Класний годину на тему 9 травень. Методична розробка класної години «9 травня - День Перемоги

Класна година.

мета:

створення необхідних умов, Що сприяють вихованню у молодших школярів патріотичних почуттів, формування власної цивільно патріотичної позиції і ознайомлення з історичним минулим свого народу.

завдання:

Виховувати громадянсько-патріотичні якості людини і гідного громадянина своєї країни на прикладах героїчних подвигів своїх співвітчизників;

Розвивати в учнів уміння розуміти проблеми, міркувати, робити висновки і узагальнення

розвивати навички самостійної роботи з додатковою літературою і документальним матеріалом;

Сприяти розвитку творчих здібностей і пізнавальних інтересів

клас: 4 г

наочність : Відеоматеріали, плакати про ВВВ.

технології : ІКТ - технології (використовується інтерактивна дошка - презентація, відеоролики, аудіозаписи)

Попередня підготовка:

Заучування віршів і пісень

Підготовка інсценування пісні «Три танкіста»

Підбір пісень про війну, відеороликів, аудіозаписів

підготовка сценарію

Малювання плакатів про війну

оформлення кабінету

Анотація.

Тема класної години: " 9 травня День Перемоги". Виховна година сприяє вихованню у молодших школярів патріотичних почуттів, знайомить з історичним минулим свого народу. Класному години передувала ретельна підготовка. У підготовці брали участь: учитель, що навчаються і батьки. Були підготовлені плакати про Велику Вітчизняній війні, Вивчені вірші і пісні, виконана презентація, група учнів підготувала інсценування пісні «Три танкіста». Я як класний керівник, Написала сценарій і допомагала підготовці груп.

Даний захід сприяв розвитку творчих здібностей і пізнавальних інтересів учнів.

Хід класної години.

1) Вступна бесіда

учитель:

Була найкоротша ніч у році. Люди мирно спали. І раптом:

Війна! Війна!

22 червня 1941 року на нашу Батьківщину напали німецькі фашисти. Напали немов злодії, немов розбійники. Вони хотіли захопити наші землі, наші міста і села, а наших людей або вбити, або зробити своїми слугами і рабами. Почалася Велика Вітчизняна війна. Вона тривала чотири роки.

Звернення Левітана. (Аудіозапис)

2) 1941

1 читець:

Червень ... Вечоріло захід.

І білої ночі розливалося море,

І лунав дзвінкий сміх хлопців,

Чи не знають, що не відають горя.

2 читець:

Червень ... Тоді ще не знали ми,

Зі шкільних вечорів крокуючи,

Що завтра буде перший день війни,

А скінчиться вона лише в 45- м, в травні.

3 читець:

Здавалося, було холодно квітам,

І від роси вони злегка зблякла.

Зорю, що йшла по травам і кущам.

Обнишпорили німецькі біноклі.

4 читець:

Такою все дихало тишею,

Що вся земля ще спала, здавалося,

Хто знав, що між миром і війною,

Всього, яких - то 5 хвилин залишилося.

Звучить пісня на вірші В. Лебедєва-Кумача "Священна війна".

(Виконує 1 група дітей)

-Учитель:Ця пісня тривожним набатом прогриміла над країною в перші дні війни, коли всі російські люди вірили, що це випробування, що обрушилося так раптово і нищівно, ось-ось закінчиться. Але війна розтягнулася на роки. Чотири страшних року ...

5 читець:

Ах, війна, що ти зробила, підла.

Стали тихими наші двори.

Наші хлопчики голови підняли -

Подорослішали вони до пори.

На порозі ледь помаячілі

І пішли, за солдатом солдат ...

До побачення, хлопчики!

хлопчики,

Постарайтеся повернутися назад.

Ні, не ховайтеся ви, будьте високими,

Не шкодуйте ні куль, ні гранат.

І себе не жалієте, але все-таки

Постарайтеся повернутися назад.

учитель: У 1941 році почалася героїчна епопея оборони Ленінграда, 5 місяців тривала оборона півострова Ханко, 2 місяці тривало Смоленська битва, 71 день оборонявся Київ, 73 - Одеса. 30 жовтня почалася облога Севастополя, яка тривала 250 днів. До вересня 1941 року ворог просунувся на схід ще на 240 - 300 км, блокував Ленінград, опанував Смоленськом і Києвом, вийшов на підступи до Харкова. Однак переможний хід фашистів поступово втрачала свій блиск, впевненість німців в швидку перемогу танула в міру наближення до Москви. Холод і суворість російської зими була повною несподіванкою для ворога, який розраховував протягом декількох теплих місяців завоювати Радянський Союз. Битва під Москвою стала першим урочистим акордом в похоронному марші фашистської Германіі.Ета битва тривала більше шести місяців. У ній брало участь з обох сторін понад 3 мільйони осіб, близько 2,7 тисяч танків, до 2 тисяч літаків, до 22 тисяч гармат і мінометів. Перемога стала можливою не тільки завдяки тактичної грамотності наших полководців, а й мужності радянських людей.

3) 1942 рік.

учитель:У другій половині 1942 року основні битви перенеслися в межиріччі Волги і Дону, де розгорнулася гігантська Сталінградська битва, яка не мала аналогів за всю попередню історію воєн і битв. В окремі періоди в боях брали участь з обох сторін одночасно до 2 мільйонів чоловік, 26 тисяч гармат і мінометів, понад 2 тисячі танків, 2 тисячі літаків. Битви почалися в липні 1942 року і закінчилися лише в лютому 1943 року. Кровопролитні бої тривали вдень і вночі протягом шести з половиною місяців.

4) 1943 рік

учитель: 5 серпня 1943 року небо над Москвою вперше після початку Великої Вітчизняної війни освітилося вогнями артилерійського салюту. Так Радянський Союз дізнався про перемогу в Курській битві.

Курська битва почалася 5 липня 1943 року. Запеклі бої розгорнулися не тільки на землі, але і в повітрі. За тиждень боїв противнику вдалося проникнути лише на 10 - 12 км вглиб нашої оборони. Повний провал планів змусив німецьке командування провести перегрупування сил. Однак, всі спроби гітлерівців взяти реванш зазнали невдачі. 12 липня 1943 року наступ радянських військ. Один за іншим звільнялися міста, селища, села.

6 читець .

Ми в різних куточках країни бачили:
Застигли танки на почесному п'єдесталі
Вони рідну землю захищали,
З танкістами, бувало, гинули.

7 читець.

Про танкістів пісень є чимало
Дуже героїчний настрій!
За танкістом всюди наступала
Битися виходила лад на лад
Російська, радянська, рідна
Армія, що танками сильна
Вся країна, від краю і до краю
Про танкістів піснями повна!
8 читець.

Там, де піхота в бездоріжжя не пройде,
І не промчить кавалерія лиха, -
Там танк на траках обережно проповзе,
Через окопи і дорожні вибоїни.
9 читець.

