Корисні копалини проектна робота виріб бурова вишка. Конспект уроку "корисні копалини"

«Вказівні займенники в англійській» - these. Those are clocks. Remember. These are cats. Англійська мова, 4 клас. These are frogs. Вказівні займенники. This is a fridge. That is a TV-set. Company Logo. Those are bananas. This is a clock. that. This is an apple. those. this. That is a book.

«Завдання« Чотирикутники »» - Слідство ведуть знавці геометрії. Трапеція. Знавці. Ромб. Робота в групах. Ряд таємничих подій. Складання орієнтувань. Банда. Чотирикутник. Паралелограм. Протилежні сторони. Види трапеції. Жеребкування. Квітень. Графічний диктант. Порядок вирішення завдань. Математична естафета.

«Проектування сайту» - Web-серфери. Подорож по мережі. Web-аналітики. Менеджер проекту. До сьогоднішнього дня ми вже знаємо, чим Web-сайт відрізняється від звичайного. Інформаційні архітектори. Критерії оцінювання. Як зробити сайт для інтернету. Розробка сайту. Інструктаж по проходженню Web-квесту. План захисту звіту. Проектування сайту.

«Комети, астероїди, метеорити» - Метеорит - тверде тіло космічного походження, що впало на поверхню Землі. Метеорити. Багато з комет входять в так звані сімейства. Що являють собою самі комети? При комітеті є велика метеоритна колекція. Метеорні тіло входить в атмосферу Землі на швидкості близько 11-25 км / сек.

«Віднімання і додавання простих чисел» - Рівняння. Додавання і віднімання натуральних чисел. Усна робота. Віднімання суми з числа. Сформулюйте закони додавання. Виконайте додавання найбільш зручним способом. Робота з підручником. Віднімання натуральних чисел. Знайти периметр. Знайти периметр багатокутника.

«Приклади рослин» - Використання бурштину. Водорості. Зелені мохи. Квіткові рослини. Бурштин. Місцеперебування мохів. Мохи. Хламідомонада. Золотисті водорості. Ялина колюча. Бурі водорості. Хвойні рослини. Червоні водорості. Різноманітність рослин на Землі. Ніч напередодні Іванова дня. Кипарисовик горохоплодний. Робота вчителя.

Всього в темі 23687 презентацій

Конспект уроку за технологією Тема : "Корисні копалини. Малахітова скринька. »

мета : Виготовлення шкатулки в техніці аплікація.

освітня завдання Ознайомити з корисними копалинами; на прикладі малахіту вивчити його корисні властивості.розвиваюча завдання : Розвиток кругозору, уваги, творчого мишленія.творческого уяви.Виховна задача : Виховувати культуру праці.устаткування : Для вчителя - ПК, тех. карта, презентація; для учня - клей, шаблон, картон, листя з паперу.

