Рядкова літера x презентації. Презентація до уроку читання та письма " літера х"

Цілі:закріпити знання про літеру Х, навчити писати малу літеру х і прописну Х, розвивати фонематичний слух, Логічне мислення, увага; прищеплювати любов до письма; збереження здоров'я учнів.

Обладнання: магнітні картки для складання кластера на дошці, картки "Дізнайся букву", картки "Знайди слова з буквою Х", листи для штрихування, трафарети букв, картки з буквами з наждакового паперу, пов'язка на очі (у кожної дитини), кольорові олівці.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Що таке? Що трапилося?

Чому дзвенить дзвінок?

Ми готові. Стіл у порядку.

Починається урок.

Вчитель:

Давайте “зарядимо” свою голову на роботу, щоб ліва та права півкулі головного мозку допомагали нам у роботі. (“Вухо – ніс”)

ІІ. Повторення правил.

Говоримо, розповідаємо, читаємо, питаємо. Що це?

Яка мова?

Яку мову ми називаємо усною?

Яку мову ми називаємо письмовою?

Із чого складається мова?

Як в усного мовленняодна пропозиція відокремлюється від іншої?

Як в письмової мовиодна пропозиція відокремлюється від іншої?

Який знак поставили наприкінці цієї пропозиції?

Прочитайте так, щоб наприкінці цієї пропозиції потрібно було поставити знак питання.

Прочитайте так, щоб наприкінці цієї пропозиції потрібно було поставити знак оклику.

З чого складається пропозиція?

Скільки слів у нашому реченні?

Із чого складається слово?

Скільки складів у слові "лютого"?

З чого складаються склади?

На які дві групи поділяються усі звуки?

Якими бувають згодні?

ІІ. Фізкультхвилинка на розвиток уваги та координації руху.

ІІІ. Повідомлення теми та цілей уроку.

Розфарбуйте картинки і подумайте, якою є тема нашого уроку і чому ми повинні навчитися. (Додаток 1)

Тема нашого уроку “Лист малої та великої літер Хх”. На уроці ми навчимося писати літери Хх. (Формулюють діти)

На уроці ми думатимемо, розмірковуватимемо і писатимемо. І головне – допомагати один одному.

IV. Повторення знань про літеру Х.

Сьогодні на уроці наша іменинниця – літера Хх. Згадаймо все, що ми знаємо про цю літеру.

А які слова з літерою Х сховалися на ваших листочках? Працюючи в парах, знайдіть ці слова та розфарбуйте їх різними кольорами. (Додаток 2)

ХОПОЖ, ХЛОПОТИ, ХАЛАТ, ХОЛМ

Що спільного у всіх цих слів?

Яке слово може бути зайвим і чому?

V. Фізкультхвилинка на розвиток уваги та координації руху.

VI. Навчання написання літери. (За технологією Потапової)

1.Штриховка малюнка за допомогою штрихування № 1, 2, 4, 7 простим олівцем. (Музичний фон – Моцарт)

2. Наша іменинниця буква Х вітає тих хлопців, які сьогодні починають писати пір'яною ручкою. Вони дуже старалися і за це їм у подарунок чарівна ручка. Почесне право відкрити нашу чарівну скриньку та дізнатися імена цих дітей надається Логачовій Даші, яка першою отримала пір'яну ручку.

Ручкою сьогодні починають писати Пермякова Юля та Скорохід Аня.

3. Вказівним пальцем правої руки обвести літери Хх по наждачному папері 15 разів з розплющеними очима.

4. Вказівним пальцем правої руки обвести літери Хх по наждачному папері 15 разів із закритими маскою очима.

5. Простим олівцем або пір'яною ручкою(Хто їй пише) обвести літери Хх по трафарету і написати рядок у зошиті самостійно.

6. Обвести за письмовим трафаретом "Як добре вміти писати!".

Написали акуратно.

Усім у зошит дивитися приємно!

VII. Рефлексія.

Що запам'яталося на уроці найбільше?

Чого навчилися на уроці?

