Заняття з орігамі в доу. Технологічна карта по технології на тему "Робота з папером

Передовий педагогічний досвід в дитячому саду ДОУ

Технологічна карта КОП ТН Орігамі рибки з квадрата паперу з елементами аплікації «Рибки в акваріумі»

Некрасова Олена Василівна, вихователь Мадоу д / с №4 Перм

Найменування установи Мадоу «Дошкільний навчальний заклад № 4» м Пермі

Назва Короткостроковій освітньої практики технічної спрямованості: «Рибки в акваріумі»

вихователь: Некрасова Олена Василівна

Анотація. Основна ідея: орігамі є посередником між художнім і науковим розумінням світу. Він служить засобом розвитку різних психічних процесів, В тому числі і конструктивного мислення.

мета: оволодіння елементарними прийомами згинання паперу за схемами.

Кількість годин: 1 годину.

Максимальне число учасників: 10 чоловік.

Використовувані матеріали: алгоритм виконання дій, квадрати з кольорового паперу 15 * 15см, смужки кольорового паперу для прикраси виробів,

великий аркуш паперу (Акваріум) із заздалегідь намальованим на ньому підводним пейзажем, серветки, клейонка, клей, ножиці.

Список використаної літератури:

- «Орігамі для дошкільнят» авт. О. М. Жихарева вид. «Гном» м Москва - 2012 р

- «Орігамі в дитячому саду» авт. Світлана Мусієнко електронна версія - 2015 р

- «Орігамі з дітьми 3-7 років» методичний посібник авт. В. Н. Дегтева - 2012 р

Види діяльності дошкільника: читання художньої літератури, Розглядання тематичного альбому «Мешканці морів», Дидактична гра «Злови рибку».

Короткий опис змісту КОП ТН:

Поетапне виконання роботи вихователем з поясненням, одночасне дублювання дітьми:

  • Читання художньої літератури. Розгляд тематичного альбому «Мешканці морів», граємо в дидактичну гру «Злови рибку».
  • Подивіться, я візьму квадрат і покажу вам, як він перетвориться в акваріумну рибку.
  • Кладемо перед собою квадрат і згинаємо його по діагоналі, поєднуючи кути. Намагаємося поєднувати рівно, пропрасовуємо добре лінію згину.
  • Розгортаємо його, і згинаємо квадрат, поєднуючи по діагоналі два інших кута, так само проглажівая лінію згину.
  • Розгортаємо, перевертаємо на інший бік і згинаємо квадрат, поєднуючи боку, пропрасовуємо лінію згину.
  • Тепер розгортаємо квадрат і вгиналася бічні сторони по лінії згину всередину так, щоб вийшов подвійний трикутник. І добре пропрасовуємо все лінії згину.
  • Тепер беремо бічний кут верхнього трикутника і згинаємо його до середини так, щоб куточок виявився трохи нижче боку трикутника, добре пропрасовуємо лінію згину.
  • Також чинимо і з іншим боковим кутом верхнього трикутника.
  • Подивіться, що у нас вийшло! Рибка!
  • У міру необхідності надавати індивідуальну допомогу, вказівки, нагадування.

Прикраса дітьми рибок аплікацією.

  • Хлопці, а тепер потрібно прикрасити наших рибок. (Діти прикрашають рибок, використовуючи для аплікації знайомі способи вирізування. Нагадати про безпечну роботу ножицями. Заохочувати творчі прояви при оздобленні рибок. У міру необхідності надавати індивідуальну допомогу.)
  • Тепер можна помістити ваших рибок в наш гарний акваріум.
  • Візьміть клей, намажте ретельно зворотний бік рибки і приклеюйте кожен свою рибку в будь-яке місце акваріума.

Аналіз дитячих робіт (Самоаналіз).

  • Хлопці, скільки різних красивих рибок у нас вийшло!
  • Що ви можете сказати кожен про свою рибку?
  • Ви молодці! Всі дуже старалися!
  • Запропонувати дітям ввечері придумати невеликі розповіді про свої рибок.

