Тверді і м'які приголосні звуки. Навчальні завдання (тверді і м'які приголосні) Тренажер м'які і тверді приголосні

Дана робота - підсумкове узагальнююче заняття по темі: «Тверді і м'які приголосні». Дітям пропонуються різні вправи на уточнення і закріплення вміння виділяти і диференціювати голосні 1 і 2 ряду, а також засвоїти два способи позначення м'якості приголосних звуків.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Підсумкове заняття по темі: «Тверді і м'які приголосні». Розробила вчитель-логопед МБОУ ЗОШ №1 г.Снрафімовіча Фролова С.А.

мета: Повторення способів позначення м'якості приголосних звуків на листі.

завдання:

  • Удосконалювати вміння визначати і розрізняти тверді і м'які приголосні.
  • Закріпити вміння виділяти і диференціювати голосні 1 і 2 ряду.
  • Засвоїти два способи позначення м'якості приголосних звуків.
  • Розвивати орфографічну пильність, логіку, увагу, пам'ять.
  • Виховувати акуратність, почуття товариськості, взаємовиручку, любов до рідної мови.

устаткування: зошити, кольорові олівці,звукові замки, д / гра "Бігові доріжки", роздатковий матеріал, квіточки, індивідуальні дзеркала, картинки із зображенням Тома і Тіма, фішки для звукового аналізу слів, предметні картинки по темі «Квіти», картки зі складами, схема пропозиції, піктограми позначення настрою, паперові шапочки синього і зеленого кольору.

Хід заняття.

  1. Організаційний момент.

Вітаю!

Ну, хлопці, цур, мовчок.

Починається урок.

Скажіть, а яке у вас сьогодні настрій? (Діти показують відповідну піктограму). А тепер подивіться на свого сусіда, посміхніться, подаруйте один одному посмішку. Подивіться на мене, я теж хочу подарувати вам посмішку, а ви посміхніться мені. З хорошим настроєм ми вирушаємо працювати.

Повідомлення теми.

Зараз ми з вами вирушимо в подорож по країні Твердих і Мягких звуків. Але спочатку розімніть наші пальчики і зробимо зарядку з язичком.

Артикуляційна і пальчикова гімнастика.

Ось помічники мої,
Їх як хочеш поверни.
По дорозі білою, гладкою
Скачуть пальці, як конячки.
Чок-чок-чок, чок-чок-чок,
Скаче жвавий табунець.
(Руки на столі, долонями вниз. Почергове просування вперед то лівої, то правої рукою з одночасним згинання та розгинання пальців).

«Грибочек»

Смачне варення ''

парканчик "

Маляр "

«Чашечка»

віконце "

А тепер я хочу вас познайомити з нашими сьогоднішніми героями. Вони завітали до нас з країни слів, а хто вони такі ви вгадайте самі.

Можуть зробити що завгодно
Замок вибудувати за ніч
Злі сили перемогти
Чудеса творять будь
І зовсім вони не злі
Їм не потрібні підручники
Адже їх звуть віл ...... ..

Цих чарівників звуть ТІМ і ТОМ. Вслухайтеся уважно, який 1 звук ви чуєте в ім'я Тім (Ть)? Який це звук твердий або м'який? (Мягкий.) І сам Тім такий же м'який, як перший звук в його імені, і любить все, що починається на м'який приголосний звук. Наприклад, їсть Тім - Тефтели, із задоволенням їсть Мед, малює тільки Пензликом.

Який 1 звук ви чуєте в ім'я Том (Т)? Який це звук твердий або м'який? (Твердий.) Том такий же твердий і завжди вибирає те, що починається з твердих приголосних: любить Томатний сік, носить Пальто, любить пускати Мильні бульбашки.

Так як же називаються приголосні, які любить Том?(Тверді.)

Як називаються приголосні, які любить Тім?(М'які.)

Ви здогадалися, хто з них Том, а хто - Тім? (За кольором.)

Чому? (Тому, що м'які приголосні позначаються зеленим кольором, а тверді синім.)

Співвіднесення звуку і букви.

Запишіть імена чарівників в зошит. З якої літери запишемо? Чому? Який звук позначає букваТ в слові Том, а який звук в слові Тім? Намалюйте під ними кружечки відповідного кольору.

Розвиток фонематичного слуху.

