Виховна година пам'яті жертв фашизму. Урок мужності "Міжнародний день пам'яті жертв фашизму" класна година (11 клас) на тему

Класна година «Молодь проти фашизму»

Підготувала: Семенова Н.А.

цілі:

познайомити учасників заходу з ідеологією і політикою фашизму, дати кончина про поведінку фашистів на окупованих територіях;

формувати активну життєву позицію;

виховувати непримиренне ставлення до фашизму і неофашизму;

сприяти формуванню гордості за людей, які зуміли вистояти і перемогти в роки Великої Вітчизняної війни;

розвивати творчі здібності учнів.

устаткування:

комп'ютер, мультимедіа, екран, аркуш ватману для збору підписів.

хід заходу

Звучить тиха музика. (Слайд №1)

Ведущій1: 9 травня 2015 року ... На 70-й раз прогримить Салют Перемоги. А в пам'яті народній і понині живі безмірні страждання воєнних років і безмірне мужність радянського народу. Давно загоєні військові рани. Наша країна відновлена. Вона стала ще прекрасніше, ще величніше. На честь загиблих на війні в усіх населених пунктах поставлені меморіальні дошки, горить вічний вогонь. На жаль, нинішня молодь опоганює пам'ять людей, які боролися і загинули за наше щастя. Можна часто бачити, як біля вічного вогню вигулюють собак, про меморіальні дошки чистять взуття. Як гірко усвідомлювати, що пам'ять загиблих на війні за наше щастя, за мирне небо над нашими головами, забувається і опоганюється молоддю.

Здавалося б, що після перемоги в 1945 році фашизм був знищений, але і в наш час на вулицях міст, селищ можна зустріти людей з фашистською свастикою на рукавах, які проповідують зло, насильство.

Музика вщухає.

Ведущій2: Сьогодні ми звинувачуємо фашизм. Звинувачуємо його в масових вбивствах і злочинах проти людства.

(Слайд №2)

Ведущій1: Фашизм - політична течія, що виражає інтереси найбільш реакційних і агресивних сил.

Ведущій2: Рік народження.

Ведущій1: 1919.

Ведущій2: Місце народження.

Ведущій1: Італія.

Ведущій2: Батьки.

(Слайд №3)

ведучий1: Беніто Муссоліні - фашистський диктатор, глава уряду Італії з 1922 по 1943 рік.

Адольф Гітлер - вождь Націонал соціалістичної робочої партії Німеччини, глава фашистського уряду.

На екрані фотографії Муссоліні і Гітлера.

Ведущій2: Ідеологія фашизму.

ведучий1: Войовничий антикомунізм, расизм, шовінізм, насильство, культ вождя, тотальна влада держави, загальний контроль над особистістю, мілітаризація всіх сфер життя суспільства, агресія.

Ведущій2: Фашисти в Німеччині насаджували ідеологію расизму і винятковості «арійської» раси, винищення «неповноцінних» в расовому відношенні народів, завоювання «життєвого простору» і встановлення світового панування третього рейху.

Засобами досягнення цих цілей стали масовий терор, геноцид, концентраційні табори, надзвичайні і особливі суди, мілітаризм і агресивні війни.

ведучий1: Лідери фашизму були прямими і безпосередніми ініціаторами розв'язання Другої світової війни, головними винуватцями загибелі в ній мільйонів людей. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року зі нападу на Польщу. За короткий час Німеччина підкорила багато країн Європи.

(Слайд №4)

Ведущій2: На світанку 22 червня 1941 року всі простір західного кордону Радянського Союзу перетворилося в ревучу вогненну лінію фронту. Гітлерівська Німеччина віроломно нападає на нашу країну. починається Велика Вітчизняна війна радянського народу проти німецько-фашистських загарбників, яка тривала 1418 днів і ночей.

Звучить пісня «Вставай, страна огромная!» (Муз. А. Александров, сл. В Лебедева- Кумача)

ведучий1: Вороги розраховували розправитися з нашою країною швидко, стрімким ударом. Але вони прорахувалися. Важкими, нескінченно важкими для нашої армії і народу були літо і осінь 1941 року. Головний удар прийняли прикордонники, які стояли на смерть. Тільки прикордонна Брестська фортеця, оточена ворогами, трималася понад місяць.

(Слайд№5).

Незважаючи на героїчний опір, німці нестримно рухалися вперед. Після запеклих боїв були здані Мінськ, Київ, Смоленськ.

(Слайд№6)

Ворог наближався до Москви.

Ведущій2: З приходом фашистів на нашу землю прийшли насильство, приниження, смерть, голод.

ведучий 1: Страшні злидні творили фашистські нелюди щодо мирного населення на окупованих територіях. Жорстоке поводження з цивільним населенням, масові вбивства були послідовним здійсненням заздалегідь розроблених планів, метою яких було не тільки запобігання опору, але і позбавлення від місцевого населення шляхом його знищення і колонізації звільнилися територій.

(Слайд №7)

Звучить «7 симфонія» Д. Шостаковича.

Ведущій2: «Йдеться не лише про розгром держави з центром у Москві. Справа полягає, швидше за все, в тому, щоб знищити російських як народ »- підкреслювалося в плані« Ост ». Історія не знає нічого більш жахливого, ніж криваві злочини і звірства, скоєні гітлерівцями над мирним населенням і військовополоненими. Нелюдська експлуатація і систематичне винищення населення окупованих фашистами країн принесли людству втрати не менші, ніж на полях битв.

ведучий1: Відступає з роками горі. Але ми не можемо, не маємо права забути, що десь до сих пір живуть убивці, вішатель, розбійники з фашистських армій. Це вони залишили криваві, незагойні рани. Це їх ідеологію сприйняли неофашисти, які залучають до своїх лав молодих людей різних країн. Використовуючи сьогоднішній захід, ми хочемо нагадати всім, наскільки небезпечні для світу ідеї, пропаговані фашистами.

Ведущій2: У кожному серці болем відгукуються назви населених пунктів, в яких були розміщені концентраційні табори.

(Сдайд№8) Звучить «Бухенвальдский набат»

учень:Майданек - концентраційний табір, побудований нацистами біля польського селища в області Любліна в центральній Польщі.
Коли з Майданека налітав вітер, жителі Любліна замикали вікна. Вітер приносив в місто трупний запах. Не можна було дихати ...
Вітер з Майданека приносив в місто жах. З високою труби крематорію в таборі цілодобово валив чорний, смердючий дим. Дим відносило вітром в місто. Над Люблинці нависав тяжкий сморід падла. До цього не можна було звикнути.
«Печами диявола» звали поляки печі крематорію на Майданеку і «фабрикою смерті» - табір.
Табір був створений восени 1941 року. І служив спочатку для укладення радянських військовополонених. Більшість військовополонених загинуло від голоду і хвороб, а останні з них були розстріляв в червні 1942 року.
У той же час вже почало прибувати в Майданек велика кількість євреїв зі Словаччини, Чехії та Франції.

