План конспект по літературному читання. Конспект уроку "літературне читання"

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

ПІБ: баландинским Катерина Володимирівна

Місце роботи: муніципальне освітня установа«Середня загальноосвітня школа№21 »м Енгельс Саратовської області.

Посада: Учитель початкових класів.

Предмет: літературне читання

Підручник: Л. А. Єфросиніна

Тема урока: «Е. Пермяк. Паперовий змій".

Тип уроку: урок «відкриття нового»

Мета уроку: створити умови для усвідомлення і осмислення учнями нової інформації.

освітні

формувати:

- уявлення про літературні жанри;

Розвиваючі

- розвивати мову (вміння оформляти свої думки в усній формі), мислення (встановлювати аналогії, узагальнювати і класифікувати за ознаками);

- розвивати вміння планувати свою діяльність, співвідносити виконану роботу на уроці з раннє складеним планом, оцінювати результати діяльності;

виховні

- виховувати акуратність;

- формувати вміння працювати в парі, слухати і розуміти мову інших, спільно домовлятися про правила поведінки і спілкування.

Методи навчання: системно-діяльнісний метод, метод проблемного навчання(Рішення проблемної ситуації), ІКТ.

форми організації пізнавальної діяльностіучнів: фронтальна, парна, індивідуальна.

Необхідне технічне обладнання (засоби навчання): підручники, робочі зошити, комп'ютер, проектор.

Структура і хід уроку:

етап уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

Самовизначення до діяльності.

- Доброго ранку і з хорошим днем!

Наш урок з посмішки ми почнемо.

- До якого уроку ви приготувалися?

- Чим ми займаємося на цих уроках?

Діти посміхаються один одному.

- До літературного читання.

- Ми читаємо, відповідаємо на питання, аналізуємо.

Регулятивні (вміння прогнозувати майбутню роботу)

Особистісні (мотивація до цілеспрямованої пізнавальної діяльності)

Актуалізація знань. Фіксація утруднень в діяльності.

Завдання на зіставлення назви твору і автора.

Дітям необхідно знайти зайве твір.

В якому розділі ми читали ці розповіді?

Чому так називається розділ?

Яким має бути новий твір, якщо воно знаходиться в цьому ж розділі?

Що ви повинні зробити, щоб дізнатися те, чого вчить твір?

Добра кінь - Пляцковский

На ковзанці - Осєєва

Про те, для кого Вовка вчиться - Голявкин

- «Вчимося уму-розуму»

Залишилося назву «Паперовий змій»

Повчальним.

Планування діяльності.

Пізнавальні (вміння отримувати інформацію з схем, представляти у вигляді схеми)

постановка навчальної задачі.

Відомості про творчість Перм'яка.

Спробуйте спрогнозувати по заголовку те, про що цей текст.

З чого виготовляють змія?

(Ілюстрації)

Висловлювання дітей.

Припущення.

Регулятивні (вміння оцінювати навчальні діївідповідно до завданням, планувати діяльність)

Побудова проекту виходу зі скрути ( «відкриття»).

Словникова робота (в тексті виділені слова, знизу словничок).

Мають важко слова (підкреслені).

Читання вчителем. Я прочитаю текст, ваше завдання - запам'ятати відомості про змія.

Про що текст?

Що дізналися про паперового змія?

Робота в зошиті.

В яку погоду запускають змія?

Мочало, дранки.

Бракувало, розвіває.

Те, з чого виготовляють змія.

Записують матеріали.

При легкому вітерці.

Пізнавальні (вміння орієнтуватися в підручнику, вміння на основі аналізу об'єктів і дій з ними робити висновки)

Читання дітьми. Ваше завдання - визначити жанр, головну думку, запам'ятати героїв твору.

Який жанр твору? (Довести)

Хто головні герої? (Моделі)

Модель обкладинки.

яка Головна думкарозповіді?

Розповідь.

Хлопчики. Діти.

Висування версій. Фіксація.

(Цей твір вчить бути:

добрими

дружно)

Комунікативні (вміння слухати і розуміти інших, працювати в парі)

учитель розрізняєсмислове версію від характеристикгероїв.

Наявні матеріали у хлопчиків. На слайді по ходу відповідей дітей.

Робота з ілюстрацією.

Як ви думаєте, як звуть першого хлопчика?

- Доказ знайдіть в тексті.

Хто в центрі? Доведіть.

А як звуть третього хлопчика?

Доводять висунуті версії.

Заповнення таблиці в зошитах.

(робота в парах)

Визначають героїв.

Пізнавальні (вміння виявляти сутність, особливості об'єктів)

Пізнавальні (вміння орієнтуватися в підручнику)

Регулятивні (вміння висловлювати припущення на основі матеріалу підручника)

Первинне закріплення з промовляння у зовнішній промови.

Чия версія не підтвердилася?

Чи змінилася ваша версія? Як?

У кого не змінилася? Чому? Доведи.

Як же повинні були надійти хлопчики? СЛАЙД (всі разом)

Яка головна думка?

Робота з прислів'ями: підібрати підходящу до тексту.

які життєві ситуаціїви можете привести, коли подібне траплялося з вами?

Як би ви продовжили розповідь?

Фіксація (мінус-плюс).

Висловлювання-узагальнення.

Робота в парах. Доводять вибір.

Розповіді дітей.

Робота в парах.

Комунікативні (вміння працювати в парі)

Рефлексія діяльності.

Що ми зробили, щоб дізнатися те, чого вчить розповідь?

Мені було цікаво…

Я можу…

Я мав труднощі ...

Мені сподобалася робота ... (однокласника)

Самооцінка. Лінії успішності.

Висунули припущення,

аналізували текст: виділили головних героїв, визначили характер їх взаємовідносин, заповнювали таблицю.

Якщо спочатку версія була вірна - зелена фішка, якщо є хибною - червона.

Регулятивні (вміння здійснювати рефлексію), особистісні (вміння висловлювати свої емоції)

План - конспект уроку

"Де смекнёт боєць, там ворогові - кінець!"

інноваційної майданчика

соціалізації школярів ".

провела: вчитель початкових класів

Усачова Юлія Юріївна

2015 рік

Тип уроку:

Урок відкриття нових знань.

завдання:

1 . познайомити учнів з твором Л. Н. Толстого «Акула»;

2 . навчати виразного читання для більш глибокої і тонкої передачі думок і почуттів, закладених автором в творі;

3 . створювати умови для вдосконалення художньо-естетичної діяльності учнів за допомогою аналізу художнього твору;

4 . формувати вміння робити висновки;

5 .воспітивать культуру спілкування, загальнолюдські цінності;

6 .развівать відтворює і творча уява;

7 .воспітаніе любові до Батьківщини.

