі
Побував одного разу!
У цьому космосі!
У тому, що бачив крізь,
У тому, що бачив крізь
Телескоп паперовий!

«Десять сновид» (пісня-гра, слова Усачов А.А.)

Десять сновид жили на Місяці.
Десять сновид переверталися уві сні.
І раптом один лунатик впав з Місяця уві сні
І ДЕВ'ЯТЬ сновид залишилося на Місяці.
Дев'ять сновид жили на Місяці.
Дев'ять сновид переверталися уві сні.
І раптом один лунатик впав з Місяця уві сні.
І ВІСІМ сновид залишилося на Місяці.
Вісім сновид жили на Місяці.
Вісім сновид переверталися уві сні ...

Вважай сновид до тих пір, поки:

І раптом один лунатик впав з Місяця уві сні!
І більше сновид Герасимчука на Місяці!

А якщо ти не хочеш спати,
Починай вважати знову!

Н. Цвєткова

Синє небо відкрило
Жовто-оранжевий очей
Сонце - денне світило
Лагідно дивиться на нас.
Крутиться плавно планета
У хиткому мерцанье вогнів.
В Космосі десь комета
Слідом прагне за неї.
Рветься з орбіти Меркурій,
Хоче Венеру обійняти.
Цим магнітні бурі
Може Меркурій підняти.
Дальні зірки блимають,
Щось сигналячи Землі.
Чорні діри зяють
Вічної загадкою в імлі.
Брати по розуму. де ви?
Де чекаєте нас?
Може в сузір'ї Діви,
Може в сузір'ї Пегаса?

В. Татаринов «Космонавт».

Я ракету збудую, в далеку дорогу піду,

Найбільшу променисту виберу зірку.

І в дорозі, звичайно, я згадаю милий дім

І п'ятикутні зірки над Кремлем.

Де планети кружляють, мій корабель пройде.

Там зі мною подружиться сонячний народ.

І хлопчаки місцеві зустрінуться зі мною,

Я заспіваю їм пісню про землю рідну.

Ще більше зацікавити дітей темою космосу допоможуть фізкульмінуткі і динамічні паузи на дану тему:

Физкультминутка «Космонавт»

Физкультминутка «Костюм космонавта»

Физкультминутка «Йдемо на космодром»

Пальчикова гімнастика «Космос»

  • У космос ми з тобою літали,
  • Інопланетян зустрічали,
  • І для пальчиків зарядку
  • Разом з ними виконували.
  • Познайомилися спочатку,
  • Раз два три чотири п'ять,
  • Подружилися, обнялися,
  • А потім пішли дивитися,
  • У телескоп на зоряний шлях!

Рухлива гра «Космонавти»:

  • Діти, взявшись за руки, ходять по колу:
    Чекають нас швидкі ракети
    Для прогулянок по планетах
    На яку захочемо, -
    На таку полетимо!
    Але в грі один секрет:
    Запізнилися - місця немає!

Діти розбігаються і намагаються зайняти місця (в обручах). В одну ракету можуть сісти тільки два космонавта.

конспекти занять

ПІБ автора Назва конспекту
Смирнова А.В. «Космічний пейзаж»
(Старша група)
освітні завдання: Вчити зображати Сонячну систему, отримувати різні відтінки фарб шляхом змішування.
Розвиваючі завдання: Розвивати композиційні уміння, сприйняття кольорів.
виховні завдання: Виховувати інтерес до світу космосу.
Інтеграція освітніх областей: «Художня творчість», «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Здоров'я».
Демонстраційний матеріал: ілюстрації космосу, Сонячної системи.
Роздатковий матеріал:аркуші паперу формату А4, акварельні фарби, масляна пастель, пензлики, стаканчики-непроливайки, серветки
Хід заняття:
Вихователь нагадує дошкільнятам, що під час прогулянки вони розглядали небо, і просить описати його. Виявляється, небо буває різним: в сонячний день - яскраво-блакитним, в похмурий - сірим, на заході сонця - помаранчевим. Вночі ж небо здається чорним, на його тлі спалахують тисячі зірок. Крім нашої планети, в космосі величезне число інших планет, зірок, пилу, газів, астероїдів.
Дітям пропонується здійснити захоплюючу подорож по Всесвіту, уявити, що вони піднялися так високо, що Земля здається маленьким блакитною кулею. Небо перетворилося в космічний простір, заповнене різними об'єктами. Хлопці дізнаються, що наша галактика називається Чумацький шлях, а Сонячна система складається з восьми планет.
Читання вірша В.Шіпуновой «На далекій планеті ...»:
  • На далекій, дивовижною планеті
    (Нам за десять років не долетіти)
    Сонце смарагдом яскраво світить
    І живе помаранчевий ведмідь.
    За шовкової бузкової траві
    Спокійно бродить рожевий олень -
    Перлинні роги на голові -
    Срібним копитцем топче тінь.

