Plan aspekt lekcije engleskog jezika na članovima obitelji (6. razreda). Vrsta lekcije: Lekcija Učenje novih znanja

Sažetak engleskog sata za 6. razred


Prizorim autorov razvoj prve lekcije za 6. razred na CMC Spotlight 6 na temu "obitelji". Lekcija se razvija na temelju funkcionalnog semantičkog stola, koji pomaže olakšati učenje novog rječnika. Također tijekom lekcije postoje mnogi komunikacijski zadaci.

Tema: Obitelj.

Ciljevi Lekcija:
Kognitivni
- formiranje leksičkih vještina govorenja i čitanja (zadaci: svladavanje novih riječi u kombinaciji s ranije);
Razvoj
- razvoj kognitivnih, komunikacijskih aktivnosti, razvoj vještine pretraživanja.
Obrazovni
- obrazovanje vrijednosti vrijednosti prema obitelji.
Govorni materijal: a) nove leksičke jedinice i leksičke jedinice za ponavljanje (vidi funkcionalno semantičku tablicu), b) tekst za obiteljsko čitanje.
Oprema lekcije: Spotlight 6 udžbenik, funkcionalno osjetiti stol za svakog učenika, obiteljsku fotografiju svakog učenika.

Tijekom nastave:

1.Rech priprema

(2 minute).
Dobro jutro, djeca! Sjednite, molim vas! Otvorite knjige na stranici 6. Pogledajte ovu sliku! Što možeš vidjeti? (Obitelj)Točno, obiteljsko stablo. Koliko je ljudi tamo? (Devet)TKO SU ONI? (Baka, djed, majka, otac, braća i tako dalje).Are Chapy? (DA, JESU), Mislim da si previše sretan jer imaš obitelji. Koliko članova obitelji imaš? .

2. Govoranje

(3 min).
Dakle, što ćemo razgovarati o ovoj lekciji? (O obitelji), Kada možete razgovarati o obitelji. na engleskom životu? (Kada WHE napiše e-poštu našim osobama o obiteljima ili u inozemstvu posjetiti prijatelja i razgovarati s njegovim rodbinom) .Vrlo dobro! Tako ćemo danas naučiti nove riječi o obitelji, čitati e-poštu olovku i razgovarati o svojim obiteljima.

3. Proučavanje novog vokabulara i ponavljanja starog

(12 min).
Pogledajte obiteljsko stablo! Koliko je star ...? Djeca daju odgovore), Pogledajte leksički stol (funkcionalni stol). Postoje pitanja o ovoj obitelji. Pokušajte zapamtiti nove riječi.
Student 1: Tko je Janet za račun?
Sve zajedno: kći? Majka? Tetka?
Student 2: tetka.
Sve zajedno: tetka.
(I tako dalje "Tko je Beth i Tom za račun?")
I sada radimo u parovima! Pitajte jedni druge pitanja i odgovorite na njih, molim vas!

(12 min).
Pogledajte EX.3. Što je ovo? (To je pismo), Za koga? (za Miguel) OD KOGA? (Iz računa). Sada pročitamo posljednje pitanje iz leksičkog stola. (Kako izgleda tuži?)Možete li odgovoriti na pitanje gleda na sliku? (NE). Dakle, pročitajte pismo i pronađite odgovor! (Djeca čitaju tekst).
Student 1: Ona je visoka s kratkom fer kosom.
Dobro! Pročitajte pismo još jednom i označite sljedeće rečenice istinite ili lažne u prijenosnim računalima.
1. Janet je Billova mama.
2. Bill ima dva brata.
3. Tom i Beth su dobili dva sina.
4. Johnny i Gill su likovni rođaci.
Provjeri odgovore.
Sada želim provjeriti kako uhunstand pismo još jednom. Kažem vam preformuliranu kaznu i naći ćete sličnu u tekstu.
Učitelj: Mike je moj ujak.
Student 2: Mike je brat mog oca.
Učitelj: Sue i Sam su moji roditelji.
Student 3: Imena mog roditelja su Sue i Sam.
Učitelj: Kim i Kate imaju osam godina.
Student 4: Njihova imena su Kim i Kate i imaju osam godina.
Sjajno!