Головною метою табору була ліквідація в'язнів. Після установки газової камери і крематорію влітку 1942, знищення проводилося за допомогою цих засобів, після чого ув'язнені повинні були спалювати тіла. Якщо не вдавалося спалити всі тіла, деякі ховали в найближчих лісах. Після смерті жертв особливий загін займався вириванням золотих зубів.
У слідстві повстання у Варшавському гетто, Білостоці, Собіборі, Треблінці, Гимлер оголосив 1 жовтня 1943 року про ліквідацію євреїв по всій Люблінської області. В кінці жовтня почалося приготування трьох величезних ям і в них 3 листопада, за один день, було розстріляно за допомогою кулеметів 18000 євреїв. Лише кількасот в'язнів Майданека залишилися живі ...
В даний час на території табору Майданек діє меморіальний музей.
Ведущій2: Освенцим. (Слайд№10)

учень:ОСВЕНЦІМ, місто на півдні Польщі.
В Освенцімі винищено понад 4 млн. Чоловік. Табір розташований на величезній території навколо міста Освенціма і вдавав із себе цілу систему таборів: Аушвіц, Біркенау, Моновіце, Блехамер і інші. Основні з них - Аушвіц і Біркенау - мали понад шестисот двадцяти житлових бараків і службових приміщень. (Слайд №11)

У таборах Освенціма містилося постійно від ста вісімдесяти до двохсот п'ятдесяти тисяч (180 тис-250 тис.) Ув'язнених. Всі табори були обведені глибокими ровами і оточені густою мережею колючого дроту, через яку пропускали струм високої напруги.
В Освенцімі на 12 тис. В'язнів був всього один умивальник з водою, непридатною для пиття. Коли йшов сніг, укладені розтоплювали його для пиття: навесні вмивалися і пили з калюж. У 1941 році в таборі Аушвіц був збудований для спалювання трупів вбитих людей перший крематорій з трьома печами. При крематорії була так звана «лазня особливого призначення», тобто газова камера для удушення людей. Крім того, в таборі були ще дві окремі «лазні», трупи з яких спалювалися на особливих вогнищах. Призначених для умертвіння людей заганяли в «лазні» ударами палиць прикладів рушниць, собаками. Двері камер герметично закривалися, і люди, що знаходилися в них, труїлися «циклоном». Смерть наступала через 3-5 хвилин; через 20-30 хвилин трупи вивантажувалися і прямували до печей крематоріїв. Перед спалюванням дантисти виривали у трупів золоті зуби і коронки.
За всю історію Освенцима було скоєно близько 700 спроб втечі, 300 з яких увінчалися успіхом, однак якщо хтось біг, то всіх його родичів заарештовували і відправляли в табір, а всіх ув'язнених з його блоку вбивали. 27 січня 1945 табір звільнений радянською Армією. На території колишнього концтабору створений музей.

Ведущій1Австрія - Маутхаузен. (Слайд №12)

Ведущій2Німеччина - Равенсбрюк, Заксенхаузен, Дахау, Бухенвальд. (Слайди №13-16)

(Слайд №17)

Ведущій1: Бухенвальд - німецько-фашистський табір.
У 1937 році, 77 років тому, відкрив свої ворота концтабір Бухенвальд. 77 років тому офіційно заробила нацистська фабрика смерті Бухенвальда. Саме тоді перші в'язні побачили на його воротах свій вирок: «Кожному своє». За роки існування Бухенвальда в ці ворота увійшли понад 150 тисяч осіб. І більше 120 тисяч з них ніколи звідси не вийшли.

учениця: Бухенвальд був чоловічим табором. Ув'язнені працювали на заводі, який знаходився в парі кілометрів від табору і виробляв зброю. У 1943 році близько табору був побудований залізничний вокзал. У таборі було 52 основних барака. Однак кілька сотень в'язнів були поміщені взимку в намети: від холоду жодна людина не вижив. Існував ще так званий «малий табір» - карантинна зона. Умови життя в карантинному таборі були - нелюдські.
Тих, хто більш-менш тримався на ногах, змушували працювати з благоустрою «малого табору», хоча порція для тих, хто утримувався на карантині і для тих, хто не працював зводилася до шматочка хліба. Відносини між ув'язненими в «малому таборі" були набагато жорсткіше і вороже, ніж в основному; були помічені випадки вбивства за шматок хліба і канібалізм. Смерть сусіда по ліжку сприймалася як свято, так як можна було зайняти більше місця до приходу наступного транспорту. Одяг померлого тут же ділили, і в крематорій несли вже голе тіло.
У таборі лютували інфекційні захворювання. Щеплення, які проводив медперсонал, наприклад проти тифу, часто ще більше сприяли поширенню захворювання, так як шприци не змінювали. Найбільш важких хворих вбивали уколом фенолу.
Сьогодні від бараків залишився тільки викладений бруківкою фундамент, який вказує на місце, де були споруди. Біля кожного - меморіальний напис: «Барак № 14. Тут містилися підлітки», «Барак № ... Тут містилися євреї». Табір був звільнений 10 квітня 1945 року американською армією.

(Слайд№18)

Ведущій2: Са? Ласпілс - табір смерті на території Латвії.

учень:Табір смерті Саласпілс - один з найбільших - був запущений в жовтні 1941 року. Нацисти вправлялися. У центрі табору, біля комендатури була споруджена шибениця. Тут влаштовувалися страти на потіху «вищої раси». Вони були на ці видовища в начищених до блиску чоботях, а їхні дами - в капелюшках і білих рукавичках. Немовлят на очах у матерів оглушували прикладами і кидали в яму, щоб не витрачати патрони. В'язнів труїли синильною кислотою. Ув'язнені працювали на торф'яних болотах. Змучені голодом, вони їли кору дерев.

Найбільш сумну популярність цей табір отримав через окремого утримання дітей, яких потім стали використовувати для відбору крові для поранених німецьких солдатів, внаслідок чого діти швидко гинули. В цей табір люди посилалися тільки з однією метою - щоб вони вмирали болісною смертю. За свідченням свідків, в таборі було знищено більше 100 000 чоловік.
вбивства дітей
Діти, починаючи з грудного віку, містилися німцями окремо і строго ізольовано.
За немовлятами наглядають 5-7 річні дівчатка. Бруд, вошивість, що спалахнули епідемії кору, дизентерії, дифтерії приводили до масової загибелі дітей. Німецька охорона щодня у великих кошиках виносила з дитячого барака закляклі трупики загиблих мученицькою смертю дітей. Їх скидали в вигрібні ями, спалювалися за огорожею табору і частково закопувались в лісі поблизу табору.
Показання свідків розкривають страшну дійсність дитячого барака і справжні причини масової загибелі нещасних дітей. Масову смертність дітей викликали ті експерименти, для яких в ролі лабораторних тварин використовувалися маленькі мученики Саласпілса. Німецькі лікарі - дітовбивці хворим дітям робили ін'єкції - упорскували різноманітні рідини, вводили в пряму кишку сечу, змушували приймати всередину різні засоби ...
У таборі смерті Саласпілс мученицькою смертю загинули близько 3 тисяч дітей до 5 років в період з 18 травня 1942 року по 19 травня 1943 року, тіла були частиною спалені, а частиною поховані на старому гарнізонному кладовищі у Саласпілса. Більшість з них піддавалися викачування крові.

(Слайд№19)

ведучий 1: Загальна кількість концтаборів становило близько 14033 об'єктів. Всього в рейху був ще у таборах і в'язницях 18 млн. Чоловік, 11 млн. З них знищено.