Бесіда на тему: що ще може бути на далекій дивовижною планеті.
Проводиться музична розминка «10 сновид» (на словлени. А. Усачова).
До уваги дітей представляється плакат із зображенням Сонячної системи. Педагог кратно позначає зовнішні розпізнавальні ознаки планет. Наприклад, Меркурій має багато кратерів, а Венеру і Землю називають «сестрами» за їх однаковий розмір. Марс з космосу здається червоним, Земля - \u200b\u200bблакитний, а Уран - зеленим. Сатурн оточений кільцями, які з каменю і льоду.
Дошкільнятам пропонується замалювати свою подорож за допомогою акварельних фарб і крейди олійної пастелі. Космічні об'єкти малюються крейдою, а повітряний простір зафарбовується аквареллю.
Самостійна діяльність дітей. Виставка робіт.

Аляева О.А. «Ми летимо в космос»
(Старша група)

Загадка про Незнайку:

  • У капелюсі з круглими полями
    І в штанцях до колін
    Зайнятий різними справами,
    Лише вчитися йому лінь.
    Хто він, швидко вгадай-ка,
    Як звуть його? (Незнайка)

Незнайка надсилає послання з космосу, в якому просить про допомогу - він
Полетів на Місяць і не може повернутися. Хлопці повинні перетворитися в космонавтів, щоб злітати в космос і допомогти персонажу. Але для цього їм
знадобитися ракета, яку потрібно намалювати.
Розглядається схема Сонячної системи.
Дітям пропонується дидактична гра «расколдую марсіанина»: потрібно назвати, з яких геометричних фігур складені портрети інопланетян, і порахувати їх.
Педагог повідомляє хлопцям, що вони будуть малювати ракету і космічні об'єкти в техніці граттаж. Дошкільнята розглядають три зразка роботи в цій техніці.
Проводиться физкультминутка - під повільну музику хлопці імітують рухи космонавтів в невагомості.
Самостійна продуктивна діяльність. Аналіз робіт.

Гарифуллина В.В. «Прибульці з космосу»
(Підготовча група)

Вихователь пропонує дошкільнятам відправитися у віртуальну космічну подорож - уявити себе на борту космічного корабля. Бесіда про планетах Сонячної системи.
Педагог просить хлопців пофантазувати про те, як можуть виглядати інопланетяни, чи будуть вони схожими на нас. Діти висловлюють припущення, що прибульці можуть бути величезними, зеленого кольору, мати третє око та ін.

З'являється іграшковий прибулець Чуча. Він прилетів з далекої планети, але там він живе зовсім один. Чуча просить хлопців намалювати йому друзів - різних інопланетян - і придумати їм імена (мотивація).
Проводиться пальчикова гімнастика:

  • Познайомилися спочатку,
    У космос ми з тобою літали,
    Раз два три чотири п'ять,
    Інопланетян зустрічали,
    Подружилися, обнялися,
    І для пальчиків зарядку
    Шість сім вісім дев'ять десять.
    Разом з ними виконували.
    А потім пішли дивитися,
    У телескоп на зоряний шлях!

Самостійна діяльність дошкільнят. Аналіз робіт. Діти розповідають про своє прибульця і \u200b\u200bпланеті, з якої він прилетів, називають його ім'я.
Малюнки хлопці дарують Чуче і запрошують його прилетіти до ним знову.

