Конспект логопедичного заняття з навчання грамоті Тема "Звук і буква А". Конспект фронтального заняття «Звук Фронтальне заняття звук а

Муніципальне автономне дошкільний освітній заклад

«Дитячий сад №16 оздоровчої спрямованості»

конспект логопедичного заняття з навчання грамоті

Тема: « Звук [А] і буква А »

(Підготовча до школи група компенсує спрямованості)

Склала і провела: Федічкін М.М.,

учитель - логопед.

2018 р.

Конспект заняття з навчання грамоті.

Тема: звук[ А] і буква А

мета : Закріплювати правильну вимову звуку [А], знайомство з буквою А.

завдання:

Корекційно - освітні:

Уточнити вимова звуку [А]; визначати позицію звуку в слові; вчити дітей виділяти

звук [А] зі складу складів, слів, знайомство з буквою А.

Корекційно - розвиваючі:

Розвивати дрібну, загальну і артикуляционную моторику; вчити дітей зміни сили і висоти голосу; розвивати фонематичний слух і сприйняття.

Корекційно - виховні:

Виховувати навички організованого поведінки.

хід заняття

I . Вступна частина (Організаційний момент).

Правило поведінки на занятті.

Раз два три чотири п'ять

Будемо ми зараз знову

Дивитися, слухати, думати,

Але один одному не заважати.

Виразно, чітко говорити,

Чи не крутитися, не пустувати.

II . Основна частина.

1. Повідомлення теми заняття.

Хлопці, відгадайте загадку.

Зелений смугасту кулю,

З начинкою червоної немов жар,

Лежить на грядці, немов вантаж,

Скажіть, що це. (кавун )

Правильно. Який перший звук у слові «кавун»? (Звук [А])

Сьогодні на занятті ми будемо говорити про звук [А].

2. Розвиток артикуляційної моторики.

Але для початку давайте розімніть наші губки і язичок.

Вправи для губ: посмішка - хоботок, парканчик;

Вправи для мови: «смачне варення», «годинничок».

3. Робота з розвитку мовного дихання і голосу.

Розвиток діафрагмального дихання.

А тепер давайте з вами надуємо животик, як кулька.

Ось ми кульку надуваємо,

А рукою перевіряємо (надуваємо живіт).

Кулька лопнула - видихаємо,

Наші м'язи розслаблюємо.

Зараз давайте вимовив звук [А] беззвучно, просто губками - пошепки - тихо - голосно;

А тепер навпаки: голосно - тихо - пошепки - беззвучна артикуляція.

4. Акустико - артикуляційний образ звуку.

Хлопці, а зараз давайте вимовив звук [А] і подивимося, яке положення приймають наші губки? (рот широко відкритий ). А як лежить язичок в роті? (мова спокійно лежить внизу, кінчик язика за нижніми зубами ).

Подивіться як він вимовляється: повітря в роті не зустрічає перепони, звук співається голосом.

Цей звук завжди співається,

Цей звук, як пісня, ллється.

Звук, вільно ти лети,

Немає перепони на шляху!

На схемах будемо позначати голосні звуки червоним кружком.

5. Физминутку «Листочки».

А тепер давайте перетворимося в листочки.

Ми листочки осінні,

На гілках ми сидимо.

Дмухнув вітер - полетіли.

Ми летіли, ми летіли

І на землю тихо сіли.

Вітер знову набіг

І листочки все підняв.

Закружляли - полетіли

І на землю знову сіли.

6. Розвиток фонематичного слуху.

Хлопці, на дошці висять картинки. Давайте назвемо, що там зображено?

Потрібно відібрати ті картинки, в яких є звук [А]. Говоримо назву предмета, які тривалий час вимовляючи звук [А].

7. Визначення місця звуку в слові.

слова:лелека, автобус, апельсин, рука, рак, місяць, азбука, акула, ваза.

8. Співвідношення звуку з буквою.

Хлопці, подивіться на дошку. Це буква А. Запам'ятайте, звук [а] на письмі позначається буквою А.

Ось два стовпи навскоси,

А між ними - поясок.

Ти цю букву знаєш? А?

Перед тобою букваА .

Давайте спробуємо зробити букву А з наших пальчиків (вказівний і середній пальці правої руки опущені вниз, інші - стиснуті в кулак, а вказівний палець лівої руки утворює «поясок» ). А ще давайте зробимо букву А з рахункових паличок. І напишемо букву А в повітрі.

9. Підведення підсумків заняття.