Танкіста славен давній ратну працю,
І кінь залізний бойовий овіяний славою.
Не раз в бою запобігли ви біду,
Загрожувала розправитися з державою!

10 читець

Ми пам'ятаємо з дитинства пісню «Три Танкіста ..»
І знаємо, що «Порядок в танкових військах»
Броня міцна і танки наші швидкі,
Поки екіпажі на місцях.

Звучить пісня «Три танкіста» (Виконує 2 група дітей з інсценуванням)

5) 1944 рік.

учитель: Цей рік Радянський Союз зустрів новими успіхами як на фронті, так і в тилу. Ми зупинили переможну ходу фашистів по нашій землі. 10 серпня 1944 року було знято 900-денна блокада Ленінграда. За зиму 1941-42 років в ньому загинули від голоду 264 тисячі чоловік. Дитина могла отримати лише 125 грамів хліба на день. Виснажені люди кожен день йшли на свої робочі місця і часто зустрічали смерть саме там. Все місто був усіяний тілами померлих від голоду і холоду - у людей не було сил навіть на те, щоб поховати рідних.

У музеї зберігається щоденник маленької ленінградки Тані Савичевой. Всього кілька сторінок нерівного дитячого почерку - маленька хроніка великого горя:

Савичева померли.

Залишилася одна Таня.

Померли всі.

6) 1945 рік

учитель: Вся наша країна, армія і тил перетворилися в єдиний бойовий табір. І люди здолали війну.
В ніч з 30 квітня на 1 травня над куполом рейхстагу зачервоніло Прапор Перемоги.
А 8 травня був підписаний акт про беззастережну капітуляцію фашистської Німеччини.

8 травня 1945 року представники фашистської Німеччини - фельдмаршал В. Кейтель, генерал-полковник авіації Г.Штумпф і адмірал флоту Г.Фрідебург підписали акт про беззастережну капітуляцію. Радянське Верховне Головнокомандування на цій історичній процедурі представляв Маршал Радянського Союзу Г. К. Жуков.

Війна закінчилася, і весь світ полегшено зітхнув: Перемога!

Звучить пісня "День Перемоги» (Аудіозапис)

Прошу всіх встати. Схилімо голови перед величчю подвигу радянського солдата. Вшануймо пам'ять всіх загиблих хвилиною мовчання. Близько 40 мільйонів радянських людей загинуло. Уявляєте, що це значить? Загинув кожен четвертий житель країни.

(Звуки метронома) Хвилина мовчання.

11 читець.

Через століття, через роки, -

Пам'ятайте! Про тих, хто вже не прийде ніколи, -

12 читець.

Не плачте!

В горлі стримаєте стогони,

Гіркі стогони.

Пам'яті полеглим будьте гідні!

Вічно гідні!

13 читець.

Поки серця стукають, -

якою ціною

Завойовано щастя, -

Будь ласка, пам'ятайте!

Звучить пісня «Прадід» (виконує весь клас)

Презентація до пісні.

учитель: 69 років нашу Перемогу!

Знову травневий світанок.

І нечутно йдуть по планеті, повернуті світ і весна!

28.08.2015 3690 483 Єгорова Лідія Володимирівна

Мета: формувати знання учнів про героїчну історію нашого народу;

завдання:
- виховувати у молодших школярів почуття любові до Батьківщини, гордість за свою країну, шанобливого ставлення до людей старшого покоління;
- розширити знання учнів про Велику Вітчизняну війну;
- викликати інтерес до минулого і сучасного свого краю, показати який внесок внесли члени сім'ї в справі розгрому ворога, масовий бойовий і трудовий героїзм прадідів, їх готовність до будь-якої праці на користь Батьківщини;
Форма проведення: класна година з елементами музично-літературної композиції.

Хід класної години
учитель:
Щороку в травні наша країна святкує День Перемоги. І сьогодні, також як багато років тому, в далекому вже, сорок п'ятому, це свято залишається радісним і сумним одночасно. Ніколи не зникне з пам'яті народної гордість за велику Перемогу, пам'ять про страшну ціну, яку ми за неї заплатили. День 9 травня 1945 роки знають весь світ. Наша країна йшла до цього дня 4 роки. Але які це були роки ...
- Що ж таке війна? Як ви розумієте, що означає це слово, ваші асоціації? (Відповіді дітей)
Учень: Війна ... суворі немає слова.
Війна ... Найсумніше немає слова.
Війна ... Священного немає слова
У тузі і славі цих років,
І на устах у нас іншого
Ще не може бути ... і немає ...
Учитель: На світанку 22 червня 1941 року почалася Велика Вітчизняна війна.
Учень: Черв. Вечоріло захід
І білої ночі розливалося море,
І лунав дзвінкий сміх хлопців,
Чи не знають, що не відають горя.
Учень: Черв. Тоді ще не знали ми,
Зі шкільних вечорів крокуючи,
Що завтра буде перший день війни,
А скінчиться вона лише в 45-му, в травні.
Учень: Такою все дихало тишею,
Що вся земля ще спала, здавалося,
Хто знав, що між миром і війною,
Всього, яких - то 5 хвилин залишилося.
діти:
1.В перший день війни їм було по 17-20 років. З кожних 100 хлопців цього віку, що пішли на фронт, 97 не повернулися назад. 97 з 100! Ось вона, війна!
2.Война - це 1725 зруйнованих і спалених міст і селищ, понад 70 тисяч сіл і сіл в нашій країні. Війна - це 32 тисячі висаджених заводів і фабрик, 65 тисяч кілометрів залізничних колій.
3.Война - це 900 днів і ночей блокадного Ленінграда. Це 125 грамів хліба на добу. Це тонни бомб і снарядів, що падають на мирних людей.
4.Война - це 20 годин біля верстата в день. Це урожай, що виріс на солоної від поту землі. Це криваві мозолі на долонях таких же дівчат і хлопців, як ти.
5.Война ... Від Бреста до Москви - 1000 км, від Москви до Берліна - 1600. Разом 2600 км - це якщо рахувати по прямій.
6.Кажется мало, правда? Літаком приблизно 4 години, а ось перебіжками і по-пластунськи - 4 роки 1418 днів.
Учитель: Люди гинули, не шкодували свого життя, йшли на смерть, щоб прогнати фашистів з нашої землі. У ті сумні роки війни діти швидко дорослішали. У тяжкий для країни час, вони в свої 10-14 років уже усвідомили себе частинкою свого народу. На фронтах і в партизанських загонах діти боролися нарівні з дорослими.
Ніколи не будуть забуті хлопці-герої: Льоня Голіков, Володя Дубінін, Валя Котик, Марат
Казей, Зіна Портнова і багато, багато інших.
Маленькі герої великої війни. Вони боролися поруч зі старшими - батьками, братами. Билися всюди. На море, як Боря Кулєшин. В небі, як Аркаша Каманін. В партизанському загоні, як Льоня Голіков. У Брестській фортеці, як Валя Зенкина. У керченських катакомбах, як Володя Дубінін. У підпіллі, як Володя Щербацевіч.
І ні на мить не здригнулися юні серця!
Учень: Юні безвусі герої,
Юними залишилися ви навік.
Перед вашим раптом ожилим ладом
Ми стоїмо, не піднімаючи століття.
Біль і гнів зараз тому причиною,
Подяка вічна вам всім,
Маленькі стійкі чоловіки,
Дівчата гідні поем.
Учитель: А далеко від передової тисячі і тисячі жінок, дітей, людей похилого віку працювали в тилу: вирощували хліб, збирали зброю, шили одяг. І чекали. Чекали своїх улюблених: чоловіків, батьків, синів, братів. Чекали і вірили, що вони повернуться. І це допомагало, підтримувало бійців в важкі хвилини.
Учитель: Жінки не тільки працювали в тилу .. Вони були медсестрами, лікарями, санітарками, розвідницями, зв'язкова. Багатьох солдатів врятували від смерті ніжні добрі жіночі руки.
Учень: Гармати гуркочуть, кулі свистять.
Поранений осколком снаряда солдатів.
Шепоче сестричка:
"Давай, підтримаю,
Рану твою я перев'яжу! "-
Все забула: слабкість і страх,
Винесла з бою його на руках.
Скільки в ній було любові і тепла!
Багатьох сестричка від смерті врятувала.