ведучий 2: Скорботна тиша ... Вона роками зберігає гул запеклого вогню і надривний плач дітей, і відчайдушний крик матерів, і стогони вмираючих. Перед очима постають жахливі картини нелюдських мук, гори палаючих тіл, яри і танкові рови, де вершилися масові розстріли.

(Слайд №20)

ведучий 1: Сотні сіл було спалено, нерідко разом з тими, хто там проживав. Однією з сіл стала Хатинь, спалене в 1943 році фашистами разом з жителями.

учень:

Хатинь!
Хатинь!
Хатинь!
Я чую,
як набатом біль стукає.
Мороз по шкірі.
Стій!
Замри!
Застинем!
І як же це все могло статися ?!
Живими йшли в інший світ ...
Людей безвинних палили з будинками разом.
І пояснити все це лише війною

Я не можу, коли стою на місці,
Де кожен сантиметр землі волає
Від горя і від болю нестерпного, -
Він кров'ю людською політ ...

Хто буде там, не проходьте мимо!
Стривайте, скорботно голову схиливши,
Послухайте, як вітер плаче ...
Стогне! В краю лісів і родючих нив

Дзвони дзвонять ... Їх відлуння тоне
У високому піднебессі.
Стій!
Застинем!
Перед тобою -
Хатинь!

Звучить запис церковного дзвону Хатині. (Слайд №21)

ведучий 2: Все людство чує дзвін Хатині. Трагедія сталася 22 березня 1943года.В село увійшов 118-ий батальйон охоронної поліції і оточив її. Все населення Хатині - дорослі, люди похилого віку, жінки, діти - були зігнані карателями в колгоспний сарай. Тих, хто намагався втекти, вбивали на місці. Серед жителів села було багато багатодітних сімей - так, наприклад, в родині Йосипа та Анни Барановских було дев'ять дітей, в сім'ї Олександра та Олександри Новицьких - семеро.
Коли всіх людей зібрали в сараї, карателі замкнули двері, обклали сарай соломою, облили бензином і підпалили. Дерев'яний сарай швидко загорівся. Під напором десятків людських тіл не витримали і впали двері. У палаючій одязі, охоплені жахом, задихаючись, люди кинулися бігти, але тих, хто виривався з полум'я, розстрілювали з кулеметів. У вогні згоріли 149 жителів села, з них 75 дітей віком до 16 років. Сама село було знищено повністю.
З дорослих жителів села вижив лише 56-річний сільський коваль Йосип Камінський. Обгорілий і поранений, він прийшов до тями лише пізно вночі, коли каральні загони залишили село. Йому довелося пережити ще один важкий удар: серед трупів односельців він знайшов свого сина. Хлопчик був смертельно поранений в живіт, отримав сильні опіки. Він помер на руках у батька. Йосип Камінський з сином послужили прототипами знаменитого пам'ятника в меморіальному комплексі.

Звучить музика.

учень: читає вірш М. Джаліля «ВАРВАРСТВО».

Вони з дітьми погнали матерів
І яму рити змусили, а самі
Вони стояли, купка дикунів,
І хрипкими сміялися голосами.
У краю безодні вишикували в ряд
Безсилих жінок, худеньких хлопців.
Прийшов хмільний майор і мідними очима
Окинув приречених ... Мутний дощ
Гудів в листі сусідніх гаїв
І на полях, одягнених імлою,
І хмари опустилися над землею,
Один одного зі сказом женучи ...
Ні, цього я не забуду дня,
Я не забуду ніколи, навіки!
Я бачив: плакали, як діти, річки,
І в люті ридала мати-земля.
Своїми бачив я очима,
Як сонце скорботне, обмите сльозами,
Крізь хмару вийшло на поля,
В останній раз дітей поцілувало,
В останній раз…
Шумів осінній ліс. Здавалося, що зараз
Він збожеволів. гнівно бушувала
Його листя. Густішала імла навколо.
Я чув: потужний дуб звалився раптом,
Він падав, видаючи зітхання важкий.
Дітей раптово охопив переляк, -
Притиснулися до матерям, чіпляючись за подоли.
І пострілу пролунав різкий звук,
Перервавши прокляття,
Що вирвалося у жінки однієї.
Дитина, хлопчина хворий,
Головку сховав у складках сукні
Ще не старої жінки. вона
Дивилася, жаху сповнена.
Як не втратити їй розуму!
Все зрозумів, зрозумів все малятко.
- Сховай, матуся, мене! Не потрібно помирати! -
Він плаче і, як лист, стримати не може тремтіння.
Дитя, що їй всього дорожче,
Нахилившись, підняла двома руками мати,
Притиснула до серця, проти дула прямо ...
- Я, мама, жити хочу. Не треба, мамо!
Пусти мене, пусти! Чого ти чекаєш? -
І хоче вирватися з рук дитина,
І страшний плач, і голос тонкий,
І в серці він встромляє, як ніж.
- Не бійся, хлопчик мій. Зараз зітхнеш ти
вільно.
Закрий очі, але голову не ховай,
Щоб тебе живим не закопав кат.
Терпи, синку, терпи. Зараз не буде больно.-
І він закрив очі. І зачервоніла кров,
За шиї стрічкою червоною звиваючись.
Два життя додолу падають, зливаючись,
Два життя і одна любов!
Грім грянув. Вітер свиснув в хмарах.
Заплакала земля в тузі глухий,
О, скільки сліз, гарячих і горючих!
Земля моя, скажи мені, що з тобою?
Ти часто горе бачила людське,
Ти мільйони років цвіла для нас,
Але зазнала ль ти хоча б раз
Така ганьба і варварство таке?
Країна моя, твої вороги загрожують,
Але вище підніми великої правди прапор,
Омий його землі кривавими сльозами,
І нехай його промені пронижуть,
Нехай знищать нещадно
Тих варварів, тих дикунів,
Що кров дітей ковтають жадібно,
Кров наших матерів ...

(Слайд№22)

ведучий 1: Ніколи не забудуться звірства фашистів у селі Бабин Яр. Хату за хатою спалювали німецькі кати. Вони не зупинялися ні перед чим: все горіло під ногами. 30 будинків було спалено фашистами, жодної живої душі не залишили вони.

ведучий 2: Фашисти спалили безліч сіл на території колишнього тоді Радянського Союзу.

(Слайд №23)

ведучий 1: Відомо, що фашисти використовували працю людей, вивезених з окупованих країн до Німеччини. Послухайте лист дівчинки, відвезений фашистами в неволю.

Звучить тиха, ніжна музика.

учень: Лист з фашистської неволі.

«Здрастуй, дорога матуся! Пишу тобі листа, яке ти, швидше за все, ніколи не прочитаєш. Ти пам'ятаєш, як нас, юних дівчаток і хлопчиків, загнали фашисти в вагони, де перевозили худобу, і повезли в Німеччину? Я ніколи не забуду очі проводжаючих матерів, які нічого не бачили від сліз і горя.

А ми тоді і не розуміли, що з нами відбувається. Через кілька днів поїзд прибув до місця призначення. Нас вигнали з вагонів, вишикували в ряд.

