Заняття з профілактики зловживання психоактивних речовин "твоє життя у твоїх руках". Заняття з профілактики правопорушень "злочин та покарання" Заняття з профілактики

Цілі заняття:формування відповідальності упродовж свого життя, формування антинаркотичних установок, зміна відносин учнів до ПАР.

Завдання:підвищення поінформованості про види групового тиску, про можливі стратегії поведінки.

Оснащення:слайди із серії "Профілактика підліткової наркоманії", слайд-проектор, обладнання для перегляду відеофільму "Право на життя", ляльки з паперу, листи паперу, свічка, буклети.

Заняття призначене для учнів 8-9 класів.

План заняття.

  1. Вітання.
  2. Гра "Давай привітаємось".
  3. Вправа "Плани на майбутнє".
  4. Обговорення статті "Наркотик - лопата".
  5. Швидке коло “Що змушує дітей пробувати наркотики?”
  6. Гра "Поміняйтеся місцями".
  7. Робота з поняттями "груповий тиск" та "впевнена поведінка".
  8. Вправа "Провокація".
  9. Перегляд уривка відео “Право на життя”.
  10. Робота зі словами-антонімами.
  11. Заключне коло.

Хід заняття

Учні розсідають по колу.

Ведучий.Здрастуйте, хлопці! Я прийшла до вас, щоб поговорити з вами про важливі для вас речі. Останнім часом наркоманія – справжній бич у багатьох країнах світу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, наркотики посіли перше місце серед винуватців передчасної смерті людей. У Росії масштаби та темпи зростання наркоманії такі, що ставлять під загрозу майбутнє нації

Слайд 1

Я попрошу вас підвестися, взятися за руки. Одна людина не впорається із серйозними проблемами, але разом ми сила, разом ми все подолаємо.

А зараз давайте привітаємо одне одного незвичайним способом.

Гра "Давай привітаємось".

Учасникам пропонується утворити коло та розділитися на три рівні частини: "європейців", "японців", "африканців". Кожен із учасників йде по колу і вітається з усіма “своїм” способом: “європейці” тиснуть руку, “японці” кланяються, “африканці” труться носами.

Вправа проходить весело та емоційно, заряджає групу енергією.

Повернемося до теми заняття. Ви навчаєтесь у 8 (9) класі, коли ще все попереду, коли будуються життєві плани на майбутнє. Дайте відповідь на запитання: що б ви хотіли мати до 30 років? Прошу записати відповіді на листочках, не підписуючи їх (дається 2 хвилини). ( Листочки здаються ведучому, який запитує дозволу зачитати пізніше деякі з них.)

Зараз я вам прочитаю статтю, а ви уважно послухайте.

“… А ось і пігулка. Біла таблетка з веселим зображенням зайчика або долара, або ще чогось. Перед дискотекою ти заковтнеш її і танцюватимеш як юний Майкл Джексон. Весело? Однозначно. Круто? Модно? Звичайно ж! Розповісти, що відбувається з твоїм тілом? Воно працює з 200% віддачею. А ось внутрішні органи стираються як шестерні в машині, яка працює без перерви. Але машина залізна, її можна відремонтувати. А твоє тіло вже років до 30 пригадає тобі вживання чудо-таблеток.

Наркотик – це лопата. Так, так, не дивуйся, мій друже. Це дуже гарна лопата.

Вперше вживши наркотик, ти вмикаєш цю лопату. Натискаєш на кнопку, і вискакують з темряви роботяги в темних капюшонах, напнуті на очі. Це могильники.

Могильники запрошують тебе – ласкаво просимо! Що? Ти не хочеш? Кажеш, що тобі ще рано? Що, пожити ще хочеш, завести сім'ю, стати відомим, знаменитим, успішним? Да все! Забудь! Ніхто не змушував тебе брати до рук шприц. Нехай ці слова увійдуть у твій мозок цілющими вітамінами, ліками-антибіотиком, не дозволяй жодній заразі вкоротити твоє життя. Життя, яке в тебе тільки починається і яке прекрасне, як диво.

А зараз із вашого дозволу я прочитаю деякі відповіді на запитання, яке я вам запропонувала. Я сподіваюся, що вони підтвердять те, що мріє більшість ваших однолітків. Що ж ви хочете? ( Зачитуються відповіді на листочках.)

Так, все це чудово: кохання, дім, діти, кар'єра, багатство. Заради цього можна жити. Але у вас нічого цього не буде ... у вас нічого цього не буде, та й самих вас не буде,… якщо ви почнете вживати наркотики. Тому що наркомани майже не доживають до 30 років.

Швидке коло “Що змушує дітей пробувати наркотики?Заохочуються всі відповіді, особливо акцентується на відповідях типу “ незручно відмовитися у компанії”, “друзі вмовляють” тощо.

А тепер давайте пограємо у гру "Поміняйтеся місцями". Я запрошую двох охочих. Візьміть два стільці, сідайте. Перший учасник повинен умовити другого змінитись місцями. Час обмежений, вам дається 2 хвилини. ( Після цього викликати ще одну пару, завдання не змінюється.)

