Презентація на тему відмінкові закінчення прикметників. Презентація на тему "Прикметник

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій створіть собі аккаунт (обліковий запис) Google і увійдіть в нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Біліє парус ... В тумані моря ...! .. Що шукає він в країні ...? Що кинув він в краю ...? .. М.Ю. Лермонтов

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Біліє парус одинокий У тумані моря блакитному! .. Що шукає він в країні далекій? Що кинув він в краю родном? .. М.Ю. Лермонтов

Мета уроку-подорожі: знати морфологічні ознаки імені прикметника; вміти знаходити прикметники в текстах, визначати їх роль у мові. Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури

Запрошую відправиться Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури в подорож!

Відмінкові закінчення прикметників. Прикметник. Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Прикметник Питання Який? Чий? Рід Ж., М., С. Число Од., Мн. Падіж Чл. пропозиції Визначення Форми Повна і коротка Кластер

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Одинокий далекому Блакитному Рідному

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури ... осінь приходить в середині жовтня. Дерева чекають не дочекаються, коли одягнуть свій ... ... наряд: ..., ... і ... листя. Хмари на небі стають все ..., а дні - .... Слова для довідок: жовті, червоні і багряні, справжня, похмуріше, новий різнокольоровий, непогожу.

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Картка №1. Середнього розміру птиці, з білим або сірим оперенням, з чорними мітками на голові або крилах. Догадаётесь, про яку морської птиці йде мова? Визначте прикметники і в картці зверху прикметників запишіть відмінок.

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Картка №2. Розмах крил цього морського птаха найбільший (близько 115 см). Це білосніжна птах має чорні смужки на крилах, а лапи і дзьоб пофарбовані в рожевий колір. Догадаётесь, про яку морської птиці йде мова? Визначте прикметники і в картці зверху прикметників запишіть відмінок.

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Раз, два - всі пірнають. (Присідання) Три, чотири - виниряют. (Встають) П'ять, шість - на воді. (Рухи руками) міцніють крила молоді. (Рухи руками) Сім, шість, що є сили - Все до берега приплили? (Руки на поясі, ходьба на місці) Дев'ять, десять - потягнулися, обсушити, потягнулися.

SOS !!! Судно «Британія» йде на дно. Ми біля б ... регов ... встраліі. З нами знаходячи я т ... ся 7 дорослих і один п'ятнадцятирічний ... підліток.

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Яке слово називає ознака предмета? Серед тиші почулася неголосна розмова. а) перше; б) третій; в) четверте. в) четверте.

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Знайдіть прикметник, що стоїть в початковій формі: А) про книжковий (шафі); б) тямущий (дитина); в) батьківського (ділянки). б) тямущий (дитина).

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Прикметник не змінюється: а) за родами; б) за числами; в) по дієвідміні. а) за родами; б) за числами.

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури У якому словосполученні прикметник є головним словом? а) весняний ліс; б) доброзичливий від природи. а) весняний ліс.

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Яка частина мови відповідає на питання: чий? який? а) і двома іменник; б) і двома прикметник; в) дієслово. б) прикметник.

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Яким членом пропозиції є прикметник в повній формі? а) присудок; б) доповнення; в) визначення. в) визначення.

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури «Яким сьогодні був урок?» Сенкан - нерифмованное вірш, яке складається з 5-ти рядків. Перший рядок - тема - іменник. Другий рядок - опис - два прикметників. Третій рядок - дія - три дієслова. Четверта рядок - відношення (особиста позиція автора сенкан до образу, об'єкту, предмету або явищу, яке описуется) - речення з 4-х слів. П'ятий рядок - синонім до першого рядка.

Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури Сенкан - нерифмованное вірш, яке складається з 5-ти рядків. Урок Другий рядок - опис - два прикметників. Третій рядок - дія - три дієслова. Четверта рядок - відношення (особиста позиція автора сенкан до образу, об'єкту, предмету або явищу, яке описуется) - речення з 4-х слів. П'ятий рядок - синонім до першого рядка.