Скоро з'явилися і наші майбутні господарі. Вони ретельно оглядали кожного, вибираючи того, хто їм підходив. Мене забрала товста, зла фрау Зандер. Їй потрібна була робоча на оборі. Як тільки привезли мене, почалися знущання. Працювати потрібно з раннього ранку до пізнього вечора. Відпочити можна ні хвилини. Фрау стежить за мною. Як трохи сяду, б'є палицею. Минуло лише півроку, а мені здається, що я перебуваю тут цілу вічність. Три рази в день я тягаю величезні діжки з їжею для свиней. Їх годують значно краще, ніж мене. Коли фрау Зандер в хорошому настрої, Вона дає мені теплу юшку раз в день. Але це буває дуже рідко. В основному мені доводиться харчуватися тим, що я встигну вихопити з корита у свиней. А вони такі великі і страшні, що я боюся, як би вони не з'їли мене саму.

Мама, я так змінилася! У свої 16 років я виглядаю як стара. Все тіло в синцях і податках. Вони ніколи не проходять. Я так хочу додому! Мила мамуся, люблю тебе, цілу! Дуже хочеться дожити до зустрічі, на яку я вже і не сподіваюся.

Березень 1943 року ».

ведучий 2: На захоплених фашистами територіях активно працювали партизани, серед яких було багато підлітків, молоді. Вони наносили чималу шкоду окупантам: підривали залізниці, Добували відомості для радянської армії, звільняли заручників, відбивали полонених. Німці ненавиділи і боялися партизанів. Я пропоную послухати розповідь про Героя Радянського Союзу - Зої Космодем'янської, яка була схоплена фашистами в підмосковному селі Петрищево.

(Слайд№24)

учень: Її схопили ввечері, коли Зоя намагалася підпалити стайню. Привели в будинок, роздягли і стали бити кулаками, а хвилин через двадцять побиту, босу, \u200b\u200bв одній сорочці повели через все селище в штаб. Зою стали допитувати. Через двері долинали відповіді: «Ні», «Не знаю», «Не скажу». Потім в повітрі засвистіли ремені, і чутно було, як шмагали вони по тілу. Четверо чоловіків, знявши пояса, били дівчину. Потім знову допит, і знову удари.

Після цього Зою повели в іншу хату. Господарі побачили у неї на лобі велику синьо-чорна пляма і садна на ногах і руках. Губи її були покусані в кров і здулися.

Незабаром солдати, які жили в хаті, оточили дівчину і стали над нею знущатися. Одні шпинялі її кулаками, інші підносили до підборіддя запалені сірники, а хтось провів по її спині пилкою. Лише вдосталь натішившись, солдати пішли спати. Часовий велів Зої піднятися і вийти з дому. Так, боса, в одній білизні, ходила вона по снігу до тих пір, поки її мучитель сам не змерз. Вранці солдати почали будувати посеред села шибеницю.

(Слайд№25) звучить музика

учень: читає уривок з поеми М.Алігер «Зоя».

Як морозно! Як світла дорога!

Ранкова, як твоя доля.

Швидше б! Ні, ще трохи!

Ні, ще не скоро ... Від порога ...

по стежці ... до того стовпа ...

Треба адже ще дійти дотуда,

цей довгий шлях ще прожити ...

Може адже ще станеться диво.

Десь я читала ... Може бути.

Жити ... Потім не жити ... Що це означає?

Бачити день ... Потім не бачити дня ...

Це як? Навіщо стара плаче?

Хто її образив? Шкода мене ?!

Якщо повз шибениці прямо

все йти на схід - там Москва.

Якщо дуже голосно крикнути: «Мама!»

Люди дивляться. Є ще слова ...

Громадяни, не стійте, не дивіться!

Вбивайте їх, труїте, паліть!

Я помру, але правда переможе!

Родина! - Слова звучать, як ніби

це зовсім не в останній раз.

- Всіх не перевішати, багато нас!

Мільйони нас! ... Ще хвилина -

і удар з розмаху між очей.

Краще б скоріше, нехай вже одразу,

щоб більше не торкнувся ворог.

І вже без всякого наказу

Робить вона останній крок.

(Слайд №27)

ведучий 1: Ось чим закінчився кривавий марш Гітлера по Європі. Військові дії велися на території 40 держав. В збройні сили було мобілізовано 110 млн. чол. Загальні людські втрати досягли 50-55 млн. Чоловік, з яких на фронтах загинуло 27 млн. Чоловік. Наша країна постраждала від фашизму більше всіх.

ведучий 2: Про злочини фашизму важливо пам'ятати завжди. Будь-яка неофашистських філософія таїть в собі небезпеку для всього людства. Слогани сучасних екстремістів чули, напевно, все: «Росія - країна арійців», «Росія - для росіян», «Бий неросійських - рятуй Росію» і т.д. Чим вони відрізняються від закликів Гітлера? За змістом - нічим. Подібні вислови - не просто емоції, по суті, це - зважений заклик до насильства і погромів. На жаль, знаходяться ті, на кого такі слогани діють як вказівку до дії

ведучий 1: Людство не може і не має права забути табору смерті, багаття з живих людей. Ось чому ми сьогодні знову звертаємося до уроків страшних років фашизму. На помилках вчаться, але ми не можемо повторювати таких серйозних помилок, за якими стоять мільйони людських життів.

ведучий 2: Звернення до історії боротьби з фашизмом допомагає усвідомити, хто і що є головною рушійною силою фашизму, за яких обставин і в яких історичних умовах виникає фашистський рух, в чому суть і характер фашистських режимів, які сили протистоять фашизму і як з ним слід боротися.

ведучий 1: Будь-які прояви фашизму в нашій країні, незалежно від причин їх породжують, абсолютно неприпустимі і повинні бути припинені в корені, щоб не дай Бог не повторилася страшна трагедія!

ведучий 2

Щоб знову на земної планеті

Чи не повторилося тієї зими,

Нам потрібно, щоб наші діти

Про це пам'ятали, як ми!

Я не даремно турбуюсь, -

Щоб не забулася та війна:

Адже це пам'ять - наша совість.

Вона, як сила, нам потрібна ...

ведучий 1: Сьогодні ми звинувачуємо фашизм в злочинах проти людства, а вирок фашизму винесла сама історія. А ми - молоді люди, які живуть зараз, повинні берегти мир і пам'ятати, якою ціною він завойований. Молодь завжди була на передових позиціях. Пропоную висловити свій протест проти фашизму і неофашизму, залишивши підпису на аркуші ватману на дошці.

Учасники заходу ставлять свої підписи.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА:

кажуть загиблі герої. Збірник

Книга Пам'яті. Місто Великі Луки і Великолукский район. Історико-документальна хроніка. Псков, 1993

Москва в солдатській шинелі. Збірник. «Дитяча література», М., 1966р.

Нюрнберзький процес. Збірник документів в 8-ми томах. Юридична література, М., 1991.

Інтернет ресурси

Що таке фашизм?
(Сценарій класної години для школярів 10 - 13 років
з електронною презентацією.)

Слайди 1 - 3.
У: - Вдивіться в ці обличчя. Чи знаєте ви, хто це? Це скінхеди. Чи чули ви про них? Поганий або хороший? Хто з вас хотів би стати скінхедом? Чому?