Феї попросили наших чарівників прикрасити замки квітами.

Логопед виставляє на дошку картинки, діти називають квіти (троянда, ромашка, півонія, конвалія, гвоздика, тюльпан, дзвіночок). Яке питання задамо до картинок? (що це?)

До дошки виходить по дві дитини. Один з них грає роль Тома, інший - Тіма. Шапочку якого кольору ти собі вибереш?

Які квіти зріже Том, а які Тім? Діти «зрізають» квіти, починаючи з фрази: «Я зрізаю ...». Пояснюють свій вибір. Розміщують картинки в кишеньки замків. Потім передають шапочки іншим дітям.

А тепер я хочу переконатися, що ви вмієте розрізняти тверді і м'які приголосні на слух.

Гра "Бігові доріжки".

Я буду називати слова. Ви повинні виділити перший звук.

Як ви думаєте, з якої доріжці буде бігти "спортсмен" (фішка), якщо в слові перший звук - м'який приголосний?(Зелена доріжка.) Якщо твердий? (Синя.)

слова : Корова, липа, береза, ворона, собака, горобина, черемха, кедр, комар, модрина.

Підведіть підсумки: який "спортсмен" переміг. (Тім, підніміть руку ті, у кого переміг Тім ... молодці. Приберіть линеечки в сторонку.)

Физминутку

А зараз добрі чарівники Тім і Том пропонують вам трохи відпочити.

Раз - піднятися, потягнутися

Раз - піднятися, потягнутися,
Два - нагнути, розігнутися,
Три - в долоні, три бавовни,
Головою три кивка.
На чотири - руки ширше,
П'ять - руками помахати,
Шість - на місце ти ...

Розвиток граматичного ладу мови, уяви, мовного дихання.

Як назвати зрізані і поставлені у вазу квіти? (Букет)

Закрийте очі і уявіть, як пахне букет квітів. Вдих носом, видих ротом зі звуком «х-хаа». Покажіть мімікою обличчя, як смачно пахнуть квіти.

Вправа «Аромат квітів»

Вдих - затримуємо дихання - видих, вимовляючи: А ах!

У квітні, в квітні луки зарясніли.

З прогулянки букети приносимо в квітні

Гра в м'яч «Один - багато».

Логопед, кидаючи дитині м'яч, каже: «У мене в вазі один тюльпан». Дитина, повертаючи м'яч логопеда, каже: «У мене в вазі багато тюльпанів» і т.д.

Позначення твердих і м'яких приголосних звуків буквами.

Тім і Том люблять грати в лото. Правила прості: якщо слово починається з твердого приголосного звуку, то кладете синю фішку на відповідну букву, якщо з м'якого приголосного, то зелену фішку.

Слова: літо, лото, сито, ситий, мишка, мишка, рів, рев, тюк, тук.

Висновок: одна згодна буква може позначати два звуки - твердий і м'який.

Робота над пропозицією, розвиток пам'яті.

Згадайте, які були слова на звуки [м] і [м, ] ?

Придумайте пропозиції з опорою на схему: слово-ознака (визначення) - слово-предмет (підмет) - слово-дію (присудок) - слово-предмет (доповнення).

Гра, Знайди пару " (Робота в парах).

Наші чарівники трохи посварилися, нам потрібно їх помирити. Зараз хлопці, ви будете працювати а парах. У вас на столах лежить маленький онверт, в ньому знаходяться слова. Вам потрібно скласти і записати пари слів так, щоб одне слово сподобалося Тому, а інше Тіму.

слова: радий, малий, ряд, м'яв, цибуля, люк, були, рів, били, рев.

Прочитайте, що ви записали, чим відрізняються слова?

(Порівнюється написання розв'язка цієї речі: підкреслити приголосні.)

III. Рефлексія.

Сьогодні на уроці ми виконували різні завдання.

Які голосні позначають м'якість приголосного? (Я, е, є, ю, і).

А які твердість? (А, о, у, и, е)

Підніміть руку ті, хто про себе може сказати: "Я навчився розрізняти тверді і м'які приголосні"

На столі у кожного з вас лежать квіти, давайте влаштуємо в класі справжній квітучий сад. Оцініть свою роботу на уроці і приклейте на дошку квіточку.

Велика - Відмінно попрацював, впорався з усіма завданнями.
Маленька - Попрацював добре, але міг би краще.