Формування УУД:

Пізнавальні УУД : Формувати вміння аналізувати, синтезувати. Оцінювати прочитане з метою підготовки переказу.

комунікативні УУД : Формувати вміння висловлювати свої думки в оціночному судженні, використовуючи різні художні засобивідповідно до конкретної комунікативно-мовної ситуації, будувати монологічне доказове висловлювання.

особистісні УУД: Емпатія як розуміння почуттів інших людей і співпереживання до них.

регулятивні УДД : Формувати здатність приймати навчальну метуі завдання, планувати її реалізацію.

Основні поняття : Поведінка і переживання головного героя, вчинки якого визначаються його почуттями.

устаткування: Підручник, мультимедійний проектор (презентація, відеофайл),портрет Л. М. Толстого, сигнальні картки, картки - помічники, картинки для аплікації, виставка книг.

Форми організації пізнавальної діяльності : Колективна, індивідуальна, групова.

Хід уроку:

I. організаційний момент

- Доброго дня! Я дуже рада бачити вас на уроці. Посміхніться один одному, сідайте.

Зустріч з книгою, що з другом,

Для всіх немов свято,

Книга вчить дітей

Всім премудростям життя-

Як бути людиною

І бути потрібним Вітчизні.

Сьогодні на уроці ми будемо вчитися думати, міркувати, міркувати, розуміти сенс почутого і прочитаного, а також робити для себе висновки.

1. Перевірка домашнього завдання.

- З творчістю якого письменника ми познайомилися на минулому уроці?

Перевіримо домашнє завдання.

- Розкажіть про життя і творчість Л. М. Толстого за планом.

план:

1) Дитинство Л. М. Толстого . (Слайд)

2) Життя і творчість письменника.(Слайд)

2. Мотиваційний момент

Подивіться на дошку. Прочитайте слова.

Граф.
Ясна Поляна.
Школа для дітей.
- Яке відношення мають ці слова до сьогоднішнього уроку?

Сьогодні ми продовжимо знайомство з творчістю одного з найвидатніших класиків російської літератури - Льва Миколайовича Толстого. (Вчитель вішає портрет)

Давайте ми разом вирушимо в літературна подорож, щоб познайомитися з одним з його творів. Назва якого ви дізнаєтеся, отгадав загадку.

У бінокль злюку роздивлюся

І капітанові доповім.

Знають всі прекрасно -

З нею грати небезпечно:

Зуби гострі як ніж,

Краще ти її чіпай!

(Акула)

II. Вивчення нового матеріалу

1 . Введення в тему. Постановка теми та мети уроку .

Сформулюйте тему уроку? (Слайд)

-Ми, дійсно, будемо сьогодні працювати з твором Л. М. Толстого. А чому саме будемо займатися під час подорожі визначте за допомогою опорних фраз: (На дошці записані опорні фрази, діти читають початок, продовжують фразу самостійно) (Слайд)

- продовжимо знайомство з творчістю ...

- розширимо свої знання про життя ...

-продовжити роботу над розвитком читацьких ...

Будьте уважні, щоб курсбил правильним, і ми не збилися зі шляху, вся команда повинна працювати дружно і четкона всьому шляху проходження.

Епіграфом до сьогоднішнього уроку я взяла прислів'я: "Де смекнет боєць, там ворогові - кінець!" (Слайд)

Як ви розумієте її сенс?

Хлопці, а хто такий патріот? (Той, хто любить свою батьківщину, відданий своєму народові, готовий на жертви і подвиги в ім'я інтересів своєї Батьківщини.)

Чи можна Толстого назвати патріотом?

(-У його творах простежувалася любов до Батьківщини, до її народу, традицій, бажання зробити свою країну ще прекрасніше.)

2. Виставка книг Толстого.

- Зверніть увагу на виставку книг. Хто автор цих книг? (Л. Толстой)

Які твори читали самостійно? (Діти виходять і показують книгу)

- Твори яких жанрів писав Л. Н. Толстой?

(Байки, були, розповіді)

людях, дітях, природі. Ще він писав байки

і були. Його хвилюють людські почуття, відносини.)

3. Підготовка до сприйняття твору.

На уроці навколишній світми говорили про морських тварин. Що ви знаєте про акул?

(Слайд)Розповідь учня про акулу.

Акула- страшна хижачка моря. Це дуже давні риби. Акула-риба ненажерлива і хижа. Паща акули усаджена декількома рядами гострих зубів. Шкіра багатьох акул покрита лускою з гострими шипами. Тому навіть легкий дотик акули пливе часом зі швидкістю 40 км / год, завдає серйозні рани. Але не всі акули хижаки. Багато харчуються медузами, дрібної рибки. Акули - це водні тварини, що належать класу риб, якщо бути точніше - до класу хрящових риб, до якого належать і їх найближчі родичі - скати. Не слід плутати їх з тваринами-ссавцями, що мешкають в морях і океанах - китами, дельфінами, касатки, тюленями і іншими водними ссавцями. Акули - це риби. Тут варто уточнити, що всі акули - хижі риби. Всі акули м'ясоїдні, незалежно від того, що є їх їжею - планктон або гігантські черепахи, незалежно від розмірів і місця існування.

4. Припущення.

(Слайд)Плавання на кораблях було довгим, по кілька місяців, на кораблі придумували різні розваги, іноді їх мешканці потрапляли в найнеймовірніші ситуації. Що з цього вийшло, ми сьогодні і дізнаємося.

Спробуйте припустити, про що може піти мова в творі з такою назвою?

Чи можна за назвою визначити, чи буде воно серйозним, жартівливим, смішним, повчальним?

Чи підтвердилися ваші припущення, ми дізнаємося після його прослуховування.

III. Знайомство з текстом

1. Прослуховування слайд фільму «Акула» (слайд)

2.Питання на первинне воспріятіетекста.

Сподобалося вам твір? Чим?

Чи було вам страшно? Коли?

Які епізоди запам'яталися найбільше?

За кого ви переживали?

До якого літературного жанруми віднесемо цей твір?

Назвіть героїв цієї розповіді

3. Словарно-лексична робота

(Слайд зі словами)

Подивіться на дошку. Зараз ви попрацюєте в парах.