Слайд 4.
У: - А це фашисти, ті, з кого беруть приклад скінхеди. У них ті ж жести, ті ж знаки і символи, а найстрашніше те, що у скінхедів і фашистів одні й ті ж переконання.

Слайд 5.
Фашизм - це ідеологія, за допомогою якої одна людина хоче поставити ногу на шию іншої людини і зробити цього іншої людини рабом. Особливо фашисти прагнуть знищувати тих, хто не схожий на інших, наприклад, людей іншої національності.
«У тебе немає серця, нервів. На війні вони не потрібні. Знищуй в собі жалість і співчуття, вбиваючи будь-якого російського, радянського. Не зупиняйся, якщо перед тобою старий або жінка, дівчинка або хлопчик! Убивай! Цим ти врятуєш себе від загибелі, забезпечиш майбутнє своєї сім'ї і прославишся на століття. » - Така пам'ятка була у кожного німецького солдатіва.

Слайди 6 - 10.
У: - А тепер вдивіться в ці обличчя. Це жертви фашистів. У 1939 році почалася Друга світова війна. За 6 років від рук фашистів загинуло понад 62 мільйонів чоловік. На руїни були перетворені тисячі міст і сіл.
Ось кілька прикладів того, як фашисти намагалися перетворити людство на рабів.

Слайд 11.
Розповідь про Хатині ведуть двоє учнів.

1 уч. Хатинь - одна з білоруських сіл. Таких до війни було тисячі. Жителі Хатині були мирними, добрими людьми. Вони ростили хліб, виховували дітей і ніколи нікому не бажали зла.

2 уч. Але 22 березня 1943 року в село увійшов 118-ий батальйон охоронної поліції і оточив її. Все населення Хатині - дорослі, люди похилого віку, жінки, діти - були зігнані карателями в колгоспний сарай. Тих, хто намагався втекти, вбивали на місці. Серед жителів села було багато багатодітних сімей - так, наприклад, в родині Йосипа та Анни Барановских було дев'ять дітей, в сім'ї Олександра та Олександри Новицьких - семеро.

1 уч. Коли всіх людей зібрали в сараї, карателі замкнули двері, обклали сарай соломою, облили бензином і підпалили. Дерев'яний сарай швидко загорівся. Під напором десятків людських тіл не витримали і впали двері. У палаючій одязі, охоплені жахом, задихаючись, люди кинулися бігти, але тих, хто виривався з полум'я, розстрілювали з кулеметів. У вогні згоріли 149 жителів села, з них 75 дітей віком до 16 років. Сама село було знищено повністю.
2 уч. З дорослих жителів села вижив лише 56-річний сільський коваль Йосип Камінський. Обгорілий і поранений, він прийшов до тями лише пізно вночі, коли каральні загони залишили село. Йому довелося пережити ще один важкий удар: серед трупів односельців він знайшов свого сина. Хлопчик був смертельно поранений в живіт, отримав сильні опіки. Він помер на руках у батька. Йосип Камінський з сином послужили прототипами знаменитого пам'ятника в меморіальному комплексі.
Слайд 12.
У: - Хатинь не одна. На білоруській землі фашисти спалили 186 сіл разом з їх жителями. Тепер на цьому місці знаходиться єдине в світі кладовище сіл.
Учень 1. Ось напис на одній з меморіальних плит:

Слайд 19.
Учень 3. Прийшли і інші лиха. В кінці листопада вдарили морози. Ртуть в термометрі наблизилася до позначки мінус 40 градусів. Замерзли водопровідні та каналізаційні труби, жителі залишилися без води - тепер її можна було брати тільки з Неви.
Незабаром підійшло до кінця паливо. Перестали працювати електростанції, в будинках згасло світло, внутрішні стіни квартир вкрилися памороззю. Ленінградці почали встановлювати в кімнатах залізні грубки-времянки. У них спалювали столи, стільці, платтяні і книжкові шафи, дивани, паркетні плитки підлоги, а потім і книги. Але, подібного палива вистачило ненадовго. До грудня 1941 року м виявився в крижаному полоні. Вулиці і площі занесло снігом, які закрили перші поверхи будинків.
Чи не галасуйте навколо - він дихає,
Він живий ще, він все чує ...
Як з надр його крики: «Хліба!» -
До сьомого доходять неба ...
Але жалю ця твердь.
І дивиться з усіх вікон - смерть.

Учень 4. Цей пекло тривав 900 днів і ночей. Ленінград вистояв. Фашисти так і не увійшли в місто, як задумували. Але якою ціною далася ця перемога! До кінця блокади в багатомільйонному місті залишилося всього лише 560 тисяч жителів.

У: - Саме немислиме і страшне з звірств фашизму - табори смерті. 1.09.1939 р Німеччина напала на територію Польщі - саме цей день вважається днем \u200b\u200bпочатку Другої світової війни. На окупованих територіях Польщі, СРСР, Нідерландів та інших європейських країн було створено безліч таборів смерті. Всього через концентраційні табори пройшло 18 млн. Чоловік, з яких загинуло близько 12 млн. Чоловік.

Слайди 21 - 27.
(Учні розповідають про табори смерті, на екрані йде зміна кадрів. Після розповіді звучить 1 куплет пісні «Бухенвальдский набат»)

5 уч. У таких таборах в'язнів містили в нелюдських умовах, змушували працювати по 18 годин на добу, знесилених і хворих спалювали живцем в печах крематорію, душили в газових камерах, розстрілювали. Чи не шкодували навіть дітей. У них забирали всю кров, щоб лікувати поранених в боях фашистів. Над людьми ставили досліди, після яких неможливо було вижити. Сотням ув'язнених робили щеплення заразних хвороб, інші служили для дослідів, наскільки людський організм може витримувати холод.

Ось 5 основних таборів смерті.

6 уч 1.ОСВЕНЦІМ, місто на півдні Польщі. В Освенцімі винищено понад 4 млн. Чоловік. В Освенцімі на 12 тис. В'язнів був всього один умивальник з водою, непридатною для пиття. Коли йшов сніг, укладені розтоплювали його для пиття: навесні вмивалися і пили з луж.За всю історію Освенцима було скоєно близько 700 спроб втечі, 300 з яких увінчалися успіхом, однак якщо хтось біг, то всіх його родичів заарештовували і відправляли в табір , а всіх ув'язнених з його блоку вбивали. 27.1.1945 звільнений Радянською Армією. На території колишнього концтабору створений музей.

5 уч 2.БУХЕНВАЛЬД, німецько-фашистський концтабір. У Бухенвальді було знищено 56 тис. Ув'язнених. У 1958 в Бухенвальді відкрито меморіальний комплекс.

6 уч 3.ДАХАУ, 1-й концентраційний табір в фашистської Німеччини, Створений в 1933 на околиці м Дахау (поблизу Мюнхена). В'язнями були 250 тис. Чоловік; замучені або вбиті близько 70 тис. чоловік. У 1960 в Дахау відкрито пам'ятник загиблим.

5 уч 4.МАЙДАНЕК, німецько-фашистський концтабір поблизу м.Люблін (Польща) в 1941-44; винищено близько 1,5 млн. чоловік.

