Величини одиниці довжини кілометр. Презентація на тему "Величини

муніципальне освітня установа

тисяцького основна загальноосвітня школа

методична розробкауроку

з математики по темі

«Величини. Одиниця довжини - кілометр »4 клас

УМК Школа Росії

Склала: Шестіпалова Юлія Олексіївна

учитель початкових класів

Мета уроку:

завдання:

Предметні:

Дослідження ситуації, що вимагає введення нової одиниці вимірювання довжини;

Ознайомити з новою одиницею вимірювання довжини - кілометром;

Постановка проблеми;

Висування гіпотези і доказ;

Удосконалювати обчислювальні навички і навички вирішення завдань.

Формувати УУД:

Особистісні УУД: здатність до самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності.

Регулятивні УУД:

Уміння визначати і формулювати мету на уроці за допомогою вчителя;

Планувати свої дії відповідно до поставленим завданням;

Висловлювати своє припущення.

Комунікативні УУД:

Уміння оформляти свої думки в усній формі;

Слухати і розуміти мову інших;

Домовлятися про правила поведінки і спілкування і дотримуватися їх.

Пізнавальні УУД:

Відрізняти нове від вже відомого за допомогою вчителя;

Здобувати нові знання;

Знаходити відповіді в підручнику, використовувати життєвий досвіді інформацію, отриману на уроці.

Мета уроку: Ознайомити з назвою нової величиною вимірювання довжини - кілометр. Дати уявлення про використання даної величини на практиці, про співвідношення з іншими відомими заходами довжини.

устаткування: підручник математики 4 клас М.І. Моро, 1ч .; комп'ютер; мультимедійний проектор; презентація; художнє слово; картки з готової друкованої основою для індивідуальної роботи; картки для роботи в парах; картки із завданнями різного рівняскладності для закріплення нового матеріалу (на кожного учня); зірки блакитного, жовтого, червоного, білого кольорів.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу; урок -Подорож.

Хід уроку:

    організаційний момент

учитель: Привітаємо гостей.

учениця:

Ми раді вітати вас в нашому класі.

Можливо, є класи і краще і красивіше.

Але нехай в нашому класі вам буде світло.

Нехай буде затишно і дуже легко!

учитель: Нехай сьогодні для нас усіх,

На уроці супроводжує успіх!

Посміхніться один одному. Сідайте, хлопці.

учитель: Сьогодні незвичайний урок. ми зробимо космічний політна одну з планет сонячної системи. Здогадайтеся на яку?

учень: Це планета Сонячної системи, названа на честь давньоримського бога війни, майже в 2 рази менша за Землю.

учні: Марс.

учитель: Ви повинні бути гідними представниками Землі, тому повинні взяти з собою тільки найнеобхідніше. Що це?

учень: Знання, вміння.

учитель: Яка наука нам в цьому допоможе? Математика.

- Дозвольте мені бути капітаном польоту, а ви - екіпаж космічної ракети.

Екіпаж до польоту готовий?

1. Перевірте поставу в кабіні ракети. Чи все на місці?

2. Перевірте положення бортового журналу (зошити)

3. Записи потрібно робити чітко, розбірливо, щоб їх змогли читати всі космонавти Землі, які будуть стежити за нашим польотом. А з нами в політ відправляються наші гості.

учитель: Давайте зафіксуємо в бортовому журналі дату відправлення.

(Діти записують число, класна робота)

учитель: Чекає нас швидка ракета (слайд 2)

Для польоту на планету

Вирушаємо на Марс

Зірки, чекайте в гості нас!

    Актуалізація опорних знань

1. Усна рахунок (Слайд 3)

учитель: Щоб уникнути катастрофи при запуску ракети, ми повинні обов'язково пройти і розшифрувати математичну туманність. Вирішивши ланцюжок прикладів, ви дізнаєтеся цікаве зведенняпро планету.

64:2 (32) :4 (8) *7 (56) +19 (75) :5 (15) *4 (60) :15 =4

Отже, хлопці, яка цифра вийшла?

учитель: Яке відношення ця цифра може мати до даної планеті? Хто з вас здогадався?

(Учні висловлюють свої думки)

учитель: Марс - четверта планета по віддаленості від Сонця.

учитель: Увага! 3,2,1 ...

Що сталося? (На слайді Земля з трьома кільцями). (Слайд 4)

учні: Прибульці закували Землю.

Нам потрібно терміново врятувати планету і тоді ми зможемо полетіти на Марс.

2. Учитель: ваше завдання: обчислити площу, зайняту прибульцями.

(Слайд 5)

Умова: дані 2 прямокутника: великий - зі сторонами 20 см і 6 см; маленький - зі сторонами 13см і 2 см.

учні: Площа, зайнята прибульцями становить 94 кв.см.

(На слайді Земля з двома смужками) (слайд 6)

3. учитель: Подивіться, прибульці не тільки закували Землю, але і посилають на неї метеоритний дощ. (Слайд 7)

Що зображено на метеоритах? (Числа) (слайд 8)

Прочитайте числа. (364120; 999; 56065; 2347; 200)

(В зошитах) - Запишіть числа в порядку зростання.

Перевірте правильність виконання завдання по слайду.

(200, 999, 2347, 56065, 364120) (слайд 8)

Хто впорався із завданням? (Взаимопроверка).

Хто допустив помилки?

учитель:

Замініть число 2347 сумою розрядних доданків (2000 + 300 + 40 + 7).

Скільки класів в числі 56065? Назвіть їх? (В цьому числі 2 класу: клас одиниць і клас тисяч).

Що означає цифра «4» в запису числа 364 120? (Одиниці тисяч другого класу)

(На слайді Земля з одним кільцем)

учитель : Молодці! Залишилося подолати всього лише одна перешкода, і ми зможемо летіти на Марс. (Слайд 9)

Логічні завдання:

Завдання на кмітливість: по рядах (слайд 10)

У записі 4444 поставте між деякими цифрами арифметичні знаки так, щоб вийшло вираз, значення якого дорівнює:

1 ряд: 16; 2 ряд: 88, 3 ряд: 448.