Отже, хлопці, який звук і букву ми сьогодні вивчали?

Докажу слівце до кінця: ос ... а, кіс ... а, лисиць ... а, лун ... а, ложки ... а, берез ... а, сосни ... а, гілки ... а, осик ... а, собак ... а, калин ... а, горобин ... а.

звук [ А ] який? (гласний)

Організація: Мадоу №9

Населений пункт: м Оленєгорськ

Узагальнення пройденого матеріалу про голосних і приголосних звуках і буквах.

освітні:

1. Закріплювати графічні, зорові образи голосних і приголосних букв.

2. Закріплювати знання дітей про голосних і приголосних звуках.

3. Продовжувати закріплювати вміння визначати кількість складів у слові.

4.Упражнять в звуковому аналізі слів.

5.Закреплять вміння в складанні простих, з красивими словами, З маленьким словом пропозицій.

Розвиваючі:

1.Развівать мова, увага, мислення.

2.Развівать зорове сприйняття, Фонематичний слух.

виховні:

1.Воспітивать доброзичливі відносини один до одного, бажання говорити красиво, правильно.

2.Форміровать навички співпраці, самостійність, ініціативність.

Методичні прийоми:

1.Музикальное супровід для рухомий гри «Увага»

2.Словесний (питання, пояснення).

3.Наглядний (предметні картинки, інтерактивний стіл).

4.Ігровой (рухлива гра)

5.Практіческій (вправи).

Спостереження за роботою дітей, допомога, поради.

устаткування:

Демонстраційний матеріал: предметні картинки, плакат «Різні букви»

Роздатковий матеріал: картки з кружками, предметні картинки, схеми для складання пропозицій, літери.

Інтеграція з іншими освітніми галузями.

1.Фіз. культура: рухлива гра

2. Здоров'я: перевірка дотримання правил розсаджування за столами.

3.Соціалізація: виховувати доброзичливе ставлення один до одного, вчити приходити один одному на допомогу.

4.Труди: допомога в роздачі роздаткового матеріалу для заняття, прибирання свого місця.

5.Коммунікація: розвивати мова, бажання говорити красиво, правильно,

уважно слухати один одного і не перебивати.

I. Організаційний момент.

(Л): - Хлопці, до нас сьогодні в групу прийшли гості. Давайте з ними привітаємось.

(Л): - Вставайте в коло. Подивіться на мене і не відволікайтеся. Ми з вами вже великі і сьогодні ми покажемо нашим гостям, чому ми з вами навчилися. А щоб наш язичок добре працював, зробимо зарядку для язичка.

артикуляційна гімнастика

Товсті внуки приїхали в гості, (діти надули щічки)

З ними худі - лише шкіра та кістки. (Втягнули щоки)

Бабуся з дідусем всім посміхнулися, (широка посмішка)

Поцілувати вони всіх потягнулися. (Імітація поцілунку)

Вранці прокинулися - в посмішку губи, (широка посмішка)

Чистили ми свої верхні зуби. (Язичок рухається - між верхньою губою і зубами)

Вправо і вліво, всередині і зовні,

З нижніми зубками теж ми дружимо.

II. Введення в тему заняття.

(Л): - Сьогодні вам належить пройти важкі випробування. А допомагати рухатися від одного випробування до іншого нам допоможуть ось ці різнобарвні стрілок.

(Л): - Я сьогодні вранці прийшла в дитячий садок і побачила ось таку картину. Як ви думаєте, що тут зображено? (Літери)

(Л): - Виберіть тільки ті букви, з якими ви знайомі.

(Л): - Ви знаєте, що буква - це графічне зображення звуку. А як ви визначили, що це буква, а не звук? (Літери ми бачимо і пишемо, а звуки ми чуємо і вимовляємо)

(Л): - Які бувають звуки? (Голосні і приголосні)

(Л): - Чим відрізняються голосні звуки від приголосних? (Голосні можна проспівати - немає перепони, а приголосні не можна проспівати - заважає язик, зуби, губи)

(Л): - Згодні звуки, на які діляться (На м'які і тверді, дзвінкі і глухі)

(Л): Молодці, ви все правильно сказали.

1. Гра «Жива стрілочка» (Назви перший, останній звук в слові)

(Л): - Зараз я перевірю, як ви вмієте визначати звуки на початку і в кінці слова і давати характеристику звуку. Вставайте в коло.