Подивіться який гарний у нас сад, зовсім справжній.

Ми разом з Тімом і Томом дякуємо вам за роботу на уроці.


Світлана Дайнеко

На заняттях по формуванню правильного звуковимови дошкільнят необхідно навчити чіткому розрізнення твердих і м'яких, глухих і дзвінких приголосних звуків.

звук пред'являється дитині в усьому різноманітті: Одночасно діти знайомляться з графічним зображенням звуків:

червоний гурток - голосний звук,

синій - твердий приголосний,

зелений - м'який приголосний).

Шановні колеги! Я хочу розповісти про посібниках, які я застосовую для

більш ефективного засвоєння дошкільнятами даного матеріалу. Виготовила дидактичні посібники з кольорового картону з прозорими кишеньками для картинок, які використовуються в якості роздаткового матеріалу. Працюючи з магнітною дошкою, я застосовую цей матеріал, як на подгруппових, так і індивідуальних заняттях.

Кожне завдання пропонується в ігровій формі, Що викликає інтерес.

«Картинку називай - потрібну маску одягай»

диференціація звуків [М] - [М ']

завдання: Назви картинку; якщо в назві картинки чується твердий звук [М], То одягай синю маску, а якщо м'який [М "] - то зелену маску.

«Що для Ніни, а що для Нати?»

Диференціація [Н] - [Н ']

«Допоможемо павучків зробити покупки»

диференціація звуків [П] - [П ']


«Подаруємо метеликам картинки»

диференціація звуків [Б] - [Б ']


«Допоможемо павучків і метелику зібрати для себе предмети»

диференціація звуків [П], [П] - [Б], [Б]

«Підбери для кожної зошити в клітку картинку»

диференціація звуків [Т] - [Т ']

«Знайди будиночок для картинки»

Диференціація [Д] - [Д ']


«Що для Дані, а що для Тані»

диференціація звуків [Т], [Т '] - [Д], [Д']


«Що візьме Віра, а що Вова?

диференціація звуків [В] - [В ']


«Прикрасимо ліхтарики»

Диференціація [Ф] - [Ф ']


«Що для чарівника, а що для Феї?»

диференціація звуків [В], [В '] - [Ф], [Ф']

«Завантажимо в вантажівки картинки»

завдання: Назви картинку, якщо в її назві чується твердий звук [Р], То завантажуй в синій вантажівка, а якщо м'який [Г '] - в зелений.

«Що для кита, а що для кота»

диференціація звуків [К] - [К ']


«Підберемо наклейки для кожної сторінки книги»

Диференціація [К], [К '] - [Г], [Г']


«Зберемо сумки»

диференціація звуків [С] - [С ']


«Сховай картинку під парасольку»

диференціація звуків [З] - [З ']


«Зберемо Соні сумку, а Зої рюкзак»

Диференціація [З], [С '] - [З], [З']


«Допоможемо Ромі і Риті розібрати предмети»

диференціація звуків [Р] - [Р ']


«Що ти покладеш в шафу, а що в сумку?»

Диференціація [З] - [Ш]


« розклади картинки по галявинках »

диференціація звуків [Л] - [Л ']


«Допоможемо тваринам розселитися по вагонах»

диференціація звуків [Р], [Р '] - [Л], [Л']


«Що в ящик, а що в сумку?»

«Голосні і приголосні звуки» - Конкурс оповідань про сім'ю. Завдання 1. Прочитайте чотиривірш. Як вчені називають звуки мови? У лісі, якщо ви заблукали, кричіть «Ау». Чим відрізняється освіту голосних і приголосних звуків? Прінакрилась снігом, точно сріблом (С. Єсенін). Робота над темою уроку. З яким розділом науки про мову ви познайомилися на минулому уроці?

«Голосні букви» - Е і Е - рідні сестри, Розрізняти сестер непросто. Кожен знає: Буква Я Сама хвалькувато. Подібність є напевно, Тільки немає мови! На дворі - така жалість! - Наша драбинка зламалася. Веселі голосні. Ой, дивись-но, Що сталося: Вийшла ... буква Ю. Щоб О не покотилося, Міцно до стовпчика приб'ю.