Опис продукту: макет акваріума з рибками, схеми, моделі, алгоритми і т. д. (по бажанню).




Розвивати впевненість у власних силах. Вчити слідувати усним інструкціям і послідовності дій. Стимулювати розвиток пам'яті, в тому числі м'язової. Знайомити на практиці з основними геометричними поняттями. Вчити концентрувати увагу. Розвивати просторову уяву, зорове сприйняття інформації. Вчити читати креслення.


Орігамі- мистецтво складання фігурок з паперу. Орігамі народилося в Японії багато століть назад. Слово «орігамі» в перекладі з японської мови означає «складена папір» У другій половині 19 століття орігамі перейшло межі Японії. В даний час орігамі поширене в багатьох країнах світу.


Орігамі Художньо -естетичні розвиток дитини Розвиток просторово го уяви, окоміру, уваги і пам'яті. Залучення дитини до загальнолюдських їм цінностей Знайомство з основними геометричними поняттями і схемами. Підвищення навичок дрібних і точних рухів пальців обох рук Стимулювання самоосвіти я Розвиток мови, складання і розповідання казок, створення ігрових ситуацій.






Орігамі сприяє розвитку мови дитини, виконавши саморобку йому необхідно про неї розповісти мамі, бабусі, татові, одного і т.д. Дитина неодноразово розповідає як він робив, використовує знайомі терміни. Діти дуже люблять грати з виробами, обігруючи знайомі казки, розповіді, вірші






При заняттях орігамі це відбувається автоматично. Кожна дія вимагає участь очей, вимагає участь пам'яті (пам'ятаєш, як ми робили тулуб кішки ...?), Уваги (пропустивши операцію, не знаєш, що робити далі.) І так на кожному занятті. Але важливо, що все це приховано від дитини, він просто робить виріб.




Доведення до досконалості тонких маніпуляцій вимагає великої практики, а орігамі надає цю можливість. Захопившись, дитина, непомітно для себе багато разів повторює одні й ті ж рухи, довівши їх до автоматизму. Тренується широкий діапазон рухів пальців і кисті правої і лівої руки.


Захоплення орігамі стимулює дітей до самостійних занять, пошуків спільно з батьками, книг з орігамі, виконання незнайомих моделей або повторення вдома цікавих виробів. Часто діти, захопившись орігамі, починають займатися і іншими видами творчості.






Орігамі для маленьких дітей, безумовно, спільна діяльність і, перш за все з дорослими. Дорослий виступає не тільки в ролі «перекладача», він - активний зацікавлена \u200b\u200bособа. Головне - це атмосфера спільної діяльності, радість від можливості зробити і показати всім таку приголомшливу модель.

державне бюджетне професійне освітній заклад

Ростовської області

«Зерноградскій педагогічний коледж»

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА

уроку технології,

студентки ГБПОУ РО «ЗернПК»

спеціальність 44. 02. 02

«Викладання в початкових класах»

Бабаян Тосі Самвеловна

Учитель-методист:

Попова Надія Анатоліївна

Зерноград

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ ТЕХНОЛОГІЇ

Клас: 2

Тема урока: Робота з папером. Орігамі. «Лисиця»

Тип уроку: урок відкриття нового знання

мета:створити виріб «Лисиця» за допомогою техніки орігамі

навчальні завдання:

Спрямовані на досягнення особистісних результатів :

    Уміння включатися в активну діяльність;

2. Розвивати навички співпраці з дорослими і однолітками в різних соціальних ситуаціях;

3. Формувати установки на безпечний спосіб життя, наявність мотивації до творчої праці, роботі на результат, бережного ставлення до матеріальних і духовних цінностей.

