Що таке конспект уроку? I. Організаційний момент

План-конспект уроку фізкультури у 2 класі на тему «Кругова тренування. Рухливі ігри"

цілі: розучити розминку з гімнастичними палицями; провести кругову тренування; пограти в рухливу гру.

Формуються УУД:

  • предметні: мати уявлення про спеціальні вправи для збереження гарного зору, про те, що таке кругова тренування, вміти лазити по гімнастичній стінці, організовувати здоров'язберігаючих життєдіяльність, виконувати розминку з гімнастичними палицями і ігрова вправа на увагу;
  • метапредметние: приймати і зберігати цілі і завдання навчальної діяльності, Знаходити засоби її здійснення, планувати, контролювати й оцінювати навчальні дії відповідно до поставленим завданням і умовами її реалізації, визначати найбільш ефективні способи досягнення результату;
  • особистісні: усвідомлювати мотиви навчальної діяльності та особистісний сенс вчення, проявляти доброзичливість і емоційно-моральну чуйність, розвивати навички самостійності та особистої відповідальності за свої вчинки, чинити за на безпечний і здоровий спосіб життя.

Інвентар: секундомір, свисток, 4-6 прольотів гімнастичної стінки, гімнастична перекладина, гімнастичні палиці для кожного учня, 3-5 матів (в залежності від того, будуть діти робити перекиди і перекати по черзі або відразу на двох матах), гімнастична лава.

Хід уроку

Вступна частина

  1. Побудова в одну шеренгу. Рапорт учнів і вітання.
  2. Оголошення теми і завдань уроку.
  3. Бесіда про дбайливе ставлення до зору. Які вправи потрібно виконувати, щоб зберегти зір? (Відповіді дітей.)

Для збереження гарного зору необхідно робити спеціальні вправи.

Пам'ятка. Вправи для очей

  • Моргати очима (1 хв).
  • Закрити очі і круговими рухами робити масаж століття кінчиками вказівних пальців.
  • Міцно заплющити очі, потім відкрити. Повторити 4-5 разів.
  • Якщо очі сильно втомилися від читання, перегляду телевізора або роботи за комп'ютером, корисно підійти до вікна і 2-3 хв подивитися на небо.
  • Дивитися на вказівний палець витягнутої перед собою руки. Повільно наближати палець до кінчика носа, продовжуючи за ним стежити очима. Повторити 4-5 разів.
  • Будинки на вікно можна приклеїти кружечок з паперу. Закрити одне око, а іншим 5 з дивитися на гурток. Потім перевести погляд у далечінь. Те ж саме зробити іншим оком. Повторити 6-8 разів.
  • Вирощують очима спочатку вліво, а потім вправо. Повторити 6-8 разів.
  • Дивитися вгору і вниз, вліво, вправо, в верхній правий кут, в лівий нижній і навпаки. Повторити 6-8 разів.

А головне - уникати небезпечних ситуацій, берегти очі від гілок в лісі, гострих предметів і т. П.

Всі ці вправи дано в підручнику. Коли знайомимо або повторюємо їх з учнями, які не виконуємо вправи довго, робимо 1-2 рази. Можна використовувати не всі вправи, а тільки ті, які більше подобаються.

Після вправ для очей переходимо до розминки.

  1. Ходьба стройовим кроком. Клас, направо! Ліворуч в обхід по залу кроком руш! Бігом руш!
  2. Біг без завдань. Виконується біг (1 хв), після якого перевести учнів на крок і виконати дихальні вправи. Проходячи по колу, учні беруть по одній гімнастичній палиці, зупиняються на довгій стороні залу, розраховуються на перший-другий, перебудовуються в дві шеренги і розмикаються на руки в сторони.

Розминка з гімнастичними палицями

  • І. п. - основна стійка, палиця внизу. На рахунок «раз» - палиця вгору, права нога назад на носок; на рахунок «два» - повернутися у вихідне положення; на рахунок «три» - палиця вгору, ліва нога назад на носок; на рахунок «чотири» - повернутися у вихідне положення. Повторити 4 рази.
  • І. п. - стійка ноги нарізно, палиця внизу. На рахунок «раз» - поворот голови направо, палиця вправо, правим кінцем палиці як ніби намагаємося проткнути повітря; на рахунок «два» - поворот голови наліво, палиця вліво, лівим кінцем палиці як ніби намагаємося проткнути повітря. Повторити 4 рази.
  • І. п. - основна стійка, палиця вгорі. На рахунок «раз» - поворот корпусу направо, палиця вперед; на рахунок «два» - повернутися у вихідне положення; на рахунок «три» - поворот корпусу наліво, палиця вперед; на рахунок «чотири» - повернутися у вихідне положення. Повторити 4 рази.
  • І. п. - стійка ноги нарізно, палиця внизу. Під рахунок до 4 - кругові рухи палицею вправо-вгору-вліво-вниз. На рахунок «п'ять-вісім» - то ж в іншу сторону. Повторити 4 рази.
  • І. п. - стійка ноги нарізно, палиця внизу. На рахунок «раз» - нахил, торкнутися палицею статі (ті, кому важко, можуть палицю злегка повернути, щоб торкнутися нею статі); на рахунок «два» - повернутися у вихідне положення. Повторити 4 рази в повільному темпі.
  • І. п. - основна стійка, палиця внизу. На рахунок «раз» - випад вправо, поворот корпусу вліво, руки вперед; на рахунок «два» - повернутися у вихідне положення; на рахунок «три» - випад вліво, поворот корпусу вправо, руки вперед; на рахунок «чотири» - повернутися у вихідне положення. Повторити 4 рази.
  • І. п. - основна стійка, палиця перед ногами. На рахунок «раз» - стрибок через палицю вперед; на рахунок «два» - стрибок через палицю назад у вихідне положення. Повторити 8 разів, починаючи повільно, поступово прискорюючи темп виконання.
  • Після стрибків взяти палиці в руки, пройти по колу, прибрати їх на місце, пройти і сісти на лавку.
  1. Основна частина

Станції кругового тренування залежать від багатьох параметрів: кількості дітей, наявного інвентарю та обладнання, вирішуваних завдань. Сьогодні ми повторюємо раніше вивчені елементи і вправи. Завжди можна використовувати різні тренажери. Якщо є можливість займатися босоніж, то це великий плюс, тоді можна розкласти рифлені доріжки для профілактики плоскостопості, і доріжки ці можуть стати сполучною ланкою між станціями або самостійної станцією, щоб діти ходили по ній цілу хвилину.