Відповіді: (4 + 4 + 4 + 4 = 16); 44 + 44 = 88; 444 + 4 = 448).

(Перший вирішив з кожного ряду виконує завдання у дошки).

учитель: Чи всі гідні летіти на планету?

Увага! 3,2,1,0, пуск!

    Підготовка до вивчення нового матеріалу.

учитель: Подивіться, що це таке? (Слайд 11)

учні: Різні величини.

учитель: Що таке величина?

учні: Те, що можна виміряти і результат висловити числом.

72см; 720мм; 600дм; 60м; 240см; 2400мм, 350 дм; 3500см, 720 кг.

учитель: Хлопці, а яка величина тут зайва?

( кг - це одиниці маси; а інші величини - одиниці довжини).

учитель: Які одиниці довжини ви знаєте? Назвіть, починаючи з найменшої.

учні: називають(1мм, 1см, 1 дм, 1м).

Завдання в зошитах: Деякі величини рівні між собою, давайте знайдемо пару. з'єднайте рівні одиницідовжини: (робота в парах, діти виконують завдання на готової друкованої основі)

Перевірка по слайду. (Слайд 12)

учитель: Молодці, наш екіпаж наблизився до планети Марс.

учитель: До Марсу шлях був дуже довгий

Стоп! Виходимо з кабіни.

Після довгого польоту нам потрібна розминка. Зараз ми з вами проведемо фізкультхвилинки (слайд 13).

Физкультминутка

(Мелодія «sergey_ sirotin- magic»).

    Вивчення нового матеріалу.

учитель: Ось ми і на планеті. На чому будемо продовжувати свій шлях?

учні: Марсохід. (Слайд 14)

учитель: Хто про нього що-небудь знає?

учні: марсохід- планетоход, призначений для вивчення Марса, як місяцехід - для вивчення Місяця.

учитель: На ньому ми продовжимо дослідження планети Марс. Ми будемо вимірювати відстань, яке будемо проходити.

Чи зможемо ми скористатися знайомими нам одиницями довжини: мм, см, дм, м, чому? Ваші припущення.

учні: висловлюють припущення: нам знадобиться нова одиниця довжини.

учитель: Хто знає, як вона називається?

учні: кілометр.

учитель: назвіть тему уроку, над якою працюватимемо? (Слайд 15)

учні: Одиниця довжини - кілометр.

учитель: Що вимірюють за допомогою цієї одиниці довжини?

учні: великі відстані.

учитель: Вірно. Слово кілометр прийнято коротко записувати так: км (точку в кінці ставити не потрібно).

У назві одиниці довжини - кілометр частина слова нам вже знайома - метр, а частина слова «кіло» немає. Це слово взято з французької мовиі означає «тисяча». Висновок. Скільки метрів в 1 км?

учні: 1 км = 1000 м

учитель: запишіть в бортовий журнал назва нової одиниці довжини.

Порівняємо наші висновки з матеріалом підручника (стор.38)

Хлопці, а давайте подивимося, що йдеться в підручнику про цю одиницю довжини?

(Учні читають і заучують правило).

    Первинне закріплення матеріалу

1. Учитель: Знання цього матеріалу допоможе нам подолати виниклу перешкоду. (Слайд 16)

усно : Визнач: скільки метрів містять: 3км = ... м; 7км = ... м; 9км = ... м

- Перетвори метри в км: 2000м = ... км; 4000м = ... км; 8000м = ... км

Молодці! Ну а тепер в путь!

2. Учитель: Поверхня Марса нерівна: рови, канави, але подолати цю дорогу нам допоможе правильно вирішене завдання. (Слайд 17)

З цією перешкодою нам допоможе впоратися правильно вирішена задача.

завдання: Від двох зупинок, відстань між якими 2км 100м відійшли 2 марсохода. Один з них пройшов 140м, а інший - 160м. Яким стало відстань між ними? (Слайд 18)

учитель: Чи все вам зрозуміло в умові завдання?

Як може рухатися транспорт? (Назустріч один до одного або в різні боки).

Учитель спільно з дітьми розбирає обидва варіанти вирішення даного завдання:

1 варіант вирішення завдання:

Розглянемо випадок, якщо марсоходи рухаються назустріч один до одного.

Що відомо в задачі?

(Який шлях проїхав 1 марсохід (140м), другий (160м), початкова відстань між ними).

2 варіант вирішення завдання : якщо марсоходи рухаються в різних напрямках.

Відстань, пройдена кожним марсоходом змінилося? (Немає)

Відстань між зупинками змінилося? (Немає)

А між марсоходами зміниться? (Та)

Чому? (Марсоходи рухаються в різних напрямках)

Як зміниться відстань між марсоходами? (Побільшає).

Що потрібно зробити з кілометрами, щоб правильно вирішити задачу? (Перевести в метри)

учитель: пропонує дітям по вибору вирішити задачу; 2 людини вирішують задачу біля дошки.

Перевірка (слайди: 19, 20).

Яку нову одиницю довжини використовували при вирішенні завдань? А скільки в 1 км - ... м?

Физкультминутка для очей

(Слайди: 21-25)

3. Учитель: Як ви думаєте, чи є життя на Марсі?

(Питання про це залишається відкритим і спірним. Там за земними мірками дуже холодно, мало кисню. Але хто це?) (Слайд 26)

учні: інопланетяни.

учитель: Зазвичай вони не показуються людям, але видно у них щось сталося, вони передають сигналSOS, Просять у вас допомоги.

Тут якісь схеми. Розшифрувавши їх, ми зможемо прочитати послання, яке вони передають нам. А що це за схеми?

завдання: Рівняння (різний рівень складності) (учні вирішують на індивідуальних аркушах, на зворотному боцілиста записують і показують відповідь)

х + 34 = 18 * 5 (х = 56) 239 - х = 183 (х = 56)

учитель: Всі змогли вирішити?

учитель: Допомогли інопланетянам, тепер ми зможемо розшифрувати послання (слайд 27).