В оповіданні зустрілися важкі слова. Знайдіть значення цих слів в тлумачних словниках.

    Артилерист - військовослужбовець артилерії

    Палуба - горизонтальне покриття в корпусі судна

    Гніт - горючий шнур для займання зарядів

    Нарікання - невдоволення, виражене в приглушеною формі, неголосними голосами

    Якорь- п ріспособленіе для утримання на місці судів, плавучих маяків і т.п. у вигляді
    прикріпленого до довгого ланцюга металевого стержня з лапами, зачіпляються за
    грунт.

4. Повільне вдумливе повторне читання (по ланцюжку)

Зараз ми ще раз прочитаємо текст, щоб ми могли перейти до його аналізу.

5. Физминутку (плавання, пильність)

До моря швидко ми спустилися,

Нахилилися і вмилися.

Ось так славно освіжили!

А тепер попливли дружно:

Разом раз, це брас.

Однією, інший, це кроль.

Все, як один, пливемо як дельфін.

Пливли вздовж і впоперек і повернулися на урок.

6. Постановка питань до твору (для уточнення розуміння тексту)

Я вам пропоную відповісти на наступні проблемні питання.

Які почуття у читача викликає це оповідання? (Тривогу, занепокоєння, страх, відчай, радість)

Які моменти в оповіданні найбільш хвилюючі?

Хто є головним героєм розповіді?

Як артилерист поставився до забав свого сина?

Як він поводиться в момент небезпеки?

Чому, коли все намагалися врятувати хлопчиків, батько одного з них стояв і нічого не робив? (Його скував страх і відчай за дітей, хлопчики були на волосині від смерті).

Отже, які почуття він переживає протягом усього оповідання?

(Спочатку радість, потім тривогу, страх, потім полегшення)

Які якості старого артилериста проявилися в даному оповіданні?

рішучість

хоробрість

мужність

досвідченість

винахідливість

сміливість

Любов до сина

Які могли бути наслідки пострілу?

Як ви думаєте, чи легко було батькові прийняти таке рішення? (Немає, але коли він зрозумів, що діти знаходяться на волосині від смерті, то сильні батьківські почуття, сміливість, відповідальність надали йому впевненості та рішучості)

Хлопці, ми часто з вами говоримо про відповідальність. Як часом буває важко вибрати правильне рішення, Від якого може бути залежить і життя людини.

Для чого Лев Миколайович написав свій твір?

Щоб показати самовіддану любов батьків до дітей;

Як любов батька допомогла йому правильно діяти в рішучий момент;

Як безвідповідальність хлопчиків мало не призвела до трагедії.

Хто є головним героєм розповіді? Чому?

Артилерист - сильний духом, сміливий мужня людина. Він рятує свого сина, виявляє винахідливість в трагічні моменти.

У хвилину небезпеки рятує мужність і рішучість. Коли діти перебувають на волосині від смерті, батьківські почуття завжди допомагають рішуче діяти, не втрачати самовладання.

Чи є в наш час необхідність в таких людях? (Так, тому що в нашому житті дуже часто виникають ситуації, в яких потрібно проявити винахідливість і рішучість, в яких сміливість і мужність окремих людей надає вирішальне значення в складних екстремальних ситуаціях).

У чому ж тоді полягає основна думка розповіді? (В тому, чточерти характеру (рішучість, винахідливість, самовладання) допомагають людині в екстремальних ситуаціях).

7. Робота над сюжетом твору

Давайте ще раз відновимо послідовність подій в оповіданні (на дошці картки)

Що було спочатку? Що потім?

поява акули

Купання в морі

пронизливий вереск

порятунок хлопчиків

Стрільба з гармати

8. Перевірка роботи

Як ви думаєте, чому розповідь названий «Акула»? (Тому що на її появу заснований сюжет оповідання

Назвіть елементи сюжету?

слайд(Елементи сюжету)

Зав'язка - епізод, з якого починається розвиток дії.

Кульмінація - найважливіший, напружений момент у творі.

Розв'язка - епізод, завершальний розвиток дії.

Яка зав'язка сюжету (з чого все починалося? (Хлопчики купалися у відкритому морі і хтось крикнув: «Акула!»)

Як далі розвивалися події (Матроси на човні попливли рятувати хлопчиків, але акула була близько біля хлопчиків, вони її помітили, заверещали і попливли в різні боки, артилерист побіг до гармати)

Який момент став найбільш напруженим, кульмінаційним? (Постріл з гармати)

Яка розв'язка сюжету? (Радісний крик)

IV. Підсумкова бесіда. Творча робота в групах.

Отже, хлопці, ніколи не потрібно губитися в різних ситуаціях. Завжди намагайтеся знайти правильне рішення, як це зробив батько одного з хлопчиків.

Наша подорож благополучно закінчилося. Ми повертаємося до свого порту-клас, жваві, радісні, що все закінчилося добре.

А зараз я пропоную вам виконати творчу роботув групах. Зберіть аплікацію до розповіді.

Я дуже рада, що ви прекрасно впоралися з цим завданням.

V. Підведення підсумків уроку

Подивіться на дошку. Прочитайте ще раз прислів'я про себе. Чому я взяла саме цю прислів'я? (Слайд)

Хто виступає в ролі бійця в оповіданні? Чому?

А хто в ролі ворога?

-Прішло час підвести підсумок:

-Як ви ставитеся до вчинку артилериста?

-Що його спонукало зробити цей вчинок? (Любов до сина)

У кожної людини в житті бувають такі моменти, коли він не знає, як вчинити, що йому робити далі. Якщо у вашому житті теж настане такий момент, я раджу вам бути сміливими, рішучими, добре обміркувати ситуацію і прийняти правильне рішення, як це зробив в оповіданні його головний герой.

VI. Домашнє завдання. (Слайд)

Всьому класу: виразне читання оповідання.

За вибором учнів:

Придумати продовження розповіді

намалювати ілюстрацію

Скласти вірш про акулу

VII .Рефлексія

Наскільки торкнулося, «розтопило» ваші серця цей твір? Покажіть мені один із запропонованих кольорів: жовтий - холодний (не торкнулося), зелений - теплий (зачепило за живе), червоний - гарячий (справило сильне враження).

(Звучить тиха музика Ф.Ліста «Мрії кохання».)

На дошці слайд: дівчинка зі свічкою .

У російських людей є традиція: все добре, світле збудеться, якщо побажати це поки горить свічка. (Запалюю свічку)

Побажайте в душі найближчим, дорогим людям того, чого хотілося б вам побажати.