Запропоновано 12 станцій, це означає, що якщо в класі 24 учнів, то по 2 учні на станцію, якщо дітей більше, то кількість станції можна збільшити. Якщо ж дітей зовсім мало, то можна пустити їх по одному на станцію. Щоб діти не плуталися, можна зробити таблички з номерами у кожній станції - так дітям буде простіше орієнтуватися перших порах.

На кожній станції займаємося 1 хв, після чого переходимо по колу (за годинниковою стрілкою). Діти починають виконувати вправу і закінчують за сигналом. Порядок станцій можна міняти, якщо розташування інвентарю та обладнання в такому порядку незручно. Вправи повинні розвивати різні групи м'язів, т. Е. Не можна давати 3 станції поспіль на руки, а потім 3 на гнучкість, потрібно, щоб навантаження змінювалася - то на руки, то на прес, то на ноги і т. П.

Лазіння по гімнастичній стінці (1 проліт).

Тут виконується залізання до самого верху (по можливості) і спуск назад. Так всю хвилину. Бажано на мати не спускалися.

  • Підйом тулуба з положення лежачи.
  • Віс стоячи і вис на зігнутих руках на перекладині.
  • Перекид вперед.
  • Перелазить з одного прольоту на інший (2-4 прольоту) на гімнастичній стінці. Залазити невисоко (до середини, не вище).
  • Перекати прямим тілом по мату.
  • Присідання.
  • Стійка на голові (тут знаходиться вчитель і допомагає).
  • Віджимання (сьогодні пробуємо, щоб подивитися, як учні справляються з ними).
  • Ходьба на гімнастичну лаву і назад. І. п. - стоячи лицем до лавки. На рахунок «раз» - крок на лавку правою; на рахунок «два» - крок на лавку лівої (встати на лавку); на рахунок «три» - крок назад з лави правої; на рахунок «чотири» - крок назад з лави лівої в початкове положення.
  • З положення сидячи нахили, намагаючись пальцями рук дістати пальці ніг.
  • Стійка на одній нозі.

Ви повинні намагатися виконувати завдання протягом хвилини, але це не означає, що треба виконувати його з максимальною інтенсивністю, необхідно підібрати свій темп виконання, щоб сил вистачило на всю хвилину. Краще робити повільно протягом хвилини, ніж втомитися на перших 10 секундах, а потім відпочивати.

Учитель пояснює і показує все станції, учні розходяться по місцях.

Завжди дивіться, що робить той, за ким ви йдете, щоб потім не було питань "а що тепер робити?».

Проводиться кругова тренування (13-15 хв).

  1. Рухлива гра «Успей прибрати»

Після кругового тренування учні утворюють коло навколо вчителя, проводиться рухлива гра на реакцію і увагу «Успей прибрати». Завдання: учні витягують руки вперед, долонями вгору, вчитель ходить по колу і намагається кого-небудь осалить, т. Е. Торкнутися відкритої долоні. Щоб цього уникнути, діти намагаються встигнути прибрати руки (опустити або прибрати назад).

III. Заключна частина

  1. Побудова в шеренгу. Клас будується в одну шеренгу за 2-3 хв до кінця уроку.
  2. Підведення підсумків уроку. Учитель коротко підводить його підсумки.
  3. Оцінювання роботи учнів. Похвалити дітей за гарне виконання.
  4. Домашнє завдання. Запам'ятати текст «Береги зір!» на с. 39 підручника.

Світлана Борисова
Конспект уроку у 2 класі «Вокальний ансамбль»

конспект уроку

предмет: « вокальний ансамбль»

2 клас

Тема уроку: «Розвиток виконавської майстерності в ансамблі»

Навчальна програма: Робоча програма по предмету « вокальний ансамбль» (2012 р укладач: Борисова С. В.)

Тип урокуКомбінований, закріплення музичного матеріалу з введенням нових елементів

мета: Розвиток виконавської майстерності в ансамблі за допомогою засобів музичної виразності

завдання:

освітні:

закріплення поняття ;

Розвиток емоційної виразності, артистизму і творчого самовираження вокаліста і ансамблю з використанням засобів музичної виразності;

Закріплення знань, умінь і навичок, отриманих на попередніх уроках

Розвиваючі:

Зміцнення артикуляції і вокального апарату;

Розвиток навичок і прийомів ансамблевого співу;

Розвиток вміння слухати і чути, довіряти один до одного, виконуючи пісенний матеріал;

Розвиток вміння аналізувати свою діяльність, в ході перегляду відеозапису уроку-репетиції

виховні:

Формування вміння працювати в команді;

Формування почуття відповідальності; взаємодопомоги, доброзичливого ставлення один до одного;

Формування вміння творчо взаємодіяти з педагогом, учнями

методи:

наочний (показ, словесний (пояснення, бесіда, практичний

Форма організації дітей: групова

характеристика групи: Група 2 роки навчання, дівчатка 8-9 років в кількості 8 чоловік (на прикладі шоу-групи «Смайли»)

час заняття: 45 хвилин

матеріально - технічне забезпечення уроку:

фортепіано;

мікрофони;

колонки (Монітори) - 2 шт. (Для прийняття стерео сигналу);

ноутбук;

Мікшерний пульт з підсилювачем;

Відеозаписуюча і відеозаписів апаратура

структура уроку:

I. Початок уроку

1) організаційний момент

2) вітання

3) повідомлення теми і мети заняття

II. Основна частина

1) комплекс вправ на дихання, ритмічний малюнок творів, дикцію в русі;

2) виконання вокальних вправ - розспівування;

3) навчально - дидактична гра;

4) Робота над репертуаром:

пісня «Бабуся пірата», «Жираф»

III. заключний етап

1) перегляд відеозапису заняття, виявлення і аналіз проблемних моментів;

2) підведення підсумків заняття;

3) оплески

хід заняття

Етап Час Зміст Примітка

початок уроку

5 хв Організація початку заняття, вітання учнів, активізація уваги, повідомлення мети заняття, створення психологічного настрою на творчу, плідну діяльність. Бесіда за темою заняття.