Дєєва Т.
(Підготовча група)

Заняття починається з загадок про ракету і космонавта:

    Чудо-птах - червоний хвіст
    Полетіла в зграю зірок.
    Наш народ побудував цю
    Міжпланетну ...
    (Ракету)
    Він не льотчик, що не пілот,
    Він веде ні літак,
    А величезну ракету,
    Назвіть, хто ж це.
    (Космонавт)

Проводиться рухлива гра «Космонавти».
Коротка розмова про День космонавтики. Читання вірша В. Степанова: «Ю. Гагарін »:

  • В космічній ракеті
    З назвою «Схід»
    Він першим на планеті
    Піднятися до зірок зміг.
    Співає про це пісні
    Весняна крапель:
    Навіки разом
    Гагарін і квітень.

Обговорення професії космонавта, необхідних для неї якостей. Педагог розповідає про випробування, яким піддаються космонавти на Землі. Дошкільнята представляють, що вони полетіли в космос, розглядають ілюстрації на космічну тему.
Проводиться физкультминутка:

  • Раз, два - варто ракета,
    (Діти перевіряють поставу)
    Три, чотири - літак.
    (Руки в сторону)
    Раз, два - бавовна в долоні,
    (Хлопки в долоні над головою)
    А потім на кожен рахунок.
    (Чотири бавовни перед собою)
    Один два три чотири
    (Руки вгору, потягнутися)
    Руки вище, плечі ширше
    (Руки в сторони, передпліччя вгору)
    Один два три чотири
    І на місці походили.
    (Ходьба на місці)
    А зараз ми з вами, діти,
    Відлітаємо на ракеті.
    (Руки вгору, долоні з'єднати - «купол ракети»)
    На носочки піднялися,
    (Встати на носочки)
    Швидко, швидко руки вниз
    (Праву руку вниз, ліву руку вниз)
    Один два три чотири -
    Ось летить ракета вгору!
    (Потягнути голову вгору, плечі вниз)
    В ясному небі сонце світить,
    Космонавт летить в ракеті.
    (Потягування - руки вгору)
    А внизу лісу, поля-
    Розстеляється земля.
    (Низький нахил вперед, руки розвести в сторони)

Дошкільнятам пропонується намалювати ракету за допомогою трафарету, домалювавши пальчиками віконця. Планети зображатимуться кришечками від
пляшок (друкування). Білі і жовті зірки малюються ватяними паличками.
Продуктивна діяльність дітей. Поки малюнки сохнуть, хлопці викладають на килимі ракету з рахункових паличок.
Читання вірша Г. Лагздинь «Космонавт»:

  • Мені б треба, дуже треба
    Космонавтом сміливим стати.
    Мені б треба, дуже треба
    До двох ведмедиць злітати,
    У Ведмедиць погостювати,
    Їх пряники пригостити.
    Вже така там природа:
    Ні квітів, ні бджіл, ні меду,
    А потім махнути в ракеті
    До самої північної планеті ...

Композиції дошкільнят старшої ланки з коментарями щодо виконання роботи

«Космічний пейзаж, планети Сонячної системи»

Вихованці старшої і подготвоітельной груп створюють чудові картини космосу. Завжди ефектні малюнки на темному тлі: планети і зірки здаються більш яскравими і контрастними. В цьому плані відзначимо роботи «Невідома планета», «Загадковий Сатурн», «Сатурн», «На просторах Всесвіту».

Оригінальні композиції, в яких задіяні нетрадиційні способи малювання. Це робота «Незвіданий космос», виконана в техніці граттаж, малюнок «Наші сусіди по космосу», де Марс і зелені фрагменти Землі зображені за допомогою солі. А композиція «Тиша і спокій в космосі» являє собою цілу комбінацію нестандартних технік - набризк, малювання мильними бульбашками і губкою. Набризк також застосований в роботі «Комета».

Дошкільнята люблять зображувати будова Сонячної системи. Це колективна робота «Наша Сонячна система», де кожна дитина в підгрупі малював певну планету. Цікава інтерпретація цієї теми в фантазійному малюнку «Сонячна система», де Сонце дитина зобразив меншого розміру, ніж Сатурн, а більшість планет пофарбував в загадковий фіолетовий колір.