А я бажаю вам:

Любити свою Батьківщину,

Стати кращими серед чудових людей.

Мені було дуже приємно поговорити з вами. Дякую за урок.

Муніципальне бюджетне загальноосвітній заклад

«Середня загальноосвітня школа № 2 м Щигри Курської області»

План - конспект уроку

по літературному читання на тему:

" Де смекнёт боєць, там ворогові - кінець! "

(Розповідь Л. М. Толстого "Акула")

на відкритому заняттімуніципальної

інноваційної майданчика

"Патріотичне виховання як аспект

соціалізації школярів ".

провела: вчитель початкових класів

Усачова Юлія Юріївна

2015 рік

Любов Шаригіна
План-конспект уроку літературного читання (другий клас)

Технологічна карта уроку

предмет Літературне читання УМК«Система Л. В. Занкова»

клас 2

Тип уроку Уроквідкриття нового знання

1. Розвивати уміння передбачати, передбачати зміст тексту по заголовку, ілюстрації.

2. Удосконалювати навички рольової характерного виразного читання.

3. Досягти розуміння тексту на рівні змісту і на рівні сенсу.

4. Викликати інтерес до читанняі закласти основи формування грамотного читача.

Діяльність учителя Діяльність учнів УУД

1. Формування навчальних мотивів.

Щоб природі другом стати,

Таємниці все її дізнатися,

Всі загадки розгадати,

Навчіться спостерігати,

Будемо разом розвивати у себе уважність,

А допоможе все дізнатися наша допитливість.

Хлопці, подивіться на приказки та поясніть про що вони.

Хлопці, які види усного народної творчостіви знаєте?

Прослухайте. Про якому жанрі усної народної творчості йде мова?

Назвіть жанр усної народної творчості?

Які бувають види казок?

На які групи діляться казки в залежності від того, хто їх написав?

Чому вчить казка?

Діти займають свої місця

відповідають

(Потішки, загадки, пісні, прислів'я, приказки, казки та ін.)

(Казка)

(Чарівні, про тварин, побутові)

(Добра, чесності, порядності і т. Д.)

метапредметние (УУД):

регулятивні:

Здійснювати самоконтроль;

Опановувати умінням прогнозувати;

Емоційно-позитивний настрій на урок, Створення ситуації успіху, довіри.

комунікативні:

Вміти з достатньою повнотою і точністю виражати свої думки;

2. Постановка навчальної задачі. Пробне дію.

на уроці літературного читання

Відкиньте всі сумніви.

Ми представимо дуже дивного

Чоловічка дерев'яного,

На землі і під водою,

Шукає ключик золотий,

Усюди ніс суне він довгий ...

Хто ж це? (Буратіно)Картинка Буратіно.

А хто це буратіно, поясніть. Хто вже знає що це?

Про буратіно

Це поліно, яке ожило

метапредметние (УУД)

регулятивні:

Визначати і формулювати мету діяльності на уроці;

Під керівництвом вчителя плануватисвою діяльність на уроці;

Визначати послідовність дій на уроці.

3.«Відкриття»нових знань.

Олексій Миколайович Толстой народився 10 січня (29 грудня) 1883 року в місті Ніколаєвську Самарської губернії.

Дитячі роки майбутнього письменника пройшли в селі Соснівка, яка належала його вітчиму. Тут, під керівництвом запрошеного вчителя, він отримав першо початкову освіту.

Олексій Миколайович прагнув розкрити перед юними читачами, показати їм, то величезна ідейний, моральний і естетичний багатство, яким пронизані твори російської усної народної творчості. Ретельно відбираючи і просіюючи сонми фольклорних творів, в результаті, до нього ввійшли в свою збірку російських народних казок 50 казок про тварин і близько семи дитячих чарівних казок.

Звичайно ж необхідно відзначити невичерпне внесок Толстого в вітчизняну дитячу літературу. Саме Олексієм Миколайовичем була переведена, доповнена і написана чудова казка російською мовою «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно».

особистісні:

Визначати загальні для всіх правила поведінки;

Визначати правила роботи в парах;

Оцінювати зміст засвоюваного матеріалу (Виходячи особистісних цінностей).

метапредметние (УУД)

регулятивні:

працювати по планом;

Висувати свої гіпотези на основі навчального матеріалу;

Здійснювати самоконтроль;

Володіти діалогічного формою мови відповідно до граматичних і синтаксичними нормамирідної мови.

4. Основна частина уроку

Хто хоче розмовляти,

Той повинен вимовляти

Все правильно і виразно,

Щоб було всім зрозуміло.

Ми будемо розмовляти

І будемо вимовляти

Так правильно і виразно,

Щоб було всім зрозуміло.

Хлопці, прочитайте назву, скажіть свою думку

Читання по ланцюжку

Висловлюють свою думку.

Виконують завдання Предметні:

Вміти в словах знаходити літери, які позначають два звуки.

метапредметние (УУД)

регулятивні:

Відрізняти вірно виконане завдання від невірного;

Здійснювати самоконтроль;

пізнавальні:

Здійснювати аналіз навчального матеріалу;

комунікативні:

Слухати і розуміти мову інших;

5. Заключна частина уроку.

Дерев'яний бешкетник з казки в наше життя проник,

Любитель дорослих і дітей,

Сміливець і вигадник витівок,

Пустун, веселун, і шахрай,

Скажіть як його звуть?

Буратіно проводить конкурс знавців: "Хто це? Дізнайся героя за описом »слайд

1. У широкій капелюсі ходив з прекрасною шарманкою по містах і співом, і музикою здобував собі на хліб. (Шарманщик Карло.)

2. невпевнено захитався на тоненьких ніжках, ступив один крок, потім другий, скок-скок, прямо до дверей, через пороги і на вулицю. (Буратіно.)

5. На голові у них були надіті мішки з прорізаними дірками для очей. Один нижче ростом розмахував ножем, другий, трохи вищий, тримав пістолет. (Koт Базиліо і лисиця Аліса.)

8. "Маленький чоловічок у довгій білій сорочці з довгими рукавами. Його обличчя було присипане пудрою, білою, як зубний порошок " (П'єро)

9. "Кучерява гарненька дівчинка з гарненьким піднесеним носиком. (Мальвіна)

10. "Кучерява шерсть на передній половині тулуба була розчесана, пензлик на кінці хвоста перев'язана чорним бантом" (Пудель Артемон)

Буратіно проводить вікторину: Кому належать ці предмети? СЛАЙД

4 Поліно (Джузеппе)

3 Сачок (Дуремар)

1 Милиця (Базиліо)

6 Азбука (Буратіно)

2 Плетка (Карабас Барабас)

5 Чорний бант (Артемон)

бібліотекар: Проводить бліц-опитування «Герої і предмети казки в загадках»

дерев'яний шалунишка

Подружитися міг би з книжкою.