читають послання : За приблизними даними вчених відстань від Землі до Марса становить близько 70 млн. Км. Хлопці, як ви вважаєте, це велика відстань? Дійсно, щоб долетіти до цієї планети, людині знадобиться 2,5 року.

VI . закріплення матеріалу

учитель: Ну що, нам пора повертатися додому. Будь-дослідник, повертаючись на Землю, повинен надати звіт про виконану роботу. Ми з вами складемо зараз свій звіт, в якому покажемо чому навчилися в подорож. (Слайд 28)

Самостійна роботаучнів: (За картками різного рівня складності діти вибирають самі собі завдання)

учитель: Отже,1 група: виконують завдання на червоних зірках

Встав пропущені числа:

5000м = ... км 48 км = ... м

24000м = ... км 305 км = ... м

2 група: виконують завдання на жовтих зірок

Встав пропущені числа:

3125м = ... км ... м 2455 км = ... км ... м

2 км 537 м = ... м 7407м = ... км ... м

VII . Підсумок уроку.

Завершилося наше подорож. Ми приземлилися на рідну Землю.

Кому було легко долати перешкоди на шляху?

Чи сподобалося вам наше подорож?

Чим?

- Що нового дізналися про планету Марс?

- А який одиницею величини ми вимірювали відстань, яке пройшли?

VIII . Домашнє завдання: (Слайд 29)

IX . рефлексія (Слайд 30)

учитель: Давайте оцінимо свою роботу під час подорожі. підніміть:

- блакитну зірку, якщо ви задоволені своєю роботою під час подорожі, тому що майже не помилялися;

- жовту зірку - якщо вам іноді було важко і ви помилялися;

- червону зірку - хто вважає, що треба ще трохи постаратися і тоді буде успіх!

- Дякую за роботу! Подорож закінчилося. Всього найкращого! (Слайд 31)

Надіслати свою хорошу роботу в базу знань просто. Використовуйте форму, розташовану нижче

Студенти, аспіранти, молоді вчені, які використовують базу знань в своє навчання і роботи, будуть вам дуже вдячні.

Розміщено на http://www.allbest.ru/

конспектвідкритого уроку з математики

Тема урока: Величини. Одиниці довжини - кілометр.

мета уроку: Ознайомити з новою величиною вимірювання довжини - кілометр. Дати уявлення про використання даної величини на практиці, про співвідношення з іншими відомими заходами довжини.

завдання уроку:

· Підвести учнів до «відкриттю» нової одиниці дліни- кілометр, Його співвідношення з одиницею довжини-метр

· Формувати вміння висловлювати довжину в заданих одиницях (м, км)

· Вирішувати завдання, що містять одиниці довжини

· Удосконалювати вміння і навички з читання і запису багатозначних чисел; відпрацювання обчислювальних навичок

· сприяти розвитку розумових операцій: Аналізу, синтезу, узагальнення, порівняння; розвивати логічне мислення, мова, увага

· Формувати навички самостійної, індивідуальної і колективної роботи: взаємоконтролю і самоперевірки, обговорення інформації, планування пізнавальної діяльностіі самооцінки

· Створювати мотивацію до подальшого вивчення предмета; прагнення використовувати математичні знання в повсякденному житті.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

устаткування: підручник математики 4 клас М. І. Моро, 1 ч.; комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація; картки для роботи в парах

Хід уроку:

одиниця довжина багатозначне число

1. Організаційний момент (слайд 1)

Учитель: Закрийте очі і уявіть собі яскраве, тепле сонечко. Нехай промені його зігріють Вас своїм теплом. Уявіть, що сонячний промінь наповнив ваше серце енергією доброти, ніжності і любові. Пошліть світло любові Вашим рідними друзям. Посміхніться своїм товаришам.

Сідайте, хлопці. Запишіть число. Класна робота.

Учитель: Пропоную Вам сьогодні відправитися в подорож на. цьому чудовому поїзді. (Слайд 2)

Він швидкісний, тому за 45 хвилин ми повинні дізнатися багато. Наш маршрут прокладений по містах Удмуртії. Почнемо з усного рахунку.

2. Актуалізація знань

Усний рахунок (слайд 3) Вирішіть ланцюжок прикладів.

64: 2: 4. 7+ 19: 5. 4: 10= (6)

Яке відношення ця цифра може мати до нашої подорожі?

Хто здогадався?

(Учні висловлюють свої думки)

Учитель: 6 міст у Удмуртії. (Слайд 4-карта Удмуртії)

Фронтальна робота. (Одна людина біля дошки)

Запишіть в зошит багатозначні числа, Які прозвучать.

У місті Камбарка прожівает- 10. 862 людини.

Замініть дане число сумою розрядних доданків.

У місті Воткінську проживає 98. 862 людини.

Скільки класів в даному числі. (2 класи: клас одиниць і клас тисяч

У Глазове проживає-95. 117человек

Що показує цифра 5 в запису даного числа (одиниці тисяч)

У Сарапул проживає 100. 153 людини.

Скільки всього десятків? (10. 015дес.)

У місті Можга проживає 48. 764 людини.

Скільки всього сотень в даному числі? (487 сот.)

В Іжевську проживає --- 632. 913 осіб.

Порівняйте числа.

Яке місто найчисленніший за кількістю населення, а який самий нечисленний? (Іжевск- найбільший, Камбарка- найменше місто за кількістю населення.)

Учитель: У дорозі ми часто зустрічаємо ситуації, де необхідна кмітливість.

Логічне завдання. (Робота в парі) (слайд-5)

У записі 4 4 4 4 поставте між деякими цифрами арифметичні знаки так, щоб вийшло вираженні, значення якого дорівнює:

1 ряд: 16 4 + 4 + 4 + 4 = 16

2 ряд: 88 44 + 44 = 88

3ряд: 448 444 + 4 = 448

(Перший вирішив з кожного ряду виконує завдання у дошки)

Учитель: -Молодци, хлопці! Впоралися і з багатозначними числами і з логічним завданням.