Учні заходять в клас, Шикуються в півколо. бесіда про ансамблевого звучання, Опитування за коштами музичної виразності.

Основна частина

Виконання комплексу вправ на дихання:

1. «Холодний подих»

2.«Єгорка»

3.«Насос».

артикуляційна гімнастика

Вокальні вправи-розспівування:

1. «Ниточка» (Виконання протяжного звуку на одній ноті закритим ротом і відкритим ротом на склади)

2. «Музичний ліфт» (Вправа на згладжена регістрів і опору звуку)

3. «Секвенції» вокальні та дикційна

(Спів кантілени, стакатто)

4. «Змішані ритми»

(Використання змін ритму і темпу, вокальної подачі, М'якою і жорсткою «Атаки звуку»)

Всі вправи виконуються в колі.

Необхідно систематично виконувати дихальні вправи, щоб довести до вдосконалення техніку дихання і володіння їй.

Дикційна вправи і артикуляційна гімнастика дають можливість тренувати весь мовний апарат і поступово розвивати м'язи органів мовлення дикційна вправи необхідні т. к. близькість до мовної фонетиці - основне властивість, характерна для естрадної манери співу.

Продовжуючи рух в ритмі, приступаємо до розспівування - підготовці голосового, вокального апарату до співу.

Основна частина

Навчально - дидактична гра «Засоби музичної виразності»

діти розбирають дидактичний матеріал - нотки з назвами засобів музичної виразності

Дають визначення поняттям і аналізують його в музиці пісні «Жираф».

Гра дозволяє розвинути вміння застосовувати теоретичні знання у виконавській практиці в умовах ансамблю, Зміцнити емоційно-психологічний стан дітей, сприяє створенню атмосфери взаємодії дітей один з одним, формувати психічну готовність до вокальному виконанню

Основна частина

Робота над репертуаром:

пісня «Жираф»

Учні виконують 1 і 2 куплет пісні з використанням двухголосия в приспівах, спочатку з інструментом, потім з використанням мікрофонів.

Ведеться робота по тексту (дикція, ідея твору, характер, акторські завдання, драматургія твору)

повторення пісні «Бабуся пірата» з використанням мікрофонів і виконанням поставлених рухів, підготовка в конкурсом.

Прийоми роботи над пісенним репертуаром демонструють рівень розвитку виконавської майстерності ансамблю і солістів в єдиному емоційному і вокально-технічному

характері; сприяють створенню сприятливої, психологічно комфортного середовища і згуртованості колективу. Протягом заняття раціонально розподілена рухова, вокальна навантаження з'являється прагнення до продуктивної, творчої, колективної діяльності.

Заключи-вальний етап

5 хв Перегляд відеозапису заняття, виявлення і аналіз проблемних моментів

Виявлення помилок і неточностей, постановка мети на наступне заняття-робота над помилками.

Прощання, оплески Всі заняття і виступи в процесі навчання необхідно фіксувати відео- або аудіоапаратурою, з подальшою демонстрацією на комп'ютері / ноутбуці, при перегляді ретельно аналізувати помилки і підкреслювати кращі моменти виступів

прикладна програма

КОМПЛЕКС ВПРАВ

Вправи, що сприяють поліпшенню ніжнереберного дихання.

«Холодний подих» - прийняти правильну поставу, одну руку покласти на діафрагму, другу поставити перед собою на рівень рота на невеликій відстані. Робиться повільний плавний вдих через ніс. Рука в цей час відчуває, як розширюється низ грудної клітини. Потім плавний видих, можна без звуку, можна озвучити букву «У» відкритими губами, складеними як при свистку. Видихати потрібно на поставлену долоню, а долоня повинна відчувати рівномірне дихання без поштовхів. Наочно цю вправу можна робити із запаленою свічкою, щоб при видиху полум'я свічки не згасло (Відстань не повинна перевищувати 20-25 см).

«Єгорка» - вимовити дитячу считалочку: «Як на горі, на пагорбі стоять тридцять три Егорки», Потім вдихнути, і на видиху вважати якомога довше: «Раз Єгор, два Єгор і так далі». Молодшим дітям цю вправу дуже подобатися.

«Насос» - встати прямо, ноги на ширині плечей, взятися за ручку уявного насоса: Випрямлюємося - вдих, нахиляється - видих. Губи при цьому у вигляді свистка.

Дуже корисно учневі співати вправи на «Staccato» - в них яскраво виражається робота діафрагми. Зі своїми учнями я роблю це виспівування по мажорному тризвуку вгору і вниз.