етапи уроку

- Продзвенів дзвоник.Починається урок.Один на одного подивилисяПосміхнулися, тихо сіли.- Настрій гарний? Я бажаю вам успішного дня, з радістю прийняти все, що ми будемо вивчати, а я вам в усьому допомагати.- Отже, починаємо урок. Вам цікаво, що ми будемо робити сьогодні на уроці? Для того, щоб дізнатися над чим ми будемо працювати подивіться на слайд.На слайді показано малахіт, вироби з малахіту, малахітові шкатулки.- Що за камінь зображений? Хто знає, як він називається?- Це дуже дивний і загадковий камінь. Про нього ходять легенди, перекази. Наприклад, великий письменник П.П. Бажов писав оповіді і один з них - «Малахітова шкатулка». За її мотивами створено мультфільм, фрагмент з якого ми зараз подивимося.Перегляд фрагмента з мультфільму «Малахітова шкатулка».- Для чого використовують шкатулки? Сьогодні на уроці ми будемо робити свої шкатулки для зберігання ваших канцелярського приладдя. Подивіться на мою скриньку. Чим вона прикрашена? У якому ритмі у мене приклеєні листочки? Які фігури лежать в основі цієї скриньки? Чим вони з'єднані?- З чого почнемо виготовлення шкатулки? Що зробимо потім? Що зробимо після цього? А чим ще ми можемо прикрасити нашу скриньку? Якими інструментами ми будемо працювати? Давайте згадаємо ТБ з ножицями; з клеєм.Робота з кресленням.- Які лінії ви бачите? Про що говорить суцільна лінія? Про що говорить пунктир-лінія?- Коли краще виконувати прикраси, до або після? Чому?Виконання практичної роботи. У цей час учитель ходить по класу, перевіряє правильність виконання роботи учнів і роздає оцінюють жетони (червоний квадратик - 5, зелений - 4, жовтий - 3).Аналіз робіт. Показ робіт один одному по рядах.- Чи вийдете ті у хто отримав червоний квадратик до дошки зі своїми роботами.- Чому хлопці зі своїми виробами вийшли до дошки? Як виконані ці роботи? Вони чудово впоралися із завданням і отримують за урок оцінку відмінно.- Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Чого навчилися на уроці? Що найбільше сподобалося? Не сподобалося? Чому?- Хлопці, ви сьогодні молодці! Добре працювали на уроці, багато нового дізналися і багато чому навчилися. Дякую за роботу, урок закінчено.- Вашим домашнім завданням буде зробити таку ж шкатулку, сфотографувати її і показати нам. Оволодіти увагою учнів.

Налаштувати учнів на роботу.

слайд №1,2,3

Показ фрагмента з мультфільму «Малахітова шкатулка».

Технологія. 4 клас. Поурочні плани.

М .: 2016. - 288 с.

У посібнику представлені поурочні розробки з курсу «Технологія» для 4 класу загальноосвітніх установ до УМК освітніх систем «Перспектива», «Школа Росії» і «Гармонія», а також тематичне планування за діючими підручниками системи « початкова школа XXI століття », що відповідають вимогам Федерального державного освітнього стандарту початкової загальної освіти. Видання адресоване вчителям початкових класів загальноосвітніх установ, вихователям груп продовженого дня, студентам педагогічних вузів і коледжів, слухачам ІПК.