Підготовка до вивчення нового матеріалу

Подивіться, що це? (Слайд 6)

Учні: Одиниці довжини. (Слайд7)

Учитель: Виключіть зайву величину. (720 кг-це міра маси)

Учитель: Назвіть які одиниці довжини ви знаєте, починаючи з найменшої. (Мм см дм м)

Скільки в 1 м - дм, см, мм.?

Скільки в 1 дм - см, мм. (Слайд 8)

З'єднайте рівні одиниці довжини. (Повернутися до слайду №6)

(Діти виконують на готової друкованої основі. Перевірка по слайду. -9

Физкультминутка

Робота над новим матеріалів:

Учитель: -Зручна використовувати ці одиниці довжини для вимірювання відстані між містами?

Хто знає, який одиницею довжини вимірюються великі відстані?

Учні: Одиниця довжини --кілометр.

Учитель: (слайд-10)

У назві одиниці дліни- кілометр-частина слова нам вже знакома- метр, а частина слова «до і л о» взято з французької мови і означає «тисяча» Хто спробує розшифрувати «секрет» цієї одиниці довжини?

1 км = 1000 м ---- Записати в зошит.

закріплення матеріалу

Учитель: - Як ви думаєте, 1 км --- це багато чи мало?

Якщо довжина кроку дорослої людини приблизно 1метр, то скільки ж кроків він повинен зробити, щоб пройти 1 км? (1000м)

А довжина дитячого кроку приблизно дорівнює 50 м. Скільки ж дитина повинна зробити кроків, щоб пройти 1км. (2000м)

Визначити: скільки метрів містять: 3 км = ... м, 7 км = ... м, 9 км = .. м

Перетворити метри в км: 2000м = ... км, 4000м = ... км, 8000 м = .. км

Висловити відстань в метрах.

1. Хто їздив в місто Сарапул? Відстань від Іжевська до Сарапула

2. Хто їздив в місто Воткинськ? Відстань від Іжевська до Воткинска --- 59 000м = ... км

3. Хто їздив в місто Можга? Відстань від Іжевська до можга становить 94 км = ... м

Довжина річки Кама равна1805 км = ... м

5. Назвіть річку, яка протікає в Іжевську?

Довжина річки Іж становить 259 км = .. м

Рішення задач з використанням нової одиницею довжини

Учитель: Відкрийте підручники на сторінці 39, №171

Прочитайте умову задачі.

Як може рухатися транспорт?

Учні: в одному напрямку, в протилежних напрямках, один за одним.

Учитель: Як рухаються автобуси на першому кресленні? (Назустріч)

Скільки пройшов перший автобус? А другий?

Яка відстань між зупинками?

З чого воно складається?

1км- скільки це метрів?

Запишіть рішення задачі. (Один учень записує на дошці.)

Розгляньте другий креслення.

Як рухаються автобуси? (В протилежних напрямках)

Відстань між зупинками зміниться?

А між автобусами?

Учні: Раніше автобуси їхали назустріч, а тепер в різні боки.

Учитель: Як зміниться відстань між автобусами?

Учні: Чи стане більше.

Запишіть рішення.

Чим схожі завдання? Чим відрізняються?

Яку нову одиницю довжини використовували?

Що довелося зробити з км? (Перевести в метри)

Учитель: Чи знаєте ви зростання Дюймовочки? (2 см 5 мм)

Зростання людини, про якого говорять «від горшка два вершка» (8см8мм)

Морякам бажають вдалого плавання. Їм кажуть «7 футів по кілем» (2м 13 см)

Підсумок уроку Ми закінчили наше подорож.

З якою одиницею довжини познайомилися?

Скільки метрів в 1 км?

Чи часто в житті зустрічається ця міра довжини?

Намалюйте блакитний гурток-задоволені роботою, тому що не помилялися.

Жовтий кружок- іноді було важко.

Червоний кружок-було важко, допускав неточності.

Домашнє завдання: № 178

Розміщено на Allbest.ru

...

подібні документи

    Удосконалення обчислювальних навичок і вміння вирішувати завдання; закріплення знання про периметрі і його знаходженні, навчання працювати самостійно і придбання навичок самоконтролю, розвиток логічного мисленняі вміння порівнювати у другокласників.

    навчальний посібник, доданий 31.03.2009

    Розвиток навичок складання і вирахування багатозначних чисел, відпрацювання обчислювальних навичок. Характеристика способів перевірки виконання завдання, виділення найбільш доступного для учнів. Використання аналітичного або синтетичного методів аналізу.

    конспект уроку, доданий 26.02.2010

    Освіта числа шляхом прилічування однієї одиниці до попереднього числа. Запис чисел 5, 7 і 8 цифрою. Наочно-дієве мислення через співвіднесення числа з кількістю предметів. Удосконалення навичок рахунку. Розкладання чисел на складові.

    конспект уроку, доданий 13.06.2010

    Обгрунтування значущості проблеми формування вміння у молодших школярів розв'язувати задачі на рух. Розробка рекомендацій з навчання розв'язання задач на рух за допомогою допоміжних моделей. Встановлення ефективності застосування рекомендацій.

    дипломна робота, доданий 08.09.2017

    Аналіз підручників математики та програми початкової школиз метою вивчення питання про місце величини довжини в їх утриманні. Констатуючий, навчальний і контрольний експеримент з виявлення сформованості уявлень про довжину і одиницях її виміру.

    курсова робота, доданий 03.07.2014

    Основні вимоги до організації педагогічної практики. Формування професійних психолого-педагогічних умінь. Конструктивні вміння. комунікативні вміння. Організаторські вміння. Дослідницькі вміння.

    навчальний посібник, доданий 14.06.2007

    Психолого-педагогічні аспекти формування обчислювальних навичок у молодших школярів в процесі навчання математики. Розробка сукупності проблемних завдань, спрямованих на формування обчислювальних навичок, ефективність їх використання.