артикуляційна гімнастика

1. Розкриття рота - добре і вільно відкривається рот;

2. підтягування верхньої губи до ясен зубів (Млявість губ перешкоджає правильному формуванню звуку). Боротьба з «Мертвої» губою », яка гальмує чіткість і милозвучність мови;

3. опускання нижньої губи до ясен зубів;

4. чергування рухів верхньої і нижньої губи окремо, як зазначено у 2 і 3 вправі;

5. спеціальне тренування верхньої губи (рот злегка розкрито, верхня губа верхня губа, закриваючи верхні зуби, міцно натягується на них так, щоб край губи загинався всередину рота, потім, розтягуючись в сторони, далі в початкове положення);

6. спеціальне тренування нижньої губи (Те саме, що і я верхньою губою);

7. спеціальне тренування нижньої і верхньої губи одночасно (Повторити 5 і 6 вправа одночасно);

8. рух нижньої щелепи вперед, вправо, вліво, вниз і кругом. Мета - добре розкрити рот і розвинути рухливість нижньої щелепи. Вправу виконувати повільно і округло;

9. рух зімкнутих випнутого губ вперед і розтягування їх, потім в сторони (Зуби стиснути);

10. рух зімкнутих випнутого губ вперед, вліво, вправо, вгору, вниз і кругом.

Вправи для мови

1. Мова лежить плоско з невеликим поглибленням і на спинці. Кінчик язика легко стосується нижніх передніх зубів, а корінь його опущений, як в момент позіхання. Рот широко розкритий у вертикальному положенні так, щоб можна було добре роздивитися горло;

2. Рух кінчика язика до передніх зубів;

3. Рух мови вправо і вліво у напрямку до внутрішньої сторони щік (вкладання - «Шпага»);

4. Рот злегка розкритий, мова з нормального положення (кінчик язика у нижніх зубів, корінь опущений (йде по вгорі, зовсім загинаючись назад до неба, і потім знову лягає назад). Вправа розрахована також на тренування вуздечки і зміцнення м'язів мови. воно проводиться при нерухомості нижньої щелепи, для звуків Т, Д, Л, Р. Спостерігається сильна вібрація звуку Р.

5. Упор до зубів, а потім енергійний відрив від верхніх передніх зубів Т, Д;

6. Нижня губа повинна стосуватися передніх верхніх зубів (Прикус) В, Ф і т. Д.

7. Для розробки кореня мови: Кашляємо як старички КХА, КХА, КХА; постріляємо пальцем, цілячись у мета - КХ, КХ, КХ; застрягла в горлі кістка - КХХ, КХХ, КХХ, кричить ворона - КАР, КАР, КАР,

скоромовки

1. Змінила Парасковія карася

На три пари смугастих поросят.

Побігли поросята по росі,

Застудилися поросята, так в повному обсязі.

2. Няня милом мила Мілу

Мила мила не любила,

Але не нила Міла,

Міла молодчина

3. На дворі трава, на траві дрова,

Не рубай дрова, на траві двору.

Опис виконання розспівування

вокальні вправи:

1.«Ниточка»

Виконання протяжного звуку на одній ноті закритим ротом, потім відкритим на склади «Чи, лю, ле» в декількох тональностях по висхідного руху.

Стежимо за диханням, інтонувати сталого звуку. Педагог контролює формування учнями голосних звуків.

2. «Музичний ліфт» .

Вправа на згладжена регістрів і опору звуку. Їдемо на ліфті з першого поверху до сьомого через всі ноти гами і назад. на звук «А» - як перший поверх і «І» - фіксований сьомий. Педагог стежить, щоб учні правильно направляли звук в головний резонатор і відчуттям його опори.

Проходимо від ля (М) до фа (1) основного звуку.

3. «Секвенції»

закріплюємо поняття «Секвенция». Рух мелодії на склад «Лі» (Кантилена); звук «Я» (Стакатто); звук губами «Тпру» при виконанні мелодії. Виконуємо 4-5-раз в висхідному русі.

4.«Змішані ритми»

Використання змін ритму і темпу, вокальної подачі, М'якою і жорсткою «Атаки звуку». Використовуються елементи двухголосия.

Опис проведення дидактичної гри

Учням видаються дидактичні посібники: Шаблони - нотки. У центрі кожної нотки - назва засобу музичної виразності: Ритм; метр; мелодія; динаміка; лад; регістр; ритмічний малюнок; темп.

Звучить музичний твір - пісня по темі уроку і досліджуваного репертуару.

Учням дається час на прослуховування фонограми.

Залежно від обраної нотки, учням треба охарактеризувати засіб музичної виразності. Наприклад, якщо нотка - ритм, то учень говорить і показує, в якому ритмі звучить музика. І з чого складається ритм? Він об'єднується з метром і пульсацією (Приєднується до власників сонечок з цими поняттями). Так само визначаємо основний лад, темп, розвиток динаміки, рух мелодії, її ритмічний малюнок, і т. Д.

на даному уроці ми розбираємо аранжування пісні «Жираф». Який темп, ритм використовував музикант (Визначити двочастковий метр). В якому основному ладу звучить музика? Як змінюється характер і рух мелодії в куплеті і приспіві?

Все це повинен аналізувати і чути виконавець для передачі музичної думки глядачеві, викликаючи емоційну віддачу, об'єднавшись одним ритмом.

ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ (ТСО)

Стрімкий прогрес комп'ютерних технологій, винахід нових технічних засобів навчання, звукозаписуючих і звуковідтворювальних пристроїв, розкривають необмежені можливості для модернізації концептуально-методологічних і методичних підходів до навчання музиці і, зокрема співу. Однак проблема нестачі, а внаслідок обмеженого використання ТСО або невикористання зовсім, для вдосконалення естрадного вокального навчання до сих пір у багатьох установах стоїть дуже гостро.

Таким чином, виникає питання: Чому для навчання піаніста наявність фортепіано обов'язково, а для естрадного вокаліста звуковідтворювальної апаратури немає? Для навчання скрипаля необхідний смичок, а для естрадного вокаліста мікрофон при роботі в класі не обов'язковий? Відповідь лежить на поверхні - викладачі до теперішнього часу розробили вже свої теорії і методики навчання естрадному співу, а ось теоретичні та методичні аспекти використання ТСО в навчальній практиці поки використовуються далеко не всіма.