6 уч 5.ТРЕБЛІНКА, німецько-фашистські концтабори біля станції Треблінка в Варшавському воєводстві Польщі. У Треблінці загинуло близько 10 тис. Чоловік, в Треблінці II близько 800 тис. Чоловік (переважно євреї). У серпні 1943 в Треблінці II фашистами придушене повстання в'язнів, після якого табір ліквідований. У Треблінці - символічне кладовище (1964), в центрі монумент.

У: - Перед вами портрет польського вчителя і письменника Януша Корчака, а на іншому знімку пам'ятник, на якому зображений Януш Корчак в оточенні дітей. Він був прекрасним вчителем, очолював «Будинок сиріт» у Варшаві. Діти любили свого вчителі не менше, ніж він любив їх. Більшість сиріт були євреї, нація, яку найбільше ненавиділи фашисти.
Коли, в серпні 1942 прийшов наказ про ліквідацію Будинку сиріт, Корчак пішов разом зі своєю помічницею і другом Стефанією Вільчинський і 200 дітьми на станцію, звідки їх в товарних вагонах відправили в концтабір Треблінку. Він відмовився від запропонованої в останню хвилину свободи і вважав за краще залишитися з дітьми, прийнявши з ними смерть у газовій камері.

Пропоную вшанувати пам'ять всіх, хто загинув від рук фашистів хвилиною мовчання.

У: - Минуло 65 років від дня Перемоги, але фашизм знову піднімає голову. Тисячі молодих людей приєднуються до скінхедів, б'ють людей іншої національності. А що скажете ви?

Слайд 30. Скажімо фашизму НІ!

Міжнародний день пам'яті жертв фашизму У 1962 р другу неділю вересня кожного року оголошено Організацією Об'єднаних Націй Міжнародним днем \u200b\u200bпам'яті жертв фашизму Чому у вересні? Тому що саме в цьому місяці почалася (з нацистського вторгнення в Польщу 1 вересня 1939 роки) і закінчилася (капітуляцією мілітаристської Японії 2 вересня 1945 року) Другої світової війни.


Фашизм, нацизм - Сума ідей і ряд дій, спрямована на встановлення панування однієї раси (арійської) над іншими методами поневолення і повного знищення. Виник в рр. в Італії і Німеччині.


Концентраційні табори - створені для тримання взятих під арешт ворогів режиму. З 1933 по 1939 рр. через гітлерівські концентраційні табори було «пропущено» близько 1 млн. чоловік. Під час другої світової війни через концтабори «пройшло» 18 млн. Чоловік представників народів усіх країн Європи, з них 11 млн. Були вбиті. Уже в 1933 р в Німеччині існувало понад 50 концентраційних таборів ..




Табірні умови Модерн пекло в'язня зазвичай починався і закінчувався повіркою. Під колючим снігом і проливним дощем, в спеку і лютий холод вранці і ввечері повинні були стояти в'язні молоді, люди похилого віку і навіть діти. Фашисти спеціально затягували повірки, які тривали кілька годин незалежно від погоди.


Ув'язнені тягнули голодне існування. Один раз в день кави з паленої брукви, два рази суп з трави і від 180 до 270 грамів хліба, наполовину з тирсою звичайний раціон ув'язненого. Спочатку суп давали гарячим, але настав час, коли його розливали по мисках опівдні і він стояв до вечора. Тільки великий голод примушував їсти цю юшку.




Часто відмовляв водопровід, і в'язні не могли ні помитися, ні пополоскати посуд. Якщо ув'язнені промокли під час роботи або на перекличці, то лягали спати в мокрому одязі і сушили її теплом власного тіла під час сну. У табірних умовах навіть сама незначна хвороба ставала небезпечною. За короткий час тіло хворого покривалося страшними ранами.







Покарання і страти Людина могла бути покараний за що завгодно. Карали за те, що в'язень зірвав яблуко або приніс шматочок брукви; за те, що курив або полегшувався під час роботи; за те, що не по формі був зав'язаний хустку; за те, що була відсутня або була розстебнута гудзик і навіть за обмін власного золотого зуба на хліб. Ув'язнені, що не розуміли наказів (віддаються по-німецьки) або недостатньо швидко їх виконували, були приречені на побої і переслідування з боку есесівців і посадових.


Дітей карали нарівні з дорослими, навіть за найбільш безневинні проступки. На дітей, як і на дорослих, поширювалася колективна відповідальність. Якщо в якому-небудь приміщенні виявляли безлад, карали всіх, незалежно від віку. В покарання, дітей, наприклад, примушували сидіти протягом декількох годин без руху на снігу.



11 мільйонів людей, перетворених на попіл ... Це 11 мільйонів сформованих особистостей, це люди, які могли дати нові життя. Злочини проти народів Європи, скоєні фашистською Німеччиною, не мали собі рівних в історії людства. Про це необхідно пам'ятати, тому що те, що трапилося один раз може повторитися.




Міжнародний день пам'яті жертв фашизму У цей день у всьому світі: проходять громадські акції в пам'ять про десятки мільйонів людей загинули в роки Другої світової війни; прийнято відвідувати пам'ятники, меморіали, кладовища, де поховані жертви фашизму; прийнято доглядати за безіменними, покинутими, братськими могилами.




Сучасний неонацизм Австрія Бельгія Болгарія Боснія і Герцеговина Великобританія Греція Росія США Україна Франція Хорватія Естонія У багатьох державах в останні десятиліття продовжують діяти підпільні або відкриті організації, які дотримуються ідеології нацизму


Націоналізм і неонацизм в Україні Емблема батальйону «Азов», добровольчого збройного формування, багато членів якого дотримуються праворадикальних і неонацистських поглядів Британська газета The Telegraph зазначає, що залучення формувань, подібних батальйону «Азов» до спецоперації на сході України «повинно призводити європейців в жах» , оскільки «джерела їх фінансування туманні, підготовка недосконала і займає всього два тижні, а ідеологія повинна насторожувати». Видання відзначає, що як нацисти з Третього рейху, батальйон використовує в якості своєї символіки «вовчий гак», а члени відкрито зізнаються, що є расистами або антисемітами.


Націоналізм і неонацизм в Україні Збройні зіткнення в Україні призвели до того, що угруповання неонацистів з країн Європи та Росії, які віддають перевагу силові способи вирішення проблем, використовують конфлікт в своїх цілях і намагаються залучати на свій бік нових учасників.


Міжнародний день пам'яті жертв фашизму Чи не траурний мармур, які не скорботний граніт, Чи не статуй і стел мільйони - Лише пам'ять людська навік збереже Ті муки, і сльози, і стогони. Не може бути хтось вище інших, І це доведено життям! І значить, сьогодні ми згадаємо про них - Про полеглих, про жертви фашизму ...

Класна година.

Тема: « День пам'яті жертв фашизму »

цілі: дати кончина про поведінку фашистів на окупованих територіях;формувати активну життєву позицію; виховувати непримиренне ставлення до фашизму і неофашизму; сприяти формуванню гордості за людей, які зуміли вистояти і перемогти в роки Великої Вітчизняної війни; розвивати творчі здібності учнів.

устаткування : Ноутбук, проектор, екран, презентація «Ми проти фашизму», кольорові олівці, альбомні листи для створення ілюстрацій, малюнків.

Основні поняття : Фашизм, концтабори, в'язні, геноцид.

Хід уроку.