Учень: Тихо, хлопці, хвилиною мовчання
Пам'ять героїв вшануємо,
І їхні голоси колись звучали,
Вранці вони сонце зустрічали,
Однолітки наші майже.
Серед нас немає тих,
Хто пішов на фронт і не повернувся.
Але пам'ять про них жива.
Прошу всіх встати. Схилімо голови перед величчю подвигу радянського солдата. Вшануймо пам'ять всіх загиблих хвилиною мовчання.
хвилина мовчання
Учитель: У квітні 1945 року почався штурм Берліна, керував яким маршал Георгій Костянтинович Жуков. Червоний прапор Перемоги майорів над будівлею рейхстагу. Ми не повинні забувати ці страшні події, щоб ніколи більше не повторювалася трагедія війни. Шкода, що людське життя не нескінченна, продовжити її може тільки пам'ять, яка одна перемагає час. Древні казали: «Якщо війну забувають, починається нова». Пам'ятайте про це!
Тисячі росіян в пам'ятні дні приходять до могили Невідомого солдата в Москві, на Піскаревському кладовищі в Санкт-Петербурзі, на Мамаєв Курган у Волгограді, на Сапун- гору в Севастополі і до інших священних місць. Подвиг Радянської Армії - визволительки шанують не тільки в нашій країні. У Німеччині в Трептов - парку стоїть пам'ятник Воїну - визволителю. Солдат переможець, до грудей якого притулилася врятована їм німецька дівчинка.
Учень: Ми тут з тобою не тому, що дата,
Як злий осколок пам'ять пече в грудях.
До могили невідомого солдата
Ти в свята і будні приходь.
Він захищав тебе на полі бою.
Упав, ні кроку не ступивши назад.
І ім'я є у цього героя -
Великої Армії простий солдат.
Учень: І в Берліні, в святкову дату,
Був споруджений, щоб стояти у віках,
пам'ятник-Радянському солдату,
З дівчинкою врятованої, на руках.
Він стоїть, як символ нашої слави.
Як маяк, що світиться в імлі,
Це він - солдат, моєї держави,
Охороняє мир на всій Землі!
Учитель: І ось він настав - великий довгоочікуваний день - День Перемоги! День 9. Мая став Днем Перемоги у війні з фашистською Німеччиною. 24 червня 1945 року відбувся парад Перемоги на Красній площі. (Слайд)
У всіх містах нашої країни і багатьох інших країн проходять урочисті мітинги. І в перших рядах йдуть ветерани - ті, хто пройшов війну. ЧЕСТЬ І ХВАЛА ВАМ - Воїнів-визволителів!
Учень: Травневий свято -
День Перемоги
Зазначає вся країна.
Надягають наші діди
Бойові ордени.
Їх з ранку кличе дорога
На урочистий парад,
І задумливо з порога
слідом їм
Бабусі дивляться.
Учень: Приходять до дідуся друзі.
Приходять до дідуся друзі,
Приходять в День Перемоги.
Люблю довго слухати я
Їх пісні і бесіди.
Я не прошу їх повторювати
Рассказов сокровенних:
адже повторять-
знову втрачати
Товаришів військових,
Яких шукають досі
Нагороди бойові.
Один сержант, інший майор,
А більше - рядові.
Я знаю:
Важко щороку
розповідати спочатку
Про те, як армія вперед
З надією крокувала. Про те, яка там стрілянина,
Як в серці мітять кулі ...
-Судьба, -вздохнут вони, -Судьба!
А пам'ятаєш, як в липні?
Я мовчки поряд сиджу,
Але здається часом,
Що це я в приціл дивлюся,
Що я готуюся до бою.
Що ті, хто листи пишуть мені,
Вже не чекають відповіді.
Що навіть літо на війні -
Зовсім інша літо.
Приходять до дідуся друзі
Відсвяткувати Перемогу.
Все менше їх,
Але вірю я:
Вони прийдуть, приїдуть ...

Учитель: Наш народ добре знає ціну миру, мирного життя.
Світ - це ранок, повне світла і надій.
Світ - це квітучі сади і колосяться ниви.
Світ - це шкільний дзвінок, це школа, в вікнах якої сонце.
Добре прокидатися і знати, що у тебе попереду прекрасний день, що тобі нічого не загрожує, і всі твої мрії збудуться. Добре бути щасливим!
Учитель читає заключне вірш:
Давно закінчилася війна,
І на грудях їх ордена
Горять, як пам'ятні дати, -
За Брест, Москву, за Сталінград
І за блокаду Ленінграда,
За Керч, Одесу і Белград,
За все осколки від снарядів.
А ночами вам до сих пір
Бої під Бугом десь сняться,
І "мессери" строчать в упор,
І з улоговинки не піднятися.
Кличе в атаку лейтенант,
Але тут же падає, убитий ...
А вдома довго чекатимуть,
Але лише дочекаються похоронної.
В один і той же день і годину
На зустріч ви до друзів поспішайте,
Але з кожним роком менше вас,
І нас за це ви пробачте,
Що не зуміли вас зберегти,
Чи не залікували ваші рани.
І ось на місце цих зустрічей
Приходять онуки ветеранів.
Давно закінчилася війна.
Давно з війни прийшли солдати.
І на грудях їх ордена
Горять, як пам'ятні дати.
Вам всім, хто виніс ту війну -
В тилу иль на полях битв, Приніс переможну весну, -
Уклін і пам'ять поколінь.
(С. Кочурова)

завантажити матеріал

Повний текст матеріалу дивіться у скачуваної файлі.
На сторінці наведено лише фрагмент матеріалу.