Чудово пограли. Давайте тепер по колу скажемо, яких способів вдавалися ті, хто намагався змусити або умовити помінятися місцями ( відповіді учнів).

Такі спроби змусити іншу людину щось зробити без пояснення справжніх причин, а лише шляхом звинувачень, лестощів, посилань на інших людей тощо. називаються тиском.

Особливо важко чинити опір тиску із боку групи людей, тобто. групового тиску. Адже людина зазвичай прагне бути членом якоїсь групи та відповідати нормам та цінностям цієї групи.

Обговорення.

Чи відчували ви колись подібні стани? Коли і з боку кого ви зазнавали тиску? ( Відповіді учнів.)

Зараз я покажу вам слайди, де представлені ті способи тиску, які найчастіше використовуються в компанії однолітків. Давайте розглянемо їх. Демонструються слайди із зазначенням таких видів тиску, як лестощі, похвала, умовляння, підкуп, обман, загрози, залякування, глузування, заклик “роби як ми”. Проводиться обговорення цих видів групового тиску.


Слайд 2


Слайд 3

Як ви думаєте, які якості характеру людини допоможуть чинити опір груповому тиску? (Підвести до поняття "впевнена поведінка".)


Слайд 4

Чи можна сказати, що невпевнена людина сама собі не належить? (Відповіді дітей.)


Слайд 5

Така людина чимось схожа на ляльку-маріонетку. (Показ ляльки.)Потрібно звільнитися, обірвати нитки. (Лялька падає.)А ось ця лялька стоїть міцно (лялька на стрижні). Що ж у ньому є такого? Вона має стрижень – це характер, впевненість у собі, знання. Я хочу, щоб ви були саме такими, сильними, впевненими, здатними вийти із скрутної ситуації.

Вправа "Провокація".

Уявіть, що ви на дискотеці. До вас підходить людина та пропонує таблетку для підняття настрою. Ви знаєте, що ця таблетка може стати першим кроком у прірву. І у вас уже є напоготові рятівна фраза. Які це можуть бути фрази?

Дякую, я більше цього не потребую.
Спасибі, мені це не потрібно.
Не курю.
Ні, мені не потрібні неприємності.
Я таких речей боюсь.
Ця погань не для мене.
Я і без цього чудово почуваюся.
Ні, дякую, це небезпечно для життя.
Мені не хочеться померти молодим.
Дякую, мені здоров'я дорожче!

А у мене є слайд, де перераховані ще деякі прийоми, які можна використовувати.


(Слайд 6)

Крім цього можна:

1.Вибрати союзника:пошукати, чи немає в компанії людини, яка згодна з вами, - це допомагає отримати підтримку та скоротити кількість прихильників вживання.

2. "Перекласти стрілки":сказати, що ви не змушуєте нікого з них щось робити, то чому ж вони такі настирливі?

3. Змінити тему:придумати щось ще; вигадати щось, що теж цікаво і не пов'язане з прийомом наркотиків (піти в спортзал, в зал ігрових автоматів; на танці або ще щось придумати).

4."Продинаміти":сказати, що якось іншим разом...

5."Задавити інтелектом":якщо вони переконують, що це нешкідливо, вказати на те, де вони брешуть або просто не знають наслідків (для цього потрібно знати чим шкідливі тютюн, алкоголь, наркотики).

6. Злякати їх:описати якісь страшні наслідки, якщо вони будуть вживати (наприклад, зловлять, трапиться біла гарячка, захворіємо на гепатит тощо). Можна навіть вигадати якісь "страшні наслідки" самому (наприклад, "зуби посиніють", "оглухнемо" і т.д.).

7. Обходити стороною:якщо є підозра, що в якійсь компанії у певний час можуть запропонувати наркотики, просто оминати її.

Головне, відповідати швидко, рішуче і голосно, щоб показати, що ви людина впевнена в собі, яка не потребує жодних стимуляторів.

Сподіваюся, це допоможе вам врятуватися від тих, хто хотів би зробити вас своїм постійним клієнтом, заробити на вас багато, швидко та за будь-яку ціну.

А зараз переглянемо кадри відеофільму “Право на життя”, що показують, як хлопцям пропонують спробувати наркотики.

Після перегляду уривка – обговорення побаченого, приведення власних доводів відмови.

Зараз я попрошу вас написати на ваших листочках кілька слів стовпчиком. Кожному з цих слів підберіть слова-антоніми:

У наркоманії, як у кривому дзеркалі, всі явища набувають зворотного сенсу. Зверніться до словника, що лежить перед вами. Якщо вам кажуть: "Хочеш випробувати ні з чим не порівнянне задоволення і насолоджуватися свободою?", слід розуміти так: "Хочеш випробувати біль, корчитися в ломці та потрапити в рабську залежність?" Пропозиція, яку вам роблять “з доброти душевної”, перетворить ваше життя на смерть.

