Конспект по автоматизації звуку з в словах. Конспект індивідуального логопедичного заняття з автоматизації звуку "У гостях у Зайчика"

конспект індивідуального логопедичного заняття

по автоматизації звуку [з]

Тема:Звук [з]. (Етап автоматизації.)

Логопедическое висновок:Фонетичне недорозвинення мови у дитини з дизартрією.

вік: 4 роки

цілі:

освітні:

Корекційно-розвиваючі:

    Розвиток тонких диференційованих рухів мови при організації артикуляції укладу на звук [с];

    Розвиток досвіду комунікативної поведінки при відповідях на питання;

    Закріплення умовно-рефлекторної зв'язку між артикуляційних і акустичним образами звуку [з];

    Автоматизація навички вимовляння звуку [з] в словах;

    Розвиток досвіду координованих рухів пальців рук при виконанні серії вправ.

Корекційно-виховні:

    Формування навички збереження, утримання навчальної пози в рамках заняття;

    Розвиток досвіду продуктивного сприйняття в рамках заняття.

устаткування:

Іграшка "Собака Сайка", іграшка "Метелик на квітці", заохочувальна наклейка

хід заняття

п / п

етап заняття

Орг. момент

Здрастуй! Я рада тебе бачити.

Ну що, почнемо наше заняття?
Подивися, хто до нас прийшов! Хто це? Це собачка. А як звуть собачку? Не знаєш? Я також не знаю. Давай, запитаємо. Нашу собачку звуть Сайка. Представся Сайкс, їй цікаво, з ким вона сьогодні буде грати.

артикуляційна гімнастика

Давай, зробимо зарядку для язичка. Як ти думаєш, чому він буде зараз займатися?

Для чого потрібно робити зарядку язичку? ( щоб він був слухняним і правильно вимовляв звуки)

1. «Посмішка»

Двері-губи гнучкі.

Можуть стати усмішкою.

2. «Трубочка»

Можуть в трубочку зібратися,
Після знову посміхатися.

3. «парканчик»

Вхід в будинок двері замикають.

Двері різні бувають.

Двері-зуби-осторожно-

Закриваються надійно.

4. «Хоботок»

Нас зустрічає добрий слон.

Довгий хобот тягне він.

Якщо дуже захотіти,

Можна хоботом вертіти.

5. «Гойдалки»

Він вікно не закриває,

Донизу кінчик опускає.

Язичок не втомлюється:

Тягнеться тепер вперед.

Погуляв зовсім трошки,

Широко відкрив віконце.

Він вікно не закриває,

Догори кінчик піднімає.

6. «Лопаточка»

Язичок трохи втомився.

Він спокійно полежав.

7. «Гірка»

Спритно зробив місток,

Вниз заховав хвостик.

пальчикова гімнастика

Кицька в нірку пробралася,

На замочок закрилася,

В дірочку вона дивиться

За парканом пес сидить.

Дихальна гімнастика

Гра "Метелик"
Сайка до нас прийшла
Метелика свою привела

З метеликом ти пограй

І дихання розвивай


Подивися, наша метелик сидить на квітці. Сдуй метелика з квітки. Видихай плавно, не надувай щоки.

Фіз.мінутка

Ми поду високо: С-С-С

(Промовляючи звуки, дитина встає на носочки, піднімає руки вгору)

Ми поду низько: С-С-С

(дитина присідає)

Ми поду далеко: С-С-С

(Дитина випрямляється, нахиляється вперед, витягнувши руки)

Ми поду близько: С-С-С

(Стоячи прямо, руки підносить до рота)

Як здорово, ти вмієш дути!

Артикуляційний образ звуку

Яке місце займають губи? Вони розтягнуті в усмішці. Зуби зближені і створюють перешкоду для повітряного струменя. Кінчик мови впирається в нижні зуби.