5. Govor

(10 min).
Naša posljednja vježba! Uzmi svoje obiteljske slike i zamislite da posjećuješ prijatelju u Engleskoj i govoriš mu o svojoj obitelji.
Jedan student izlazi u ploču s fotografijom, a učitelj pokazuje izvršenje zadatka.
Učitelj: Tko si ti za ovu ženu?
Student: Ja sam njezin sin.
Učitelj: Što je njezino ime? I koliko je stara ona?
Student: Lena. Ona je 34.
Učitelj: Tko je ona za ovog čovjeka?
Student: ona je njegova žena.
Itd Tada djeca obavljaju zadatak u parovima.

6.refleksija

(2 minute).
Koje novo znanje imate sada? Djeca daju odgovore).

7. Procjene za lekciju

, (2 minute).
Vaše oznake za lekciju su ...

8. Domaći zadatak

(2 minute).
WB bivši. 1, str.5, sb bivši. 3, P.6 Pročitajte i prevedite, naučite nove riječi.

Plan - sažetak lekcije na engleskom jeziku
Objavio: Engleski učitelj
Sherina Irina Vladimirovna
CMD "Spotlight" ("Engleski u fokusu"), Virginia Evans, Jenny Dooley, Olga Podolyako, Julia Vaulina klasa 6
Tema pouka: "Članovi obitelji"
Tema: "Obitelj"
Svrha: aktivirajte tematski vokabular studirao ranije.
Komunikativne zadatke: podučavanje koherentne izjave (naracija) o temi "obitelji"
Trening: (usmjeren na postizanje predmet Rezultati učenje):
- Učitelju u svim vrstama govorna aktivnost Nove leksičke jedinice na temu "I, moja obitelj";
- Naučite me susresti, predstavljati ljude kada se sastaju;
- ovladati formacijom kvantitativnih i rednih brojeva;
- ovladati u spojenim govornim gramatičkim strukturama s glagolima, imati; Upitne riječi; Stvrdnjavanje imenica (posesivno SASE); zamjenice slike oba oblika (posesivni pridjevi, posesivne zamjenice);
- razviti kompenzacijsku i sociokulturne kompetencije.
Razvijanje (usmjereno na postizanje meta-vodljivih ishoda učenja):
- razviti vještine u svim vrstama govornih aktivnosti pri planiranju verbalnog i neverbalnog ponašanja;
- razviti sposobnost sistematizirati znanje za njihovu svjesnu asimilaciju (grafički organizatori);
- Razviti maštu prilikom modeliranja situacije komunikacije.
Obrazovni (orijentirani učenje osobni rezultati):
- donijeti osjećaj pripadnosti svojoj obitelji, patriotizmu i poštivanju drugih kultura;
- doprinijeti svijesti mogućnosti samoostvarenja putem stranog jezika;
- Donesite osjećaj pripadnosti i poštovanja prema vašoj obitelji, toleranciji i poštivanju obiteljskih vrijednosti u drugim kulturama.
Vrsta lekcije: Učenje novih znanja:
Oprema lekcije: Spotlight 6 udžbenik (studentska knjiga);
CD klase u udžbenik.
kartice s pitanjima za rad na paru;
Kartice s zadacima za samostalan rad
Ilustracije na temu "Obitelj"
Dodatni materijal: Učenici donose fotografije članova obitelji.
Organizacijska faza
Dobra popodne, dječaci i djevojčice. Drago mi je vidjeti te. Nadam se da su svi spremni za rad. Jeste li dobro raspoloženi? Sjednite, molim vas. Pogledajte mjesto vašeg partnera. Je li spreman za lekciju? To je odlično. Počnimo.
Prije početka)
Zadatak: Da bi se ranije aktivirao tematski vokabular, motiviranje studenata za daljnji rad na temu.
Zamolite učenike da pogledaju pred-ubranu ilustraciju (stablo i odvojene fotografije članova obitelji) i pokušati pogoditi što će biti predmet lekcije. Studenti izražavaju svoje pretpostavke, nastavnik se prilagođava. Da biste provjerili ispravnost odgovora, nastavnik nudi otvoriti udžbenik na stranici 6 i pročitati naslov "članova obitelji"
2) postavljanje svrhe i zadataka lekcije. Motivacija aktivnosti učenja učenika.
Od studenata se traži da se upoznaju s zadacima s str. 6, nakon čega student mora odrediti svrhu i zadatak lekcije.