Цілі:

  1. Сформувати у дітей чіткий зоровий образ малої літерих.
  2. Навчити писати літеру х, використовуючи всі шляхи з'єднання з іншими літерами.
  3. Формування графічної пильності, розвиток фонематичного слуху.
  4. Уміння працювати у парах, групах, прищеплювати інтерес до навчальної діяльності.

Хід уроку

1. Створення навчальної ситуації

Який урок?

Що потрібно приготувати до уроку?

Як працюватимемо на уроці?

Навіщо потрібний такий договір?

Як вважаєте, яке завдання ми ставитимемо на уроці листа?

Перш ніж приступити до написання нової літери, повторимо основні з'єднання елементів літер. (За методикою В. Ілюхіна.)

Робота у групах. Клас поділяється на 4 групи. Кожна група має конверт, в якому написані з'єднання елементів літер. Діти знаходять помилки у з'єднаннях та виправляють їх. Вчителем демонструється правильне написання з'єднань.

А зараз напишемо кілька букв під диктовку:

а). Ставимо ручку на 1/3 зверху, йдемо вліво вгору, затримуємося на рядку, похилою опускаємося вниз, затримуємося на рядку, піднімаємося похилою вгору, змикаємо букву. (О).

б). Ставимо ручку на верхню лінійку робочого рядка, опускаємося по прямій похилій лінії вниз, виконуємо поворот на місці, піднімаємося по гачку до середини, пишемо "секрет", по "секрету" довга похила лінія вниз, петелька, перехльост на нижній лінійці робочого рядка, до середини.

в). Ставимо ручку на верхню лінійку робочого рядка, опускаємося по прямій похилій лінії вниз, виконуємо поворот на місці, піднімаємося по гачку до середини, пишемо "секрет", по "секрету" пряма лінія похила вниз, поворот на місці, гачок до середини. )

г). Кладемо петельку на нижню лінійку робочого рядка, йдемо убік вгору і, не доходячи 1/3, виписуємо "секрет", по "секрету" пряма похила лінія вниз, поворот на місці, гачок до середини. (л)

д) Коментування 2-3 букв дітьми.

2. Лист малої літери х.

Показується зразок написання літери х.

З яких елементів складається літера х?

Хто зможе пояснити написання літери х? (Ставлю ручку нижче верхнього робочого рядка на 1\3. Веду горбком вправо вгору, доводжу до верхнього робочого рядка, опускаємося по прямій похилій лінії і вліво кладемо "клюшку". Піднімаємося по "клюшці" і прямої похилої вгору, не доводячи 1\3 до верхнього робочого рядка, ведемо горбком вправо вгору, опускаємося вниз на 13, Повертаємося по горбку і прямою похилою вниз, доводимо до нижнього робочого рядка, робимо поворот на місці, по гачку ведемо до середини.)

Повторюється правило посадки учнів, становище зошита на парті.

Лист літери х у зошит. Діти обводять літеру, яка, на їхню думку, вийшла правильною.

3. Музична фізхвилинка.

Робота у парах. Повторення правила роботи у парах. Працюють із касою букв. Складають склади за заданою звуковою транскрипцією. Одна пара працює біля дошки.

(х, е)-хе (дається характеристика звуків)

4. Лист даних складів у зошит із коментуванням.

5. Лист слів із літерою х.

Діти складають слова з літер: а у х, е х м Проводиться звуковий аналіз складених слів: юшка та хутро:

Вимовляю слово і слухаю себе: (у ха).

Виділяю перший звук (уууууха) - голосний. Позначає значок.

Виділяю другий звук (ухххха)-згодний, глухий, твердий. Позначає значок.

Виділяю третій звук (ухаааа) - голосний.

Перевіряю, чи всі звуки слова виділено.

Поділяю слово на склади.

Знаходжу ударний склад. Аналогічно проводиться звуковий аналіз слова хутро, попередньо з'ясувавши, що це слово. Зачитується значення слова хутро зі словника.

6. Лист пропозиції.

На дошці слова: лисиці, хутро, красиве

Завдання: скласти висловлювання зі слів, яке б відповідало даної моделі:

Складаємо складову модель висловлювання.

Запис висловлювання у зошит із коментуванням.

7. Підсумок уроку:

Чого навчилися на уроці?

Як працювали?