Автоматизація звуку

Подуй, як вітерець. З-С-С

Подуй, як чайник. З-С-С

Подуй, як насос. З-С-С

Давай заспіваємо нашу пісеньку:

СА-СА-СА

СО-СО-СО

СУ-СУ-СУ

Си-си-си

Яка красива пісенька у нас вийшла!

Пам'ятаєш, ми з тобою вчилися говорити пошепки? Давай ще раз спробуємо.


[А] пошепки [О] пошепки [І] пошепки [З] пошепки

[А] голосно [О] голосно [І] голосно [З] голосно

Розвиток фонематичного слуху

Я назву слово, а ти визнач, чи є в ньому звук [з]

Світлофор, стілець, пенал, пилосос, лисиця, крісло, рамка, фарби, каструля, глобус, велосипед, сік, ручка, стіл, слон.

Автоматизація в чистоговорки

Ти уявляєш, нашу Сайко вкусила оса.

Тепер вона з осою не дружить.

А ми з тобою повинні їх помирити.

Склади всі ми повторимо,

Сварку цю переможемо.

СА-СА-СА, СА-СА-СА–

вкусила в ніс оса.

СО-СО-СО, СО-СО-СО–

став мій ніс, як колесо.

СУ-СУ-СУ, СУ-СУ-СУ–

я здійсню в руці несу.

Си-си-си, си-си-си–

не боюся я злий оси.

Освіта форми іменників в однині та множині

«Один-багато»

У Соні-стілець; у Сани -... (стільці)

У Соні-стіл; у Сани -... (столи)

У Соні-чобіт; у Сани -... (чоботи)

У Соні-сумка; у Сани -... (сумки)

У Сані-супи; у Соні -... (суп)

У Сані-слони; у Соні -... (слон)

У Сані-собаки; у Соні -... (собака)

У Сані-сири; у Соні -... (сир)

підсумок заняття

Що тобі найбільше сподобалося?

З ким ти сьогодні грав?
Як звуть Собачку?

оцінювання

Ти сьогодні добре займався! І заслужив наклейку!

Домашнє завдання

Домашнє завдання, буде тебе чекати в твоїй зошити.

Пояснювальна записка до корекційного індивідуального заняття «Автоматизація звука [С] у прямих складах».

Своєчасне оволодіння правильною мовою має величезне значення для формування повноцінної особистості дитини та успішного навчанняйого в школі. Різноманітні порушення усного мовлення, що утрудняють оволодіння правильним читаннямі грамотним листом, - одна з поширених причин неуспішності учнів початкових класів.

Найбільш часто мовні дефекти спостерігаються у вимові, правильно формувати яке досить складно, оскільки дитині необхідно навчитися управляти своїми органами мовлення, здійснювати контроль за власною мовою і мовою оточуючих.

Дефекти звуковимови самі собою не зникають. Своєчасно не виявлені і не усунуті порушення закріплюються, стають стійкими.

Дошкільний вік найбільш сприятливий для розвитку і формування мови у дітей, а її недоліки в цей час легше і швидше долаються. Це створює сприятливі умови для повноцінного мовного і психічного розвиткупідростаючого людини.

Від того, наскільки ефективно проводиться робота в логопедичній групідошкільного освітнього закладу, Залежить подальше навчання дитини в школі.

Логопедичні заняття - основна форма корекційного навчання, Що сприяє поступовому розвитку всіх компонентів мовлення і підготовки до школи. Навчання правильної мови вимагає регулярних, послідовних занять, які дозволяють сформувати у дитини певний динамічний стереотип.

Важливе місце при усуненні дефектів звукової сторони мови і формуванні навичок правильної звуковимови займають індивідуальні заняття.

З точки зору вищої нервової діяльності- це запровадження новоствореної і закріпленої щодо простий зв'язку мовного звукув більш складні послідовні структури - склади і слова.

Ця робота важка для нервової системиі вимагає дуже великої обережності і поступовості, які виражаються в переході від ізольованого звуку до різних типів складів і звукосполучень, потім до слів з цим звуком, а в подальшому до пропозицій і різним видамрозгорнутої мови.