Спрямовані на досягнення мета предметних результатів навчання:

1. Опановувати здатністю приймати і зберігати цілі і завдання навчальної діяльності, Пошуку засобів її здійснення;

2. Формувати вміння планувати, контролювати й оцінювати навчальні дії відповідно до поставленим завданням і умовами її реалізації;

3. Розвивати оволодіння логічними діями порівняння, аналізу, синтезу об'єктів.

Спрямовані на досягнення предметних результатів навчання:

1. Формування уявлення про орігамі;

2. Освоїти способи роботи з папером: згинання, складання, прийоми складання виробів технікою орігамі.

Оснащення уроку:

Матеріали для учнів:ножиці, лист кольорового паперу, роздатковий матеріал для рефлексії

Матеріали для вчителя(Обладнання) : технологічна карта, презентація, ножиці, лист кольорового паперу, зразок вироби

Хід уроку

етап уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

формуються УУД

методи

1.Організаціонний момент.

Психологічно налаштовує дітей на роботу

«Добрий день, хлопці! Мені дуже приємно всіх вас бачити. Сьогодні ми привітаємо один одного незвичайним способом».

Привіт, ручки-хлоп-хлоп-хлоп,

Привіт, ніжки, топ-топ-топ,

Привіт, очі мить-мить-мить,

Привіт, щічки, плюх-плюх-плюх,

Здрастуй мій ротік- чмок-чмок-чмок.

Позитивно налаштовуються на роботу.

Вітають вчителя.

Виконують дії, які говорить вчитель.

ЛУУД: самовизначення до діяльності

метод стимулювання

2. Актуалізація знань і мотивація

Хлопці, а зараз я пропоную вам відгадати загадку:

Всіх звірів вона хитрий,
Шубка руда на ній.
Пишний хвіст - її краса.
Цей звір лісовий - ....
(Лисиця)

Який характер притаманний лисиці?

Уважно слухають вчителя

Намагаються за ознаками відгадати загадку.

Хитра, розумна, корислива

Уміння включатися в активну діяльність

3.Операціонно-виконавський етап.

3.1.Виход на тему уроку. « Відкриття »дітьми нового знання.

Хлопці, а ви знаєте, що в цьому році Ростовська область відзначає своє 80-річчя.

Тому ми повинні сьогодні дізнатися, щось нове про нашу області.

Наприклад, яких тварин Ростовської області знаєте ви?

хлопці, тваринний світ Ростовської області різноманітний. Тут налічується понад 76 видів ссавців, серед яких найбільшою чисельністю мають гризуни, бабаки і т.д.

Хлопці, ми з вами сьогодні вирушимо в іншу цікаву і велику країну.

А зустрічають нас незвичайні тварини цієї країни.

Подивіться уважно, з чого зроблені тварини цієї країни?

В якій техніці вони виконані?

А ви знаєте, що таке орігамі?

Ви здогадалися в яку країну ми прибули?

Мистецтво орігамі зародилося в Японії. Саме слово «орігамі» в японській мові складається з двох ієрогліфів: «ори» - папір і «ками» - складання.

Спочатку це мистецтво використовувалося в храмових обрядах. Наприклад, шматочки риби і овочів, призначені в дар богам, складали в паперові коробочки - санбо, виготовлені в техніці орігамі. (Показую на слайді). Через деякий час уміння складати фігурки з паперу стало обов'язковою частиною культури японської аристократії. Це вміння передавалося з покоління в покоління.

слухають вчителя

Вовки, лисиці, горностаї, ласки, видри і т.д.

Слухають і запам'ятовують нову інформацію

З паперу

складання паперу

В Японію

слухають вчителя

ПУУД: структурування знань

Уміння висловлювати свою думку

3.2.Подготовка до реалізації задуму

аналіз вироби

Складання алгоритму виконання вироби та показ послідовності виконання вироби.

Нагадування про техніку безпеки.

Физкультминутка

Як ви думаєте, чим ми сьогодні займаємося на уроці?

Якого тваринного ми будемо складати в техніці орігамі?

Що нам для цього знадобиться?

Якого кольору може бути наше тварина?