Хто задоволений своєю роботою на уроці?

На наступному уроці листи ми будемо вчитися писати велику літеру Х.

24.02.2015 11339 1461 Іванова Юлія Сергіївна

Ціль:сформувати уявлення про написання літер Х х.

Завдання уроку:

Освітня:

- познайомити учнів із назвою літери «х» та звуками [х][х];

Вчити правильно вимовляти та характеризувати звуки;

Формувати вміння виробляти звукобуквенний розбірслів, читати склади, слова, що містять вивчені звуки, писати малу літеру х.

Розвиваюча:

- розвивати дрібну моторику руки;

Розвивати усне та письмове мовлення;

Розвивати увагу, пам'ять, фонематичний слух та культуру звуковимови;

Розвивати орфографічну пильність.

Виховна:

Виховувати акуратність у роботі;

Виховувати толерантне ставлення одне до одного;

Виховувати спостережливість.

Формовані УУД:

Предметні:

Накреслення великої та малої літери Х х, з'єднання літери з іншими літерами;

Освоєння навички написання великої та малої літер Х х.

Особистісні:

сприймати мову вчителя;

Виражати позитивне ставлення до процесу пізнання: виявляти увагу, подив, бажання більше впізнати;

Оцінювати власну навчальну діяльність.

Метапредметні:

Комунікативні:
- Працювати в парі;
– працювати у групі;
Пізнавальні (інформаційні):
– працювати з книгою (знаходження необхідних сторінок);
– працювати зі словником (робота з абеткою);
читати кодовану інформацію;
користуватися графічними моделями;
шукати та виділяти необхідну інформацію;
Пізнавальні (загальнонавчальні):
самостійно виділяти та формулювати пізнавальну мету.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Психологічний настрій учнів.

2. Актуалізація опорних знань. Постановка проблеми.

· Постановка проблеми. Виділення звуку.

Хом'як зимою, у холод лютий

Не хоче мерзнути жодної хвилини.

Хитрун холодною порою

Хропе в хоромах під землею.

В. Лунін

Яка тема уроку?

З якою літерою знайомитимемося?

Чому ви так вирішили?

Що робитимемо на уроці?

Назвіть усі слова, які зустрічалися на літеру Х у вірші.

· Гра "Дізнайтеся звук".

Плескайте один раз тільки хлопчики, якщо у слові є приголосний м'який звук[х], і тільки дівчатка, якщо твердий звук[х]:

художник, хурма, хор, хобот, казахи, хірург, півень, парфуми.

· Показ літери. Написання літери Х, х. (Плакати)

На що схожа літера ХХ друкована?

Поруч два стовпи стояли,

Один на одного раптом упали.

Х – на ножиці схожа,

Але в роботі, а не лежачи.

Хочеш - пореш, хочеш - шиєш,

Хочеш – сам себе стрижеш. В. Степанов

Х - забавна іграшка,

Дерев'яний вітряк –

Вітру вільному подружку.

Виконання пальчикової гімнастики

У гості до пальчика великого
Приходили прямо до будинку

Послідовно з'єднуємо кожен пальчик із великим пальцем.

Вказівний та середній
Безіменний та останній
Сам мізинчик-малеча
Постукав об поріг.

Злегка постукати подушечкою кожного пальця столом.

Разом пальчики-друзі
Друг без одного їм не можна.

Стискаємо і розтискаємо кулачки.

3.Робота на тему уроку.

Робота у прописі.

1)- Написання літери Х х. Показ на дошці вчителем, учні прописують 3,4,5 робочі рядки у прописі с.8 та на 9,10,11 великої літери Х.

2) З'єднання літери "х" з іншими елементами.

Як може з'єднуватися маленька літера х із наступними елементами? (Рядкова буква х може з'єднуватися з наступним елементом (літерою) знизу догори).

Робота на с.8-9, спочатку з малої, потім з великою.

Пропишемо з'єднання з елементами літер. (Вчитель спочатку вказує на дошці, учні потім прописують у зошитах).

3) Запис під диктовку складів та слів:

Хо, ді, вірш, ех, ка, мо, хліб, па, Ви, Се, Ло, ніс, регіт, хом'як.