(Л): - «Стрілкою» буде кожен з вас по черзі. Перший в коло встане ... (Дитина встає в центр кола і зображує «стрілку». Дитина кружляти навколо себе, витягнувши вперед праву руку. Решта дітей, взявшись за руки йдуть по колу зі словами:

Наша стрілка пожвавилася,

Швидко, швидко закрутилася!

Зроби коло і озирнися,

А тепер зупинись!

Дитина зупиняється і вказує на одного з дітей. На кого вказала «стрілка», дістає з сумки «стрілки» картинку, визначаючи в ньому перший і останній звук і дає йому характеристику.

(Л): - Добре, і з цим завдання ви впоралися.

(Л): - Вставайте в розсипний.

2. Рухлива гра «Увага» (Роздягли слова на склади)

(Л): - Коли почуєте сигнал «Увага», дивіться на виставлену картинку і якщо в слові 1 склад (будуєте в колону по одному), якщо 2 склади (парами по 2 особи), якщо 3 складу (по 3 особи), якщо 4 склади (по чотири людини). Не забувайте прохлапивать слово.

3. Гра на інтерактивному столі «Звукові схеми»

(Л): - Підходьте всі до столу. Уважно подивіться і скажіть, що на ньому зображено? (Звукова схема) Подумайте і скажіть, яка картинка підходить до цієї схеми? Чому?

4.Звуковой аналіз слова (У кожної дитини різні слова, В залежності від можливостей)

(Л): Молодці, а зараз проходите за столи і викладіть кожен свою звукову схему по картинці. Вибирайте картинки і за роботу.

(Л): Запитує: Прочитай слово, ведучи пальцем по кожному звуку. Скільки голосних, приголосних звуків? На якому місці стоїть звук ....? На третьому місці, який звук? Скільки складів у слові? Чому?

5.Предложеніе за схемою

(Л): - А зараз по цій картинці придумайте пропозицію і викладіть його за схемою.

(Л): Працює з кожним індивідуально.

(Л): Запитує: Прочитай пропозицію, ведучи пальцем по кожному слову. Скільки слів у реченні? На якому місці стоїть коротке слово ....? На третьому місці, яке слово?

6. Вгадай букву

(Л): - Умнички, це було дуже важко, але ви впоралися. Підходьте до мене, поверніться спиною до гостей.

(Л): - Я буду малювати букву у вас на спині, а ви спробуйте вгадати букву і викласти її з різних предметів, які знаходяться у вас на столах.

III. Підсумок заняття.

(Л): - Чим ми сьогодні займалися?

(Л): - Яке завдання було важке?

(Л): - Яке завдання вам сподобалося найбільше? Чому?


Анна Татаринцева
Конспект фронтального логопедичного заняття з навчання грамоті в підготовчій групі на тему «Звук [а], буква А»

Конспект фронтального логопедичного заняття з навчання грамоті

в підготовчій групі на тему: « Звук [а], буква А

завдання:

Корекційно - освітні:

ознайомити з звуками [а], буквою А.

уточнити правильну артикуляцію звуку [а];

вчити виділяти звук [а] з складів, Слів, давати характеристику;

вчити складати букву з рахункових паличок, прописувати букву в зошитах.

Корекційно - розвиваючі:

Розвивати зорове і слухове увагу, пам'ять;

Розвивати дрібну моторику;

Розвивати фонематичний слух і сприйняття;

виховні:

виховувати вміння працювати в колективі, інтерес до занять.

устаткування: Предметні картинки на звук [а], Картка із зображенням літери А, Зошити, олівці, розрізні азбуки, індивідуальні дзеркала, червоні кружечки, рахункові палички.

хід заняття

I. Організаційний момент.

Правило поведінки на занятті.

Раз два три чотири п'ять

Будемо ми зараз знову

Дивитися, слухати, думати,

Але один одному не заважати.

Виразно, чітко говорити,

Чи не крутитися, не пустувати.

повторення звуку [У], Пригадування розглянутих раніше картинок на У.

Сяде той, хто назве предмети на звук [у].

II. Основна частина.

1. Повідомлення теми заняття.

Хлопці, хто намальований у вас в зошитах? (Дівчинка)

Що вона робить? (Плаче)

Як плаче дівчинка? (А - а - а - а)

сьогодні на занятті ми познайомимося зі звуком [а].

2. Розвиток артикуляційної моторики.

Але для початку давайте розімніть наші губки і язичок.

- вправи для губ: «Трубочка», «Парканчик»;

- вправи для мови: «Смачне варення», «Годинничок».

3. Робота з розвитку мовного дихання.

Вітерець дме слабо, потім сильніше ...