Класна година до Дня Перемоги «Ще тоді нас не було на світі ...»

мета: Формування знань школярів про події Великої Вітчизняної війни, про радянських героїв, сприяти формуванню активної громадянської позиції; прищеплення патріотизму.
завдання:
- освітні: познайомити школярів з подіями і героями Великої Вітчизняної війни;
- виховні: виховання почуття любові до Батьківщини, гордості за свою країну;
- розвиваючі: розвиток умінь виділяти головне, формувати вміння роботи з текстом.
Тип уроку: Урок формування нових знань (мульімедіа -уроки)
устаткування: Проектор, комп'ютер з колонками, пісня «Священна війна», презентація «День Перемоги», роздатковий матеріал «Катя Сусаніна», «Язики полум'я» (скотч для приклеювання) за кількістю дітей (можна по парам).
На дошці: вічний вогонь.
Підготовча робота: Підготовка школярами повідомлень про Олександра Матвійовича Матросова, Уляні Громовий, Зіні Портновой, підготовка плакатів хлопцями 1-го класу і заучування рядків з вірша Андрія Колачёва

Хід уроку класної години:

I.Оргмомент.

II. Нова тема.

слово вчителя.
Дорогі вчителі та учні! Сьогодні ми з вами зібралися, щоб вшанувати пам'ять загиблих в роки Великої Вітчизняної війни.
слайд №1
Наближається 70-та річниця Великої Перемоги.
У цей день і радість, і скорбота поруч. Ні в Росії сім'ї, яку війна обійшла стороною. Тому в цей день, День Перемоги, в кожній родині згадують тих, хто залишився на полях битви, і тих, хто після війни налагоджував мирну, добре життя.
І цей класна година хочеться почати словами:
слайд №2


Звучить пісня «Священна війна» Композитор: А. Александров, слова: В. Лебедєв-Кума

Ми просто дихали війною ...

слайд №3


Такими словами можна охарактеризувати спогади кожного фронтовика Великої Вітчизняної війни.

Чотири довгих роки, 1418 днів, йшла на землі найбільш кровопролитна і найстрашніша в історії людства війна.
слайд №4


22 червня 1941 року о 3 годині 15 хвилин ранку німецькі війська перейшли кордон Радянського союзу. Так почалася Велика Вітчизняна війна.
слайд №5


«Росія повинна бути ліквідована», - оголосив Гітлер у своїй ставкою 1 серпня 1940 року. солдатам німецької армії він говорив: «Ви повинні усвідомлювати, що є представником великої Німеччини. В інтересах німецького народу ви повинні застосовувати найжорстокіші і самі безжальні заходи. Убивай всякого російського. Не зупиняйся, якщо перед тобою старий чоловік, жінка або дівчинка ».
слайд №6


І тисячі німецьких знарядь відкрили ураганний вогонь по землі, де дозрівали яблука, де спали діти.
слайд №7


Армія Адольфа Гітлера обрушила бомбові удари по радянських аеродромах, залізничних вузлах, військово-морських баз і мирних містах.
На захист рідної землі піднялися сотні тисяч радянських людей. Довгі 4 роки і до 9 травня 1945 наші діди і прадіди боролися за визволення Батьківщини від фашизму. Вони робили це заради майбутніх поколінь, заради нас. Відео ( «Перші дні війни» / Відео CD Від Кремля до Рехстага, - М .: Республіканський медіацентр, 2000)
Кожен день Великої війни був подвигом на фронті і в тилу ворога, поява безмежної мужності і стійкості радянських людей, вірності Батьківщині.
слайд №8


Перші місяці війни були непомірно важкі: радянські війська несли великі втрати, вперед просувалися дуже важко. Але йшли вперед!
Одним з таких важких боїв стали бої взимку 1943 року в Псковській області, де гинути доводилося за кожен метр рідної землі. Гинули герої. Одним з них був Олександр Матросов.

повідомлення учня
слайд №9


«Олександр Матвійович Матросов»
Подвиг Олександра Матросова увійшов в історію Великої Вітчизняної війни, і став яскравим прикладом справжньої доблесті, любові до Батьківщини і свого народу.
У 1941 році, після нападу німецько - фашистських загарбників Радянський союз, Матросов подався в добровольці і через деякий час був зарахований курсантом військового училища. У 1943 році, з огляду на вкрай важке становище на фронті, він у складі таких же курсантів був достроково спрямований на фронт.
27 лютого 1943 йшли запеклі бої біля невеликого населеного пункту чорнушки Псковської області. Червоноармійців не пропускав кулеметний вогонь ворогів, і серйозною перешкодою стала безперервна кулеметна черга одного з дзотів. Незважаючи на відчайдушні спроби знищити вогонь противника, всі вони закінчувалися невдачею. Три солдата намагалися взяти вогневу точку, всі троє загинули смертю хоробрих.
Тоді гвардії рядовий Олександр Матросов став пробиватися з гранатами і автоматом до фашистського кулеметника, засіли в дзоті. Незважаючи на те, що він був помічений фашистом, Матросов вперто пробивався до вогневої точки, коли ворог зміщує вогонь в бік. Нарешті йому вдалося дістатися до дзоту на максимальне близьку відстань - одна за одною полетіли гранати, але, на жаль, вони вибухали у самого дзоту, що не прічіняяв ніякої шкоди противнику.
Буквально в секунди затишшя рядовий зробив довгий стрибок до вогневої точки. Відразу ж на його рух ворог відповів довгою кулеметною чергою. Матросов заліг, під кінець були патрони, гранати все закінчилися, і на роздуми залишалися лічені секунди.
Вистріливши по амбразурі солдат, відволік противника, і відразу ж з криком «Вперед» кинувся вперед, за ним побігли інші солдати. Ожилий ворожий кулемет змусив всіх знову залягти, і тоді Олександр Матросов рвонув на дзот, закрив своїми грудьми вогневу точку ворога.

Шлях для радянських солдатів виявився відкритим, а через годину селище було взято. Цей подвиг Матросова, як і безліч подвигів інших солдатів Червоної армії, став справжнім символом Мужності, любові до Батьківщини. Саме такі подвиги внесли значну частину в перемогу радянського народу проти фашистських загарбників.
Олександру Матросова в 1943 році, було присуджено звання Героя Радянського Союзу, посмертно.
В Уфі стоїть пам'ятник Олександру Матросова.

бесіда:
- Хлопці, в чому полягав подвиг Олександра Матросова? ( Олександр Матросов в 1943 році у пункту чорнушки, щоб радянські солдати змогли пройти далі закрив своїми грудьми вогневу точку ворога, ніж відкрив шлях для червоноармійців).