4) Робота з пропозицією:

Дивлячись на картинку, складіть речення.

(Хлопці читали книгу про хом'яків. Діти читали смішну історіюпро хом'яка. Його звали Хомка.)

- Давайте запишемо під диктовку пропозицію: Хом'як Хомка хитрий.

Фізмінутка

4. Продовження роботи на тему уроку.

1) Ігри та лист.

Доведіть слово:

Х все ходить, ходить, ходить,

Місця в будинку не … (знаходить)

Реготуха літера Х

Розсміялася: («Ха – ха – ха!»)

2) Робота у прописах.

Обведення по сірому кольору речення із вписуванням нової літери. (Самостійно).

3) Списування речення. При списуванні речення слово радує повністю пишеться на іншому рядку.

5.Рефлексія:

Продовжіть речення:

Я впізнав…

Я повторив…

Тепер я можу розповісти про…

6. Підсумок уроку.

Яку мету ми мали на уроці?

Чи ми її досягли?

А що ж повторювали?

Що сподобалося на уроці?

- Вписування букви на сіру лінію.

Завантажити матеріал

Повний текст матеріалу дивіться в файлі, що завантажується.
На сторінці наведено лише фрагмент матеріалу.

Проект уроку з російської мови у 1 класі

Тема: «Лист малої літери х».

Цілі:

Вчити писати малу літерух , з'єднання літерих з іншими вивченими літерами;

Працювати над лексичним значеннямслова;

- виховувати увагу та інтерес до російської мови;

Сприяти вихованню культури поведінки, взаєморозуміння, вміння дружити.

Розвивати увагу, пам'ять, спостережливість, фонематичний слух, навички листа.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, зошит за листом. 1 клас. Ч. 4 (автори Т. М. Андріанова, А. В. Остроумова, І. Л. Андріанова); картинка із зображенням хлопчика та дівчинки; правила дружби; картки із завданнями для роботи в парах; картки настроїв; презентація до уроку

Хід уроку:

I. Оргмомент.

Доброго ранку! Почато день,

Насамперед женемо ліньки.

На уроці не мовчати,

дружно відповідатимемо.

ІІ. Мобілізуючий етап

(Вчитель вивішує на дошку картинки із зображенням хлопчика та дівчинки.)

Познайомтеся, хлопці! Це наші нові друзі: Володимир та Ліда. Кого я назвала повним ім'ям – хлопчика чи дівчинку? (Хлопчика)

А як ви думаєте, чи дружать вони? (Так, тримаються за руки)

Сьогодні діти вирішили не лише допомогти у виконанні завдань, а й приготували для нас свої правила дружби. І якщо ми добре попрацюємо, то зможемо їх відкрити.

ІІІ. Організація діяльності з досягнення мети.

Увага на екран та перше завдання:

1Слайд

Прочитайте і складіть з цих слів прислів'я про дружбу. (Жарт, не, дружби, Добра, порушить)

(Добрий жарт дружби не порушить.)

-Як ви розумієте сенс цього прислів'я?

-Скільки слів у цій пропозиції?

Яке перше слово? Друге? Третє? Четверте? П'яте?

Запишіть прислів'я себе у пропис. Веде Максим: Пишемо 1 слово…2…

(Запис із коментуванням.)

Ви добре впоралися із цим завданням, і ми відкриваємоперше правило дружби.

Допоможи другу в важку хвилину.

(Справжній друг – цей той, хто вміє підтримати свого товариша, допомогти йому у скрутну хвилину, він завжди поруч і в радості, і в смутку.)

А зараз наші нові друзі хотіли б подивитися, наскільки ми дружні.

Нам належить попрацювати у парі.

Робота у парі.

- Хлопці перед вами лежать листочки паперу, на яких зображені літери.

- Об'єднайте літери в пари за якоюсь ознакою?

б-п, в-ф, г-к, д-т, з-с, ж-ш, х.

Яка літера залишилася без пари? (Літера х)

А тепер, друзі, приділимо увагу букві, що загубилася серед пар за дзвінкістю-глухістюХ.