Правда про наркотики розвіює весь липкий туман брехні, який огортає цю страшну зброю. Ви дізналися сьогодні цю правду. Є ще одна зброя від наркотиків – найвірніша, найнадійніша і найсильніша. Може, ви вже самі здогадалися, як найнадійніше вберегтися від наркотиків? (Відповіді дітей.)

- Найнадійніший спосіб позбутися наркотичної залежності - це ніколи їх не вживати. Бажаю вам вибрати саме цей спосіб.

Зараз я пропоную вам стати в коло. У мене в руках свічка. Вона горить, горить яскраво, від неї виходить тепло та світло. Вона символізує наше життя. Що ви зрозуміли сьогодні на занятті? (Кожен бере в руки свічку, висловлює свою думку.)

А зараз я попрошу вас повторювати за мною.

Ні під яким виглядом, ні під яким приводом, ні з цікавості, ні з почуття товариства, ні поодинці, ні в групі, ми не прийматимемо, нюхатимемо і пробуватимемо наркотики. Ми за здоровий спосіб життя!!!

Наприкінці заняття дітям лунають буклети (Додаток 1) .

Використовувані джерела.

    Васькова О.В., Мачульська А.С., Мачульська Т. Б., Согоян В.М. Як жити сьогодні, щоб мати шанс побачити завтра.
  1. Мартиненко Л.П.у збірнику “Профілактична робота з наркоманії та токсикоманії в загальноосвітніх установах”/Відп. ред. В.Ф. Тріщалін. - Воронеж, ВОІПКРО, 2001.
  2. Профілактика підліткової наркоманії. Навички протистояння та опору поширенню наркоманії.: Наочно-методичний посібник/ С.Б. Білогуров, В.Ю. Клімович.- М.: Центр "Планетаріум", 2002.
  3. Фалькович Т.А., Толстоухова Н.С., Висоцька Н.В.Підлітки ХХІ ст. Психолого-педагогічна робота у кризових ситуаціях: 8–11 класи. - М.: ВАКО, 2006.
  4. Підліткова наркоманія. Слайд-альбом Центр "Планетаріум", Москва, 2002.
  5. Відеофільм "Право на помилку", відеостудія "КВАРТ", м. Москва

ГУ «Балашівський центр соціальної допомогисім'ї та дітям «Сім'я»

Конспект заняття з профілактики правопорушень для неповнолітніх старшого шкільного віку

"Злочин і кара"

Підготувала:

соціальний педагог

Голубниченко Олена Миколаївна

Балашів

2011 р.

Ціль:

Упорядкувати знання хлопців про правопорушення, ознайомити їх із видами порушень та покараннями них;

Розвивати уявлення про наслідки протиправних діянь;

Виховувати почуття відповідальності за вчинки.

ЗАКОНИ ПОВИННІ МАТИ ДЛЯ

ВСІХ ОДНАКОВИЙ ДУМКА

(Ш. Монтеск'є)

Тільки слабкі вчиняють злочини:

сильному та щасливому вони не потрібні.

(Вольтер)

Хід заняття:

Під музику «Дорогою добра» до зали по черзі входять команда «Представників Закону» та команда «Представників Порядку».

Вступне слово:

Від в'язниці та суми не зарікайся. Це суворе попередження надійшло наш побут з минулого.Воно нагадує про найнесприятливіші повороти долі.Найбезрозсудніші вчинки властиві молодості: погано вчаться, а потім кидають школу;курять та випивають; грубять і одноліткам та дорослим; принижують маленьких та слабких; брешуть навіть безпричини; намагаються з'ясувати стосунки лише з допомогою сили; грають у карти; розмальовуютьстіни; псують шкільне майно та багато іншого. Саме в ранньому віці сама людина нерідкопротоптує стежку до високого паркану з орнаментом з колючого дроту. І сьогодні на занятті я хочупопередити вас про небезпеку у грі із законом.

Злочинність зростає, і суспільство шукає шляхи ефективної боротьби з нею.

Сьогодні на занятті вам, шановні учасники, доведеться пройти щаблі правопорушень, і досягнувши вершини, дізнатися про те, що таке правопорушення та яке покарання може бути.

Щаблі ви будете долати в командах (представники закону та представники порядку). про відповідальність за можливі правопорушення.

І почнемо ми із прес-конференції.

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ (Виклад теоретичного матеріалузаняття).

ЖУРНАЛІСТ.

У кінотеатрі міста відбувався черговий фільм. Через півгодини після початку у залі з'явилася група16-17-річних хлопців та дівчат. Дивитись фільм стало неможливо: вигуки, коментарі, нецензурнівирази. Потім з'ясувалося, що пляшку вина вони встигли розпити у першому ряду. Хтось ізглядачів зателефонував до міліції. Вбрання прибуло миттєво.Затримані щиро не розуміли, за що їх тримають у черговій частині міліції, з якого дивалейтенант складає протокол, чому у розмові міліціонерів згадується адміністративнеПРАВОПОРУШЕННЯ.