формат: pdf

Розмір: 5,2 Мб

Дивитися, скачати: drive.google

ЗМІСТ
Від автора 3
Поурочні розробки з УМК «ПЕРСПЕКТИВА» І «ШКОЛА РОСІЇ»
Тематичне планування 6
Знайомство з підручником 7
Урок 1. Як працювати з підручником 8
Людина і земля 13
Уроки 2, 3. Вагонобудівний завод. Вироби «Ходова частина (візок)», «Кузов вагона», «Пасажирський вагон» 14
Урок 4. Корисні копалини. Виріб «Бурова вишка» 24
Урок 5. Корисні копалини. Виріб «Малахітова шкатулка» 31
Уроки 6, 7. Автомобільний завод. Виріб «КамАЗ» 36
Урок 8. Монетний двір. Проект «Медаль». Виріб «Сторони медалі» 44
Урок 9. Монетний двір. Проект «Медаль». Виріб «Медаль» 50
Уроки 10, 11. Фаянсовий завод. Вироби «Основа для вази», «Ваза» 53
Урок 12. Швейна фабрика. Виріб «Прихвачує» 61
Урок 13. Швейна фабрика. Вироби «Новорічна іграшка», «Пташка» 68
Уроки 14, 15. Взуттєва фабрика. Виріб «Модель дитячої літнього взуття» 73
Уроки 16, 1 7. Деревообробне виробництво. Виріб «Драбинка-опора для рослин» 83
Уроки 18, 19. Кондитерська фабрика. Вироби «Тістечко" Картопля "», «Шоколадне печиво» 93
Урок 20. Побутова техніка. Виріб «Настільна лампа» 101
Урок 21. Побутова техніка. Виріб «Абажур». Збірка настільної лампи 108
Урок 2 2. Тепличне господарство. Виріб «Квіти для шкільної клумби» 114
Людина і вода 119
Урок 23. Водоканал. Вироби «Фільтр для очистки води», «Струемер» 120
Урок 24. Порт. Виріб «Канатна сходи» 125
Урок 25. Вузликове плетіння. Виріб «Браслет» 131
Людина і повітря 136
Урок 2 6. Літакобудування. Ракетобудування. Виріб «Літак» 138
Урок 2 7. Ракета-носій. Виріб «Ракета-носій" 144
Урок 28. Літальний апарат. Виріб «Повітряний змій» 148
Людина і інформація 152
Уроки 2 9, 3 0. Видавнича справа. Вироби «Титульний аркуш», «Таблиця» 154
Урок 31. Створення змісту книги. Практична робота «Зміст» 162
Уроки 3 2, 3 3. Палітурні роботи. Виріб «Щоденник мандрівника» 166
Урок 34. Підведення підсумків року. Презентація виконаних робіт 168
Поурочні розробки з УМК «ГАРМОНІЯ»
Тематичне планування 171
З глибини століть - до наших днів 172
Урок 1. Введення. Кераміка в культурі народів світу 173
Урок 2. Посудина з магічним орнаментом (відривна аплікація, розпис) 177
Уроки 3, 4. Архітектурна кераміка. Кахель. Декоративна плитка. Колективне панно (ліплення, розпис) 181
Уроки 5, 6. Плетіння з смуг берести, тріски, лика або паперу. Плетений короб 185
Уроки 7, 8. Прикраси в культурі народів світу. Виготовлення прикрас на основі традиційних канонів ритму і симетрії 192
Традиції майстрів у виробах для свята 198
Урок 9. паперопластика. Виготовлення форм прийомом гофрування 199
Урок 10. паперопластика. Розкладна листівка 202
Урок 11. Упаковка-футляр для подарунка 206
Урок 12. Оформлення упаковки новорічного подарунка 210
Урок 13. Традиції новорічних свят і карнавалів. Карнавальні шапочки (орігамі) 213
Урок 14. Традиційні народні свята. Святочні пряники за традиційними канонами (ліплення з солоного тіста) 217
Уроки 15, 16. Барельєф в декоративному виробі. Конструювання і ліплення декоративної рамки 223
Майстри і підмайстри. Зимове рукоділля 227
Урок 17. В'язання як один з видів рукоділля. Найпростіші прийоми в'язання гачком 227
Уроки 18, 19. Найпростіші прийоми в'язання гачком. В'язання панно 232
Урок 20. Петельний шов: прийоми виконання 235
Уроки 21, 2 2. Петельний шов і його використання в обробці виробів. Декоративні кишеньки 239
Уроки 2 3, 2 4. Окантовка картону 242
Уроки 2 5, 2 6. Жорсткий палітурка 246
У кожній справі - свої секрети 250
Урок 27. Солом'яних справ майстра. Прийоми і технології аплікації з соломки 250
Уроки 2 8, 2 9. Даруємо людям свою майстерність. Іграшки з соломки та ниток 254
Уроки 3 0, 31. Метал в руках майстра. Тиснення по фользі 257
Урок 32. Секрети паперового листа. Старовинне мистецтво орігамі. Кусудама 261
Урок 33. Секрети паперового листа. Старовинне мистецтво орігамі. Коробочка санбо 265
Урок 34. Підведення підсумків року. виставка творчих робіт учнів 269
ДОДАТКИ
Тематичне планування по УМК «Початкова школа XXI століття» 271
Правила техніки безпеки на уроках технології 276
фізкультхвилинки 278
Список літератури 283

Урок навколишнього світу в 3-му класі по темі "Корисні копалини"

Мета уроку:Розкрити роль корисних копалин в діяльності людини і показати необхідність їх дбайливого використання.