«Голосні і приголосні» - Які звуки позначають? Як назвати одним словом? Портфель. Назвіть в слові голосні звуки. На які 2 групи можна розділити всі звуки? Портфель - що? Що таке портфель? Учневі купили новий портфель. Напишіть літери в зошит в заданій послідовності. Мета: познайомити з транскрипцією як способом записи звукового складу слова.

«Голосні» - Прибіг хвалькуватий Прочитали діти. Вовк УУУ. Голосні тягнуться пісенькою дзвінкою. Дівчинка показує горло-АААА. Луною далеким в лісі відповідати: Е-Е-Е-Е. Прибіг грайливий Прочитали діти. Верещить хрюша- І. Нежной конячкою можуть заіржати: І-й-І-І-й. Ведмідь -ИИ. Як ведмідь гарчить? Як верещить поросёнок- ІІІ.

«Голосні і приголосні букви» - Натиснувши на букву лівою клавішею миші, ви можете перевірити свою відповідь. Чи добре ви знаєте приголосні і голосні літери російського алфавіту? А якщо картка залишиться білою, літери не означає звуків. Голосні і приголосні букви. Хлопчики і дівчатка! Можна грати одному, а можна з батьками або з одним. Технологічний прийом анімована сорбонка.

«Голосні звуки» - Фонетика вивчає звуковий склад мови. Повітря, проходячи через плівку, створює звук «піди-піди». Голосний звук. Ні, не вивчає. 2. На дошці записано в два стовпчики. Висновок: Фонетика - наука не про будь-яких звуках, а тільки про звуках мови. Шарик надуваємо, а потім даємо можливість повітрю вільно вийти з кульки.

Всього в темі 6 презентацій

Розробила вчитель-логопед

вищої кваліфікаційноїкатегорії

МБОУ ЗОШ №1 м кедрового Томської області

Чередник Вікторія Анатоліївна

Заняття №1.

Тема:

Тверді і м'які приголосні звуки.

цілі:

  1. Формувати вміння розрізняти на слух і у власному вимові тверді і м'які приголосні звуки.
  2. Формувати навик звукового і складового аналізу і синтезу слів, аналізу структури пропозицій.
  3. Розвивати фонематичний слух.
  4. Розвивати граматичну будову мови шляхом практичного засвоєння категорії Р.П. мн. ч. іменників.
  5. Збагачувати і активізувати словниковий запас дітей по темі «Квіти»
  6. Розвивати пам'ять, уяву.
  7. Розвивати часові та просторові уявлення.
  8. Виховувати почуття чуйності і взаємодопомоги.

устаткування: індивідуальні дзеркала, звукові замки, картинки із зображенням Тома і Тіма, фішки для звукового аналізу слів, предметні картинки по темі «Квіти», картки зі складами, м'яч масажний або мішечок з крупою, перфокарти, картки «літерні лото», схема пропозиції, смайлики для позначення настрою, паперові шапочки синього і зеленого кольору.

Хід заняття.

  1. Організаційний момент.

Який настрій? (Показати відповідний смайлик)

Яка пора року? Який місяць? Грудень - перший місяць зими, Значить це якийсь місяць? (Зимовий)

З яких звуків починаються слова «зима» і «грудня», чим вони схожі? (М'які приголосні).

Оформлення зошитів.

  1. Повідомлення теми.

Вирушаємо в подорож по країні Твердих і Мягких звуків.

  1. Артикуляційна і пальчикова гімнастика.

Тренуємося перед дорогою.

пальчикова гімнастика :

Пальці - дружна сім'я, (стискають-розтискають пальці)

Один без одного їм не можна.

Ось великий, а це середній, (розгинають з положення

Безіменний і останній «кулак» названі пальці)

Наш мізинчик-Малишок.

Вказівний забули.

Щоб пальці дружно жили, (плескають у долоні)

Будемо їх з'єднувати з'єднують великий палець

І рух виконувати. з іншими по порядку)

Ми роги козі покажемо

І роги оленя навіть.

Ми про зайчика не забудемо -

Вушками водити ми будемо.

Щоб чітко говорити, (з'єднують пальці)

Будемо з пальцями дружити.

артикуляційна гімнастика:

1. Чергування «посмішка» - «хоботок».

2. «Лопаточка» - «голочка».

3. Гойдалки.

4. Конячка.

5. Індичата

  1. Психогимнастика.