4. Акустико - артикуляційний образ звуку.

Хлопці, а зараз давайте вимовимо звук [а] і подивимося, Яке положе-ня приймають наші губки? (Рот широко відкритий). Що робить язичок в роті? (Мова спокійно лежить внизу, кінчик язика за нижніми зубами).

5. Характеристика звуку.

Ми можемо проспівати звук [а]? (Так)

Тягнемо нашу ниточку, яка вона вийшла? (Довга)

Якщо ми можемо проспівати звук означає онкакой? (Голосний)

В якому будиночку живуть голосні? (В червоному)

Коли ми вимовляємо звук [А] у нас дзвенить шийку, перевірте? (Так)

значить звук [а] який? (Дзвінкий)

6. Розвиток фонематичного слуху.

Ляскни якщо почуєш звук [А]: О, у, а, і, а, е, у, а, ну, ни, на, він, у, ан, арфа, парасольку, кавун, морж, тапки, ....

Хлопці, наша дівчинка Аня плаче, бо не може знайти картинки на звук [А] давайте їй допоможемо. Говоримо назва картинки, які тривалий час вимовляючи звук [А] і визначаємо де він знаходиться на початку, в середині або в кінці слова.

7. Фіз. хвилинка: «Лелека»

Лелека, лелека довгоногий,

Покажи додому дорогу. (Лелека відповідає.)

Топай правою ногою,

Топай лівою ногою,

Знову - правою ногою,

Знову - лівою ногою.

Після - правою ногою,

Після - лівою ногою.

І тоді прийдеш додому.

8. Співвідношення звуку з буквою.

Хлопці, подивіться на дошку. це буква А. Запам'ятайте, звук [А] на письмі позначається буквою А.

Зі скількох елементів складається буква А?

Ось два стовпи навскоси,

А між ними - поясок.

ти цю букву знаєш? А?

перед тобою буква А.

Зробіть букву А з пальчиків.

викладіть букву А за допомогою рахункових паличок. І напишемо букву А в повітрі.

9. Робота в зошитах

Знайди і розфарбуй ті предмети, назви яких починаються з звуку [а].

Обведи та розфарбуй кавун і апельсин. відзнач місце звуку [а] в словах.

Розфарбуй картинки. відзнач місце звуку [а] в словах: Риба, ручка, рак.

Знайдіть букву«А» в своєму зошиті. Проведіть по ній пальчиком (Обведіть). ми розфарбуємо букву А кольором того будиночка, в якому вона живе. В якому будиночку живе буква А? (В червоному). Значить, ми розфарбуємо її червоним кольором. - Тому що звук«А» голосний і позначаємо ми його червоним кольором.

III. Підведення підсумків заняття.

який звук вивчали?

Чому він голосний?

Згадай слова зі звуком [а] на початку слова, В середині, в кінці.

Молодці! Ви сьогодні добре попрацювали і впоралися з усіма завданнями.

Публікації по темі:

Конспект фронтального логопедичного заняття «Звук [І] і буква І» Тема заняття: «Звук і буква« І ». Цілі: 1. Закріпити знання дітей про звук І; 2. Ознайомити дітей з буквою І; 3. Розвиток фонематичного.

Конспект фронтального заняття дефектолога з навчання грамоті «Звук і буква І» Конспект фронтального заняття з навчання грамоті дефектологом Тема: «Звук і буква І» Мета: 1) Ознайомити зі звуком і буквою І з використанням.

Конспект логопедичного заняття з навчання грамоті в підготовчій групі «Звуки [К], [К '], буква К» Тема: звуки [К], [К ']. Буква К. Мета: знайомство з буквою К і звуками [К], [К ']. Завдання: 1. Закріплення досвіду чіткої вимови звуків.

Цілі: Корекційно - освітні: Закріплення правильної вимови звуку И, Розширення та уточнення знань про звук і букві И.

Конспект заняття на тему «Закріплення знань про звук« А »і букві« А »

КОНСПЕКТ

Логопедичного заняття, проведеного студенткою 505 групи дефектологічну факультету МПГУ Ястребової Т.В. в групі №8 для дітей з загальним недорозвиненням мови ДОУ№1043 Південного навчального округу Москви

мета:закріпити знання дітей про звук А і букві А.

завдання:

1. Закріпити вироблення чіткої вимови звуку «а».

2. Закріпити вміння виробляти множину іменники з закінченням А

3. Розвивати слухове увагу, вживання звуку А ізольовано, в складах, в словах.