I . організаційний момент слайд 1

II . Самовизначення до діяльності.

Хлопці, послухайте уривок з вірша і спробуйте визначити, про яку подію в ньому йдеться.

ВІРШ.

Десятки мільйонів життів забрав з собою одинpежім;

Перемолола м'ясорубка все кістки в невагомий дим.

Євреї, росіяни, татари, французи, німці, англійці ..:

Змішалося все. Для всіх єдиний був бич з назвою «фашизм»

Нехай позаду півсотні років, нехай документів багатьох немає,

Але пам'ять вічна живе, і біль на серце не дає

Забути кривавий геноцид. І Голокост в скронях шумить,

Моля живуть, щоб знову такого лиха не допустити.

(Велика Вітчизняна війна 1941-1945рр.)

Вірно. У нашому «Календарі пам'ятних дат»Сьогодні з'являться нові сторінки, які ми з вами створимо самі, і будуть вони присвячені Дню пам'яті жертв фашизму слайд 1 (по кліку)

III . Робота по темі уроку.

1. Визначення понять: фашизм, жертви.

Хлопці, хто з вас може сказати, що таке фашизм? (Висловлювання учнів)

Послухайте визначення даного поняття, Порівняйте його з вашими припущеннями.слайд 2

Фашизм - це ідеологія, за допомогою якої одна людина хоче поставити ногу на шию іншої людини і зробити цього іншої людини рабом. Особливо фашисти прагнуть знищувати тих, хто не схожий на інших, наприклад людей іншої національності. «У тебе немає серця, нервів». На війні вони не потрібні. Знищуй в собі жалість і співчуття, вбиваючи будь-якого російського, радянського. Не зупиняйся, якщо перед тобою старий або жінка, дівчинка або хлопчик! Убивай! Цим ти врятуєш себе від загибелі, забезпечиш майбутнє своєї сім'ї та кожного німецького солдатів

Від рук фашистів загинуло понад 62 мільйонів чоловік. На руїни були перетворені тисячі міст і сіл. Ось кілька прикладів того, як фашисти намагалися перетворити людство на рабів.

Кого можна назвати жертвою фашизму? (Тих, хто постраждав від фашизму)

2. В'язні концтаборів слайди 3 7

Хатинь - одна з білоруських сіл. Таких до війни було тисячі. Жителі Хатині були мирними, добримилюдьми. Вони ростили хліб, виховували дітей і ніколи нікому не бажали зла. Але 22 березня 1943 року в село увійшов 118-ий батальйон охоронної поліції і оточив її. Все населення Хатині дорослі, люди похилого віку, жінки, діти були зігнані карателями в колгоспний сарай. Тих, хто намагався втекти, вбивали на місці. Серед жителів села було багато багатодітних сімей-так, наприклад, в родині Йосипа та Анни Барановских було дев'ять дітей, в сім'ї Олександра та Олександри Новицьких - семеро.

Коли всіх людей зібраливсараї, карателі замкнули двері, обклали сарай соломою, облили бензином і підпалили. дерев'яний сарайшвидкозагорівся. Під напором десятків людських тіл не витримали і впали двері. У палаючій одязі, охоплені жахом, задихаючись, люди кинулися бігти, але тех. хто виривався з полум'я, розстрілювали з кулеметів. У вогні згоріли 149 жителів села, з них 75 дітей віком до 16 ліг. Сама село було знищеноповністю.З дорослих жителів селавиживлише 56-детнйй сільський коваль Йосип

Камінський. Обгорілий і поранений, він прийшов до тями лише пізно вночі, коли каральні загони залишили село. Йому довелося пережити ще один тяжкий удар, серед трупів односельців він знайшовсвогосина. Хлопчик був смертельно пораненийвживіт, отримав сильні опіки. Він помер на руках у батька. Йосип Камінський з сином послужили прототипами знаменитого пам'ятника в меморіальному комплексі.

Хатинь не одна. На білоруській землі фашисти спалили 186 сіл разом з їх жителями. Тепер на цьому місці знаходиться єдиневсвіті кладовище сіл.

Але саме немислиме і страшне з звірств фашизму - табори смерті.Всього через концентраційнітабору пройшло 18 млн. чоловік, з яких загинуло близько 12 міл. людина.

У таких таборах в'язнів містили в нелюдських умовах; змушували працювати по 18 годин на добу, знесиленихіхворих спалювали живцем в печах крематорію, душили в газових камерах, розстрілювали. Чи не шкодували навіть дітей. У них забирали кров, щоб лікувати поранених в боях фашистів. Над людьми ставили досліди, після яких неможливо було вижити, Сотням ув'язнених робили щеплення заразних хвороб, інші служили для дослідів, наскільки людський організм може витримувати холод.

ОСВЕНЦІМ, місто на півдні Польщі. В Освенцімі винищено понад 4мілліонов людина. В Освенцімі на 12 тис. В'язнів був всього один умивальник з водою, непридатною для пиття. Коли йшов сніг, укладені розтоплювали його для пиття, вмивалися і пили з калюж. За всю історію Освенцима було скоєно близько 700 спроб втечі, 300 з яких увінчалися успіхом, однак якщо хтось біг, то всіх його родичів заарештовувалиівідправляли в табір, а всіх : укладених з його блоку вбивали. 27.01.1945 звільнений Радянською Армією. На території зараз створено музей.

Бухенвальд, німецько-фашистський концтабір. У Бухенвальді було 56 тис. Ув'язнених. У 1958 в Бухенвальді відкрито меморіальний комплекс

Дахау, 1-й концентраційний табір у фашистській Німеччині, створений в 1933на околиці м Дахау (поблизу Мюнхена). В'язнями були 250 тис. Чоловік замучені або вбиті близько 70 тис. Чоловік. В 1960 в Дахау відкрито пам'ятник загиблим.

Майданек, німецько-фашистський концтабір поблизу м.Люблін (Польща) в 1941. тисячу дев'ятсот сорок чотири винищено близько 1,5 млн. Чоловік.

Треблінка, німецько-фашистські концтабори біля станції Треблінка в Варшавському воєводстві Польщі. У Треблінці загинуло около.10 тис. Чоловік, в ТреблінціII близько 800 тис. чоловік, (переважно євреї). У серпні 1943 в ТреблінціII фашистами придушене повстання в'язнів, після якого табір ліквідований. У Треблінці символічне кладовище в центрі монумент.

3. День пам'яті жертв фашизму.

День пам'яті жертвфашизмубув визначений саме у вересні 1962 так як на цей місяць припадає двіпов'язанізі другою світовою війною дати - день її початку і її повного завершення.

День пам'яті жертв фашизму - це День пам'яті десятків мільйонів людей,сгінувшіх ввнаслідок гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і від голоду.

Немає такої країни, яка б виграла від правління нацистів, немає такої нації, яка б збагатилася матеріально або духовно в результаті їх володарювання. Найстрашніша ідеологія - та, яка робить людину винуватою від народження тільки за кров, яка тече в його жилах. Ідеологія нацизму принесла руйнування як тим, хто її вигодував; так і тим, хто їй протистояв. Більше половини років тому величезну нацистську машину вдалося зупинити і зруйнувати.

Пропоную вшанувати пам'ять всіх, хто загинув від рук фашистів хвилиною мовчання.