Домашнє завдання: 1. § 6, упр. 79 (всім). Завдання додатково (за бажанням) Написати казку про ім'я прикметник. Презентацію підготувала Суховій О.В., вчитель російської мови та літератури


Cлайд 1

Cлайд 2

Чистописання а е ой Баню задати. Російський звичай годинами засиджуватися в лазні завжди дивував європейців. Дійсно, людина, провівши там довгий час, виглядає втомлено, його обличчя стає червоним, а очі застилає піт. Складається враження, ніби його хтось налякав або присоромив. Швидше за все, саме з цієї причини фраза «поставити баню» означає «відчитати», «насварити». У російській мові є ряд дуже схожих виразів, що мають подібний сенс, наприклад: «намилити голову» або «поставити прочуханку».

Cлайд 3

Що спільного у цих слів? Шапка Платье Сарафан Це іменники, т. К. Позначають предмет, в однині, неживі, це одяг. А чим відрізняються ці іменники? Визначте рід іменників. Ці іменники різного роду: шапка жіночого роду, плаття - середнього, сарафан - чоловічого.

Cлайд 4

Чи можна іменники змінювати за родами? Чому? Рід для іменників - це постійна ознака Опишіть дані предмети, використовуючи прикметники: СИНІЙ, ВЕЛИКИЙ, ГАРНИЙ. А допоможуть вам питання. ж. р. Шапка (Яка?) Порівн. р. Футболка (Яке?) М. Р. Сарафан (Який?)

Cлайд 5

Запишіть питання і прикметники в зошит ж. р. Шапка (Яка?) Синя, велика, красива. пор. р. Футболка (Яке?) Синє, велике, красиве. м. р. Сарафан (Який?) Синій, великий, красивий.) Прикметники різного роду. Пов'язані з ним. Іменниками. Який рід у іменника, такий і у прикметника.

Cлайд 6

Рід для прикметників ознака змінюваний або незмінний? Чому? Змінний ознака, тому що одне і теж прикметник може бути і чоловічого, і жіночого, і середнього роду. Як же можуть змінюватися імена прикметники і як визначити рід прикметників? Імена прикметники можуть змінюватися за родами. А щоб визначити рід прикметників треба визначити рід іменника, з яким воно пов'язане.

Cлайд 7

На яке питання відповідають прикметники жіночого роду? Які закінчення мають прикметники жіночого роду? Яка? -а, - яя На яке питання відповідають прикметники середнього роду? Які закінчення мають прикметники середнього роду? Яке? -е, -її На яке питання відповідають прикметники чоловічого роду? Які закінчення мають прикметники чоловічого роду? Який? -ий, -ій, -ий.

Cлайд 8

М. р Як ой? Ср.р. Як е? Ж.р. Як перша? - ой - перший (- ий) - е (- її) - а (- яя) мн.ч. Як ие? - ие (- і)

Cлайд 9

Як перевірити ненаголошені закінчення ім. прикметника? Ненаголошені відмінкові закінчення прикметників пишуться так само, як і ударні, крім прикметників чоловічого роду в називному відмінку. Р.П. какого? рідного, красивого (краю, села) Д.П. какому? рідного, красивого (краю, селу) Т. П. яким? рідним, красивим (краєм, селом) П.п. якому? рідному, красивому (краї, селі)

Cлайд 10

Для того, щоб правильно написати безударное закінчення ім. Прикметника потрібно: 1. Знайти в реченні ім. іменник, до якого належить прикметник, визначити рід і відмінок. 2. Згадати закінчення прикметника в цьому відмінку. 3.Сравніть закінчення прикметника і закінчення питання, на який воно відповідає. Місто Севастополь знаходиться на березі Чорного моря. На березі (чого?) Моря (Р.п.) Моря (якого?) Чорного (Р.п.)