- Якого розміру він може бути?

Давайте приступимо до роботи.

Давайте складемо алгоритм виконання лисиці в техніці «Орігамі»

Хлопці, а яке застосування ми можемо знайти нашої поделке?

Перш ніж ми почнемо роботу, давайте повторимо техніку безпеки при роботі з клеєм і ножицями.

Як потрібно поводитися ножицями?

Не забувайте ці правила, коли ми почнемо роботу.

А тепер давайте виконаємо пальчиковую гімнастику.

В гості в будиночок

На горі ми бачимо будинок

(Складіть будиночок з долонь: всі пальці стикаються кінчиками - "дах будинку")

Багато зелені колом

(Зробіть хвилеподібні рухи руками)

Оточує все паркан

(Покажіть паркан, можна намалювати пальцем в повітрі звивисту лінію)

За парканом - чисте подвір'я

(Погладьте долонями стіл або повітря)

Ми ворота відкриваємо

(Покажіть відкриваються ворота)

До будинку швидко підбігаємо

(Пальці "побігли" по столу)

У двері стукаємо:

(Кулаками по столу)

тук-тук-тук.

Хтось до нас іде на стук?

(Прикладіть долоню до вуха, наче прислухаєтеся)

В гості до одного ми прийшли

І гостинці принесли

Будемо складати тварин в техніці орігамі

Кольоровий папір, ножиці, клей

Біле, чорне, коричневе, жовте і т.д.

Великий, середній, маленький.

Складають і промовляють алгоритм виконання

1. Зробіть лист по діагоналі.

2. Зробіть перегин по вертикалі

3. Зігніть кути до лінії перегину.

4. Складіть фігуру назад і поверніть

5. Зігніть по пунктиром.

6. Розгорніть фігуру, розкривши її в центральній частині і опустіть мордочку.

7. Орігамі лисиця готова.

Подарунок другу, прикраса кімнати, закладка і т.д.

1.Храніте ножиці в зазначеному місці в певному положенні.

2. При роботі уважно стежте за напрямком різання.

3. Не працюйте з тупими ножицями і з ослабленим шарнірним кріпленням.

4. Не тримайте ножиці лезом вгору.

5. Не залишайте ножиці з відкритими лезами.

6. Не ріжте ножицями на ходу.

7. Не підходьте до товариша під час роботи.

8. Передавайте закриті ножиці кільцями вперед.

9. Під час роботи утримуйте матеріал лівою рукою так, щоб пальці були осторонь від леза

Повторюють слова і руху за вчителем.

орієнтуватися в своїй системі знань

ПУУД: аналіз і синтез об'єкта

Демонстрація, спостереження

повторення

спостереження

3.3.Реалізація задуму.

Контролює ступінь залучення учнів. Допомагає утруднений.

Самостійно виконують виріб. прикрашають її

Рууд: саморегуляція як здатність до мобілізації сил і до подолання перешкод.

Самостійна робота

творче завдання

4.Оценочно-рефлексивний етап. Обговорення виробів,

Підведення підсумків уроку,

Самооцінка дітьми власної діяльності.

Організовує виставку готових виробів .

Хлопці, коли тварина приручили, у нього з'являється своє ім'я і загальні справи з господарем. Хто бажає розповісти про своє тварину.

Хто пам'ятає, яку мету ми поставили на початку уроку?

Смоги ми її досягти?

А нам пора повертатися додому

Якщо ж у вас виникли невеликі труднощі при виконанні тварини, але не дивлячись на все, у вас гарний настрій, Намалюйте йому посмішку (скромну)

І якщо у вас були труднощі і через це у вас поганий настрій, намалюйте смуток на його обличчі.

Дякую за урок!