Так як естрадне мистецтво пов'язано з використанням сучасної електронної техніки (мікрофони, підсилювачі, микшерский пульт, акустична обробка звуку, магнітофон і т. Д., То все це може служити технічними засобами навчання співаків. Тому навчити дітей користуватися ними в навчальному процесі є першим завданням педагога в роботі з учнями по предмету «Естрадний спів».

Практично всі діти, підійшовши до мікрофона, відчувають переляк від звучання свого голосу. Для того щоб дитина могла адаптуватися до нових умов, необхідно використовувати розмова з ним. Коли дитина відповідає в мікрофон на питання: Як його звуть, як звуть членів його сім'ї і т. Д., А потім намагається розповісти віршик; лише після цього можна переходити до постановки голосу з використанням мікрофона і звукозапису;

Уже на цьому - підготовчому етапі учні знайомляться з поняттям про фонограмах, як аккомпанирующих, так і з записом голосів виконавців. Крім того, дітям розповідається про можливості мікрофонів-караоке, музичних центрів з караоке і комп'ютерних програмах в Інтернеті, де можна знайти безліч аккомпанирующих фонограм найвідоміших виконавців. Таким чином, діти отримують уявлення про можливості магнітофона, відеомагнітофона і комп'ютера, як помічників в навчанні.

Естрадна манера співу наближається за звучанням до народної манери, але використовує основні принципи постановки голосу в класичному вокалі, Тому в роботі з дітьми в стилі естрадного вокалу слід спиратися на кращі досягнення російської вокальної методики.

На наступному етапі слід використовувати метод створення певних акустичних умов для поліпшення тембрового звучання голосу дітей. У дисертації кандидата педагогічних наук О. І. Полякової «Теоретико-методичні аспекти використання ТСО в процесі навчання співу підлітків» (Москва, доведено, що можливо змінювати спектр дитячого співочого голосу в бажаному напрямку, т. е. з допомогою сучасних мікрофонів і аудіо-апаратури можливо додавати в звучання необхідні частоти - частіше високі в діапазоні від 3200-3800 Гц і ефект реверберації, де Т \u003d 4-8 сек (що відповідає ефекту звучання співочого голосу в приміщенні залу з хорошою акустикою). Потім, за допомогою навушників, оброблене звучання голосу потрібно знову повертати до вуха дитини. В результаті такого впливу на слух відповідно змінюється початковий спектр голосу учня. При цьому виникає відчуття «Комфортності» у дітей при співі. Крім того, доведено, що зміни тембрового звучання голосу дітей можливо, але тільки в тому випадку, коли повертається в навушники, оброблений голос ненабагато відрізняється від його початкового джерела по спектральних характеристиках їх власного голосу.

Ця закономірність дозволяє на ділі реалізовувати принцип індивідуального підходу в практичній роботі з дітьми. Штучні акустичні умови при цьому можна вважати «Допоміжним еталоном» для наслідування. Разом з тим педагогу необхідно стежити за тим, щоб якість звучання голосу, що надходить в навушники, було не «Механічним» (Коли надмірне додавання високих частот призводить до негативного ефекту, а при підборі акустичних параметрів для кожного співака враховувати індивідуальні особливості його голосу. Робота педагога в умовах студії звукозапису, при наявності звукорежисера дасть найбільш позитивні результати.

досвід практичної роботи з мікрофоном показав, що необхідно пам'ятати про суттєві відмінності в їх чутливості в залежності від марок виробників і про роль відстані між співаком і мікрофоном.

Порівнюючи первісну аудіозапис з обробленою комп'ютером аудіозаписом, на рівні підсвідомості у дитини відбувається коригування звучання його голосу за принципом саморегуляції. При цьому створюються умови для активізації самоконтролю в співі.

Урок навколишнього світу у 2 класі

учитель: Стоянова Лариса Дмитрівна

УМК "Школа Росії".

Тема урока : «Правила ввічливості»

Тип уроку: відкриття нових знань

Мета уроку: формувати навички культури спілкування і поведінки: взаємини з оточуючими людьми.

завдання:

1.Расшіріть знання школярів про ввічливих і добрих словах і їх застосуванні в життєвих ситуаціях.

2. Розвинути адекватну оціночну діяльність, спрямовану на аналіз власної поведінки і вчинків оточуючих людей.

3. Виховати в дітях почуття власної гідності, дбайливого ставлення один до одного.

Плановані результати:

особистісні:

Виявляти здатність зберігати доброзичливе ставлення один до одного.

Вміти проводити самооцінку на основі критерію успішності навчальної діяльності.

метапредметние:

- пізнавальні: вміти орієнтуватися в своїй системі знань: відрізняти нове від вже відомого за допомогою вчителя; здобувати нові знання: знаходити відповіді на питання, використовуючи підручник, свій життєвий досвід і інформацію, отриману на уроці; вміти систематизувати і перетворювати інформацію;

- регулятивні : Вміти планувати свою діяльність; усвідомлювати, що вже засвоєно і що потрібно засвоїти;

вміти визначати і формулювати мету на уроці за допомогою вчителя; висловлювати своє припущення;

- комунікативні: вміти оформляти свої думки в усній формі; слухати і розуміти мову інших; вміти працювати в парі: знаходити загальне рішення; вміти аргументувати свою пропозицію.

Предметні: Знання про групи «важливих» слів, навичках культури спілкування і поведінки.

устаткування: презентація (Power Point, 2003), картки зі словами, картки з питаннями, підручник, робочий зошит, робоче місце вчителя з ПК.

Хід уроку:

етапи уроку

діяльність

вчителя

діяльність

учнів

формуються

УУД

1. організаційний момент.

Мета: підготувати учнів до роботи на уроці, створити емоційний настрій на спільну колективну діяльність і пізнавальну активність.

Включає навчаються в діловий ритм, ставить задачу - перевірити готовність робочого місця.