4. Закріпити виділення звуку А з ряду голосних.

5. Закріпити знання про букву А.

6. Розвивати дрібну моторику.

устаткування:

Лялька, символ (картка) звуку «А», червоний квадрат, картка з буквою «А», картинки.

I. Організаційний момент(3 хвилини)

Логопед: - Питання до дітей по темі фрукти. Сяде той, хто правильно відповість на моє запитання.

2. Введення в тему заняття:(2 хвилини)

Логопед: Хлопці, у нас в гостях сьогодні лялька. Її звати Аня. Вона приготувала для вас завдання.

Послухайте і назвіть перший звук в словах:

арка, лелека, кавун, серпень

II. Основна частина.

3. артикуляція звуку. (4 хвилини)

Логопед: - Давайте разом вимовимо звук «А».

Широко рот відкриваємо

Ляльку ласкаво качаємо. (Вимовляють індивідуально і хором, з різною силою голосу - тихіше, голосніше.)

Логопед: - Правильно, чується звук «А». Це звук голосний, він співається і ми в роті, коли його вимовляють відчуваємо перешкоди. Подивіться на картинку: дівчинка заколисує ляльку і співає їй «АААА». (На дошку вивішується картинка дівчинки з лялькою)

4.Логопед: - Завдання виконали. Тепер подивіться, у мене в руках червоний квадрат- це символ всіх голосних звуків, в тому числі і звуку «А». Так ми його будемо позначати.

5. Логопед: Лялька Аня приготувала вам гру, вона називає Гра «Ляскни в долоні, якщо почуєш звук« А »: (3 хвилини)

а, у, о, а, и, і, а, е, у, а.

му-ма-му

на-ну-ну

та-то-та

сонце, травень, особа, вулиця, парасольку, палець

6. Логопед: - Лялька Аня забула назву картинок, давайте разом допоможемо їй їх згадати. Подивіться на картинки уважно і назвіть їх, скажіть, де звук А на початку або в кінці. (3 хвилини)

(На дошку вивішуються картинки і схеми: на початку або в кінці слова звук)

Мишка, кішка, лелека, кавун, абрикос, автобус, слива, апельсин, книга, ангел, акула, жираф. Равлик, бджола.

7.Фізкультарная хвилинка(3 хвилини)

Лелека, лелека довгоногий, покажи ти нам дорогу.

(Ніжки топати, після рукою показати в сторону) Лелека відповідає: «Топай правою ногою, топай лівою ногою.

(Тупнути лівою ногою, тупнути правою ногою) Зроби крок правою ногою, ступни лівою ногою, ось тоді прийдеш додому! (Зробити крок правою ногою, зробити крок лівою ногою, ходьба на місці)

Логопед: Хлопці, в яких словах ви почули звук «А», назвіть їх.

6. Освіта множинне числа іменників з закінченням «А»(4 хвилини)

Логопед: - Хлопці, давайте пограємо в гру, «Один і багато»

Я вам буду вивішувати картинку в однині, а ви повинні будете знайти пару цієї картинки, де багато цих предметів. (Наприклад: вікно - вікна)

Будинок - вдома;

Особа - особи;

Поїзд - поїзди;

Скло - скла;

Ріг - роги;

Око - очі;

Лоша - лошата;

Доктор - доктора;

Дитина - хлопці;

Кошеня - кошенята;

Відро - відра;

Яйце - яйця;

Кільце - кільця;

Слоненя - слоненята.

8. Знайомство з буквою «А».(2 хвилини)

Логопед: - Послухайте вірш:

Висока і струнка буква А.

Дуже схожа на арку вона.

Логопед: - Подивіться ось вона буква «А». (Виставляється картка із зображенням букви «А»).

Логопед: - Давайте разом намалюємо букву А чарівним олівцем в повітрі.

9.Індівідуальная робота(4 хвилини)

Логопед: Викладання літери «А» з паличок.

Давайте спробуємо скласти докупи.

10. Підсумок заняття, оцінка дітей.(1 хвилина)

Логопед: - Хлопці, згадайте, з яким звуком ми сьогодні познайомилися на занятті?

З якою буквою?

Яким кольором позначаємо?

Що сподобалося найбільше?

Молодці, добре займалися, слухали уважно, відповідали на запитання.

Санькова Христина Вікторівна

Заняття № _____

Тема «Звук А»

Корекційно-освітні цілі. Ознайомити дітей зі звуком [А], навчити чітко вимовляти звук [А], запам'ятати його артикуляцію, вчити чути його і виділяти з ряду інших звуків, вчити визначати напрямок звуку в просторі, вчити виділяти звук [А] в ударній позиції на початку слова. .