Організовують виставку своїх робіт

Розповідають про своє тваринному

Виготовити лисицю в техніці «Орігамі»

Оцінюють свою роботу на уроці

Рууд: оцінка

Усвідомлене побудова висловлювання в усній формі

формувати самооцінку

усне опитування

Шульгіна Ольга
Технологічна карта уроку технології в початковій школі «Модульне орігамі. Літаюча зірочка »

Дата:

школа:

клас:

учитель:

методист:

практикант:

Тип уроку: Вивчення нового

Тема уроку Модульне орігамі. літаюча зірочка.

Мета Розвиток художньо - творчих здібностей, пізнавального інтересу і практичних умінь дітей через освоєння техніки модульне орігамі .

освітні: Познайомити з поняттям сюрікени; закріпити знання про модульному орігамі,

модульне орігамі за заданим зразком;

Формувати уявлення про навколишній світ;

Закріпити знання про японському зброю сюрікени.

Розвивати загальні мовні навички;

технологічних операцій згинання та складання.

Розвиваючі: Розвивати здібності дітей встановлювати найпростіші

зв'язку і вміння взаємодіяти один з одним;

Формувати просторові орієнтування;

коригувати дрібну моторику рук, зорове і

слухове сприйняття, мислення і уяву;

виховні: Сприяти вихованню загальної культури праці (дотримання правил безпечної роботи інструментами і правил санітарної гігієни);

технологічної культури(Грамотного виконання трудових операцій, раціонального використання часу, економного витрачання матеріалів, акуратності в роботі);

Художньо-естетичного смаку, творчої активності, посидючості, працьовитості і т. Д.

плановані результати Предметні:

мати уявлення

формуються УУД:

особистісні

регулятивні

комунікативні

пізнавальні

Основні поняття модуль, орігамі, Сюрікени.

Міжпредметні зв'язки Історія, математика, російська мова.

устаткування

устаткування вчителя:

зразок вироби (сюрікени, зразки аналогічних робіт по темі уроку; пооперационная послідовність виконання виробу - предметна технологічна карта; слайдовая презентація, ілюстративний матеріал до водної бесіді; план практичної роботи; критерії оцінок; нові терміни (Словникова робота); правила безпечної роботи ріжучими та колючими інструментами.

устаткування учнів:

матеріал: Кольоровий папір, фломастери, кольорові олівці.

Інструменти: Ножиці, олівець, ластик, лінійка.

пристосування: Коробочка для сміття.

Література, інтернет-ресурси 1.

Хід уроку

завдання етапу уроку

(Виду робіт) діяльність

Завдання для учнів Діяльність

учнів Плановані результати

Предметні УУД

I. Організація класу на роботу

Мотивувати учнів до навчальної діяльності.

Здравствйте-, хлопці!

Ми прийшли сюди вчитися,

Чи не лінуватися, а трудитися,

працюємо старанно

Слухаємо уважно.

загадка Вітають вчителя, включаються в навчальну діяльність.

особистісні УУД: оцінювати життєві ситуації (Вчинки, явища, події) з точки зору власних відчуттів; описувати свої почуття і відчуття; приймати інші думки і висловлювання, шанобливо ставитися до них; робити вибір, яку думку прийняти. 1 хв

II. формулювання теми уроку, Постановка мети

III. Вступна бесіда 2 хв.

Закріпити знання дітей про модульному орігамі, Сформувати уявлення про сюрікенів; познайомити з історією сюрікена.

Сприяти розвитку образного, мислення; просторової уяви.

Хто може з вас розповісти, що ж таке сюрікени?

(Варіанти відповідей дітей)

-Сюрікен переклад: «Лезо, приховане в руці») - японське метальна зброя прихованого носіння (Хоча іноді використовувалося і для ударів). Являє собою невеликі клинки, виготовлені за типом повсякденних речей: Голок, цвяхів, ножів, монет і так далі.

Сьогодні ми з вами займемося модульним орігамі, Виконаємо з паперу літаючу зірку-сюрікен.

Чи знаєте ви що таке сюрікен?

Ви знайомі з технікою орігамі?

Зараз я вам покажу невеликий відеоролик про сюрікенів.