Метою даного корекційного індивідуального заняттяє автоматизація звуку С в прямих складах.

Завданнями даного корекційного індивідуального заняття з автоматизації звуку З є:

1. Навчальні завдання:

  • закріплення знань про механізми утворення даного звуку - ізольовано, в прямих складах.
  • формування понять «звук», «склад».

2. Розвиваючі завдання:

  • вдосконалення рухливості органів артикуляційного апарату;
  • розвиток кінестетичних відчуттів на даний артикуляційний уклад;
  • розвиток фонематичного слуху і сприйняття;
  • вдосконалення навичок звуко-літерного аналізуз використанням графічного запису;
  • розвиток немовних психічних процесів.

3. Виховні завдання:

  • виховання інтересу до змісту заняття;
  • виховання працьовитості, наполегливості, адекватного ставлення до свого дефекту звуковимови;
  • виховання мовного чуття, комунікативних навичок.

4. Корекційні завдання:

  • усунення неправильного артикуляції укладу досліджуваного звуку: ізольовано, на матеріалі складів
  • подолання мовного негативізму;
  • підвищення ефективності корекційного навчання і розвитку дитини, використовуючи сучасні інформаційні технології.

Пропонований корекційна індивідуальне заняття по автоматизації звуку / С / призначений для дітей 6-7 років.

Етапи занять чітко виділені, взаємопов'язані і послідовні і враховують зони найближчого розвитку дітей дошкільного віку.

Технології, що використовуються в корекційній роботі:

  • ігри та ігрові прийоми;
  • словесні інструкції;
  • наочні методи;
  • використання графічних схем;
  • здоров'язберігаючих технологій: використання масажних м'ячиків
  • мультимедійні технології- слайд презентаціяяк частина заняття.

Новизною даного корекційного індивідуального заняття з автоматизації звуку / С / в прямих складах є: інтеграція в освітній процес сучасною мультимедійною технологією. На сьогоднішній день, це зручний і ефектний спосіб представлення інформації за допомогою слайд - презентацій. Використання мультимедійних засобів навчання дозволяє привнести в безпосередньо освітню діяльністьефект наочності і допомагає дитині засвоїти матеріал швидше, акцентувати увагу дітей на значущих моментах викладається інформації; створює наочні ефектні образи у вигляді фотографій, малюнків, слайд-шоу, звукового оформлення і дикторського супроводу, відеофрагментів і анімації, тривимірної графіки, тобто тих чинників, які найдовше утримують увагу дитини. Одночасне вплив на два найважливіших органу сприйняття (слух і зір) дозволяють дитині досягти набагато більшого ефекту, а саме - запам'ятовувати 20% почутого і 30% побаченого, і більше 50% того, що він бачить і чує одночасно.

Таким чином, за допомогою яскравих слайд -Презентації процес сприйняття і запам'ятовування нової інформації дітьми відбувається швидше і ефективніше.

Отже, сучасна мультимедійна технологія навчання допомагає розвивати: асоціативне мислення, зорову і слухову пам'ять, зорове і слухове увагу, уяву і мова.

При складанні даного корекційного індивідуального заняття з автоматизації звуку / С / в прямих складах використовувалися наступні посібники:

  • Бартенєва Т. П. Використання інформаційно-комунікаційних технологій в процесі розвитку і навчання дошкільнят
  • Рябцева О. В. Використання медіатехнологій в освітньому процесіДОУ.
  • Методичний посібник Борисова Е.А. «Індивідуальні логопедичні заняття з дошкільнятами»
  • інтернет ресурси.
  • програма Microsoft Power Point.

Конспект індивідуального заняття.

Тема: «Автоматизація звука [С] у прямих складах».