Швиденько перевір, дружок,
Чи готовий ти почати урок?
Все ль на місці, все ль в порядку?
Книжка, ручка і зошит?
Перевірили? Сідайте!
З ретельністю трудіться

Діти стоять.

Регулятивні.

Комунікативні.

забезпечення

учням

організації їх навчальної

діяльності.

Створення ситуації успіху, довіри.

2. Актуалізація знань. Перевірка домашнього завдання.

Мета: отримати

уявлення про якість засвоєння учнями раніше вивченого матеріалу, визначити опорні знання.

Організовує повторення вивчених правил поведінки в школі.

Ми з вами на минулому уроці вивчали тему «Правила поведінки в школі». І я думаю, що ви добре їх знаєте. А ось Мурашка неуважно слухав Мудру Черепаху і коли вона стала задавати йому питання, ось що він відповідав. Чи правий він?

    Що потрібно зробити, щоб відповісти на запитання вчителя? Я думаю, що якщо хочеш відповісти на питання вчителя, потрібно крикнути з місця. Чи правильно я думаю?

    Як вітають входить до класу дорослої людини? Я вважаю, що входить в клас можна крикнути: «Привіт!» Права я?

    В зміну потрібно відпочити, тому можна бігати по коридору стрімголов. Чи правильно я кажу?

    Якщо дуже потрібно щось запитати, можна перебити розмову дорослих. Чи так це? А як треба вчинити?

5. У школі кожен відповідає за себе, тому допомагати один одному не потрібно. Права я?

Які ви молодці, ви добре запам'ятали, як треба себе вести в школі і завжди будете виконувати правила поведінки.

Якщо хочеш відповісти на питання вчителя, підніми руку.

Що входить до класу дорослої людини вітай стоячи.

Бігати й шумно грати можна тільки на спортивній або ігровому майданчику.

Треба дочекатися коли розмова закінчиться, і тільки потім запитати про щось.)

Допомагати один одному потрібно завжди і скрізь. «Один за всіх, і всі за одного».)

Комунікативні. розвиток усного мовлення, Уваги, мислення, уяви учнів.

Пізнавальні: перевірка знань учнів про правила поведінки в школі, виявлення прогалин в знаннях і уміннях.

3. Самовизначення до діяльності

Мета: організувати діяльність учнів по визначенню поняття « ввічливі слова»; залучення учнів в головні розумові операції (Аналіз, синтез, узагальнення ...); систематизувати знання учнів, необхідні для введення нової теми.

А тепер я пропоную вам послухати історію. яка трапилася з одним хлопчиком. (аудіозапис розповіді В.Осеевой «Чарівне слово»)

Яке чарівне слово назвав дідок хлопчикові?

    Як ми називаємо ці слова?

    Які ще «ввічливі» слова ви знаєте?

    Припустімо, про що ми будемо говорити сьогодні на уроці, яка тема уроку?

    Які завдання ми поставимо перед собою?

    Дізнатися, що таке ввічливі слова.

    Значення важливих слів.

    Вчитися використовувати ввічливі слова в різних ситуаціях.

    Отже, завдання ми перед собою поставили, давайте їх постараємося вирішити. За роботу!!!

Півень.

Привіт, доброго ранку, добрий день, добрий вечір, привіт.

Ввічливі.

(Відповіді дітей.)

Про ввічливості.

Дізнатися, що значить бути ввічливим, згадати які бувають ввічливі слова, навчитися вживати їх в різних ситуаціях .

Правила ввічливості.

особистісні: сприяти формуванню інтересу до навчального матеріалу.

регулятивні:

постановка навчальної задачі на основі співвідношення того, що вже відомо і засвоєно учнями і того, що ще не відомо.

4. Робота по темі уроку.

Мета: знайомство з поняттям «ввічливі слова»; формувати пізнавальну діяльність учнів через навчальну ситуацію «що я знаю?» «Що я дізнаюся?» і закріплювати знання про ввічливих словах.

    Робота в парах

Сьогодні ми поговоримо про чарівних словах. Це звичайні, прості, розумні, корисні і добрі слова, а чарівними вони стали тому, що без них просто жити на світі не можна. Ці слова треба не тільки добре знати, а й уміти їх вимовляти по-чарівному і цьому треба вчитися.

Розгляньте рис на з 52 підручника. Придумайте і розіграйте розмова між героями, використовуючи ввічливі слова.

    Робота в групі

Давайте складемо дерево «чарівних» слів, які ми знаємо.

У мене на магнітній дошці написані назви груп, на які ми повинні розділити всі наші «чарівні» слова. На картках, які лежать у вас на столах, написані слова. Попрацюйте в парі, обговоріть з сусідом по парті до якої групи можна віднести ваше слово. Виходимо до дошки, читаємо слово і прикріплюємо картку до потрібної вам групі.

    Привіт, привіт (вітання);

    До побачення, поки (прощання)

    Вибачте, вибачте (вибачення);

    Будьте ласкаві, будь ласка (прохання)

    Спасибі, дякую, (подяка);

Бачите, як багато «чарівних» слів ми з вами знаємо. А як по-іншому ми називаємо всі ці слова?

У яких же випадках ми використовуємо ввічливі слова?

Як ми називаємо людину, яка ніколи не забуває вживати у своїй промові ці «чарівні» слова?

Вірно, вихованим, а ще таку людину називають ввічливим. Адже це одне з найважливіших якостей вихованої людини.

А хто з вас знає, як з'явилося слово «ввічливість»?

До XVI століття«Вежа» означало«Знавець», той, хто знає правила пристойності, загальноприйняті форми вираження доброго ставлення до людей.

Ввічливість - це вміння поводитися так, щоб іншим було приємно з тобою спілкуватися.

А хто з вас знає, що означає слово «здрастуйте»?

Кого можна так вітати?

Якими словами можна замінити це слово?

Правильно, ми бажаємо людині здоров'я, тобто здоров'я.