Що ви можете сказати про написання літери х? (друкована)

А як називається наш урок? (російська мова)

- Сформулюйте мені тему, над якою ми працюватимемо.

Правильно. Оголошення теми уроку.Картинка (зразок літери х)

2 Слайд

- Так що ми вже знаємо про букву та звукХ[x] ще з Грамоти?

(Згідний, глухий, не має пари, може бути твердим та м'яким.)

- Чудово, молодці!

Робота в прописі.

Подивіться у пропис на літеру х.

Скажіть, із яких елементів складається літера х? (З 2-х напівовалів)

Який із напівовалів літера с? (Правий елемент)

Навчання написання:

3 Слайд

Подивіться, будь ласка, на екран.

1) Ставимо ручку на 1\3 зверху в робочому рядку, «горбком» йдемо вправо вгору, розвертаємо ручку, опускаємося по похилій лінії вниз, виписуємо «клюшку» вліво

Повертаємося нагору та виписуємо «клюшку» вправо.

По ключці вниз «гойдалка», гачок до середини.

Що необхідно для якісного виконання завдання?

Посадка та нахил літер

Відстань між літерами

Висота букв

Лист букви х у прописі.

Обведіть саму гарну літеру, покажемо вчителю та другу по парті (Діти проводять самоаналіз)

Літери теж товаришують і утворюють пари.

Подивіться уважно на наступний рядок і назвіть буквосполучення з літерою

Х. (….)

Молодці! Ви добре попрацювали, тадруге правило дружби каже:

Не обманюй друга, будь з ним чесним.

А зараз я пропоную вам відпочити під веселу пісню про дружбу.

Фізкультхвилинка. 4 Слайд

Хлопці! А хто з вас любить відгадувати загадки? Тоді для вас сюрприз:

5 Слайд

«Відгадати легко та швидко: м'який, пишний та запашний,

Він і чорний, і білий, а буває підгорілий» (Хліб)

6 Слайд

Я назвала хліб ласкаво «хлібочок» А хто з вас любить хліба? Підійміть руки.

Як ви вважаєте, як треба ставитися до хліба? (з повагою, дбайливо…)

Чому? (Вкладено працю багатьох людей і т. д ...)

Послухайте чудовий вірш про хліб Сергія Антонова «Пам'ятай про хліб»

(розповідає учениця)

Прочитайте слова на наступному рядку у прописі.

Що спільного у цих словах? (У них є однакова частина в слові, вони близькі за змістом)

Які це слова? (однокорені)

Запишіть їх на вільному рядку та виділіть корінь.

(Складання звукової моделі слова хліб. Характеристика звуків)

Ви добре попрацювали, ось ітретє правило дружби:

Вмій пробачити помилки друга і потоваришувати з ним.

Прочитайте слова на наступному рядку і назвіть односкладові, двоскладові,

Трискладові слова.

Поставте наголос у словах, підкресліть ненаголошені голосні.

Назвіть слова, де буква «х» означає твердий звук [х].

Назвіть слова, де літера «х» означає м'який звук [х].

За виконання цього завдання ми отримуємочетверте п

ЗНАЙОМСТВО З БУКВОЮ Х, х і лист великої та малої літери Х, х

Цілі: познайомити з літерою Х, х; формувати навичку читання слів, речень з вивченими літерами; розвивати мову, фонематичний слух, творчу уяву. вчити писати велику і малу літеру Х, х ; закріплювати навичку правильного листа; розвивати мову, образне мислення; збагачувати словниковий запасдітей.

ОБЛАДНАННЯ: ФІШКИ ЗВУКОВІ, КВАДРАТНИЙ ПАПЕР, ПРЕЗЕНТАЦІЯ, ДИСК « Навчання грамоти»

Хід уроку.

1.Організаційний момент.

Придумано кимось просто та мудро

При зустрічі вітатись і говорити:

Доброго ранку! Сонце та птахи!

Доброго ранку! Усміхненим особам!

І кожен стає добрим та довірливим

Нехай доброго ранку триває до вечора!

Посміхнулися одне одному. Подарували всім гостям гарний настрій, тепло, доброту та посмішку.

2. Введення у тему уроку.