Товаришу прокурор, поясніть, чому безневинні витівки перетворилися на правопорушення.

Прокурор.

ПРАВОПОРУШЕННЯ - це антигромадське діяння, що завдає шкоди суспільству,заборонене законом і тягне покарання.

ЗАКОН- це нормативний акт (документ), прийнятий вищим органом державної владиввстановленому Конституцією порядку.А у статті 158 Кодексу Російської Федераціїпро адміністративні правопорушенняговориться: Дрібне хуліганство, є нецензурна лайка громадських місцях, образливеприставання до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок таспокій громадян, - тягне за собою накладення штрафу або виправні роботи, або арешт на строк до 15діб.

ЖРНАЛІСТ.

А що поети пишуть із цього приводу?

ПОЕТ.

Якщо ти невинного побив.

Несправедливо образив, -

Нехтування ти собі купив!

Хтось так поводиться з людьми.

Дурень, кийок він, зрозумій:

Адже всі зрадять, коли

Прийде і на нього біда. (Себастіон Брант)

А тепер я вам пропоную взяти участь у командній грі з подолання щаблів злочинності. (При позитивній відповіді команда отримує жетон, за кольором відповідний щаблі, що долається і прикріплюється на даний щабель, для команди представників закону праворуч, для представників порядку зліва).

Командна гра

I ступінь – Літературний тур . Вам потрібно відгадати, якому герою вони належать:

1. тростина, трубка, скрипка, лупа (Шерлок Холмс);

2. казанок, жилет, тростина (Еркюль Пуаро);

3. Найдіяльніший і безстрашний з усіх агентів. У нього є свій номер, і будь-яка перешкода для нього дрібниця (Джеймс Бонд - Агент 007);

4. Він майже невідомий за кордоном, але був начальником відділу боротьби з бандитизмом у МУРі. Гонявся за чорною кішкою. Вважав, що злодій повинен сидіти у в'язниці (Гліб Жеглов);

IIступінь – жартома про серйозне:

1. Цю птицю народна чутка часто звинувачує у крадіжці ювелірних виробів (сорока);

2. У фіналі цього фільму один з героїв публічно проголосив «Хай живе наш суд – найгуманніший суд у світі!» ("Кавказька полонянка");

3. Як з'явився вираз: "Написано на лобі"? (Походить від звичаю ставити тавро на чоло злочинця);

4. «Врятуй Бог і нас від цих суддів!» - Вигукував А. Крилов. Хто ж був героєм байки? (Віслюк).

Продовження прес-конференції.

Журналіст: З якого віку настає відповідальність?

Прокурор:Це зовсім не означає, що до 16 років вас не чіпатимуть, всі статті приймають певні застереження, за якісь правопорушення береться штраф, який сплачують ваші батьки. Є злочини, які вимагає обов'язково, щоб було досягнуто цього віку, відповідно до цього є спеціальний центр тимчасового утримання неповнолітніх, де з ними працюють фахівці з формування правильних позицій, профілактики правопорушень.

lll ступінь - Гра лото «Збери квітку» (Збирають квітку, приклеюючи потрібні пелюстки.

1 команда квітка прикріплює дошку, зачитуючи види покарань. 2 група здає роботу педагогу).

1 група вивчає види покарань

2 група вивчає, що таке відповідальність

Слова написані на пелюстках до квітки 1 команди.

Види покарань:

попередження;

адміністративний штраф;

арешт

позбавлення права займатися певною діяльністю;

обов'язкові роботи;

виправні роботи;

позбавлення волі визначений термін.

Слова написані на пелюсток до квітки 2 команди.

Що таке відповідальність:

Рівень успішності

Розуміння наслідків

Здатність усвідомлення

Уміння приймати рішення у складних ситуаціях

Виконувати усі свої обов'язки найкращим чином

Добросовісність

Контролювати свої дії

Вміння грати

IVступінь - Форми покарань передбачені Кримінальним Кодексом РФ:(під музику )

(лунають кожній команді визначення форм покарань, передбачених РФ, не існуючі закреслюються.)

позбавлення волі

Vступінь - Обставини:

Під час перерахування різних обставин скоєння злочину піднімати відповідні картки:

Обставини:

1. скоєння злочину групи;

2. явка з повинною;

3. неповноліття винного;

4. необхідна оборона;

5. скоєння злочину може сп'яніння;

6. наявність захворювання у обвинуваченого.

Картки:

Тяжке

Пом'якшує

Звільняє від відповідальності

Ніяк не враховується

VI ступінь – Ситуації – Правоград . (під музику)

Кожна група отримує картку із заданою ситуацією, яка обігрується у вигляді сценки та пояснюється з погляду адміністративної чи юридичної відповідальності:

1. Час 23 години, підлітки самі на вулиці без супроводу батьків.

(Батьки повинні виконувати обов'язки з виховання дітей, суворо контролювати поведінку неповнолітніх або вони можуть заплатити штраф).

Усі додому давно прийшли,А кому гуляти охотаТемними вулицями порожніми?Хоча ні, вдалині я бачуХтось їде сюди.Що ж, побачимо, хто ж цеІ куди попрямує.
1-й м: Слухай, друже, гуляємо довгоІ на вулиці темно,Тільки як би нам дізнатися,Скільки часу пройшло?
2-й м: Та яка різниця!Адже ми дорослі хлопціПо п'ятнадцять нам давно.Якщо дуже цікаво,Он годинник дивися тут є.І лише 23, це ж час нам не на честь.
А: Справа була ввечері,Робити було нічого.Де ж батьки хлопців?Ах, адже вдома всі сидять!

2. Обіграти сюжет із фінальної сцениказки «Червона Шапочка». Чи мають рацію мисливці, вбивши Вовка? Хто і як має судити злочинця?

(Винність встановлює лише Суд, мисливці не наділені правом судити, Вовка треба було оперувати, мисливці могли засудити до смерті невинного, смертна карау нас скасовано, Вовка треба було посадити).

А: Раптом почувши шум та крикУ будиночку бабусі Два мисливці стрімголовКинулися як кулі.
1-й мисливець: Ой, дивись, та це вовкСам своєю персоноюТільки не зрозумію яУ ньому чи бабуся?
2-й мисливець: Точно так! Давай рушницюНа приціл візьму його.
Вовк: Ні, не треба з менеСтрату лагодити наосліп.Я відповідь готовий тримати Перед законом суддів!
2-й мисливець: Ой, досить, вченийЗакликати закон людей.Вирок готовий давноПострілом звуть його.

3. Максим і Борис за наученням дорослого Сергія, раніше судимого, зайшли в кіоск і, скориставшись відлучкою продавця, вкрали з прилавка товар. Пізніше вони злякалися та принесли до міліції товар. Що буде з ними?

(Пом'якшувальні обставини – неповнолітні вперше вчинили злочин, з'явилися з повинною; обтяжуюча обставина – скоєння злочину групою, залучення до злочину неповнолітніх особою раніше судимою).

Завели серйозну суперечку.Макс у них авторитетАдже мав він судимість.
Макс: Що, хлопці, вам не слабкоТам он спрагу вгамувати?Тільки грошей вам не дамПотрібно просто поцупити.
Борис: Ми хлопці світовіІ у вогонь, і у водуПросто візьму заразЗа безкоштовно колу.
Сергій: Щось мені не по собі,Ми злодіями стали! У мінтуру треба нам ітиПоки що нас не зловили.

4. Кілька школярів залізли в гараж, але злякавшись, що вони наробили, нічого не взяли і пішли. Хтось їх бачив та розповів про це міліції. Чи будуть хлопці покарані?

Йшли вздовж маси гаражівІ раптом бачать: двері відчиненіІ не видно людей.
1-й малий: Заходь, мій друже, ВалераЩоб взяти нам подивися,Лише ніхто б не побачивСтягнемо швидко і біжи!
2-й малий: Щось я роблю якосьНу їх, всі ці справи.Краще нам піти зараз.Інакше нам не можна.
Втекли геть із гаража.Але сусід хлопців помітивІ бурчить услід неспішно:
Сусід: Ех, хулігання якесь!Ось зараз додому прийдуІ в міліцію, звісноПро набіг подзвоню.

(Покарання не піде: була добровільна відмова від злочину – Ст. 31

VII ступінь-Ситуації юриста.

Уявіть, що всі ви юристи, зачитую вам приклади з життя, а ви повинні визначити, чи це адміністративне правопорушення, і яке покарання за цим піде.

Ситуація 1.

Підліток Коля 13 років, змайстрував саморобний вибуховий пристрій, який він вирішив випробувати, запалив сірник, іскра потрапила не на гніт, а на вибухове річ, як наслідок відкритий перелом кисті, множинні поранення тіла, хімічний опік очей.

Чи це є адміністративним злочином?

(Виготовлення саморобних вибухових пристроїв. Адміністративну відповідальність покладено на батьків-штраф (неналежні виховання дитини).

Ситуація 2.

Група підлітків після пікніка у лісі, залишила по собі побутові відходи. Які правові наслідки очікують на них?

(Порушення вимог санітарних правил у лісах накладення адміністративного штрафу)

Ситуація 3.

Троє учнів 8-го класу у вихідний день зібралися на дискотеку. Дорогою, зайшли в магазин і купили пляшку пива, в алеї, навпроти школи вони її розпили.

Чи можна їхній вчинок віднести до адміністративного правопорушення.

(розпивання неповнолітніми алкогольних напоїв у громадських місцях, штраф на батьків)

Ситуація 4.

Підліток Іван, 13 років, сидів на лавочці в парку, і всіх перехожих, що проходять повз нього, він ображав, використовуючи при цьому нецензурну лайку. До нього підійшов співробітник міліції і зробив йому попередження, він повністю проігнорував його.

Який вид покарання понесе цей підліток.

(Дрібне хуліганство-тобто нецензурна лайка у громадських місцях, приставання до громадян, є порушенням громадського порядку та спокою громадян. Штраф, арешт на 15 діб.

У разі 15 діб, т.к. ігнорував інсп. мил.)

5. Ситуація 5.

Група підлітків у віці 14 років запалювали кнопки ліфта в під'їзді, розбивали лампочки, запалювали поштові скриньки.

Чи можуть вони бути притягнуті до адміністративної відповідальності?

(Псування в житлових будинках, та житлових приміщеннях, штраф)

Ситуація 6.

Толя, учень 7 класу, неодноразово залучався за адміністративні правопорушення, був затриманий за дрібне хуліганство, заподіяння збитків, розбиття скла в магазині, за вживання спиртних напоїв у громадських місцях, вживання наркотичних засобів, але був їх розповсюджувачем, крадіжка у магазині.

За дані порушення були покладені і штрафи на батьків, арешт на 15 діб, і нещодавно він скоїв ще одне дрібне хуліганство, яке покарання може він понести.

(Т.к. на всілякі покарання, що підлягають його віку на нього не діють, то в таких випадках є Цент Змісту Неповнолітніх Правопорушників, де вони знаходяться, до того часу, поки вони не досягнуть віку несення покарання. У цьому центрі, з ними працюють фахівці, які допомагають їм вийти на рівну дорогу, і не вчиняти таких діянь, здебільшого використовуючи метод трудотерапії.

Результат: адміністративні правопорушення, незначні покарання, але накладають певний відбиток на долю (постановка на облік)).

VIII. Що таке відповідальність?

Що позначають слова: Коли людина усвідомлює, що все, що відбувається в її житті, її станах, його емоціях, її подіях на роботі та в особистому житті ( Виступає 2 команда та прикріплюють квітку на дошку).

Сходи відповідальності:

(Погляньте на сходи відповідальності. На яку б сходинку ви поставили себе? Поставте фігурку людини на відповідний щабель.)

IX . Виконання дітьми пісні «Дорогою добра». (Під час виконання прокурор та журналіст підбивають підсумок подолання щаблів учасниками).

X. Підсумок.

Наразі ми надаємо слово незалежним експертам в особі прокурора та журналіста (визначається команда переможців).

І на завершення заняття хочеться розповісти вам притчу, а ви проаналізуйте її з погляду нашої теми.

Одна людина закохалася в Місяць і тужила за нею. Щоб бути до Місяця ближче, він влаштував своє житло на горі, і щовечора дивився на нього, мріючи колись наблизитися до предмета свого обожнювання. Одного разу вночі, побачивши, як місячна доріжка досягла його оселі, людина вирішила вступити на неї і пішла до місяця.

Він поставив за мету, і коли він став рухатися шляхом її досягнення, стався внутрішній перелом, все звалилося, чого він прагнув.

Вже в підлітковому віціви формуєте себе як особистість, яка має певні життєві позиції, внутрішній статут, який вас веде і супроводжує у дорослому житті. І якщо у вас десь є всередині куточок, який вам подає сигнали, про те, чому б і ні, не спробувати… Подумайте над тим, що ви майбутнє країни, і надія ваших матерів, батьків, дідів. А з іншого боку, ви відповідальні за майбутнє покоління, яке житиме в тому суспільстві з тими нормами, які ви створите чи збережете.

Будьте гідними громадянами своєї країни, дотримуйтесь законів!

Злочин-покарання(Взаємопов'язані елементи, за кожен злочин адміністративний, моральний, кримінальний, економічний обов'язково буде покарання).

Список використаної литературы:

1. Луньов А.Є. Адміністративні правопорушення.-М: «Держюрізда». 1998.

3. Шишов О.Ф. Злочини та адміністративні провини.-М, 1987.

Використані Інтернет-ресурси:

Споживання психоактивних речовин – найгостріша проблема у світі. Російське суспільство на стику тисячоліть зіткнулося з новою реальністю, коли небезпечні залежності, що захоплюють насамперед молоде населення країни, стали стрімко прогресувати.

Діючим засобом боротьби з поширенням наркотичного зараження є профілактика.

Встановлено, що що раніше відбулося залучення до ПАР, то швидше формується наркозалежність, тим важчий перебіг наркоманії, як хвороби.

У зв'язку з цим сучасний підхіддо вирішення проблеми зловживання ПАР передбачає пріоритет профілактичної роботи з дітьми та підлітками.

Дане заняття розраховане для дітей середнього та старшого шкільного віку, спрямоване на вироблення у учнів негативного ставлення до вживання наркотичних засобів.

Вимога до організації заняття.

Заняття успішно реалізується у структурі позакласної роботишкільного колективу

Для проведення заняття використовується звичайний клас, столи та парти необхідно зрушити до стін, звільнивши місце в центрі, оскільки під час заняття передбачено розміщення по колу.

Ціль:формування в учнів ціннісного ставлення до здоров'я, стійкого неприйняття психоактивних речовин.

  • Створити сприятливу психологічну атмосферу групи;
  • допомогти усвідомити учасникам проблем, пов'язаних із вживанням наркотиків;
  • Зменшити ймовірність залучення учнів до експериментування з психоактивними речовинами.

Хід заняття

Доброго дня! А ви знаєте, що означає «Здрастуйте»? Це означає, що людина, яка з вами вітається, бажає вам здоров'я.

1. Привітання

– Давайте привітаємось усі разом?! (В кінці кожної фрази ви кажете: "Привіт")

Коли ми зустрічаємо світанок, то говоримо йому: «Привіт»
З усмішкою сонце дарує світло, нам, посилаючи своє: «Привіт»
При зустрічі через багато років ви крикнете друзям: "Привіт"
І посміхнуться вам у відповідь від слова доброго: "Привіт"
І ви запам'ятаєте пораду, даруйте всім друзям: «Привіт»
Давайте дружно у відповідь один одному скажемо ми: «Привіт»

– Ось ми й привіталися, а тепер познайомимося. Мене звуть... А вас?
– На рахунок 3–4 усі разом вимовимо свої імена. 3-4!
- О-о-о, здорово, я вас усіх запам'ятала

2. Гра «Знайомство»

Ну а тепер давайте, познайомимося! Я називатиму особисту якість або описуватиму будь-яку ситуацію, а ви виконуватимете цю дію, якщо умова відноситься до вас. І так:

- Той, у кого є брат, клацніть пальцями, ось так...
- у кого карі очі, тричі підморгніть
- чий зріст перевищує 1 м 70 см, нехай голосно крикне "Я Кінг-конг!"
- Той, хто сьогодні добре поснідав, погладьте себе по животу
- хто любить собак, повинен двічі тяф-тяф
- Той, у кого є коханий або кохана, нехай повернеться до сусіда зліва і скаже, що це його не стосується
– ті, хто має сині деталі одягу, повинні сказати сусідові праворуч, що ніколи в житті не зробили б собі зачіски, як у нього
- У кого є вдома у кішка - м'яукніть
– хто любить морозиво, має зазирнути під свій стілець
- хто хоч раз у житті пробував курити, повинен крикнути: «Це небезпечно!»
- Той, кого сьогодні змушували рано вставати, повинен затопати ногами по підлозі і крикнути: "Я не дозволю себе змушувати!"
- Хто радий, що потрапив сюди, повинен крикнути "Так!"
- хто вважає, що гра триває довго, повинен схрестити руки на грудях і голосно крикнути: "Досить!"

Хлопці, наше суспільство сьогодні бореться з багатьма проблемами, які загрожують нашому здоров'ю – це забруднення довкілля, неякісні продукти, злочинність, СНІД, рак, наркоманія, шкідливі звички

Всі ви маєте самі цінними речамина землі. У нас є молодість, енергія, здоров'я.

Тема нашого заняття «Захист себе». А йтиметься про захворювання наркоманії.

Наркоманія - це болісний потяг або пристрасть до наркотичних речовин, що вживаються у різний спосіб(ковтання, вдихання, внутрішня ін'єкція) з метою домогтися одурманюючого стану або зняти біль. За результатами опитування громадської думки, наркоманія-друга за важливістю опитування суспільної думки, наркоманія-друга за важливістю проблема в Росії (першою, безумовно, є злочинність). І справді, у Росії із катастрофічною швидкістю збільшується кількість наркоманів. Кількість осіб, які споживають наркотики, перевищує 2 мільйони людей, а, за деякими даними, сягає 3 мільйонів. Кількість тих, хто перебуває на обліку, офіційно зареєстрованих хворих на наркоманію, за даними МОЗ Росії, за останні 10 років зросла в 7,5 разів і перевищила в 1999 році 200 тисяч осіб. На думку експертів, їх кількість фактично вдвічі-втричі більша.

3. Тематичне вправу «Наркотик: чи варто йому довіряти?»

Матеріал: картки зі словами (совість, цікавість, любов до себе, опіка з боку батьків, відповідальність, довірливість, вільне виховання, повага до близьких, бажання виділитися, пасивна поведінка, неорганізованість, соціальне оточення, міжособистісне оточення).

Прочитайте те, що написано на картках і розділіть їх на дві групи так:

1-а група - фактори, що сприяють поширенню наркотиків серед підлітків;
2-я група – фактори, що стримують підлітків від вживання наркотиків.

Усі картки закріпити на дошці груп.

У результаті розподілу карток, обговорюють кожен чинник і ухвалюють загальне рішення, якої групі його віднести.

Після обговорення ведучий ставить такі питання:

1. Як ви думаєте, чи можна фактор з однієї групи помістити в іншу?
2. Чи має кожна ситуація єдине правильне рішення? Чому?
3. Чи завжди люди роблять так, як хочуть?

Потім ведучий робить висновок зі всього сказаного

4. Вправа «Життя із хворобою»

Матеріали: невеликі аркуші паперу, ручки кожного учасника.