Фотогалерея: роботи дошкільнят

Малюнок гуашшю малюнок гуашшю з використанням солі Малюнок аквареллю і олівцями (колективна робота) Малюнок гуашшю із застосуванням техніки набризга Малюнок восковими крейдою малюнок гуашшю малюнок в техніці граттаж Малюнок аквареллю малюнок гуашшю малюнок гуашшю малюнок аквареллю і фломастерами Малюнок в нетрадиційній техніці: набризк, малювання губкою і мильними бульбашками

«Ракети та космічні кораблі»

Старші дошкільнята дуже реалістично зображують ракети та інші види космічної техніки. Це яскраві роботи «Косміческіц політ», «Ракета», виконані гуашшю. Акуратний малюнок на красивому блакитному тлі - «Ракета в шляху». Композиції «Вперед до незвіданих світів» і «Ракета стартувала від Землі» цікаві своєю технікою (граттаж і малюнок олівцем з переважанням відтінків чорного кольору).

Представляють інтерес образи космічних кораблів. На малюнку «Невідома планета» техніка освоює поверхню в той час як космонавт встановлює прапор Росії. А в композиції «Білка і Стрілка» з космічного корабля визирають знамениті на весь світ собачки.

Образи ракет і космічних кораблів незмінно є сусідами з космічним пейзажем, що включає в себе зірки і планети. Часто на малюнках мив бачимо нашу Землю ( «Білка і Стрілка», «Ракета», «Ракета пролітає планети»). На ісунке «Подорож в космосі» ми бачимо Сатурн з усміхненим людським обличчям.

Фотогалерея: малюнки дітей із зображенням космосу

Малюнок гуашшю малюнок в техніці граттаж Малюнок олівцем малюнок фломастерами Малюнок гуашшю малюнок олівцем малюнок аквареллю малюнок гуашшю малюнок аквареллю малюнок аквареллю

Світлана Заноздріна
Конспект заняття психолога «Як інопланетяни хотіли стати людьми»

освітня область «Соціалізація» Формування у дітей ставлення один до одного як до партнерів в навчальному співробітництві. ; створення доброзичливої \u200b\u200bатмосфери при взаємодії вихованців. створити позитивний емоційний настрій; продовжувати знайомство з моральними категоріями: Добро, зло, дружба; формувати вміння діяти з ними; виховувати гуманні почуття.

освітня область «Комунікація» Актуалізувати особистісні якості; розвивати навички вербального та невербального спілкування; виховувати почуття взаємодопомоги і взаємовиручки; прищеплювати навички культурного поведінки

освітня область «Пізнання» Розвиток гнучкості і швидкості розумових операцій. ; розвиток мотивації до пізнання навколишнього світу.

Методичні прийоми. Ритуал зустрічі; вітання; музичний супровід; Сюрпризний момент; проблемні питання; бесіда; творче самовираження; презентація; рефлексія.

Устаткування. Скринька з картинками-ситуаціями, перешкоди (куби, стільці, великі іграшки, сніжинка, хмаринка, силует сонечка з промінчиками, коробочка з чарівною паличкою, проектор, екран, смайлики. Карта зоряного неба, силуети інопланетян.

хід НСД

Діти послухайте історію, яка сталася з інопланетянами. (психолог має фігурки інопланетян на карті зоряного неба).

«На одній космічної планеті ФОБОС жили інопланетяни. Одного разу направили вони свої космічні телескопи на планету ЗЕМЛЯ. І побачили, як живуть земляни: Цікаво, весело і дружно. І вирішили, що вони теж хочуть прилетіти і оселитися на нашій планеті. Але щоб отримати вигляд людський потрібно багато чому навчитися і тільки тоді в нагороду їм дістанеться людську подобу.

Чому ми разом з вами можемо навчити інопланетян? (Як себе вести в різних ситуаціях, навчити дружити з іншими людьми, і т.д) .

Давайте їх навчимо привітань.

гра "Здрастуй друг!"

мета: Згуртування дитячого колективу.

Діти утворюють два кола один зовнішній, другий внутрішній обличчям один до одного. Відповідно до слів показуються руху.

Здрастуй друг! - вітаються за руку

Як ти тут? - розводять руки в сторони

Як справи? - правою рукою ляскають по плечу сусіда

Добре! - показують вказівним пальцем, що все здорово.

Дуже радий! - обнялися

Діти зовнішнього кола роблять крок вправо до нової парі і гра повторюється заново. Отже до тих пір поки не повернуться до початкової парі.