А що означає вираз «до побачення»? Кому і коли так кажуть? Якими словами можна замінити ці слова?

До побачення - тобто ми сподіваємося побачити людину ще раз.

    Первинне закріплення. Робота з підручником. (Робота в групах.)

Розгляньте малюнки на с. 52. Ми з вами поділимося на групи і обговоримо ситуацію, що сталися з героями кожної картинки.

- Ви добре попрацювали. Я вважаю, що ви засвоїли одну мудру істину «Добре слово людині, що дощ у посуху». Як ви її розумієте?

Адже добре слово завжди допоможе в скрутну хвилину, Розсіє поганий настрій і перетворить зло в добро. А що таке доброта?

- доброта - це прагнення людини зробити щасливими інших.

Добрий день.

Спасибі, будь ласка, вибачте ...

(Відповіді дітей)

складання кластера

( ввічливі )

( При вітанні, при прощанні, при вибачення, при вираженні прохання, подяки. )

(Таку людину можна назвати вихованою.)

(Відповіді дітей)

(Відповіді дітей)

(Відповіді дітей)

(Після підготовки заслуховуються виступи гуртів.)

(Відповіді дітей)

(Відповіді дітей)

Предметні:

формувати знання про групи «важливих» слів, навичках культури спілкування і поведінки.

Пізнавальні: вміти здобувати нові знання: знаходити відповіді на питання, використовуючи підручник, свій життєвий досвід і інформацію, отриману на уроці.

комунікативні:

вміти оформляти свої думки в усній формі; слухати і розуміти мову інших.

регулятивні:

вміти працювати колективно.

особистісні:

Інтерес до способу вирішення і загальним способом дії.

регулятивні:

Пізнавальні:

5. Физкультминутка

мета:створення умов для псіхоемоціональ-ної розвантаження.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

виконання ОРУ

комунікативні:

вміти виконувати фізичні упражне-ня по команді, разом.

6. Робота по темі уроку. (Продовження)

Мета: виявити рівень оволодіння знаннями і способами дій, забезпечити їх корекцію; розвивати усне та письмову мову учнів, мислення, уява.

Ввічливих слів не одне і не два,

Пам'ятай і знай ці диво-слова!

Ввічливі слова потрібно не тільки знати, а й використовувати в своїй промові, щоб не уславитися неввічливим людиною і бути зрозумілим своїм співрозмовникам.

Інакше може статися ось що.

Прочитайте телефонна розмова героїв нашого підручника - папуги Іллі, пса Рижика і Сергія на с.53

Вийшов Чи була розмова ввічливим і зрозумілим?

Давайте ми з вами зараз складемо правила спілкування по телефону.

Яким тоном потрібно розмовляти по телефону?

Які слова потрібно використовувати при спілкуванні?

Як довго за часом може тривати телефонна розмова?

Робота в парах.

А зараз ми з вами попрацюємо в парах і пограємо в гру «Розмова по телефону» Придумайте і розіграйте телефонна розмова, який був би ввічливим і зрозумілим.

- Для складання розмови я пропоную скористатися вам наступним планом:

1. «Алло»

2. Привітання

3. Пояснення мети свого дзвінка.

4. Подяка.

5. Прощання.

( Перевірити одну пару. )

(Діти читають діалог з підручника на с. 53).

Розмовляти по телефону потрібно ввічливим тоном.

( Використовувати слова вітання, подяки, вибачення, прощання.)

Не слід говорити занадто довго.

регулятивні:

вміти планувати свою дію відповідно з поставленим завданням.

Контролювати свої дії з заданим планом.

особистісні:

інтерес до способу вирішення і загальним способом дії.

Пізнавальні:

вміти самостійно знаходити способи вирішення проблем творчого і пошукового характеру.

9. Рефлексія.

Мета: виявити усвідомленість засвоєння знань по досліджуваному матеріалу.

- Наш урок добігає кінця, і я вам пропоную пограти ще в одну гру, яка називається «Питання - відповідь».

У мене на картках написані питання, ви витягуєте картку, читаєте питання, даєте свою відповідь.

зразкові питання

    Що потрібно зробити, перш ніж увійти в чийсь будинок або квартиру?

    Які слова вимовляють при зустрічі та прощанні?

    Хто кому повинен поступатися (в гостях або в транспорті) місце?

    Чи потрібно знімати шапку, коли прийшов в гості, театр, бібліотеку?

    Що ти зробиш з фантиком, коли з'їси цукерку?

    Чому не потрібно рвати квіти в лісі? Чому не можна ловити жуків і метеликів?

    Чи можна назвати ввічливим того, хто кривдить тварин?

    Чому по-справжньому ввічлива людина ніколи не буде брехати, хвалитися, ображати своїх друзів?

( Учитель вручає за роботу на уроці жетон «Самий ввічливий» ).

Виставляння оцінок.

(Відповіді дітей.)

(Учні дістають один із знаків і пояснюють свій вибір.)

регулятивні:

особистісні:

Здатність до самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності.

10. Підведення підсумків уроку.

Мета: визначити ефективність уроку.

Прочитайте ще раз завдання уроку, які ставив перед вами Мурашка.

Чи всі ми виконали?

Що ж таке культура поведінки?

Для чого вона потрібна?

Які ввічливі слова ви запам'ятали?

регулятивні:

Вміти співвідносити мету і результат.

11. Домашнє завдання.

Мета: повідомити учням про домашнє завдання.

2) Виконати завдання в робочого зошита на с.23-24

регулятивні:

співвідносити те, що відомо і те, що належить виконати самостійно

План-конспект уроку - "альфа" і "омега" діяльності вчителя. Докладний, розгорнутий план допоможе провести урок максимально результативно, заощадить час і дозволить швидше досягти поставлених цілей. А чітко вибудувана структура уроку допомагає вчителю утримувати увагу учнів протягом всього уроку.