Корекційно-розвивальні цілі.розвиток навичок мовного спілкування, Зв'язного мовлення, слухового сприйняття і уваги, фонематичного слуху, мислення, координації мови з рухом.

Корекційно-виховні цілі.Формування навичок співпраці, взаємодії, самостійності, ініціативності.

Устаткування. Предметні картинки, в назві яких є досліджуваний звук, робочі зошити, контейнер з олівцями, дзеркало на кожну дитину, символи звуків (квадратики), брязкальце.

хід заняття

1. Оргмомент. Вправа «Звідки пролунав звук?»

Діти закривають очі. Логопед дзвенить брязкальцем, а діти повинні рукою вказати, звідки чути звук.

2. Артикуляційна гімнастика.

3. Знайомство зі звуком [А].

Логопед пропонує дітям прослухати ряд слів, при цьому голосом виділяє звук [А] у всіх цих словах.

Логопед: Який однаковий звук чується на початку всіх цих слів?

Логопед показує дітям і пояснює артикуляцію звука [А]:Коли ми вимовляємо звук [А], то:

Губки в спокійному стані;

Ротик широко відкритий;

Язичок спокійно лежить у роті;

Шийка «працює»(Для фіксації роботи голосових зв'язок руки дітей лежать на шийці).

Після показу і пояснення логопеда діти правильно вимовляють звук [А] перед дзеркалом, а потім відтворюють артикуляцію звуку без голосу.

4. Характеристика звуку [А].

Логопед розповідає дітям про те, що звук [А]голосний (Його можна співати, тому що повітря на своєму шляху не зустрічає перешкоду). Для позначення всіх голосних звуків використовуєтьсячервоний квадратик.

Логопед знайомить дітей з символом звуку [А]:дівчинка заколисує ляльку і співає їй: ААА ...

5. Фонетичні вправи.

а) вимовити слідом за логопедом на плавному тривалому видиху:

Дівчинка колише ляльку: аааааааа ...

б) вимовити слідом за логопедом уривчасто:

Що просить сказати лікар, коли оглядає горло? - А-А-А ...

в) вимовити самостійно звук [У] уривчасто стільки раз, скільки разів логопед грюкне в долоні.

6. Вправа «Ляскни в долоньки, якщо почуєш звук [А]».

Логопед вимовляє різні звуки, а діти ляскають в долоньки тоді, коли почують звук [А]:

а, у, о, а, а, п, а до, в, а, а ...

7. Вправа «4-й зайвий»:

Логопед просить дітей назвати зайве слово в ряду, (те, що не починається на звук [А]):Апельсин, артист,суп, астроном.

8. Гра «Докажи слівце і назви перший звук в слові».

Логопед читає дітям вірш і просить їх договорити останнє слово в ньому, а потім назвати перший звук в цьому слові. Діти виконують відповідні рухи.

Він великий, як м'яч футбольний,Руки - півколом перед собою.

Якщо стиглий - всі задоволені.Погладжують правою рукою животики.Так приємний він на смак,

І звуть його - ... (кавун)

9. Физминутку

Діти виконують рухи відповідно до тексту.

Лелека, лелека довгоногий,

Покажи додому дорогу!

Топай правою ногою,

Топай лівою ногою,

Знову - правою ногою,

Знову - лівою ногою,

Після - правою ногою,

Після - лівою ногою,

Ось тоді прийдеш додому!

10. Вправа «Уважні вушка»:

Логопед читає вірш і просить дітей відповісти, який однаковий звук часто в ньому чується, а потім назвати все слова з цього вірша, що починаються на звук [А].

Що везеш, Автомашина?При перерахуванні фруктів діти пра-

Все, що є на букву А:виття рукою послідовно загинають

Ось кавуни, апельсини,пальчики лівої руки.

Абрикоси і айва.

11. Пальчикова гімнастика.

Ми ділили апельсин;На кожне слово стискають пальці рук

Багато нас, а він один.в кулачок.

Ця часточка - для їжака,Лівою рукою по черзі загинати паль-

Ця часточка - для стрижа,чики правої руки.

Ця часточка - для каченят,

Ця часточка - для кошенят,

Ця часточка - для бобра,

А для вовка - шкірка.

12. Робота в зошиті.

Діти малюють в антену в зошитах.

13. Підсумок заняття.


Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...