В театр ляльок він потрапив,

лялькам вірним другомстав. (Буратіно.)

Хто пустуна-хлопчиська

З поліна змайстрував

І купив хлопчині книжку,

Щоб в школу він ходив? (Тато Карло.)

Як зветься той підручник,

Нам не важко вгадати:

Потрібен всім він дітям в школі,

Це що за балаган?

Зазивали тут і там,

А біля каси - мами, діти:

«Дайте нам скоріше квиток!»

Тут не школа, тут гра,

П'єсу дивиться дітвора.

Це що за балаган?

Відповідай швидше нам! (Театр ляльок.)

Він поет і музикант,

Мабуть, великий талант.

І ще нещасний він ...

Від чого ж? - Він закоханий! (П'єро.)

Тієї дівчата немає прекрасніше,

Тієї дівчата немає розумніший.

І П'єро, її вздихатель,

Цілий день співає про неї. (Мальвіна.)

А зараз відкриваємо зошити і малюємо буратіно, яким ви його уявляєте

буратіно

метапредметние (УУД)

комунікативні:

Слухати і розуміти мову інших;

Уміння з достатньою повнотою і точністю виражати свої думки.

6. Рефлексія. підсумок уроку.

Молодці, хлопці сьогодні все відмінно попрацювали на уроці, І настрій у ліплячи я теж думаю відмінне. У вас на партах лежать смайлики, у кого відмінний настрій покажіть мені смайлик, у кого сумне, а у кого його зовсім немає?

До побачення!

особистісні:

Встановлювати зв'язок між метою діяльності і її результатом.

предмет: літературне читанняДата: 04.03.2016 р

Тема. А.Л. Барто «Розлука», «В театрі».

мета: познайомити учнів зпро віршамиА.Л. Барто «Розлука», "В театрі",розширювати знання про життя і творчість поетеси; розвинути увагу, пам'ять, мислення, уяву, фантазію;розвинути вміння висловлювати свою думку, доводити, слухати і чути співрозмовника; виховувати повагу до протилежної думки, почуття відповідальностіза свої вчинки, слова.

Тип уроку: комбінований.

Форма уроку: подорож (театр)

устаткування: презентація до уроку, книги з творами А.Л. Барто для організації виставки, кольорові картки, квитки, програми.

література: Літературное читання 3 кл. 2 ч. Л.Ф. Климанова, В.Г. Горецький2-е изд. - «Просвящение», 2015. - 223 с.,

Хронометраж уроку.

    Організація класу.1 хв.

    1. Знайомство з театром. (Бесіда)5 хв.

    Мовна розминка.3хв.

    Перевірка домашнього завдання.5 хв.

    Робота по темі уроку.15 хвилин.

    . 12хв.

    Рефлексія.2 хв.

    Підсумок уроку (Оцінювання).1 хв.

    Домашнє завдання.1 хв.

ХІД УРОКУ

    Організація класу. Слайд 1)

Продзвенів дзвінок веселий,

Всіх кличе він на урок.

Ну-ка, діти, всі готові?

Починаємо точно в строк.

На місця все тихо сядемо.

Чи не порушимо тишу.

Приготувалися все слухати,

Я урок зараз почну.

- Привіт, хлопці. Посміхніться один одному і побажайте гарного настрою. А тепер сідайте, почнемо уроклітературногочитання. Якщо будете уважно мене слухати, то ви сьогодні дізнаєтеся багато цікавого.

Хлопці, хто з Вас здогадався, що наш урок сьогодні буде незвичайним? Як Ви думаєте, куди ми сьогодні вирушимо? (В театр). А як ми можемо потрапити в театр? (Нам потрібно придбати квитки). Сьогодні для Вас невеликий подарунок. Ми Вам даруємо квитки на наш незабутній «Літературно-мистецький вечір". А прочитайте, кому буде присвячений наш «Літературно-мистецький вечір?» (Вірно. А.Л. Барто). Ви все зайняли свої місця? Ми з Вами подумки проведемо невелику екскурсію в театр. Для того щоб знати, що нас чекає на літературному вечорі, я Вам пропоную ознайомитися з програмою. Сьогодні ми з Вами будемо і в ролі акторів і в ролі глядачів. (Слайд 2)

1. 2. Знайомство з театром. (Бесіда)

Хлопці, хто-небудь з вас був у театрі?

Навіщо люди ходять в театр? (Культурний розвиток, відпочинок).

А які театри нашого міста Ви знаєте? (Драматичний, опери та балету, ляльковий).

- Як зазвичай кажуть, з чого починається театр? (З вішалки).

Глядачі входять в зал і що роблять? (Показують квитки)

Потім знімають верхній одяг і проходять в зал для глядачів. Знаходять ряд із зазначеним номером і сідають на місце.

Як потрібно проходити повз сидячих глядачів? (Особою до них).

Де можуть сидіти глядачі в театрі? (В партері).

Він розташований на рівні сцени.

Які ще місця є в театрі? (За партером на узвишші поміщається амфітеатр, над ним розташований балкон).

Як називається місце для виступу артистів? (Сцена).

Як називається штори які відкриваються перед глядачами? (Завіса).

Бічні штори називаються? (Лаштунками).

Добре, трохи поговорили про театр.

2.Речевая розминка.

    1. Комплекс дихальних вправ «Хто і як?» (Слайд)

Щоб правильно, виразно і красиво говорити, кожен актор, перед тим як вийти на сцену проводить дуже багато репетицій. А ми зараз проведемо невелику розминку для нашого артикуляційного апарату. Всі наші дії ми будемо виконувати за лаштунками. Чи готові? Я буду вам показувати вправи на дихання, а ви будете за мною повторювати. Отже, разом зі мною.

Як ми сміємося?

«Ха - ха - ха ...»

Як повітря виходить з кульки? (Вдих і видих до кінця)

«З - з - з ...»

Подули на кульбаба

«Ф - ф - ф ...»

2.2. Робота над скоромовкою. (Слайд)

- прочитайте самостійноскоромовку.

Чорної Галці чорний дрізд подарував чорниці гроно.