3) aktualizacija znanja.
Da sumiramo proučavano učenje ponuđeno da se upoznate s novim le i npr. 1a.
Zadaci: ponavljanje ispitanih i uvođenje novih riječi koje označavaju članove obitelji.
- Studenti koji studiraju engleski iz drugog razreda, upoznati su s genealoškim stablom, a s osnovnim rječnikom. Tako da su lakše od učenja novog vokabulara: ujače, tetka,
Rođaci, supruga, suprug, u kasnim / sredinom / ranim tridesetim godinama, srednji, ravno, masnoća, valovita. Nova za
Učenici mogu biti način da prezentiraju novi rječnik kroz definicije.
Na primjer:
Tko je Mike za Sam? - On je Samv brat. TAKO,
Mike je brat Billovog oca, on je račun Billovog ujaka.
- zamolite učenike da pronađu na slici
la. Onda, ako je potrebno, objasnite to
Njegovo obiteljsko stablo. Navedite pitanja za
predstavljanje novih riječi.
T: Tko je Billov otac?
S: Sam.
T: Tako je. Sam je Billov otac. On je njegov tata.
Tko je njegova majka?
S: Sue.
T: ispravno. Sue je Billova majka. Ona je njegova mama. Tužiti.
Je Sam's supruga. Sam je Sueov muž.
4) primarno učenje novih znanja.
Koristeći primjer obiteljskog stabla, učitelj računa traži djecu da podijele parove i ispričaju o svojoj obitelji, pokazujući fotografije.
5) Test primarne inspekcije.
Zadatak: Uvod i konsolidacija u govoru aktivnog vokabulara.
Prije završetka zadatka morate se upoznati s zadatkom s zadatkom, objasniti vrijednosti nepoznatih riječi.
Na primjer:
T: pogledaj kroz pitanja. Koje su vam riječi nove?
S1: blizanci.
T: Tko može pogoditi značenje? Koja je slika za blizance?
- Učenici nazove odgovarajuće ruska riječ - "Blizanci" ili ukazuju na sliku: Kim i Kate.
T: Jesu li Johnny i Gill Twins?
SS: Ne.
T: Zašto ne?
S1: Johnny je 7 i Gill je 11
Student se daje vrijeme za samostalno obavljanje zadatka. Nakon toga, učenici su ponovno podijeljeni u parove i provjeravaju odgovore (usmjereni na razvoj refleksije, samorefleksije)
Fizkult. minuta
Studenti su podijeljeni u 2 (ili 3, ovisno o broju studenata) naredbi i obavljaju sljedeći zadatak: svaki tim treba prikupiti 3 dobivene riječi. Svaki od timova bi ih trebao napisati na ploču. Tim je poražen, koji će prvi skupljati zagonetke od riječi i snimiti pravo na ploču.
6) primarna konsolidacija.
UPR.3A P.6 čitanje
Prije rada s tekstom morate slušati audio zapis i tek nakon toga nastavite čitanje. (Audio snimanje omogućuje rad na tehnici čitanja)
Zadatak: Razvoj vještina gledanja i čitanja pretraživanja.
Nakon čitanja teksta ponudite učenika da odgovori na sljedeća pitanja:
Što je? Od koga je? Zna li Bill Miguel?
b) Provjera razumijevanja danih informacija.
- Pročitajte rečenice s učenicima, pobrinite se da svi razumiju. Tijekom ponovljenog slušanja teksta studenti označavaju prijedloge T (TRUE) ili F
(FALSE). Nakon obavljanja ovog zadatka ponudite učenje razmjene prijenosnika i provjerite odgovore na partnera. Tražite učenike da čitaju odgovore i objasniju izbor.
Na primjer: №1. Lažno. Janet je Johnny i Gillova mama. Janet je u braku s Billovim ujakom Mikeom.
Bill je Billova.
7) informacije o domaćoj zadaći, upute u njegovoj provedbi
P. GR1, Modul 1 Da biste učili, naučite nove riječi, str. 6 UPR. 3a varati. Izrazito, usp. 3b pisanje.
8) Refleksija (sažimanje razreda)
Učitelj traži studente, ako je cilj postavljen na početku lekcije postignut.
Lopta zna igru \u200b\u200b(studenti prolaze loptu i zovu nove riječi koje su se sjetili)


Primijenjene datoteke

Tema lekcije: "Moja obitelj"

Vrsta lekcije: proučavanje novog materijala s ponovljenim elementima.