Йдемо по лісі - нахилилися, пройшли під низькими гілками дерев, розсовуємо гілки, перестрибуємо через калюжу, переступаємо через високу мокру траву.

  1. Диференціація твердих і м'яких приголосних.

Ось і підійшли до двох замках: Синього і Зеленого. Які звуки живуть в Синьому замку? А в Зеленому?

Нас зустрічають два брата, які працюють садівниками. Я буду «кидати» вам звуки їх імені, а ви позначайте їх фішками. Одного брата звуть [т, о, м]. Він високий, худий і такий же твердий, як і звук [т], з якого починається його ім'я.

Другого брата звуть [т, і, м]. Він маленький, пухкенький і такий же м'який, як і звук [т,], з якого починається його ім'я.

Здогадалися, хто з братів Том, а хто Тім? З якого боку від вас знаходиться Том, а з якою Тім?

В якому замку працює садівником Том, а в якому Тім?

  1. Співвіднесення звуку і букви.

Запишіть імена братів в зошит. З якої літери запишемо? Чому?

Який звук позначає буква Т в слові Том, а який звук в слові Тім? Намалюйте під ними кружечки відповідного кольору.

  1. Розвиток фонематичного слуху.

Феї попросили садівників прикрасити замки квітами.

Логопед виставляє на дошку картинки, діти називають квіти (троянда, ромашка, півонія, конвалія, гвоздика, тюльпан, дзвіночок). Яке питання задамо до картинок? (що це?)

До дошки виходить по дві дитини. Один з них грає роль Тома, інший - Тіма. Шапочку якого кольору ти собі вибереш?

Які квіти зріже Том, а які Тім? Діти «зрізають» квіти, починаючи з фрази: «Я зрізаю ...». Пояснюють свій вибір. Розміщують картинки в кишеньки замків. Потім передають шапочки іншим дітям.

  1. Розвиток граматичного ладу мови, уяви.

Як назвати зрізані і поставлені у вазу квіти? (Букет)

Закрийте очі і уявіть, як пахне букет квітів. Вдих носом, видих ротом зі звуком «х-хаа». Покажіть мімікою обличчя, як смачно пахнуть квіти.

Гра в м'яч «Один - багато».

Логопед, кидаючи дитині м'яч, каже: «У мене в вазі один тюльпан».

Дитина, повертаючи м'яч логопеда, каже: «У мене в вазі багато тюльпанів» і т.д.

  1. Складовий аналіз і синтез.

Злий чаклун вирішив зіпсувати свято і наслав ураган, який переплутав всі склади в назві квітів. Допоможіть феям відновити слова (підказки у вигляді предметних картинок на дошці: півонія, троянда, гвоздика, конвалія, ромашка). Допоможемо ?!

Дітям лунають конверти зі складами, з яких вони конструюють слова (це завдання можна робити на килимі).

  1. Физминутку.

Мова з рухом.

Вітер північний подув - с-с-с ...

Всі склади в слові здув.

Полетіли, закружляли

І на парту опустилися.

Один за одним їх собралі-

Слова рядком побігли ...

Порахуємо їх знову -

Раз два три чотири п'ять.

Ох, втомилися їх писати,

Краще будемо танцювати.

Руки вгору, нахили з боку в бік

Трясуть кистями рук.

кружляють

Присідають на килим.

Встають «паровозиком»

Побігли по килиму

Загинають пальці обох рук, починаючи з мізинця

Потрясти кисті рук - розслаблення.

Виконують танцювальні рухи.

  1. Робота з перфокартами.

Здогадайтеся, які букви втекли з слів, вставте їх:

Л.нд.ш, п..н, р.м.шк., р.з., гв.зд.к.

Прочитайте слова з твердими приголосними, з м'якими приголосними звуками. Назвіть букви, які позначають м'які приголосні.

  1. Позначення твердих і м'яких приголосних звуків буквами.

Тім і Том люблять грати в лото. Правила прості: якщо слово починається з твердого приголосного звуку, то кладете синю фішку на відповідну букву, якщо з м'якого приголосного, то зелену фішку.

Слова: літо, лото, сито, ситий, мишка, мишка, рів, рев, тюк, тук.

Висновок: одна згодна буква може позначати два звуки - твердий і м'який.

  1. Робота над пропозицією, розвиток пам'яті.