    курсова робота, доданий 06.01.2015

    Методика проведення інтегрованого уроку. Відпрацювання усних і письмових обчислювальних навичок, розвиток уваги і вміння самостійно працювати. Рішення рівнянь і математичних кросвордів з елементами епосу. Навчання написання викладу.

    конспект уроку, доданий 03.02.2011

    Правила та етапи розробки уроку з математики для молодших класів. Закріплення знання учнями порядкових числівників; вміння порівнювати числа і число з числовим виразом; вміння будувати відрізки, геометричні фігури. Розвиток навичок усного рахунку.

    розробка уроку, доданий 17.12.2010

    Проблемі порушень письма у дітей. Формування навичок грамотного письма в учнів мовних шкіл. Дисграфія на основі порушення фонематичного розпізнавання. Формування вміння узгодження різних частин мови. Основні напрямки логопедичної роботи.

Конспект уроку + презентація. Ви зробите захоплюючу подорож, вивчаючи новий матеріалпо темі "Одиниці дліни.Кілометр." Урок вийшов цікавий. Економте свій час! Додаючи до цього матеріалу щось своє, ви можете отримати свій урок з цієї теми. Бажаю удачі!

Завантажити:


Попередній перегляд:

Тема: Величини.

Тема урока : Одиниці довжини. Кілометр.

Мета уроку : Ознайомлення дітей з новою одиницею вимірювання довжини - кілометр

Завдання уроку:

- познайомити з новою одиницею вимірювання довжини - кілометр;

Розвивати логічне мислення та вміння творчо підходити до вирішення завдань;

Хід уроку:

I Організаційний момент

Слайд 1.

Як ви думаєте, про що сьогодні у нас піде мова на уроці?

2 слайд

Сьогодні ми здійснимо подорож на поїзді. Він швидкісний. Наш маршрут прокладений на карті.

(Окремо приготовлені картки назв станцій і позначки пройденої відстані)

км

км

км

1000

км

Ст. Смекалкіна

Ст. Ізмерялкіно

Ст. Задачкіно

Ст.Вичісляйкіно

II. Подивіться на нашу карту, картографи добре потрудилися.

Перш, ніж ми з вами вирушимо в подорож. Скажіть, будь ласка, які одиниці вимірювання довжини ви знаєте?

На дошці:

1000 мм 100 см

100 мм 10 см

10 мм

1дм

1 см

1мм

Яка найменша величина?

Яка найбільша?

Накресліть у зошиті відрізки в 1 см, 1 дм;

1 мм (варіанти відповідей), 1 м (варіанти відповідей).

Слайд 3.

III. Увага! Поїзд прибув на ст. Смекалкіна.

слайд 4

1. Нас зустрічають чоловічки. Подивіться на них уважно. Якого числа бракує на голові третього чоловічка?

2. Під час ремонту дороги робочий так прикріпив таблички, які вказують відстані:

На дошці : 1533 1433 1333 1633 1733 1233

У чому його помилка? Виправте її в зошити, 1 людина на дошці.

Що вам допомогло правильно виконати завдання?

Нам весело живеться -

Зрозуміло всім без слів.

На око визначити довжину відрізків

слайд 5

Хто вже готовий?

IV. станція Ізмеряйкіно.

Практична робота.

  1. № 168 (стор.38) Перевіряємо окомір. У кого він розвинений краще? Потім перевіряємо за допомогою лінійки.

Що ви можете сказати про довжину відрізків?

  1. № 170 (стор. 38) - самостійно, 1 або 2 стовпчик (за вибором)

Перевірка. слайд 6

V. ми наближаємося до станції Задачкіно.

слайд 7

Як ви думаєте, яку відстань ми проїхали? (варіанти відповідей)

В яких одиницях вимірюється відстань від одного населеного пункту до іншого? (Варіанти відповідей)

1 . Читання параграфа на стор. 38

Як називається нова одиниця вимірювання довжини? Як вона позначається коротко?

Скільки метрів в 1 км?

Що необхідно доповнити в запису на табличках-покажчиках?

VI. Станція Задачкіно.

  1. Крок дорослої людини приблизно 1 м. Скільки йому потрібно зробити кроків, щоб пройти 1 км?
  2. Робота над завданням № 171.

а) робота над змістом

Вам все зрозуміло в задачі?

Як рухається транспорт?

9 слайд

б) Відповісти на вопроси.Как рухаються автобуси на першому кресленні?

Скільки пройшов перший? другий?

Яка відстань між зупинками?

1 км - скільки метрів?

Запис рішення задачі.

(В цей час Хапова Н. працює самостійно) «Математика з усмішкою» (5 завдання)

в) Робота з другим кресленням.

Як рухаються автобуси?

Відстань між автобусами зміниться?

Запишіть рішення.

г) Порівняємо рішення 1 та 2 завдань.

слайд 10

VII. Остання зупинка - ст. Вичісляйкіно.

№ 172 на стор. 38 - самостійно (кожен рядок

слайд 11

За бажанням) Після виконання завдання у нас повинно вийти слово.

На дошці:













































Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Мета уроку.

Основні предметні:

  • Формування умінь висловлювати довжину в заданих одиницях (м> км, км> м); порівнювати предмети по довжині; розв'язувати текстові задачі, що містять одиниці довжини; удосконалювати вміння читати, записувати, порівнювати багатозначні числа; відпрацювання обчислювальних навичок;
  • Розвиток образного, просторового і логічного мислення, уяви, мовлення і уваги;
  • Виховання інтересу до математики, прагнення використовувати математичні знання в повсякденному житті;

Основні загальнонавчальних: формування навичок самостійної індивідуальної і колективної роботи: взаємоконтролю і самоперевірки, обговорення інформації, планування пізнавальної діяльності та самооцінки.

Обладнання: підручник Моро М. І. "Математика" 4 клас, комп'ютер, проектор, презентація, карта-план подорожі, картки для індивідуальної перевірки знань, картки - помічники для вирішення завдання.

Хід уроку

I. Організаційний момент. Психологічний настрій на урок.

    Ми прийшли сюди вчитися,
    Чи не лінуватися, а трудитися.
    Слухаємо уважно,
    Працюємо старанно. Слайди 3 і 4.