За допомогою вчителя формулюють тему і мету уроку,

висловлюють свою думку про практичну значимість вироби Регулятивні УУД: Вміти визначати і формулювати мету уроку самостійно, Після попереднього обговорення (3-4 кл.); спільно з учителем виявляти і формулювати навчальну проблему.

Організувати формулювання теми і мети уроку учнями.

Пізнавальні УУД:

шукати і відбирати джерела інформації, здобувати нові знання, робити висновки і узагальнення, переробляти отриману інформацію і перетворювати її з однієї форми в іншу.

IV. Підготовка до практичної роботи

Ззакрепіть навички аналізу модульного вироби, Планування роботи - Отже перед вами зразок літаючої зірки. (Показ зразка) таку літаючу зірку ми будемо робити з кольорового паперу в техніці орігамі.

Для виконання літаючої зірки нам знадобиться наступне:

Два аркуші кольорового паперу, різного колірного рішення.

а) Аналіз конструкції виробу

Скільки частин у літаючої звездв можна виділити(2)

Як з'єднуються деталі між собою в кожній частині? (Згинаються і складаються)

Які матеріали використані?

(кольоровий папір).

План практичної роботи:

1. згинання і складання модуля,

2. Збірка сюрікена

3. Провекрка в дії

Спільно з учителем аналізують зразок виготовляється вироби, розбираються в графічній схемі,

складають план практичної роботи, виконують

физминутку

Знати про креслення і лініях креслення, зазначених в програмі; конструкції однодетальние і многодеталь-ні, способи розмітки і збірки деталей, види обробки.

вміти: Аналізує-вать, планувати майбутню практичну роботу;

за допомогою вчителя вирішувати доступні конструктор-ско - техно-

логічні завдання. комунікативні УУД: Вступати в бесіду і обговорення, донести свою позицію до інших, слухати і розуміти мову інших,

вміти співпрацювати, шанобливо ставитися до позиції іншого.

регулятивні УУД: Вчитися висловлювати своє припущення (Версію) на основі колективного обговорення завдань,

V. Організація робочого місця 3 хв.

Закріпити навички організації робочого місця;

виявити знання про

правила безпечної роботи інструментами і правилах санітарної гігієни

Давайте перевіримо чи всі необхідні матеріали та інструменти лежать у вас на столах?

матеріали: кольоровий папір.

Інструменти; ножиці, олівець, ластик.

Перед вами на слайді техніка безпеки на уроці технології(Слайд)

1. Працюй з добре відрегульованими і заточеними ножицями.

2. Ножиці повинні мати тупі, округлі кінці.

3. Не залишай ножиці розкритими.

4. Передавай ножиці кільцями вперед.

5. Не грай з ножицями, чи не піднось до лиця.

6. Використовуй ножиці тільки за призначенням.

Обладнають робочий стіл відповідно до вимог. Чи включаються в обговорення правил безпечної роботи з матеріалами і інструментами вміти: Організовує-вати робоче місце і підтримувати порядок на ньому під час роботи.

регулятивні УУД: Вчитися готувати робоче місце, пояснювати вибір найбільш відповідного устаткування для виконання завдання.

VI. Практична робота 25-30 хв.

Закріпити навички виконання роботи за планом;

Удосконалювати навички виконання технологічних операцій згинання та складання,

раціонального використання часу, економного витрачання матеріалів, акуратності в роботі; художньо-естетичного смаку, творчої активності, посидючості, працьовитості.

Відпрацьовувати вміння дітей виконувати модульне орігамі за заданим зразком; Перед вами на дошці критерії оцінювання ваших робіт:

критерії оцінювання:

1. Точне і рівне згинання і складання.

Практична робота

1. Розмітка деталей

Хлопці, у кожного з вас на столах лежать по два кольорових листів кольорового паперу. Один лист накладаємо на інший перпендикулярно по відношенню один до одного, розмічаємо і вирізаємо квадрати.

2. згинання заготовки.