Згадайте, які були слова на звуки [м] і [м,]?

Придумайте пропозиції з опорою на схему: слово-ознака (визначення) - слово-предмет (підмет) - слово-дію (присудок) - слово-предмет (доповнення).

  1. підсумок

Тому і Тіму було дуже приємно з вами познайомитися, адже ви допомогли їм впоратися з труднощами. Якщо ви приходите на допомогу людям, то і вони завжди прийдуть на допомогу вам!

Які звуки ми розрізняли разом з Томом і Тімом? Які звуки може позначати буква Т (М, К, Д і т.д.)?

Тім і Том задоволені вами. А у вас який настрій? (Смайлики)

Б В Г Д Ж З 1.Гласние і приголосні звуки.

Н Х 2.Гласние першої та другої групи.

М А Про У Е И Ч 3.Парние приголосні (дзвінкі і

Л Я Е Ю Е І Щ глухі), непарні дзвінкі і

Р Ц глухі приголосні.

Й

П Ф К Т Ш З

1. Знайти м'які і тверді приголосні. позначити їх .

    са ло ра ну фо пи ма ку зи

    ля ме ню ря ве де ти лю ве

    по лю се Тьо пи зи зи сю ву

2 . Тверді приголосні підкресли синім кольором, м'які - зеленим .

3. На грядці росте зелений (цибуля / люк).

Робочі забули закрити (цибуля / люк).

Діти стали в (рад / ряд) один за одним.

Альоша був (рад / ряд) подарунку.

Миша був (м'яв / мал) зростанням.

Скульптор (малий / м'яв) в руках глину.

Вова (бив / був) дуже сміливим.

Нападаючий (був / бив) по м'ячу.

Костя (мил / мив) руки з милом.

Ведмедик (бив / був) дуже малий.

    Руки, куля, Люба, купи, пили, липи, кити, вила, Катюша, лимони, квитки, рукава.

    Валя, Таня, Зіна, липи, були, козел, політ, мінус, полив.

6. Н..ня, реб..та, сал..т, в..дра, коз..л, кот..нок, т..лень, Л..ба, кл..ква, шл .. па, кл..ви, гус..нок, кл..н, вишні .., бер..за, бр..вна, ід..т, н..с, пол .., кр..к, вз..л, жд..т, вес..лий, л..бят, жів..т, Сер..жа, Кат..ша, Л..да, Ал..ша, Вар ...

7.Нос-ніс, віл-вів, мовляв-крейда, занос-заніс.

8. Диференціація о-е

Вставте пропущену буквупро або е .

К..шка, м..шка, к..чка, п..чка, в..сла, в..дра, св..кла, гн..зда, лар..к, нар..д, зв..зди, л..шадь, круж..к, впер..д, приж..к, кл..ни.

9. Прочитай слова парами.

Кут-вугілля, став-сталь, удар-удар, брат-брати, жар-жар, хор-тхір.

10. Пень- пеньки, день-деньки, окунь-окунькі, звір-звірята, куль-кульки.

11.Пиль-курна, сталь-сталева, біль-хвора, даль-далека.

12.Кінь-киньте, сядь-сядьте, залізь-залезьте, кинь-киньте.

13. Полка-полька, куточки-вуглинки, пінки-пеньки, галка-галька.

14.Полёт птахів, нове рушницю, несе сумку, підмів підлогу, п'є молоко, ллє дощик, веде козу, шиє кофту, зерна пшениці, зграйка горобців, швидкий літак, в'є гнізда.

15. Допиши назви дитинчат .

Тел ......., Жереб ......, поріс ......, ягн ......., Гус ......, курчат ... .., ут ......., Індюшо ......., Лисиць ... .., вовчі ......., Лос ...... ..., ведмежі .........., слон ...... .., тигр ......, льв ......., верблюжої ....... .

16. Виправи помилки.

Пливот по річці, викинемо старё, совёт гніздо, полём квіти, старе ружё, великий посолок, стежимо за воробём, Дорн кільце, забём цвях.

17. Коля жд ... т Сер ... жу.

Л ... шадь віз ... т дрова.

Кухар ніс ... т пиріг.

Ми ід ... м в школу.

У Ал ... ши нові гал ... ши.

Л ... дка пливемо ... т по річці.

18.Вол ... дя співає вага ... лую пісню.