А хто до нас на урок прийшов, дізнаєтесь, відгадавши загадку:

За щокою моєї комори, Тут зерно я ловлю. Ось запасливий який, Я їду ношу із собою. Визнаю, гризун завзятий, І поспішаю завжди кудись. За вдачею я добряк, Вгадай, хто я? (Слайд 1)

Він вам приніс із собою завдання.

На партах у дітей лежать квадратні листочки.

Виконайте вказівки.

Загадаю вам загадку.

Виконуйте по порядку:

Раз - листочки піднімаємо,

Два - листочки загинаємо,

Три - ще разок згорнули,

На четвертий розгорнули.

Літера схована всередині.

Хто здогадливий? Назви!

Хрест-навхрест дві одиниці,

Хворостинки чи сірники -

От і Х ! Запам'ятаєш вмить,

Звук при видиху з'явився!

Т. Синіцина

Хто здогадався, якою буде тема уроку сьогодні? Чим ми займатимемося на уроці?

Що нового ми маємо дізнатися?

Які навички вам необхідно застосувати на уроці?

Сьогодні на уроці ми познайомимося з новими звуками та літерою, яка їх позначає та навчимося писати цю літеру Х. (слайд2)

ІІ. Робота на тему уроку.

1. Звуковий аналіз слів «хом'як», «хижа». (Слайд 3,4)

Розгляньте схему.

Виконайте звукобуквенний аналіз слів «хом'як» та «хижа».

Що можна сказати про звуки, вказані у схемах стрілочками? (Вони різні.)

Звуки [х], [х’] позначаються буквою Х .

На що схожа літера х ? (слайд 5)

1-й учень. Х - забавна іграшка,

Дерев'яна вертушка,

Дерев'яна вертушка,

Вітру вільному подружку.

2-й учень. Х все ходить, ходить, ходить

Місця, чи не знаходить.

3-й учень. Х на ножиці схожа,

Але у роботі, а не лежачи.

Хочеш - пореш,

Хочеш - шиєш,

Хочеш – сам себе стрижеш.

4-й учень. Х - кульгава хромоніжка,

Пришкутильгала потроху,

Хоче добре ходити,

Хороброю буквою хоче бути.

2. Робота на диску.

Знайдіть п'ять слів зі звуками [x], .

3. Лист великої літери Хта малої літери х (по диску)

Розгляньте зразок великої літери Х . Розкажіть про напрямок руху руки під час написання літери Х . (Літера Хскладається з двох елементів – двох напівовалів. Велику літеру Хпочинаємо писати нижче середини широкого допоміжного рядка. Ведемо вгору вправо, доводимо до середини допоміжного рядка, закруглюємо вниз ліворуч, пишемо полуовал. Потім пишемо правий напівовал. Починаємо писати трохи нижче середини допоміжного рядка, так, щоб другий напіволів торкнувся першого. Ведемо руку вгору вліво, доходимо до нижньої лінії робочого рядка, ведемо вниз, закруглюємо праворуч, пишемо напівовал.

Запишіть цю літеру у повітрі.

Ось тепер час у зошит Букву «ха» нам написати

Згадали правила посадки під час листа

Сіли прямо, ноги разом

Під нахил візьмемо зошит

Ліва рука на місці

Права рука на місці

Можна розпочинати писати!

У яких випадках нам знадобиться велика літера? (Пишеться в іменах та прізвищах, по батькові, назвах міст, річок, озер)

Чим схожі і чим відрізняються букви Х і Ж ?

4. Фізкультхвилинка. (Слайд 7)

Хомка - хомка хом'ячок

Смугастий бочок.

Хомка рано встає, щічки миє, вушка тре.

Підмітає Хомка хатку

І виходить на зарядку,

Раз два три чотири п'ять,

Хомка сильним хоче стати.

II. Робота із закріплення нової теми.

1) Запам'ятай слова з вивченою літерою Х

Хто більше запам'ятає слів із літерою х ? (показ мультфільму на диску)

Холодно! - хникав хом'як-реготун. - Хатка квола. Халат худий! Худо!

Добре! - хорохорився хом'як-клопотун, хапаючи хліб, хрумкаючи хурмою.