Cлайд 11

І.П. Який? Зелен ий (ліс, жук) Р.П. Якого? Зелен ого (ліси, жука) Д.П. Якому? Зелен ому (лісі, жука) В.п. Який? Якого? Зелен ий (ліс), Зелен ого (жука) Т. П. Яким? Зелен им (жуком) П.п. Про який? Про зелен му (ліс, жука)

Урок російської мови в 4 класі (УМК «Гармонія»)

Тема: Ненаголошені відмінкові закінчення прикметників

мета:

закріпити:

  1. - знання про ім'я прикметник як частини мови;
  2. - вміння розпізнавати імена прикметники в тексті, визначати їх граматичні ознаки;
  3. - вміння правильно писати закінчення прикметників.
  4. Розвивати орфографічну пильність, усну та письмову мову, логічне мислення(Вміння порівнювати, виділяти істотні ознаки, робити висновки)навички самоконтролю і взаимопроверки.
  5. Прищеплювати любов до російської мови, до рідної природи

устаткування:

  1. Мультимедійна дошка, картки з назвами відмінків і частин мови: ім.сущ. і їм. дод.

1 . Організаційний момент.

Учитель. Нехай цей урок принесе нам радість пізнання.

Я бажаю вам успіху.

Учитель. На хвилинці чистописання сьогодні ви відпрацьовуєте безвідривне написання буквосполученняоро (Слайд 1)

Учитель. Згадайте словникові слова зпоєднанням оро.

Корова, сорока, горобець, ворона, горох, місто

2. Визначення теми і постановка цілей уроку.

Учитель. Про що ж ми будемо говорити на уроці (Слайд 2)

Визначаю я предмети,

Вони зі мною дуже помітні.

Я прикрашаю вашу мову,

Мене вам треба знати, берегти.

Учитель. Що ж це таке?

Учень. імена прикметники

Учитель. Що ж таке прикметник? (Слайд 3)

Учитель. Конкретизуйте тему уроку. Над якою проблемою ми працювали на останніх уроках російської мови?

Учні. Ненаголошені відмінкові закінчення прикметників. (Слайд 4)

Учитель: Які цілі ми поставимо на уроці-закріпленні? (Слайд 5)

3. Закріплення, узагальнення знань

Учитель. Давайте згадаємо алгоритм написання ненаголошених відмінкових закінчень прикметників. (Слайд 6):

Учень.

  1. Знайти іменник, яке командує ім'ям прикметником
  2. Задати питання від іменника.
  3. за ударному закінченню в питанні написати букву в закінченні імені прикметника.
  4. Пам'ятай про можливі розбіжності.

Учитель. Про які розбіжностях йдеться?

Учень. 1. В іменах прикметників чоловічого роду І.П. закінчення

Ий, - ий, -ий під наголосом

2. У іменах прикметників м.р. і пор. р. в Р.п. закінчення

Ого, -його.

3. Ні збігів, коли в слові перед закінченням йде не

Твердий приголосний, як в питанні, а м'який:

Яку? - зимову

визначення закінчень прикметників чоловічого і середнього роду (Слайд 7).

у рідному ... будинку дальн ... шляху

від Черн ... моря у весен ... сонця

Робота з фразеологізмами

(На дошці. Слайд 8). Прочитайте словосполучення. Вставте в них пропущені слова.

фразеологізми

Як називаються ці словосполучення? (фразеологізми).

Поясніть значення фразеологізмів. Як ви їх розумієте?

Фразеологізми надають нашим висловлюванням виразність. Вони лаконічні і короткі. До якої частини мови відносяться слова, які ви вставили у фразеологізми?(Прикметником). Доведіть. (Відповідають на питання який? Яка? І т.д., пов'язані з іменником).

- Пояснити написання закінчень.

Зарядка для очей(Слайд 9).

визначення відмінків

(Робота з усім класом. Все на картках показують відмінок іменників і прикметників)).

Проклюнулся тоненький паросток - В.п.

Висвітлено яскравим світлом - Т. П.

У російській народній казці - Прогнози погоди

Про слизькій стежці - Д.П.

Про цікаву книзі - П.п.

У зимового пальто - Р.П.

Через засніжені вулиці - В.п.

Робота біля дошки (4 людини).