Кожна людина повинна вміти допомагати своїм друзям.

гра «Допоможи другу»

мета: Формувати почуття довіри до партнера, проявляти відповідальність.

Зараз ми поділимося на пари. Один буде ведучим, а другий з закритими очима буде веденим.

Потрібно буде ведучому, свого товариша з закритими очима провести через всі перешкоди так, щоб він не впав. Діти розходяться. Після пройдених перешкод діти міняються місцями.

У якій ролі сподобалося бути провідним або веденим?

Які почуття відчували, коли вели вас і вести товариша?

психолог дивується: Подивіться, який чудовий скринька. Цікаво, що ж в цьому скриньці? Давайте подивимося? (В скриньці картинки). Інопланетяни хочуть розібратися, Які тут гарні вчинки, а які погані і ми їм допоможемо.

психолог: Перед нами дві галявинки: Одна - зі сніжинками, інша - з хмаринкою. Зараз я кожному роздам картинку, ви подивіться і подумаєте, хороший це вчинок чи поганий. Хороші вчинки ми помістимо на галявину зі сніжинками, а погані - на хмаринку. Домовилися? (Так)

(Діти отримують картинки із зображеннями хороших і поганих вчинків, поміщають їх на галявинки і пояснюють свій вибір).

психолог: Хлопці, давайте згадаємо, що таке ввічливі слова? (Це добрі, хороші слова, які люди говорять один одному) .

психолог: А для чого вони потрібні? (Для спілкування один з одним) .

(На мольберті з'являється жовте коло - сонечко без промінчиків) .

психолог: Хлопці, як ви думаєте, що це таке на небі?

діти: Це сонечко.

психолог: Чого не вистачає нашому сонечку?

діти: Лучик.

психолог: А щоб вони з'явилися, давайте з вами згадаємо вірші про ввічливих словах і розповімо їх для нашого сонечка.

діти:

Ось прокинулися вранці зайчика,

Чистять зуби на галявині,

Побачили двох кошенят:

"З добрим ранком" - кажуть (З'являється перший промінчик)

Мишка тихо просить пчё лКУ:

"Прибери свою голку,

Дай, будь ласка, мені меду.

Але трохи, не всю колоду! " (З'являється другий промінчик)

"Вибачте будь ласка, -

Просить кошеня, -

Я сьогодні вимазався,

Як порося. (З'являється третій промінчик)

Мишка в гості до нас прийшов,

Витер лапи, в будинок зайшов,

Голосно "здрастуйте" сказав,

Всім здоров'я побажав (З'являється четвертий промінчик)

Їв я кашу, пив компот,

Став величезним мій живіт.

Кажу я кухарям:

"За обід дякую вам!" (З'являється п'ятий промінчик)

Тихий вечір наступає.

Треба лягти в ліжко і спати.

Не забув зайчик розумний

"Доброї ночі" всім сказати (З'являється шостий промінчик)

вихователь:

Слова пречудові ці,

Почути кожного дуже радий.

Доголять дорослі і діти,

І посміхнутися вам поспішають.

психолог. Я пропоную вам виконати таке завдання, яке пропонує ось ця чарівна коробочка.

гра

мета: Розвиток комунікативних навичок, згуртованості членів групи; розвиток довільності, вміння підкорятися правилам.

П .: Хлопці, слова бувають різні. За допомогою слова можна приголубити і прогнати, засмутити і зігріти, образити і втішити. Необхідно завжди думати, перш, ніж щось говорити.

Які слова можуть засмутити нас?

Д.: погані слова, не красиві, чи не культурні.

П.: Які слова можуть втішити?

Д.: добрі, ласкаві.

психолог.: Нерідко буває так, що все одночасно хочуть вигукнути відповідь на питання. А на цій коробочці написано: «Перш ніж відкрити кришку, проведіть гру «Стисни кулак, великий палець вгору».

Зараз я задам кілька питань. Кожен, хто знає відповідь, повинен підняти руку, скласти пальці в кулак, а великий палець підняти вгору. Коли я побачу багато піднятих вгору пальців, я почну вважати: «Раз, два, три - говори, ви всі разом повинні будете прошепотіти мені відповідь».