Klasa 6.

Predmet: engleski

Učitelj: arustamyan e.a.

Ciljevi Lekcija:

Trening: - ranije aktivirajte leksiku;

Majstor nove leksičke jedinice na temu "Moja obitelj" u svim vrstama govornih aktivnosti;

Naučiti opisati članove obitelji;

Nastaviti učiti studirati i tražiti čitanje;

Ovladati uporabom u govoru atraktivnih zamjenica.

Razvijanje: - proširiti horizont;

Razviti vještine i vještine u svim vrstama govornih aktivnosti;

Razviti sposobnost pamćenja novih riječi;

Razvijte lingvističku kompetenciju: usporedba jezičnih fenomena u izvornim i proučavanim jezicima.

Obrazovanje: Računalo, zaslon, projektor, multimedijska prezentacija (Dodatak)

CMD: "Spotlight-6" yu.e. VAULINA, J. Duli, O.E. Podolyako, prosvjetljenje, 2010.

Radna knjiga, Audujpping.

Tijekom nastave.

  1. Organiziranje vremena.

Učitelj: Dobro jutro, djeca! Drago mi je što te vidim! Sjednite, molim vas!

  1. Provjerite domaću zadaću.

Učitelj: Reci mi, molim te, što je tvoja domaća zadaća?

Radna knjiga Page 5, Ex. 1, nekoliko učenika se okreće pročitati svoje mogućnosti za prijenos prijedloga na engleski.

  1. Postavljanje nastave i kognitivnog zadatka.

Učitelj: Pogledajte zaslon, molim vas! Danas ćemo razgovarati o članovima obitelji.

(Slide 1)

  1. Aktivacija proučavanja rječnika

Učitelj: Pa, pogledajte zaslon, molim vas i da vidimo što su nam riječi danas nova. Ponovite nakon zvučnika, molim. (slajdovi 2-7)

Učenici: Oni su rođaci, blizanci, supruga, muža, sin, kći.

Učitelj: Sjećate li se brojeva. Provjerimo. Pogledajte obiteljsko stablo i recite članovima obitelji u razredu.

Odgovori studenata.

Učitelj: Sada ponovimo nove riječi koje smo već naučili danas. (Ponavljanje poznatog vokabulara i semantizacije novo)

  1. Rad s tekstom.

Čitanje studija.

Učitelj: Otvorite knjige na tekstu. Što je?

Odgovori studenata.

Učitelj: Pogledajte zaslon, molim vas. To su nove riječi i izrazi, vi ste znali da dobro razumijete tekst. (slajdovi 8-11)

Čitanje pretraživanja.

Učitelj: Sada pročitamo tekst.

Učenici čitaju tekst na lancu, učitelj kontrolira ispravnost čitanja i razumijevanja rječnika.

Učitelj: Tko je pismo?

Zna li Bill Miguel?

Odgovori studenata.

Učitelj: Sada ćemo učiniti Ex 3 (b), prema tekstu oznake rečenice 1-4 TRUE ili FALSE.

Odgovori studenata.

  1. Učitelj: Djeca, pogledajte zaslon, molim vas. Ponovimo posesivne pridjeve.

(slajdovi od 12-13)

Ponavljanje i konsolidacija formiranja privučenih zamjenica.

Učitelj: Otvorite knjige na ex. 7.

Studenti izvode vježbe lanca.

Učitelj: Dobro od vas!

  1. Domaća zadaća.

Učitelj: Otvorite dnevnike, molim i napišite domaću zadaću za sljedeću lekciju: Radna knjiga p 5, Ex. 3.Studentna knjiga P 7, ex. osam.

  1. Sumiranje i izložba procjena.

Učitelj: Što ste danas naučili? Vaše oznake su ... Jeste li voljeli lekciju?

Pa, hvala na poslu! Doviđenja!

Plan - sažetak lekcije na engleskom jeziku

Sherina Irina Vladimirovna

Umk "Reflektor "(" Engleski u fokusu "),Virginia. Evans. , Jenny. Dooley , Olga. Podolyako. , Julia. Vaulina.