Чорна галка чорницю склювала, тільки, уявіть, чорніше не стала.

Сподобалася вам скоромовка?

Який звук повторюється? (Звук [ч].)

Прочитайте повільно, швидко, виразно.

3. Перевірка домашнього завдання.

А зараз ми з Вами як справжні актори, будемо виступати на сцені. Виразно читати вірші. А хто мені скаже, як звуть поета цих чудових віршів? (С.Я. Маршак).

Скажіть, чим вони схожі?(Розповідається про природу)

А тепер деякі хлопці нам прочитають ці вірші.

Як ми оцінюємо гру акторів на сцені?

( Діти оцінюють читання один одного, оплесками ).

4. Робота по темі уроку.

І так, починається наш «Літературно-мистецький вечір, присвячений А.Л. Барто ».

Зустрічаємо оплесками наших провідних Фоміну Поліну і Хаджинова Артема.

4.1. Розповідь про життя і творчість А.Л. Барто (Слайд ...)

Агнія Львівна Барто народилася в родині ветеринарного лікаря Льва Миколайовича Волова в 1906 році.

Згадувати своє дитинство Агнія Барто не любила. Сім'я вела типову на ті часи інтелігентну життя: домашню початкову освіту, Французька мова, Парадні обіди з ананасом на десерт.

Лев Миколайович, шанувальник мистецтва, бачив майбутнє дочки в балеті. Агнія старанно займалася танцями, але великого таланту в цьому занятті не виявляється. Рано проявилася творчу енергію направляла в інше русло - віршоване. Віршами вона захопилася слідом за гімназичними подругами.

У 1925 році дев'ятнадцятирічна Агнія Барто випустила свою першу книжку - "Кітайчонок Ван Лі".

Під час Великої Вітчизняної війнисім'я Агнії Львівни влаштувалася в Свердловську.Вона працювала токарем на заводі. У 1942 році пішла на фронт фронтовим кореспондентом ..

У столицю Барто повернулася в 1944-му році.

Багато віршів Агнія Львівна присвятила дочки Тетяни. А з появою онука Володі написала ряд віршів: "Вовка - добра душа".

А. Барто часто можна було побачити серед хлопців. Вона відвідувала школи, була присутня на уроках, зустрічалася зі своїми читачами в дитячих бібліотеках. Часто приїжджаючи на виступи Агнія Барто пропонувала: "Шановні діти, - я прочитаю лише перший рядок, а ви самі продовжуйте інше". Не було випадку, щоб хлопці не згадали вірш.

Все життя присвятила А. Барто дитячої поезії і залишила нам багато чудових віршів.

4.2. виставка книг .

А.Л. Барто писала дуже багато. Її твори зібрані в збірки і окремі книги.

Які вірші А.Л.Барто вам відомі? (Діти розповідають вірші, з опорою на ілюстрації в книгах)

Про дом і для кого вона пише вірші? (Відповіді дітей)

4.3. Робота над віршем «У театрі».

4.4. прогнозування тексту .

Зараз хлопці давайте розглянемо ілюстрації до вірша с. 113-115. Як ви думаєте, про що могла написати поетеса в ньому. (Відповіді учнів).

Словникова робота.

У тексті твору вам зустрінуться слова, значення яких ми зараз уточнимо.

Гримнув - раптово і з силою пролунав; загримів.

Послухайте вірш А. Барто. (Учитель читаєвірш.)

Чи правильно ви припустили, про що буде йти мова в цьому вірші?

    1. Аналіз вірша.

Кожен актор перед грою на сцені, довго і старанно репетирує свою роль. Для того щоб у нього все вийшло, він повинен жити цієї роль, перейнятися нею (усвідомити, зрозуміти). Ось і ми зараз з Вами будемо аналізувати наше вірш, для того, щоб прочитати його з правильною інтонацією, виразно.

Знайдіть рядки, в яких йдеться про велике бажаннядевочкі потрапити в театр.

Прочитайте про те, що дівчатка побачили в театрі.

    Що сталося з однією з дівчаток? Прочитайте про це.

    Прочитайте, як вони шукали номерок.

    Як ви думаєте, Барто засуджує дівчаток або з доброю посмішкоюїм щось підказує?

    Цей вірш веселе, глузливе або сумне?

пояснити йогоните.

    1. виразне читаннявірші учнями.

Физкультминутка (антракт)

(Антракт - між діями, актами ).

4.7. Гра «пантоміми»

Ми перевтілюємося в акторів. Для участі в цій сценці мені потрібні 3 учасники. Один автор і 2 актора, які будуть показувати дії на сцені без слів. Всі ми пам'ятаємо правила поведінки в театрі? І так ми починаємо.

(Один з учнів буде читати вірш, а двоє учнів показувати (виконувати дії). (Пантоміми-вид сценічного мистецтва, в якому основним засобом створення художнього образує пластика людського тіла, Без використання слів).

5. Осмислення, узагальнення і систематизація знань .

5.1. Робота над віршем «Розлука» .

Хлопці, ми сьогодні познайомимося і проаналізуємо ще одневіршА. Барто.

- Що значить для вас слово розлука? (висловлюючисьня дітей, тлумачення в словнику. (Розлука -життя вдалині від близьких.)

- Чи траплялося вам залишатися вдома без мами, але не на кілька хвилин або годин, а на кілька днів або тижнів?

- Чи легко було пережити розлуку з мамою?

- Ось і герою вірші Агнії Львівни було так само важко без мами. Про це - вірш «Розлука».

- Відкрийте підручники на стор. 112 і розгляньте ілюстрації до вірша. Хто стане героєм вірша? Що можна розповісти про цього хлопчика?

1) Словникова робота.

У тексті твору вам зустрінуться слова, значення яких ми зараз уточнимо. Ці слова у нас на екрані.

    Діти, прочитайте перше слово.

    гамма - як ви розумієте значення цього слова?

(Гамма - послідовність музичних звуків, збудованих у висхідному або низхідному напрямках).

    Діти прочитайте друге слово.

    відрядження - як ви розумієте значення цього слова? (Службове доручення, пов'язане з виїздом кудись).

А що такеПрилуки ? (Місто) Правильно, це місто, яке знаходиться на Україні в Чернігівській області.

- потерпимо трохи - трохи, трохи - трохи.

2) Робота по тексту вірша.

Зараз я прочитаю вірш. Ви стежите, слухайте, а потім скажіть, співчуваєте ви хлопчикові?

Учитель виразно читає вірш.