мета:

  • автоматизація звуку [С] у прямих складах

завдання:

  • Уточнити артикуляцію і ізольоване вимовлення звуку [з].
  • Продовжувати формувати тривалу, спрямовану повітряний струмінь.
  • Продовжувати вчити вимовляти звук [з] в прямих складах.
  • Тренувати у визначенні наявності звуку в складах.
  • Ознайомити з буквою, що позначає звук С
  • Розвивати увагу, мислення.
  • Виховувати інтерес до змісту заняття;
  • Усувати неправильний артикуляційний уклад досліджуваного звуку: ізольовано, на матеріалі складів.
  • Долати мовної негативізм.
  • Підвищувати ефективність корекційного навчання і розвитку дитини, використовуючи сучасні інформаційні технології.

устаткування:

  • Великий конверт з вкладеними в нього завданнями;
  • картинки-символи до артикуляційних вправ;
  • схема артикуляції звука [с];
  • картки для вправи «Докажи слівце», картинки-половинки: лисиця, намиста, коса, ваги, оса, годинник, колесо, комп'ютер, слайд-презентація.

Хід заняття:

етапи заняття

діяльність логопеда

діяльність дітей

1.Орг. момент Мені сьогодні передали лист і сказали відкрити на занятті. Давай дізнаємося, що ж в цьому листі? Відкриваємо конверт.

Але що це ?! А в цьому конверті ... якісь картинки. що ж
вони означають? Глянь-но, язичок твій зрадів: «Я знаю! Це для мене вправи! »

Як ти думаєш це завдання для язичка, щоб він навчився який звук правильно вимовляти? Давай зробимо гімнастику для язичка і подивимося, що буде далі.

Відкривають пісьмо.Рассматрівают картинки: гірка, лопатка, насос, парканчик ...
2.Сообщеніе теми заняття Сьогодні ми будемо продовжувати вчитися правильно вимовляти звук С в слогах.А допоможуть нам цікаві завданняз цього конверта.
3. Виконання артикуляційної гімнастики. Вправа для губ «Посмішка» Вправи для мови: «Лопатка», «Мова силач», «Чистим нижні зубки», «Гірка».

Вправа на вироблення повітряного струменя: «дуємо в соломинку»

Виконання вправ.
3.Аналіз артикуляції звуку Розгляд артикуляції профілю та обговорення артикуляційної пози: - коли ми вимовляємо звук з -кончік мови куди впирається в нижні або в верхні зуби ?,

Губи приймають яку форму: круглі або в усмішці?

Зуби зімкнуті або розімкнуті?

Куди спрямована повітряний струмінь при проголошенні звуку з?

- коли ми вимовляємо звук с- кінчик язика впирається в нижні зуби.- губи в усмішці

Зуби зімкнуті, але залишається невелика щілинки

Повітряний струмінь спрямована посередині мови

4.Характеристика звуку (СЛАЙД) Давай дамо характеристику звуку С.-Який це звук голосний або приголосний?

Який звук С- твердий або м'який? Яким кольором позначаємо?

Звук З - глухий або дзвінкий? (Чому?)

Це приголосний звук, тому що при проголошенні звуку З -повітряний струмінь зустрічає перешкоду в роті (зуби) .- Звук З -твердих, позначаємо синім кольором.

Звук С- глухий, тому що при проголошенні голосові зв'язкине працюють.

5.Закрепленіе звуку в ізольованому вигляді. Давай подивимося які завдання є ще в конверті. Відкрий його акуратно і промов: с-с-с.Іза конверта висипалися картки. Давай спробуємо з ними розібратися.

Під картинкою написано «Глобу». Не зрозуміло! Напевно, потрібно слово закінчити, а допоможе тобі звук [с]. Отже, я читаю слово, а ти в кінці вимовляєш звук [с].

Решта картинки представлені на слайді.

картинки (Логопед, промовляє слова без останнього звуку: глобус, автобус, насос, ананас, абрикос, пилосос.)

Відкриває конверт і вимовляє звук З ізолірованно.Договарівает
6.Связь звуку з буквою. (СЛАЙД) Давай згадаємо, що таке звук і буква? ЗВУК БУКВА

Звук З позначаємо буквою С.