слово вчителя
слайд №10


Звучить мелодія «Прощання слов'янки» В.І. Агапкина
Фашисти перетворювали на руїни наші міста і села, знущалися над мирним населенням, нашими військовополоненими, морили голодом, палили в печах. На окупованих (захоплених) територіях вороги-фашисти встановлювали «новий порядок». Місцеве населення використовувалося на примусових роботах: розчищення доріг, будівництві укріплень та ін. Каралися за все: за відмову працювати, за пересування в нічний час. На цих територіях створювалися табори смерті, концтабори, в'язниці. Проводилися звірячі розправи над людьми.
Але люди чинили опір з останніх сил!

повідомлення учня
слайд №11


Повідомлення «Уляна Громова»
Уляна була десятикласницею, коли почалася Велика Вітчизняна війна. Уляна Громова була рішучою, відважною підпількою, відрізнялася твердістю переконань, умінням вселити впевненість в інших.
вона приймає активна участь в підготовці бойових операцій молодогвардійців, поширює листівки, збирає медикаменти, веде роботу серед населення, агітуючи краснодонців зривати плани окупантів з постачання продуктів, з вербування молоді до Німеччини. У жовтні 1942 року її ввели в штаб підпільної комсомольської організації «Молода гвардія».
Коли в Краснодоні почалися арешти, Уля разом з Майєю Пеглівановой намагалася зв'язатися з ув'язненими, розробляла плани втечі. Але 10 січня їх самих заарештувала поліція, вона потрапила в фашистські катівні. З гідністю тримала себе Уляна Громова на допитах, відмовившись давати будь-які свідчення про діяльність підпільників.
"... Уляну Громову підвішували за волосся, вирізали на спині п'ятикутну зірку, відрізали груди, припікали тіло розпеченим залізом і рани посипали сіллю, саджали на розпечену плиту. Тортури тривали довго і нещадно, але вона мовчала. Коли, після чергових побиттів, слідчий Черенков запитав Уляну, чому вона тримає себе так зухвало, дівчина відповіла: "Не для того я вступила в організацію, щоб потім просити у вас вибачення; шкодую тільки про одне, що мало ми встигли зробити! Але нічого, можливо, нас ще встигне визволити Червона Армія! ... "З книги А.Ф. Гордєєва" Подвиг в ім'я життя "
Після жорстоких тортур 16 січня 1943 роки її стратили кати і кинули в шурф шахти № 5.
"Уляна Громова, 19 років, на спині у неї була вирізана п'ятикутна зірка, права рука зламана, поламані ребра" (Архів КДБ при Раді міністрів СРСР, д. 100-275, т. 8).
Похована в братській могилі героїв на центральній площі міста Краснодона.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 вересня 1943 року член штабу підпільної комсомольської організації "Молода гвардія" Уляна Матвіївна Громова посмертно удостоєна звання Героя Радянського Союзу.

бесіда:
-Хлопці, в чому подвиг Уляни Громової? ( Незважаючи на безжальні тортури Уляна Громова, учасник підпільної організації «Молода гвардія», виявилася давати будь-які свідчення про діяльність підпільників)
Особливо важко було пережити цю війну дітям. Давайте згадаємо всесвітньо відомі щоденники Тані Савичевой.
- Про що вони? ( Вони розповідають про те, як виживали люди в блокадному Ленінграді і ка вмирала сім'я Тані).

слайд №12


Діти і війна - поняття не сумісні. Є приказка: «На війні дітей не буває».
- Як ви її розумієте? ( Коли в країні війна, яка супроводжується стрільбою і голодом, то немає різниці дорослий ти людина чи дитина, вона не щадить ні кого.)

З початком Великої Вітчизняної війни діти повинні були розлучитися з дитинством:
Учитель читає вірш.
Його я дізнався не з книжок -
Жорстоке слово - війна!
Прожекторів лютою спалахом
До нас в дитинство увірвалася вона.
Смертельними тоннами стали,
Сереною тривоги нічний
У ті дні ми в війну не грали -
Ми просто дихали війною ...

А.Іоффе
Ці слова, взяті нами в епіграф уроку, яскраво малюють життя дітей, ваших однолітків у важкі роки війни. Але вони не ховалися, а вставали плечем до плеча поруч з дорослими і виконували поставлені перед ними завдання.

виступ учня.
слайд №13


Повідомлення «Зіна Портнова».
З перших днів війни всюди в країні мільйони людей рвалися на фронт.
Вчорашні школярі, студенти, молодь брали в облогу військкомати, вони вимагали - не просили! - переконували, а коли це не допомагало, то з щирим почуттям йшли на фальсифікацію - завищували (року) на рік, а то й на два свій вік.
Війна - справа чоловіків, але юні громадяни серцем відчували свою причетність до подій на їх рідній землі, і вони, справжні патріоти, не могли залишитися осторонь від розігралася на їхніх очах трагедії. Вони йшли буквально на все, щоб стати в стрій захисників Батьківщини. У частинах їх ще називали по-своєму: братик, дочка, вихованець. На фронті все вони по можливості, нарівні з дорослими, робили свою солдатську справу
За мужність, безстрашність і проявлений героїзм десятки тисяч синів і дочок полків, юнг і юних партизанів були нагороджені орденами і медалями. А високим званням Героя Радянського Союзу була удостоєна Зіна Портнова.
Зіна Портнова народилася в Ленінграді, вчилася в школі № 396. У 1941 році закінчила 7-й клас. Відразу після іспитів Зіна разом з молодшою \u200b\u200bсестрою Галею поїхала на канікули до тітки в Білорусію. Тут їх застала війна і гітлерівська окупація. Дівчатка пішки пройшли важкий шлях в 60 км, щоб потрапити до бабусі в село Зуї. Зіна розшукала підпільну юнацьку організацію «Юний месник». З цього моменту почалася її важка, повна небезпек життя. Вона поширювала листівки і зведення про хід боїв нашої армії. добре знаючи німецька мова, Дівчинка здобувала дуже важливі відомості про противника, навчилася влучно стріляти, дотримуватися найсуворішу конспірацію. Незабаром їй довірили складне і небезпечне завдання-під виглядом робочої по кухні постійно перебувати в школі з перепідготовки командного складу гітлерівських військ. Вона дізналася цілком таємні дані про силах противника. З її участю був знищений не один десяток офіцерів. Коли в їдальні стало небезпечно перебувати, Зіну з сестрою переправили в партизанський загін.
Одного разу після виконання завдання Зіна була схоплена ворогами. Її піддали важким тортурам і катуванням. Але все марно. Юна партизанка мовчала. Тоді за допит взявся сам начальник штабу. Але і у нього нічого не вийшло. Скориставшись тим, що гестапівець відвернувся до вікна, Зіна схопила зі столу пістолет і з одного пострілу вбила офіцера. Але її схопили і кинули в підвал. У морозний січневий ранок 1944 р Зіну повели на страту. Поставили на край ями. Зіна нічого не бачила. Їй викололи очі. Зіні було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У Владивостоцькому порту був теплохід, названий її ім'ям.