IV . Практична частина.

А тепер пропоную вам перейти до творчої частини нашого уроку - оформлення листів календаря. Сьогодні тема нашої творчості звучить так «Ми проти фашизму»

(творча робота проводиться в групах. Кожна група створює свої малюнки на задану тему)

V . Рефлексія.

Пам'ять ... З неї ніколи не повинно стертися те, що приніс з собою кривавий фашизм. Ніколи!

Ми розплатилися з тією війною величезною страшною ціною, пройшли через справжнісіньке пекло.

Які почуття ви відчували протягом усього уроку?

Які дати навічно залишаться в пам'яті мільйонів людей, що нині живуть і тих, хто прийде після нас?

Хлопці, давайте ж не забуватимемо про тих сумних подіях, які мали місце бути в історії нашої країни. Будемо ж пишатися нашою батьківщиною, могутністю і величчю нашої країни - нашої Росії.

муніципальне загальноосвітній бюджетна установа

гімназія №2 м Новокубанська

муніципального освіти Новокубанський район

Розробка

класної години

«МИ ПРОТИ ФАШИЗМУ»

3 клас

Розробила і провела

класний керівник

Ю. А. Смоліна

2016 рік

В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року в Німеччині і на частини австрійської території відбулися масові погроми щодо єврейського населення. Воєнізовані загони Sturmabteilung (SA) спільно, як би сьогодні сказали, з активістами вийшли на вулиці міст з метою нанесення матеріального і морального збитку нації, «остаточним вирішенням питання» якої мріяв Адольф Гітлер.

Нічні вулиці були буквально всипані уламками скла - від розбитих вітрин крамниць, магазинчиків, будинків, що належали німецьким та австрійським євреям. Нападу піддалися десятки синагог, кафе та інших публічних місць. Саме осколки скла на тротуарах і проїжджій частині і дали назву тих подій: «кришталеве (скляне) ніч» - ніч, яка поклала початок активних дій по так званій «расової політиці Третього рейху».

Декларативним приводом для погромів стало вбивство польським євреєм на ім'я Гершель Грюншпан німецького дипломата Ернста фом \u200b\u200bРата в Парижі. Без сумніву, це був лише привід для втілення в реальність тієї звірячої політики щодо «нижчих рас», якої дотримувалися представники нацистської верхівки, і на якій фактично і була вибудувана ідея расової та етнічної ненависті.

Сьогодні - в пам'ять про ті події - в світі відзначається дата, що носить назву міжнародного дня проти фашизму, расизму і антисемітизму. Щорічну дату (9 листопада) встановили з ініціативи UNITED - міжнародної мережі проти расизму, яка об'єднує сотні організацій в десятках країн світу.

9 травня 1945 року нацизм у Німеччині був розгромлений. На вівтар Перемоги над цією нечистю були покладені мільйони життів радянських людей. Здавалося, що після переможного травневого салюту самі поняття «нацизм», «фашизм», «расизм» залишилися в минулому як одна з найбільш чорних сторінок людства. Однак з моменту «кришталевої ночі» пройшло 78 років, з дня Великої Перемоги - 71 рік, але міжнаціональна, міжрасова і міжетнічна ненависть, на превеликий жаль, не тільки нікуди не зникла, але і при певному заступництві набирає обертів.

Хвилі міжнаціональної ненависті почали свого часу накочувати і на нашу країну. Привнесене ззовні зерно етнічної нетерпимості починало проростати на грунті, на якій вже хиталося будівля єдиної держави. До моменту розпаду Радянського Союзу відверто позначили себе нацистські недобитки, які, як з'ясувалося, десятки років відчували себе цілком привільно, в тому числі і на радянській території - на заході України, в республіках Прибалтики. Нацистська ідеологія почала проникати на території республік, які опинилися, як тоді голосно і радісно віщали окремі політичні діячі, незалежними. Російські рятувалися втечею з країн Середньої Азії, кидаючи свій дах, роботу, майно. Протягом всього декількох місяців в 1991-1992 роках російське населення Таджикистану, Узбекистану, Туркменії знизилося в рази, так як нова влада «чітко» позначила свою позицію по етнічної нетерпимості.

Зерна націоналізму, що межує з насаждённой ззовні релігійною нетерпимістю, стали позначати себе на Північному Кавказі. Без сильної центральної влади тамтешні керівники уявили себе «посланниками Всевишнього» і взялися використовувати ресурс по фактичному витіснення російського населення, з яким десятки років чеченці, інгуші, аварці, лезгини, черкеси, інші народи жили разом, разом творили на благо єдиної країни.

Деструктивна ідеологія межрасовой, міжконфесійної та міжетнічної нетерпимості проявляє себе на Близькому Сході. Можна постійно чути про те, як західні політологи, повторюючи мантру «Асад повинен піти», намагаються експлуатувати помилковий аргумент про те, що в країні алавітского меншини Алава не може бути главою держави. Це ще більш дивно звучить з вуст американських «експертів» і зі сторінок американських ЗМІ - при обліку того, що президентом США поки є представник чорношкірого населення, яке на сьогоднішній день ще не встигло перейти в ранг расового більшості в Штатах.

До речі, про расову нетерпимість в країні, яка називає себе «світочем демократії» та «винятковим державою в світі». Винятковість тут дійсно простежується. Полягає вона хоча б в тому, що в рідкісній країні світу сьогодні можна знайти практично гетто для представників національних меншин. У США - можна. Зокрема, мова йде про резерваціях для корінного американського населення. Коли в ліберальній пресі пишуть про те, що в США проживають близько 4,5 млн індійців, у яких «все добре», включаючи соціальні преференції, хочеться поцікавитися у авторів цих «опусів», чи встигли вони познайомитися зі статистикою і реальністю життя в резерваціях .

Дещо про статистику індіанського населення США. У індіанської середовищі найбільш високий рівень смертності в США. У ряді резервацій відсоток дитячої смертності знаходиться на рівні країн центральної Африки. У американських індіанців найбільш низький рівень грамотності в США, так як при всій декларативною відкритості освітньої системи Сполучених Штатів для цих народів, за межами резервацій індіанців, м'яко кажучи, не чекають. Фактично будь-який політичний активіст з числа представників корінного населення автоматично потрапляє під приціл спеціальних служб як «потенційний сепаратист». Тому на тлі тисяч як би правозахисних організацій число структур, які намагаються позначати проблеми індіанців в США можна перерахувати по пальцях.

Унікальність і винятковість США можна констатувати ще й в тому, що саме ця країна дала притулок найбільшому числу нацистських злочинців, що перебралися в Нове світло з Німеччини. Це важлива характеристика держави, яке позиціонує себе переможцем у Другій світовій війні. І тут же ще одна деталь - США разом з Канадою та Україною стали трьома країнами з усього складу ООН, які деякий час назад в черговий раз відмовилися підтримати резолюцію щодо засудження проявів нацизму і расизму в сучасному світі.

У Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму хочеться висловити надію на те, що ця дата в календарі все ж не є «прохідний». Адже це реальний привід задуматися над тим, до чого призводять спроби одних переконати себе і оточуючих в тому, що вони мають в цьому світі більше прав, ніж представники інших національностей, рас і конфесій.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...