Елемент у літери С спрямований в який бік: вправо або вліво?

Звук чують і вимовляють, а букву - бачать, читають, пішут.Елемент у літери С спрямований в праву сторону.
7.Развітіе фонематичного слуху. Щоб звук більше не губився, злови його і міцно стисни в кулачку. Слухай уважно. Як тільки почуєш звук [с], стисни міцно кулачок: фа, са, та, ши, хи, си, фу, зу, су, фо, зі, шо.Какой звук ти зараз ловив? звук З
8.Автоматізація звуку З у відкритих складах. Щоб кожен вузлик розв'язати, потрібно вимовити чарівні слова: са- са -са

си-си-си

са - са-са

си си-си

са - са - са

си-си си

се-се-се

се- се-се

се-се- се

Це шнурок з узелкамі.Ребенок, розв'язуючи вузлики, повторює за логопедом пари складів з наголосом то на першому, то на другому складі, то на останньому складі.
9. Звуковий аналіз складу СА (СЛАЙД) - Послухай: скільки звуків я вимовила: СА Назви перший звук і другий.

Давай позначимо фішками і буквами ці звуки.

Звук С- який фішкою позначимо? (Чому?)

Аналогічно проводиться робота з подальшим звуком складу.

-Два звука.- Перший звук С, другий-А.

Звук С- позначаємо синьою фішкою, тому що він твердий. Під фішкою викладає з каси букв -букву З

10. Домашнє завдання Подивися, в конверті залишилися якісь половинки картінок.Давай спробуємо з них скласти цілі кар
тинки. Я почну, а ти мені допоможеш. Ось перша половинка: бу.Клади другу половинку і домовлятися слово: си.А інші картинки збери будинку: про - са.лі - са

ве - си колі - со ко - Сача - си

Викладає другу частину картинки і вимовляє склад.
11.Ітог заняття. Залишилося дізнатися, хто ж надіслав нам всі ці завдання? Дізнатися не складно.

Ось питання:

У кого довгий ніс?

Дружить він з П'єро, з Мальвіною. Хто ж це?..

Логопед розгортає конверт, на внутрішній стороні якого зображений Буратіно.

Виявляється, Буратіно вирішив перевірити, впораєшся ти з його завданнями. Але у тебе був чудовий помічник - звук, який ти так красиво сьогодні вимовляв. Який це звук?

Дрягина Н.С., учитель - логопед, Самара.

Тема: Автоматизація звука [С] у словах, пропозиціях.

    • автоматизація [З] в словах, пропозиціях;
    • вправу в підборі антонімів - ознак;
    • вправу в розподілі слів на склади;
    • розвиток зв'язного мовлення: складання поширених пропозицій (по картинках);
    • розвиток фонематичного слуху, пам'яті, уваги, мислення.

Обладнання: предметні картинки, посібник "Пташка", лялька Соня.

Хід заняття.

  1. організаційний момент:
  2. Логопед: Здрастуй, Ілля! Зараз я тобі загадаю загадку. Послухай.

    "Світить, виблискує, всіх зігріває." Що це?

    Дитина: Сонце.

    Логопед: Правильно. Як ми скажемо ласкаво про сонце?

    Дитина: Сонечко.

    Логопед: Молодець! Уяви, що сонечко зігріває твоє обличчя, руки, тобі приємно. Давай потямся, сміявся, покажемо як нам добре і приємно. Подув холодний вітер, тобі холодно. Давай покажемо як нам холодно, не приємно. Знову засяяло сонечко.

  3. Логопед: Сідай. Ілля, я пропоную тобі відправитися в подорож. Воно буде непростим. Вирушаємо в путь. А в дорогу ми з тобою візьмемо звук, який зустрічається в словах: сова, сумка, каска, ліс, глобус ...
  4. Дитина: Звук [з].

    Логопед: Скажи звук [з] який?