бесіда:
- Хлопці, в чому полягає подвиг Зіни? ( Зіна виконувала небезпечні завдання, проникла в організацію для отримання даних про офіцерів. Коли її заарештували. На допитах навіть при тортурах мовчала)

слово вчителя
слайд №14


У січні 1944 року почалося звільнення територій СРСР від німецько-фашистських загарбників. 27 січня була остаточно знята блокада Ленінграда. Але величезна кількість російських, радянських людей залишалося в фашистському плену.где жилося не солодко. Про життя в німецькому полоні ви дізнаєтеся з листа Каті Сусаніна.

Робота в групах
Роздатковий матеріал «Катя Сусаніна».
Бесіда з прочитаного:
- Хлопці, яка подія вразило вас з розповіді Каті?
- Чи легко жилося у військовому полоні? ( У військовому полоні жилося дуже важко: погано годували, змушували багато працювати і били ногами)
- Що трапилося з мамою Каті? Чому? ( Маму кати вбили німці, тому що вона не хотіла здавати свого чоловіка і сказала, що він прийде і викине їх звідси)
- У що вірила дівчинка? Про що мріяла? ( Катя вірила, що її батько живий і він помститься німцям на неї і за маму)
- Збулася чи її мрія? ( Так, росіяни перемогли і «викинули» фашистів з нашої країни)

слово вчителя
слайд №15

Увага! Адміністрація сайту сайт не несе відповідальності за зміст методичних розробок, а також за відповідність розробки ФГОС.

методична розробка класної години призначена для учнів 5-11 класів, містить короткі відомості про великих боях і події ВВВ, а також історію святкування Дня Перемоги.

Цілі заходу:

  • Виховати в учнів патріотичні почуття до своєї Батьківщини, гордість за її героїчне минуле, повагу до учасників Великої Вітчизняної війни, готовність до жертовним вчинків в ім'я величі і процвітання Республіки.
  • Формувати чітке уявлення про ту страшну небезпеку, яку несуть фашизм, війна, злочини проти людського життя.
  • Сприяти розширенню уявлень про подвиг нашого народу під час Великої Вітчизняної війни, про мужність, відвагу.

Завдання заходу:

освітні

  • Занурити дітей в атмосферу військового часу.
  • Розширити знання учнів про події 1941-1945 рр.
  • Пробудити інтерес до вивчення історичного минулого нашої Батьківщини.

виховні

  • Виховання в учнів вдячної пам'яті про простих радянських людей які перемогли фашизм, почуття гордості за свою країну.
  • Виховання поваги до подвигів героїв Великої Вітчизняної війни і почуття гордості за них.
  • Виховання поваги та подяки до ветеранів ВВВ.
  • Виховання чесності, благородства, співчуття.
  • Наступність героїчних традицій старших поколінь для забезпечення щасливого майбутнього своєї Батьківщини.
  • Сприяти вихованню патріотизму та любові до своєї «малої» батьківщини.

Розвиваючі

  • Розвивати інтерес до вивчення історії.
  • Розширювати область знань, збагачувати словниковий запас навчаються.

Форма організації діяльності дітейкласна година у вигляді лекції - семінару.

хід заходу

1. Організаційний момент

учитель: Привіт, хлопці! Сідайте. Сьогодні ми перебуваємо напередодні прекрасного дня - Дня Перемоги у Великій Вітчизняній Війні. І цей класна година хочеться почати віршем:

Перемога марилося, мечталась.
Був доріг життя кожну мить ...
Тут я запитав: Як ... воювати? ..
«Зазвичай, - сказав старий,
Війна ні їсти, яке діло.
Світ - ось що головне, синок ».
Щоб світу бути - потрібна тут сміливість:
Не допустити нещасть термін ...

Для всіх нас, Велика Вітчизняна війна - історія. Але її повинен знати кожен поважаючий себе людина, тому що це історія нашої Батьківщини, наших рідних і близьких.

Цій події ми присвятимо наш класний годину «День Перемоги».

2. Нова тема

доповідь учня

На світанку 22 червня 1941 року почалася Велика Вітчизняна війна. Довгі 4 роки до 9 травня 1945 наші діди і прадіди боролися за визволення батьківщини від фашизму. Вони робили це заради майбутніх поколінь, заради нас.

Війна. Слово коротке, але страшне.

Неможливо навіть уявити, що відчувають і як живуть зі своїми страшними спогадами учасники і очевидці подій сімдесятирічної давності.

Війна. Це страшне слово, миттєво облетіла всі великі та малі селища, нікого не обійшло стороною. Не обійшла стороною ця звістка і наше місто - Макіївка.

Була найкоротша ніч у році. Люди мирно спали. І раптом:

Війна! Війна!


Війна нещадно вторгалася в дитинство, калічила юність, валила в розпач людей похилого віку. Багато жителів нашого міста брали участь в боях на фронтах Великої Вітчизняної війни. В тилу залишилися тільки жінки, діти, люди похилого віку. Вони працювали на заводах, рили окопи, будували оборонні споруди, гасили на дахах запальні бомби, щоб врятувати від пожежі свої будинки. Десятки тисяч жінок, підлітків, людей похилого віку стали до верстатів, освоїли трактори, комбайни, автомобілі замість тих, що пішли на фронт чоловіків, батьків і синів. Головним девізом всієї країни стало: «Все для фронту, все для перемоги!».

В тилу самовіддано працювали для фронту, на фронті билися за тих, хто залишився вдома. Гітлерівці зруйнували і спалили сотні міст, десятки тисяч населених пунктів. Вони здійснювали нечувані звірства.

учитель:Найбільшими битвами і подіями Великої Вітчизняної війни, які стали переломним моментом в ті суворі роки війни, можна назвати оборону Москви, блокаду Ленінграда, Сталінградську битву, Курську дугу, штурм Берліна.

8 вересня 1941 року почалася Блокада Ленінграда. Близько дев'ятисот днів бився, працював і жив в кільці Блокади Ленінграда.

Читець 1:

Нам ця скупа дорога,
І кращої не потрібно в нагороду.
Ми тут наступали і гнали ворога,
І тут ми прорвали блокаду!

учитель:Всю зиму 1941 роки йшла битва за Москву. І Москва вистояла. Оборона Москви завершився 20 квітня 1942 року. Розгром німецько-фашистських військ під Москвою був початком корінного перелому в ході війни. Перед усім світом була розвінчана легенда про непереможність гітлерівських армій.

Читець 2:

Забувши в диму, в окопної глині,
Що сон буває наяву,
Ми нещадний шлях до Берліну
Відкрили битвою за Москву.