II. Індивідуальна перевірка знань. Робота за картками. Додаток 1.

Перевірка домашнього завдання.

С.38 № 12 - 1 учень біля дошки. Слайд 5.

  1. 300 + 400 = 700 (м) - по шосе і дорозі
  2. 700 - 500 = 200 (м) - різниця

Відповідь: на 200 метрів менше.

Додаткове питання (фронтальна робота). Знайдіть все відстань до озера і назад, якщо йти різними шляхом.

  1. 500 + 500 = 1000 (м) - по просіці
  2. 500 + 300 + 400 = 1200 (м) - по просіці, по дорозі і по шосе
  3. (300 + 400) · 2 = 1400 (м) - по шосе, по дорозі і також назад.

С.39 № 25 (1-4 стовпчики).

Фронтальна робота. Слайд 6.

Виберіть тільки ті числа, які є відповідями прикладів.

III. Повідомлення теми уроку.

Розмістіть дані числа в порядку зростання і ви дізнаєтеся, як називається розділ підручника, вивчення якого ми присвятимо сьогоднішній і кілька наступних уроків.

76 88 107 184 520 864 921 985
В Е Л І Ч І Н И

Які величини зустрілися вам при вирішенні домашнього завдання? (Довжина.)

Які ще величини ви знаєте? (Маса, час.) Слайд 7.

Пропоную вам сьогодні відправитися в захоплюючу подорож ( Додаток 2)по темі "Одиниці довжини". Слайд 9.

Скільки років виповнюється нашому місту в 2012 році? (Білоріцьке 250 років).

Подорожувати ми будемо на цьому поїзді. Він - швидкісний, тому що за урок ми повинні багато дізнатися, зробити, запам'ятати. Отже, поїхали!

IV. Усний рахунок.Фронтальна работа.1 учень біля дошки.

1. Пропоную провести "Географія-математичну хвилинку".

Запишіть в зошит багатозначні числа, які прозвучать:

а) Слайд 10. Республіка Башкортостан розташована на межі Європи й Азії і займає частину східної окраїни Східно-Європейської рівнини (Предуралье), гірської смуги Південного Уралу і піднесено-рівнинного Зауралля. Протяжність території з півночі на південь - 540 000 метрів, із заходу на схід - 420 000 метрів. Замініть дані числа сумою розрядних доданків.

б) Слайд 11. Ми проїжджаємо по березі р. Білій - найбільшої річки в Башкортостані. Її протяжність - 1 млн. 430 тис. Метрів.

Що показує цифра 3 в запису числа? (Десятки тисяч)

в) Слайд 12. На сході Башкирії височіють Уральські гори. Вище інших піднялися гори Ямантау - 1640 метрів і Іремель - 1586 метрів.

Назвіть сусідів числа 1640. (1639 і одна тисяча шістсот сорок одна)

Визначте скільки всього десятків, всього сотень в числі +1586. (В числі 158 десятків).

Порівняйте ці числа. (1640 >1586)

2. Завдання на розвиток логічного мислення. Слайд 13.

Увага! Поїзд прибув на станцію Смекалкіна.

Подивіться на ці цікаві значки. Якою буде наступний? ( Додаток 2)

V. Актуалізація знань.

1. Слайди 14-19.

Давайте згадаємо, які одиниці довжини ви вже знаєте? Назвіть їх в порядку збільшення. (Міліметр, сантиметр, дециметр, метр)

Скільки дециметрів в 1 метрі?

Скільки сантиметрів в 1 метрі?

Скільки міліметрів в 1 метрі?

2. Станція Ізмерялкіно.

Практична робота в парах. С. 41, № 200 (1). Слайд 20.

Нам весело живеться -
Зрозуміло всім без слів.
На око визначити довжину відрізків
Хто вже готовий?

Порівняйте довжину відрізків на око.

Перевірте за допомогою вимірювання.

В яких одиницях можна висловити довжину відрізків? (Див, мм)

Запишіть у вигляді нерівності отримані довжини відрізків. (АВ< СД >МК, 30 мм< 80мм >50мм, 3 см< 8 см >5 см)

3. Самостійна робота в парах з подальшою самопроверкой. Оцінювання.

№ 201 (1, 2 стовпчики). Слайди 21, 22.

Физминутку для очей.

Слайд 23.

VI. Робота над новим матеріалом. Фронтальна робота.

Які одиниці довжини зручно використовувати при вимірюванні ширини вікна, довжини олівця, товщини сірники?

Чи зручно використовувати ці одиниці довжини для вимірювання відстаней між населеними пунктами?

Хто знає, який одиницею вимірюються великі відстані? (Кілометр)

З яких двох частин утворилося це слово? (Кіло + метр)

Кіло ... (франц. Kilo ..., від грец. Chilioi - тисяча), приставка для утворення найменувань кратних одиниць, за розміром дорівнює 1000 вихідних одиниць. Скорочені позначення: російське до, міжнародне k. Приставка пишеться разом з найменуванням вихідної одиниці.

Як будемо писати це слово скорочено? (Кілометр - км)

Якщо кіло - тисяча, то скільки метрів в 1 кілометрі? (1 км = 1000 м)

Читання параграфа в підручнику на стор. 40.

Як називається нова одиниця вимірювання довжини?

Як вона позначається коротко?

Скільки в 1 км метрів?

VII. Закріплення нових знань. Фронтальна робота.

Скільки метрів в 3 км? У 5 км? У 10 км? Слайд 26, 27.

Яка відстань відзначено на покажчику ст. Смекалкіна? (20 000 метрів)

Скільки це кілометрів?

Рухома Физминутку.

Ми наближаємося до ст. Задачкіно. Слайд 29. Яка відстань ми проїхали?

(60 000 м = 60 км)

Рішення задач з використанням одиниць довжини. № 203, с.41. Слайди 30 - 33.

Як може рухатися транспорт? (Один за одним, назустріч, в різні боки)

Читання завдання вголос.