    Дитина: Звук [з] - приголосний, глухий, твердий, позначаємо синім кольором.

    Логопед: Йдемо по доріжці і співаємо пісеньку. Повтори за мною точно як я:

    Ста - сто - сту

    Ска - ско - ську

    Сну - сно - сни

    Сом - сад - суп

    Стілець - стіл - стук

  5. Логопед: Куди ж нас привела доріжка? Попереду річка, а містка немає. Тільки дошки які - то лежать ... (на столі купкою лежать 10 картинок: соми, собака, слон, літак, каструля, носоріг, лисиця, автобус, ліс, тролейбус). Давай розберемо дощечки. А розкладемо їх так: картинки, в назві яких звук [з] стоїть на початку, в середині, в кінці (використовується посібник "Пташка")
  6. Логопед: Порахуй картинки. Яких більше "дощечок"?

    Дитина: Більше "дощечок" там, де звук [з] на початку слова.

  7. Логопед: А тепер давай побудуємо місток. Викладаючи місток з цих "дощечок". Спочатку ті "дощечки", в яких 1 склад, потім 2 складу, 3 складу.
  8. Дитина: Ліс, слон - 1 склад, лисиця, соми - 2 складу, каструля, автобус, тролейбус, носоріг - 3 складу.

    Логопед: Веселий.

    дитина : Сумний.

    Логопед: Підбери картинку, де у хлопчика веселе обличчя, а де сумне.

    Логопед: Широкий.

    Дитина: Вузький.

    Логопед: Покажи де широкий бант, а де вузький.

    Логопед: Низький.

    Дитина: Високий.

    Логопед: покажи, де висока ялина, а де низька.

    Логопед: Похмурий.

    Дитина: Ясний.

    Логопед: Яка картинка викликає посмішку, покажи, а яка смуток.

    Логопед: Новий.

    Дитина: Старий.

    Логопед: покажи, де нові сандалі, а де старі.

    Логопед: Молодець! Який звук зустрічався в кожному слові, яке ти називав? ([З])

  9. Логопед: Давай трошки відпочинемо, а потім далі підемо. Пальчикова гімнастика:
  10. Логопед: А тут нас зустрічає дівчинка Соня. Соня хоче з тобою пограти. Подивися, вона приготувала для тебе картинки. Подивися уважно і скажи, чим вони відрізняються?
  11. Логопед: Подивися, Соня приготувала для тебе ще картинки. Давай складемо по картинках пропозиції, а Соня послухає. (Світла їсть сушки. Соня п'є сливовий сік. Собака їсть м'ясо.
  12. Логопед: Молодець! Соні дуже сподобалися твої пропозиції. Вона дякує тебе і дарує тобі подарунок. Нам пора повертатися додому. А ось і наш місток. Треба знову пройти по ньому і згадати все картинки. Ти ж їх добре запам'ятав? Якщо дитина не може, то можна запропонувати йому допомогу згадай, чи були на картинках тварини, транспорт, посуд ... (Дитина згадує і називає картинку. Перегортаючи її і перевіряє правильність відповіді)

  13. Підсумок заняття: Ось і підійшло до кінця наше подорож. А який звук супроводжував нас в цій подорожі? ([С]). Молодець! Ти сьогодні дуже добре займався. Мені дуже сподобалося як ти вимовляв звук [C], як називав слова навпаки.

цілі:

Корекційно-освітні:

Закрепіть артикуляцію і ізольоване вимовлення звуку Ш, продовжувати вчити правильно вимовляти звук Ш в складах і словах, вчити визначати наявність звуку в словах, вправляти в освіті Ім.П.множественного числа іменників.

Корекційно-розвиваючі:

Розвивати артикуляционную і дрібну моторику; фонематичний слух; силу ротового видиху; зорову увагу, Пам'ять, мислення.

Корекційно-виховні:

Виховувати пізнавальний інтерес до логопедичних занять, позитивний емоційний настрій на заняття.

Хід заняття.