Записати в два стовпчика закінчення прикметників і іменників з наступних словосполучень:

Синьою смужкою, в святковому вбранні, в новій зошити, голосистий соловей, за далекої гаєм, білий іній, біля Чорного моря, немає синього шарфа

Робота біля дошки виглядає так:

Закінчення докладаючи.

Закінчення істот.

їй

Ой

Ом

Ой

ий

їй

їй

ий

ого

його

Взаимопроверка в парах і біля дошки. Оцінювання себе за шкалою «5 сходинок» (Слайд 10).

Физкультминутка

Робота по друкованої зошити(Упр.267 стор.64) (Слайд 11).

Вставити імена прикметники в потрібній формі, поставивши запитання від імені іменника, вказати відмінок (2 чол. У дошки).

Робота на дошці і в зошити виглядає так:

З гілок (яких?) Волохатих - Р.П.

Дерев (яких?) Могутніх - Р.П.

Пластівцями (якими?) Важкими - Т. П.

В боку (які?) Різні - В.п.

Пилу (який?) Сніжної - Р.П.

Перевірка написаного.

Оцінювання за шкалою «5 сходинок» (Слайд 10).

групова робота

- Визнач слово. (Слайд 12).

Корінь від слова водій

Суфікс від словавесняний

Приставка від слова підфарбувати

Закінчення від слова дивовижний

вийшло словопідводний

Визначення частин мови наступних слів:

(Клас показує картки:ім.сущ. або ім.пріл.)

їдальня посуд - ім.пріл.

Шкільна їдальня - ім.сущ.

учительський журнал - ім.пріл.

Учительська закрита - ім.сущ.

Хворий палець - ім.пріл.

Прийшов хворий - ім.сущ.

черговий по класу - ім.сущ.

черговий поліцейський - ім.пріл.

4. Підсумок уроку:

Лист самооцінки. Поставити + або - (Слайд 13).

Я активно працював на уроці.

Я уважно слухав вчителя і відповіді учнів.

Я знаю, що таке прикметник.

Я вмію визначати граматичні ознаки прикметників.

Підписи до слайдів:

Хвилина чистописання оро

Визначаю я предмети, Вони зі мною дуже помітні. Я прикрашаю вашу мову, Мене вам треба знати, берегти.

Дружить з іменником, підпорядковується в Р., Ч., П. Прикметник Відповідає на питання: до акой? яка? яке? до акі? Частина мови Дає опис предмета, робить мову барвистою Означає ознака предмета

Тема уроку: Ненаголошені відмінкові про кончанія і мен прикметників

Мета: Закріпити: знання про ім'я прикметник як частини мови. вміння розпізнавати імена прикметники в тексті, визначати їх рід, число, відмінок. вміння правильно писати закінчення прикметників і іменників Розвивати орфографічну пильність, усну та письмову мову, навички самоконтролю і взаимопроверки.

Алгоритм роботи: Щоб правильно писати ненаголошені закінчення Імен прикметників, треба: (Пам'ятай про можливі розбіжності.) Знайти іменник, від якого залежить прикметник 2. Потрібно поставити запитання від імені іменника. 3. За ударному закінченню в питанні дізнайся букву.

Ого у рідних домівок від Черн моря - його дальн шляху у весняно сонця Родовий відмінок м Ужское і середнього роду ого ого його його Як ого?

Прийняти за монету прийняти за правду вигадка, перебільшення розлютило до межі, до сказу. Запізнитися, з'явитися, коли вже все закінчилося чистий Довести до _________ жару бел З'явитися до __________ розбору шапкового ую ого ому фразеологічні звороти

Зарядка для очей

Упр. 267 (зошит) Зміни прикметник по команді головного слова; з адай питання, у кажи відмінок З ________ гілок __________ дерев _________ хлоп. . ми падав сніг. Тоді в _________ боку разл. т ались клуби _________ запал. . Довідкове бюро: важкі, волохаті, могутні; сніжна, різні.