Завдання уроку:

освітня:

    Ознайомити з різноманітністю корисних копалин і деякими їх властивостями, способами їх видобутку;

    Організувати дослідження школярами основних властивостей корисних копалин;

    Показати їх важливу роль в економіці країни.

Розвиваюча завдання:

    Розвиток вміння аналізувати і на основі аналізу будувати гіпотези, висновки, докази.

    Розвивати уміння складати схеми, таблиці.

Виховна:

    Показати необхідність охорони корисних копалин;

    Підтримувати усвідомлення причетності кожного школяра в результат спільної навчальної діяльності.

    Виховувати толерантність.

Тип уроку:предметний

Форма уроку:урок-дослідження.

Форма організації навчальної діяльності:індивідуально - групова , фронтальна.

методи:частково-пошуковий, дослідницький.

Терміни і поняття:корисні копалини, геологи, родовища, кар'єр, шахта.

устаткування:мультимедійний проектор, екран, молоток, колекція копалин, скельця, цвях, стакан з водою, білий папір, лупи.

дидактичні матеріали : Презентація вчителя, гірські породи, картка інструкція по вивченню властивостей корисних копалин.

Хід уроку

1 етап. організаційний момент. Психологічний настрій.

Подивіться один на одного, очками побажайте товаришеві хорошого робочого настрою на весь урок. Тепер подивіться на мене. Я теж всім вам бажаю цікавого уроку.

2 етап. Мотивація і цілепокладання.

Подивіться на нашу Землю. Багата і різноманітна природа нашої Землі. Одні багатства знаходяться на поверхні Землі, інші заховані глибоко в Землі. (Слайди 1, 2, 3).

Які хитрі секрети
Таять звичайні предмети:
Блищать в сільниці мінерали!
Сніжинки - це ж кристали!
Фольга, яка приховувала цукерку -
Метал такий же, як в ракетах.
Таїть його проста глина,
Сестра сапфіра і рубіна!
А якщо спіткнешся ти об камінь,
Не думай, що виною кругляк,
І тут всесильна природа
Тобі підсунула породу!

Як ви думаєте, про які багатства і секрети піде сьогодні мова?

Прочитайте тему уроку. "Корисні копалини" (Слайд 4).

Які проблеми нам треба розкрити по даній темі? Які поставимо для себе питання?

(Які корисні копалини ми знаємо? Де знаходяться? Як люди використовують у своєму житті? Як треба охороняти корисні копалини? Як їх добувають?)

Яку проблему ставимо на уроці? ( Чому корисні копалини грають велику роль в житті людини?) (Слайд5).

Для чого нам необхідно це знати?

Як будемо дізнаватися невідоме про корисні копалини? Як будемо працювати? ( працюючи в групах).

3 етап. Планування пошуку способу рішення.

Ви посаджені в групи по 5 осіб.

Який перший крок, для злагодженої роботи в групах треба зробити, щоб знайти відповіді на всі поставлені запитання? ( розподілити ролі в групі: організатор, секретар, інформатори).

4 етап. Реалізація плану.

Фронтальна робота.

Дослідження. Що таке "корисні" і "копалини" (Слайд6).

Тепер попрацюйте в групі і спробуйте дати визначення "Корисні копалини".

( "Корисні копалини" - природні багатства, які люди видобувають з глибини землі і її поверхні і використовують). (Слайд7).

- Якщо ми знаємо, що таке корисні копалини, то щоб знати як їх використовувати, де застосовувати, як ви думаєте, що ще ми повинні про них знати? (Властивості). (Слайд8).

Кожне корисна копалина володіє будь-яким властивістю. Зараз ми ці властивості будемо виявляти - дослідити і заносити в таблицю. Конверт№1.

Властивості корисних копалин.