П .: Яка пора року між восени і навесні? Раз, два, три - говори!

П.: Чи можете ви мені назвати другий зимовий місяць? Раз, два, три - говори!

Д.: січень.

П .: Як називається замерзла вода? Раз, два, три - говори!

П: Молодці хлопці, з грою ви впоралися, пора відкрити чарівну коробочку.

гра "Чарівна паличка"

мета: Розвиток комунікативних навичок, розвиток довільності, вміння підкорятися правилам, йти на поступки.

психолог.: Яка незвичайно красива чарівна паличка знаходиться в коробочці. Хлопці, а де можна зустріти чарівну паличку?

Д.: в казках, у чарівника.

П.: А ви любите казки?

Д.: дуже, так, звичайно.

П .: А як часто вам їх читають?

Д .: кожен день.

психолог.: Чарівна паличка пропонує пограти в казкову ігротеку.

психолог.: Я буду зачитувати рядки з казок, а чарівна паличка буде мені допомагати. Право говорити отримає той дитина, на якого я вкажу чарівною паличкою. Якщо відповідь прозвучить правильно - на екрані з'явиться герой казки.

П.: Назвати ім'я казкового героя, який втішає того, хто потрапив у важку життєву ситуацію.

1. Не плач, дід, не плач, баба,

Я знесу вам інше яєчко,

Чи не золоте - просте. (Курочка Ряба)

2. Не сумуй, Іван-Царевич,

Лягай краще спати,

Ранок вечора мудріший. (Царівна жаба)

3. Не журися, іди собі з Богом!

Буде твоя стара царицею. (Золота рибка)

4. Це все дрібниці,

Справа то житейська. (Карлсон)

слайд 11-12

5. Це горе - не біда! Влізь до мене в праве вушко, а з лівого виліз. А решта - не твоя печаль. (Корівка з казки «Крихітка - Хаврошечка»)

слайд 13-14

6. О, матінко, цю лампу треба берегти і нікому не показувати. Вона принесе нам щастя і багатство. (Алладін)

слайд 15-16

7. Не хвилюйся, ми тебе знімемо з дерева з Артемоном, перенесемо в будинок і викличемо доктора. (Мальвіна)

слайд 17-18

8. Не я твоїх козенят з'їв, повно сумувати, підемо краще в ліс. (Вовк)

педагог психолог: Молодці хлопці!

інопланетяни знають, Що иви скоро підете в школу, тільки ось вони не знають, для чого ходять в школу. Вони сидять і міркують. Хлопці, давайте їм допоможемо. Якщо те, що вони говорять, правильно, ви хлопніть в долоні. Якщо неправильно - тупни ногами.

В школу ходять, щоб грати.

В школу ходять, щоб розмовляти з сусідом по парті.

В школу ходять, щоб дружити.

В школу ходять, щоб писати.

В школу ходять, щоб вчитися.

В школу ходять, щоб битися.

В школу ходять, щоб дізнатися щось нове на уроці.

В школу ходять, щоб підказувати однокласникам.

В школу ходять, щоб похвалитися нарядами.

В школу ходять, щоб виконувати завдання вчителя.

психолог: «Молодці, хлопці! Підніміть руку, хто вважає, що він був дуже уважним в цій грі ».

А зараз давайте візьмемося за руки і утворимо "Коло друзів".

Ширше наш чудовий коло

Я твій друг і ти мій друг

Вліво, вправо повернись

І один одному посміхнися

Руки до сонця простягніть,

Промінчики його візьміть

І до грудей своїх притисніть

З цим промінцем в грудях

Ти на світ ясніше гляди

психолог: Я приготувала вам сюрприз - смайлики. Якщо вам було щось незрозуміло чи важко, виберете зажуру. Ну, а якщо вам сьогодні сподобалося, і було цікаво - виберете посмішку.

(Якщо дитина вибрав сумне обличчя, то)

психолог: А чому ти вибрав зажуру?

психолог: Чи не переймайся, трохи пізніше я допоможу тобі ...

психолог: Смайли з посмішкою заберіть додому, і розкажіть батькам, про що ми сьогодні говорили в дитячому саду.

психолог: Дякую вам за спілкування. Всього доброго і нехай ці смайлики подарують вам радість і гарний настрій.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...