Дивовижний закінчення Водій корінь Весняний суфікс Групова робота - Визнач слово Підфарбувати приставка

1. Я активно працював на уроці. 2. Я уважно слухав вчителя і відповіді учнів. 3. Я знаю, що таке прикметник. 4. Я вмію визначати граматичні ознаки прикметників. 5. Я використовував вивчені правила, щоб не помилитися в написанні ненаголошених відмінкових закінчень прикметників Лист самооцінки


Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій створіть собі аккаунт (обліковий запис) Google і увійдіть в нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

«Нам дано у володіння найбагатший, влучний і справді чарівний російську мову». К.Д.Паустовскій

Як змінюються прикметники? Яка морфема змінюється? Що є показником граматичної форми у імені прикметника? Чому в правописі закінчень прикметників можна помилитися?

Правопис ненаголошених закінчень прикметників Мета: Про бобщіть знання про ім'я прикметник як частини мови Завдання: закріпити навички правильного написання закінчень прикметників.

весняний веснянки веснянка

інт .. рес д .. журство гір .. (т / д) су [б] ота Інтері сн ий, інте сн а, інте сн е, інте сн ті. Д е журн ий, д е журн а, д е журн е, д е журн ий. Горо дс кой, горо дс кая, горо дс дещо, горо дс кі. Су бб отн ий, су бб отн яя, су бб отн її, су бб отн ие. Чому у одного і того ж слова різні закінчення? Як перевірити написання ненаголошеного закінчення?

Перший спосіб-підібрати прикметник з ударним закінченням. Другий спосіб - ...

Прокинулася з ... мля від сну. Заблюю ... стела тра ... ка. Розлилася в ... лна туману по лузі. Ст ... ят вечора. За землі, по лугах, по ярах пливе дзвін. Що це зв .... ніт? Ось ск ... тилась крапля соку з гілки. Вона впала на поверхню ставка. Повернулися з краю журавлі. Вони важливо осм ... трелі б ... лото. Вага ... ло зазвучала їх пісня. У ці дні ми всюди Слиш ... м музику природи.

Прокинулася з е мля від борг ого зимн його сну. Заблюю е стела молодий ая тра в ка. Розлилася в про лна зелен ого туману по лузі. Ст про ят теплий перші і тих ие вечора. За землі, по лугах, по ярах пливе дзвін. Що це дзвенить? Ось ск а тилась крапля солодкого ого соку з берези ой гілки. Вона впала на поверхню ставка. Повернулися з тепл ого краю журавлі. Вони важливо осм про трелі рідних е б про лото. Вага е ло зазвучала їх радісно а пісня. У ці дні ми всюди чую і м музику природи.

Другий спосіб - від іменника ставимо питання до прикметника. За ударному закінченню питання визначаємо закінчення імені прикметника.

Дякую за урок.


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Узагальнення знань про правопис ненаголошених закінчень прикметників в однині

відкритий урок презентація по темі "Узагальнення знань про правопис ненаголошених закінчень прикметників в однині." 4 класу. За програмою "Школа Росії" ...

Конспект уроку російської мови в 4 класі "Правопис ненаголошених закінчень прикметників в однині"

Урок - закріплення за темою "Правопис ненаголошених відмінкових закінчень прикметників в однині" ...

Конспект уроку російської мови в 4 класі "Правопис ненаголошених закінчень прикметників в однині" УМК "Школа Росії"

Сьогодні у нас не цілком звичайний урок. Ми зробимо чергову подорож по неосяжному океану Російської мови. А для чого нам необхідно вивчати російську мову? - Наш лайнер чекає нас. Придбавши ...

Синя казка. Урок російської мови в 4 классе.Правопісаніе ненаголошених закінчень прикметників чоловічого і середнього роду в Р.п. і Д.П. однини. Презентація.

Правопис ненаголошених закінчень прикметників чоловічого і середнього роду в родітелном і давальному відмінках однини ....

Урок російської мови в 4 класі "Правопис ненаголошених закінчень прикметників"

Урок закріплення матеріалу по темі "Правопис ненаголошених закінчень прикметників" в 4 класі, автор підручника Бунеев Р.Н ....

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...