    Чи сподобалося вам вірш?

    Який настрій викликало у вас вірш?(Сумне, сумне.)

    Співчуваєте ви хлопчикові?

    Чому?

А тепер читаємо по частинах, щоб ви його добре запам'ятали. (7 осіб)

3) аналіз тексту

1) Від імені кого написано вірш?

2) Прочитайте про себе перше рядочки і скажіть, що робив хлопчик для мами?

Прочитайте другому чотиривірші, що робив хлопчик?

Прочитайте третій уривок і скажіть, що ще робив хлопчик для мами?

Хлопці, ви назвали 6 вчинків, які хлопчик робив для мами.

Подивіться на першу картинку. Що на ній зображено?

(Хлопчик їсть морквину, але він не просто її їсть, він їсть овочі та фрукти, які дає мама, а у фруктах вітаміни, які необхідні для росту і здоров'я дітей. Це морква, буряк, яблука).

Тепер подивимося на другу картинку, що на ній зображено? Відповідь на це питання знайдіть в тексті. Правильно.

Тепер подивимося на третю картинку, що на ній зображено?

Все що ми перерахували, це коли мама була вдома.

3) Де тепер мама? Прочитайте.

4) Чи змінилася життя хлопчика після від'їзду мами? (Відклав убік гами)

Як ще? (Надивився в телевізор)

Хлопці. Він сидів перед телевізором стільки, скільки він хотів, а це шкідливо для зору. Телевізор потрібно дивитися в певний час і дивитися дитячі передачі.

Що він побачив по телевізору? (Там у них одна актриса ходить в маминій прочісування)

Що ж має на увазі Агнія Барто під цими рядками?

Подивіться на останню картинку. Що на ній зображено?

Подивіться на їх настрій. Їм сумно, нудно без мами.

Хором прочитайте вірш до кінця.

1) Що робить хлопчик?

2) За звичкою або від нудьги хлопчик робить?

Розсудити з дітьми, що його до цього привчила мама, що все потрібно виконувати правильно, добре і сумлінно.

- Знайдіть дієслова. Прочитайте вірш, виділяючи їх голосом.

5.2. складання сінквейна . (Слайд)

(Картка - допомагай-ка для складання сінквейна )

    Головне слово: «Розлука»

    Два прикметників (яка?)

    Три дієслова (що робить?)

    Одне речення з 4 слів (цитата, прислів'я)

    Слово, словосполучення, пов'язане з 1-им,синонім, Виралишнього особисте ставлення пише)

наприклад:

1.Разлука

2.Долгая, виснажлива

3.Сжігает, турбує, мучить

4. "З коханими не розлучайтеся!" (У розлуці любиш гарячої.)

5.Бесконечность (Розставання з близьким.)

5.3. Творча робота.

Хлопці, як ми можемо попрацювати над текстом, щоб наш настрій і настрій героя покращився? ( Придумати інше закінчення вірша)

Спробуйте закінчити вірш по-своєму (вислів дітей за бажанням).

    Рефлексія.

Хлопці, на цьому наша подорож по театру підійшло до кінця.

- Що ви робили сьогодні на уроці? (читали, думали, становили, аналізували)

Синя - було важко, желтая - було приємно працювати, багато встиг зробити,

зОлені - знав відповіді на всі питання.

    Підсумок уроку.

Отже, хлопці підведемо підсумок нашої подорожі. Про яку письменниці, поетесі ми говорили? Що ви нового цікавого дізналися? Які вірші вивчили? Що ще вамзапам'яталося? Чи сподобався вам урок? Чи досяг ми поставлених цілей?Покажіть ваш настрій.

8. Домашнє завдання.

підготувати виразітельное читання віршів стор. 112-115.

Большакова Е.С.

Учитель ДГІТ № 61

План-конспект уроку з літературного читання у 2 класі

План-конспект уроку з літературного читання у 2 класі створений в допомогу вчителям, які працюють в початкових класах. Урок сконструйований таким чином, щоб на наочному прикладі виховувати у дітей моральні якості: Почуття відповідальності, щирості, доброти і довіри. можливе використання різних видівроботи з текстом (читання по ланцюжку, використання прийому "Я почну, ти продовжуй"
Автор: Пілімон Катерина Андріївна, вчитель початкових класів державної установиосвіти " Середня школа№ 40 м Вітебська "
Тема:Л. М. Толстой «Кісточка»
мета:
1. познайомити учнів з творчістю Л. М. Толстого і його біографією;
2. удосконалювати навички читання, його правильність, швидкість, усвідомленість;
3. виховувати вольові якості, сприяти розвитку доброго ставлення до людей, виховувати почуття дружби, співпереживання.
устаткування:
Портрет Л.М.Толстого, ілюстрації обкладинок його книг, слова з прислів'ями (надруковані на листках), зображення сумного і веселого сонечка, промінчики (для рефлексії)
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
- Здрастуйте, хлопці! Давайте налаштуємося на роботу, сміявся собі і своєму сусідові і побажаємо один одному успішної роботи!
2. Перевірка домашнього завдання.
- З яким твором ви познайомилися на минулому уроці?
- Хто його автор?
- Правильно. Хто нам виразно прочитає вірш? (Опитування декількох хлопців + аналіз читання)
- А яким ви собі уявили хлопчика Вітю? Хто хоче його описати?
3. Повідомлення теми і постановка навчальних завдань.
- Сьогодні на нашому уроці ми з вами познайомимося з невигадані розповіді, який називається «Кісточка». Ця розповідь про одного хлопчика, який спочатку почервонів, потім зблід, і про його вчинок. Ми дізнаємося, чому так сталося. І, звичайно ж, познайомимося з автором даного твору.
4. Біографічна довідка.
- Хлопці, вам, напевно, вже знайоме ім'я Л. М. Толстого?
- Хто з вас знає, що це за письменник? (Відп.)
- Правильно, Л. М. Толстой жив дуже давно, ще за часів ваших прапрабабусь, майже 200 років тому. Він народився в садибі Ясна Поляна в великій дворянській родині. Був він четвертим дитиною. Коли хлопчикові виповнилося 2 роки, померла його мама. Батько теж помер рано. Вихованням дітей займалася далека родичка.
Все своє життя, а прожив Толстой 82 роки, він присвятив літературі. Він любив вчитися і самостійно вивчив історію і медицину, займався музикою, малюванням. Л.Ніколаевіч відкрив в Ясній Поляні школу для селянських дітей і сам навчав їх. Він почав працювати над «Азбукою», він написав понад 100 нових казок і оповідань, серед яких «Три ведмеді», «Їжак і заєць», «Кісточка», «Пилипко» і ін.
Його твори перекладені на багато мов світу.
5. Підготовка до первинного сприйняття
а). Форма організації - вступне слово вчителя з елементами бесіди.
- Хлопці, а чи знаєте ви, коли і від чого червоніють і бліднуть люди? (Відп.)
- Чи бувало таке з вами? (Відп.)
б). Словникова робота.
- А зараз давайте приступимо до прочитання розповіді. Відкрийте свої підручники на сторінці 112.
- У тексті є незнайомі слова, які зараз пояснимо, звернувшись до словника (написано на дошці, читає 1 учень):
Світлиця - кімната або чиста половина селянської хати
6. Первинне сприйняття та аналіз первинного сприйняття.
а). Спосіб організації - читання вчителем
- Отже, приготуйтеся уважно слухати розповідь. Постарайтеся відповісти на питання: «Сюжет розповіді вигаданий письменником або це насправді могло бути?»
(Вчитель читає)
- Давайте тепер трохи відпочинемо. Встаньте, вийдіть з-за парт.