У слон ... нка довгий х ... бот.

Батько прив ... з два в ... за ін ... в.

Кошель ... до лежить на ст ... лику.

На вір ... вке висять м ... крие співав ... нки.

У т..ті Тані є т ... лка Т ... мка.

19. Слуховий диктант.

Великий, курча, рушниця, політ, літак, мотлох, двірник, терка, стертий, поллє, білизна, каченя.

20.Діфференціація у-у.

Н ... хать, н ... жно, л ... ді, т ... бик, кр ... па, кр ... чок, бр ... ки, кл ... пліч, кл ... ква, пл ... шка, кл ... .бніка, пар ... знітився, вербл ... ди, старий ... шка.

21.Лью- пущу, п'ю-запью, шию-пришию, в'ю-совью.

22.Запью, вип'ю, заллю, пущу, виллю, зашию, вишию, заб'ю, проламаю, виб'ю.

Гарячий ут..юг, свист в..югі, сірі бр ... юки, т ... ЮБИКОМ клею, пришитий ... ю гудзик, бачу Іл ... ю, вип ... ю молоко, світло л ... юстри, прикол ... ю брошку.

24.Составь пропозиції.

вовки, на, виють, вночі, місяць

в, хуртовина, лісі, намела, замети

погано, холоднечу, в, горобця, зимову

їла, плюшки, Катя, рум'яну

25.Ісправіть помилки.

Колучій кущ, кружляє Вюга, тулені ревуть, годую свиню, Налю суп, купили рукзак, піду до ручю, тубік клею.

26.Слуховой диктант.

Люстра, туфлі, праски, полюс, ставлю, улюблений, вночі, подруга, гачок, восени.

27.Діфференціація е-ю.

(Перш ніж перейти до диференціації букв е-ю, З'ясувати, чи не змішують чи діти прості голосні о-у, Що лежать в основі складних голосних)

Розподілити на дві групи : Ялинка, спідниця, їжак, верткий, юрта, щулиться, йорж, союз, прийом, каюта, тайговий, колисати, моє, твоє, свою.

28. Розподілити в дві групи : Ме, мю, сю, пе, тю, лю, ре, рю, зё, зю, се, лю, ле, амё, амю, утю, утё, урю, орё, озё, Ізю, отё, альо, илю.

29.Союз, їжачок, співають, червень, південь, дзига, йорж, Юля, ялинка, клен, салют, політ, малятко, оселедець, орел, дзьоб, мотузка, тюль, плівка, пелюшка, гак.

3 0. Вставте пропущені букви е або ю .

Т ... тя, л ... до, кр ... до, м ... д, Ст ... па, кл ... ква, бр ... ки, в ... сла, ваг ... за, ут ... г, бр ... вна, вір ... вка, спо ... м пісні, колір ... т т ... льпан, зберіть ... м кл ... .кву, совь ... м вір ... вку.

31. Ворона в'є, птиці ............,

град б'є, годинник .............,

курка клює, кури ............,

Юра співає, діти ......... ..,

дощ ллє, дощі .............,

швачка шиє, швачки ............ ..,

кішка п'є, кішки ............ ..,

Люба дізнається, діти ............... ..,

Вова дає, хлопчики ................,

коваль кує, ковалі ............... ...

32. Л ... ба їла кл ... кву. На кра ... яру раст..т кл ... н. Л ... ба л ... біт солодкий з ... .м. Ст ... па шукає свої бр ... ки. Ал ... ша і Л ... ня збирають кл ... кву на кра ... болота. Ор ... л напав на ста ... ГОРОБЕЦЬ ... в.

33.Проверочние диктанти.

Осінь.

Настала осінь. Цілий день ллє дощ. Жовтіють і падають листя з дерев. Відлітають в вирій перелітні птахи. Тварини утеплюють своє житло. Скоро хуртовина замете всю землю.

Оленці купують нову спідницю. Все в селищі знають дядька Льоню. На березі і клені жовтіють листя. Під ялинкою Альоша знайшов колючого їжачка. Мотлох приймають в приймальному пункті. Дьома підмів підлогу, Люба стерла пил.

Птахи злітаються в зграю. Льоня несе тюльпани Люсі. Льоша і Люба вишивають каченяти. У ворони чорне пір'я і великий дзьоб.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...