Зігніть книжкою. Нижню сторону квадрата з'єднайте з верхньої, розкрийте книжку. Отриманий заготовку складаємо базовою формою «Двері» і розрізаємо навпіл по лінії згину.

3. Згинання Складання

1. Деталі краще складати поетапно в дзеркальному відображенні. Опускаючи кут на верхній деталі, на нижній цей же кут підійміть і навпаки.

2. Таким же чином зігніть бічні частини деталей.

3. Переверніть одну деталь.

4. На середню частину перевернутої деталі накладіть другу.

5. Куточки нижньої деталі заправте в «Кишені» верхньої.

6. Перевірте результат. Переверніть.

-зірочка готова. Вона виглядає привабливою, так як складена з прямокутників різного кольору. Виконують практичну роботу самостійно або під керівництвом вчителя,

здійснюють самоперевірку з опорою на зразок і предметну карту Вміти: Правильно працювати ручними інструментами; виконувати економну і раціональну розмітку деталей за шаблонами або з опорою на креслення, акуратно виконувати складання деталей, реалізовувати творчий задум відповідно до заданих умов. регулятивні УУД: Вчитися промовляти послідовність дій на уроці; виконувати практичну роботу за планом; пропонувати свої конструкторско- технологічні прийоми і способи виконання окремих етапів виготовлення виробів; здійснювати контроль точності виконання технологічних операцій

VII. підбиття підсумку уроку. Рефлексія. 3 хв.

узагальнити отримані школярами предметні знання і вміння.

Організувати самооцінку навчальної діяльності Демонстрація робіт по рядах.

Вийдіть, будь ласка, ті, у кого зелені жетони.

Відповідно до критеріїв вони отримують відмінну оцінку, Вони рівно згинали і складали, виконали свою роботу і допомагали іншим.

Решта сьогодні отримують 4, так як були в роботі окремі помилки.

жетони (Зелений-5, червоний -4).

рефлексія

Мені було складно ...

Я навчився…

Я зможу навчити.

Демонструють свої роботи, аналізують і осмислюють свої досягнення, здійснюють оцінку і самооцінку навчальної діяльності Регулятивні УУД: Вчитися спільно з учителем та іншими учнями давати

емоційну оцінку діяльності класу на уроці; в діалозі з учителем вчитися виробляти критерії оцінки і визначати ступінь успішності -виконання своєї роботи і роботи всіх, виходячи з наявних критеріїв.

VIII. Прибирання робочих місць 2 хв.

Сприяти вихованню загальної культури праці, вмінню швидко і організовано прибрати робоче місце Добре все сьогодні попрацювали, а тепер давайте наведемо порядок на столах

Дякую! Молодці! Урок завершено.

Наводять лад на робочому столі Регулятивні УУД: Вчитися швидко і організовано прибирати робоче місце