учитель:У лютому 1943 році переможно закінчилося бій під Сталінградом. Фашистам було завдано нищівного удару, від якого вони не змогли оговтатися до самого кінця війни.


Читець 3:

Тут орден Мужності надітий
На груди землі,
Недарма ця груди знівечена,
снарядом,
Зі смертю билася життя,
І смерть вороги знайшли.
І перемогла життя
У боях під Сталінградом!

учитель:Повної перемогу 23 серпня 1943 закінчилася історична битва на Курській дузі.

Читець 1:

Ті бої -
Як міра нашої сили.
Тому вона і дорога,
На смерть прикипіла до Росії
Курська велика дуга ...

учитель:В Протягом 1944 роки від фашистських військ звільнені столиці радянських соціалістичних республік Вільнюс, Кишинів, Київ, Мінськ, Рига, Таллінн.

І ось довгоочікувана Перемога! Штурм Берліна 1945 року.


доповідь учня

8 травня 1945 року підписано акт про беззастережну капітуляцію фашистської Німеччини. Це сталося о 22:43 за центрально-європейським часом і в 00:43 - за київським. З 1:00 за московським часом набув чинності акт. Тому в європейських країнах День Перемоги відзначають 8 травня, а в Росії - 9-го. Цікаво, що, хоча акт про капітуляцію був прийнятий, Радянський Союз продовжував офіційно залишатися в стані війни з Німеччиною до 1955 року, коли відповідне рішення було прийнято Президією Верховної Ради СРСР.

Дев'ятого травня на Центральний аеродром імені Фрунзе міста Москви приземлився літак, який привіз до столиці акт про капітуляцію Німеччини. Парад Перемоги відбувся на Червоній площі 24 червня. Приймав парад маршал Георгій Жуков, командував парадом маршал Костянтин Рокоссовський. Урочистим маршем пройшли через площу зведені полки фронтів. Попереду йшли командувачі арміями і фронтами, Герої Радянського Союзу несли прапори.

Це свято традиційно відзначається 9 Травня. Він символізує стійкість і самопожертву народів Радянського Союзу. Спільно, ціною жахливих втрат, вдалося відстояти рідну землю і перемогти в наймасштабнішою війні, яка коли-небудь трапилася в історії людства. Таких жорстоких битв за участю мільйонів солдатів і десятків тисяч машин ще ніколи не було за всю історію розвитку людської цивілізації.

учитель:Війна - це 4 роки, це 1 418 безсонних днів і ночей, це 20 мільйонів загиблих радянських громадян, це означає 22 людини на кожні 2 метри землі, це означає 13 чоловік в кожну хвилину.

У 1945 році Сталін підписав указ про те, що 9 травня стає державним святом і вихідним днем. Однак уже в 1948 році День Перемоги став робочим днем. Знову відновилися паради і святкові заходи тільки в 1965 році. В цей час свято 9 травня остаточно знову став вихідним днем.

Перший День Перемоги святкували як ніколи в історії. На вулицях люди обіймали і цілували один одного. Багато плакали. Увечері 9 травня в Москві було дано салют Перемоги, найбільший за всю історію СРСР: тридцять залпів з тисячі знарядь. З того часу День Перемоги був і залишився одним з найбільш важливих і шанованих свят в Росії і СНД.

Після розпаду СРСР деякий час паради в День перемоги не проводилися, відновили цю традицію лише в 1995 році. І з цього часу паради проходять щорічно. За традицією в цей день покладаються вінки до пам'ятників бойової слави і військової доблесті, проходять зустрічі ветеранів, учасників тієї війни, влаштовуються урочисті заходи та концерти, ввечері гримить святковий салют.

З 2005 року проводиться патріотична акція «Георгіївська стрічка» з метою повернути і прищепити цінність свята молодому поколінню. «Георгіївська стрічка» представлена \u200b\u200bна малюнку.


Напередодні святкування дня Перемоги кожен може пов'язати на руку, сумку або антену автомобіля «Георгіївську стрічку» на знак пам'яті про героїчне минуле СРСР, як символ військової доблесті, Перемоги, бойової слави і визнання заслуг фронтовиків.

Читець 2:

Чотири роки від заходу до світанку
Ковалі ми Перемогу!
Мріялося про одне, щоб на світанку
Настала тиша твоя, Перемога!

учитель:Минуло 72 роки, як закінчилася Велика Вітчизняна війна, але відлуння її до сих пір не затихає в людських душах. Так, у часі своя пам'ять ...

Пам'ять - це визнання. Пам'ять - це миті. Пам'ять - це вірність живих. І скільки б води ні утекло в Лету, ми завжди будемо величати цю війну «Великої».

Чому ми знову і знову згадуємо про цю страшну війну? Тому що турбуємося про майбутнє. Ми повинні пам'ятати про минуле, щоб фашизм не повторилася знову.

Давайте пам'ятати про це завжди. А зараз, хлопці, давайте продовжимо прислів'я: «Скажімо, НІ війні!», Про ту «Великої» війні, щоб її ніколи не було на нашій прекрасній планеті.

Варіанти прислів'їв:

  • Війну добре слухати, нехай важко ( бачити).
  • Якщо хочеш миру, будь готовий ( до війни).
  • Без сміливості не візьмеш і ( фортеці).
  • Хто зброєю вправно володіє, той ворога ( здолає).
  • Ворог хотів бенкетувати, а довелося ( сумувати).
  • У бою побувати - ціну життя ( дізнатися).
  • Дружно за мир стояти - війні ( не бути).

Спасибі Вам, хлопці, ви добре знаєте прислів'я ...

Згадаймо ж сьогодні і тих, кого з нами вже немає, хто не повернувся з полів битв, хто не дожив до сьогоднішнього дня.

Читець 3:

Вклонімося великим тим рокам,
Тим славним командирам і бійцям,
І маршалом країни, і рядовим,
Вклонімося і мертвим, і живим.
Всім тим, яких забувати не можна,
Вклонімося, поклонімся, друзі.
Всім світом, всім народом, всією землею.
Вклонімося за той великий бій.

Читець 4:

Тихо, хлопці, хвилиною мовчання
Пам'ять героїв вшануємо,
І їхні голоси коли - то звучали,
Вранці вони сонце зустрічали,
Однолітки наші майже.
Серед нас немає тих,
Хто йшов на фронт і не повернувся.
Згадаймо через століття, через роки,
Про тих, хто вже не прийде ніколи.
Згадаймо!

учитель: Вшануймо пам'ять героїв, які не прийшли з війни, хвилиною мовчання (хвилина мовчання)Прошу всіх встати. Прошу сідати.

9 травня прийнято вітати один одного і ветеранів зі Святом Перемоги, а також дякувати живих і полеглих учасників тієї війни за те, що вони відстояли рідну землю і забезпечили на довгі роки мирне небо над головою нащадків.