Назва

стан

колір

Основна властивість

де використовують

рідке; легка; масляниста

коричневий

горючість

Кам'яне вугілля

тверде; важкий

горючість

дуже тверде
важкий

червоний, сірий, білий

міцність

будівництво

нафта(Слайд9). Дослідження. Показ вчителя дослідів і заповнення таблиці. висновок (Слайд10).

Кам'яне вугілля.

Дослідити за планом (Слайд11).

План вивчення властивостей кам'яного вугілля.

1. Розгляньте зразок кам'яного вугілля. Визначити його колір. Чи має блиск?

2. Опустіть шматочок в воду. Він плаває на її поверхні або тоне?

3. Проведіть нігтем по породі.

    Якщо залишився слід - то порода м'яка;

    Якщо можна подряпати цвяхом, то він твердий;

    Якщо немає сліду від цвяха, то дуже твердий.

4. Вугілля твердий, але припустимо, що крихкий. Доведіть! Знайдіть спосіб докази.

5. Де використовують і на підставі якого властивості?

Порівняйте ці два корисних копалин, використовуючи таблицю.

План вивчення властивостей граніту (Слайд12).

1. Розгляньте в лупу шматочок граніту. Визначте, якого кольору і з чого складається? Подумайте, на який фрукт схожий і чому називається граніт?

2. Визначте легше чи важче води?

3. Порівняйте твердість граніту і твердість вугілля, залишаючи на ньому подряпини нігтем, цвяхом.

4. Переконайтеся в особливій міцності граніту. Проведіть по склу гранітом і вугіллям. Що залишить слід або подряпину на склі (вугілля або граніт)?

Виводпо таблиці про граніті.

Давайте порівняємо по таблиці вугілля і граніт.

Физминутку(Слайд13).

По доріжці йшли, йшли,
Багато каменів знайшли.
Сіли, зібрали і далі пішли.
По доріжці, по доріжці
Стрибаємо на лівій ніжці
І по цей же доріжці
Стрибаємо на правій ніжці.
По доріжці побіжимо, до галявини добіжимо.
На галявині, на галявині
Ми пострибати як зайчики.
Стоп! Трошки відпочинемо!
І знову працювати ми підемо! "

Продовжуємо роботу. Нам потрібно ще багато дізнатися.

Отже, знаючи властивості корисних копалин, що ми тепер можемо дізнатися? ( де використовують і як добувають)

5 етап. Робота за підручником. З 49- 50. Додаток: Конверт №2.(Див. В кінці статті)

Як ви думаєте, хто такі геологи?

Зараз кожна група буде геологами - розвідниками. Ви вирушаєте на розвідку і через кілька хвилин розкажіть нам про способи видобутку корисних копалин. У цьому вам допоможуть підручник і конверт №2.

У кожної геологічної групи своє завдання. Починати свою розповідь будете зі слів: "Ми геологи тільки що повернулися з експедиції ...."На допомогу до вашого тексту є ще додаткова інформація. Використовуйте її.

Перед розповідями попрацюємо з поняттями: (Слайд 14).

геологи -люди, що займаються вивченням і пошуком корисних копалин.

Місце народження -місця, де в глибинах землі і на її поверхні залягають корисні копалини.

кар'єр -це відкритий котлован.

шахти -це глибокі колодязі.

(Діти читають приготовані повідомлення) (Слайд15,16,17,18,19,20,21,22).

Тепер по вашим розповідям складемо невелику схему - "павучок" (Слайд 23).

Для чого людині потрібні корисні копалини і де він їх використовує?

Хлопці, а два овалу не вивчені. Щоб їх вивчити, послухаємо повідомлення. (Діти розповідають про сіль і природному газі) (слайд24,25,26,27).

6 етап. Дбайливе використання.

- Чи може наша економіка обійтися без природних багатств?

- Корисні копалини - це джерело нашого життя.

Скажіть, а що буде, якщо зникнуть корисні копалини з нашої Землі?