Розгляньте перший креслення. Доповніть його.

Як рухаються автобуси? (Назустріч)

Який шлях проїхав перший? (160 м)Другий? (140 м)

Яка відстань між зупинками? (1км)Скільки це метрів? (1000 м)

З яких частин (відрізків) складається все відстань? (З того, що проїхав перший автобус, другий автобус і відстань, що залишилася)

Рішення завдання з поясненням. 1 учень біля дошки. Оцінювання.

  1. 160 + 140 = 300 (м) - проїхали обидва автобуса
  2. 1 км = 1000 м
  3. 1000 - 300 = 700 (м) - відстань між автобусами

Відповідь: 700 метрів.

Розгляньте другий креслення. Як рухаються автобуси? (В різних напрямках)

Відстань, пройдена кожним автобусом змінилося? (Немає)

Відстань між зупинками змінилося? (Немає)

А між автобусами зміниться? (Та)Чому? (Раніше автобуси їхали назустріч, а тепер - в різних напрямках)Як зміниться відстань між автобусами? (Побільшає)

З яких відрізків складається яку?

Рішення завдання в парах з подальшою самопроверкой.

Порівняйте рішення задач. Чим схожі?

Чим відрізняються? Чому?

Яку нову одиницю довжини використовували при вирішенні завдань?

Що довелося зробити з кілометрами, щоб правильно вирішити задачу? (Перевести в метри)

VIII. Закріплення вивченого.

Остання зупинка - ст. Вичісляйкіно. Слайди 34 - 37.

1. Самостійна робота. С. 41, № 202 за вибором.

Перевірка з повідомленням додаткових відомостей про інші заходи довжини.

Ярд- відстань від носа короля Генріха I до кінця середнього пальця його витягнутої руки.

сажень- відстань від кінця пальців однієї руки до кінця пальців іншої.

вершок- старовинна російська міра довжини, рівна ширині двох пальців руки (вказівного і середнього).

Яка відстань вказано на ст. Вичісляйкіно? (100 000 метрів)

Скільки кілометрів потрібно проїхати, щоб повернутися в Бєлорєцьк? (100 км)

Вікторина з використанням таблиці мір довжини. Слайд 39.

Якого зростання була Дюймовочка? (2 см 5 мм)

Який був зріст людини, про якого говорять "від горшка два вершка"? (8 см 8 мм)

Коли морякам бажають вдалого плавання, їм кажуть "7 футів під кілем". Скільки це метрів? (2 м 13 см)

Слайд 39.

IX. Підсумок уроку. Оцінювання роботи. Слайди 41, 42.

З якою новою одиницею довжини познайомилися?

Скільки метрів в 1 кілометрі?

Для чого використовується ця одиниця довжини?

X. Домашнє завдання. Коментар щодо виконання домашньої роботи.

С. 41, № 200 (2), № 204, додатково: скласти схоже завдання.

Література.

  1. Дмитрієва О.І. Поурочні розробки з математики до навчального комплекту М.І. Моро та ін. 4 клас.

Тема: УМК: "Школа Росії" Навчальний предмет: математика Автори підручника, навчальних посібників, Зошитів: Мета уроку відповідно до ФГОС НГО: освітні: розвиваючі:  Моро М. І., Бантова М. А. Математика: підручник для 4 класу: в 2 ч. - М .: Просвещение, 2013.  Моро М. І., Бантова М. А. Зошит з математики для 4 класу: в 2 ч. - М .: Просвещение, 2014          познайомити дітей з назвою нової, невідомої величиною вимірювання довжини - кілометр; дати уявлення про використання їх на практиці, про співвідношення з іншими відомими заходами довжини; удосконалювати навички усного рахунку, вміння логічно аналізувати арифметичні задачі, вирішувати їх; удосконалювати вміння користуватися лінійкою, вести вимірювання; вчити дітей застосовувати отримані теоретичні знання на практиці; сприяти розвитку у школярів вміння правильно застосовувати математичні величини; розвивати вміння грамотно, логічно, повно давати відповіді на питання, вміти доводити, аргументувати свою думку; сприяти підвищенню рівня самоконтролю і самооцінки; сприяти розвитку навчальної та

виховують: Завдання: пізнавальної мотивації, уваги і мови, розширення кругозору;    створити мотивацію до подальшого вивчення предмета; виховувати акуратність і увагу; сприяти розвитку у дітей умінь спілкуватися, радіти успіхам товаришів; допомогти учням усвідомити цінність спільної діяльності.  Підвести учнів до "відкриття" нової одиниці довжини - кілометр, його співвідношення з одиницею довжини - метром.  Продовжити формування умінь і навичок з читання та запису чотиризначних чисел, по перетворенню іменованих чисел з вивченими одиницями довжини.  Сприяти розвитку розумових операцій: аналізу, синтезу, узагальнення, порівняння, класифікації, а також розвитку особистісних якостей учнів. Мета уроку спрямовані на формування і розвиток УУД. особистісні дії: регулятивні дії:  На даному уроцікожен учень отримає можливість удосконалювати і розвивати:    розвиток мотивів навчальної діяльності та формування особистісного сенсу навчання; навички співпраці з учителем і однолітками в різних соціальних ситуаціях, знаходити виходи зі спірних ситуацій; мотивація до творчої праці, до роботи на результат.