1. Організаційний момент: Правило мови:

Кожен день, завжди, всюди,

На заняттях, у грі

Голосно, чітко, говоримо

І ніколи ми не поспішаємо!

2. Повідомлення теми заняття. «Сьогодні ми з тобою будемо продовжувати вчитися вимовляти звук Ш ».

3. артикуляційний-пальчиковий ігротренінг(Вправи для звуку Ш)

Казка: Жила-була мишка. Прокинулася вона в своєму будиночку, відкрила віконце і вийшла на ганок, погрілася на сонечку ( «Лопаточка») і пішла додому мишка пити чай з чашечки ( «Чашечка»). Випила одну чашечку чаю, другу, третю. Згадала, що у неї є варення і бублик ( «Смачне варення», «Бублик»). Потім мишка побачила пушинку і вирішила з нею трохи пограти ( «Фокус»).

4. Розвиток фонематичного слуху.

Раптом захотілося їй пограти з повітряною кулькою. Якщо його погано тримати, то з нього починає виходити повітря: ш-ш-ш. Слухай уважно і міцно стискай кулачки, коли куля почне спускатися: С, Ф, Ш, Х, Ш, Ж, Ч, Ш, ША, СА, ШУ, Жи, ШИ, ШАПКА, ЖАБА, ШУБА, САПОГИ, МАШИНА

(Логопед вимовляє звуки, склади, слова, а дитина виділяє на слух звук Ш, склади зі звуком Ш, слова зі звуком Ш).

5. Аналіз артикуляції

  • Губи округлені та злегка витягнуті вперед
  • Зуби зближені, але не стикаються
  • Широкий кінчик язика піднятий до альвеол, але не притиснутий до них.
  • Середня частина мови прогинається донизу.
  • Бічні краї притиснуті до верхніх корінних зубів.

Широка, тепла повітряна струмінь проходить рівномірно по середині мови

Гра на звуконаслідування: « Змія шипить »: вдих носом, видих: Ш-Ш-Ш-Ш

6. Домовляння останнього звуку

А потім захотілося їй в хованки пограти. Сховалася мишка в своєму будиночку і тихенько шарудить: ш - ш - ш. Чим це вона так шарудить? Це вона розглядає свої картинки. Давай подивимося і пошуршім разом з мишкою: ми ..., ду ..., ками ..., малі ....

(Логопед показує і називає дитині картинку, а той договорює останній звук.)

7. Автоматизація в складах.

Мишка села за піаніно і заспівала пісеньки - шуршалочкі. Послухай їх і заспівай разом з мишкою: ша - шу - ша, ши - шо - ши, ше - ша - шу, ша - ши - шо.

(Дитина «грає» пальчиками на «піаніно» і промовляє складові ланцюжка.)

А потім вона пішла гризти горішки: аша иші еше ушу аш ош иш уш

(Дитина промовляє склади, поєднуючи пальчики на обох руках)

8. Автоматизація в словах.

А) Відправилася мишка на прогулянку, але не може знайти доріжку. Допоможи їй. Потрібно вибрати тільки ті картинки, в назві яких є звук Ш, і викласти з картинок

доріжку.

б) вирішила мишка по шляху зайти в магазин. Мишка побачила багато різних предметів.

(Перед дитиною викладаються картинки: шуба, машина, шафа, подушка і ін.).

Проводиться гра «Один - багато»:

шуба- шуби, машина-шафа шапка- подушка-

Ну ось тепер пора мишці і додому.

г) Прийшла мишка додому і стала складати вірші. А щоб мишці було легше, підкажи їй останні слівця.

Носить яскравий гребінець Мишка миється під душем,

наш веселий ... миє хвостик, миє ...

Ось біжить малятко зашелестіли тихо шини -

Сіренька ... Це їде до нас ....

9. Підсумок заняття.Нам пора прощатися з мишкою. Ти сьогодні дуже добре їй допомагав! А який звук допомагав тобі на занятті?

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...