Ходили ходики. Хрумтів хмиз. Чи не хатка-хибарка - хороми.

Гарний господар хом'як-клопотун!

За Л. Яхніном

Давайте і ми потішимо смішного хом'яка, покажемо йому, як навчилися читати.

2) Робота за підручником. Читання слів. Складання словосполучень.

Прочитайте слова.

Розкажіть, як вони розташовані.

Прочитайте слова зі складом "хо".

Прочитайте слова, у яких 2 склади (3 склади).

Знайдіть слова, які мають протилежне значення. (Добре погано.)

Доберіть слово «тихо» слово з протилежним значенням.

Розгляньте, як розташовані слова, розділені знаком питання. (По 6 слів у кожному із двох стовпців.)

Порахуйте скільки слів.

Прочитайте слова лівого стовпчика.

Прочитайте слова правого стовпчика.

Прочитайте слова рядками.

Чи вийшли правильні поєднання слів?

Допоможіть зібрати пари слів, встановивши відповідність між словами лівого та правого стовпців.

Чому дана лише ілюстрація із зображенням хліба?

Прочитайте ще раз словосполучення. (Ароматний хліб.)

Яким ще може бути хліб? (свіжим, запашним, хрустким, теплим і т. д.)

Прочитайте та поясніть прислів'я про хліб.

На дошці: (слайд11)

Немає хліба – немає обіду. Хліб всьому голова.

Висновок: хліб – вічний символ життя, здоров'я, праці, благополуччя та багатства.

3) Лист слів та речень у робочому зошиті.

Тепер знайдіть у зошиті це слово і запишіть на зразок його. Як ви вважаєте, чи є в цьому слові небезпечне місце? (Парне згодне в кінці слова) підкресліть його і запам'ятайте.

Чистомовки: повтори та продовжи.

Ха-ха-ха, ха-ха-ха,

На обід у нас… (вуха).

Хі-хі-хі, хі-хі-хі,

Дай спробувати. (юшки).

Хе-хе-хе, хе-хе-хе,

Сіль одна у твоїй… (вусі).

Хі-хі-хі, хі-хі-хі,

Не хочу такої… (юшки)!

Л. Успенська

Знайдіть це слово у зошиті та запишіть за зразком. Поставте наголос.

Хом'як не хоче у зимовий холод

Ходити, відчуваючи голод, -

Хитрун холодною порою

Хропе в хоромах під землею.

Л. Успенська

Нехай хом'як спокійно спить, а маємо роботу.

Запишіть слово "хом'як" і поставте наголос.

Прочитайте наступне слово (сміх) і спробуйте замінити його іншим словом, але схожим за значенням (сміх)

4) Робота за підручником. Знаходження слова в слові. (Слайд 12,13)

а)- Прочитайте слова, записані барвистими літерами.

Знайдіть у цих словах «заховані» слова. Яким чином можна знайти нові слова? (Закрити букви долонькою.)

Слова: хутро, пух, гармата, раб, зростання.

б) Словникова робота. (Слайд 14)

Гармата-артилерійська зброя для стрілянини на далекі відстані.

Раб-залежна, пригнічена людина.

Розшифруйте слово. (Вихід) (слайд 15,16)

Прочитайте слова парами, назвіть літери, якими вони відрізняються.

ІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія. (Слайд 17,18)

Що нового дізналися на уроці?

Які звуки означає літера х ?

Коли літера х позначає м'який приголосний звук? А коли тверде?

Наш хом'як заснув, і йому наснився сон, де всі лісові звірятка готуються до Нового року, прикрашають ялинку. Давайте хлопці ми теж почнемо готуватися до Нового року і заздалегідь покажемо Діду Морозу, які ми розумні, успішні учні 1 а класу. Нехай він подивиться та приготує вам свої подарунки.

Кожен з вас подумає, як він працював на уроці і вибере кульку з якою ви прикрасите нашу ялинку.

Помаранчевий колір-я працював у повну силу, Постарався і в мене все вийшло.

Жовтий – міг би працювати краще, були помилки.

Червоний – мені було важко, не все мені зрозуміло.

Ось яка гарна ялинка вийшла! Молодці! Дякую за урок!

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...