учитель ___

1 частина.
Вихователь: Хлопці, до нас в дитячий садок, З країни казок, прийшов лист. Пише нам Колобок. Ви хочете дізнатися, що в листі? Вихователь читає лист:
У казці одній трапилася біда!
Звірі зникли, розбрелися хто куди.
Допоможіть! Поверніть, звіряток в казку, я, Колобок, надіслав вам підказку »
Вихователь: Ви хочете допомогти звірам? А ви знаєте, в якій казці трапилася біда?
Діти: Ні!
Вихователь: Ми повинні це з'ясувати. Сьогодні ми з вами будемо, як детективи проводити розслідування: розгадувати загадки, думати, шукати. Давайте згадаємо російські народні казки, Де головні герої - тварини.
Вправа «Назви казку»
Діти: «Три ведмеді», «Маша і ведмідь», «Теремок», «Колобок», «Зимовье звірів».
Вихователь: Багато казок ви назвали, але незрозуміло в який з них трапилася біда? Нам необхідно потрапити в країну казок, і допоможе нам в цьому підказка, чарівна карта, яку надіслав Колобок.
Дістаємо з конверта картку, розглядаємо на столі.
Вихователь: Що ви бачите на карті? Діти: Цифри, картинки, дорогу. Діти називають цифри. Вихователь: З якої цифри почнемо пошук?
Оглядаються, шукають перший символ в групі.
«Чарівний камінь» і напис «Країна казок». Поруч напис і стрілки покажчики «направо», «наліво».
Вихователь: Це - чарівний камінь, який відкриває дорогу в країну казок. Якщо ми зробимо правильний вибір - потрапимо в країну казок. Слухайте уважно, що тут написано.
«Наліво підеш, все втратиш і сам пропадеш.
Направо підеш то, що шукаєш, знайдеш! »
2 частина.
Йдуть направо, знаходять другий символ. Скринька, на ньому цифра 2.
Вихователь: Це казковий скринька з загадками. Відкриємо його. Той, хто відгадає загадку, візьме картинку свого героя.
1. Маленький зріст,
Довгий хвіст.
Збирає крихти,
Ховається від кішки. (Мишка)
2. Взимку білий,
Влітку сірий.
Нікого не ображає,
А сам всіх боїться. (Заєць)
3. День і ніч по лісі нишпорить.
День і ніч видобуток шукає.
Ходить-бродить він мовчки.
Вуха сірі сторчма. (Вовк)
4. Хитра шахрайка,
Руда головка.
Пухнастий хвіст-краса,
Хто це? (Лисиця)
5. Хто в лісі глухому живе,
Незграбний, клишоногий.
Влітку їсть малину, мед,
А взимку смокче він лапу. (Ведмідь)
Вихователь: А тепер хлопці покладіть картинки на стіл. Як ви, думаєте з якої казки ці тварини?
Діти відповідають. «Колобок». «Теремок». (Якщо «Теремок», чому немає жаби)
Вихователь: Незрозуміло, в якій казці біда? Яка цифра на мапі наступна? Йдуть далі, знаходять цифру три і конверт із завданням від «Колобка».
Гра «Що зайве»
Чотири картинки з сюжетом казки «Колобок» і одна «Теремок».
Вихователь розкладає картинки на столі, розглядаємо з дітьми.
Вихователь: Знайдіть зайву картинку. Чому вона зайва? А тепер, ви скажете, в якій казці трапилася біда? Якось невпевнено ви говорите. Послухайте підказку:
Якось раз в лісі густому
Виріс будиночок під кущем.
Це що за диво-будинок?
Оселилися звірі в ньому.
Ради мишка і зайчик,
І лисичка, радий дзига.
Це казка (Теремок).
Ми визначили казку, в якій трапилася біда. Залишилася одна проблема, як повернути звірів в казку? Подивимося в карту Колобка. Цифра 4 - підказка-символ «Лісова майстерня». Діти оглядаються, знаходять «Лісову майстерню».
3 частина.
Вихователь: Це «Лісова майстерня». А майстри немає. Подивіться є заготовки «головки тварин», але немає тулуба. Ми будемо робити тулуб. Сідайте за столи. Приготуємо пальчики до роботи.
пальчикова гра
Десять пальців у мене, (показуємо пальці)
Скільки ж вмію я!
Якщо хочеш - покажу (пальці розкриті, повертаємо кисті, до себе, від себе)
І про це розповім.
Кулаки можу стискати, (стискаємо і разжимаем кулачки)
А потім їх відкривати,
Я можу переплести, (переплітаємо пальці, стискаємо руки разом)
А можу їх заховати, (заводимо за спину)
Політати можу пустити, (підняти вгору, згинати й розгинати кисті рук)
А потім і падати (вниз і потрясти кистями)
А потім покладу тихенько (складаємо руки на колінах човником, вкладаючи одну в іншу) На колінах, як кошеня.
Вихователь: Що лежить на столі? (Папір - за кольором тварин, клей)
Будемо складати фігурку тулуба за зразком майстра.
Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження ...