Чудовий місто. Євген Баратинський - Чудовий град часом зіллється: Вірш

Є.А.Баратинський. "Водоспад", "Чудний град часом зіллється ..."

Цілі уроку: * удосконалювати навички виразного читання;

* вдосконалювати навички аналізу ліричного твору.

Завдання, які вирішуються на уроці:

Освітня: дати уявлення про «Пушкінській плеяді» у російській літературі, дати уявлення про лірику Є.А.Баратинського, показати особливості лірики Є.А.Баратинського.

Розвиваюча: монологічну мову учнів, розумову діяльність учнів, уміння виділяти головне, доводити, аналізувати порівнювати.

Виховна: виховувати культуру мови учнів, прищеплювати любов до рідною мовою.

Методичні прийоми: оповідання, пояснення вчителя, закріплення вивченого, виразне читання, елементи аналізу поетичного тексту, міжпредметні зв'язки – музика, фотографії.

Обладнання: портрет Е.А.Баратинського, роздруківки уривка з вірша Г.Р.Державіна «Водоспад», магнітофон, аудіокасети із записами музики, кольорові картинки водоспаду, два конверти з набором букв для складання слів (групове завдання).

Словникова робота: * елегія * романтичний герой

* лірика * романтизм

* ліричний герой * звукопис (алітерація)

* композиція

На дошці записано: тема уроку, епіграф (слова Пушкіна), слова (терміни), з якими працюватимемо на уроці, питання до віршів, портрет Є.А.Баратинського, домашнє завданняна наступний урок. На партах у дітей роздруківки з віршем Г.Р.Державіна.

Хід уроку

1. Організаційний момент. Добрий день. Сьогодні ми з вами познайомимося з поетом Євгеном Абрамовичем Баратинським і аналізуватимемо його вірші.

2. Але перш ми повторимо з вами деякі поняття, з якими були знайомі раніше, вони нам допоможуть при розборі віршів.

(розбір літературних термінів, написаних на дошці)

3. Слово вчителя про Є.А.Баратинському. Народився роком молодше за Пушкіна. Від народження він був наділений неспокійним, буйним характером, що відклало свій відбиток на долю і творчість поета. Був дуже дружний із Пушкіним, Дельвігом, Кюхельбекером, Жуковським. Тому його називають поетом «Пушкінської плеяди».Що це означає? (Час, коли жив і творив Пушкін називають Золотим віком російської поезії, час розквіту, Баратинський був одним із тих поетів). Баратинський уславився як майстер елегії.Що це? На жаль, життя у Баратинського обірвалося у 44 роки, він захворів та помер під час подорожі за кордон від лихоманки. Тіло його через рік було перевезено до Санкт-Петербурга та перепоховано.

Пушкін дуже високо цінував творчість Є.А.Баратинського. Використовував рядки з його творів для епіграфів Євгена Онєгіна, Пострілу та інших.

А в підручнику у нас перед статтею про Баратинський епіграф - слова Пушкіна про нього: «…Він йшов своєю дорогою один і незалежний».Як ви це знаєте?

4. Ну, а розпочати знайомство з творчістю Є.А.Баратинського мені хотілося б з його вірша «Муза».Це що чи хто? (Натхнення).

МУЗА

Не засліплений я музою моєю:
Красунею її не назвуть,
І юнаки, побачивши її, за нею
Закоханим натовпом не втечуть.
Приманювати вишуканим убором,
Граю очей, блискучою розмовою
Ні схильності в неї, ні дару немає;
Але вражений буває мельком світло
Її особи не загальним виразом,
Її промов спокійною простотою;
І він, швидше ніж їдким осудом,
Її вшанує недбалою похвалою.

5. Коментар вчителя. Муза Баратинського відрізняється насамперед «обличчя не загальним виразом». Ці слова стали крилатими: так говорять про оригінальну, неповторну творчу манеру людини в мистецтві, та й просто в житті.

6. Ну, а тепер приступаємодо вивчення вірша «Водоспад». Виразне читанняучнем.

7. Ми з вами вивчили вже кілька літературних напрямів(Класицизм, сентименталізм і т.д.). Як вигадаете до якого з літературних напрямів можна віднести цей вірш? (До романтизму) Доведіть це.

(У вірші дано романтичний образ природи: велична картина водоспаду, "вершина", нестримна "негода", "безодня"). Характерна ознакаромантизму - паралелізм стану природи та душі людини)

8. Запитання:

«Водоспад»

* Чому рев водоспаду поет називає «бунтівним»?

* Що притягує поета до водоспаду? Що його схвилювало?

* У чому особливості композиції цього вірша?

* Як проявляється образ ліричного героя у вірші?

* Як описаний водоспад?

"Чудний град часом сольется ..."

* На які частини можна поділити цей вірш?

* На якому прийомі воно побудоване?

* Про яку «сторонню суєту» йдеться в останній строфі?

* Що несе загибель поезії?

9. Елементи зіставної характеристики творів.

Порівняємо вірш Є.А.Баратинського з уривком однойменного вірша Г.Р.Державіна (само вірш дуже великий() про вірші Г.Р.Державінаатинського з уривком однойменного вірша Г.Р.Державінаека в мистецтві, та й просто в житті).

Вчитель читає вірш Державіна.

Питання: що спільного у віршах Державіна та Баратинського?

Загальне: 1) лексика: Державін Баратинський

гора вершина

рев рев, ревучий

безодня безодня

шумить шумі

2) звуковий ефект: шум, рев водоспаду

3) загальне враження величної картини природи

Питання:Чим відрізняється опис водоспаду у двох поетів?

(Образи, створені Державіним, насамперед зорові: картина потужного блискучого водоспаду. Його образи створюються метафорами, багатими фарбами:: «алмазна гора», «перли безодні та срібла», «синій пагорб». У Баратинського ж сприйняття образів переважно звукове: « шуми, шуми», «протяжне виття», «протяжне відгук», «свище аквілон», «непогодою ревучою», «рев бунтівний»)

!!! Крім того, враження посилює звукопис - алітерації на шиплячі і «р», що імітують шум водоспаду, свист вітру («шумі, шуми», «вершини, протяжний», «свище», «скрипучий», «рев бунтівний угод» і т.д. п.)

10. Прослуховування музичних фрагментів.

Який із двох запропонованих музичних уривків найточніше відображає внутрішній станліричного героя вірша «Водоспад»?

1) Музика щастя; 2) "Шторм".

11. А тепер попрацюємо очима.Книга Державіна із зображенням водоспаду (Небарвна, проста). Перед вами чотири картинки із зображенням водоспаду. Яка, на вашу думку, найкраще підійде, щоби проілюструвати «Водоспад» Баратинського?

12. Отже, підбиваючи підсумки аналізу даного віршаможна сказати, що ліричний голос поета відгукується «бунтівний» голос природи. Як будь-яке явище знаходить відгук у іншому, так взаємний відгук знаходять один одному людину і природа.

13. Виразне читання учнем вірша «Чудний град часом зіллється…».

14. Робота над віршем з питань, написаних на дошці.

Аналіз вірша Чудний град часом зіллється Баратинський за планом

1. Історія створення. Вірш "Чудний град часом зіллється..." було написано Є. А. Баратинським у 1829 р. Вперше опубліковано твір у "Літературному та музичному альманаху Веселка" на 1830 р.

2. Жанр вірша- Філософська лірика.

3. Основна тема твору- ефемерність та крихкість творчої уяви. Баратинський порівнює прекрасні, що виникли в уяві поета художні образиз "летучими хмарами".

З волі сліпого випадку останні іноді утворюють на небі "чудовий град". Цей витвір природних сил існує недовго. Найменший подих вітру знищує небесний "град" "без слідів".

У поетичній творчості роль сліпої нагоди грає раптове натхнення. Воно непідвладне волі поета, якому треба лише не прогаяти цей щасливий порив. "Миттєві створення" уяви, подібно до хмар, надзвичайно схильні до будь-якого зовнішнього впливу ("дихання сторонньої суєти").

Якщо поет віднесеться до припливу натхнення зневажливо і не встигне відобразити художні образи, що виникли в ньому, вони зникнуть назавжди.

4. Композиція. Мініатюрний вірш складається із двох частин. Перша присвячена опису чудового природного явища, друга - порівняно з ним "поетична мрія".

5. Розмір твору- чотиристопний хорей з перехресним римуванням.

6. Виразні засоби . В основі вірша лежить порівняння. Також можна виділити епітети ("чудовий", "летючих", "сторонньої"), уособлення ("вітер... торкнеться"), образні метафори ("створення поетичної мрії", "дихання сторонньої суєти").

7. Основна думкатвори у тому, що справжній поет повинен дуже дбайливо ставиться до свого творчого дару. Випадкові картини, що утворюються хмарами на небі, зберегти неможливо. А образи, що виникли у свідомості поета, мають бути негайно зафіксовані на папері. Відомо безліч випадків, коли геніальні твори записувалися своїми авторами на будь-якому листку, що підвернувся, і таким незвичайним чином входили в історію. При цьому невідомо, які непоправні втрати зазнала світова поезія через лінощі чи забудькуватість поетів.

Мені потрібен письмовий аналіз вірша Є.А.Баратинського "Чудний град часом зіллється". і отримав найкращу відповідь

Відповідь від ЕВ Вікна
Вірш адресований критику, поету та особистому другові Баратинського П. А. Вяземському. І тому однією із центральних тем стає тема дружби. Але твір цікаво не просто як дружнє послання, а як таке, що відкриває ліричний цикл «Сутінки».

На самому початку твору автор говорить про те, що в ліричному циклі "відбилося життя моє", тому в цьому вірші ліричний герой невіддільний від автора. Тут же він дає оцінку минулим рокам життя: “виконана туги глибокої, // Протиріч.. . // любові високої... ” Його життя неоднозначна, у ній було місце і любові, і сліпоті, вона сповнена “суперечностей”.

Ліричний герой протистоїть долі: він самотній, але у самотності щасливий (“щасливий син усамітнення”), оскільки він поет, одне із “зірок розрізненої Плеяди”. Він творець вигаданого світу, він далекий від суєтного світла (“забув, як у труні.. . // шумне світло... ”), але пішов від нього самостійно і добровільно. І у своєму самоті він не хоче віддалятися тільки від адресата, який мислиться і як друг, і як вчитель (“і дружби лагідними променями, // І світлом найвищого вогню...”). Тільки за нього він “підносить голос, що молить” і до нього прагне “дбайливі погляди...”

Невипадкова рима: піснеспіви - подих. Вона відсилає нас до більше раннього вірша"Чудний град часом сольется" (1829).

Так миттєві створіння
Поетичної мрії
Зникають від дихання
Сторонньої метушні.

Ми знову зустрічаємо тему хисткості натхнення. У разі “стороння метушня” - це “подуви, // Яким у морі буття // Слухняна наша ладія... ” Також у вірші видно романтичні цінності - краса, любов, - які були у житті автора. Ідея двомірства виражена не дуже яскраво, але все ж таки Баратинський вказує на інший світ, світ горний, світ провидіння, здатний керувати нашими долями. Ліричний герой не прагне ідеалу. Він може сам його створити, як "створив Лету". Поет стає творцем міфологічного світу. Людина, стаючи рівним Богу, забуває себе і хоче “відволікти долі суворої // Удари грізні” від друга. Він пробачив усім: "злі, безумству" - і живе у своєму світі, у створеному ним Леті.

Відповідь від Єгор Молінов[Новичок]
Вірш Баратинського «Чудний град часом зіллється…» побудовано на паралельних образах: образ «летючих хмар», чудовий, але тендітний і ніжний, зіставляється з поетичною творчістю, що зникає «від дихання/сторонньої суєти», від дотику до прози життя. на першому місці душевний станлюдини, яка сприймає природу, захоплюється нею. Живучи в селі, поет чудово знає природу, любить непомітну красу середньої смуги Росії та оповідає читачеві про її внутрішню гармонію.


Відповідь від Єергій Пахом[Новичок]
Євген Баратинський є класиком російської літератури, чиї твори високо цінували такі відомі поети, як Олександр Пушкін та Михайло Лермонтов. Водночас, вірші Баратинського для першої половини 19 століття були досить новаторськими та незвичайними, тому багато хто літературні критикидуже прохолодно відгукувалися про його творчість, яка була загадковою і ніби зверненою всередину. У цьому нічого дивного, оскільки доля Баратинського склалася досить трагічно. У юності через дурну витівку він був виключений з пажського імператорського корпусу без права в майбутньому обіймати державну посаду. В результаті, як пізніше згадував сам поет, у нього було два шляхи - йти в солдати, щоб, можливо, до кінця життя дослужитися до офіцера, або стати поетом. життя Баратинського, але і на його творчості, яка була нерівною, імпульсивною і досить непередбачуваною. Однак Пушкін після знайомства з поетом зазначив, що він один із небагатьох, хто вміє думати та поетично викладати свої думки. Згодом, будучи вже досить відомим літератором, Баратинський все ж таки зумів зробити невелику кар'єру на державній службі, куди був допущений завдяки клопотам впливових родичів Але це не зробило його щасливішим і впевненішим у собі. Після одруження Баратинський мріяв лише про тихе і відокремлене життя, тому відмовив від будинку багатьом своїм друзям, перетворившись, по суті, на самітника. Саме до цього періоду життя поета належить вірш «Дивний град часом зіллється…», який був написаний у 1830 році. З перших рядків твору поет відкриває читачам дивовижний світсвоїх мрій та фантазій, у яких «чудовий град» раптом несподівано виникає з «летючих хмар». Відмовившись від гучних компаній та світських раутів, Баратинський справді вдається до мрій про те, що колись зможе знайти на землі таке місце, де буде по-справжньому щасливий і вільний від умовностей суспільства. Однак поет розуміє, що його мрії ефемерні, і чарівне місто, намальоване в уяві, миттєво зникає, коли «вітер його торкнеться», маючи на увазі під явищем природи властивість людського мозку в найневідповідніші моменти повертати людей до сумної та похмурої дійсності. , усамітнившись у своєму заміському маєтку, Євген Баратинський, підбадьорений дружніми порадами відомих поетіввирішує повністю присвятити себе літературі Але постійно знаходяться якісь дрібниці, які відволікають його від творчості та викликають сильне роздратування. Це почуття переслідує поета повсюдно, тому у вірші «Чудний град часом зіллється» автор проводить паралель між своїми ефемерними мріями та літературною творчістю, вказуючи на те, що так само поетичні думки, навіяні мріями та спогадами, «зникають від подиху сторонньої суті». За спогадами сучасників, шлюб та добровільне ув'язненняпішли Баратинському на користь, він став набагато менш запальним та різким. На його творах з'явилася навіть деяка романтичність. Тим не менш, вірші цього поета, як і раніше, залишалися дуже особистими і зрозумілими лише тим людям, які у своєму житті відчували схожі почуття. Наприклад, Олександр Пушкін після публікації вірша «Чудний град часом зіллється» висловив Баратинському щиру подяку за те, що у своєму творі він торкнувся проблеми, такої характерної для багатьох творчих людей. Проте читачі та критики того часу навіть не спромоглися зрозуміти, що саме хотів автор сказати цим коротким і ємним твором, які почуття та емоції в нього вклав.


Відповідь від Аатьяна Темєєва[Новичок]
Євген Баратинський є класиком російської літератури, чиї твори високо цінували такі відомі поети, як Олександр Пушкін та Михайло Лермонтов. Разом з тим, вірші Баратинського для першої половини 19 століття були досить новаторськими і незвичайними, тому багато літературних критиків дуже прохолодно відгукувалися про його творчість, яка була загадковою і ніби зверненою всередину. У цьому нічого дивного, оскільки доля Баратинського склалася досить трагічно. У юності через дурну витівку він був виключений з пажського імператорського корпусу без права в майбутньому обіймати державну посаду. В результаті, як пізніше згадував сам поет, у нього було два шляхи - йти в солдати, щоб, можливо, до кінця життя дослужитися до офіцера, або стати поетом. життя Баратинського, але і на його творчості, яка була нерівною, імпульсивною і досить непередбачуваною. Однак Пушкін після знайомства з поетом зазначив, що він один із небагатьох, хто вміє думати та поетично викладати свої думки. Згодом, будучи вже досить відомим літератором, Баратинський все ж таки зумів зробити невелику кар'єру на державній службі, куди був допущений завдяки клопотам впливових родичів. Але це не зробило його щасливішим і впевненішим у собі. Після одруження Баратинський мріяв лише про тихе і відокремлене життя, тому відмовив від будинку багатьом своїм друзям, перетворившись, по суті, на самітника. Саме до цього періоду життя поета відноситься вірш «Чудний град часом зіллється», який був написаний в 1830 році. . Відмовившись від гучних компаній та світських раутів, Баратинський справді вдається до мрій про те, що колись зможе знайти на землі таке місце, де буде по-справжньому щасливий і вільний від умовностей суспільства. Проте поет розуміє, що його мрії ефемерні, і чарівне місто, намальоване в уяві, миттєво зникає, коли «вітер його торкнеться», маючи на увазі під явищем природи властивість людського мозку в найневідповідніші моменти повертати людей до сумної та похмурої дійсності. , усамітнившись у своєму заміському маєтку, Євген Баратинський, підбадьорений дружніми порадами відомих поетів, вирішує повністю присвятити себе літературі. Але постійно знаходяться якісь дрібниці, які відволікають його від творчості та викликають сильне роздратування. Це почуття переслідує поета повсюдно, тому у вірші «Чудний град часом зіллється» автор проводить паралель між своїми ефемерними мріями та літературною творчістю, вказуючи на те, що так само поетичні думки, навіяні мріями та спогадами, «зникають від подиху сторонньої суті». За спогадами сучасників, шлюб і добровільне ув'язнення пішли Баратинському на користь, він став набагато менш запальним та різким. На його творах з'явилася навіть деяка романтичність. Тим не менш, вірші цього поета, як і раніше, залишалися дуже особистими і зрозумілими лише тим людям, які у своєму житті відчували схожі почуття. Наприклад, Олександр Пушкін після публікації вірша «Чудний град часом зіллється» висловив Баратинському щиру подяку за те, що у своєму творі він торкнувся проблеми, такої характерної для багатьох творчих людей. Проте читачі та критики того часу навіть не спромоглися зрозуміти, що саме хотів автор сказати цим коротким і ємним твором, які почуття та емоції в нього вклав.

Є класиком російської літератури, чиї твори високо цінували такі відомі поети, як і . Разом з тим, вірші Баратинського для першої половини 19 століття були досить новаторськими і незвичайними, тому багато літературних критиків дуже прохолодно відгукувалися про його творчість, яка була загадковою і ніби зверненою всередину. У цьому нічого дивного, оскільки доля Баратинського склалася досить трагічно. У юності через дурну витівку він був виключений з пажського імператорського корпусу без права в майбутньому обіймати державну посаду. У результаті, як пізніше згадував сам поет, він мав два шляхи – йти в солдати, щоб, можливо, до кінця життя дослужитися до офіцера, або стати поетом.

Особиста драма, пережита в 15-річному віці, позначилася не тільки на наступному житті Баратинського, але і на його творчості, яка була нерівною, імпульсивною і досить непередбачуваною. Однак Пушкін після знайомства з поетом зазначив, що він один із небагатьох, хто вміє думати та поетично викладати свої думки. Згодом, вже досить відомим літератором, Баратинськийвсе ж таки зумів зробити невелику кар'єру на державній службі, куди був допущений завдяки клопотам впливових родичів. Але це не зробило його щасливішим і впевненішим у собі. Після одруження Баратинський мріяв лише про тихе і відокремлене життя, тому відмовив від будинку багатьом своїм друзям, перетворившись, по суті, на самітника. Саме до цього періоду життя поета належить вірш, який був написаний 1830 року.

З перших рядків твору поет відкриває читачам дивовижний світ своїх мрій та фантазій, у яких «чудовий град» раптом несподівано виникає з «летючих хмар». Відмовившись від гучних компаній та світських раутів, Баратинський справді вдається до мрій про те, що колись зможе знайти на землі таке місце, де буде по-справжньому щасливий і вільний від умовностей суспільства. Проте поет розуміє, що його мрії ефемерні, і чарівне місто, намальоване в уяві, миттєво зникає, коли «вітер його торкнеться», маючи на увазі під явищем природи властивість людського мозку в найневідповідніші моменти повертати людей до сумної та похмурої дійсності.

Варто відзначити, що, усамітнившись у своєму заміському маєтку, Євген Баратинський, підбадьорений дружніми порадами відомих поетів, вирішує повністю присвятити себе літературі. Але постійно знаходяться якісь дрібниці, які відволікають його від творчості та викликають сильне роздратування. Це почуття переслідує поета повсюдно, у вірші «Чудний град часом зіллється»автор проводить паралель між своїми ефемерними мріями та літературною творчістю, вказуючи на те, що так само поетичні думки, навіяні мріями та спогадами, «зникають від дихання сторонньої суєти».

За спогадами сучасників, шлюб і добровільне ув'язнення пішли Баратинському на користь, він став набагато менш запальним та різким. На його творах з'явилася навіть деяка романтичність. Тим не менш, вірші цього поета, як і раніше, залишалися дуже особистими і зрозумілими лише тим людям, які у своєму житті відчували схожі почуття. Наприклад, Олександр Пушкін після публікації вірша «Чудний град часом зіллється» висловив Баратинському щиру подяку за те, що у своєму творі він торкнувся проблеми, такої характерної для багатьох творчих людей. Проте читачі та критики того часу навіть не спромоглися зрозуміти, що саме хотів автор сказати цим коротким і ємним твором, які почуття та емоції в нього вклав.

Є.А. Баратинський. «Весна, весна!

Як повітря чисте...», «Чудний град часом зіллється...».

  1. ВІН У.
  2. Перевірка д/з
  3. Введення у тему уроку

Хлопці, я вам загадуватиму загадки, а ви повинні їх відгадати. І спробувати визначити тему нашого уроку.

Пробивався крізь сніжок,

Дивовижний паросток.

Найперший, найніжніший,

Найоксамитніша квітка!

(Пролісок)

Крокує красуня,

Легко землі торкається,

Іде на поле, на річку,

І по сніжку, і по квітці.

(Весна)

У блакитній сорочці

Біжить дном ярка.

(Струмок)

Про що ці загадки?

Чи подобається вам весна? Чому?

Що вам навесні особливо подобається?

– Згадайте, як настає весна. Які зміни відбуваються у природі?

А яка зараз пора року?

Давайте порівняємо ці пори року?

Як ви думаєте, про що ми говоритимемо на уроці?

4. Робота на тему уроку

1) Біографія

Євген Абрамович Баратинський народився 2 березня 1800 р. у маєтку Мара Тамбовської губернії (слайд 1 ). Син відставного генерал-лейтенанта з найближчого оточення імператора Павла I та колишньої фрейліни імператриці Марії Федорівни (слайд 2 ). Хлопчика віддали у Пажський корпус, а 1819 р. Баратинський вступив рядовим у лейб-гвардії Єгерський полк (слайд 3).

Він часто бував у Петербурзі, де познайомився з молодими поетами А.А. Дельвігом, В.К. Кюхельбекер, А.С. Пушкіним (слайд 4 ). Незабаром він став відомий як майстер елегій, у яких йому вдалося напрочуд самобутньо і свіжо передати власні душевні пориви, напружені роздуми. Оцінка, дана Баратинському Пушкіним: «...оригінальний, бо мислить».

В 1825 Баратинський отримав чин прапорщика, а через рік вийшов у відставку і оселився в Москві. Після одруження (1826) він знайшов сімейне щастя (слайд 5).

У 1843 р. разом із сім'єю Баратинський вирушив у тривалу подорож Європою. 11 липня 1844 р. він помер у Неаполі від нападу лихоманки. Його поховали в Петербурзі на Тихвінському цвинтарі Алексйндро-Невської лаври (слайд 6).

2) Робота з підручником

Виразне читання вірша «Весна, весна!..»

Яка тема вірша? (Настання весни, пробудження природи)

Які звуки допомагають зрозуміти, що йде весна?

Які образні засоби використовує поет? (Уособлення, епітети, метафори «на крилах вітерця»)

Яким настроєм пройнято вірш?

На скільки частин можна поділити вірш? (2)

Про що йдеться у 1 частині? а в 2?

Прослуховування вірша «Чудний град часом зіллється…»

З перших рядків твору поет відкриває читачам дивовижний світ своїх мрій та фантазій, у яких «чудовий град» раптом несподівано виникає з «летючих хмар». Відмовившись від гучних компаній та світських раутів, Баратинський справді вдається до мрій про те, що колись зможе знайти на землі таке місце, де буде по-справжньому щасливий і вільний від умовностей суспільства. Однак поет розуміє, що його мрії ефемерні, і чарівне місто, намальоване в уяві, миттєво зникає, коли «вітер його торкнеться», маючи на увазі під явищем природи властивість людського мозку в найневідповідніші моменти повертати людей до сумної та похмурої дійсності.

Вірш складається з 8 рядків. Строфа-восьмивірність (октава). Розмір-чотиристопний хорей. Стопа-двоскладна з наголосом на першому складі.

Вірш Баратинського «Чудний град часом зіллється.» побудовано на паралельних образах: образ летючих хмар. чудовий, але тендітний і ніжний, зіставляється з поетичною творчістю, що зникає від дихання/сторонньої суєти», від зіткнення з прозою життя. У цьому вірші першому місці душевний стан людини, який сприймає природу, захоплюється нею. Живучи в селі, поет чудово знає природу, любить непомітну красу середньої смуги Росії та оповідає читачеві про її внутрішню гармонію.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...