пізнавальні дії: комунікативні дії:         вміння планувати, контролювати й оцінювати навчальні діївідповідно до поставленим завданням і умовами її реалізації визначати найбільш ефективні способи досягнення результату. активне використання мовних засобів для вирішення комунікативних і пізнавальних завдань; логічні дії, встановлення аналогій і причинно-наслідкових зв'язків, побудови міркувань. готовність слухати співрозмовника і вести діалог; готовність визнавати можливість існування різних точок зору і права кожного мати свою; викладати свою думку та аргументувати свою точку зору; брати участь у колективному (груповому) обговоренні проблем. Тип уроку: відкриття нових знань. Обладнання уроку відповідно до ФГОС НГО: мультимедійний проектор, комп'ютер, робота в групах з вимірювальними приладами. I. Організаційний момент. (12 хв) (2 слайд) Хід уроку Налаштуємося на урок і роботу. Запишіть число, класна робота. II. Усний рахунок. (310 слайди) III. Актуалізація знань: (5 хв) (На дошці записані різні одиниці.) Що ви бачите на дошці? 1 см, 1 см 2, 1 дм, 1хв, 1мм, 1 м, 1 коп., 1 км, 1 годину, 1 руб., 1 м2

Розподіліть ці одиниці по групах, які групи утворилися? 1 мм, 1 годину, 1 руб., 1 см 2, 1 см, 1 хв, 1 коп., 1 м2 1 дм, 1 м, 1 км, Я пропоную звернути вашу увагу на першу групу. Назвіть всі одиниці довжини, які ви знаєте. Запишіть їх у порядку зростання: 1мм, 1см, 1дм, 1 м, 1 км? Яка одиниця довжини сама маленька? (Мм) Яка найбільша? (М або км?) З якою одиницею ми ще не знайомилися на уроках математики? (1 км) Ну, а тепер давайте визначимо тему і завдання нашого уроку. IV. Освоєння нових знань: Тема: Знайомство з новою одиницею довжини - кілометр. Завдання: познайомитися з новою одиницею довжини, навчитися співвідносить її з іншими заходами довжини, вчитися застосовувати отримані знання на практиці. Хлопці! Скажіть, може хто-небудь вже знає про цю одиницю довжини? 1. Дослідницька робота: (57 хв) В ході роботи нам необхідно знайти найбільшу довжину і найменшу. Для того, щоб розібратися в цьому питанні я пропоную вам провести невелику дослідницьку роботу. Виконувати цю роботу ми будемо групами. (Поділ на групи диференційовано) Всі результати необхідно записати в зошит. Необхідно дотримуватися правил роботи в групах: працюємо тихо працюємо дружно уважно вислуховуємо думку іншого

      I група (2 учнів) виміряє довжину дошки II група (2 учнів) виміряє висоту двері III група (2 учнів) виміряє ширину класу IV група (2 учнів) виміряє довжину підвіконня V група (середній ряд) виміряє довжину парти VI група (всі інші) вимірюють довжину підручника математики Розпитати все виміру, записати на дошці. Висловити ці величини іншими одиницями. Підручник 26 см = 2 дм 6 см Підвіконня 150 см = 15дм = 1м 50 см Парта 120 см = 12 дм = 1 м 20 см Дошка 300 см = 30 дм = 3 м Двері 190 см = 19 дм = 1 м 90 см Клас 500 см = 50 дм = 5 м Згадаймо співвідношення одиниць довжини (таблиця на дошці) А що ж тоді ми можемо виміряти кілометрами? 2. "Відкриття" нових знань. (10 хв) Прочитаємо теоретичний матеріалв підручнику і дізнаємося вірно ми думаємо чи ні. Стор. 36. Давайте заглянемо в тлумачний словничок. У назві одиниці довжини КІЛОМЕТР, частина слова нам вже відома МЕТР, а частина слова кіло немає. Це слово взято з французької мови і означає ТИСЯЧА. Хто нам зараз розшифрує секрет цієї одиниці довжини? КІЛОМЕТР тисяча метрів Запишемо: 1 км = 1000 м 3) Знайомство з приладами. Якими інструменту ми ми користувалися, виконуючи вимірювання в класі?

Скажіть чи можна виміряти відстань між містами лінійкою? А сантиметровою стрічкою? Чому? Для цього в усі часи існували спеціальні прилади. За старих часів довжину дороги міряли землемірних циркулем або за іншим "сажень" (13 слайд) у вигляді літери А висотою 1 м 37 см і шириною 2 м. В даний час використовують інші прилади, в основному електронні. Наприклад, в автомобілі встановлений спеціальний прилад "одометр", що показує кількість пройдених кілометрів. (14 слайд) У будівництві доріг використовують прилад "Курвіметри" (15 слайд), який дозволяє виміряти точну довжину майбутньої траси. Цей же прилад можна використовувати при визначенні відстані по карті, інша його назва крокомір. Физминутку V. Закріплення нового матеріалу: (14 хвилин) Використовувати вже отримані знання, що в 1 км міститься 1000 м, виконаємо 1) Стор. 37 № 152 2) завдання № 153 Прочитаємо завдання. Вам все зрозуміло на кресленні? Як рухається пішохід?    навздогін назустріч в протилежні сторони Як рухаються пішоходи на 1м кресленні? Яка відстань між зупинками? Яка відстань пройшов 1й пішохід? 2ий пішохід? Прочитайте головне питання задачі. Де на кресленні знаходиться яку? Запишемо рішення. 160 + 140 = 300 (м) пройшли два пішохода 1000 - 300 = 700 (м) стало між пішоходами Що змінилося на другому кресленні?

Покажіть яке тепер відстань нам треба знайти. Запишемо рішення другого завдання. 160 + 140 = 300 (м) пішли два пішохода 1000 + 300 = 1300 (м) стало між пішоходами Порівняйте два завдання. Чим вони відрізняються? VI. Повторення. № 154 за варіантами, перевірка VII. Підведення підсумків. Перевіримо як ви зрозуміли якими одиницями довжини вимірюються різні предмети. (1920 слайди) Наш урок добігає кінця. Сьогодні ви добре працювали, багато встигли зробити. Тепер ви повинні підвести підсумок того, чого ви сьогодні навчилися. Я зрозумів тему уроку і можу працювати з одиницями довжини. Я зрозумів тему уроку, але є ще питання Я зрозумів тему уроку, але відчуваю труднощі в перекладі одиниць довжини. Я не зрозумів теми уроку і не можу працювати з одиницями довжини. Молодці, хлопці! Я сподіваюся, ми сьогодні попрацювали плідно і нам залишається закріпити вже отримані знання будинку. VII. Домашнє завдання. Стор.37 №155. Додаток.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...