На жаль, безпосередніх учасників бойових дій практично не залишилося. Носіями інформації є нащадки героїв і діти війни. Вони прийняли естафету від ветеранів і тепер передають інформацію про ті події в наступному поколінні.

Загиблі також не забуті, в цей день покладаються живі квіти на пам'ятники і постаменти, братські могили.

Кращим подарунком очевидцям і учасникам тих подій, живим і загиблим стане пам'ять про їх подвиг і теплі слова подяки. Також хорошим подарунком стануть квіти і георгіївські стрічки - символ Великої Перемоги. У цей час цвіте бузок, букети з неї школярі зазвичай дарують ветеранам.

також навчальні заклади і організації надають шефську допомогу ветеранам, допомагають по господарству, організовують урочисті заходи та їх зустрічі з однополчанами.

Але найкращим подарунком для решти ветеранів стане систематична допомога, як організацій, так і приватних осіб, і відчуття того, що про них пам'ятають завжди, а не тільки в святковий день.

3. Закріплення

Давайте згадаємо великі битви і події Великої Вітчизняної війни, які стали переломним моментом в ті суворі роки війни ( оборона Москви, блокада Ленінграда, Сталінградська битва, Курська дуга, штурм Берліна).

4. Рефлексія

Звучить пісня «День Перемоги» композитора Д. Тухманова і поета В. Харитонова. Учні класу виходять з вирізаними з картону голубами і прикріплюють до плакату цей символ миру. (Плакат з намальованим сонцем і блакитним небом заздалегідь вішається на дошку).

учитель:Наш класний годину закінчений. Я сподіваюся, що ви завжди будете пам'ятати про подвиг нашого народу у Великій Вітчизняній Війні, будете з повагою ставитися до ветеранів ВВВ не тільки напередодні цього дня, але і протягом всього року, і по можливості, допомагати їм в житті. Я бажаю Вам бути добрими людьми і патріотами своєї республіки.

мета:

виховання патріотичних почуттів в учнів, формування гордості і причетності до історії нашої Батьківщини, розвиток художньо-естетичного смаку.

завдання

1. Розвинути в учнів почуття патріотизму та поваги до пам'яті захисників Вітчизни.

2. Сприяти розвитку творчих здібностей учнів.

3. Удосконалити вміння та навички пошуку потрібної інформації.

Форма проведення: позакласний захід.

Учасники позакласного заходу: навчаються 11 класу.

загальні методичні вказівки:

Проведення класної години приурочено до святкування 9 травня. Заздалегідь даються завдання окремої групи учнів:

Завдання 1. Підготувати міні-повідомлення про історію Георгіївської стрічки.

Завдання 2. Заучіиваніе віршів напам'ять.

Для проведення заходу використовуються наступні методичні прийоми:

Мультимедійна презентація (показ слайдів).

Місце проведення: Клас.

оформлення класу:

Демонстраційний матеріал (слайди з матеріалами про ВВВ).

Плакати.

устаткування: мультимедійне обладнання, презентація.

Хід заходу:

Вступне слово вчителя. Сьогодні я пропоную Вам задуматися над тим, що таке людська пам'ять? Подумайте і через хвилину продовжите пропозицію: «Пам'ять - це ...». (Слайд 2)

Ті, що навчаються через хвилину дають свої відповіді, кожен висловлює свою точку зору. ( Обговорення 3 хв.).

Учитель: Поняття пам'ять можна трактувати по-різному, дивлячись з якої точки зору на нього дивитися. історична пам'ять - це те, без чого не може бути людини морального, що робить людину громадянином. Бувають події, які після десятиліть стираються з пам'яті людей і стають надбанням архівів. Але є події, значення яких не тільки не зменшується з часом, а, навпаки, з кожним роком набувають особливої \u200b\u200bзначущості, стають безсмертними. Про них хочеться згадати напередодні самого чудового свята - Дня Перемоги. (Слайд 3)

Учень. ( читає вірш).

Що ми знаємо про війну ?! - Трохи ...

За розповідями бабусь і мам

Знаємо, що надія і тривога

Про руку ходили по домівках.

Учитель. А, що Ви знаєте про ВВВ? ( Обговорення 5 хв.)

Учень розповідає про історію Георгіївської стрічки ( Завдання 1. 10 хвилин.).

Георгіївська стрічка - біколор (двуцвет) оранжевого і чорного кольорів. Вона веде свою історію від стрічки до солдатського ордена Святого Георгія Побідоносця, заснованого 26 листопада 1769 року імператрицею Катериною II. Ця стрічка з невеликими змінами увійшла до нагородної системи СРСР як "Гвардійська стрічка" - знак особливої \u200b\u200bвідзнаки солдата. Нею обтягнута колодка дуже почесного «солдатського» ордена Слави.

Чорний колір стрічки означає дим, а оранжевий - полум`я. Георгіївські стрічки займають найбільш почесне місце в ряду численних колективних нагород (відзнак) частин Російської армії.

Учитель. Протягом останніх семи років щорічно проходить акція під назвою «Георгіївська стрічка». Ця громадська акція, присвячена святкуванню Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Акція стала традиційною і проводиться з 24 квітня по 12 травня.

Як відзначають організатори, головною метою акції «стало прагнення будь-, що б то не було не дати забути новим поколінням, хто і якою ціною виграв найстрашнішу війну минулого століття, чиїми спадкоємцями ми залишаємося, чим і ким повинні пишатися, про кого пам'ятати».

Акція проходить під гаслами: «Перемога діда - моя Перемога», «Пов'яжи. Якщо пам'ятаєш! »,« Я пам'ятаю! Я пишаюся! »,« Ми - спадкоємці Великої Перемоги! » і іншими. (Слайд 4)

Учень. ( читає вірш)

Нехай пам'ять вічну про неї

Зберігають про цю борошні

І діти нинішніх дітей,

І наших онуків онуки!

Учитель. В історії кожного народу є події, дати, які потрібно буде відновити в народній пам'яті навіки. Для нашої країни такою датою стало 9 травня - всенародний День Пам'яті і Слави, символ нерозривного зв'язку поколінь всіх росіян. Ми повинні не просто знати про те, як російський солдат врятував цілий світ від катастрофи, пам'ятати, якою ціною дісталася вона нашим батькам і дідам. Ми зобов'язані зберегти народну гордість за цю Перемогу, щоб не стиралася пам'ять серця. (Слайд 5)

Незгасима пам'ять поколінь

І пам'ять тих, кого так свято шануємо,

Давайте, люди, встанемо на мить

І в скорботі постоїмо і помовчимо.

Учитель. Давайте вшануємо пам'ять хвилиною мовчання всіх тих, хто загинув під час Великої Вітчизняної війни. (Слайд 6).

завантажити презентацію:

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...