Інструкції. Ведучий видає кожному учаснику по 12 листочків паперу (розміром 5 на 5 см) та просить написати: на 4 листочках – назви улюблених страв; на 4 – назви улюблених занять, захоплень; на 4 – імена близьких чи коханих людей.

Коли всі учасники готові, ведучий каже:

«Давайте поставимо себе на місце людини, яка потрапила в залежність від наркотиків, для того, щоб краще зрозуміти, що може відбуватися в її житті. Отже, людина вибрала задоволення, яке отримує від наркотику. За будь-яке задоволення треба платити... і не лише гроші. Тому я попрошу віддати по одній картці з улюбленою стравою, заняттям, близькою людиною». Далі залежність вимагає наступних жертв, і учасники віддають ще 3 листочки.

Після цього ведучий сам проходить по колу та забирає, не дивлячись, по 1 листку у кожного учасника, це символізує те, що споживач наркотиків не може контролювати ситуацію. Все, що залишилося в учасників, – це можливий варіант того, що наркоманія може зробити з життям людини.

Обговорення

Як почувалися учасники під час гри?
Як зараз почуваються?
З чим чи з ким важче було розлучатися?

Після гри обов'язково проводиться емоційне розвантаження, щоб вивести учасників з ігрової ситуації. Її текст може бути таким: «Те, що сталося зараз, було лише грою. Я сподіваюся, що це ніколи не торкнеться Вас та ваших близьких. Я сподіваюся, що ніхто з Вас не зіткнеться з такою ситуацією у своєму житті. Все це було лише грою. А закінчилося разом із грою... тощо» Після цього учасники поділяються на пережиті почуття.

Ритуал "деролінгу" (зняти ігрові ролі з учасників). Кожен руками як би струшує з себе роль, називаючи себе на ім'я («я більше не людина, що залежить від наркотиків, я – Аня», «я – Вася»).

5. Легенда

«В одному селі жили два розумну людину, один був добрий і справедливий, і його поважали, до нього йшли за порадою та вирішенням конфліктів, інший був хитрий, злий і розважливий, люди, незважаючи на його розум, не йшли до нього за допомогою. Злий старець вирішив усім довести недосконалість доброго мудреця в такий спосіб: упіймав метелика, зібрав мешканців, покликав мудреця і спитав, що він сам тримає в руках. Добрий старець відповів: - Метелика. Жива вона чи мертва? Чи було наступне питання? І відповів старець: «Наразі все залежить тільки від тебе: захочеш, розкриєш долоні, і вона жива полетить, а захочеш, стиснеш, і вона помре. Все в твоїх руках! Мораль така: Ваше життя та ваше здоров'я у ваших руках. Педагоги, лікарі та батьки можуть вплинути, допомогти інформацією, але рішення приймати вам. І хочеться сподіватися, що воно буде правильним».

6. Вправа «Захист себе»

Сядьте зручніше, настільки це можливо зараз.

Закрийте очі. Уявіть себе маленькою дитиною 4–5 років. Можливо, у вас є фотографія цього віку, згадайте її.

Подивіться в очі цьому дитині.
Підійдіть до нього.
Погладьте його по головці.
Відчуйте його м'яке, ніжне волосся.
Сядьте навколішки перед ним.
Обійміть, він цього дуже довго чекав.
Скажіть, що дуже любите його.
Візьміть у свої долоні його маленькі, теплі ручки.
Скажіть, що завжди тепер будіть разом.
Що захищатимете його, щоб не сталося.
Зменшіть образ до розмірів горошини.
Візьміть його у серце.
Відчуйте, як тепло розходитися помаранчевим кольором по всьому тілу, переходячи в руки, ноги.
Відчуйте приємний вам запах.
Можливо, це буде запах лісу, квітів.
Ця дитина завжди буде з вами.
Він почувається там захищеним, і зігріватиме вас своїм теплом.
Можна розплющити очі.
Шеррінг.

- Чи вдалося побачити дитину?
- Що відчували?

Наше життя непередбачуване, і мені дуже хотілося б, якщо раптом коли-небудь вам запропонують спробувати наркотик, що б ви згадали, очі цієї дитини, якій пообіцяли зараз, щоб не трапилося захищати її!

Використана література:

  1. Профілактика наркозалежності серед дітей та підлітків: Методичний посібник. Автори власники: Водовозов М.Ю. Губіна К.В., Прокопенко Г.В. Філія ГУТО "Наркологічний реабілітаційний центр", 2003-30с.
  2. Методичні рекомендаціїз організації профілактичної роботи з дітьми та підлітками у період літньої оздоровчої кампанії в рамках проекту «Літо – пора знахідок, а не втрат!» Авторський колектив Андрєєва О.С., к.пс.н., доцент Тюм. ГУ. Старцева Н.Г. до пс., н., директор ДАУ ТО «ОЦПР». Маріїнських Н.В., педагог-психолог вищої категорії. Кардашова Г.П., зав. Відділенням виховної роботикомітету з освіти м.Тобольська., Тюмень 2009, 93с.
Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...