Буратіно потягнувся:
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторони розвів -
Видно ключик не знайшов.
Щоб ключик відшукати,
Потрібно на носочки встати!
- Сідайте, продовжимо наш урок.
б). Бесіда для перевірки первинного сприйняття:
- Отже, так ви думаєте, сюжет оповідання вигаданий або так могло б бути насправді? (Відп.)
- Чому ви так думаєте, доведіть (відп.)
- Дійсно, адже Толстой писав свої розповіді лише про те, що відбувалося насправді. І він нічого не вигадував, як і наш випадок з Іваном.
- Подумайте, якщо наша розповідь не вигадка, то до якого жанру літератури його можна віднести? (Бувальщина)
- Молодці! Скажіть, будь ласка, яких героїв розповіді ви запам'ятали? (Відп.)
- Хто головний герой? Чому? (Відп.)
- Чи можна сказати, що головним героєм є слива? Доведіть (відп.)
7. Підготовка до повторного читання
- Хлопці, зараз текст ви будете читати самостійно, але перед цим давайте підготуємося.
- Зверніть увагу на дошку. На ній ви бачите скоромовки (вони написані на дошці). Прочитайте. (Читають 2 учня в звичайному темпі):
Слива стигла солодка, солодким соком налита;
Червоною фарбою фарбую дахи в червоний колір.
- А тепер постарайтеся вимовляти їх з різною інтонацією (здивуєтеся, злякайтеся, прошепоти)
- Молодці!
8. Повторне читання і аналіз твору.
а). Вид читання - по абзацах
(Читають)

б). Бесіда про прочитане:
- Чому Ваня за обідом почервонів, як рак? Поясніть.
- В який момент Ваня зблід? Чому? Зачитайте.
- Чому хлопчик з'їв сливу? Як про це йдеться в оповіданні?
- Чи довго Ваня готувався з'їсти сливу? Зачитайте, подумайте, з якою інтонацією треба прочитати ці рядки?
- Чи встиг він насолодитися смаком сливи? Зачитайте. З якою інтонацією будемо читати ці рядки?
- Як ви думаєте, здогадався чи батько, хто взяв сливу?
- Давайте охарактеризуємо батька. Яким він був (написано на дошці, потрібно з'єднати):
добрий
Мудрий
дурний
злий
Суворий
справедливий
- Прочитайте, що сказав батько іншим дітям?
- Так від чого ж заплакав Ваня?
- Подумайте, як ще могла б закінчиться ця історія?
в). Інші види роботи (складання плану):
- Молодці, хлопці! Чи сподобався вам розповідь? Удома вам належить його переказати, щоб було легше, давайте спробуємо скласти план (записується в ході обговорення):
- Отже, як ви думаєте, на скільки частин можна поділити розповідь? (На 4)
- Правильно, розділимо нашу розповідь на 4 частини.
- Про що йдеться в першій? (Про те, що Ваня ніколи не їв слив і все розглядав їх)
- Як озаглавим? (Ваня розглядає сливи)
- Про що йдеться в другій частині? (Про те, що Ваня не втримався і з'їв сливу, а батькові збрехав)
- Як озаглавим? (Хто з'їв сливу?)
- Про що йдеться в третій частині? (Про те, що сказав батько про зниклу зливі)
- Як озаглавим? (Слова батька)
- Що ми дізнаємося з четвертої частини? (Те, що Ваня дуже злякався і заплакав)
-Як озаглавим? (Всі засміялися, а Ваня заплакав)
- Молодці! Який вийшов у нас розгорнутий план!
9. Заключна бесіда.
- Хлопці, ось ми і прочитали розповідь. Подумайте, так що ж поганого зробив хлопчик?
- Які почуття він у вас викликає? Ви смієтеся над ним або вам його шкода?
- Як ви ставитеся до його вчинку?
_Чему хотів навчити нас автор оповідання? (Бути терплячими, мати силу волі, бути чесними)
- Зверніть увагу на дошку (на ній вроздріб написані слова з прислів'їв, потрібно відновити порядок слів. Неправильні - написані, а правильний варіант виставляється з надрукованих слів). Тут написані прислів'я, але от лихо, поки я готувалася до уроку, вітерець повіяв і переплутав всі слова. Давайте з вами спробуємо їх скласти правильно:
Завжди, явним, таємне, стає;
Краще, ніж, правда, солодка, гірка, брехня.
- Як ви розумієте їх зміст?
- Як ще можна було б назвати нашу розповідь, використовуючи прислів'я?
10. Творча діяльність по слідах прочитаного.
- Постарайтеся уявити себе на місці батька і прочитайте з відповідною інтонацією його слова (читають кілька учнів).
11. Підсумки уроку.
- З яким розповіддю сьогодні ми познайомилися?
- Хто його автор?
- До якого жанру літератури він належить?
12. Рефлексія.
- Молодці, хлопці! Ви все добре сьогодні працювали, я задоволена вами. Давайте оцінимо наш урок (відкрити дошку, на ній - зображення двох сонць - сумного і веселого)
- Той, кому він сподобався, нехай прикріпить свій промінчик до веселого сонечка
- Ну а той, кому було нудно, нехай подарує свій промінчик сумного сонця.
13. Д / З
- Вашим будинок. зад. Буде переказ прочитаного нами розповіді. Урок закінчено.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...