Klasa 6

Predmetlekcija: "Članovi obitelji"

Tema: "Obitelj"

Svrha:intenzivirati tematski vokabular studirao ranije.

Komunikativne zadatke: Naučiti napraviti koherentnu izjavu (naracija) o tome Tema "Obitelj"

Obrazovanje: (usmjereno na postizanje predmeta rezultata obuke):

Ovladati nove leksičke jedinice na temu "I, moja obitelj" u svim vrstama govornih aktivnosti;

Podučavati susret, predstavljati ljude kada se sastaju;

Ovladati formacijom kvantitativnih i rednih brojeva;

Učitelju u priključenim govornim gramatičkim strukturama s glagolima biti,imati; Upitne riječi; Prilično slavlje imenica ( Posesivni SASE); Zamjenice sklopa oba oblika ( Posesivanpridjevi.,Posvojne zamjenice.);

Razviti kompenzacijsku i sociokulturu.

Razvijanje (usmjereno na postizanje ishoda učenja meta-delta) :

Razviti vještine u svim vrstama govornih aktivnosti pri planiranju verbalnog i neverbalnog ponašanja;

Razviti sposobnost sistematizirati znanje za njihovu svjesnu asimilaciju ( grafički organizatori.);

Razviti maštu prilikom modeliranja situacije komunikacije.

Obrazovni (usredotočeni na postizanje osobnih ishoda učenja) :

Donijeti osjećaj pripadnosti svojoj obitelji, patriotizmu i poštivanju drugih kultura;

Doprinijeti svijesti o mogućnostima samoostvarenja putem stranog jezika;

Oslobodite osjećaj pripadnosti i poštovanja za vašu obitelj, toleranciju i poštivanje obiteljskih vrijednosti u drugim kulturama.

Vrsta lekcije: Učenje novih znanja:

Oprema lekcija: Tutorialspotlight 6 (studentska knjiga);

cD klase u udžbenik.

kartice s pitanjima za rad na paru;

kartice s zadacima za samostalan rad

ilustracije na temu "Obitelj"

Dodatni materijal: Učenici donose fotografije članova obitelji.

Organizacijska faza

Dobra popodne, dječaci i djevojčice. Drago mi je vidjeti te. Nadam se da su svi spremni za rad. Jeste li dobro raspoloženi? Sjednite, molim vas. Pogledajte mjesto vašeg partnera. Je li spreman za lekciju? To je odlično. Počnimo.

Poduzećerazgovor Prije početka)

Zadatak:aktivirajte tematski vokabular studirao ranije, motivirati studente za daljnji rad na temu.

Zamolite učenike da pogledaju pred-ubranu ilustraciju (stablo i odvojene fotografije članova obitelji) i pokušati pogoditi što će biti predmet lekcije. Studenti izražavaju svoje pretpostavke, nastavnik se prilagođava. Da biste provjerili ispravnost odgovora, nastavnik nudi otvoriti udžbenik na stranici 6 i pročitati naslov "članova obitelji"

Plan sažetaka

6. razred

Učitelj: Varšavskaya Anka Akandrovna

učitelj engleskog jezika

Gbou loš №884

Cilj komunikativne lekcije: da biste stvorili učenike da razgovaraju o svojoj obitelji i prijateljima, opišite ih.

Zadaci:

    Aktivacija leksičkog materijala tema "Obitelj "; Rad na govoru; Razvoj monoloških vještina učenika; Razvoj govornih vještina; Formiranje studenata s poštovanjem za drugove.
Osobni ciljevi:
    Razvoj kognitivne sposobnosti Studenti Razvoj sposobnosti rada u parovima Razvoj pamćenja i razmišljanja
Jezik materijal: Leksički jedinice: Obitelj, majka (mama), otac (tata), sestra, brat
kul, ljubazan, pametan, prijateljski, bučan, brižan, nestašan, smiješan

Oprema: Umk, TSO, slika za pjesmu, uzorke pisama, ploča.

Korištene knjige: "Spotlight 5 sb" P. 56-57 "Spotlight 5 WB" P. 35.

Obitelj znači.

Tijekom nastave

Faze lekcija


Spusteli su svoj h / t, postavljaju pitanja ako imaju neke.
Podijelite s prijateljima ili spremite za sebe:

Učitavam...