Що ж повинен робити людина, щоб по- хазяйськи використовувати багатства підземних комор?

7 етап. висновок(Слайд 28,29).

Корисні копалини - це скарб нашої Землі. Тому, як будь-який інший скарб, їх потрібно берегти і охороняти. Запаси корисних копалин на Землі не безмежні. Потрібно правильно і дбайливо ставитися до підземних багатств, які неможливо відновити. А як ми з вами будемо дбайливо використовувати ці багатства?

8 етап. рефлексія(Слайд 30).

- Які завдання ставили на початку уроку?

Як ви думаєте, чи впоралися ми на уроці з поставленим завданням?

Що допомогло нам в роботі?

Які відкриття для себе зробили?

9етап. Оцінювання роботи.

Оцінка в групі.

1 0етап. Домашнє завдання (Слайд 31)

Підніміть руку ті, кому захотілося після уроку дізнатися більше про корисні копалини і підготувати повідомлення.

Багато ще корисних копалин на землі. Ось і я пропоную вам приготувати повідомлення про корисне викопному Новосибірської області.

Якщо хтось буде утруднятися, то тим дітям я пропоную приготувати повідомлення про будь-якому корисному викопному.

Додаток до уроку. Конверти.

Завдання групі 1. Кам'яне вугілля.

Вугілля називають кам'яним, тому що він твердий і його довгий час вважали каменем. А насправді вугілля утворився із стародавніх рослин. Але ось прийшли люди, побачили ці поклади. Вугілля видобувають двома способами: відкритим - видобуток в кар'єрі, і закритим - видобуток в шахтах.

кар'єр - це відкритий котлован.

Шахта - це глибокий колодязь.

Вугілля - одне з найнеобхідніших корисних копалин. Він обігріває житло, дає своєму другу- людині ліки. Без вугілля не можна виплавити метал, приготувати їжу. А ще з нього готують духи і різні пахучі сиропи.

Завдання групі 2 .Нефть.

Наша країна дуже багата нафтою. До сих пір вчені не прийшли до єдиної думки з того, як я утворилася. Багато хто стверджує, що за сотні мільйонів років речовини, які становлять коли - то водорості, риб і рачків, перетворилися в нафту. Без нафти зараз не можна обійтися в сучасному світі. Більше тисячі речовин виготовляють з цієї маслянистої коричневої рідини. Наприклад, найчистіше бензин, для авіації і мастила для машин. З нафти одержують духи, ліки, фотоплівки, пластмаси, з яких можна будувати будинки і робити машини.

Для того, щоб добути нафту будують бурові установки і бурят глибокі свердловини.

Завдання групі 3. Залізна руда.

З давніх-давен людина шукає родовища руд, що містять різні метали. З руд чорних металів виплавляють залізо, чавун, сталь. А з руд кольорових металів - алюміній, мідь, цинк, свинець. Як правило, вироби виготовляють не з чистих металів, а із сплавів. Як багато навколо нас металевих предметів: ножиці, ложки, каструлі, відра .. а верстати на заводі, літаки і автомобілі, поїзди на рейках, та й самі рейки. Все це з металів! А метали отримані з руд, видобутих в природі.

Завдання групі 4. Будівельні матеріали. Пісок, глина, вапняк.

Пісок - це пухка порода, що складається з найдрібніших частинок. Це продукт руйнування твердих порід. Незамінний в скляному виробництві, будівництві доріг.

Глина - це широко застосовуваний будівельний матеріал. Цегла роблять з глини. А ще роблять красиву фарфоровий, фаянсовий посуд. Глина утворюється в результаті вивітрювання різних гірських порід. У воді вона намокає, стає в'язкою, пластичної.

Вапняк - залягає в землі величезними шарами. Звичайний камінь білого або сірого кольору. З нього іноді складаються цілі гори. Використовують в будівництві. Мелом пишуть по дошці. Білять стіни. Використовують при будівництві будинків.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...