Етап 1. Тема уроку

Тема уроку завжди позначена в поурочному річному плані вчителя. Але в деяких випадках потрібне уточнення. Наприклад, тема "Біографія А. Пушкіна" в 5 класі буде відрізнятися за обсягом та охопленням матеріалу від такої ж теми в 9 класі. Тому, формулюючи тему, заздалегідь уточніть обсяг матеріалу.

Етап II. Мета уроку

Сучасна методика не вимагає поділу цілей на навчальні, виховні та розвиваючі. Але молодим вчителям зручніше користуватися старим, перевіреним способом і чітко розмежувати цілі уроку по трьох позиціях:

Навчальні цілі. Це можуть бути такі цілі, як:

Дати уявлення про ...;

Узагальнити і систематизувати знання про ... .;

Ознайомити учнів з (поняттям, правилом, фактами, законом і т.д.)

Виробити навички (наприклад, аналізу ліричного тексту).

виховні:

Виховувати в учнів почуття патріотизму, гуманності, працьовитості, поваги до старших, естетичний смак, етичні норми, дисциплінованість.

Розвиваючі. Тут вказуються цілі, які допоможуть розвивати в учнів пам'ять, фантазію, мислення, пізнавальне вміння, волю, самостійність, комунікативність. Якщо в уроці передбачені групові види роботи, то можна вказати, що головною розвиваючої метою буде вчити працювати в команді, висловлювати і відстоювати свою точку зору, розвивати комунікативні навички.

Етап III. плановані завдання

Тут позначається мінімум тих знань і умінь, які повинні придбати учнів під час уроку. Плановані завдання стоїть зіставляти з вимогами до знань і вмінь учнів, які позначені Міністерством Освіти для кожного класу і для кожного предмета.

Етап IV. Вид і форма уроку

У плані їх можна і не вказувати, але для себе кожен раз варто уточнювати, буде це урок-пояснення, урок-бесіда або ви націлені провести нестандартний урок.
Для зручності наведемо приклади найпоширеніших видів і форм уроку.

Види і форми уроку

1. Урок ознайомлення з новим матеріалом.

Форми: бесіда, проблемний урок, лекція.

2. Урок закріплення вивченого.

Форми: ігри, конкурси, КВК, подорож, бенефіс, брифінг, аукціон, казка, брифінг, спектакль і т.д.

3. Урок застосування нових знань і вмінь на практиці.

Форми: ті ж, що і для уроків закріплення. Можна також проводити уроки-дослідження, лабораторні, творчі майстерні, змагання, тестування, екскурсії тощо

4. Урок узагальнення і систематизації знань.

Форма вибирається вільна, за бажанням учителя.

5. Контрольний урок.

Форми: як традиційні контрольні роботи, Заліки, диктанти, твори, так і більш творчі види: семінари, брифінги або консультації.

6. Інтегровані уроки. Форми вільні, так як задіяні 2 і більше предметів в одному уроці.

Етап V. Обладнання

Тут перераховується все, що буде використовувати вчитель в ході уроку. Це мультимедійні презентації, репродукції картин, аудіо та відео матеріали, наочні та роздаткові матеріали.

Етап VI. Хід уроку

1. Організаційний момент - обов'язковий етап всіх уроків. Допомагає сконцентрувати увагу учнів, визначити їх зібраність і готовність до уроку.

2. Перевірка домашнього завдання. досвідчені педагоги практикують ежеурочную перевірку домашнього завдання. Це допомагає не тільки перевірити, наскільки засвоєна попередня тема, але і нагадати класу основні тези минулих уроків.

Винятки становлять контрольні уроки.

3. Актуалізація знань учнів по темі. Цей етап не обов'язковий, але вельми популярний в методиці викладання. Актуалізація допомагає учням налаштуватися на сприйняття теми, визначити коло питань, які будуть розглядатися на уроці. До того ж, актуалізація дає можливість постановки практичної мети уроку.

Наприклад, прослуховування композиції П. Чайковського "Пори року" активізує фантазію, налаштовує учнів на те, що мова піде про пори року.

4. Оголошення теми і цілей уроку. Учитель може сам визначити тим і мети уроку. А можна підвести учнів до цього в ході попередньої бесіди, складання кластера або міні-тестування.

5. Основна частина уроку.

Ця частина уроку буде різною в залежності від виду і форми уроку. Але принцип побудови один: від простого - до складного, від загального - до приватного.

6. Підведення підсумків. Етап необов'язковий. Багато вчителів замінюють цей етап рефлексією. Для вчителя важливо зрозуміти, що засвоїли учні, які питання залишилися незрозумілими, які проблеми - невирішеними.

7. Виставляння оцінок. Даний етап не вимагає роз'яснень. Є лише уточнення. Оцінки може виставляти сам учитель, аналізуючи і оцінюючи роботу учнів на уроці. Останнім часом більше практикують самооцінку або систему накопичувальних балів. У цьому випадку учні самі оцінюють свою роботу.

8. Домашнє завдання.

Традиційно цей етап залишають на кінець уроку. але домашнє завдання можна дати і на початку, і в середині уроку. Особливо, якщо на будинок буде задано, наприклад, написання есе, твори або виконання лабораторної. У цьому випадку вчитель заздалегідь орієнтує увагу, що тези, що розробляються на уроці, будуть важливі при виконанні домашнього завдання.

Сучасна методика рекомендує крім обов'язкового завдання, пропонувати учням і варіанти більш складного рівня або спрямовані на розвиток творчих здібностей. Наприклад, не просто вивчити вірш, а ще й створити колаж, намалювати малюнок на тему чи підготувати доповідь, презентацію.

рекомендації: Пам'ятайте, що кожен урок повинен містити "родзинку". Це може бути цікавий факт, Нестандартне завдання, незвичайна форма подачі матеріалу, інтригуючий епіграф - то, що буде сприяти зацікавленості учнів.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...